KENNEMERLAND i (Bijkantoor van de N. Haarl. Courant voor Kennemerland BREESTRAAT 121 BEVERWIJK - Tel. 2213) .Agenda van 3 tot en met 9 April Staat van besommingen f VELSEN BLOEMENDAAL UIT DEN OMTREK HEEMSKERK GOEDEN VRIJDAG HEEMSTEDE OVERVEEN ZANDVOORT BENNEBROEK VIJFHUIZEN NIEUW-VENNEP. INGEZONDEN HILLEGOM HAARLEM Gevonden voorwerpen en dieren MARKTNIEUWS GYMNASTIEK Een propaganda-avond voor „Ursus" BEVERWIJK K. S. A.-gebouw, Peperstraat: Donderdag 5/4, Repetitie Zangkoor. Vrijdag 6/4, Vergadering Tabaksbewerkers, les nam. 2 uur, in de achterzaal. Zaterdagavond 8 uur Bioscoopvoor- "telling. van de op heden aangekomen Stoomtrawlers (Officieel) Duivis 1856.— Aamalia 2410.— Luther 2764.— Henriette Jacoba 3348.— Mary 2966.— Derika 15 2002.— Pan 1582— Holland 3 1379— 4 1587— Clyvia 1835— Lobela 1589— Dorothea 1822— Proef Beugers W 2157— Vlaardingcn 201 er M 851— 216 1017— 172 Loggers 972— Katwijk 178 M 355— 103 ft 346— 65 313— 18 143— Scheveningen 159 00 O co Vlaardingen 145 868— Bouwvergunningen Door Burgemeester en Wethouders van Velsen zijn de navol gende bouwvergunningen verleend: aan A. en P. Bleeker, te IJmuiden, tot het bouwen van 2 woningen aan de Paulus Potterstraat, nos. 2 en 4, hoek Velserduin- weg, aldaar; aan H. van Die, te Velsen, tot het bouwen van een dubbel woonhuis in de Velserpolder, wijk I, aldaar; aan Gebrs. Sanders, te Santpoort, tot het bouwen van een woonhuis met schuur aan den Terrasweg, aldaar; aan de N.V. Timmerwerken v.h. Zijp Hamburg, te IJmuiden, tot het bouwen van een slachtplaats aan de Briniostraat, hoek Stationsweg, aldaar; aan Cupido Dalmeijer, te IJmuiden, tot het bouwen van vier woningen aan het Ken- nemerplein, aldaar; aan W. F. Kuit, te Santpoort, tot het bou wen van een prieel, nabij den Brederood- scheweg en de Velserenderlaan, aldaar; aan L. H. Rings, te Santpoort, tot het bouwen van een houten schuur, nabij het perceel, G. Rijksstraatweg no. 2, aldaar; aan Gebrs. Wijker P. van Duyn, te IJmuiden. tot het bouwen van een woon winkelhuis, drie woonhuizen en een garage, aan den Wijk aan Zeeërweg, hoek Bonte koestraat, aldaar; aan D. Geus, te IJmuiden, tot het verbou wen van een woonhuis tot woon-winkelhuis, aan de Kanaalstraat no. 75, ald»ar; aan de N.V. Aannemers Maatschappij „Velsen" te IJmuiden, tot het bouwen van een garage aan de Ruysdaelstraat, aldaar; aan A. en P. Bleeker, te IJmuiden, tot het verbouwen van een woon-winkelhuis aan de Trompstraat no. 17, aldaar; aan de N.V. Bouw- en Handel Maat schappij „Rio", te Amsterdam, tot het bou wen van Vier bergplaatsen achter de per- ceelen L. Corverslaan, nos. 2a t. m. 2d., te Velsen; aan W. K. Hollmann, te IJmuiden, tot het verbouwen van een woonhuis door het op bouwen van de verdieping en optrekken van den achtergevel van het perceel C. Juliana- kade no. 43, aldaar. Er moesten gekozen worden zeven be stuursleden voor het Provinciaal Demon- stratiebedrijf. In Beverwijk zijn vier groen teveilingen, alle aangesloten. Er zijn geko zen vier bestuursleden, die veilen bij „Ken nemerland'drie. bestuursleden die veilen bij de „Vrije Veiling". Is deze zaak organisatorisch behandeld? Ieder oordeele zelf. Hoogachtend, w.g. Tuinbouwver. „De Een dracht" D. Kluft Tervoort. Tuindersver. „Tuindersbelang" Chr. Duyn. Hinderwet. Burgemeester en Wethou ders der gemeente Velsen, brengen ter open bare kennis, dat bjj Burgemeester en Wethou ders van Beverwijk is ingekomen, en aldaar ter Gemeente-secretarie ter inzage neder- gelegd een verzoek met bijlagen van de Ba- taafsche Import Maatschappij v. h. N. V. Acetylena, te 's-Gravenhage, om vergunning tot het oprichten van een benzine-instai latie, met een ondergrondsch reservoir en bovengrondsche aftap-inrichting op een per ceel aan de Vondellaan 3. kadastraal bekend Gemeente Beverwijk in Sectie A, no. 5523. Op Donderdag den 12en April a.s. des voor middags te elf uur, zal ten Raadhuize te Beverwijk gelegenheid bestaan, om bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zij, die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, vóór het bovengemelde tijdstip, ter secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake in gekomen schrifturen. De aandacht van de belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgende de be staande jurisprudentie niet tot beroep ge rechtigdzijn, zij, die niet óvereenkomstig artikel 7 der Hinderwet op den bovenbepaal den dag voor het