KENNEMERLAND KI HAD RU PRE IS Gehoord en gezien. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT. Vierde Blad Dinsdag 3 April 1928 (Bijkantoor van de N. Haarl. Courant voor Kennemerland BREESTRAAT 121 BEVERWIJK - Tel. 2213) Agenda van 3 tot en met 9 April VELSEN IJMUIDEN-OOST BEVERWIJK. R.K.V.V. A.D.O. IJMUIDEN HEEMSKERK Staat van besommingen Marktbericht Rijksvischafslag f, M M BLOEMENDAAL ZANDVOORT UIT DEN OMTREK OUD-SCHOTEN HEEMSTEDE Dr hS.MANNING'S EETLU5T-C'PWEKKEND. /l.30p.fl. ring van uw persoon is. Zóó groot zelfs voor Zijn Hemelvaart legde Hij den Aposte- j bleek 't verlangen te zijn om deel te nemen len de verplichting op, om te visten. in uw huldiging, dat 't nog niet mogelijk j Paulus noemt zich een dienaar van Christus was vóór uw feestdag allen te bereiken, die door veelvuldig vasten. Vervolgens schetst daartoe hun wensch kenbaar hebben ge- Z.Eerw. de verschillende vastenwetten in den BEVERWIJK K. S. A.-gebouw, Peperstraat: Dinsdag 3/4, Repetitie Zangkoor Ver gadering Huurwaarborgvereeniging. Woensdag 4/4, Repetitie Kerkkoor Ver gadering St. Vincentiusvereeniging. Donderdag 5/4, Repetitie Zangkoor. Vrijdag 6/4, Vergadering Tabaksbewerkers, des nam. 2 uur, in de achterzaal. Zaterdagavond 8 uur Bioscoopvoor stelling. fe.-K. Tuindersvereen. „Kennemerland". Naar wij vernemen zal a.s. Donderdag de eerste spinazie van den kouden grond ter veiling worden gebracht. De aanvoer zal nog wel zeer gering zijn. maakt. Waarde jubilaris. Namens het Comité en namens alle anderen, die reeds tot uw hul diging hebben medegewerkt en blijken heb ben gegeven alsnog daartoe te willen mede werken, heb ik de eer u bij deze van harte geluk te wenschen met uw ambtsjubileum. Bij dezen mijlpaal in uw leven moge u overtuigd zijn, dat u voldoening en tevre denheid moogt gevoelen over de wijze, waar op u uw taak in die 25 jaren hebt vervuld. Menschen zooals u. die bij hun deugden ook die der bescheidenheid bezetten, mee- 1 nen gewoonlijk zich allerlei tekortkomingen Het aantal afgegeven artikelen bedroeg te moeten aanrekenen en waardeeren te weinig het vele goede hunner prestaties, mededeelingen aangaande de werkzaamhe den van den magazijnknecht, den heer Cor nelisse. De concurrent Hij had het recht der traditie. Wanneer hij zijn aanspraken zou moeten bepleiten, zou hij waarschijnlijk spreken van onheugelijke tijden en van recht cnt'.cend aan vakkennis en bekendheid bi.i hat cu- Burgrerl. stand. Geboren: J. Post-Bak- kerz. C. Koster-v. Wijngaarden, d. P. Kwak-van Mourik, d. J. C. Ploris-Bol, d. M. C. van Leeuwen-Verbeek, d. N. Jonkman-Bakker, d. A. J. Blok-Dorsman, z. M. van Schie-Koelewijn, z. H. G. Kraak-Koelemij, z. A. de Vries-van Drimme- len d. J. Meijns-Woud, d. A. v. d. Meer J- Tuinbouw-cursus - Vrijdag 30 Maart A. Stigterde Nooy z. E. M. Wolterman- u a j Twisk, z. - A. Dunneveld-Voorhout, d. - V. ^erd de eindles gehoudeJ" van den 2-jangen Vessies-Manshorde, z. F. v. d. Pol-Amels- Tmnbouw-curus te Heemskerk. Tegen- beek, d. K. Willemsen-Wiersma, d. R.jwoordig waren de Rijks Tuinbouw Con- Gravemaker-Koeman, z. G. W. Duin-Sus-sulent, de heer J. G. Hazeloop, de burge- tem, d. J. Aiders d. J. Alders-Olden- 1 meester en vertegenwoordigers van het 188 Bij de verkiezing van twee bestuursleden werden de aftredenden, de heeren W. Dam en S. de Ruijter, met bijna algemeene stem men herkozen. De voorzitter gaf nu een korte uiteenzet ting van de plannen der vereeniging, o.a. om nog een Eerw. Zuster aan te stellen, spe ciaal voor T. B. C.-bestrijding, het oprich ten van een afdeeling voor ziekenhuisver- pleging, en vooral om te komen tot centrali satie van alle vereenigingen, die de volks gezondheid bevorderen, als ziekenfonds, St. Ger. Majella-vereeniging, Malariabestrij ding, enz. Daar de Zeereerw. Heer Pastoor niet aan wezig kon zijn, ging de beloofde lezing niet door. Een woord van propaganda werd nog ge sproken door den heer burgemeester. Enkele leden gaven te kennen, dat zij be reid waren, tijd en moeite te geven voor uit breiding der vereeniging. Hierna volgde sluiting met den Christe- lijken groet. burg, d. A. Groen-Hartstra, d. P. Pauw-Gobielje, z. Overleden; Elisabeth de Ruiter 82 jaar, patronaatsbestuur en der comm. v. Toezicht. Nadat aan de leerlingen door de heeren Haanen en Muyen verschillende vragen wed. van A. Pirovano. Petrus Corveleyn, j waren gesteld, waaruit bleek, dat het onder- 81 jaar, echtgenoote van M. J. de Clercq. 