Olymp. Elftal AOlymp. Elftal B 0—5 Om de Lugdunum-beker Leidsche ElftalE. D. Q,»J 11 Bekerwet Bekerwedstrijd Alcmaria VictrixStormvogels 2—1 BloemendaalFortuna 32 E. D. O. IIZaterdagmiddag- elftal 12 R. C. H. II—H. V. B.-elftal 8—3 R. K. F. Uitslagen N. E. O.Lisse 03 G. D. A IBeverwijk I 13 R. K. S. V. „Beverwijk". HONKBAL AjaxHaarlem 327 CRICKET R C. H. R, C. H. IRood en Wit I GYMNASTIEK Kon. Ned. Gymn. Verbond Haarlemsche R. K. Gymnastiek- vereeniging „Ursus" Jaarvergadering „Ursus" Haarlemsche R. K. Athletiek- vereeniging „Holland" „Bato" Haarlem TENNIS T ennisuitslagen HaarlemOranje F. C. 25 T. E. D. IIPrinses Juliana II 2—5 A. Marang (H.V.V.) v. Run (P.S.V.), v. d. Zalm (V.U.C.), Stolk (Excelsior), Krom (R.C.H.), Schreurs (Roermond) Schipper (Heracles), Duisch (D.F.C.), Kluyn (A.G.O. V.V.), Campman ('t Gooi), Van Gelder .(V.U.C.). B. Halle (Go Ahead), v. Pelt Stuve (En schedé), Van Dolder ('t Gooi), Vis (H.V.V.), v. d. Broek (Xerxes), Nagels (Enschedé),, Goslings, B. Freeze (Heracles), v. d. Broek (Xerxes), v. Nellen (D.H.C.). Het B.-elftal heeft den toss gewonnen en A. brengt den bal aan het rollen en gaat op het B-doel af. De aanval wordt echter ge keerd. De volgende aanval is voor B, de back kan echter juist nog wegwerken. Een mooi schot van Freeze gaat langs de paal. Aan de andere kant kogels Ruisch even eens naast. Nelle onderneemt een pracht- ren, die hü met een mooi schot besluit. Marang is echter op z'n post. Nadat Halle eens goed werk deed, komt de B.-aanval voor Marang en Nagels doet "het net trillen, 01 voor B. Van de aftrap af krijgt Schipper een goede kans doch hij mist. Een hard schot van Freeze wordt door Marang mooi gehou den, v. Nelle forceert een corner die zonder resultaat blijft, v. Gelder brengt mooi op, doch Stuve kan nog juist corner werken. Ondanks de gevaarlijke aanvallen van A is B in de meerderheid. Ook is het geluk niet met hen. Een kogel van Kluyn ketst tegen de paal. Even kopt hij rakelings naast. Bij B maakt Nagel goed vrij, doch z'n voorzet gaat teloor. Een mooi schot van Nagel wordt door Marang gestopt. Als 't zich wat losge werkt heeft, moet Halle handelend optreden, maar geeft niet thuis. Hierna is het rusten. Na de hervatting onderneemt B eenige aanvullen. Bij een er van brengt v. Nellen mooi op, passeert v. Rum en geeft met een goed gericht schot Marang het nakijken, 02. Freeze krijgt spoedig hierop een pracht kans, het gaat echter naast. Aan de overzijde staat Kluyn (die er de geheele wedstrijd niets van terecht bracht) vrij voor doel enschiet meters naast. Een spannend moment voor Halle's heilig dom. B is echter winnaar en van Nellen gaat er met den bal vandoor. Hij zet voor, Marang grijpt naast den bal, die bij Goslings belandt, die onhoudbaar doelpunt, 03. Een hard schot verwerkt Halle mooi. Bij een goede aanval van A staat Schipper bui tenspel en ook deze kans is weer weg. B komt voor de A-veste en het is weer Gos lings die doelpunt, 04. Een corner op het B-doel levert niets op. Een pracht-ruhc van v. Nellen wordt door Freeze schitterend in gekopt, 05. Een kogel van Ruisch stopt v. Halle schitterend. Een keihard schot van Freeze tipt van Halle net nog uit doel. Na een corner op het A-doel, komt het einde. Scheidsrechter Aarts maakte geen fouten. J. C. R. Daar volgens afspraak bij een gelijk spel de bezoekende vereeniging winnares was, zoo is het E.D.O. tharis gelukt beslag te leggen op den beker, dif nu eigendom is geworden. De wedstrijd, die hoofdzakelijk ten doel heeft steun van den Leidsche V. B., heeft even als de vorige jaien ook nu weer niet aan de verwachtingen voldaan, daar er maar be trekkelijk een gering aantal toeschouwers aanwezig was. De wegblijvers hebben ditmaal evenwel een aardigen wedstrijd gemist. Want al speelde de rood-zwarten met een zestal reserves, zij hebben het Leidsche elftal kra nig partij gegeven. Ook de Leidenaars speel den 'n pittig en enthousiast spel, waardoor 't een spannende kamp was. Het gelijke spel geeft 11 de verhouding vrij goed weer, al hebben de roodzwarten de meeste kansen gehad om te scoren. Maar de kleine A.S.C.