ONZE VROUWENRUBRIEK ÉÊTiH BOVRIL De Rechterhand der Huisvrouw PASCHEN NIEUWE TASCHJES HUISHOUDING EN INKOMEN GRAPJES VOOR FLEURIGE EIERWARMERTJES RECEPTEN. DE PAASCHTAFEL PAASGHONTBIJT KXM3ERKLEEDXNG bevat al de kracht van het vleesch. Overname uit deze rubriek zonder schriftelijke toestemming verboden De Vorst des levens, gestorven, heerscht levend! Friedrich Nietzsche heeft eens deze hemeltergende woorden durven schrijven: de belangrijkste van alle gebeurtenissen in onzen tijd is het feit, dat God dood is." Een andere God-loochenaar, Voltaire, hield 'eens voor de studenten aan de Pa- rijsche Universiteit een luidklinkende re de, waarin hij het bestaan van God zoo absoluut mogelijk had ontkend. Na afloop schreef een der hoorders in 't album van de universiteit: de oude God is dood! Leve Voltaire! Toen 100 jaar later Lam menais, leeraar aan die zelfde universiteit, dit vond, schreef hij onder deze afschu welijke godslastering: Voltaire is dood! De oude God leeft nog! De oude God leeft nog! De Vorst des levens, gestorven, heerscht levend! O, wij weten het, Zijn eenige Zoon, Jezus Chris tus, de God-mensch, is gestorven vóór 2000 jaar aan 'n kruis, op den top van Golgotha! Ja, wij weten dat! Wü hebben met Hem gezeten onder de ruischende olijfboomen in denv donkeren Hof, waar doodsangst het heete Bloed uitjoeg naar z'n kloppende slapen. Wij hebben met stijgende spanning Zijn pro ces gevolgd voor den geestelijken rechter Caiphas en den aardschen Stadhouder Pilatus. Want dat proces zou beslissen over leven en dood, niet enkel van dien éénen onschuldige, maar over leven en dood van al die millioenen schuldigen achter Hem. Immers werd Hij vrijgespro ken, dan werden zij veroordeeld! Werd Hij veroordeeld, dan waren zij vrij!" Wij hebben Hem gevolgd van 't Preto rium van Landvoogd Pontius naar 't blin kende paleis van den spotter Herodes An tipas tot aan de dorre kruin van Gol gotha, waar de laatste hamerslagen dreunden over Jesraëls heuvelen en da len! Toen hebben wij, in stomme smart en heilige ontroering om zóóveel leed en lief de, stil gewacht op z'n laatste woord sn laatsten snik en zijn teruggekeerd near de drukke stad der levenden, maar niet zooaïs zij, die geen hoop hebben, want wij hebben de zegepraal als profetie en be lofte! De vorst des levens, gestorven, zal levend heerschen! In avond-stillen tuin sluimert nu de Smarten-koning in kille, koude rust van Jozefs graf! Daar ligt 't uitgebloede Lichaam zacht neergevlijd door trouwe De gezellige grootmoederlijke beugel- tasch van suède of peau-de-pêche, die letterlijk alles kan verzwelgen, wordt dit voorjaar algemeen gezien, en kan ook door jongere dames gedragen en zelfs bij meer officieele gelegenheden vertoond worden. Dezelfde modellen zien we ook in zware moiré-zijde voor nóg plechtiger gelegenheden vermoedelijk. Ze worden aan een hengsel van dezelfde stof over vrienden-handen, die aan 't doode lichaam hun laatste liefde-zorgen wijdden; gebal semd met geurig kruid, om levenslang de kostbare relikwie te blijven voor allen, die hem volgen zullen; een heilig souvenir van goddelijke liefde voor allen, die be minnen zullen! Donkere bloed-roode wonden aan hoofd, handen en voeten, verkondigen luid waf liefde wist te lijden. Nu staat voor immer in dat dood-ge- beulde Lichaam met bloedig letterschrift geschreven de bittere Passie van Zijn duur herstellingswerk. Werd droever dra ma ooit bedreven door menschen-han- den? O, aller treurspelen Treurspel! De Godmensch is gestorven en begra ven! Een zware steen sluit 't monument van Jezus' liefde en leed voor ieder af! 