gemeeentebestuur zijn verschenen, ten einde hun bezwaren monde- linig toe te lichten. Velsen, den 2 April 1928. Burg. en Weth. van Velsen de Burgemeester RIJKENS de Secretaris HOFSTEDE. Personalia Door Burgemeester en Wet houders van Velsen zijn bevorderd tot Ad junct-Directeur van openbare werken, de hoofdopzichter Ir. H. J. Puister en tot con- cierge-bode van het gemeentehuis, de bode J. van Kempen. Tot schrijfster ter secreta rie in vasten dienst is benoemd, Mej. L. M. E. Bouwmeester, thans in tijdelijken dienst. Gemeenteraad Voortgezette openbare vergadering van den Raad der gemeente Velsen, op Dinsdag 10 April 1928, des na middags 7 uur, ten gemeentehuize. Van de agenda der openbare vergadering van 27 Maart 1928 moeten nog worden be handeld de punten 6 tot en met 13. Veilingsconflict Bijgaand schrijven werd verzonden aan het Bestuur der R. K. Tuindersver. „Kennemerland", Beverwijk. In antwoord op de motie, die wij van U ontvingen berichten wij U hiermede, dat wij tegen deze motie ten zeanÉe moeten protes teeren. U heeft uit ons jaarverslag ook nooit dat gene kunnen lezen, wat door U naar voren wordt gebracht. Wij achten den tijd nog niet gekomen om U volledig te antwoorden. Wij zullen U het antwoord echter niet'schuldig blijven. Verder wenschen wij U te ontmoeten daar, waar de Vrije Veiling ons zal uitnoodigen ter verdediging. Wij hopen dat U de zaak waar het om gaat niet uit het oog zult verliezen. Deze zaak is heel eenvoudig en als volgt: Veilingoverzicht. Naarmate de rij der nieuwe groenten zich begint uit te breiden, geraken de oude producten meer op den achtergrond en beginnen zoo zoetjes aan weer geheel te verdwijnen. Onder de nieuwe aangevoerde producten neemt de spinazie de eerste plaats thans in. Waar tot dusverre nog niet anders werd aangeboden als glas- producten, blijkt, gezien de aanvoeren der .aatsto veilingen, dat de glascultuur in deze streek zich al flink begint te ontwikkelen. «Vas het voor enkeie jaren slechts een en- •celing, thans tellen wij al een zeer groot aantal inbrengers die de glascultuur beoefe nen, en zich op vervroeging toeleggen. Ofschoon de prijzen een weinig teruglie pen, had de handel een gunstig varloop, aetgeen een gelukkig verschijnsel mag wor den genoemd, daar de productiekosten in den regel hoog zijn, en niet loonende prij zen dan ook zeer ontmoedigend voor den producent kunnen worden genoemd. De laatste veilingno teeringen varieeren van 22 tot 30 ct. per K.G. Van den kouden grond werd tot dusverre behoudens enkele partijtjes rabarber nog niets aangevoerd, doch verwacht mag worden dat op de eerst volgende veiling verschillende inbrengers present zullen zyn met hun eesrte spinazie van uit de natuur en dat tevens die aanvoe ren volgende week zich ruimer zullen ver menigvuldigen ligt voor de hand, daar bij velen het product nog niet geschikt is om te snijden doch daarentegen volgende week ze- ser wel oogstklaar zal zijn. Het witlof komt thans beter op zetten, althans de twee laatste veilingen kwamen zeer flinke partijen voor. Ook de kwalieit is goed, van sommige zelfs zeer mooi. De prijs ging in het begin dezer week iets terug en liep uiteen van 2025 ct. per K.G. welke noogste prijs sporadisch voorkwam. Voor het artikel rabarber gelden nog steeds luxieuse prijzen, doch het aanbod is nog te gering dat dit voor den inbrenger van groote beteekenis kan worde genoemd, en zal dan ook zeker volgende week bij rui mer aanvoer geweldig inzinken. Als nieuw product werd ook deze week de eerste sla aangevoerd, met het oog op net kleine kwantum, alsmede de kwaliteit kan hiervoor van een noteering nog geen sprake zijn. Bosgroenten als raapstelen en radijs ko men ruimer los, en ondergingen dan ook een sterkere daling. Soepgroenten daarentegen bleken zeer ge vraagd, selderij, pieterselie en prei brachten goede prijzen op en het is vooral het laat ste artikel wat steeds den hoogen prijs blijft handhaven. R. K. GYMNASTIEKVER. S. S. S. Secretariaat: Hoogehoflanderweg 5. A.s. Donderdag kan er in de gymnastiek zaal, niet geturn worden, daar ook in deze zaal, evenals overal elders groote „schoon maak" gehouden wordt. Dit is voor velen misschien wel een kleine teleurstelling, doch ook hier is wei weer een pleistertje voor den wond, want waar we reeds eenigen tijd op gewacht hebben, nl. de insignes, welke de leden als een sieraad der vereeniging moeten dragen, zijn gearriveerd. Hoewel