- keeper had fortuna aan zijn zijde, zoodat hij slechts eenmaa lwerd gepasseerd. Als de sch» :x beginnen blaast, stellen beide elf' c" zieb els vorgt op. L*-kL«che olftrj,: v d. Meer, A.S.C. I'c V-..-., L-ï'-C. Josson, A.S.C. Mc. f i .O. v. Wel, Lugdunum. Labor- dus LJf'.C. Goddijn, LX», v. Leeuwen, L.F.C. v. d. Laan, L.D. De Roo, LX>. Delebare, A.S.C. E. D. O.: A. Zwart, Perucal Jr., S. v.d. Laan, Demison, Dona, Perucal Sr., Dinkla, Kuipers, H. Zwart, Boeree, Nijgh. Perucal raadt goed en verkiest eerst den stevigen wind (die van doel tot doel staat) mede. Hierdoor gesteund komt E.D.O. direct in de meerderheid, maar het schieten is, mede door het effecvolle terrein, werkelijk slecht te noemen, en wat er in den doelmond komt weet v. d. Meer te keeren. De fout bij E.D.O. is, dat er te veel op links wordt gespeeld, te meer, daar Ona juist de minst spelende half back voor zich heeft. Toch ontsnapt v.d. Meer's heiligdom meermalen op wonderbaarlijke wijze. Want behoudens enkele doorbraken van de Leidenaars, die de Edo-verdediging gemakkelijk keert, zijn de rood-zwarten steeds in den aanval. By een plotselingen uitval van de Leidenaars weet Nijgh den op korten afstand ingeschoten bal keurig te keeren. Zonder dat gescoord is, breekt rust aan. In de tweede helft loopen de Leidenaars direct hard van stapel en gelukt het De Roo al spoedig te scoren. Wel stopte Nijgh nog, maar het schot was te hard. 10. Dezelfde speler krijgt weer een uitstekende kans maar nu faalt zijn schot. Beide partijen wegen nu goed tegen elkaar op, afwisselend wordt er thans bij Edo op de vleugels gespeeld en r. n kan ieder oogenblik den gelijkmaker ver wachten. Uit een hoogen voorzet van Der- son weet Perucal met een mooi schot den stand weer gelijk te maken. 11. Even daarna schiet Demison zuiver in, maar v. d. Meer redt. Wat beide in den resteeren- c!rn tijd in het werk stellej, gescoord, wordt er niet meer en mi het einde aan Al spoedig na het weder beginnen, zorgt Van Renesse voor verhooging van den voor sprong, wanneer hij fraai inkopt: 20. Kort hierop laat Quick* een fraaie kans. om den achterstand te verkleinen, verloren gaan, wanneer hij nl. een strafschop mist. Dit heeft blijkbaar veel invloed op de Hagenaren, want zij verslappen aanmerke lijk. Hoewel de H. F. C. nu volop in de meer derheid zijn, weten zij dit niet in veel doel punten meer uit te drukken. Slechts eenmaal nog heeft Mizérus succes, wanneer hij vlak voor doel den bhl goed voor zijn voeten krijgt en zonder zich lang te bedenken, weet in te trappen: 30. Nog een kort poosje van verdeeld spel en dan fluit de scheidsrechter tijd, waarna alzoo H. F. C. zich in de volgende ronde heeft geplaatst. H. H. C. won alzoo verdiend met 30. Quick toonde zich een prettige tegen partij. Dt Stormvogels toonden zich in dezen wedstrijd niet de vasthoudende cup- fighters van het vorigesiezoen. Inttgen- deel, er werd, door den aanval vooral laks gespeld. Heel anders was dit gesteld met Alkmaria. Dat het ondanks dat slechts een 21 overwinning boekte, was te wijten aan Haak, die tal van aanvallen on schadelijk heeft gemaakt, hetzij door zijn ingrijpen, hetzij door buitenspel zetten. De elftallen: Van Beelen, Schuit, v. d. Horst, Roozendaal, Hartland, Ooms, Elfring, Homan, Hsitsma, Mulders, Bos. Eoekelaar. Houtkamp, v. Pel, Oldenburg, De Jonge, v. d. Velde, Suoeks, Vogelzang, Veuger, Haak, Terhorst. Na goed werk van den Stormvogels- linkerwing krijgt de Jonge al spoedig een prachtige kans. Hij schiet hard in, maar v. d. Beelen vangt kalm op. Onfortuinlijker is de Alkmaarsche keeper, als hij na een thruogh pass van Houtkamp even weifelt en van Pel hem met een harden schuiver passeert, 01. Er is dan 3 minuten ge speeld. Dan komt Alcmaria opzetten. In het veld wordt vaak keurig short-passing ver toond, maar voor 't doel blijven Haak c.s. nog de baas. Eenmaal echter krijgt Reitsma een mooie kans, doch het leder vliegt naast- Gesteund door den wind zit Stormvo gels het meerst voor 't doel der tegenpartij