't Machtig zegel van den Landvoogd weert iedere schennende handVriend en vijand bewaken samen deze kostbare re likwie. Rond z'n graf waken bescher mend de wachters van den dood! Maar welke aardsche boeien binden den koning van het leven? Hem, die 't leven geeft en neemt van al wat adem heeft, die iederen dag 142.000 menschen- harten doet kloppen en weer stilstaan, die 't leven van al wat leven heeft, als een kandelaar draagt in Zijn doorboorde handen? Straks zal door dezen stillen tuin des doods de volheid van het leven stroomen; een laaiende levensdrift zal sidderen door den harden steen van het dorre graf. Halleluja, Halleluja. Hij is verrezen zoo als Hij voorzegd heeft! Halleluja, de Vorst des levens, gestorven, heerscht le vend! Aan zijn voeten ligt de wereld, herlevend in den dood! O, Jezus, laat de jubelende vreugde uwer stralende verrijzenis weer glanzen in zooveel dorre harten, in zooveel doffe, dwalende oogen! Laat de rust van uw zegenrijke Op standing weer stillen de onrust van zoo veel rustelooze zielen, die zoeken uwen vrede! Jezus, laat in de woelige stad der we reld over de verwarring harer pleinen en de duisternis harer straten de blijde Paaschkreet weergalmen: Surrexit Chris tus spes mea: Christus onze Hoop is le vend opgestaan uit het graf en gaat ons voor naar 't hemelsch Vaderland! C. VIS, Rector, Goes. den arm gedragen of ook wel vastgehou den bij een handgreep, in den beugel aangebracht. De teekening doet een aar dig ideetje aan de hand, hoe aan een kleinen en dus minder lompen beugel tóch een groote tasch bevestigd kan wor den. Het onderste gedeelte is natuurlijk afzonderlijk opgezet. Verder is er de platte, rechthoekige tasch, grooter dan ooit, en in plaats van in 't raffia van het vorig jaar veelal uit gevoerd in duvetine, óók al een soort peau-de-pêche, die dan rijk geborduurd wordt met zijden bloemen. Mooie leeren tasschen, mits groot en plat, blijven na tuurlijk steeds in zwang, hetzij mét heng sel' of in rechthoekig model. De dikke, vierkante koffertjes en buikige city-bag- modelletjes zijn geheel verdwenen, hoe klein en elegant ze in hun soort ook ge weest mogen zijn. Avondtaschjes zijn een verkleinde copie van de grootmoedertasch dé rechthoe kige modelletjes hebben plaats gemaakt voor ruime, aan een zilveren of schild padden beugel bevestigde büideltjes. Ze zijn meestal licht van tint. Effen gouden of zwarte taschjes worden weinig meer gezien. KAJA. ontspanning bij de noodzakelijke uitgaven te rekenen. Maar komt het niet de werk kracht in 't algemeen en de gezinsfeer in 't bijzonder ten goede, als er nu en dan eens een afwisseling is? En de gezondheid wordt er stellig ook door gebaat, als de ontspanning b.v. bestaat in een dag naar buiten trekken, wat mogelijke tramkosten voor de kleinere kinderen meebrengt. Dat de voeding zoo'n groote plaats moet innemen bij de kleine beurzen, maakt het zoo noodzakelijk, dat dat geld zoo doel treffend mogelijk besteed wordt, dat dus werkelijk de maxi num-voeiinrswa rde ge haald wordt uit 't minimum te besteden geld. Denk nu vooral niet, dat ik bij voe dingswaarde denk aan voedzaamheid al leen. Neen, het soort van het voedsel en de versnapering is van het allermeeste belang. Een flinke appel is evenzeer zijn vijf of zes centen waard als een ei of een chocoladereep of een beker melk. Bij het bovenstaande heb ik gezinnen in mijn gedachte gehad, die te beschikken hebben over een bedrag, wisselende tus- sehen 1400 en 1300. Bij hen leggen uitgaven voor onderwijs, dokter, apotheker, verzekeringen naar ver houding minder gewicht in de schaal, dan bij meer welgestelden, omdat er allerlei in stellingen zijn, die de uitgaven voor deze rubrieken niet groot maken. Huishuur is in dezen tijd echter nog een zwaar drukkende factor. En hoe grooter gezin, hoe grooter uitgaven voor voeding en kleeding; dus hoe minder er overblijft voor huishuur. En een behoorlijke woon ruimte is juist voor het groote gezin van onschatbare waarde J. F. JACOBS - ARRIÊNS. Laten we nu eens veel zorg aan de ontbijttafel besteden, niet maar even vlug dekken, eten en weer afnemen, neen, heel rustig van alles genieten. De ontbijttafel kan er juist met