Landbouw en Visscherij Kerk en School BeroemdeTransche Mekkas mlbaibaam mum Abonneert U op dit blad TERMIJNBETALING HET LIMBURGSCH DAGBLAD INBOEDELVEILING Meubelen enz. rtjke Mijnstreek cwr wilt u ALGEMEEN VERKOOPLOKAAL VEILING 'riggd 3&ltijcf Jfe Pudding |Wat beteekent dit? jf raagt GRATIS Proefnummer* fean da admlnlstr te Heerier MEUÈELEN GRONINGEN Centraal H engelaar sverbond Een groote landbouwtentoon stelling te Sittard Runderhorzelbestrijding Amerikaansche kruisbessen, meeldauw Nederlandsch vee op de Jaarbeurs te Milaan Een omzet van f 3.546.000 SOCIAAL LEVEN Dreigend conflict bij ,J}e Schelde" De heer A. A. van Hamersveld 60 jaar Christus Koning „Ons Lieve Heer op Solder" LUCHTVERKEER Van 1000 M. hoogte doodgevallen Op speurtocht Voor dringende postzendingen Zal Lindbergh een nieuwe Oceaanvlucht ondernemen? RECHTSZAKEN De inbraak in den juweliers- winkel te Scheveningen De poolvlucht van generaal Nobile De vruchten-automaat Een zuivere zeep als de Cadum-1 bovendien tot het laatste snip- zeep is onontbeerlijk voor de pertje hard blijft is de Cadum- vérzorging van de huid. Daar zij zeep voordeelig in het gebruik. Prijs 25 cent. U. S. Import House, Amsterdam. Importeur voor Nederland en Koloniën. Duttsche Studie piano, merk GERARD ADAM, door inruil ver kregen. Te zien en te be spelen van WOUW's Pia- nohandel Kruisstraat 41 Rijwielen, Pathéfoons, Meubelen - Bedden Karpetten - Zeil Gordijnen, enz. Kinderwagens. Behangen Stoffeeren ll voor publiciteit In do hot aangewezen blad W MEUBELHUIS Morgen (Donderdag) KIJKDAG VRIJDAG 10 UUR zijn Puddingen Oeder uvordt bevredigd door- den smaak en den aard van deze 'ekkernijen. Steeds erkent ieder gebruiker; heigeen de initialen voorstellen, nl. Vraagt uwen u/inketier daarom steeds j&afdP's iQmandeltjespud ding, oZSsCFdPs Qomapudding. Crème deVanillepud- ding enz..alsmede 'J'JP'S Vanille-en Vruchtensausen. Dit merk op Uw rijwiel beteekent: kwaliteit, lichte gang, veiligheid. 't Simplex-rijwiel, algemeen gewaardeerd óm zijn soliditeit en het uiterst lichte trappen is niet duurder maar wel beter dan andere. Ry WIELEN Officieeie SIMPLEX-Vertegenwoordigers: De leden van bovengenoemd verbond kwamen te Leiden in jaarvergadering bijeen. Onder applaus der aanwezigen werd de af tredende voorzitter, de heer Riel, tot eere voorzitter benoemd. In de vacature van 1ste voorzitter werd voorzien door benoeming van den heer J. Eerkelens. De overige bestuurs leden werden allen herkozen, terwijl de "heer Niesyerus, als commissaris zijn intrede in het bestuur deed. Van de vele agenda-punten die besproken werden, noemen wij een voorstel van de af- deeling Leiden om contact te zoeken met buitenlandsche sportorganisaties, teneinde invoerrechten op vanuit Nederland naar het buitenland uitgevoerde visch te verkrijgen om zoodoende uitvoer te beperken, waardoor voor den vischstand de gelegenheid gescha pen wordt meer op peil te komen. Dit voorstel werd met groote instemming begroet; aan het H. B. werd de uitvoering opgedragen. Dienovereenkomstig werd behandeld het voorstel van Den Haag om de maat op snoek 5 c.M. verhoogd te krijgen en den gesloten vischtijd voor deze vischsoort op 16 Februari te doen ingaan. Een nieuw reglement en statuten werden tenslotte nog vastgesteld. Op 9, 10, 11 en 12 Juni a.s. zal te Sittard een groote landbouwtentoonstelling worden gehouden. In het eerecomité hebben oa. zit ting genomen de ministers mr. J. B. Kan en M. A. W. Waszink, verder mgr. dr. W. H. Nolens, minister van Staat, jhr. mr. C. Ruys de Beerenbrouck, minister van Staat en de Commissaris der Koningin in Limburg mr. E. O. J. M. baron van Hövell van Wes- terflier. Dr. H. t Hoen te Utrecht, wetenschappe lijk adviseur der Runderhorzel-commissie