Stadsnieuws Attentie s.v.p. firma J. J. WEBER Zoon Groote Houtstraat 166 r Verkeersongevallen 8 Mei verplaatsing van de zaak der van Koningstraat 10 naar Agenda 3 Mei Vij f entwintig-jarig Ambtsjubileum van den heer J. H. Ducrot „Verdun" Mond- en Tandhygienisch Museum Makelaardii De fa. J. J. Weber Zoon Jubileum Programma Fancy-Fair Zang en Vriendschap Personalia Radio-uitzending van een Hoogmis Het museum Van §tolk bij Fred. Muller te Amsterdam Postduiven Vereeniging „De Sirelvlieger" Door het stoeien Vacature Rechter BLOEMENDAAL burgerlijke stand Een onrustige 1 Mei-viering HEEMSTEDE 28382 20488 20502 20504 20526 2052s 20544 20567 Voor trouwen dienst Collecte Gevonden dieren en voorwerpen OVERVEEN Staking te Vriezenveen Hevige brand in een loods ven oliën en vetten te Rotterdam Sociëteit „St. Havo" 8 uur Vergadering R.-K. Kantoorbedienden 8 uur Proza en Poëzie half 7 uur Kinderkoor Caecilia 8 uur Bestuur „Spoor en Tram" 8 uur Esperanto 8 uur Vergadering „Eerbied in Gods Huis" 8 uur Bestuur Overheid. St. Joseph's-gezeilenvtreeniging Jans straat 59 half 9 uur Zelatricenverga- dering half 9 uur Repetitie Zan gersgezellen Groote Kerk 34 uur Orgelbespeling door den heer George Robert. Gemeentelijke Concertzaal „Zang en Vriendschap". Schouwburg Jansweg 8.15 uur „Mil- lionna- tegen wil en dank". Luxor-Theater Gr. Houtstraat 8 uur „Verloren Spel" (alleen voor volwassenen). Rembrandt-Theater Gr. Markt om 7 en 9 uur Bioscoopvoorstellingen. Een bekend en bemind type uit het Haarlemsche leven Ridder in de orde van Leopold II. De Amerikaansche dichter Walt Whitman, heeft in zijn dichtbundel „Leaves of Grass" ook een gedicht over een veerman, ergens by Brooklyn. Jaren achtereen heeft deze een voudige man gevaren van den eenen oever naar den anderen, vele malen heen en weer eiken dag. Duizenden en duizenden heeft hy jaar in jaar uit overgezet. Hij heeft in zyn diensttyd vele menschen gezien en gehoord. Menschen in vreugde en in droefheid, stille en luidruchtige. Menschen, wier opmerkin gen hem te denken gaven of ergernis veroor zaakten; anderen, wier aanraking hem vreugde verschafte. Een waarachtig stuk menscheiyk leven beeldt Whitman in zijn gedicht uit. Wat die veerman gezien en ondervonden heeft, is niet als een dood ge beuren langs hem heengegaan. Aan dit gedicht van Whitman moesten we onwillekeurig denken, toen we ons heden middag naar Groote Markt begaven om J. H. Ducrot te interviewen. Ducrot? Wie is Ducrot? Wie kent hem onder dezen naam, hom, die algemeen betiteld wordt als „de por tier van Brinkmann". Hoe weinig Haarlemmers weten, dat hy zoo'n mooien, uitheemschen naam draagt. Een naam, een adeliyk geslacht ergens in de Ardennen waardig. Comte Ducrot. Het klinkt heelemaal niet gek. Walt Whitman en de veerman. Is niet veel, van wat de veerman beleefde, van toe passing op den portier van Brinkmann? Vyfentwintig jaar is een lange tyd. Ducrot en vacantie zyn twee dingen, die niet zyn te associeeren. Ducrot was op zyn post. Altyd kon je Ducrot vinden: 's morgens om negen uur en 's middags om drie en 's avonds laat. Hoeveel duizenden heeft ook deze man zien komen en gaan? En ook by hem was zyn functie niet een dood gebeuren. Hy gaf kleur en tint aan zyn eenvoudig ambt. Hy was vertrouwensman en raadgever, hy was een hulpe voor iedereen. Altyd bereidvaar dig, tegemoetkomend voor landgenoot en vreemdeling. Op 3 Mei a..s. is Ducrot vyfentwintig jaar in dienst by Brinkmann. Het is tevens da dag waarop hy zyn ambt neerlegt, met pensioen gaat. Bescheidenheid is een van zyn beminne- lykste deugden. Krantenmenschen, die hem aanklampen, maken hem verlegen. En toch, Ducrot heeft ons geleerd, wat er te maken is van een eenvoudig ambt, dat hy zoo ge trouw en met een hooge opvatting van plicht vervulde. „Wat zal ik u vertellen? Ik ben in 1857 in Kalk by Keulen geboren. Myn ouders heb ik vroeg verloren. Nog jong ging ik naar Bel gië, naar Bugenhout by Termonde, waar ik op kostschool was. Ging vandaar terug naar Duitschland en in 1880 naar Engeland, waar ik twee Jaar werkzaam was. In 1882 kwam ik in Amsterdam, waar ik kellner werd. Het laatst was ik in Mille Colonnes werkzaam. In 1900 ging ik naar Duin en Daal in Bloe- mendaal en in 1902 werd ik overgeplaatst naar