Paschen zoo echt gezellig uitzien. Een schoon wit of gebloemd tafelkleed en schaal met gekleurde Paasche.'eren, het lekkere krentenbrood, midden op ta fel een groote pul vroojijk gekleurde bloe men, witte narcissen met rose tulpen b.v. of in een tihnén beker gele naricssen met blauwe druifjes. En dan heeft moeder wat luxe-broodjes gekocht; ik weet wel, 't is dikwijls van 't zelfde deeg als het apdere brood, maar de kinderen vinden het zoo heerlijk, vin den het precies gebak, ze smullen. Heb ben we een groote tafel, dan nemen we het theeservies bij ons, en kunnen zit tende de heele familie bedienen. Ook kunnen we de ontbijttafel nog versieren met papieren servetjes met aardig ge kleurde Paasch-ideetjes. DINA. Mej. S., Beverwijk. Bet het puistje boven de wenkbrauw zoo dikwijls moge lijk met sterke salicyl-spiritus. Voor zoover ik het kan beoordeelen, is het geen wrat, en zal 't ongetwijfeld verdwij nen. Dit soort blijft soms wel enkele weken. Het roode vlekje op den neus kan nxt zuiver citroensap, vermengd «met even veel waterstof-peroxyde, bleeker en min der zichtbaar gemaakt worden. Binnenkort zult u in eenige massage artikeltjes uitvoerige raadgevingen tegen gelaatsrimpeltjes en slappe huid kunnen vinden. Neen, coldcream, mag nooit hardhandig ingewreven worden; masseer zacht en langzaam met de vingertoppen steeds van onder naar boven. Het mid del tegen sproeten moet voornamelijk op 't gezicht drogen; 't overtollige kan luch tigjes afgebet worden. Natuurlijk is het voor iemand met een vast inkomen oneindig gemakkelijker zijn uitgaven binnen de grens van het geoor loofde vast te stellen; dan voor wie een ongeregeld inkomen heeft. Vooral de eer ste jaren geven dan de meeste moeilijkhe den, omdat ,de ervaring dan nog te gering is om te komen tot een gemiddelde aan inkomsten, waarop te rekenen valt. Er zal dan vooral met groote voorzichtigheid uit gegeven moeten worden en gelet moeten worden op het altijd aanwezig houden van een kas-saldo. Mochten de inkomsten dan plotseling sterk verminderen, dan is er toch nog niet dadelijk geldgebrek. Hoe kleiner het inkomen, hoe natuurlij ker het is, dat alle uitgaven overzien worden over een korten termijn, dus b.v. _per week. Ik denk hier o.a. aan het inko men van arbeidersgezinnen, die per week ook hun loon ontvangen. Met e .n gerust hart durf ik te zeggen, dat het in die gevallen onzin is tijd te verspillen aan een boekhouding. Er kan immers niets buitensporigs gedaan worden met het inkomen; er zijn geen verschillen de mogelijkheden! De ééne, iedere week weerkeerende mogelijkheid is: het geheele weekgeld is noodig om de noodzakelijke uitgaven te bestrijden. Wel zou ik aanra den, te trachten iedere week een bedrag, al is het ook nog zoo klein, op zijde te leggen voor die uitgaven, die niet wekelijks terugkeeren, zooals bijvoor beeld het aanschaffen van kleeren, het doen van een uitstapje, het uitbreiden Wanneer we ons de moeite zouden wil len getroosten, een paar van onderstaan de nieuwiglieidjes' netjes en geduldig na te bootsen, wat 'n gejuich zouden we dan hooren opgaan, als de kleintjes hun plaats aan de ontbijttafel innemen! Als we er zelf geen tijd voor kunnen vin den, zullen onze grootere kinderen zeker met graagte het smakelijke werkje van ons overnemen! Het materiaal, dat we voor deze origineele eierversie- ringen noodig hebben, is a! zeer eenvoudig. Wat hard ge kookte, goed schoon gewas- schen eieren, een paar restjes gekleurde Ripolin (waterveri kan ook al dienst doen) en een goed fijn penseeltje. De grappige uil wordt volgens ut te kening beschilderd met verschillende tin ten bruin, van licht, tot donker. De oogen worden zwart met een fel-geel driehoek je en alle omtrekken worden scherp met O.