1 wijs met succes was gevolgd, gaf het hoofd Ondertrouwd; J. H. Visser en C van1 Deursen. - J. Elzer en G. Dijkstra H. i van den CUrSUS,2"n, tevredenheid te kennen Nagtzaam en M. J. Asselman - Cv. d. I over ''TJder lecrll«gen f»lde voor j aan al de 14 deelnemers een diploma uit te reiken. Bos en G. Hein. Getrouwd: J. A. Plugboer en E. Schaap. A. Bouterse en D. Meijer. Mishandeling Door den heer B. is bij de politie aangifte gedaan dat hij door 8., wonende alhier, zou zijn mishandeld. Vernieling In den nacht van Zondag op Maandag is door een of meer personen belangrijke schade toegebracht aan de ijze ren hekwerken voor de perceelen aan den Rijksweg, bij den Casembroodstraat. De hekken zijn totaal vernield. Te IJmuiden heeft men dienzelfden nacht bij de Wed. v. O. in de Bloemstraat een ruit van de winkeldeur vernield. De politie heeft de zaak in onderzoek. Burgerl. stand. Geboren: Johannes Hen- drikus, zoon van J. H. van Eerden en G. A. Hoogewerf Wilhelmina Maria Theresia, dochter van W. Welboren en H. W. M. Bal- tus. Getrouwd; H. van der Kolk en M. Fiseler. A. D. O. kampioen 2e klasse A A.D.O. speelde Zondag haar laatste com petitiewedstrijd tegen Beverwijk. In een slecht gespeelden wedstrijd wist A.D.O. toch nog een 2O-overwinning te behalen. Reeds het begin deed ons al het ergste vreezen; er zat geen samenspel in en ver schillende kansen gingen door slecht schie ten verloren. Ongeveer een half uur na aan- van nam A.D.O. de leiding, in welken stand vóór rust geen verandering kwam. Na rust was het spel iets beter, doch A.D.O. bracht een toch ook niet veel van te recht; zelfs vlak voor doel werd huizen hoog overgeschoten, tot eindelijk P. Beentjes voor de tweede maal doelpuntte. Hierna nog en kele verwoede aanvallen, ook van Bever wijk, doch doelpunten bleven uit. De achterhoede heeft goed werk verricht, met Putlcer en Bakkum als uitblinkers; de voorhoede was er hopeloos uit. Wil A.D.O. Ie klasser worden, dan zal er in de a.s. promotie-wedstrijden beter spel geleverd moeten worden. De Rijks Tuinbouw Consulent wenschte hierop de leerlingen geluk met hun succes en wijst er hun op, dat ze nu nietmoeten denken, dat voor hen niets meer te leeren valt, maar dat ze nu juist moeten inzien feitelijk pas aan het begin te staan van de eigenlijke vakkennis. Door literatuur en door met verstand op te merken en bij an deren rond te zien moeten ze steeds door gaan met zich verder te ontwikkelen. Een bijzonder woord van dank werd ook gebracht aan den burgemeester, die door zijn tegen- wwoordigheid en door zijn werk in de ge meente blijk geeft een open oog te hebben voor de belangen der tuinbouwers. Hierna reikte Z. Ed. de diploma's uit. De burgemeester richt zich nu tot de leerlingen met den wensch, dat zij in de toe komst rijke vruchten mogen plukken van de kennis in deze winterhalfjaren opgedaan, maar ook, dat ze hem een steun zullen wor den in zijn streven naar vooruitgang van den tuinbouw in de gemeente Heemskerk, dat ze door hun werk, en later in vereenigingen propagandisten zullen worden voor het Tuinbouw-onderwijs, De Weleerw. heer kapelaan Houdijk brengt den heer Hazeloop en den burgemeester dank voor hun woorden en wenscht de jonge lui geluk met hun succes. Hij verheugt zich, dat het Patronaats-bestuur met voldoening op dit werk kan terugzien. Een excursie naar het Westland, om de glascultuur ter plaatse te bestudeeren zal den welgeslaagden cursus besluiten. maar, mijnheer De Ridder, de publieke opi- uie, waarop u in dit geval veilig kunt ver trouwen. vindt, dat gij uw taak op uitne mende wijze hebt vervuld, dat gij steeds naar uw beste weten en getrouw aan uw ambtseed hebt gehandeld en vooral ook. dat, bij uw nauwgezette plichtsvervulling binnen de grenzen daarvan, door u altijd de humaniteit werd betracht. En het zijn juist die twee mooie eigenschappen in u, bescheidenheid en humaniteit, die, bij de waardeering uwer vele goede kwaliteiten zoo algemeen worden gevoeld en gewaar deerd en die u de bijzondere sympathie heb ben bezorgd bij allen, die u kennen. Moge 't u gegeven zijn nog vele jaren, zoovele jaren als u dat zelf nog zult begee- re, uw ambt te vervullen, daartoe gerug steund door een goede gezondheid en voor al ook door de bestendiging van uw huise lijk geluk, twee zoo machtige factoren bij de vervulling onzer plichten! Het feit, dat wii nog niet allen hebben kunnen bereiken die wilden bijdragen aan het huldeblijk is de oorzaak, dat wij thans nog niet tot de aanbieding kunnen over gaan. Wij hopen dat dit zal geschieden op Saterdag 14 April a.s., des middags 3.30 uur, op Veiserbeek, vandaar, dat wij u en de uwen uitnoodigen ons dan daartoe in de gelegenheid te stellen. Het bloemstuk, dat heden vanwege het Comité en uwen huize is bezorgd.beschouwe u derhalve als een voorlooper van het aan denken op uw feestdag u dan aan te bieden. Na deze redevoering dankte de jubilaris. De geheele woning van den jubilaris is in een bloemhof herschapen. Des avonds had de reeds vermelde sere nade plaats. De straat was extra verlicht