De Kroon, toenmaals onder beheer van Duin en Daal. 3 Mei 1903 kwam ik in dienst als portier by Brinkmann. Dat is nu a.s. Donderdag precies 25 jaar geleden. Met „de baas" heb ik hst al dien tyd opperbest kun nen vinden." Na dit verhaal kykt Ducrot' ons met zyn glundere, lachende oogen aan, of hy zeggen wil: „nu weet Je wel genoeg". Deze bescheidene verzwygt, dat in 1918 izyne verdiensten in verband met den specia- len dienst van vluchtelingen hier en elders door de Belgische regeerin§ erkend zyn. In dat jaar werd Ducrot ridder in de orde van Leopold II. wy zullen er even aan moeten wennen: Brinkmann zonder Ducrot. Dat is zoovele jaren één geweest, dat het in den beginne voor den gaanderuen komenden man vreemd zal zyn. De bezoekers zullen iets missen. Ducrot, jongen, jy was voor ons een voor beeld van trouw, toewyding en plichtsbe trachting. jy gaat wel heen, maar je biyft by ons voortleven. wy hebben hem harteiyk de hand ge drukt en hem toegewenscht, dat de velen voor wie hy iets was, hem op 3 Mei a.s. niet zullen vergeten. Daaraan twyfelen wy niet. Jerwyi wy Brinkmann verlaten, zien wy in de deuropening een ryzige, kloekgebouwde gestalte in gloednieuw uniformzyn opvolger. Menschen komen en gaanOok wy.' JUBILEA AA NDE AMBACHTSSCHOOL Gisteren herdachten de heeren R. Kraak man en E. Visser den dag, waarop zy vóór 25 jaar benoemd werden tot leeraar aan de ambachtsschool. In de aula van de Ambachtsschool had gisterenmiddag ter dezer gelegenheid de hul diging plaats van beide jubilarissen door het bestuur, leeraren, leerlingen en oud-leerlin gen van de ambachtsschool. De by eenkomst werd geopend door den heer A. L. Hengeveld, directeur der Am bachtsschool. Spr. doet allereerst voorlezing van schrifteiyke gelukwenschen van den oud-directeur der Ambachtsschool, den heer G. A. Grootehaar uit Den Haag, Inspecteur van het Nyverheids-onderwys en van den heer H. J. de Groot, inspecteur-generaal van het onderwijs te 's-Gravenhage. Namens de oud-leerlingen voerden het woord de heeren Boeke en Leysen, die den jubilarissen dank brachten voor het geno ten onderwys. Als bewys van sympathie ontving de heer Kraakman namens de oud-leerlingen een fraai koperen schemerlamp en de heer E. Visser een ets in Mjst, voorstellende de Groote Kerk op de markt. Ook de leerlingen der Middelbare Techni sche School, die vroeger op de Ambachts school waren geweest, wilden dezen dag niet onopgemerkt laten voorbygaan. Daartoe hadden zy zich voor deze huldiging ver- eenigd en werden de jubilarissen namens hen toegesproken door den heer Fehres. Ge kozen was ter aanbieding van ieder een fraaie bloemenmand, die onder toepasselijke woorden van hulde en waardeering den jubi larissen werd overhandigd. De heer P. H. v. Thiel, voorzitter van de Commisie van Onderwys en penningmeester van het bestuur van de Vereeniging van On derwys, memoreerde het feit van het zilve ren ambtsjubilé als een gebeurtenis, die waard is herdacht te moeten worden. Spr. ging vervolgens in den breede na de taak van de beide jubilarissen, die geheel hun persoonlykheid in beslag nam. Behalve ken nis, geduld en volharding is ook een goede verstandhouding onderling van noode. De leeraren immers hebben een groot aandeel in den goeden gang vai} zaken in een school. Ongetwyfeld hebben de beide jubilarissen, aldus spr., een groot aandeel ge had de school in goede banen te hebben ge leid. Spr. wenschte vervolgens den beiden ju bilarissen nog vele gelukkige jaren toe en verzekerde beiden den biyvenden dank van het bestuur. Als stoffeiyk biyk van erkenteiykheid bood spr namens het bestuur aan ieder der beide jubilarissen een bijzonder fraaie bloemen mand aan. De heer A. L. Hengeveld, directeur van de ambachtsschool, nam vervolgens het woord, om als vertegenwoordiger van het geheele personeel en twee vrienden en hun familie geluk te wenschen met het feit, dat zy voor 25 jaar geleden als leeraar in, de ambachts school hun intrede deden, ,,'t Is my een aangename taak, aldus spr., deze gelegen heid aan te grypen, om de jubilarissen te mogen huldigen en aan te tóonen, hoe de woorden van waardeering voor 't grypen lig gen. Spr. memoreerde dan den machinisten cursus, die geheel door de jubilarissen was ge leid en thans in