-I. inkt afgewerkt. Zorg er voor, de vleugeltjes gced symmetrisch aan te brengen en de buikveertjes, die er fijn en donzig uit moeten zien,, niet te klodderig schil deren: slechts heel weinig, sterk ver dunde verf en een licht inktlijntje. De oortjes worden van stevig papier geknipt en met 'n smal omgevouwen reepje op het ei vastgeplakt. Om het ei te laten staan, doen we 't jest, een platten, ronden eierkoek te nemen, waaruit we in 't midden een klein cirkel tje snijden om 't ei in te laten rusten. Zóó blijft er veel meer van te zien, dan wanneer we 't in een dopje zouden zet ten. De uil krijgt van onderen nog een paar platte papie ren pootjes met drie teenen, en een dun takje, waarop die rus ten. De clown wordt op dezelfde manier van huisraad, of vernieuwen daarvan. Wie zich zelf niet vertrouwt op dit gebied, doet verstandig, zich een spaarboekje te verschaffen. Bovendien is het ook een voordeel, dat 't geld dan veliig geborgen is, hetzij tegen brand, hetzij tegen diefstal. Maar ook, we komen er minder gauw toe, geld van de spaarbank te halen om iets te koopen, dan om het even uit een doosje te nemen! Een goede gewoonte is ook, 's zomers, dus in den tijd, dat het leven minder duur is dan 's winters, geregeld wat geld op zijde te leggen voor vuur en licht. Wie er ruim genoeg voor behuisd is, kan zichzelf ook voordeel bezorgen, door brandstof op te doen in den zomer. En, misschien zal me nigeen er om moeten lachen, het koopen op uitverkoopen is voor de kleine beurzen dikwijls ook een uitkomst, maaren nu komt er een groote maar: dan moet er met extra verstand van zaken en met overleg gekocht worden. Het te koopen ar tikel moet nog werkelijk goed zijn en men moet het noodig hebben. Met het oog op de ongeregeld voorko mende uitgaven kan een klein aanteeken- boekje goede diensten bewijzen. Men weet dan toch altijd welke bedragen voor een bepaald artikel besteed zijn, en kan nog eens nazoeken, als dat toevallig noodig mocht zijn. Hoe kleifier het inkomen is, hoe grooter het gedeelte in verhouding tot de overige uitgaven is, dat aan voeding besteed moet •w rden. Vanzelf kan er dus minder be steed worden aan kleeding, ontspanning en dergelijke ook zeer noodzakelijke uit gaven. Misschien wordt het vreemd gevonden, Misschien hebben we juist nieuwe noo dig waarom dan niet getracht, ze klaar te hebben voor de ont bijt- en koffietafel op Paasch- dag en er ons gekookte-eieren- bacchanaal mee op te luiste ren! Deze warmertjes zijn weer eens heel iets anders, dan de eeuwige flanellen haantje, en erg vroolijk en voorjaars achtig. We zoeken wat restjes zacht-gekleurde wollen stof, kasha of iets anders, bijeen. Van iedere bloem teekenen we er in de verlangde grootte twee op de stof, want ze moeten een klein zakje vormen, een mutsje om over het ei te schuiven. De lijntjes worden fmet fijne wol of dik perlgaren aange bracht; ook kunnen de verschillende blaadjes enz. ge vormd worden door afzonderlijke stukjes stof, die op elkaar gehecht worden op de wijze van appli- qué-werk. De tuil viooltjes b.v. werkt alleraar digst, 4de ondergrond van zacht- lila stof is en de bloempjes uit donkere'"" paars geknipt en met een enkel geel steekje in 't hart worden opgehecht. De onderrand van groene blaadjes wordt er daarnn aan gefestonneerd en het gehee met den knoopsgatsteek omge werkt, natuurlijk overal in bij passende tinten. Zijn de twe. helften klaar, dan worden ze overhands aan elkaar gelascht, telkens in de knoopsgatsteken stekend. De roos wordt oud-rose met zwarte lijntjes, en op lichtgroene blaadjes vastgestonneerd. De iris is zachtblauw of geel; de ge stippelde gedeelten zijn wit men zwart. viool is paars vlekjes om het hart worden met lange steken dik gebor- De dubbele mar- ariet is van ver schillende cirkels -f zachtrose stof, met donkerrose omge- jf\ werkt. Het hart is «•t Vu. geel of bleekgroen. Bij het aaneenlasschen der twee helften wordt bij alle bloemen een stukje opengelaten, juist groot genoeg voor het ei en den r...id van het dopje. Tenslotte nog een eiertrt»?