de menigte was buitengewoon groot. Alle vier genoemde muziekkorpsen waren aan wezig; het geheel was een grootsche hulde. De jubilaris bedankte ieder afzonderlijk. Hedenmiddag om 3 uur was het receptie voor het politiecorps. De Beverwüksche Harmoniekapel De Beverwijksche Harmoniekapel gaat dezen Zomer weer op concours. Zü heeft inge schreven voor het concours te Utrecht, waaraan niet minder dan 70 vereenigingen deelnemen. De Postfanfare, welke 25 jaar bestaat, schrijft het uit. Op zichzelf Is deelname aan een concours een gewoon jaarlüksch ver schijnsel maar van beteekenis is, wanneer een korps het zoover heeft weten te bren gen, dat men als verplicht nummer de ouverture „Obéron" van Weber, welke zeer hooge eischen stelt, moet uitvoeren. Dat de Harmoniekapel dit goed zal weten te doen, bewijst het feit dat zij als vrij nam mer heeft gekozen de ouverture „Ruy Blac" van Mendelssohn. De Polderweg De Polderweg wordt ge heel nieuw bestraat. Gedurende de werk zaamheden Is de weg voor het verkeer ge sloten, behalve des Zondags. Prachtige reis van IJsland. Zaterdag morgen keerde in de visschershaven, na een reis van zijna 4 weken terug, de Stoomtraw ler Petten IJm. 49. Het schip had een vangst van 1500 manden versche visch, en tevens 135 kantjes (ongepakte tonnen) zoute visch. Onmiddellijk ging men aan het lossen, ge zien de groote vraag door de vischkoopers. Men besornde Zaterdag voor de versche visch 15.500.Heden Maandag is de zoute visch in afslag gekomen. Voorwaar een mooie reis, zoowel voor de ,Mij. Petten", als voor de opvarenden. Jam mer echter, dat niet meerdere schippers dit geluk hebben, dan was het voor velen mis schien beter en aangenamer. Aanbesteding Heden werd ten Raad huize aanbesteed het verbouwen van het kantoor en den bouw van werkplaatsen ten behoeve van den gemeentelijke lichtbedrij ven. Ingeschreven werd als volgt: B. Boerigter, Haarlem, 12.850; J. Wittebrood, Beemster, 13.000; P. Rings, Santpoort, 12.700. N.V. Bouwbedrijf Joh. Verberne, Hoorn, 12.420; Joh. Langendijk, Beverwijk, 11.111; N. P Braun Zn., Beverwijk, 11.900; K. v. d Berg, Haarlem; 13.400. Staking Heden is een staking uitgebro ken bij de N.V. v.h. Blom. De staking omvat 40 man, welke bezig zijn met het leggen der gasbuizen en gaat om het tewerk stellen van één man, wiens ontslag de stakers eischen. St. Ger. Majella-vereeniging De jaar vergadering was slecht bezocht. Met een woord van welkom opende de heer J. Hon- neman de bijeenkomst. Na voorlezing der notulen gaf de heer v. d. Maat het finan cieel verslag. De ontvangsten bedroegen 1973.11 K. de uitgaven 1964,96, het saldo op de bank 209,65, een leeningschuld van 500, dus een nadeeltg saldo van 282.19 'A Bij moxde van den heer H. Sinnige werd te kennen gegeven, dat de boeken en be scheiden van den penningmeester in orde waren. De voorzitter deelde mee, dat de Eerw verpleegster wederom bijna 7000 bezoeken had' gebracht. De heer Bergfeld, magazijnmeester, deed Staat v. besommingen van de op heden aangekomen Stoomtrawlers; Delica 4. 2229.00; Braam, 1683.00; Pallas, 2419.00; Oceaan 2, 5379.00; Kamper Duin, 2153.00; Anna IJm. 8, 1520.00; Groningen, 2133.00; Timmers, 2470.00; Aneta 3325.00; Anna, 1888.00; Albatros, 1897.00; Zukeum, 2711.00; Jennie Eisa, 4575.00; Delica, 3400. Amplitudo, 8100.00. Loggers van gisteren: Katwijk 20, 674.00; D. C. 110, 1315.00; Kat wijk 22, 607.00; D.C. 153, 621.00; D.C. 56, 1269; D.C. 175, 1509.00; 141, 1413 00; 712,00. Zoutevisch 425600. 74, IJMUIDEN. 3 April 1928. Tarbot per bl.G. 3,10 2.70 Griet per 50 K.G. 85.— 35.— Tong per K.G. 3 50 2.80 Groote schol per 50 K.G. Middelschol per 50 K.G. 42.— Zetschol per 50 K.G. 40 28.— Kleine schol per 50 K.G. 22.— 6;50 Bot per 50 K.G. 7.50 2.30 Schar per 50 K.G. 15.— 5.— Tongschar per 50 K.G. 65. 26.— Rog per 20 stuks 30.50 18.— Vleet per stuk >1 3.— 2.50 Groote roode poon per 50 K.G. Middelpoon Kleirn poon Pieterman poon per per 50 K.G. 17.— 7.— Groote schelvisch per 50 K.G. ft 71.— 66.— Middel schelvisch per 50 K.G. 57.— 42.— KI. Midd. schelv. per 50 K.G. 30.— 21.— KI. schelvisch per 50 K.G. 21.— 6.— Kabeljouw per 125 K.G. 44.— 29.— Gullen per 50 K.C 17.— 8.— Leng per stuk 4.— 0.75 Heilbot per K.G. 2.30 1.85 Wijting per 50 K.G. 9.— 5.50 Koolvisch per stuk H 1.30 0.35 Makreel per 50 K.G. 11.— 10.— leden der Mariavereenifing voor de buiten- landsche Missies, van de leden van het Kruis- verbond voor Sobriëtas. Daartoe spoort spr. de leden aan. De Voorz. dankte den Weleerw. spreker voor zijn leerzame rede, waarna hij met een aansporing om de woorden van Z.Eerw. ter Christe\^eGroet.ijeenk0tnSt doThie- Gemeentezaken. - B. en W. vragen een crediet van 15.000 aan voor aanschaffing van een faecaliënwagen. De heer De Waal Malefijt stelt voor, den eik, staande aan den Bloemendaal- scheweg bij den Militairenweg, te vellen. Burgerlijke Stand van Vrijdag 23 tot Don derdag 29 Maart 1928. Geboren: levent. d. van A. M. Opdam-Hogervorst. z. van j. G. M. Rot-Kamp. z. van J. M. van der Linden-Vader. Ondertrouwd: H. Meijer en L. H. L.