aj. eenige leden een exemplaartje bezitten, zijn er mis schien nog meerderen, die zich voor de; Paaschdagen met zoon kenteeken willen sieren. Dezen kunnen het dan bekomen bij het secretariaat, waar tevens, zooals we trou wens ook weten steeds gelegenheid is, voor de opgave van donateurs!! Aangezien we deze week toch niet kunnen turnen, is het juist een mooie gelegenheid om extra ons best te doen iets v^or de vereeniging te winnen, hetzij leden of donateurs. Ook de dames vooral kunnen zeer veel helpen onze R. K. Gym. Ver S. S. S. op een hooger peil te brengen, ook op financieel gebied. LUC. EIJKING, Secr. Gymn.ver. S.S.S. voor die leden zou zijn die geofferd heb ben. Vervolgens bracht de voorzitter naar voren, dat er plannen bestaan om dezen zomer een massa propagandadag te hou den met de omliggende plaatsen, Uitgeest, Crtsbricum, Assendelft, Beverwijk enz. Maar daar het bestuur deze vereenigin- gen nog moet aanschrijven, kreeg het be stuur een vrij mandaat om stappen te doen tot het houden van een massa-pro- pagandadag. Vervolgens kwam ter tafel het lidmaat schap van donateurs. De voorzitter deelde mede, dat tot nu toe de donateurs f 2,-jj— betaald hebben, maar het donateursschap moet gesteld worden op f 4 omdat er wel donateurs zijn, dio zich te hoog achten om lid van de Volksbond te zijn en die leden betalen 10 cent per week, dus dat is f 5.20 in het jaar, maar dan denken zij, als wij donateur worden kom je er met f 2 af, maar dat moet veranderd worden. Vervolgens kunnen zij, die 12 te hocjg vinden begunstigers worden voor f 2. De heer Bakkum vroeg hierop het woofd en deelde den voorzitter mede, dat voor heen de donateurs f 4 betaalden, maq.r daar waren dan f 2 onder begrepen voor de Volkscouraht, welke later is vervallen, en daarom op f 2 is gesteld. Een schrijven van het hoofdbestuur om een bijdrage van elk lid voor het vijftig jarig priesterschap van Z.D.H. den Bis schop van Haarlem, wordt met algemeene stemmen goedgevonden. De voorzitter deelde daarna mede, dat 6 en 7 Mei a.s de Centrale Raad verga dering houdt in het gebouw Smedestraét te Haarlem. Het bestuur zou gaarne een afgevaardigde naar den CenSralen Raad zenden. De heer Brouwer vroeg hierop het woord en zou gaarne, mede in verband met de kas, geen afgevaardigde naar Haarlem ter vergadering zencVen, omdat Irleine afdee- lingen toch niet veel te vertellen hebben. Het moet al een goede zijn, anders geeft het niets. De voorzitter zegt, dat op de begrooting f 10 staat voor dit doel, en hoopt dat de vergadering er mede accoord gaat. Tot stemming overgegaan werd de voorzitter gekozen met bijna algemeene stemmen. Hierop kreeg de G. A. het woord, welke dezen avond zou gesproken hebben over vak- en standsorganisaties, maar daar de agenda nog al lang was, heeft de G. A. maar enkele woorden aangehaald. De voorzitter bracht dank aan den G:A. voor zijn korte doch krachtige woorden en hoopt, dat op 'n volcenden keer meer over dit onderwerp door den G. A. zal worden gegeven. Hierna las de voorzitter een schrijven voor van het Gemeentebestuur, waarin aan de ongeorganiseerden wordt bekend gemaakt, dat voortaan voor werk of steun aan de gemeente in aanmerking komen, zij, die zich tijdig hebben georganiseerd of zich op andere wijze tegen werkloosheid hebben verzekerd. De rondvraag, waarvan door verschillen den werd gebruik gemaakt ,en door den voorzitter van antwoord werden gediend- Waarna deze lange vergadering door den voorzitter op de gebruikelijke wijze wordt gesloten. Gevonden voorwerpen. 1 belastingmerk. Inlichtingen ter Secretarie bij den Ge meentebode, Verloren: I belastingmerk. eene retraite te houden. Een bestaande club echter was nog niet opgericht. Tot op de vergadering na afloop der gehouden retraite stemmen opgingen om een vast fonds te stichten. Een commissie tot het samenstellen van een ontwerp-reglement werd toen benoemd, en zoo kwam Dinsdagavond een aantal le den bijeen in het R.K. Vereenigingsgebouw tot het stichten van een definitieve club. De heer W. Groenland opende met den Christelijken groet, waarna het ontwerp, dat uit een 14-tal artikelen bestond, werd be handeld, en na uitvoerige besprekingen met algemeene stemmen werd vastgesteld. Hiarmede heeft ook Haamstede haar fonds, nu kan nog meer dan voorheen aan dit heerlijke werk der gesloten retraite gearbeid worden. Natuurlijk is het reglement zóó samen gesteld, dat een ieder