Het schieten is echter niet best en boven dien is Van der Horst een geducht strui kelblok. Het Alkmaarsche binnentrio tracht een paar maal succes te behalen met den through-pass. Ter Horst de invaller-doel" man is echter op zijn qui-vive en redt reso luut door uitloopen. In de IJmuider middenlinie valt het spel van den 4e elftaller Vogelenzang lang niet tegen. Een paar maal stelt hij den rechterwing in de gelegenheid snelle aan vallen te ondernemen. Oldenburg probeert het daarbij met verre schoten, die v. d. Beelen stopt. Hét tempo, waarin de Alkmaarders spe len, is sneller dan dat van de vogels. Toch blijft succes uit, doordat Haak en Veuger op het laatste nipperje steeds meer in den weg staan. Bovendien hadden een vwee- tal kopballen van Homan en Mulders beter lot verdiend, dan net naast te gaan. Tegen de rust gaat Elfring er in z'n eentje avn door. We denken reeds aan den gelijkmaker, doch het schot van den in ternationaal gaat naast. Rust 01. De tweede helft is nauwelijks begonnen, of een voorzet van Elfring brengt Ter Horst geducht in 't nauw, doch hü redt de situatie. Gesteund door den wind zit nu Alcma ria 't meest op de Stormvogels-helft, maar de uitvallen der IJmuidenaren zijn nu ge vaarlijker dan voor de rust. Na acht mi nuten spelen weet Homan op fraaie wijze gelijk te maken, 11. De Stormvogelsverdediging krijgt het nu zwaar te verantwoorden. Gelukkig brengt de voorhoede af en toe opluchting, doch er wordt in die linie niet genoeg doorgezet, om tegen Hartland c.s. succes te hebben. Toch zou v. Pel bijna een goal hebben kunnen noteeren, doch via het gezicht van den keeper vliegt bal corner. Nog onfortuinlijker is Alcmaria, wanneer een hard ingeschoten bal tegen de lat komt. Het spel der Vogels wordt er intusschen niet beter op. De aanvallen der thuisclub zijn veel gevaarlijker. Een schot van Ho man weet Terhorst keurig te stoppen. Dit schijnt de Vogels weer even aan te vuren. Zoowel deJonge als Van Pel krij gen een paar prachtkansen, doch weten deze, ondanks den korten afstand niet te benutten. Als er nog 7 minuten te spelen is, maakt Haak, die den geheelen wedstrijd uitne mend gespeeld had, een fout, en Mulders makt er 21 van. Stormvogels wijzigt hacir opstelling, maar het baat niet. Alcmaria wint ten slotte verdiend. In een buitengewoon spannenden wed strijd wist Bl'daal Fortuna in de laatste minuten een 32 nederlaag toe te brengen en plaatste zich daardoor in de 4de beker ronde. Fortuna bleek over een vrij sterk elftal te beschikken, met de voorhoede als het beste deel. De eerste oogenblikken is de thuisclub iets in de meerderheid en het witte binnen trio laat eenige kansen onbenut. Maar ook ten laten zich niet onbetuigd en het idvoor die het Beijk nogal Jdaal is niet fortuin- door kleine pk niet en niet genoeg heeft blijft aanvallen en eenige minuten voor het einde breekt de rechts buiten weer door de aarzelende achterhoede der Vlaardingers heen en brengt den stand op 32, en verricht daarmede de hattrick. Kort daarop breekt het einde aan van deze emotievollen wedstrijd. Scheidsrechter Slik kerveer leidde dezen vluggen wedstrijd op uitstekende wijze. Bovengenoemde elftallen speelden Zater dagmiddag op het Edo-terrein een oefen wedstrijd. De bezoekers beschikken over een enthousiast elftal, met eenige uitstekende spelers. Vooral rechts- en midden-halfs zijn uistekende krachten; ook de voorhoede be staat uit goede krachten. De achterhoede leek ons het minste deel van het elftal. On der leiding van scheidsrechter Hartman stel len de beide elftallen zich als volgt op: E.D.O. De Kiefte, Zoet, H. Zwart, Drayer, Pennarts, Kuipers, A. Zwart, Demison, Boerée, Breems, Koreman. v. d. Steen, J. Plokker, J. Groeneveld, Z. F. S. V. V. IJ. V. V. IJ. P. Langereis, H. v. d. Steen, Kennemerland Z. F. C. J. Lodder, J. Spek, R. Prins, Kennemerland. Tweede Jeugd. Kenn.l. L. Schaap, J. Pronk, V. V. IJ. J. F. C. F. Geijteman, Na eenige terreinverkenning komt Edo er het eerst wat in. Zonder evenwel succes te kunnen boeken, daar de bezoekers fanatiek van zich