- Stör- kel. J. A. van Kranendonk-Duffels en A. C. Tomeij. Overleden: C. W. Vrijland, 83 j. Burgerlijke Stand van 22 Maart29 Maart 1928 Geboren: Sijtje Gerda. dochter van W. van der Wsrff en L. E. van Oost. Cornells, zoon van E, Bol en J. Kiep. Ger- ritje, dochter van J. We! er en A. Terol. Overleden: M, van der Moij, echtgenoote van E. van der Valk, 75 jaar. OndertrouwdW. Koper en G. Stens. Mooie besomming De besomming van de stoomtrawler „Petten" IJm. 49 bedroeg 19.850. Huldiging Commissaris van Politie. In aansluiting op ons verslag van gisteren, zü over de huldiging nog het volgende ver meld: Na de rede van den heer Kipp, sprak de heer Walrave, commissaris van politie te Alkmaar, als vertegenwoordiger van de broederschap van commissarissen van poli tie in Nederland. Spreker bracht in herinnering wat het zeggen wil Commissaris van Politie te zijn in IJmuiden, en zeide aan het slot zijner rede, dat de Broederschap trotsch op zoo'n lid was. Door spr. werd namens de broeder schap een zilveren aschbak aangeboden. Hierna sprak de heer Rijnders, Brigade Commandant der Rijksveldwacht te IJmui den, die memoreerde wat in de 25 jaar ge beurd is, en de samenwerking roemde met de politie van Velsen. Spr. overhandigde den jubilaris een wandelstok met zilveren handvat; ook mevrouw de Ridder werd toe gesproken en ontving een prachtige bloe menmand. De Brigade-Commandant van de Kon Maréchaussee, het woord verkrijgende, me- morea-ite den voor- en tegenspoed in v! afgeloopen 25 jaren en wees er op hoe rid derlijk de jubilaris zich door de moeilijkhe den had geslagen. Hierna sprak de jubilaris Met bewogen, doch krachtige stem dankte hij eiken spreker voor de hulde hem ge bracht. Op dezen feestdag, aldus spr., waar op gij mij allen zoo'n giroote hulde brengt, beluister ik de saamhoorigheid en dank baarheid. Dit feest sluit voor mij ax een tijdperk van 25 jaar. Spr. wilde dank brengen aan God, aan onze Geëerbiedigde Koningin voor de on derscheidingen, aan Mevr. Kipp, die zooveel gedaan heeft voor dit feest. Daarna traden alle agenten naar voren om hun chef hartelijk de hand te drukken. Des namiddags was het receptie ten hui ze van clen jubilaris. Namens het Huldigings-Comité sprak de heer G. D. Boerlage daar den jubilaris ais volgt toe: De ruime medewerking, die het Comité ondervond bij de ingezetenen onzer ge meente van alle rangen, gezindten en kleu ren, bewijst al heel duidelijk, hoe groot de E. K. Volksbond Hedenavond is het de maandelijksche vergadering van den R. K. Volksbond. Gecombineerde vergadering Kruis- verbond en Mariavereeniging Maan dagavond vergaderde bovengenoemde veree nigingen in de jongenszaal van het Patro- naatsgebouw, waarbij de Weleerw. Heer Ka pelaan J. Witkamp als spreker optrad over „De Vastenwet en offerweek". De belang stelling was maar zeer matig. De Voorz. van het Kruisverbond opende de bijeenkomst met den Christelijken groet, waarna hij uiteenzette het doel dezer bijeenkomst, iets nieuws nog in Holland, maar dat reeds eenigen tijd in Duitschland met succes wordt toegepast. Tevens deelt spr. nog mede, dat Dinsdag na Paschen in het R. K. Vereenigingsgebouw de bekende en interessante St. Franciscus- film zal draaien, en waarbij de heer v.d. Sande uit Harriem een korte rede zal houden. De Voorzitter verwacht, na wat propaganda der leden, een stampvolle zac.!. De Weleerw. Heer Kap. J. Witkamp, daar na het woord verkrijgend, zegt, dat de offer- week en Vastenweek steunt op ons katholiek werk n.m. de versterving, en dat de drankbe- strijdersvereeniging de organisatie is, die het meest verplicht is de versterving te propagee- ren, omdat hun dagelijksch leven is gebaseerd op versterving, door onthouding van ver schillende dranken. Geestelijke versterving, vervolgt spr. moet ieder christen doen,omdat dit is de onthouding van zonden. En bijzonder begrip van verster ving is echter de onthouding van spijs en drank. Dat vasten noodig is voor het welzijn van lichaam en ziel, zet spr. uitvoerig uiteen, en dat ook niet-katholieken dit noodig oordeelen daarover citeert Z.Eerw. uit een brochure van den niet-katholieken. Zwitserschen op voedkundigen Dr. Foerster. Zelfs de "heidenen zagen in onthouding een middel om straffen van zich af te wenden de stad Ninivé werd door vasten gespaard. Christus zelf gaf een voorbeeld door vóór den aanvang van zijn openbaar leven zelf 40 dagen en nachten te vasten, en in Zijn Berg rede predikte Hij dat heel de Christelijke leer was gebaseerd op versterving. Zelfs tot Zijn Apostelen zeide Hij dat sommige duive- loop der eeuwen, die vooral in de eerste eeu wen zeer streng waren, zóó zelfs dat men de laatste 2 dagen vóór Paschen niets gebruikte Hoe veel gemakkelijker is het nu. Daarom kunnen wij ons zelf nog wel een extra ver sterving opleggen; met de voordeelen daarvan kunnen wij tevens een goed werk doen. En nu vragen de organisaties, dit kleine of groote bedrag voor iets aparts af te zonderen van de tHiek, dat hij in elk geval de oudste rechten .