schrijft; De overtuiging heeft ingang gevonden, dat de bestrijding der runderhorzellarve van groot belang is. De 4 <4 5 millioen gulden schade, die de veestapel in ons land jaarlijks van dezen huidparasiet ondervindt moet wor- wen weggewerkt. En dan doet het prettig aan te vernemen, dat in alle provincies onder leiding van de besturen der landbouworga nisaties aan dit onderwerp de noodige aan dacht wordt geschonken. Jammer alleen, dat er van enkele plaatsen berichten zijn binnengekomen, als zou met de horzelzalf geen afdoend resultaat bereikt zijn. Zoo werd dit mij o.a. gemeld uit Stap horst en uit De Wijk. Na insmeren van de open wormbuiten zou het voorgekomen zijn, dat de larven niet afstierven. Wel eigenaardig, dat op alle plaatsen, waar door mij de behandeling werd gedemon streerd, zulks nimmer werd waargenomen. Geregeld wordt ook de zalf gecontroleerd door dr. Baudet in het Instituut voor Parasi taire en Infectieziekten en steeds is het resul taat afdoende geweest. Het gewone verloop zooals ik trouwens al meermalen schreef, is, dat na het insmeren der open wormknobbels de larve al gauw krachtige bewegingen gaat maken, hetgeen te zien is aan het uitpersen en weer intrek ken van het achterlijf, waarmede gepaard gaat een opzuigen van de zalf en een af scheiding van een gele, etterachtige vloei stof. Zoodra nu de larve bezweken is tengevolge van de inwerking der horzelzalf, houdt de afscheiding van vocht uit de huidopening op, de wormbuit komt tot rust en wordt na 57 dagen al kleiner. Wordt nu een paar dagen na de behandeling de larve door uit drukking van den wormknobbel verwijderd, dan bemerkt men, dat zij weliswaar nog ge vuld is, doch slap aanvoelt; alle leven is er uit. Heel geleidelijk wordt de inhoud opgeno men, en na verloop van ongeveer 14 dagen is het proces afgeloopen, het kapsel der larve, dat tenslotte alleen nog is overgebleven, wordt uitgestooten. Tenslotte sluiten zich de huidopeningen door litteekenweefsel. Blijkbaar hebben zij, die na een paar dagen de behandelde wormbuiten openden en uitdrukten, de schijnbewegingen van üe larve, die ontstaan door verplaatsing van de vloeibaren inhoud binnen het kapsel, voor leven aangezien, terwijl ze toch inderdaad dood is en slap aanvoelt. Zoodoende kan er ten onrechte een verkeerd oordeel over de werking van de horzelzalf geveld worden, waartegen ik wenschte te waarschuwen, Aangezien de eerste weken van Mei de juiste periode is, om de kruisbessenstruiken met alcalische Bourgondische pap tegen den Amerikaanschen kruisbessenmeeldauw Ce behandelen, raadt de Plantenziektenkundi- ge Dienst met klem alle kruisbessentelers aan, tegen dien tijd hun kruisbessenstruiken met dit middel te bespuiten. Te meer aan leiding bestaat hiertoe, daar in den verzend tijd streng op de aanwezigheid van meel dauw in de kruisbessen zal worden gelet m verband met den uitvoerhandel. Het meest geschikte tijdstip voor de be spuiting is korten tijd, voordat de meeldauw zich vertoont. Daar dit tijdstip niet met zekerheid is vast te stellen, moet aangeno men worden, dat de bespuiting uitgevoerd moet worden, als de vruchtjes ongeveer de grootte van een erwt hebben bereikt. In eik geval echter moet gespoten worden, zoodra de eerste sporen van den meeldauw zichtbaar zijn. De meeldauw verschijnt het eerst op de bessen van de onderste takken; deze moeten van nu af aan dus geregeld nagegaan worden. De ervaring heeft geleerd, dat na de be spuiting, op het juiste tijdstip uitgevoerd, de bessen practisch vrij van meeldauw blijven. Het is noodzakelijk zooveel mogelijk de bes sen te besuiten, vooral die van de onderste takken. De sproeivloeistof wordt bereid uit l'A K.G. kopersulfaat en 1 K.G. sodex (watervrije soda) op 100 L. water. De