afbijten. Vooral du center half speelt een enthousiaste partij, zijn plaatsen ls evenwel wat slordig. Dit onderdeel van het spel is bij de rechtshalf Prins beter ver zorgd, keurig weet deze speler zijn vleugel in bedwang te houden en tevens zijn voor hoede aan het werk te zetten. Het eerste succes komt toch bij de thuisclub, wanneer Koremans snel inloopt als de keeper den bal wil wegwerken en eerstgenoemde hieruit scoort, 10, waarmede de rust komt. De tweede helft begint met een overwicht der bezoekers. De Edo-verdediging krijgt het zwaar te verantwoorden, daar het samenspel in de voorhoede thans uitstekend vlot. Me nig schot krijgt De Kiefte te verwerken. Na een mooi opbrengen van rechts weet Groe neveld de partijen op gelijken voet te bren gen, 1—1. Ook de Edo-voorhoede krijgt eenige kansen om te scoren, maar door slecht schieten gaan deze verloren. Als Zoet dan nog een zeker schijnend doelpunt heeft voor komen, weet Lodder uit een hoekschop met 'n kopbal den winnenden goal te schoren, 12 Breems weet dan van een geboden kans door penalty geen gebruik te maken. Waarmede het einde komt met een verdiende overwin ning van het Zaterdagmiddag-elftal. Het H. V. B.-elftal heeft een groote neder laag geleden. Toch durf ik hier oogenblikke- Ijjk aan toevoegen, dat de vertegenwoordigen de ploeg een uitstekenden indruk heeft ge maakt. Hoe dan die groote nederlaag ver klaard moet worden? Voornamelijk door twee perioden, gedurende welke de verdediging van de H.V.B.-ers de kluts kwijt was. Zoo kwam het, dat R.C.H., nadat de strijd een kwartier gelijk opgegaan was, plotseling bin nen een minuut 2 doelpunten scoorde. De laatste 5 minuten voor de rust kwam de 2de inzinking, die ons 3 doelpunten kostte. Hier bij dient opgemerkt, dat R. C. H. 2 een zeer en zeer sterk eftal in het veld had gebracht en dat de voorhoede geducht op schot was. Doordat de uiterstlinks van het H.V.B.-elftal een mooi doelpunt had gemaakt, ging de rust in met 5-1 voor R.C.H. 2. Na de rust, toen het H.V.B.-elftal de sterken wind meekreeg, hadden we verwacht, dat de achterstand een flink eind ingeloopen zou worden. Het H.V.B. elftal was de tweede helft dan ook het meest in den aanval, maar zag toch slechts tweemaal kans te doelpunten. Dit kwam voornamelijk door de vasthoudendheid van R.C.H.'s verdediging, waar Kos in het doel bovendien zeer moeilijk te passeeren bleek, en door het weinige geluk, dat de H.V.B.-ers hadden bij hun vaak goed gerichte schoten. Heel wat keertjes suisde de bal rakelings over of langs het doel. R.C.H. 2 doelpuntte in de 2de helft driemaal. Het laatste doelpunt, had door Kruijer gehouden moeten worden. Daar dit echter z'n eenige fout in dezen wed strijd was en hij meerdere malen uitstekend werk verrichtte, kan de sympathieke R.C.H.-er toch op een goed gespeelden wed strijd terugzien. Zooals ik reeds hierboven schreef kan de elftalcomm. zeer tevreden zijn over de prestaties van dit elftal. Het is zelfs de beste wedstrijd, dien ik dit seizoen van de rood-witten heb gezien. De beide backs hebben, behoudens twee kleine perio den van inzinking, goed gespeeld. Says moet zich hoeden, den bal te ver naar voren te brengen. Als hij hem zoo spoedig mogelijk aan één van de halfsbacks afgeeft, komt dit zijn spel niet alleen, maar ook het geheel ten goede. En dit kan juist zoo goed, omdat we momenteel een zeer tactisch spelende mid denlinie hebben, die haar kracht voorname lijk zoekt in het goed plaatsen van den bal. De nieuwen, Amelung en De Vos, vormen zeer zeker de kern van het elftal. De voor hoede heeft heel goed voldaan. Vooral de uiterst links Delissen was zeer actief. Dezen middag wilde hij echter te veel schieten, waar voorzetten noodzakelijk was. De beste voorhoede speler was Tuinman. Als deze een bal had, deed hij er schier steeds wat goeds mee. De binnenlinks, van Heyst, was iets te langzaam. Zijn zware lichaamsbouw is voor hem een handicap. Hij is daardoor bang eens flink op een tegenstander in te loopen. Zijn schot is evenwel formidabel hard en daar door alleen is hij zijn plaats