-J— T"*;"had er. concurrentie ontoelaatbaar was. Want er was voldoende voor één, maar te weinig voor twee. Zijn werkdag was zeer kort. duurde on geveer een uur, althans op deze plaats, Wa'. hij gedurende het overige van den dag deed, was niet bekend aan diegenen, die hem ook weinig tor zake. 's Avonds, ongeveer kwart over zeven, nam hij zijn post in. Waarom iuj juist om kwart over zeven kwam, is een mysterie, want hij behoefde totaal geen voorbereiden de maatregelen te nemen, en zijn werk be gon eerst om half acht. Om half acht n.l. gingen de hekken van den Schouwburg open en kwamen de eerste bezoekers, bezoekers te voet en bezoekers per auto. Alleen de laatste categorie had zijn interesse. Want voor publiek, dat per auto komt, moet het portier geopend worden, en menschen, die uit hun auto stappen, zonder dat zij de moeite behoeven te doen de kruk van het portier om te draaien, voelen zich verplicht hun waardeemig voor den man, die wel die manipulatie verricht, te laten blijken en om te zetten in klinkende munt. Hij wist precies waar hij staan moest. Wanneer een auto binnen de port'co van den Schouwburg schoof, mat hij even den afstand tusschen hem en hoc vehikel, schatte de snelheid en koos dan zijn plek. Met nooit falende zekerheid stond hij tian daar, waar het portier van de auto kwam. Nadat hij het portier had geopend, wachtte hij dan met de typische pose van bood- schappenloopers, Ako's, suppoosten en an deren, die gewild-onverschillig of met in tensieve belangstelling kijken naar een stoel, een voorbijganger, een hond, naar alles, wanneer men in portemonnaie of vestzak naar een fooi zoekt. Als de arbeid was ver richt en het loon dat „aan Uwes beleefdheid wordt overgelaten" was betaald, kwam de volgende klant. Vooral op avonden van groot tooneel, als er veel auto-publiek was, werd het .druk de laatste vijf minuten, en kwam er soms een tikje ongeduld in zijn 'stem, wanneer een heer niet vlug een dub beltje of kwartje kon vinden. Zijn routine was echter tegen drukte be stand; iederen avond was hij op zijn post, opende en sloot portieren, tikte aan zijn pet bij wijze van dankbetuiging, en verschoof, lichtelijk gegeneerd, zijn das of snoot zijn neus, wanneer een uitstappende hc^r hem niet wilde zien. Zjjn vredige werkzaamheid werd echter verstoord, toen op een Zaterdagavond de concurrent verscheep. Hij was er reeds om zeven uur, oogenschijnlijk een voorbijganger met de meest onschuldige bedoelingen, eigenlijk geen bedoelingen, die belangstel lend de affiches en portretten van den Schouwburg bskeck. Maar toen hij, de eerste, kwam, leerde hij nu en dan naar liein en dat was voor dezen voldonede om achterdoch tig te worden en krijgszuchtige plannen te v-rmoeden achter die onschuldige houding. Niettemin, scheen het wantrouwen aan vankelijk ongegrond. De eerst-rechthebben- de kon ongestoord zijn klanten bedienen en fooien, aannemen, terwiil de belangstelling van den ander nog steeds bij affiches en foto's bleef. Maar de concurrent was een tacticus. Zoolang de eerste zich niet behoef de te haasten,, hield hij zich op den achter grond, maar zoodra er, kort voor het begin der voorstelling, drie auto's teseliik voorre den, stond hij eensklaps bij den ingang, opende een portier en dankte voor een fooi; liet was een groote fooi. Een oogenblik later weer twee auto's; de concurrent opende weer een portier en bedankte weer voor een fooi; de eerste die niets gekregen had, keek ver nietigend en bromde een hatelijkheid. Toen werd de concurrent stoutmoedig en opende den strijd van man tegen man: een lange, glanzende Cadillac kwam voor, een weelde-wagen, die gerechte hoop gaf op een buitensporige fooi. De eerste schoot toe, maar de concurrent was hem een on w stellpn aan seconde voor; de fooi verdween in zijn en W. stenen a „Dat geld is van mij," zei hij driftig. De concurrent zag uit naar een volgenden klant. „Dat geld is van mij." De concurrent hoorde niets. „Dat geld is van mij." „Waarom?" vroeg de concurrent onschul dig. „Daarom! En morgen ben je hier niet meer!" Maar den volgenden dag kwam de con current terug. Het werd een volmaakte oorlog van glu ren en loeren naar een auto, van