beste pap wordt verkregen, door de beide stoffen afzonderlijk, liefst in warm water op te lossen en de oplossingen koud bij elkander te voegen. Een bruikbare pap kan echter ook verkregen worden, door de beide stoffen, goed gemengd in de ver- eischte hoeveelheid water om te roeren. Alleen houten of geëmailleerd vaatwerk, kan voor de bereiding der pap gebruikt worden. De Plantenziektenkundige Dienst te Wage- ningen en op verschillende plaatsen geves tigde ambtenaren van dien dienst, geven In de algemeene ledenvergadering der Goudsche Vereeniging voor Genees-, Heel- gaarne alle gewenschte Inlichtingen. Onder zeer groote belangstelling had Zon dag de prijsuitdeeling plaats van de vee- afdeeling op de Jaarbeurs te Milaan. Onder de vele autoriteiten hierbij aanwezig, werden o.m. opgemerkt de Nederlandsche consul- generaal te Milaan, de heer de Visser, en de rijkskeurmeester prof. Plroechi. Vooral nft Italië was dit jaar de inzending bijzonder groot. Alleen van dit land waren 500 stuks meer op de tentoonstelling aangevoerd dan verleden jaar. Niettegenstaande dezen groo- ten aanvoer vielen de hoogste prijzen aan het Hollandsche vee ten deel. De kampioensprijs van alle rassen werd uitgereikt aan den stier „Pel Roland", 3 jaar, geleverd door de firma J. Markens te Maas tricht. De eerste prijs voor koeien werd uit gereikt aan een koe, door dezelfde firma ge leverd en welke het record behaalde van 41 liter melk in den tijd van 24 uur af te leve ren. De verdere behaalde prijzen waren, vol gens de „Msb.", als volgt: Voor stieren werd de 1ste en 2de prijs, voor dragende vaarzen de 1ste, 2e en 3e prijs en voor kalveren eveneens de 1ste, 2e en 3e prijs uitgereikt, alle geleverd door de genoemde firma Markens en door Pauwels te Bemmel. Na afloop werd van alle kanten de heer De Visser gelukgewenscht met de eer aan de Hollandsche inzending te beurt gevallen. De omzet aan de veiling „de Tuinbouw" te Bovenkarspel bedroeg dit seizoen 3.546.000 tegen 3.559.000 in het vorige. De arbeiders, werkzaam bij de Kon. Mij. „De Schelde" te Vlissingen, hebben van ver schillende metaalbewerkersorganisaties een circulaire ontvangen, waarin er op wordt ge wezen, dat van de verleden jaar toegezegde verbeteringen in de practijk niets is terecht gekomen. Deze verbetering hadden o.a. be trekking op periodieke verhoogingen, uitbe taling van het loon op Christelijke feestda gen en vacantie. In verband hiermede heb ben de arbeiders aan de Directie weder ver schillende eischen gesteld, n.l. loonsverhoo- ging met drie tot vijf cent en een evenredige tariefsverhooging. Verder eischen zij doorbe taling der Christelijke feestdagen en drie vacantiedagen per jaar. Ook wenscht men een bespreking, teneinde tegemoet te kun nen komen aan de klachten van sommige arbeiders, die er niet mede ingenomen zijn. dat hun werk per uur wordt betaald en zij niet, zooals in andere ondernemingen van dezen aard, een vasten toeslag boven dit uurloon genieten. De heer A. A. van Hamersveld, bondsvoor zitter van den Ned. R. K. Bond van Han dels-, Kantoor- en Winkelbedienden „Sint Franciscus van Assisië", lid van den Am- sterdamschen gemeenteraad, heeft, zooals reeds aangekondigd, gisteren zijn 60sten verjaardag gevierd. In den loop van den morgen ontving de heer Hamersveld harte lijke felicitaties en vele bloemstukken, o.a. een fraai bloemstuk van de Bondsraads leden, alsmede een schitterende bloemen mand van de Federatie van Handels- en Kantoorbedienden in Nederland. Ook de afdeeling Amsterdam van den R.K. Bond van Handels-, Kantoor- en Win kelbedienden, gaf blijk van hare belang stelling, door het zenden van een bloemstuk. Door het 6-jarig zoontje van den heer Elligens, werd namens de Bondsraadsleden, een fraai