waard. De mid- voor de Waard moet zich aanwennen een meer vooruitgeschoven positie in te nemen, dan zal hij steeds een gevaar blijken voor de verdediging van zijn tegenpartij. Van Leuven als uiterste rechts voldeed en^fcJülpr dan elk zijner voorgangers; h: na de rust te weinig te doen, Als het elftal a.s. Zi evengoed speelt, za, blijven. De publj aanmerking ge R. C. H. 2 Luther eenige fraaie kansen, doch niets lukt. De Amsterdammers maken dan een geheid buitenspel doelpunt, waarmede de wedstrijd tevens beslist werd 02, wel maakte Naber- man uit een vrijen schop nog een fraai tegen- punt, doch hierbij bleef het. Scheidsrechter Luijken leidde goed. Kampioenschap le klas Zuid WilhelminaVenlo 0—3 Kampioenschap Overgang Noord N. E. O.Lisse' 03 Promotie le klasse D. S. O.—H. V. C. afgelast Overgang A. E. M. O. S.—Achilles 11—2 P. H.—Quick 2—2 B. Fortitude—V. V. Z. 11 (prot.) C. G. D. A.Beverwijk 1—3 D. H. L.Graaf Willem 1—0 Lisse is er in geslaagd op schitterende wijze revanche te nemen op de te Lisse ge leden nederlaag. Over het verloop van den strijd schrijft De Maandagm.: Om ruim 2 uur trapt Lisse tegen den schuin over het veld staanden wind af. N.E.O. neemt het spel over en voortdurend in deii aanval, doch de wind doet veel af breuk aan het spel. Daarbij wordt de bal steeds veel te hoog gespeeld. De aanvallen van Lisse worden meestal geleid door den buitenvleugel, zijn uiterst gevaarlijk, zoodat Thijssen enkele malen handelend moet op treden, doch het is hem wel toevertrouwd. Vermelding verdient een goed schot van Grobb.en, dat de keeper van Lisse tot cor ner verwerkt. N. E. O. is voortdurend in den aanval, doch zij schieten steeds te hoog. Aan de andere zijde redt Thijssen enkele malen schitterend. Bij een N.E.O.-aanval maakt de links-back van Lisse hands. De strafschop wordt echter niet benut daar de bal tegen de lat gekogeld wordt. Als de rust aanbreekt is de stand nog blank. Na de thee zijn de bordjes verhangen en is Lisse in het offensief. Na zes minuten ne men zij met een onverwacht schot de leiding', welke stand even later door den rechtsbuiten van Lisse wordt vergroot tot 20. Dan komt N.E.O. weer in den aanval. Een vrije schop wordt naastgeschoten. Tengevolge van een knieblessure wordt de linksbuiten van Lisse vervangen. De gasten behouden het beste van het spel, terwijl bij Neo vermoeid heid valt te eonstateeren. Bij een aanval van N.E.O. schiet Grobben rakelings langs! Het spel golft dan eenigen tijd op en neer. Een penalty voor N. E. O. wegens hands wordt na overname naast geschoten. In de laatste oogenblikken geven de spelers bewij zen van vermoeidheid en het spel is het aanzien niet meer waard. Vijf minuten voor het einde passeert de rechtsbuiten van Lisse de N.E.O.-verdediging en scoort onhoudbaar voor de derde maal. Even later is het einde daar en heeft Lisse verdiend, maar eenigs- zins geflatteerd gewonnen. Fortuna was niet aan de zijde van N.E.O. Ongeveer half drie laat de scheidsrechter tossen, waarbij G. D. A. 't gelukkigste raadt, zoodat Beverwijk aftrapt. De Beverwijkers pakken direct flink aan en brengen 't G. D. A. doel al aanstonds in gevaar. Een drietal cor ners kort achter elkaar is het voorloopige re sultaat van dit overwicht. G. D. A. komt er hierna wat beter in, doch Beverwijk heeft het ee.tste succes, wanneer uit een heel mooi op- gezetten aanval Kuijer doelpunt, 01. Als weer is afgetrapt, valt Beverwijk een vrije schop ten deel op den rand van 't strafschop gebied. Door te hoog schieten gaat de kans verloren. Even daarna krijgt Beverwijk een penalty te nemen, welke echter eveneens wordt overgeschoten. Toch stelt G. D. A. alle pogingen in 't werk, om den gelijkmaker te verkrijgen en werkelijk, na een algemeenen aanval, gelukt dit, 1—1. De Beverwijk speler Hoogeboom moet door een klein ongeval het veld verlaten, wat voor Beverwijk een handicap beteekent. Inmiddels wordt de rust aangekondigd en is de stand nog steeds 1—1. Als aan de tweede helft begonnen wordt, blijkt, dat bij Beverwijk J. Brandjes is inge vallen voor Hoogeboom. Een