'iJ Heringa SMn'cUaariü Amsterdamsche "cïar OEI'TR. TANDHEELKUNDIGE KLINIEK, KENAUPARK26 Centrale Verwarming DE BELASTINGEN IN HAARLEM Geen belastingverhooging mi VOOR ST00MEN - EN VERVEN - VRÜDAGAVONDSPREEKUUR YE1VALLEN StoÊzutéerhuis MAERTENS Barteljorisslr. 16 Tel. No. K75S Veiling van hyacinthen te Noordwijk Burgerlijke Stand Faillisementen HEEMSTEDE Aanleg Heemsteedsche Dreef tusschen Zandvaart en Cloosterlaan Gr. Ho!i!s!ra3.t5aTe!. 10771 De halte aan de Za" dmrtfdi elaan Eindexamen H. B. S. met 5-jarigen cursus VOGELENZANG HILLEGOM HAARLEMMERLIEDE EN SPAARN WOUDE HEEMSTEDE HAARLEMMERMEER HAARLEMMERMEER KENNEMERLAND BEVERWIJK I J MU IDEM CASTRICUM WIJK AAN ZEE EN DUIN. WIJK AAN ZEE LANDBOUW EN VISSCHERIJ Algemeene Noord-Hollandsche Pluimveehoudersverceniging lafaards 4 Mei a.s. Avondspsreekiatar UITSLUITEND DINSDAGS DE SPAARNEB4NK Haarlem - Amsterdam 01 oil CC'/s !01% 96 2581 |811 l^n/u 296 530 191J 200 701% 705 143»/, 1025 169* 130 217* 149 62* 183* 103 121 64 124 77* 72% 92 240 1 2C0 1 187 1 2C5* 53/1« 39% 730 420 123 186 169 637 452 193* 490 147* 1 1924 76| 2e%aa 55 b 56% Het doet ons genoegen te kunnen mede- deelen, dat, ondanks de door sommigen ge uite zeer sombere voorspellingen, de belas tingen in Haarlem niet verhoogd zullen worden. Zijn wij wel ingelicht, dan acht de Wet houder van Financiën den toestand onzer financiën zelfs zóó gunstig, dat er belasting verlaging zou kunnen plaats hebben. Daar er echter nog eenige onzekere factoren zijn, vindt hij het veiliger de belasting ongewij zigd te laten, om dan een volgend jaar een besluit te kunnen nemen, dat op vastere cij fers steunt. Daar door de wetswijziging de hoofdsom van de Inkomstenbelasting met 20 pet. wordt verlaagd, zal het aantal opcenten op de hoofdsom der Rijksinkomstenbelasting voor Haarlem waarschijnlijk van 100 op 120 worden gebracht. Dit is noodig om bij de lagere Rijksinkomstenbelasting voor Haar lem eenzelfde opbrengst aan gemeentelijke belasting te verkrijgen als verleden jaar. Zeer hooge prijzen Uit Noordwijk schrijft men aan de „N. R Crt.": De uitkomsten van een alhier gehouden bloembollenveiling, verdienen in ruimeren kring bekendheid, niet alleen om de buiten gewoon hooge prijzen, die er werdén be steed, maar ook om de resultaten, welke een eenvoudig vakman, de heer G. Vink Jac.zn. die zich al jaren lang heeft beziggehouden met het winnen van nieuwe soorten uit zaad, heeft weten te bereiken. De partij hyacinthen, die hier geveild werd, bestond geheel uit nieuwe soorten. De belangstelling was zeer groot. De eerste twee partijtjes gingen niet hoog: de bollen waren nog jong en dientengevolge waren de bloemen niet op de gewenschte grootte. De waarde bleek eerst recht toen E. B. Kapitein Schuttenaer werd geveild. De 60 regels brachten 4510 op. Dit is een on gekende prijs voor een blauwe hyacinth, die vroeger steeds het laagst in prijs was. Van E. B. Kapitein Schuttevaer werd geveild. De boden, die voor 1165 werden verkocht. Een partijtje E. R. Prof. Ritzema Bos. 27 regels groot, ging voor 1525. Ten slotte kwamen drie bollen E. B. Briand onder den hamer, die 350 opbrachten, en voer 5 gesneden bollen van dezelfde soort werd 610 be steed. De geheele partij, die nog geen 20 Rijnlandsche roeden groot was, bracht 12191 op. Volgens betrouwbare gegevens zijn in geen 100 jaar zulke prijzen voor hyacinthen besteed. Bijkans de geheele partij ging naar andere plaatsen. Geboren 21 April d. van J. v. Bogget-Blom. 20 April z. Van J. T. Steenstra-v. Lunenburg. 23 April x van J. W. Horeman-Hol. 22 April d. van W. H Franssen-Hermohlen. 21 April z. van S. J. v. Graas-Cobelens. 20 April d. van M. A. M. Winkler Prins-Le Coultre. 22 April d van A. Bakker-Koopman. Overleden 21 April O. J. W. Coelen- Schwartz,, 76 jaar, Ged. Oude Gracht. 20 April M. H. Jansen-Hildebrand, 82 jaar, Groote Houstr'aat. 22 April S. de Boer-de Jong, 76 jaar, Rijksstraatweg. 21 April M.. M Reijerts-Kortekaas, 57 jaar, Sint Bavo- straat. 23 April J. v. Lessen Balsters, 43 jaar, Teslastraat. 22 April M. C., 12 mnd. d. v C. Jansen, Kamperlaan. 22 April C. Boek hout, 27 jaar Lijsterstraat. 