- mertje voor 't kinderontbijt, met' bijbehoorend dopje. Hiervoor ne men we een effen houten of steenen dopje, en schilderen er met Ripolin of olieverf het ge zicht van den jongen tamboer op, met blauwe oogen en twee ronde blosjes. Het voetje, dat de schouders vormt, wordt schel blauw, de kraag rood en de knoopjes wit. Voorts fnaken we opzij twee ooren en van achteren wat blond haar. Nu de berenmuts! Die haken we als alle gewone eier- warmertjes van vaste steken, maar we gebruiken brui- ne cheuille of op- kambare bruine wol, om ze zoo ruig mogelijk te maken. Ook kunnen we Jf bruine of zwarte p bontrestjes nemen; we, snijden dan vier J% puntige schijfjes, die CT,*!? v"v we aaneenlasschen, *®wazaaM««i» zóó, dat de punten van samen- en als bij een bal. Een voerinkje van wit flanel èn „echter" kan 't al niet, vooral wanneer we er ten overvloede nog een smal lee- en keelbandje aan bevestigen, nplaats van 't wollen, dat aan - gehaakte mutsje zou komen! Er komt geen eind aan de met, iederen morgen opnieuw, vooral wanneer we meer kleu ters hebben, en 'n heel regiment soldaatjes bij elk ontbijt de tafel opmarcheert, om bij de bordjes als trouwe schildwachten op post te gaan staan! KAJA. EENIGE GERECHTEN, GESCHIKT VOOR DE PAASCHDAGEN. Kalfslapjes inet roerei en tomatensaus. kalfslapjes boter zout, peper 3 a 4 eieren 3 a 4 lepels melk peterselie een klein blikje tomatenpurée ui - laurierblad - peperkorrels - foelie 2 glad afgestreken eetlepels bloem beetje citroensap Bereiding: Wasch en zout de lapjes. Maak de bo ter in een koekenpan heet en bak de lap jes mooi goud-bruin. Stoof ze desge- wenscht nog 15 minuten in de afge maakte jus. Maak in dien tijd een to matensaus. Laat hiervoor een grof stuk ui, een takje peterselie, laurierblad, paar peperkorrels en een stukje foelie in een stukje boter trekken, voeg dan de bloem toe en vervolgens langzamerhand, steeds roerende, zooveel water, dat een mooie saus verkregen wordt, pl.m. 214 d.L.; voeg vervolgens de tomatenpurée toe. Laat de saus plum minus 5 minuten doorkoken en zeef de saus; voeg des- gewenscht iets citroensap toe, klop de eieren met evenveel lepels melk als er eieren gebruikt worden, in een steelpan netje, doe er een stukje boter in, wat zout en peper naar smaak, en roer deze massa op het vuur, eerst langzaam en als de massa begint dik te worden vlug ger. Neem de roereieren van 't vuur als ze nog iets vochtig zijn, roer er de fijn gehakte peterselie door. Leg midden op een verwarmden vleesch- schotel de kalfslapjes dakpansgewijs; leg de roereieren er om heen en giet hier over do tomatensaus. Brusselscb lof met hard gekookte eieren en gewelde boter, k.G, Brusselsch lof 2 eieren zout - noot 80 gr. boter d.L. water Bereiding: Schrap de struikjes zorgvuldig af, maar laat ze in hun geheel. Wasch ze en kook ze gaar in kokend water met 10 gram zout op 1 L. water, gedurende 2 0 3 kwartier. Laat ze dan dichtgedekt even uitlekken op een vergiet en stapel ze in hun geheel op een verwarmden schotel. Garneer deze met overlangs doorgesneden stukjes hard gekookte eie ren. Geef de gewelfde boter in een jus- kom er bij of doe ze in goed uitgehaalde schillen citroen en plaats deze tusschen de eieren. Gewelda boter: Roer de boter tot room, voeg er «dan druppelsgewijze onder roeren het water aan toe, zóó lang tot de boter geen vocht meer opneemt. Presenteer bij dezen schotel geraspte nootmuskaat. gemaakt. Eerst wordt z'n geruit pakje hem aangeschilderd. Daarover komt een kraag van goudpapier en daarboven het gezicht van inktlijntjes. De armen, waarvan de handen in twee, door 'n streepje aange geven sakken verdwijnen, zijn eveneens van opgeplakt papier of. aardiger nog, van lichte nopjes-stof. De papieren punt muts is op dezelfde wijze geruit als het lijf. Zijn buitenwaarts gekeerde papieren voeten ste ken naar weerskanten uit. Zorg er voor, deze niet al te lang