goede aanval van G. D. A. levert niets op, evenmin een vrije schop, waarbij v. Dessel schitterend redt. G. D. A. bezorgt de Beverwijk-achter- hoede in deze periode handen vol werk, maar de beide backs en keeper Duin zijn in uitste kenden vorm. Dan gaat Beverwijk het weer eens probeeren J. Brandjes brengt goed op, geeft door aan Kuijer, die tegen den paal schiet, doch de terugspringende bal wordt door C. Niesten in het net gejaagd, 12. Beverwijk speelt thans zeer goed en wanneer Kuijer van verren afstand een schot lost, dat doel treft, kan de wedstrijd als beslist be schouwd worden. Met Beverwijk sterk in den aanval kondigt de scheidsrechter, die correct leidde, het einde aan en heeft Bever wijk op waardige wijze het competitieseizoen besloten. Het geheele elftal werkte hard, en zoo spelend, kan met vertrouwen de komende beker-finale tegemoet gezien worden. K. R.K.S.V. „SANTPOORT'' Secr. Hagelingerweg H 222 Santpoort IIIO.G. II31 Wat 't eerste en tweede niet vermocht, Heeft warempel ons derde gewrocht Van harte gefeliciteerd 3e elftal met tiw kampioenschap. Het is voorwaar een mooie prestatie, om ongeslagen kampioen te worden. Jammer dat Pa en Piet er niet waren hè, het had leuker geweest voor dezen laatsten wed- :t is Piet te vergeven wegens zijn ziek- ^_present, niet maar jul- ;oo maar weg, zonder :d, Henk. Enfin, het is Igbben jullie ge worden, dat laar wat een tgeen wan- tegen den gsten er jien de ver- kkam- zou bracht door het steeds maar incomplete ver schijnen op het veld. Het Junioren-elftal werd op regelmatige wijze kampioen van de derde af deeling en de buteert thans in de 2e afdeeling. Tot sluiting van het seizoen geeft „Geel wit" haar jaarlijksche feestavond aan leden, donateurs en genoodigden. Deze avond wordt gehouden op Donderdag 10 Mei te 8.15 uur in den Kegelbond, Tempelierstraat. Eenige eerste rang's artisten zijn geëngageerd om den avond te vullen terwijl Warmer's Jazz band het muzikale gedeelte verzorgt. Enkele kaarten zijn nog te verkrijgen bij J. Faase, L. Margarethastraat 1 en verder bij Jac. Bode, Gierstraat 56 en F. Aerts, 2e Zuidpolder straat 13. UITSLAGEN VAN ZONDAG: G.D.A. I—Beverwijk 13 Vitesse IBeverwijk Comb. 30 A.D.O. adsp.—Beverwijk adsp. 3—1 In de beide gespeelde en den niet doorge- ganen wedstrijd van verleden week is Haar lem nog geen enkelen keer volledig geweest. Waar dat heen moet is duidelijk te begrij pen. Toch schijnen sommige leden van Haar lem niet te beseffen, dat honkbal in Haar lem staat of valt door hup spelen. Tegen Ajax verscheen Haarlem in het veld met zeven man. Dat beteekent voor den achtsten en den negenden man telkens weer een nul' En natuurlijk een zeer geringe kans om in die innings punten te maken. Daar de werper ontbrak, hebben verschil lende Haarlemmers op de werpplaat gestaan, waardoor de taak van den achtervanger aan zienlijk verzwaard werd. Voor Ajax bowlde niet Van den Heuvel doch Boogaard en daal de Haarlemmers hem nog al eens sloegen, gooide hij ook wel eens 4 wijd, waardoor de kans van de Haarlemmers om het thuishonk te bereiken, alweer klein werd. De inningscijfers zijn: Ajax: 3, 4, 3, 5, 0, 10, 7 32. Haarlem: 0, 1, 0, 0, 4, 2, 0 7. Het zoo gevreesde Quick werd door Blauw wit verslagen met 3011. Donderdagavond j.l. hield R.C.H. zijn jaarlijksche algemeene ledenvergadering. De gebruikelijke verslagen werden allen accoord bevonden en bij de verkiezing van nieuwe bestuursleden moesten enkele net eld ruimen om plaats te maken voor an deren. De navolgende personen zullen voortaan de leiding bij de cricketclub R.C.H. op zich nemen, n.l. H. Scheen, voorz., J. Sege- rius, secr., W. Donselaar, penn., G. Krom en H. Kuyt, beiden comm. De elftalcommissie zal bestaan uit J. Se- gerius, H. de Jong, en J. Blankensteyn. Verder kan de heer J. Segerius de leden mededeelen, dat hij zoo goed als geslaagd was om een nieuwe cricketmat bij elkaar te trommelen, welke dan ook reeds deze week gelijktijdig met het in orde brengen van de pitch aangekocht zal worden. Einde dezer week zal het zijterrein dus weer