22 April J. J. Borlée, 65 jaar, Bloemhofstraat. G. Zoontjes, broodventer en winkelier wonende te Beverwijk, Arendsweg 2; cur. mr. L. Ali Cohen, alhier; A. Koper, aannemer, wonende te Zand voort, Bouleverd de Favauge; cur. mej. mr. M. J. Kluitman. Rechter-commissaris mr H. Haga. Geëindigd zijn de faillissementen, door het verbindend worden der uitdeelingslijst van: D. Kooy, kruidenier te Schoten; curator Mr. F. J. D. Thijsse, alhier; J. A. M Lievegoed, destijds grossier in suikerwerken, te Haarlem; curator mr. W. A. J. Stortenbeker, alhier; Jac. Stokman, vroeger te Haarlem; cur. mr. C. Blankevoort, alhier; Benjamin Frank, manufacturier, gewoond hebben te Velsen; curator mr. C. Blanke voort, alhier; J. H. Porck, schilder te IJmuiden-Oost; curator mr. A. W. Hellemk, alhier B. en W. van Heemstede deelen den Raad mede, dat de onderhandelingen, welke zij reeds geruimen tijd met de N.V. tot Exploi tatie van Onroerende Goederen „Heemstede", voerden, thans tot zoodanig resultaat heb ben geleid, dat zij met voornoemde Maat schappij reeds een voorloopige overeenkomst sloten, welke na de vereischte goedkeurin gen zal leiden tot den aanleg van het ge deelte der Heemsteedsche Dreef, gelegen tusschen de Zandvaart en de Cloosterlaan. De kosten, welke uit deze overeenkomst voortvloeien worden, door de gemeente en de Maatschappij „Heemstede" gezamenlijk ge dragen. De Maatschappij „Heemstede" stelde hare terreinen, voor zoover deze gelegen zijn op de geprojecteerde Heemsteedsche Dreef aan ae gemeente beschikbaar, terwijl zij tevens een bijdrage verleent in de kosten van aanleg Als aandeel in de kosten van het aanleg gen van een brug over de Zandvaart zal door de Maatschappij een bedrag van 30.000.— worden gestort, terwijl zij tevens eene bijdrage verleent van 7000.in de kosten van aanleg van de parken, welke overeenkomstig het uitbreidingsplan aan de Oost- en Westzijde van de Heemsteedsche Dreef nabij de Cloosterlaan worden aange legd en welks ondergrond door haar om niet aan de gemeente wordt afgestaan. Tevens wordt door haar een bijdrage van 2100.— gegeven zoodra de Cloosterlaan geheel bestraat en als weg voltooid is. De financieele consequenties, welke voor de gemeente uit deze overeenkomst voort vloeien zijn: Kosten van aanleg van de Dreef 93.420. keften van aanleg van de brug over de Zandvaart f 60.000. kosten van aanleg der zijwegen, voor zoover liggende op het terrein der gemeente 11.410. kosten var aanleg Cloosterlaan 2.100.— kosten van aanleg van den hulp- weg. naar den Binnenweg wan neer niet direct, tot aanleg van den Cloosterlaan kan worden overgegaan 2.000. kosten van oevervoorziening 4.000. kosten van waterloozing 4.000. kosten v. aanleg der plantsoenen 14.000 onvoorziene uitgaven waaronder kosten van overdracht 9.070.— 200.000.— Door de Maatschappij „Heemstede" wordt echter aan de gemeente een bijdrage ge geven in de kosten van: den aanleg van de Dreef voor zoover gelegen op het terrein der Maatsch. „Heemstede" Van 21.560. de brug over de Zandvaart van 30.000. den aanleg der plantsoenen van 7.000. de nieuwe waterloozing van 2.000. de Cloosterlaan van 2.100. Verordening prijzen Gas, Duinwater en Electriciteit. B. en W. bieden ter vaststel ling ana een Verordening regelende de prij zen van Gas, Duinwater en Electriciteit en de meterhuren in de gemeente Heemstede. De prijs van het gas bedraagt 10 cent per M3. Met verbruikers, die een jaarlijksch gas verbruik van minstens 1200 M3. garandeeren, kan door Burgemeester en Wethouders een bijzondere overeenkomst worden aangegaan. De prijs van het gas, geleverd over den muntmeter, bedraagt één cent meer dan de prijs van het gas, geleverd over den gewonen meter. Noch voor den muntmeter, noch voor den muntmeteraanleg is huur verschuldigd. De prijs van het duinwater bedraagt 24 cent per M3. De prijs van de electriciteit bedraagt: Tarief A (verlichting en andere doeleinden) 22 cent per KW.U. Tarief B (bedrijfsdoeleinden, behalve ver lichting) binnen den aangegeven spertijd 22 cent per KWU; buiten den aangegeven spertijd 11 cent per KWU. In afwijking van het