grooten bloei verkeerde. Spr. bracht beide heeren daarvoor een woord van warmen dank en hulde. Ook de familie van beide jubilarissen bracht spr. hulde voor hun gegeven steun in huiseiyken kring, waardoor zy de moeiiyke en zware taak van de jubilarissen zeer zeker hebben verlicht. „Werkt, zooals ge gewerkt hebt, biyf vriendschap geven, zooals gy die hebt gege ven en laat de toekomst zyn als het ver leden". Met deze woorden beëindigde spr. zyn rede, die met daverend applaus werd begroet door al de aanwezigen. Namens allen bood de directeur vervolgens aan den heer Kraak man een staande klok aan en aan den heer Visser een electr. hanglamp. Aan ieder der dames van beide jubilarissen werd een fruitschaal met fruit aangeboden. Door één der oud-leerlingen werd vervol gens den beiden jubileerende leeraren hulde gebracht en een driewerf „Hoera" uitge bracht. De heeren Kraakman en Visser dankte vervolgens de woordvoerders in toepasseiyke woorden. Mede was nog namens het bestuur aanwe zig de heer W. Bogtman, secretaris. De heer Kraakman is thans waarnemend directeur en leeraar in teekenen, smeden en werktuigkunde. Bovendien geeft hy les in alle technische vakken aan den cursus voor scheepsmachinisten. Gedurende de laatste 8 jaar is de heer Kraakman steeds examina tor voor verschillende Nyverheidsakten. Ook is hij jaren leeraar geweest aan de Burger Avondschool. De heer Visser geeft aan de ambachts school les in de vakken Nederlandsche taal en rekenen. Te Leiden is bevorderd tot doctor in de wis- en natuurkunde op proefschrift, ge titeld „Over den verblijftijd van moleculen en de stróoming van zeer verdunde gassen", de heer P. Clausing, geboren te Haarlem. FAILLISSEMENTEN VAN 1 MEI 1928. S. de Vries, koopman in heerenkleeding, wonende te Haarlem, Verwulft 1; curator Mr. T. A. M. A. van Löben Seis alhier. F. Sweeris, metselaar, te Velsen-Noord, Melkl^an; curator Mr. K. Westerling te IJmuiden. A. Ruighaver, chauffeur, wonende te Bennebroelc, Binnenweg 51; curator Mr. J. C. Y. Nieuwenhuys alhier. M. Klerk, schilder, vroeger wonende te Schoorldam, thans te Haarlem, Cheribon- straat 5; curator Mr. F. M. Hagemeijer. Rechter-Commissaris Jhr. Mr. E. J. Strick van Linschoten alhier. Opgeheven werd het faillissement van A. B. Polak, Papentorenvest 24 alhier; cura tor Mr. Dr. A. F. H. Schreurs alhier. In het Luxor-Theater zal Vrydag de eerste voorstellinc plaats hebben van de schitte rende oorlogsfilm „Verdun". Er zün al wel meer oorlogsfilms vertoond, maar in den regel waren dat dan tendenz-stukken, waarin de „moed" van de eene party en de „lafheid" van de andere sterk op den voor grond werden gesteld. Dat is met „Verdun" niet het geval. Men ziet er den oorlog in beide kampen, krygt er dus een neutraal beeld van, terwyi bovendien de film zóó mooi is opgenomen, dat men geen oogenblik denkt aan een reconstructie, maar zich midden in den echten oorlog waant met zyn Zeppelinraids, met den terugtocht der Franschen by Beaumont, Douaument en Vaux, kortom men krygt een beeld van den oorlog, zooals geen andere film dat nog heeft gegeven. Bovendien is deze film ook technisch uit stekend verzorgd, zoodat het geen twyfel ïydt, of velen zullen haar willen zien, en Luxor komt deze week plaatsen te kort. „Huis voor Ouders", Botermarkt 3 In de laatste 25 jaren heeft de tandhygiëne belangrijke vorderingen gemaakt. Ook tot de kringen, waar de verzorging van mond en tanden iets geheel onbekends en minstens als iets totaal overbodigs werd beschouwd, is thans de noodzakelijkheid van mond en tandhygiëne doorgedrongen. Behalve de onaangename en pijnlijke tand- en mond- ziekten, die bij verwaarloosde verzorging kunnen ontstaan, weet men thans ook, hoe vaak maag- en darmstoringen in onmiddel lijk verband staan tot onvoldoende mond en tandhygiëne. In het museum in School 4 aan de Boter markt, dat wij hedenmorgen bezochten, wordt ons op duidelijke en overzichtelijke wijze gedemonstreerd datgene, wat de heden- daagsche mond- en tandhygiëne vereischt en dit is niet het minst belangrijke gedeelte wat de gevolgen van de onvoldoende mond en tandhygiëne kunnen zijn. Wij zien er voorstellingen (platen en af gietsels) van de menschelijke tanden, den bouw, de zenuwen en bloedvaten der tan den. Tanden, die