bloemstuk aangeboden. De bondssecretaris, de heer H .B. Haver, huldigde daarna den zestigjarige in welge kozen bewoordigen. Dat Christus' Koningschap miskend, hartstochtelijk bestreden en verworpen wordt behoeft niet meer bewezen. Meerderen zelfs, die nog den eeretitel van Christen voor zich opeischen, gelooven er niet meer aan, en wat niet minder erg is, er zijn katholieken, die wel gelooven, en toch in 't publiek in vele punten eerder gehoorzamen aan het wetboek van den prins der duis ternis dan aan het Evangelie. De heerlijk ste protesten konden niet uitblijven. Te Paray-le-Monial, in het Centrum der H. Hart-vereering, werd een vereeniging ge sticht tot erkenning van Christus' Konings schap. Door Pater Mateo S.S.C.C. werd met het werk der Intronisatie het genootschap van het Sociale Rijk van Jezus' H. Hart op gericht. Paus Pius XI stelde het feest van Christus' Koningsschap in, door de superbe encycliek „Quas Primas" ingeluid. En dit zijn geen woorden alleen. Neem bijv. eens het werk der Intronisa tie van het H. Hart. Een troon wordt opge richt op de eereplaats der woning. De huis- genooten gaan 's morgens ter H. Tafel en scharen zich daarna, op z'n Zondagsch uit gedost, rond met het licht en bloemen ver sierde beeld des Konings. De priester spreekt hun toe en plechtig leggen ouders en kinderen den eed van trouw aan hun Ko ning af, welke op de Oorkonde door allen schriftelijk onderteekend wordt, vaak in bij zijn van vele genoodigden, zelfs anders denkenden. Dikwijls, zelfs iederen avond, wordt deze Koningshulde, zij het dan min der plechtig hernieuwd. Waar de Intronisatie bloeit, daar wor den ook de Eerste Vrijdagen der maand steeds meer en meer als feestdagen gevierd. In den vroegen morgen al, zie men drommen van geloovigen ter kerke gaan als een pu blieke manifestatie van liefde en eerherstel voor den Koning der liefde, welke hulde zich 's avonds voor het Lof herhaalt. Tel kens een roerende les voor de lauwe katho lieken en treffend schouwspel voor anders denkenden, die zich toch wel moeten afvra gen, wat toch die beweging op een gewonen dag iedere maand te beteekenen heeft. Luid spreken en protesteeren ook de zoo plechtige Intronisaties in scholen en allerlei katholieke instellingen, waarbij wij meer malen den Koning der liefde zagen toege juicht door bloemen- en palmengewuif. De Intronisatie heeft ook plaats in fabrieken en op meerdere plaatsen wordt de akte van toewijding door directie en arbeiders maan delijks vernieuwd. Zelfs werd de plechtig heid gevierd in gemeentehuizen, regeerings- gebouwen, rechtbanken, stations, gevange nissen, enz. En wat te zeggen van de machtige mani festaties bij de Intronisatie van het H. Hart in steden en dorpen? We zagen de versierde straten, de wapperende vlaggen, de praal wagens en we hoorden de vurige toespra ken, niet alleen van Bisschoppen en Pries ters, maar ook van leeken, van burgemees ters, met ambtsketen versierd. Niet te be schrijven bloemenhulden vertolkten de lief de van het volk voor den door zoovelen ver guisden Koning. En na de plechtigheden worden de beelden niet vergeten. Op meerdere plaatsen worden ze vaak, zelfs dagelijks, geïllumineerd en met bloe men versierd, terwijl de voorbijgangers tel kens hun Koning groeten en zoo blijvend protesteeren tegen de wereld, die Hem niet wil erkennen. Jaarlijks wordt vooral ook door het werk der Intronisatie een intense actie gevoerd voor de plechtige viering van het Feest van het H. Hart, en met succes! Op vele plaatsen wapperen de vlaggen, als bij een Konings feest, wat ook reeds in 't Zuiden van Neder land werd gezien. De geloovigen stroomen naar de kerken 's morgens en 's avonds als op Eersten Paaschdag. Te Kortrijk (België) werd het feest aangekondigd