bovenstaande wordt volgens tarief A berekend het électriciteits- verbruik: a. voor toestellen, welke indirect dienen voor verlichting; b. voor een of meer motoren met een ge zamenlijke aansluitwaarde kleiner dan 150 Watt; terwijl volgens Tarief B wordt berekend het verbruik van verlichtingsapparaten, wel ke uitsluiten voor chemische doeleinden worden gebezigd. Met verbruikers, die een Jaarlijksch elec- triciteitsverbruik van minstens 8000 KWU. garandeeren, kan door Burgemeester en Wet houders een bijzondere overeenstemming wor den aangegaan. De spertijd loopt In de maand: 62.660, dat voor de gemeente resteert een bedrag van 137.3401.om tot dezen wegaanleg te geraken. Hierbij dimt echter te worden opgemerkt dat bij totstandkoming van dit gedeelte I van de Heemsteedsche Dreef de gemeente de beschikking krijgt over een oppervlakte van opgeveer 14490M2 bouwterrein, welke tegen een verkoopsom van 7.— per M2 een waar de vertegenwoordigt van 101.430.Tenge volge hiervan zal het offer dat de gemeen te moet dragen om tot bovenbedoelden weg aanleg te geraken in totaal bedragen onge veer 36.000.— Waar de Commlsise voor het Grondbe drijf zich met dé voorgenomen transactie en de daarbij behoorende ruiling van grond geheel kan vereenigen, stellen zij voor door vaststelling van bijgaand besluit het College te machtigen de terzake met de Maatschap pij „Heemstede" aangegane overeenkomst te bekrachtigen. - B. en W. deelen verder mede, dat, na ge houden besprekingen, de N. V. tot Exploi tatie van Onroerende Goederen „Heemste de" zich bereid heeft verklaard, aan de ge meente kosteloos en om niet af te staan de geprojecteerde wegen nrs. 430 en 431, voor komende op de situatiekaart bedoeld sub b van het raadsbesluit van 18 September 1924, no. 81, benevens het gedeelte Heemsteedsche Dreef gelegen tusschen de Zandvaart en de Havenstraat. De Gemeente zal van haar kant dan zoo spoedig mogelijk overgaan tot den aanleg van wegen, welke volgens het uitbreidings plan op bovenbedoelden grond zijn gepro jecteerd, een en ander over de voorwaarden, welke nader staan omschreven in de ter zake met de Maatschappij „Heemstede" door ons College in beginsel gesloten over eenkomst. Waar door deze transactie een aanslui tend gedeelte van de Heemsteedsche Dreef tot stand zal kunnen worden gebracht, noo- digen wij Uwen Raad uit door vaststelling van bijgaand ontwerp-besluit; ons College te machtigen bovenbedoelde overeenkomst aan te gaan. Heemstede, 17 April 1923. Burgemeester eri Wethouders van Heemstede, J. P. W. van Doorn. De Secr. N.Vos De Raad der geemeente Heemstede; Gezien het voorstel van Burgemeester en Wethouders; BESLUIT Burgemeester en Wethouders te machti gen: 1. tot het voor de gemeente aanvaarden van de rechten en voor de gemeente op zich nemen- van de verplichtingen, welke voort vloeien uit de overeenkomst, zooals die voor- looplg is gesloten met de N.V. Maatschappij tot Exploitatie van Onroerende Goederen „Heemstede", gevestigd te Heemstede, ten einde te geraken tot den aanleg van het ge deelte van de Heemsteedsche Dreef gelegen tusschen de Zandvaart en de Havenstraat, alsmede van de geprojecteerde straten nos. 430 en 431, voorkomende op de situatie- kaart sub b van het raadsbesluit van 18 September 1924, no. 81. 2. om in kadastrale aanduiding van de overgedragen perceelen en in de redactie van de bepalingen en bedingen, waaronder de overdracht is geschied, zoodanige wijzigin gen en aanvullingen aan te brengen, als zij noodig zullen oordeelen of wel door Gede puteerde Staten wenschelijk zullen worden geacht. Gedaan ter openbare raadsvergadering van den 26 April 1928. De Secretaris, De Voorzitter. Een actie van V. V. V. te Heemstede Zooals bekend, wordt met October de halte HeemstedeAerdenhout geopend* maar aan het station van de Zandvoort- schelaan zullen voorloopig geen andere dan buurttreinen stoppen. Ket gevolg daarvan is, 'dat vele forensen, die van deze verbinding gebruik zullen maken in Haarlem moeten overstappen. Reeds worden door de ge meentebesturen van Heemstede en Bloe- mendaal pogingen in het werk gesteld om althans eenige