geschikt zijn voor de komende wed strijden en alle leden werden opgewekt om veel, doch tevens goed te komen oefenen. Even werd nog de .aandacht gevestigd op het feit, dat Dinsdag 1 Mei de cricket club R.C.H. haar le lustrum viert en de wensch uitgesproken dat een volgend maal de Racing in betere omstandigheden mag verkeeren om dan aan het lustrum een blijvende "herdenking té géven. Wanneer de voetbalvereniging R.C li. a.s. Zondag geen bekerwedstrijd op eigen terrein behoeft te spelen, dan zal voor Haarlem reeds de eerste cricketmatch ver- spee.'d worden, al is dit dan ook eer Vriendschap pel ij ke en wel tusschen Rood en Wit 1—R.C.H. i. Wanneer deze wedstrijd dus doorgang mag vinden, hopen we, dat het weer wat mooier mag zijn dan dit gisteren het ge val was, daar anders het verblijf op het veld nog verre van aangenaam is. In tusschen kan het een nuttige oefening worden. Met de Pinksterdagen zal de gymnastiek te Utrecht hoogtij vieren. Immers zal dan het 60-jarig bestaan van het Kon. Ned. Gymnas tiek Verbond worden gevoerd met de 24e Bondsuitvoering, waardoor bij de turnsters en turners groote belangstelling bestaat en zullen in die dagen vele turners en turnsters uit alle oorden des lands in de grijze Bis schopsstad bijeenkomen. Reeds nu hebben een 60-tal adspiranten en een 90-tal gymnastenvereenigingen hun medewerking toegezegd. Voor de diverse drie kampen hebben meer dan honderd zesttallen turners en ongeveer negentig zestal turnsters ingeschreven. Al deze deelnemers en deel neemsters zullen worden ondergebracht in het Jaarbeursgebouw en in eenge scholen. Daar in de laatste jaren in de techniek van het turnen groote wijzigingen hebben plaats gehad, deels door nieuwe opvattingen deels door buitenlandsche voorbeelden, b.v. Niels Bukh, Loges, Bode enz. zal deze Bonds uitvoering zeer belangwekkend zijn en zul len sommige nummers, zoowel de massale als de vereenigingsnummers verrassende re sultaten beiden. Ook in Kennemerland bestaat voor deze uitvoering wel belangstelling, hoewel deze wel grooter had kunnen zijn. De vereenigingen „Concordia" Haarlem, „T.V.IJ.", „Olympia" en „Gratia1' uit IJmuiden, „T.V.S." uit Sant- pooit en „O.S.S." uit Zandvoort zullen uit komen. Secretariaat: Vooruitgangstraat 79 Er schijnt weer leven in de brouwerij te komen. De jaarvergadering, deze week ge houden, heeft velen onzer leden doen be sluiten wat meer aan te pakken om tenmin ste een volgend jaarverslag wat gunstiger te maken. Dat het noodig is begint men nu in te zien. De eerste resultaten van het verbeterde le ven werden deze week op onze donateurs- lijst aangebracht. Tevreden zijn we nog niet, daarom nog eens een kleine aansporing. Bezoekt trouw de oefenavonden. Werft werkende leden envooral een flnk aan tal donateurs en donatrices aan. Voor de heeren nog dit: de oefenstof voor de jubileum-wedstrijden van U.D.I. is er thans. Energiek aan het werk. De onderlinge wedstrijden, onder de nieu we bepalingen staan voor de deur. Liefheb- bers-sters voor een der wisselprijzen weten us waar ze mee kunnen beginnen. ^Woensdagavond werd de algemeene jaar- rgadering van „Ursus" gehouden in de llitairen-*, erc-eniging. Na opening met den Chr. groet wërdl notulen gelezen en goedgekeurd. Het verslag van den secretaris-penningmees* dat ditmaal niet zoo opgewekt was anders, werd eveneens goedgekeurd. Naar aanleiding van het jaarverslag wei den woorden van dank gesproken aan der, heer van Rijn voor zijn schitterend werk bij de laatstgehouden Bondswedstrijden. Een opwekkend woord werd geuit, om voor de komende wedstrijden serieus te oefenen en ook nu de hoogste onderscheidingen te ver werven. Ook de gehouden feestavonden werden nog besproken, waarbij besloten werd in het ver volg rekening te houden met de wenschen onzer Geestelijke Overheid. Vervolgens werd de verkiezing van een presidente aan de orde gesteld, waarbij mej. De Goes de meeste stemmen op zich ver- eenigde. De verkiezing van drie bestuursleden had tot resultaat dat de aftredende leden mej. Montauban en de heer W. L. de Zwager