aangetast zijn (caries), tand- vleeschaandoeningen, landziekten, tandvul- lingen, tandpasta's (hoe ze wel en niet moeten zijn), tandborstels (hoe ze behooren te zijn en welke ondeugdelijk zijn). Verder is er een uitgebreide collectie lec tuur over mond- en tandhygiëne. Het mu seum is tot en met 10 Mei a.s. voor het pu bliek geopend. Men verzuime. niet het mu seum te gaan bezichtigen. Ouders dienen vooral het opgroeiende geslacht op het groote nut en belang van mond- en tandhygiëne te wijzen. Voor de kinderen is derhalve een bezoek alleszins aanbevelenswaardig. By de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Haarlem en Omstreken Is ingeko men een verzoek van de Arrondissements- Rechtbank te Haarlem, om advies uit te brengen betreffende de beëediging van de navolgende personen als makelaar in de achter hun naam vermelde vakken: N. Tel te Haarlem (N.), Berkenstraat 3 zwart, als makelaar in onroerende goede ren; J. Keyzer Cz„ te Hillegom, „Elsbroek", als makelaar in roerende en onroerende goeoderen. 8 Mei a.s. wordt de zaak van de firma J. J. Weber en Zoon, van ouds gevestigd Koning straat 10, verplaatst naar de Groote Hout straat 166. Op 25 Mei a.s. zal de firma haar negentig jarig bestaan, naar wy vernemen, feesteiyk herdenken, terwyi op 8 Mei a.s. geen officieele ontvangst zal plaats hebben. Gisteren was het 25 Jaar geleden, dat de heer H. v. d Berg, als tremmer aan de gasfa briek, aldaar in dienst kwam. Den heer v. d. Berg was een huldiging bereid door de di rectie, die hem een enveloppe met Inhoud heeft geschonken, namens de gemeente en ook door de collega's, die gespaard hadden voor een cadeau, een divan, dien zy den Jubi laris met eenige welgemeende woorden over droegen. De heer v. d. Berg mocht den dag feestelijk doorbrengen in zyn woning, Oude weg 36 H. der orgelbespeling in de Groote- of St. Bavokerk te Haarlem op Donderdag 3 Mei 1928 des namiddags van 34 uur, door den heer George Robert. 1. Praeludium b.kl.t., J. S. Bach. 2. Fuge as kl.t., Joh. Brahms. 3. Eerste Sonate, F. Mendelssohn Bartholdy. Allegro moderato e serioso. Adagio. Andante Recit. Allegro assai vivace. 4.Vision, J. Rheinberger. 5. Pastel III, S. Karg-Elert. De te houden Fancy-fair van Zang en Vriendschap in het Gem. Concertgebouw op Donderdag en Vrydag a.s. belooft grootsch te worden opgezet. Donderdagmiddag 2 uur wordt ze officieel door den voorzitter, Dr. Broese van Groenau, geopend. De zaalversie ring wordt aesthetisch goed verzorgd, en zal daardoor een aangenamen indruk maken op de bezoekers. Verschillende attracties zullen de stemmingen, welke voor een Fancy-Fair zou noodig zyn, doen ontstaan. Vooral op de middagen verwacht men gaarne hen, die een en ander eens nader in oogenschouw wen schen te nemen, immers, op het gebied van borduur- en handwerk en hulsviyt is heel wat ingezonden. Honderden artikelen op allerlei gebied zyn in overvloed aanwezig. De verlotingen, goedgekeurd gy besluit van 5 April en 1 Mei, worden gehouden op beide dagen des middags 4 uur in het Concertge bouw. Een Fancy-Fair, welke de geheele groote Concertzaal in beslag neemt, hebben wy in Haarlem, naar beste weten, nog nim mer gehad, en dat een en ander goed in elkaar zit, daarvoor staan de mannen "an Zang en Vriendschap borg. De heer W. Verkroost Jr., gediplomeerde der af deeling Electrotechniek van de M.T.S. te Haarlem is benoemd tot electrotechnicus by de N.V. Electro technische Industrie, v.h. Willem Smit St Co., Slikkerveer. De heer P. Overgaauw te Haarlem, gedi plomeerde van de afdeeling Scheepsbouw- kunde van de M.T.S. te Haarlem is be noemd tot scheepsteekenaar vy de Nederl. Scheepsbouw Maatschappy te Amsterdam, met ingang van 1 Mei. Vanuit de St. Josephkerk op Zondag 13 Mei. Naar wy vernemen, zal Zondag 13 Mei a.s. de Hoogmis in de St. Josephkerk per radio over Huizen uitgezonden worden. Het mannen- en jongenszangkoor „Te Deum Laudamus" der kerk, zal zingen „Vidi Aquam" van Nekes en de Mis „Bene- dicamus Domino" van Perosi, terwijl na de H. Mis een Jubilate uitgevoerd zal worden. De Zeereerw. Heer pastoor H. C. J. Son- daal zal onder de H. Mis een predikatie houden. Een rijke verzameling kerkelijke kunst Na hetgeen vroeger reeds is bericht over het Museum van