er lid van kan zijn. Als regel wordt iedere week een kleine bijdrage aan de huizen der leden opge haald, om daaruitde kosten der retraite te bestrijden, zelfs kan men iets meer sparen om zich schadeloos te stellen voor de 2 dagen van werkverzuim, wat anders voor velen, vooral voor huisvaders soms van groote gezinnen, een bezwaar zou kun nen zijn. Kortom, alles is zóó geregeld, dat nu het fonds in grooten bloei zal toenemen. Als bestuursleden werden gekozen de heeren J. M. v. d. Eem, voorzitter; C. Flo- ri£, secretaris en J. Jansen, penningmees ter. Besloten werd, in samenwerking met, den geestelijken adviseur van den R.K. Volks bond, een geschikte naam aan het fonds te geven. Bij de rondvraag werd de heer W. Groen land, die al de jaren de ziel en de stuw kracht van het clubje geweest was, dank gesiegd voor zijn onvermoeiden arbeid voor dit zoo moele doel, waarna de voor zitter met een propagandistisch woord de bijeenkomst sluit met den Christelijken groet. De heer v. Abs Het zich deze verkiezing na het stellen van zekere voorwaarden, voorloo- pig welgevallen, waarop de vergadering mei applaus antwoordde. Daarna werd bij loting de volgorde op de ledenlijst vastgesteld. Ten slotte kwamen de concept-statuten en het huishoudelijk reglement in behandeling. Na het aanbrengen van enkele kleine wij ziging werden deze goedgekeurd en vast gesteld. Met het oog op het bijna middernachtelijk uur werd van de rondvraag weinig 'gebruik gemaakt. Daarna volgde sluiting. Veteranen-afdeeling B. G. V. Naar we vernemen, heeft zich op de gisteravond in hotel Vreeburg gehouden bijeenkomst, uit gaande van de Bloemend. Gymn. Ver. een 14-tal heeren boven de 30 jaar aangemeld, zoodat overgegaan kon worden tot oprich ting van een veteranen-afdeeling. Besmettelijke ziekte. In de week van 25 tot 31 Maart heeft zich in deze gemeente 1 geval van roodvonk voorgedaan. Luitenant Koppen Op Maandag 16 April zal luitenant Koppen een lezing houden in het Kennemertheater. Staking bij de fa. Blom. De staking duurt onverminderd voort. R.K. Volksbond. Bovengenoemde vereen, hield een ledenvergadering in het Vereen. Gebouw, alhier. De voorzitter, de heer Gouweleeuw open de met een hartelijk woord van welkom deze vergadering, en sprak eenige woor den van troost tot het lid de Bruijn, die door een noodlottig toeval een zijner bee- nen heeft moeten missen, maar die toch nog gelukkig het leven heeft behouden. De notulen der vorige vergadering wer den voorgelezen en onder dank goedge keurd. Punt 3 der agenda: ingekomen stukken en mededeelingen, hetwelk bijna den geheelen avond in beslag heeft ge nomen, zoodat de agenda nog niet kon worden afgehandeld. De voorzitter bracht naar voren het m de laatste vergadering behandelde punt .,St. Nicolaasfeest". De voorzitter zou graag zien, dat dit feest enkel door de leden be taald werd en niet een bedelpartij er van maken, zooals voorgaande jaren. De heer Brotwer vroeg hierop het woord en zou eerst graag de begrooting behandeld zien. dat zijn de leden gewoon, dan kunnen we zien wat voor psot er op de begrooting komt voor St. Nicolaasfeest, enz. Ook vroeg spreker of dan het Tri- dium met feestvergadecing van de baan geschoven moest worden. De voorzitter deelde de heer Brouwer mede. dat de vorige vergadering de be grooting moest blijven liggen, omdat er te weinig leden ter vergadering waren en dat oo knu dezen avond de begrooting niet in behandeling kan worden genomen, omdat het aantal ingekomen stukken en mede deelingen nog al uitgebreid is. Op de tweede vraag antwoordt de voorzitter dat het tridium wei degelijk alle jaren gehou den moet worden en daar ook het be stuur wel degelijk denkt dat het Tridium alle jaren gehouden móet worden. Maar het gaat nu enkel om het St .Nicolaasfeest en daarom zou ik gaarne willen, dat iéder lid van nu af te beginnen 5 cent of ferde en dat wij dan kunnen zien hoe ver wij kunnen gaan. Verschillende leden voerden hierover het woord, totdat ten slotte werd aangenomen, dat het enkel Ingezonden. Zoo zijn die dagen, weke.n, Van den heil'gen Vastentijd, Wederom voorbij gesneld Voor immer en altijd. Wij hebben allen, groot en klein. Met innig mededoogen, Die folteringen, spot en hoon, Voor den Heiland overwogen. Thans zien wij Hem als Man van Smarten, Met het zware kruis belaan, Door het woest gepeupel, voortgezweept, Naar den Calvariën gaan, Om daar Zijn dierbaar leven Te voleinden