gedurige berekening om den ander voor te zijn. van nijdige blikken en giftige scheldwoorden, een oorlog die te vinniger werd gestreden omdat er niets van blijken mocht en het publiek door beiden even correct als anders behan deld moest worden. Iederen avond ontbrandt nu de strijd. Beurtelings triompheeren zij als zij het eerst bij een auto zijn en beurtelings glunderen zij als zij eikaars diensten niet beloond zien. Het geval is opgemerkt door enkele habi tue's van den Schouwburg, die gaarne een half uur vroeger komen dan gewoonlijk, om van den interessanten oorlog te genieten. Zoo dra de voorstelling begonnen is, gaan de concurrenten dicht bij elkaar staan om hun inkomsten te tellen en hardop het eindbe drag noemen. Degene die dat het laatste doet, heeft altijd meer dan die het eerst gereed is, zoodat het vermoeden gewettigd is, dat zij met fictieve cijfers elkaar trachten te overtroeven. De eerst-recht-hebbends denkt er nu over de kwestie door een organisatie te laten be slechten. Maar de moeilijkheid is, dat voor een organisatie van auto-openers meer dan één noodig is; dat beteelcent meer concur renten, en hij heeft aan één concurrent voldoende. ADERAM. Gemeenteraad De Burgemeester heeft een openbare vergadering van den raad de gemeente Zandvoort belegd op Donderdag 5 April 1928, des namiddags 2 uur, ter be handeling van de volgende agenda 1. Ingekomen stukken 2. Verzoek om nadere regeling betreffende de werkloosheids-, verzorging en steunverleening 3. Behande ling der motie van den heer Forrer betreffen de instelling van Georganiseerd Overleg, idem die van de heeren Fraenkel en Druyf 4. Voorstellen betreffende het verkeer 5. Voorstel tot wijziging der Algemeene Politie verordening 6. Voorstel tot verpachting in het openbaar van de vodden van de vuilnis belt 7. Voorstellen betreffende verpachting van autostandplaatsen en standplaatsen voor ijskarren alsmede het verpachten van vent vergunningen 8. Vaststellingen der tarieven betreffende staangeld voor auto's 9. Voor stel tot verpachten van een stukje grond aan W. J. Lorentz voor plaatsing van een kiosk op de duinreep bij de tr?p van de Zeestraat 10. Voorstel betreffende het heffen van vergoe ding voor gebruik van schoollokalen 11. Stichting volks baden 12. Een verzoek van Mej. J. A. van den Enden om haar een toe slag op het haar toe te kennen pensioen te verleenen 13. Verzoek om eene tegemoet koming voor het bezoeken der huishoudschool te Haarlem 14. Voorstel om aan de voetbal verenigingen alhier eenige karren bagger gratis te geven 15. Voorstel om een crediet van f 360.- te verleenen voor het eenigszins verharden van het middengedeelte der Pas sage-gronden. Hoofdbewaarschool. Mej. J. A. van den Enden heeft aan den raad gevraagd, om. wanneer zij met pensioen gaat, haar van gemeentewege een toeslag te verleenen op haar pensioen. B. en W. achten het billijk haar een toeslag te verleenen. Zij stellen voor, haar een dusdanigen toeslag te geven, dat zij elk jaar een inkomen zal hebben van 1600 bestaande uit hun pensioenen, de rente van de levensverzekering en den toe slag. Voetbalvereeniging. B. den raad voor aan de voetbalvereenigingen Z. V. V. „Zandvoort" en „de Zeemeeuwen" resp. 50 en 20 karren bagger gratis beschik baar te stellen voor het in orde maken van haar terreinen. Passage. Voor het in orde maken van een gedeelte van de Passage-gronden voor par- keer-terrein is het noodig, dat B. en W. de beschikking krijgen over een bedrag van 3600. Zfj stellen daarom den raad voor, hun een crediet tot dat bedrag te ver leenen. voormalige Passage, de Boulevard de Fa- vauge, ten zuiden van de PietHeinstraat, de Boulevaard Paulus Loot, bij de Bodega van, den heer Driehuij zen, en een gedeelte bij de Hugo de Grootstraat, het terrein voor school A en het Badhuisplein. De exploitatie van die terreinen zal gegund worden aan de meestbiedenden. Massale inschrijving voor al de terreinen is ook mogelijk, maar het be drag van hetgeen voor de massa zal gegeven worden, moet ïiooger zijn dat het totaal, dat geboden wordt voor elk stuk afzonderlijk. Exploitant voor elk deel afzonderlijk kan al leen iemand zijn, die met 1 Januari 1927 in de gemeente woonde. De totale exploitatie kan ook gegund worden aan een niet-inge- zetene, maar die zal dan verplicht zijn inge zetenen van Zandvoort in dienst te nemen. Voor gebruik van een parkeerterrein «al berekend mogen worden voor een uur of minder 0.25. Voor elk uur of gedeelte daarvan 0.10 meer, tot een maximum van 0.55 per etmaal. Verder wordt machtiging gevraagd vergunningen om te venten op het strand aan de meestbiedenden af te geven. Het strand wordt verdeeld in twee gedeelten, met als scheidingslijn den Strandweg. DE VOLKSBADEN. Aan den raad wordt