Stolk, kunnen wy thans mededeelen, dat het geheele museum op het oogenblik by Fred. Muller te Amsterdam is, waar het eerstdaags onder den hamer zal komen. Voorwaar een bedroevend feit te moeten denken, dat straks deze *yke verzameling kerkeiyke kunst her en der zal worden ver spreid. Was het niet mogeHjk geweest deze kunstschatten voor het katholiek cultureel leven te bewaren? Het is niet aan ons op deze vraag een antwoord te geven, wy wen schen alleen het feit te constateeren, dat 'n verzameling van onovertroffen kerkelijke kunst verloren gaat voor Katholiek Neder land. Een verlies, dat op geenerlei wyze en door niemand kan hersteld worden, wanneer het eenmaal geleden is. Uitslag wedvlucht Roosendaal, afstand 95 K. M. Wind N. O. Losgelaten 8.04. Eerste duif 10.18.18; laatste duif 10.32.17. Snelheid 730 M. per minuut. De pryzen werden als volgt behaald: J. H. van den Broeke 1, 5, 6, 11, 12, 28, 47. P. J. M. van Tetering 2. P. J. van Daalen 3, 18, 19, 26 en 54. H. V. Roosdorp 4, 10, 13 en 36. W. Petri 7, 24 en 38. J. J. Docylas 8, 9, 32, 39, 43 45. J. H. Witten 14, 21, 41, en 42. H. Fittert 15, 31, 37, 40, 48, 51 en 55. R. Slot 16, 30 en 53. J. J. Petri 17. J. de Vries 20, 23, 27, 29, 33, 34, 44 en 46. C. J. van Tongeren 22 35, 49 en 56. J. J. van der Meyden 25. P. Dik 50. Wim van dre Pol 52. De twee jongste zoons van den heer J. te Santpoort waren Maandagavond aan het stoeien. Spelenderwyze wierp de oudste den ander met een stukje yzer, dat tegen het hoofd terecht kwam. De kleine viel en bleef bewus teloos liggen. Dr. de Groot was direct ter plaatse en constateerde hersenschudding. Dinsdagavond was de kleine nog buiten kennis. Aanrijding Dinsdagavond reed een jongen per fiets op de Korte Kleverlaan en lette niet op de teekens, die een hem tegemoetkomende auto gaf. Deze wilde links van den weg stoppen Een aanryding volgde, waarby de jongen met den schrik vry kwam, doch zyn fiets vrüwel geheel vernield werd. Door de arrondissementsrechtbank te Gro ningen is, ter vervulling eener vacature van rechter in haar college, de navolgende alpha- betische lijst van aanbeveling opgemaakt: mr. J. G. A. Kattenbusch, substituut-grif fier by de arrondissimentsrechtbank te 's-Hertogenbosch mr. F. M. Plryte, substittuut-griffier by de arrondissement-rechtbank te 's-Gravenhage; mr. J. H. Smits, rechter-plaatsvervanger in de arrondissementsrechtbank te Haarlem. M. de Vries. Kruisstraat 18, lorgnet;. Zyi- stra, Staten Bolwerk 18, dames-regenman tel; J. Junge, Delftstraat lrood, tafelmes; Eggink, Kloppersingel 119, klein mobilisa- tlekruis: Prof. Dr. E. Dubois. Zylweg 65, oorhanger; G. Neuman. Da Costastraat 10, paraplu; J. Niissen. Saenredamstraat 32rd. portemonnaie met zegels: E. J. Complet, Meidoornplein 35, passerdoos: J. H. de Gelder, Pladellastraat 34. pet; Ackermatn, Potgieterstraat 1, slabbetje; v. d. Ven, Bosch en Hovenstraat 7. zilveren dames- speld; A. Jansen. Emmastraat 18, sierspeld Dopheide, Kinderhuissingel 62, gymnastiek schoen; C. Holstein. Hulststraat 49, kin- dertaschje met spiegel; Hurkman, Brou wersvaart 100, damestaschie met inhoud; C. de Jong, Esschilderstraat 22zw„ dames- (Nïe-t-Öfflcieen. 447e STAATSLOTERIJ. Trekking \an Woensdag 2 Mei 1928. 4e Klasse 2e Lijst. Hooge piijzen: 10176 25000. 775 2000. 19441 1500 1406 1000. 784 11444 11774 400. pomp. 2402 15510 200. 609 4677 6196 7895 9286 10686 18651 20181 iOa Prijzen van 65. 17 53 55 69 119 192 216 315 379 431 454 531 547 557 591 799 611 722 831 881 ,895 896 931 »48 951 952 1019 1022 1095 1112 1116 1155 1182 1207 1209 1242 1250 1264 1301 1314 1339 1352 1374 1383 1389 14 IT 1421 1451 1458 1467 1503 1514 1528 ról 1580 1613 1618 1657 1737 1758 1785 1505 1813 1815 1826 1862 1882 1911 1930 1968 1993 2092 2096 2098 2112 2138 2141 2199 2207 2246 2257 2265 2300 2302 2330 2331 2391 2421 2440 2452 2481 2486 2494 2 ,98 2519 2577 2625 2629 2633 2663 2708 2725 2740 2770 2775 2777 2806 2831 2834 2'44 2998 3011 3024 3053 3061 3104 3128 3134 3139 3143 3202 3243 3299 3308 3319 f 12 3324 3422 3442 3445 3534 3538 3547 3682 3697 3726 3744 3753 3831 3842 3903 3906 3915 3963 3974 3979 3987 4016 4019 4037 4097 4105 4107 4147 4203 4264 4267 4231 4359 4399 4460 4469 4485 4511 4515 4518 4521 4523 4565 4587 4597 4601 4648 