wer den herkozen; terwijl de heer Jac. Duiven voorde als nieuw lid werd gekozen. De voorzitter van T.C. bracht hierna vcsr- slag uit over het afgeloopen jaar. In dit goed verzorgd overzicht werd o.m. aange drongen op geregeld bezoek der oefenavon den, wat vooral met het oog op het a.s. sei zoen, absoluut noodig is. De uitstekende re sultaten van Leiden werden nog eens ge memoreerd, die bij vergelijking met de uit slagen van andere jaren belangrijk beter waren. De T. C. voor het nieuwe vereenigingsjaar werd samengesteld uit de dames L. van der Horst, R. Kruyver en de heeren H. Goris en Ant. Verheem. Bij de plannen voor het komende jaar werd o.m. voorgesteld, teneinde hoogere on kosten te voorkomen, uitvoeringen te geven met dames en heeren, waarbij toch de voor schriften van het Doorl. Episcopaat gevolgd kunnen worden. Verder werd de wenschelijkheid uitgespro ken reeds nu aan den arbeid te gaan voor de viering van het tweede lustrum. Even eens blijkt het noodig een commissaris te benoemen, die speciaal met de verzorging van het materiaal der vereeniging zal wor den belast. Een geanimeerde rondvraag werd ten slotte nog gehouden, waarin vooral werd opgewekt tot krachtige propaganda. Hierna sluiting met den Christelijken groet. Secretariaat tijdelijk Vooruitgangstraat 79. Nog even wordt herinnerd aan de verga dering, die hedenavond gehouden wordt in St. Bavo. Voor de jaarvergadering worden al onze leden natuurlijk verwacht. We ontvingen dezer dagen het volgende bericht: „Holland"-alarm Straks komt de zomer, Slapende droomer, Wordt toch eens wakker en denk aan den strijd Wilt je bezinnen Nu reeds beginnen Nu is het daarvoor den gunstigsten tijd. Kloeke athleten Wilt niet vergeten Straks staat het zomerseizoen voor de deur Wie nu blijft wachten Zit met de klachten Stelt dit jaar met je werk niet teleur Moedig begonnen Is half gewonnen Smeedt men het ijzer, vooruit aan den gang. Veel is te leeren En te probeeren „Holland"-athleten, begrijpt je belang. 'k Wil je nu vragen Kan „Holland" slagen? Denk om den beker: de zaak van gewicht Eenheid van zinnen 't Spel kan beginnen „Holland"-athleten, ge kent thans uw plicht! In het bestuur van „Bato" is eenige veran dering gekomen door het uittreden van de heeren Versteeg, Pent en van Doorn. De heer C. Th. Smal treedt thans op als voorzitter, Mej. A. Comelisse als secretaresse en de heer Ranszijn als penningmeester. Hemelvaartsdag houdt Bato voor haar haar leden en introducé's een fietstocht, ver moedelijk naar Schiphol. le klasse Den Haag: Leimonias I—Leimonias II 7—0 Amsterdam: D.D.V. IAnglo Dutch I 70 Rotterdam: Anglo Duitch II—Festina I 25 Haarlem: Haarlem—Oranje T. C25 Amersfoort: Alta ID.D.V. II 25 Amsterdam: Smash IGroen Wit I 52 Bussum: Het Spiegel IHet Spiegel II 43 2e klasse Velsen: Velserbeek IT. O. R. I 2a Amsterdam: Pr. Juliana IT. C. H. I 16 3e klasse. Amsterdam: Good LuckT. S. C. B. I 07 Haarlem: Ted II—Pr. Juliana II 25 Zaandam: Zaand. L. T. C.—Animo I 4—3 Amsterdam: Amst. I. T C. IISwift I 25 Haarlem: T. C. S. B. II—Advantage H 1—6 Amsterdam: Amstelhoek—Terry 1—6 Heeren enkelspel. Jhr. Teixeira de MatthosVan Pel 63, 26, 16. Jhr. Van Riemsdijk—Kroner 7—5, 10—S. Dames enkelspel: Mej. S. de J. de J.—Mej. Belzen 2—6, 6—1, 6—1. Heeren dubbelspel: Jhr. Van Riemsdijk en Jhr. T. de M.— Van Pel en Jhr. De Ranitz 36, 62 46. Dames dubbelspel: Mevrouw Menso en mej. S. de J. de J. mej. Schotman de Jong en mej. Griel 36, 4—6. Gem. dubbelspel: Mevr. Bijleveld en Jhr. F. de M.mej. Belzer en jhr. De Ranitz 57, 63, 46. Mej. S. de J. de J. en jhr. Van Riemsdijk— mej. Schotman de Jong en Van Pel 36, 2—6 le single: Th. Ramaker verl. van M. Wennekes 3—6, 46; 2e single: K. Aanstoot verl. van J. Eg- gersmaa. 2—6, 3—6. Dames single door P. J. gew. gegeven. Heeren dubbel: A. Tysseling en Th. Ra maker verl. van M. Wennekes en J. Eg- gersman 36, 46. Dames dubbel: Mej. J. v. Laar en mej. B. Verster sl. mevr. Wennekes en mevr. Eg- gersman 63, 62. la mixed double: mej. v- Laar en

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 10