forensentreinen aan de nieuwe halte te doen stoppen. Ook de Vereeniging tot Bevordering van het Vreemdelingenverkeer te Heemstede doet daarvoor nu haar best door lijsten ter tee- kening aan te bieden In de gemeente Heemstede. Januari van 3 30 u. n.m. tot 10 u. n.m. Februari van 4 30 u. n.m. tot 10 u. n.m. Maart van 5.30 u. n.m. tot 10 u. n.m. April van 6.30 u. n.m. tot 10 u. n.m. Mei van 7.00 u. n.m. tot 10 u. n.m. Juni van 7.30 u. n.m. tot 10 u. n.m. Juli van 7.30 u. n.m. tot 10 ,u. n.m. Augustus van 7.00 u. n.m. tot 10 u. n.m. September van 6 00 u. n.m. tot 10 u. n.m. October van 4 30 u, n.m. tot 10 u. n.m. j November van 3.30 u. n.m. tot 10 u. n.m. December van 3.30 u. n.m. tot 10 u. n.m. Benoemd zijn de gecommitteerden, met wier medewerking afgenomen zullen worden de eindexamens aan de B-afdeelingen der openbare hoogereburgerscholen. met. vijfjari gen cursus en bijzondere hoogereburgerscho- en met vijfjarigen cursus, alsmede die der gevormde afdeeiingen aan den Rijkshoogere- burgerscholen in een aantal gemeenten. Tot gecommitteerde bij de eindexamens aan de scholen te Eindhoven, Helmond, Venlö Roermond, Sittard en Heerlen is benoemd mevr. J. T. H. Lobff-Rens, te Haarlem;, tot gecommitteerde bij de examens aan de scholen te Rotterdam en Gorinchem H Snijders. oud-Ieeraar bij het M. O., te Heem-: stede; tot gecommitteerde bij de examens aan de scholen te Alphen aan den Rijn, Leiden en Katwijk aan den Rijn, J. F. Schmole, r- i-kolonel der genie, te Heemstede. De e'ndexamens aan de afd. H. B. S. van het Kennemer Lyceum te B'oemendaal wor den gehcuden 2, 3, 4 en 5 Juli. Tot gecomm'tteerden zijn benoemd: G Mannoury, hoogleeraar aan de Universiteit van Amsterdam; 0. I. van Italië, privaatdocent aan de Uni versiteit van Amsterdam; F. C. Vorstman, oud-gouverneur van Cele bes en Onderhoorigheden, te Ginnieken; G. C. Hoogewerff, oud-directeur eener hoogere'ourgerschcol, te Hilversum; H. G. van Wijngaarden, voorganger dei- Vrije Gemeente, te Amsterdam. De examens aan de Rijks H. B. S. te Vel sen zullen afgenomen worden 16, 17, 18; en 19 Juli. Tot gecommitteerden zijn benoemd: H. J. van Veen, hoogleeraar aan de Technische Hoogeschool te Delft; Dr. Th. Strengers, lector aan de Rijksuni versiteit te Utrecht; H. G. Harkema, oud-directeur eener hoogereburgersehool te Haren (Gr.(; Frans Coenen, letterkundige, te Amster dam (voor Nederlandsch en Fransch) Dr; W. 'J. Kühlert hóbgleeraar. aan. de Uni versiteit van Amsterdam (voor Duitsch en Engelsch). Tot gecommitteerde bi) de examens aan scholen te Amsterdam is benoemd: Dr. A. F. Holleman, oud-hoogleeraar aan de Universi teit van Amsterdam, te Bloemendaal. Te Haarlem worden de eindexamens als volgt gehouden: Afd. H. B. S. van het Gemeentelijk Lyceum te Haarlem 19, 20, 21, 22, 23, 25, 26, 27, 28 Juni; afd. H. B. S. van het Chr. Lyceum te Haar lem 29, 30 Juni, 2, 3 Juli; afd. H. B. S. van het R. K. Lyceum te Haarlem. 4, 5, 6 Juli; Gem. H. B S. te Haarlem 7, 9, 10, 11, 12, 13 Juli. Tot gecommitteerden zijn benoemd: ir. W. Masslnk, oud-directeur eener hoogereburgersehool, te Leiden; dr. H. C. Redeke. directeur van het Rijks Instituut voor visscherijonderzoek te Helder;; L. van Vuuren, hoogleeraar aan de Rijkst un'versiteit te Utrecht; 1. Mauritz, oud-directeur eener hoogere burgersehool te Aerdenhout (voor Neder landsch en Fransch); mevrouw dr. J. van den Bergh van EijsingaEllas, letterkundige, te Santpoort (voor Duitsch en Engelsch). De eindexamens der afd. H. B. S. van het Gemeentelijk Lyceum worden gehouden te Zaandam 25. 