voorgesteld over te gaan tot de stichting van volksbaden. De tenten, die vroeger werden gebruikt voor de volksbaden worden niet meer doelmatig ge acht. Beter is het cabines te maken op het strand van beton. De te stichten volksbaden zullen iets noordelijker komen van de plaats waar tot nu toe de gelegenheid was van de villabooten. B. en W. schrijven, dat als vrees geuit werd, dat er concurrentie zou ontstaan met de tegenwoordige badexploitanten en dat de gelegenheid geen ruimte genoeg zou bieden voor de ingezetenen der gemeente, wanneer niet-ingezetenen er ook gebruik van zouden mogen maken. Aan die bezwa ren is tegemoet te komen, door den prijs voor niet-ingezetenen hooger te stellen dan voor ingezetenen en een gedeelte uitsluitend beschikbaar te stellen voor ingezetenen. Zij stellen voor den prijs voor niet-ingezetenen te bepalen op 0.35 voor een bad, 7,50 voor een maandkaart en 21 voor een hei- zoenkaart. De prijzen voor ingezetenen zal afhankelijk zijn van het inkomen. Iemand met een inkomen van minder dan 1500, jal gratis gebruik mogen maken van de volksbaden. Iemand met een inkomen van 1500 tot 2500 betaald voor een maand kaart 2.50 en een seizoenkaart 7.50 en iemand met een inkomen van meer dan f 2500 betaald voor een maandkaart 5 en voor een seizoenkaart 15. De volksbaden zullen geopend zijn van 15 Mei tot 15 September (4 maanden). Tot Sekking van de kosten moet een leening aangegaan worden van 7000 tegen een rente van ten hoogste 4% pet. Kiosk. Aan den raad werd voorgesteld B. en W. te machtigen aan den heer W. J. Lo- rents een gedeelte van de duinreep voor de Zeestraat te verpachten, en op dien grond een kiosk te plaatsen, voor eene vergoeding van f 100 in het seizoen 1928. Gebruik schoollokalen. B. en W. stellen den raad voor om, wanneer een schoollo kaal wordt ingebruik gegeven aan een par ticulier of aan een vereeniging, daarvoor te heffen eene vergoeding van f 1 per lokaal per vereeniging. In afwijking daarvan zal echter aan den leider van den Franschen cursus en aan de Gymnastiekvereeniging Oefening staalt spieren slechts 1/3 gedeelte in rekening worden gebracht, omdat het ge bruik van een schoollokaal in verband staat met een onderwijsbelang. Woningbouw. B. en W. stellen aan den Raad voor het schrijven van de N.V. „De Kaboutertjes" alhier, om den bouw van een 16-tal arbeiderswoningen op Plan-Noord, niet te doen doorgaan, maar voor kennisge ving aan te nemen, daar reeds in principe tot dien bouw besloten is. Georganiseerd overleg. In de a.s. raads vergadering zal behandeld worden de motie van den heer Forrer om te besluiten 'net Georganiseerd Overleg weder in te voeren. Een motie. De heeren Druyf en Fraenkel hebben aan den raad voorgesteld B. en W. uit te noodigen alsnog uitvoering te geven aen het raadsbesluit van 13 October, om prae-advies uit te brengen op hun voorstel, om het georganiseerd overleg weder in te voeren. Verkeer B. en W. bieden den Raad ter vaststelling aan een verordening, regelende het verkeer in de gemeente Zandvoort, krachtens de vast te stellen verordening zal het verboden zijn om met een motorrijtuig, rijwiel en alle voertuigen te berijden: de Baan, den Strandweg,-4 het gedeelte Zeestr. gelegen tusschen de Burgemeester Engelbert- straat en den Boulevard de Favauge, de Piet Heinstraat van de Burgemeester Engelbért- straat af tot het Jan Truyenpiein, de Piet Heinstraat van de Burgemeester Engelbert- straat af tot den Boulevard de Favauge, in de richting Oost-West, de Rozenobelstraat van de Noorderstraat af tot aan de Kruis straat, de Kerkstraat, van het Hotel Drie- huyzen af tot aan het Kerkplein, van de richting West-Oost. Het Kerkplein op Zon dagen gedurende de maanden Mei, Juni, Juli Augustus en September, de Kerkstraat op Zóndagen in de richting Oost-West, geduren de de maanden Mei, Juni, Juli, Augustus en September, de Kerkstraat in de richting Oost West, dagelijks, behalve op Zondagen, van 11 uur v.m. tot 11 uur n.m., gedurende de maanden Juni, Juli en Augustus, het gedeel te straatweg van den ingang der concertzaal van het Groot Badhuis af langs de Voorijstr. van het Hotel Driehuyzen, Burgemeester En- gelbertstraat tot de Noord Oostzijde van het Hotel d'Orange, in de richting Zuid-Noord van 11 uur v.m. tot U uur n.m. gedurende j de maanden April, Mei, Juni, Juli, Augustus en September, de Oranjestraat van den Hoo- genweg af tot aan het Tramplein in de rich ting Zuid-Noord gedurende de maanden April, Mei, Juni, Juli, Augustus en Septem ber, het gedeelte Spoorstraat van de Smitstr. af tot aan de Rozenobelstraat de, Swaluê- buurt van de Smitstraat af tot de Rozeno belstraat in de richting Noord-Zuid, de Bou levard de Favauge in de richting Zuid-Noord, den Boulevard Barnaat voor zoover het ge deelte betreft gelegen tusschen de Tromp straat en de van Galenstraat in de richting Zuid-Noord, de van Galenstraat richting West-Oost, de de Ruyterstraat, in de rich ting Oost-West, de •dr. Smitstraat voor zoo veel betreft het gedeelte gelegen tusschen 't dr. Smitplein en den Eoulevard de Favauge in de richting Oost-West, de Burgemeester Engelbertstraat voor zooveel betreft het ge deelte van den Noord Oostelijken hoek van Hotel d'Orange af tot de dr, Metzgerstraat in de richting Noord-Zuid, de Tramstraat op Zaterdagen en Zondagen van School B af tot het Tramplein in de richting Oost-West, (N i t-0 f f i c i c e 1). 