4649 4658 4700 4730 4731 4778 4828 4863 4864 4877 4935 4955 5033 5036 5042 5069 5100 5112 5131 5148 5269 5354 5364 5372 5420 5434 5486 5504 5508 5552 5585 5590 5610 6628 5675 5689 5728 5736 "753 5755 5761 5832 5835 5896 5908 5928 5971 6037 6126 6148 6212 6309 6469 6547 6586 6599 6605 6623 6631 6709 6761 6815 6816 6817 6878 6918 6920 6932 6953 6954 6961 7000 7005 7019 7036 7063 7074 7101 7118 7161 7187 7189 7190 7204 7212 7233 7401 7421 7^33 7442 7454 7528 7587 7590 7597 7602 7e 16 7654 7678 7701 7709 7812 7867 7878 8942 8058 8088 .8095 8101 8143 8148 8161 81 8198 8239 8241 8245 8259 8266 8268 82 A 8320 8333 8346 8358 8375 8376 8453 8' 44 8490 8504 8528 8551 8561 8589 8602 8626 8784 8797 8889 8860 8915 8993 9014 9019 9055 9081 9139 9140 9147 9149 9171 92 )8 9212 9233 9301 9342 9374 9379 9401 9<i 13' 9446 9473 9491 9502 9520 9522 9543 9f 44' 9567 9708 9742 9795 9808 9833 9862 99 77 9924 9927 9928 9970 10048 10050 10158 1. 13 10193 10199 10210 10213 10230 10239 10272 11 19 10344 10365 10410 10421 10483 10491 10524 L 10 10548 10554 10613 10616 10627 10630 10633 IOC 53 10699 10717 10719 10743 10789 10810 10842 108 78: Ondertrouwd: 1 Mei, B. F. M. Mensing en A. L. de Kadt. Getrouwd: 1 Mei. F. W. Kilk en E. C. de Groot, i Geboren: 26 April: J. van Maanen—G. Steenman, d. 27 April: F. Timmer—Monfrooy d. 29 April: C. Hack—Meister, d. A. M. Kloes v. d. Haak, z. 30 April: H. Dixon— Stoelman, z. Overleden: 29 April: P. Schilder, 83 jaar, Zonnebloemstraat. E. H. M. v. Oorde, 66 j. KI. Houtweg. 30 April, J. V. d. Have—Monjé, 91 j. Nagtzaamstraat. H. 5 mnd. z. van J. F. v. d. Heyden, Phoenixweg. J. T. W. San ders, 73 jaar, M. van Heemskerkstraat. Gisteren had wederom in onze stad de jaariyksche viering plaats van het 1 Mei feest. Te dezer gelegenheid trok gisteren avond. van 69 uur een optocht met praalwagens door de stad die veel drukte langs den weg verwekte. By het beëindigen van dezen optocht op de Groo te Markt hadden eenige wanordelykheden plaats, waaraan de politie spoedig een einde wist te maken. Wanordelykheden Tydens den optocht der socialisten is het gisterenavond tot eenige wanordelijkheden gekomen. Zoo is o.m. een 17-jarige loopjongen, die op vordering van de politie zich niet van de Riviervischmarkt wilde verwyderen, door een agent van politie naar het bureau gebracht. Na het ontbinden van den optocht op de Groote Markt naby het Gem. Concertge bouw, werden eenige aldaar surveilleerende agenten door eenige opgeschoten jongens nageschreeuwd en nagezongen. Toen de jon gens zich op verzoek van de politie niet wil den verwyderen en opdrongen, was de politie genoodzaakt de sabel te trekken. Voor zoo ver bekend, is daarby niemand verwond. Een meisje door het dak gevallen Omstreeks half acht was de 13-jarige L. Opbroek, wonende Begijnhof op het dak van de Riviervischmarkt geklommen, om zich een gunstig plaatsje te verzekeren om beter den 1 Mei-stoet te zien passeeren. Op een ge geven oogenblik echter is zy door een schuin- liggende ruit naar beneden gevallen en in zitttende houding terecht gekomen op den betonnen vloer van de Vischmarkt. Na ter plaatse door leden van Ongevallendienst ver bonden te zyn, is het slachtoffer vervolgens naar het St. Elisabeth-Gasthuis overge bracht. Alhier werd geconstateerd, dat het meisje een wervelfractuur had bekomen. Het meisje is ter verdere verpleging in het St. Elsisabeth-Gasthuis opgenomen. Een verontwaardigd abonné schreef ons hieromtrent, dat de politie zeer ontactisch optrad en klappen en stompen! uitdeelde zonder eenige aanleiding. Uit het feit dat het roepen van „Oranje boven" voldoende was om den gummistok te doen trekken, con cludeert de inzender dat de rechhercheuers blykbaar rood waren. De commissaris van politie deelde ons mede, dat het laatste zeer onwaarschynlyk is en meende dat er wel iets voorafgegaan was. Intusschen konden geen afdoende in lichtingen gegeven worden, voordat het ge val is onderzocht. Diuciircuuam, ao», uw, 1UV44 10956 J0981 11037 11146 11171 11215 li >81 kema, Zijlweg 93. Laduc, Maraisstraat 9, kwi- 11260 11270 11275 11233 11296 11313 11340 r 32 tantie ten name van Maas, J. A. van Iperen, 11477 11488 11508 11537 11570 11574 11602 1' .22 nummerplaat G 47889. Doeglas, Spaarne 