26 Juni. R.H.B.S. te Purmerend 27, 28, 29 Juni; R.H.B.S. te Enkhuizen 3, 4, 5, 6 Juli; R. HBS. te Hoorn 7, 9, 10, 11 Juli; R.HB.S. te Helder 12, 13, 14 Juli; R.H.B.S. te Alkmaar 16, 17, 18, 19, 20 Juli. Tot gecommitteerden zijn benoemd: W. Noorduyn, oud-directeur eener zee vaartschool, te 's-Gravenhage; dr. H. Walch, hoofdassisenten aan het na- tuturkundig laboratorium van de Universiteit van Amsterdam, te Hilversum; dr. H. Blink, oud-hoogleCraar aan de Land- bouwhoogeschool, te 's-Gravenhage; dr. J. Heinsius, redacteur van het „Woor denboek der Nederlandsche taal", te Wasse naar; J. de Josselin de Jong, oud-leeraar bij het middelbaar onderwijs, te Leiden. Burgerwacht lederen Zaterdagmiddag hebben om 5 uur schietoefeningen plaats op de schietbanen in de duinen van den heer Boreel door de Bloemendaalsche Burger wacht, dus niet zooals abusievelijk door ons werd gemeld door de schietvereeni- ging „Graaf Floras V". Biljartclub „Ons Genosgen" Bovenge noemde club, opgericht 24 October 1927, een dus nog jonge club, tellend reeds 18 leden, heeft Donderdag 26 April en Donderdag 3 Mei a.s., voor haar leden een wedstrijd uit geschreven. Verschillende luxe-voorwerpen zijn door de vereeniging daarvoor besch'k- baar gesteld. Als buitengewone prijs heeft de heer G. Houtman, uit belangstelling en ter aanmoediging, een zeer fraaie queu voor dezen wedstrijd beschikbaar gesteld. De wedstrijd zal plaats hebben in het R. K. Vereenig'ngsgebouw om half acht. des avonds. Belangstellenden hebben vrije toe gang. Ouderavond. Zondag a s. zullen de St. Jo- seph-Gezellenvereen. een ouderavond hou den in het gebouw over de Tramremise. De dag begint met een gen. H. Communie der leden, gevolgd door een gemeenschappelijk ontbijt. Des avonds muziek, tooneel, gymna stiek. De volgende week wordt een declamatie club opgericht. Burgerlijke Stand Ondertrouwd; M. Pollé en A. Kooij. Getrouwd: J. J. N. van Dijk en P. M. van den Burgt. Geboren: d. van Melman-Rijnierse. z, van Druif-Bakaker. d. van Groen-Hart- man. Overleden: A. Veldman, 11 jaar. Mond- en Klauwzeer Onder het vee van de wed. van der Hulst te Zuid-Schalkwijk, is mond- en klauwzeer uitgebroken. In brand geraakt Door onbekende oor zaak is de motor van een auto der Bitumen Maatschappij op den Brons teeweg in brand geraakt. Met zand is het vuur gebluscht. De auto werd bijna niet beschadigd. Het oog behouden De 18-jarige zoon van L. D. aan den Venneperweg alhier, die zich bij het uit elkaar springen van een buks patroon ernstig aan een der oogen verwondde en naar het ziekenhuis in Leiden werd over gebracht, heeft deze inrichting weder nage noeg geheel hersteld mogen verlaten, met deze voor den jongen man gelukkige omstan digheid, dat men er in geslaagd Is het oog te behouden. Fanafarekorps Naar wij vernemen, wor den te Hoofddorp krachtige pogingen aange wend tot oprichting van een neutraal fan farekorps. Gemeenteraad Op Donderdag 26 April des namiddags te 2 uur precies, komt de raad dezer gemeente in vergadering bijeen. De agenda vermeldt: 1. Vaststelling van de notulen van vorige vergaderingen; 2. Inge komen stukken en mededeelingen; 3. Voor stel tot benoeming van een gemeente-vroed vrouw ter standplaats Hoofddorp wegens het verleend eervol ontslag aan Mej. Minder hout. Voorgedragen worden de dames: 1. J. Westerbuis, verloskundige te Ambt-Vollen- -hove. 2. E. Delsing, verloskundige te Brun- sum. 4. Voorstel tot ontbinding van de met de gemeente Alkemade gesloten overeen komst inzake electrificatie van het Kager- eifcnd; 5. Voorstel tot het aanvragen van voorschotten aan het rijk krachtens de land- arbeiderswet en tot verkoop van een perceel grond te Nieuw-Vennep; 6. Voorstel tot wij ziging van de begrooting van het Burgerlijk Armbestuur voor het jaar 1927, met aanvrage om hoogere subsidie; 7. Voorstel inzake de plaatselijke inkomstenbelasting; 8. Voor stel tot vaststelling van een verordening: a. op de algemeene begraafplaatsen te Haar lemmermeer; b. op de heffing en invorde ring van rechten voor het gebruik van die be graafplaatsen. 9. Voorstel tot het verhuren vah de woning van het hoofd der oude open bare school te Hoofddorp; 10. Behandeling van een adres van het bestuur van de bijzon dere school aan den Sloterweg te Rijk om medewerking te verleenen tot het verkrijgen van meerdere plaatsruimte voor de leerlin gen van gemelde school. 