aan het kruis, Om voor ons een plaats te winnen, In Gods eeuwig Vaderhuis. Daar op dien hoogen heuveltop, Waar Hij ais offer viel, Aanschouwen wij den duren prijs, De waarde onzer ziel. Daar aan het schandhout uitgestrekt, Overdekt met wonden, Stierf Hij den wreedsten marteldood. Voor Uw en mijne zonden. Christus, eens aan 't kruis gestorven Voor ons allen, sterft niet meer. Toch herdenken wij nog jaarlijks Het bittex lijden van den Heer. De Kerk, als een trouwe moeder, Wijst ons m die dagen, Dat wij, naar 't God'lijk voorbeeld, Ons kruisje moeten dragen. Dierbaar dorpje! mochten kfuisjes, Drukken in Uw hart of huis; Werpt dan. als trouwe Katholieken, Uwe blikken naar het kruis. Hij, het Lam Gods zonder vlek, Die nimmex had misdaan Heeft uit liefde voor den mensch, Dat lijden ondergaan. Beminnen wij, dat dierbaar kruis Niet als het hout der schand', Maar als de weg, die allen voert Naar het Hemelsch Vaderland. Laten wij het kruis vereeren Als brave, christelijke liên, Dan zullen wij het eens verheerlijkt, Voor eeuwig in den Hemel zien. F. DE VROEGE St. Bavo-Gesticht, Noordwijkerhout. Statuten De „Staatscourant" bevat de statuten van de sociëteit „Bosch en Hoven", alhier. Gunning Bouwwerk Het aanbouwen van kamers en diverse verbouwingen aan huize „St. Bavo" alhier, de vorige week Vrijdag door den architect N. J. Nijman aanbesteed, is door regenten van het huis gegund aan den laagsten inschrijver, Gebr. v. d. Putten te Heemstede, voor den som van 21,350. Burgerl. stand Geboren: z. van F. J. Groenewoud-Posthuma; z. van J. M. Broek- man-Beerthuizen; z. van M. G. J. Heems kerk-Hendriks. Ondertrouwd: P. de Graaf en C. Brauns. Getrouwd: A. Broekman en J. M. Beert- huizen; G. P. Bronkhorst en S. M. de Waal. Overleden: J. de Bonte-Provilie 82 Retraite-fonds. Reeds vanaf 1922 be stond in Heemstede, een groep van man en, leden der afd. Heemstede van den Ned. R.K. Volksbond, welke een clubje hadden gevormd, die iederen week eenige gelden bijeenspaarden, om zoo mogelijk ieder jaar Prijsuitreiking by de „Kastanjeboom". Er was Woensdagavond zeer groote be langstelling in café „De Kastanjeboom", niet enkel voor de fraaie prijzen, behaald bij de jubileumwedstrijden, maar vooral om dat er als een bijzondere attractie aan ver bonden was een partij van 500 caramboles tusschen den heer W. Kobus en den heer Turk uit Amsterdam. Vol verwachting zien allen naar de deur, als deze open gaat, want de heer Turk is er nog niet. Deze heer is zoo vriendelijk op zich té lafen wachten. Delukkig komt tegen 9 uur de heer De Foel- jager uit Haarlem ook eens een kijkje ne men, en als echte sportsman is hij direct be reid den heer Turk te vervangen. Al spoedig rollen de ballen over het groene laken. De heer Foeljager is in den aanvang onzeker; is op de voor hem wat kleine tafel nog niet thuis. De heer Kobus, hoewel geen groote series makend, geeft mooi spel te zien. Zijn mas- seeren is weer keurig, evenals zijn korte spel op het middenvak. In de 6e beurt scoort hij een fraaie 59, doch strandt op een moeilijke massée. In 19 beurten heeft de heer Kobus er 250, Foeljager 87. Tijdens een korte pauze werden de talrijke prijzen uitgereikt. De voorzitter, de heer v. Bijnen. sprak woorden van dank voor de prettige ver standhouding tusschen de verschillende clubs onderling. Door de biljartclub „Het Spaarne" werd aan de jubileerende vereeniging een fraaie herinneringsbeker geschonken, welke onder applaus Werd aanvaard. De heer Foeljager, daarna het woord ver krijgend, zegt, als consul van den Nederl. Biljartbond, nog als eens in aanraking te komen met clubs, maar een prettigen geest als hier heerscht, heeft hij nog maar zelden ontmoet. Waren de eerste 250 caramboles tegen de heer Foeljager door den heer W. Kobus ge speeld, de tweede 250 zou htJ tegen den heer P. Kobus spelen. Nu is de heer Foeljager er al direct goed in. Het begin is een 36, terwijl hij mist door ketsen. Kobus is niet erg op dreef, en in 6 beurten is de stand 6922. Verder gaat de strijd vrijwel gelijk op. In 20 beurten is de stand 166—154. Dan komt De Foeljager er keurig in, en kunnen de toeschouwers genieten van zijn zuiver spel, en met 15, 28 en een eindserie van 41 maakt hij in 23 beurten de 250 vol, terwijl P. Ko bus het niet verder brengt dan 163. De heer De Foeljager werd luidde toege juicht. Aan 't slot dankte de voofz. de heer De Foeljager voor zijn bereidwilligheid, om