56, }}643 11659 11681 11697 11721 11730 11795 1 12 nnrnacrnai 'WiaQtjarli'njy Tan Ttfipnwpn Huizen- *1 1 K)30 11961 12000 12063 12090 12094 IT'713 papegaai, westerling, Jan jNieuwennuizen 12134 1217S 12I97 12,79 )22s4 122RS str. 22, portemonnaie met inhoud. Bur. van 2399 1243.5 12487 12402 12503 12519 12525 12 34 Politie, Smedestraat, portemonnaie, Kerk- 12547 12567 12651 12699 12740 12846 12852 12 98 hoff, Nagtzaamstraat lOrd, portemonnaie m. 13011 13013 13204 13229 13235 132*6 13292 13310 inhoud. Warmer, Teylershofjesstraat 5 rd. 13338 133«8 J3374 13393 13477 13498 13597 l"604 sierspeld Bur. van Politie Smedestraat, 18810 13888 'J7L 13715 3737 ,3744 13746 95: we werkjas, Keesmaat, Dr. Leydsstraat 18,13953 13967 H023 14031 um 14m Harmenjansweg 5, duozitting en motorjek- 14158 14166 14188 14,99 14245 14262 14263 li: 31 ker, v. Bilderbeek, Vrouwehekstraat 54, blau- 14342 14365 14379 14384 14406 14476 14494 1 01' taschje met inhoud. C. v. d. Peet, Nic. Beets- 14527 14540 14542 14562 14581 14586 1 ,2j straat 9zw. rozenkrans. Bur. van Politie, Sme- 14972 145j7 14892 14693 14694 14715 14761 1- 80 destraat heerenrijwiel en een rijwielbelas- i5245 15257 15292 153H J5329 \%f4 18211 tmgmerk, Klaassen, Kennel „Fauna Park- 15418 laan, rywielbelastingmerk. v. d. Steen, Paul 15438 15481 155,7 15551 15557 15558 15572 -r.s6] Krugerkade 27rd. rijwielbelastingmerk. 15594 15601 15606 15641 15651 15691 15740 ,556. 15807 15837 15853 15890 15935 15947 15952 15 79 15990 16034 16051 16000 16093 16122 16154 J 631 16175 16179 16198 16254 16256 16340 16345 1. .74 16385 J6410 16491 16512 16627 16633 16658 li >971 16765 i 16776 16798 16S29 16888 16925 17058 17075 V flji Vacantiekolonies De afdeeling Bloemen- 172&3 17305 1732s 17343 17357 "mw '17437 749a daal van het Centraal Genootschap voor 17502 17523 17567 Kinderherstellings- en Vacantiekolonies zal7568 17602 17663 17709 17748 17775 17789 17861 dit jaar haar patiënten uitzenden naar Wijk 17933 17942 17946 18014 1S055 18091 18099 I5i.?3 aan Zee en wel van 20 Juli tot 22_Augustus. !818° 181f° !8201 18215 J8230 18235 18251 182; 0: Beplanting - Steeds is de afdeeling ]8^8 18898 '«j*6 18377 f«« «486 „Plantsoenen" er op uit ons dorp te ver- 1S774 1S811 18820 18826 18842 18863 18888 is,94o: fraaien. zy heeft thans voor het station een 18989 18991 19155 19183 19218 19252 19286 19354! groot perk aangelegd, dat met violen be- 19434 19487 19493 19498 19523 19540 19652 19679 nlant is 19742 "766 19869 19919 19934 19962 19985 20006 Plant 20049 20054 20138 20146 20175 20234 20250 20257 2?262 20270 20274 20275 20287 20299 20312 20357 20573 20593 20597 20600 20603 20621 2G705 20720 Burgerl. Stand Ondertrouwd: H. A. Em- 20750 20757 20829 20831 20833 20886 20902 20916 melotA. A. Oud. A. KeppelM. v. d. Wal- 20945 20946 20961 le. A. de Vries—A. E. v. Zyl. J. C. Kroon— 17 e r b c t er in g:4e Klasse le L8st: 8680 N. M. Erkelens. Th. W. Kol-E. Leuven. A. ^50' 10987 m'*' 10997" 182,3 J. v. Braam HouckgeestC. E. v. Dobben. Geboren: J. Hoekema—Troost, d. A. J. Ruygrokv. Londen, d. S. A. A. de Vis serGeerling, d. C. KuiperHagen, z. Overleden: H. Bonsma, 59 j. P. C. Böhm 47 j. Door de Ned. Vereeniging van Huisvrou wen is de gouden medaille met oorkonde uit gereikt aan mej. Ferrari voor 25-jarigen dienst als kinderjuffrouw by de familie Veltman Povel te Overveen, en de verguld zilveren medaille met oorkonde aan mej. Bodegraven voor 25-jarlgen dienst als hulp In de huishouding by de familie 't Hooft te Haarlem. De burgemeester van Haarlem brengt ter kennis, dat op 7, 8, 9, 10 en 11 Mei 1928, bin nen deze gemeente zal worden gehouden de collecte ten behoeve van het fonds ter aan moediging en ondersteuning van den gewa- penden dienst In de Nederlanden (fonds voor Oud-Militairen) J. Houweling, Zd. Brouwersstraat 41, tramabonnement van M. v. d. Erf, Eiken laan 34, Heemstede: C. Hansen, Drappe- nierstraat 12. auto-onderdeel: Bur. v. Po litie, Smedestraat. bel. halsketting, parels; A. Minis, v. Berensteilnstraat 43, groene ceintuur; Stolbrink. Gr. Heiligland 17, ruw harig hondje; J. G. Stoel. Pieter Klesstr. 