11, Rondvraag. Verkoop Emmablocm De verkoop der Emmabloem ten bate der tuberculose-bestrij- ding heeft in Beverwijk en Wijk-aan-Zee-en- Duin 541 opgebracht, Statuten De „Staatscourant" bevat de /statuten van de N. V. Visscherij Maat schappij „Poolzee." Gemeenteraad. Deze vergaderde Dinsdag. Afwezig de heer Schipper.. Er is een vaca ture. Voorzitter de Burgemeester, de heer P. H, L. J. Lommen. Mevr. KuysPiepers wordt, als nieuw be noemd lid tot den raad toegelaten, nadat de Commissie van Onderzoek der geloofs brieven daartoe eenparig heeft geadviseerd. Na het afleggen van de vereischte eeden wenscht de voorzitter haar geluk. Mevr. Kuijs dankt den voorzitter voor zij ne woorden en begeeft zich naar hare plaats, alwaar door den bode een bouquet bloemen wordt gébracht, wat eene hulde was van het bestuur van de R.K. Kiesvereeni- ging. Het voorstel van B. en W. omtrent het zetten van den kermis op Zondag komt nu in stemming, daar de stemmen in de vorige zitting hebben gestaakt. De heer Aukes wil de zaak aanhouden om Mevr. Kuijs in de gelegenheid te stellen zich Op de hoogte te stellen van de discussiën in de: vorige zitting. Mevr. Kuijs verklaart ech ter voldoende op de hoogte te zijn. De stemming heeft dan plaats met tot gevolg, dat het voorstel thans wordt aange nomen met 6—4 stemmen. Voor Mevr. Kuijs en de heeren de Nijs, Kuijs, Twisk, Aukes en Hommer. De uitbreiding van de straatverlichting met .3 lantaarns op den rijksweg en een aan het pad naar den Papenberg ontmoet geen bezwaar. Het voorstel tot aanvulling van de ver ordening op den keuringsdienst van vee en vleesch omtrent het regelen van de' tijden van de huisslachtingen ontmoet, na toe lichting van den voorzitter, geen bezwaar. Het kohier aan de rioolbelasting wordt vastgesteld tot een bedrag van f 150. Even zoo de aanvulling van het reglement van 't burgerlijk armbestuur omtrent het genees kundig onderzoek van personen, die bij an deren worden uitbesteed. De benoeming van een onderwijzeres aan school 2 wordt van de agenda afgevoerd omdat de wachtgeldster, die daarop was ge plaatst reeds een benoeming in Drenthe heeft aangenomen. B. en W. zullen nader met den inspecteur overleggen wat thans gedaan moet worden om In de vacature te doen voorzien. Dan komt aan de orde het voorstel van Burgemeester en wethouders tot vaststelling van het heffingspercentage voor de plaatse lijke inkomstenbelasting en wel op 4 (vorige jaar 3J4). Na uitvoerige besprekingen wordt het per centage op 4 bepaald. (Wordt vervolgd.) Gemeenteraadsvergadering van 24 April Afwezig wethouder Vink. Notulen gelezen en goedgekeurd. De voorzitter deelt mede, dat de kas en de boeken van den gemeente-ontvanger zijn gecontroleerd en in orde bevonden. Kassaldo 12026,35. De suppïetoire begrooting is door Gedep. Staten goedgekeurd. Ingekomen is een schrijven aan den raad van den heer J. Toeset e.a. om voorziening Rijksstraatweg. De voorzitter zegt, dit behoort niet bij de gemeente. Dit is Rijksgrond. Ingekomen is een adres van Ch. J. de Goede en anderen omtrent de waterloozing te Wijk aan Zee.. De burgemeester stelt voor dit adres te verwijzen naar B. en W. om prae-advies. De heer Bol wil directe behan deling, om deze zaak zoo spoedig mogelijk af te werken. Wethouder De Wildt zegt dat; de zaak te gewichtig is en dat hierover nog een hangende kwestie bestaat, hij zou met be handeling ten minste nog een vergadering willen wachten. Alhoewel de zaak nog veel besproken werd, werd het voorstel van B. en W„ aanhouding, aangenomen. Ingekomen is een verzoekschrift van W. Th. Koopman, om vergunning tot verkoop sterken drank in het klein. Voor het verlee nen hiervan zijn B. en W. niet bevoegd.Voor kennisgeving aangenomen. .Aan .de orde komt punt 2: goedkeuring der begrooting gemeenschappelijke keurings dienst voor het dienstjaar 1828. Goedgekeurd. 3. Goedkeuring suppïetoire begrooting van den gemeenschappelijken vleeschkeurings- dienst ever 1928. Goedgekeurd. 4. Voorstel B. en W. tot wijziging der Ver ordening op de heffing van Schoolgeld voor het U.L.O. Goedgekeurd. 5. Voorstellen van B. en W. tot het vast stellen van besluiten tot gesloten verklaring van enkele wegen. Dit geldt voor eenige be- harde wegen te V/ijlc aan Zee. Goedgekeurd. 6. Voorstel van B .en W. tot het verleenen van een crediet voor bestrating Verlengde Vondellaan. Goedgekeurd. 7. 2e Suppïetoire bègrooting 1928, ten be drage van 7509 voor de bestratingswerken Verlengde Vondellaan. Goedgekeurd. 