den heer Turk te vervangen, waardoor de avond toch e ensucces is geworden. Coöp. Bouwver. „Eigen Woning" De le denvergadering van de Coöp, Woningbouw- vereeniging „Eigen Woning", gisteravond in Hotel Roozendaal gehouden, was druk be zocht. De heer G. J. van Abs, voorzitter in het voorloopig bestuur, opende met het oog op de groote agenda met een kort woord de vergadering. Spr. begon met mede te deelen, dat hij indertijd het voorzitterschap had aanvaard met de gedachte in 't belang der vereeniging nuttig werk te kunnen verrich ten. Het speet hem daarom zeer, dat er in het college van B. en W. bezwaren waren gerezen tegen zijn voorzitterschap. De heer Van Abs gaf als zijn meening te kennen, in het belang der vereeniging te handelen, als hij het voorzitterschap aan een ander over droeg. Echter verklaarde hij zich gaarne bereid, de vereeniging te allen tijde voor zoover in zijn vermogen, met raad en daad bij te staan. Door spr. werd vervolgens medegedeeld, dat ingevolge besluit der oprichtingsverga dering aan het gemeentebestuur verzocht is, de beschikking te mogen krijgen over een gedeelte der gronden achter het Brouwers kolkje, en dat hierop het antwoorod was ontvangen, dat dit verzoek nog niet voor in williging vatbaar nW Verder gaf spr. den raad, niet speciaal het oog te richuen op deze gronden, maar liever ook eens uit tc zien naar andere, immers het is niet ge- wenschte, dat het geheele gemeenteperso- neel daar bij elkaar komt te wonen, zegt spr. Vervolgens werd mededeeling gedaan van de ontvangst van een schrijven van „Eigen Haard", waarin de gedachte werd geopperd van een samenwerking der belde vereeni- glngen. Deze gedachte was evenwel door de meerderheid van het bestuur van „Eigen Woning" afgewezen. Hierover ontstond een tamelijk lange gedachtenwisseling tusschen het bestuur en een paar voorstanders van samenwerking, maar „Eigen Woning" maak te bij overgroote meerderheid van stemmen uit, niet in te gaan op het voorstel van „Eigen Haard. Bij de thans volgende verkie zing voor een definitief bestuur werd het voorloopig bestuur met groote meerderheid herkozen, zoodat dit in zijn oude samen stelling gehandhaafd blijft, n.l. G. J. van Abs, voorzitter; W. J. Kars, secretaris; G. Mulder, penningmeester; J. v. Wamel, J. j van Dijkhuizen, G. J. Hessink en G. J. Bronkhorst, commissarissen. Besmettelijke ziekte. In de week van 25 tot 31 Maart heeft zich in deze gemeente 1 geval van roodvonk voorgedaan. Zandvoortsche Handelsvereeniging Deze vereeniging herdenkt thans haar 20-jarig bestaan. Ter gelegenheid daarvan wordt op Donderdag, 12 April a.s., van 3 tot 5 uur, een receptie gehouden in de bodega van den heer Mustert aan den Strandweg al hier. Des avonds om half 9 uur wordt bij den heer Stein in Zomerlust, dit feit fees telijk herdacht. In het kort memoreeren wij hierbij, dat de heer E. H. Brokmeier, voorzitter en de heer J. Schipper, penningmeester, beiden deze functies 20 jaren waarnemen. Een gebeurte nis, welke niet onopgemerkt kan blijven. Bloemendag Goede Vrijdag, 6 April, zal alhier een bloemen-collecte voor de lijders aan vallende ziekte gehouden worden. Vacantiekolonie Door de vereniging tot uitzending van zwakke kinderen naar va- cantiekolonies, afdeeling Vijfhuizen zijn op het oogenblik niet minder dan zes kinderen naar diverse kolonies verzonden. Dit getal is met het oog op de betrekkelijk kleine ver eeniging bijzonder hoog te noemen. Gelukkig, dat het comité van genoemde vereeniging altjjd zeer actief is en op verschillende wijze de zoo noodige gelden bij elkaar vreet te krij gen. Daaraan is het alleen te danken, dat men steeds kon voldoen aan de vele aanvra gen, die voor uitzending in Aanmerking komen. Eierenveiling Combinatie J. de Groot. Bericht van 8 April. Aanvoer 14.000 kip eieren 5.606.50; 1500 eendeieren 4.50 5.30; 64 ganzeneieren 15—18 ct. Handel vlug. Voor den inhoud van deze rubriek stelt do Redactie zich niet aansprakelijk. Eierenveiling vereeniging „Ons Belang", Hotel Nijssen. Bericht van 8 April. Aanvoer 9000 kipeieren 5.506.30; 300 eendeieren 5.205.50; 10 ganzeneieren 17 ct. 10 kalkoeneieren 12 ce)lt. Aanbesteding Uitslag van de aanbeste ding tot het leggen van rioleeringen, van rioolbuizen, inwendig 40 X 60 c.M., 45 c.M. rond, enz., ter lengte van ongeveer 900 me ter, in verschillende openbare wegen (Wee- resteinstraat, berm Rijksweg en Patrimo- niumstraat), en de