17, zeemlederen handschoen: B. v. Beek, Tulpenhofje 17c, zwart, halsband met pen ning 2129; L. Heiinen. Kleine Houtstraat 45, hondenpenning 0461: J. Deutekom, Zo- mervaart, herdershond: P. v. Andel Kolk- straat 2Ózwart. tricot dameshandschoen; Kennel „Fauna". Parklaan: bruine her dershond, gebracht door Roest, Z.B. Spaar ne 34b; grauwe herdershond, gebracht door Spierenburg, Thomsonlaan 37: L. Kuijt, W. Heerenstraat 30 .duozitting; J. Banken Brouwersplein 39, geldstuk: J. H. Martens Schoterweg 142, geldstuk: L. Kuilt, W. Hee renstraat 30, zwarte gummi-jas, Moolhui- zen, Schoterveenstr. 41. Loterybriefje Unie; Jaarvergadering IJsvereeniging „de Volharding" Bovengenoemde vereeni ging hield Maandagavond haar jaarvergade ring in Hotel v. Ree. Na opening en notulen volgde allereerst de jaarverslagen van secretaris en penning meester. In zijn verslag zet de secretaris uitvoerig uiteen de werkzaamheden tijdens de ijs- periode, waaruit bleek dat, al was die periode kort, er toch veel genoten is. Het ledental steeg van 185 tot 236. Het financieel verslag gaf aan een inkomst van ƒ1113.11 en een uitgave van 922.70, alzoo een batig saldo van 191.41. Besloten werd 50% van dit batig saldo te storten in het reservefonds voor een in de toekomst te stichten vaste baan. Als leden der kascommissie werden be noemd de heeren J. Leuven en C. Floris. De aftredende voorz. de heer L. Kooijman en de bestuursleden A.' v. Bakel en N. Leu ven werden herkozen. Vervolgens kwam ter tafel een voorstel tot aanschaffing van eigen verlichtingsma teriaal, daar het huren van dit materiaal, als voorheen geschiedde aan de lichtfabrieken, niet meer mogelijk is. Na ampele bespreking werd het bestuur opgedragen tot aanschaffen van dit materiaal over te gaan. Voor dit jaar werd de contributie wederom vastgesteld op ƒ1.50 per persoon. Medegedeeld werd, dat de 10% belasting op publieke vermakelijkheden niet meer geheven zal worden dan alleen bij wedstrij den, voor welke toezegging B. en W. dank werd gezegd. Bij de rondvraag kwanl o.m. ter sprake een betere consumptietent, benevens een ver- Zoek om een beter deel der baan in te richten voor hardrijden. Het bestuur zette een uitvoerig plan uiteen van de inrichting der baan in een volgende ijsperiode, waarmede de vergadering alles zins tevreden was. Hierna volgde sluiting met een dankwoord van den voorzitter voor deze zeer zakelijke besprekingen, er den wensch aan toevoegend dat deze zullen zijn in het belang onzer mooie ijssport. Goedkooper zwemmen Werd indertijd door de directie van Stoop's Bad aan de leerlingen van het Kennaner Lyceum een speciaal tarief toegestaan, thans zullen, naar wy vernemen, alle leerlingen van alle scho len in deze gemeente uit de 6de en hocgere klassen van dit tarief kunnen profiteeren. De telefoon aan het strand Er is veran dering geltomen in de plannen voor den teie- foonaanleg naar het strand. Niet over den Zandvoortschen boulevard komt de lfn, maar over een kabel langs den Zeeweg. Nieuwe lichtpalen Binnenkort krygt de gemeente een nieuwe verlichting. Volgens be lofte zal zy ook beter worden. Het schynt, dat ook een ander model lichtpalen zal aan gebracht worden. De gemeente heeft een proef van deae mooie kunstgranieten palen gezet by bet gebouwtje van F. W. VRIEZENVEEN, 2 Mei Onder de 106 werkloozen uit Rotterdam, die vanwege het waterschap „De Regge" te Vriezenveen zijn te werk gesteld, is heden, nadat 50 personen alhier veertien dagen en 50 personen één dag hebben gewerkt, een staking uitgebroken, zy eischen meer loon. Tot nu toe is al1 es rustig. ROTTERDAM, 2 Mei Vannacht om twee uur is een hevige brand ontdekt in de loods van oliën en vetten van de Handel- maatschappy Stokvis en Zonen aan de Pel grimskade, te Rotterdam. Waar de brand zich ernstig. Het aanzien, is het groot alarm uitgegeven. Doch voor dat de rydende stoom spuiten ter plaatse aankwamen, waren een viertal brandspuiten aan de voorzyde van het gebouw de blussching reeds met zeven stra len begonnen. Het vuur woedde het hevigst in een der hoeken van het gebouw, waar halfgevulde vaten en leege blikken waren opgeslagen. De brand Is gebluscht met ze ven stralen van de brandspuiten en met twee stralen der stoomspuiten. Het andere groot materiaal bleef In reserve. De oorzaak ls niet bekend, Verzekering, hoewel gering, dekt de schade.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 10