8. Voorstel van B. en W. tot het verleenen van een crediet, als bijdrage in de kosten verbetering Rijksstraatweg, p.lm. 7000. Wordt goedgekeurd. 9. Goedkeuring wordt gevraagd door B. en W. voor de 3de suppïetoire begrooting ad 7000, Wordt aangenomen. 10. Voorstel van B: en W. tot vrijstelling van de verplichting tot het geven van on derwijs in de lichamelijke oefening. Goed- geksurd. 11. Voorstel van B. en W. tot opname van een persoon in het ou.de mannen- en vrou wenhuis te Wijk aan Zee. De heer Eerhart vindt dit een bijzonder geval; het huis is niet voor invaliden, als later komende aan vragen voor oude menschen niet behoeven afgewezen te worden is spreker er niet te gen. Voorzitter zegt, dat daar geen vrees vcor is. De H.H. Regenten zorgen daar wel vcor. Ket voorstel wordt dan goedgekeurd. 12. Voorstel van B. en W. van art. 7 5de lid algem. politieverordening dezer gemeen te. Vaststelling is noodig om zonder verlof in particuliere wegen te graven voor gas-, waterleiding en electra-aanleg. Goedge keurd. Rondvraag. De heer Kruithof dringt aan cm het fietspad goed op te knappen. Voor zitter zegt, dat dit met groote kosten ge paard gaat. Ket pad heeft veel te lijden ge had van de opgraving voor de gasleiding. Ket verzoek om plaatsing van een brie venbus zal bij ds Posterijen wel bezwaar op leveren, doch er zal over gesproken worden. De heer Tervoort bespreekt de aansluiting op de rioleering zoodra de nieuwe straat ge reed is, zal deze vernield worden, daar het opbreken voor het leggen van riolen. Waar om niet direct gewaarschuwt? Voorzitter zegt, dat het gevaar voor op breken bestaat, doch er is aan gedacht, dat lierstrating toch wel noodig zal worden. De bewoners hadden moeten moeten verzoeken om eerst aan te sluiten. Hiermee is wel iets verzuimd. Na de rondvraag gaat de raad in comité. „De Staatscourant" bévat de statuten van de N. V. Bloembollenkweekerij en han del v. h. G. Hommes en Zn. De Algemeene Noord-Hollandsche Pluim- veehoudersvereeniging hield Dinsdag 24 April 1928 een vergadering onder leiding van en voorzitter, Ds. J. L. de Wagemaker te Den lip, in Hotel Paradijs te Purmerend. Na opening op de gebruikelijke wijze leest de heer D. Schorhuis, uit Haarlem, waarn. secretaris, de notulen, welke na een kleine opmerking worden goedgekeurd. De onderneming van het eigen voeder voldoet goed. De eierenveilingen, welke de vereeniging hielp oprichten, werken goed. Betreurd werd het feit, dat de beide vei lingen in Purmerend nog niet vereenigd zijn. "4a het jaarvers.aj deelde de voorzitter mede, dat de commissie voor de stichting van een pluimveeveiling te Purmerend thans uit vier leden bestaat, die nog een vijfde lid zullen benoemen, waarna de commissie aan het werk zal gaan. Dan werd een bespreking gehouden over de contributieregeling. Het bestuur stelde voor de nieuwe contributie te bepalen op 2.50 per vereeniging, alsmede 50 cent per lid per jaar. Dit wordt aangenomen met algemeene stemmen. Punt 6 is de bestuursverkiezing. De heer J. Brouwer te Zaandam bedankt. Het be stuur stelt voor daarvoor in de plaats te be noemen de heef G. Meijer, een bekend pluimveehouder te Oostzaan. Voorts stelt het bestuur voor om het bestuur uit te breiden met 2 leden. Daarvoor stelt het be stuur vooide heeren W. R. Drost, burge meester vah Kwadijk, Mlddelie en Warde en G. Geijtenbeek, directeur der Lagere Land bouwschool te Purmerend, leeraar in de pluim veefokkerij De heer Drost, daartoe aangezocht, wil het voorzitterschap aanvaarden, en de heer Geijtenbeek is genegen het secretariaat op zich te nemen.