447e STAATSLOTERIJ. Trelikin? van Dinsdag 3 April Ze Klasse 2e Lijst. Hooge prijzen: 13930 5000 140S9 f 2000. "643 1500. 120 4°!1 1000. 15504 15304 200. 3344 9217 1019.' 12517 100. Prijzen van f 30. 192S. belangstelling bij uw feest en de waardee- jen alleen door vasten zijn uitte drijven het gedeelte straat van het Stationsplein ge legen tusschen de Kiosk en het Station in de richting Noord-Zuid, het gedeelte van de Ka- naalweg van de Haltestraat af tot circa de Oosterstraat in de richting West-Oost, het gedeelte van de Diaconiehuisstraat van do Haltestraat af tot aan de Nieuwstraat in de richting Oost-West, den Paradijsweg van de Hoogeweg af tot de Brederodestraat in de richting Noord-Zuid en de Zuiderstraat van de Brederodestraat af tot den Hoogeweg in de richting Noord-Zuid. Verder wordt voorgesteld om te verbieden om buiten noodzaak de naast het rijwielpad of tusschen die rijwielpaden gelegen rijweg te berijden met een rijwiel, indien zich naast of aan beide zijden van den rijweg een rij wielpari bevindt. Dit is alleen van toepassing op wegen gelegen binnen de kom der ge meente. Auto-staanplaatsen en ventersvergunning B. en W. stellen aan den raad voor ver schillende plaatsen, die op een kaart zijn aangegeven, te bestemmen voor parkeerter rein. Deze plaatsen zijn, de grond op de U 350 545 936 1143 1447 1693 1776 2070 2342 2504 2S4S 3095 3360 3623 39"8 4722 48S1 5160 54 IS 6038 6395 6S43 7151 7383 7614 7975 8211 8703 9151 9394 9759 9985 10387 10994 11273 11456 11603 11935 13298 2580 131S6 13792 14150 '.4538 15009 15370 15864 16)68 16607 17008 17241 17721 18285 18633 18969 19159 1950S 19927 20048 20350 20647 22 366 607 942 1189 1449 1806 2114 2364 2523 2S53 3153 3378 3678 3998 4740 4903 5167 5124 6072 6416 6925 7162 7392 7671 7992 8222 8855 9250 94 '7 9774 10088 10505 11043 11274 11468 11618 11976 12340 12676 13188 13806 14152 14589 15067 1.5406, 15905 16250 16670 170-19 17373 17831 18290 18636 18972 19175 19552 19940 20060 204.62 20745- 79 371 684 95,3 124S 1450 1865 2146 2383 2597 2378 3238 3455 3747 4042 4803 4933 51S7 5597 6186 6481 6952 7170 7427 7780 8038 8384 8986 9251 9469 9790'. 10131 10572 11119 11305 11-176 11701 12131 12-109 12716 13211 13810 14181 14596 15100 15429 15974 16283 16675 17050 17348 17911 18318 18S55 19013 19221 19594 1996S 20186 20471 20816 96 373 728 991 1274 14/0 1867 2176 2390 2700 2908 3247 3468 3761 4051 4808 4965 5199 5941 6206 6434 6056 7263 7441 7809 806(1 8400 8991 9267 9488 9804 10142 10647 11122 11313 11499 11827 12143 12114 12743 13569 13875 1-1195 14750 15112 15505 15981 16305 16702 17107 17369 17945 18382 18672 190-17 19261 19674 19973 20223 20488 20543 111 410 843 1007 1275 1475 1931 2200 2409 2709 2916 3280 3476 3788 4173 4322 4966 5327 5949 6236 6493 6991 7273 7413 7835 8067 8479 9006 9337 9566 9S1S 10257 10708 11127 11390 11520 11887 12198 12475 12805 13603 13927 14212 14780 15153 15629 16028 16466 16733 17147 17552 1795S 18420 18592 19051 19256 19722 20013 20304 20513 20848 277 4.11 855 1008 1327 1553 19S5 2233 2430 2711 3045 3295 3479 3818 4237 4861 5016 5350 5974 6251 652'. 7008 7303 7465 7880 8146 865S 9049 9341 9594 9S30 10326 10765 11133 11407 11530 11897 12241 12518 12882 13619 13986 14358 147S6 15212 15712 16053 16529 16851 17165 17590 18075 18470 18805 19070 192S1 19867 20030 20306 20332 20871 297 461 889 1078 1351 1668 2005 2242 2461 2736 3081 3310 3597 3829 4382 4869 5055 5371 6016 6263 66S7 7142 7319 7635 7889 8197 8673 9096 9382 9650 9944 10329 10943 11155 11410 11561 11906 12261 12560 12890 13637 14036 14439 14SGO 15300 15831 16091 16565 16877 17198 17614 18140 18503 18817 19000 19402 19898 20031 20327 10538 303: 476| 930; 1136 1433 1687' 2026! 2313 2491 28451 3084! 3342', 3607', 39341 4396! 4S72I 5108; 53861 60181 63771 66971 71441 73601 7592! 7927 i 8204' 8700 9116 i 9391 9671 I 9975 I 10373 j 10969 j 11159; 11451 I 11566 i 11910 12264 12577 13154 13786 14125 14451 15008 15345 15849 161611 16569! 16908; 17222, 17714 182421 185411 18927 1913.3 19459 19916 20037 20346 20550

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 5