aan te zetten, met 't oog op 't rusten in den eierkoek. Voor 't haasje nemen we bij voorkeur een mooi bruin ei en gebruiken papier voor zijn lichaamsdeelen. De kop wordt u.genomen, tegen elkaar geplakt en aan weerszijden met een omgevouwen strookje vastgezet. De voorpootjes wor den op het ei geteekend, de achterpootjes er tegenaan geplakt, evenals het staartje. Met 't oog op de eenigszins hellende hou ding, die dit ei dient aan te rem°n; verdient 't aanbe- l oek nemen; echter De booze Chinees 85l$l^§^S^®ÉÉii3l is gemakkelijk na te maken, n-j wu.ut op een kleinen servetband gezet. Zijn hoed wordt gemaakt van 'n cirkel ge bloemd papier, geplooid op de wijze van de papieren schemerlamp-kapjes die men tegenwoordig zooveel ziet. Zijn staart is een vlechtje van zwarte of bruine wol en wordt, evenals de hoed, door middel van een kloddertje gom 'op het ei be vestigd. KAJA, Chocoladepudding, speciaal voor Paschal 1 L. melk 70 gram cacaopoeder 90 gram maizena 180 gram suiker }4 L. melk stukje vanille 45 gram Alison's custard poedersuiker Bereiding: Breng L. melk aan de kook. Ge bruik yt L. om cacao en maizena aan te roeren tot een volkomen gladde dun vloeibare massa. Giet dit roerende in de kokende mtlk en blijf roeren tot de massa gaar en zoo dik is geworden dat, wanneer men er met een lepel doorgaat, er een flinke streep achterblijft. Voeg suiker naar smaak toe en doe de massa b.v. in een vuurvast schoteltje, dat met water is omgespoeld. Ik noem een vuurvast schoteltje, omdat de vorm, wanneer de pudding gestort is, zóó moet zijn, dat de bovenkant geheel plat is. Meng de custard aan met wat koude melk tot een gladde vrij dunne massa. Laat de overige melk met de vanille trekken, giet de custard er roerende in en blijf roeren tot de massa gaar is en puddingdikte heeft gekregen. Voeg de suiker toe. Verwijder de vanille en doe de massa in met koud water omgespoel de eierdopjes. Plaats de eipuddinkjes op de chocoladepudding. Die halve crème eitjes op de donkere pudding staan aar dig. Geef er desgewenscht wat custard- saus bij. CATHARINA. VOO? VZ16 BOVRIL ft de rechterhand van de huisvrouw. Bijna alle vleesch- en groenten- schotels worden vee krachtigeren smakelijker door de toevoeging van een beetje BOVRIL. Ecuig Importeur; 4005. Kinderjurkje, leeftijd 6 tot 8 jaar (bovenwijdte 68 c.M.)van gebloemde crêpe of mousseline, met aparte schou derstukjes, lange mouwen en manchet jes. Het vestje is fijn geplooid. Kraagje en vest van witte crêpe of mousseline. 4000. Kinderjurkje, leeftijd 6 tot 8 jaar (bovenwijdte 68 c.M.) va.i geruite en effen kasha of viyella. Het modelletje is gewoon recht, ter gameering eenige knoopjes. 4154. Pakje voor jongetje van 4 tot .6 jaar (bovenwijdte 64 c.M.). Het voor stuk bestaat uit verschillends deelen; rugstuk is één. Breede biezen van gladde. zijde vormen de garneering. De biezen, opzij nog even zichtbaar, loopen achter door. 4148. Zeer mooi pakje van fijne wol len stof, voor den leeftijd 6 tot 8 jaar. van al onze modellen t.jn verkrijgbaar aan „Het Patronenkantoor", Postbus no. i, Haarlem. Onbe rispelijke coupe, Dameskleeding in de maten &8, 96, 104 bovenwijdte, a f 0.55. Kinderkleeding, alleen yoor den in dc beschrijving genoemden leeftijd h f 0.35. Bij elk patroon handleiding voor het knippen en naaien, benevens een verkleinde patroonschets. Franco toezending, direct na ontvangst van bestel ling, met het verschuldigde bedrag aan postzegels ingesloten, waarbij vermeld naam en adres, nummer van het model en het blad, waarin het voorkomt, en bovenwijdte. Men meet deze maat rondom hei lichaam, recht onder de armen door, gewoon glad, zonder extra toegift. GOEDKOOPE KNIPPATRONEN (bovenwijdte 68 c.M.). Onder het jasje wordt een schuin gesloten vest gedragen. Boord en vest van wit piqué. Het jasje Is afgezet met tres. ANEMOON.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 7