- Ds. de Wagemaker acht zich verplicht wegens drukke werkzaamheden te bedan ken. De verkiezingen hebben tot resultaat als door het bestuur was voorgesteld met zoo goed als algemeene stemmen. Benoeming leden voedercommissie. De heeren C. WagterenJ. Waal hebben daar voor bedankt en het bestuur stelt voor te benoemen de heeren R. Meyer te Oostzaan en G. Huisman te 't Kalf. Dit wordt aange nomen. De afdeeling Spijkerboor stelt voor om het maandblad uitsluitend voor rekening van de Federatie te doen verschijnen. Na bespreking wordt besloten, deze zaak in het bestuur eerst verder voor te bereiden. Punt 9 v/as een verzoek van de Water land,sche Pluimvee Fokvereeniging om meer wetenschappelijke copie in het maandblad te doen opnemen. Al voelt het bestuur veel voor inwilliging van het verzoek, een bezwaar is, dat deze moet worden gehonoreerd. Zonder dat is ze moeilijk te krijgen. De pluimveehouders zullen eerst meer voor hun organisatie moeten gaan offeren. Hierover ontspon zich een drukke discussie doch tot resultaat kwam men niet. De Waterlandsche Pluimvee Fokvereeni ging verzocht verder eiken abonné een gratis advertentie in De Pluimveehouder per jaar te geven. Hieraan is reeds gevolg gegeven op initia tief van den heer Steensma. Daarna wordt het verslag voorgelezen van „De Pluimveehouder." De exploitatierekening gaf een verlies aan van f 313.121/2, waarvan 150 door de Pluimveevereeniging moet worden gedragen. De advertentie-opbrengst was i-ts lager. Ditjaar was met Kerstmis een extra-num mer uitgegeven, dat wel heeft voldaan. De heer D. Regter brengt verslag uit en de heer Schoehuis te Haarlem vult dit aan met eenige mededeelingen over een persoon lijk onderzoek. Hieruit blijkt, dat de admi nistratie volkomen in orde v/as. Blijkens aanneming van punt 12 van de agenda wordt besloten om verspreide leden aan te werven voor 3.50 per jaar. Gebleken is, dat verschillende personen, de federatie wel willen steunen, doch te ver spreid wonen om lid van een vereeniging te kunnen worden. Het bestuur stelt voor, zulke leden tot de vereeniging toe te laten. Zij zullen dezelfde rechten hebben als andere leden, doch geen stemrecht. Het maandblad ontvangen zij gratis. Aldus wordt besloten. De heer van Asperen Vervenne brengt verslag uit van den 4en legwedstrijd. Thans wordt de 5e legwedstrijd gehouden cn deze gaat goed. De resultaten zijn uit stekend. Punt 15 was het voorstel om een Fokkers dag te houden. Dit wordt nader toegelicht door den heer A. de Haan (Beemster). De bedoeling is om aan een en ander een verloting te verbinden, die den financieelen toestand van de vereeniging verbeteren. De heer Haan zegt daarbij, dat ook van de Middens tanasvereenigingen te Purmerend een aanbod is ingekomen om een tentoon- iing te financieren. Men wil nu naast de te houden tentoon stelling een fokkersdag houden en dan in ieder geval op de dagen, dat te Purmerend ook de tentoonstellingen worden gehouden. Bij de rondvraag deelt de heer Kluft na mens de afd. Krommeniedijk mede, dat deze afdeeling voor den legwedstrijd van de afd. Spreeuwkop-eenden en blauwe kippen een bronzen medaille beschikbaar stelt. De heer de Haan geeft dan nog een klein overzicht van den financieelen toestand der vereeniging. Op 1 Januari was een saldo in kas van 152.47. Boeken en bescheiden bleken in orde te zijn bevonden, blijkens verslag van den heer Schoehuis. Bij de sluiting der vergadering, neemt Ds. de Wagenmaker afscheid van de vereeniging. MEDEGEDEELD DOOR WOENSDAG 25 APRIL. Middagkoersen van gisteren. Staatsïpeningen. 5% Nederland 1919 5% Nederland 1918 4)4 Nederl. 1917 6% N.-Indië 1923 D N.Ind, 1926 B Banken. Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel Mij. Resc. Dito Industrieën. Jurgens gew. Nederl. Kunstzijde Maecubee Holl. Kunstzijde Oude Philips Nieuwe Philips Industr. Buitenland Anaconda U. S. Steel Handelsondern. Comp.comm. du Liège Mijnbouw. Boeton Mijnbouw Redjang Lebong Petroleum. Dcrtsche Petr Geconsolideerde Kon. Olie Perlak Apex Electrische Waschmachines f 275.- prolongatie Rubber. A'dam Rubber Deli Batavia Rub Java Rubber Serbadjadi Silau i V I. C. O Allied Intercontin Rubber Scheepvaart. Holl. Amerika Lijn dito Gem- Eigend Kon. Ned. Stoomb Kon Paketvaart Mij. Nederland Rotterd. Lloyd Scheepvaart-Unie Marine comm Marine pref Suiker. H. V. A Java Cultuur Poerworedjo Vorstenlanden Actions idem Tabak. Deli Batavia Oude Deli Oostkust Senembah Spoorwegen. Southern Rails Union Pacific Wabash Chic. Milw. St. Pan) Kansas City South Erie Railr 179 ÏOI

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 2