daarmede in verband staande werken, gehouden op dato 3 April 1928. Ingeschreven werd als volgt: Firma Nieuwmeijer, Hattum, 15330, met vrije keuze werklieden en 15680, met werk- loozen; G. Bartels, Zwolle, 15900, met vrije keuze werklieden; Firma de Moei en Heer mes .Alkmaar 15978, met werkloozen; firma de Geer en Stuifzand, Leiden 17418, met vrije keuze werklieden en 17818, met werkloozen; E. Schuit, Hillegom, 17900, met vrije keuze werklieden en 18500 met werkloozen; firma A. Schoorl, Haarlem, 18200, met vrije keuze werklieden en 18450, met werkloozen. firma Nijman Rustman, Hillegom, 18350, met vrije keuze werklieden en 18750, met werkloozen; fir ma Baxh en Steenkist, Haarlem, 19189, met vrije keuze werklieden en 19389 met werkloozen; P. Bos, Amsterdam, 19800, met vrije keuze werklieden en 20400 met werkloo zen; T. Opdam, Lisse, 20895, met vrije keuze werklieden en 21,500 met werkloozen; A. Keur, Haarlem, 29888, met vrije keuze werklieden. De begrooting was 16700, met vrije keuze werklieden en 18007, met werkloozen. Terug te bekomen bij A, de Vries, Turfmarkt 32, beurs met inhoud R. Warmer, Slachthuisstraat 103, collier J. F. v. Garderen, Vooruitgang straat 89, dop van auto der Kinderen, Westerhoutstraat 16, hond (Schotsche Hoog landen) H. Kortekaas, Raamgracht 19a, glacé h. handschoen A. Timmers, Beuken straat 14, pr. rnotorhandschoenen A. J. v. d. Veldt, Brouwersvaart 16 E, honden penning 0198 H, Takke, Voldersgracht 14, wit hondje W. Janus, Eikenstraat 37, zwarte hond Kennel „Fauna", Parklaan hond (Dobbermann), gebracht door Draad- nagelfabriek zwart bruine hond, gebracht door Mol, Zomervaart IE herdershond, gebracht door Rozenkrans, Spaarne 98 witte kat, gebracht door Mevr. Mcijs, Klever laan 82 Bur. v. Politie, Smedestraat, jas (bonker), portetr.onnaie met inhoud v. Hoogwerf, Kleverlaan 93, heerenparaplu F. Dekker, Nagtzaamplein 28, kinderporte- monnaie m. inh. J. Kemp, Tetterode- straat 11, rijwielspatlap G. Uittenboogaard, Gen. Cronjéstraat 17, zwarte gymnastiek schoen G. Hendriks, Spoorwoning 12 a/d. Amsterdamschevaart, kindertaschje m. inh. W. Bogaard, Drappenierstraat 9, vulpotloodJ. v. Dam, Gasthuislaan 34, gonje-zak. DE AANVAL OP MR. BOMANS Aan het gezond verstand van vele onzer vooraanstaande mannen en ook 'van een deel onzer Roomsche Pers hebben wij bijna moeten gaan twijfelen sedert de campagne tegen Mr. Bomans werd ingezet. Gelukkig viel er dezer dagen in „Het Cen trum" een m.i. betere klank hieromtrent te beluisteren, al was het betoog nog al dog- matiseerend geschreven. Da schrijver daar van mag ik wel als ingewijd beschouwen in Kamer- en Kamerfractie-aangelegen heden en gewoonten, doch laat hij beden ken, dat ook onder gewoonten de tijd kna gend rondgaat. Tandem fit surculus arbor, de stek wordt eens een boom, maar die groei mag niet worden tegengehouden ter wille van misschien weinig opleverende oudere boomen. En ziet deze schrijver daarbij niet eens terug naar dien tijd, dat ook dit systeem een dsr oorzaken geweest is van de gelukkig overwonnen tweespalt in onze Roomsche gelederen? Zou hij weder dien weg opwenschen? De tijd daartoe is wel kort, maar lang genoeg om het gesuste deel weder in lichtelaaie te zetten voor 1929. Hiermede bedoel ik slechts alleen het be toog, als zoude 'ieder Kamerlid (op dergelijk gezag) zoo lang moeten wachten om in het openbaar zijne meening te verkondigen tot het zijn ouderen collega's zou behagen hem hiervoor de gelegenheid te geven! Neen, dergelijke betoogen staan gelukkig als te-conservatief ten achter. Dan klinkt het antwoord hierop van „De Gelderlander", hetgeen „De Maasbode" van gisterenavond weergeeft, heel wat sympa thieker. De schrijver hiervan weet de per soonlijkheid van Mr. Bomans naar waarde te scnatten en wel in het bijzonder als pro pagandist voor onze Roomsche Beginselen ook buiten onzen Kieskring Haarlem. Ver der waarschuwt hij met nadruk dat dat we zuinig moeten zijn met onze propa gandisten, want wij hebben er niet veel (van die kwaliteit!) Dat is de stem, die van buiten komt uit ons eigen kamp. Maar hoe staan wij zelf, kiezers van den Kieskring Haarlem, hier tegenover? Ik meen, dat het wa3 in den jare 1913, toen Mr. Bomans zich ging wijden aan de politiek en zich weldra ontpopte in onze Katholieke Haarlemsche gelederen als de rotsvaste katholiek van de daad in de poli tiek, die getrouw aan zijn „Credo"' voor niemand en niets week als het ging om onze schoone zaak. Wij bewonderen allen zijn geweldig élan, waarmede hij pad voor pad betrad en ons allen uit dien slaap wekte, waarin wij reeds jaren waren gedompeld. V/ij brachten hem in den Gemeenteraad, wij verheugden ons in zijne benoeming tot Wethouder, wij zonden hem naar de Staten, wij vonden net een gloriedag toen hij ging deelnemen in het bestuur van ons gewest en waarom? Omdat wij wisten, dat wij dan in die verschillende besturen een onzer zagen zitting nemen, wien wij ten volle enze Roomsche Beginselen konden toever trouwen. Denken wij daarbij aan de vele vergaderingen, welke overbezet waren, wan neer hij ons toesprak, wanneer hij ons zoo vurig opwekte om toch vooral ook naar bui ten immer als Katholiek op te treden. V/a was ons ooit zóó voorgegaan en het resi - taat: hij heeft gelijk gehad. Ziet in on e omgeving hier: onze medezeggingschap won veld, overal waar men nog rondziet, plukken wij de vruchten nóg! De meterlange verslagen in de couran ten, zij getuigen van hem en over hem, een genot ze nog te lezen, zijn werk! Wat hebben wij in ons district niet aan hem te danken? Veel, ja zéér veel, omdat hij steeds pal gestaan heeft, onvermurwbaar als Katholiek van de daad, naar buiten ook daar, waar menig ander Katholiek water bij den wijn zou gedaan hebben en mis schien nog doet. Geen gevlei met de over zijde om te behagen kan hem worden aan gewreven en dat is zijn schoone karakter trek. En het tangeert mij niet of hij, Mr. Br- mans, onbelangrijke vergaderingen laat pu - seeren, als handig en goed kapitein staat hy op de brug daar waar gevaar dreigt en dat heeft hij bewezen in den loop der vele jai ::x en laat het hem bekend zijn, dat wij Kati: lieken hem daarvoor onzen dank schul> g zijn. Hij is voor ons geweest een Uebermensrh in den meest letterlijken zin en nog. E:x wanneer door onze Kieskringbesturen n overleg met hem getreden wordt over ee: ge aangelegenheden, wat hem, Mr. Boma 7, toch wel aangenamer zal zijn dan schrij nende commentaren te moeten lezen, die hunne oorsprongen vinden in onze eigen Pers, dan kunnen wij in hem zeer zeker be houden de Katholiek Bomans van de daad, wien wij, als voorheen onzen steun en o s vertrouwen niet zullen onthouden in anno n sequentem. Haarlem, Witte Donderdag, 1928. J-J. A. v. L. In tegenstelling met andere jaren, zal „Ursus" dit jaar geen speciale heeren-uit- voering houden. Dit neemt natuurlijk niet weg, dat de in stad en land vermaarde tur ners, dit winterseizoen niet willen besluiten zonder een behoorlijke demonstratie te heb ben gegeven. De vraag was nu alleen maar op welke wijze het grootst mogelijk succes kon wor den verkregen. Welnu, 18 April geeft „Ursus" een groot opgezetten propaganda-avond in den Schouw burg Jansweg, waarbij de welwillende mede werking is verkregen van het bekende too- neeigezelschap „St .Genesius", dat met een van zijn succes-kluchten, „In de Zilveren Haas", den avond zal opluisteren. „Ursus" zelf zal met eenige aardige num mers het gymnastisch gedeelte verzorgen terwijl de kpurploeg voor het voetlicht zaï komen, met die oefeningen, welke onlar. in Leiden de hoogste onderscheidingen ver wierven. Het wordt dus een zeldzame avond. Binnenkort daarover meer. (N i e t-0 f f 5 c i c e 1). 447e STAATS! OTERIJ. Trekking van Dcüdeidag 5 April 2o Klasse 4e. Lilst. Priizen van f 30.—. 1928. GROENTEMARKT TE HAARLEM. HAARLEM, 4 April 1928. Appelen 0.16 0.60 per K.G.; Bloemkool 0.45—0.50 per stuk; Roode Kool 0.240.32; Gele kool 0.120.30 per stuk; Andijvie 1.20—1.60 Spinazie 0.751.50 per kist; Kropsla 0.09 0.12 per krop; Vetsla 0.26—0.32 per K.G.; Rabarber 0.12—0.20; Radijs 0.070.10 per bos; Raapstelen 2.603.60 per 100 bos Witlof 0.24—0.28 per K.G.; Selderij 0.09— 0.40; Pieterselie 0.261.Prei 0.100.30 Uftr bos* TTipn firvpr tip lr 85 380 407 516 572 910 983 1TT>, 1482 1647 1765 208a 21S5 2879 3042 3 3525 3651 3670 3718 3748 3994 4461 i 4976 6307 5005 5205 5419 5-198 5930 5938 60 i 6446 6549 6585 6656 6777 6992 7020 7191 7367 7471 7768 7863 7967 8097 8444 8523 8523 8743 8796 8808 9005 9052 9278 9326 9579 10251 10629 11:01 11617 11688 12557 12-339 12942 13201 13320 13698 13752 13898 14176 14183 14558'' 14859 15071 15352 15359 15425 154 ,0 15713 15763 16152 16468 16939 17284 17761 187 5 18407 18890 19000. 19128 19178 19322 19327 192u< 19373 19481 20123 20314 i

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 6