door kanon schoten, welke in den morgen herhaald werden. In Frankrijk zijn dien dag meerde re winkels gesloten. Voor de winkelruiten kan men het lezen: „Fermé a cause de la Fète du Sacré Coeur." En wat heerlijke protesten tegen de mis kenning van Jezus' Koningsschap zien we niet telken jare in ons eigen Vaderland bij de troostvol-plechtige vernieuwing der toe wijding van steden en dorpen aan het H. Hart! Iedere maand ook trekken tallooze zelateurs en zelatricen de dorpen en steden door cm aan de huisgezinnen een nieuwe boodschap van den beminden Koning te brengen, als protest tegen de propaganda van de vijanden des Konings, als middel ter volharding in de voornemens, welke bij de Intronisatiegemaakt zijn. De leden der Secretariaten doen meer nog: als leeken- apostelen gaan zij praten met de menschen over de liefde des Konings, om de zwakken te steunen en de afvalligen tot het rijk van Christus terug te brengen, om van de huis gezinnen te maken „koninkrijkjes van het H. Hart." In één woord, tegenover den kreet der oproerlingen „wij willen niet dat deze over ons regeere", hooren wij gelukkig steeds hooger klinken het sublieme wachtwoord van Sint Paulus: „Oportet Ilium regnare", HIJ MOET HEERSCHEN! Maar het davert bij lange nog niet hard genoeg. Nog zoove len der onzen heulen met den vijand en breken, minstens door hun „voorbeeld" af, wat zoovelen met uiterste krachtinspanning en groote offers trachten op te bouwen. Moge deze Maria-maand, een voorberei ding worden voor de plechtige viering der Juni-maand, waarin, zoo hopen wij, velen zich weer dichter zullen scharen rond het H. Hart van Christus-Koning, om met Hem en voor Hem te strijden tot waarachtig heil van velen. Moge ook de a.s. Algemeene Katholieken dag, die over Christus' Koningsschap zal handelen hier krachtdadig toe bijdragen! Ginniken, Mei 1928 Pater JOACHIM, SS.CC. De jubileumtentoonstelling in het Museum „Amstelkring"", O.Z. Voorburgwal 40 te Am sterdam, is nog verrijkt met een tiental beeldhouwwerken uit het Rijksmuseum en met een belangrijke collectie gedreven zil veren en gouden altaarsieraden, benevens enkele fraaie priestergewaden uit de kerk „De Krijtberg", te Amsterdam. Op het Monticello-vliegveld te Rome is de luitenant-generaal Guidoni, bij het be proeven van een nieuw valscherm, van een hoogte van 1000 M. doodgevallen. Guidoni was directeur van de afdeeling constructies aan het luchtvaartministerie. moment van rijn vertrek pehefm om eves onverwacht als in Milaan te kunnen opstij gen. Bekend is evenwel geworden, dat alle deelnemers aan den tócht him kamers tegen hedenavond hebben opgezegd. Nader wordt uit Stolp gemeld; Het tegen hedennacht bepaalde vertrek van de Italia voor de vlucht naar Spitsber gen is te elfder ure afgelast, daar intusschen zeer ongunstige weerberichten binnenkwa men. Ook de barometer staat niet gunstig. Een verkeersvliegtuig van de Imperia Airways is Zondagmorgen van Bagdad ver trokken om naar een gezelschap te zoeken, dat een week geleden met een Renault woestijn-auto naar Beiroet vertrok. Het vliegtuig heeft voedsel en water aan boord. Naar gemeld wordt, is het groote Fransche mailschip „lie de France" van de Compagnie Générale Transatlantique uitgerust met een inrichting voor het starten van postvliegtui gen, waarmee, wanneer het schip tot op 1000 K.M. van de kust zal zijn genaderd, de meest dringende postzendingen naar den wal zullen worden vervoerd. Naar verluidt, moet kolonel Lindbergh van plan zijn, dezen zomer opnieuw een vlucht over den oceaan te ondernemen, waaraan zich een rondvlucht over Europa en mis schien ook over Azië zal aansluiten. Lind bergh wil ditmaal voor zijn vlucht de Noor delijke route kiezen en zal waarschijnlijk in Juni van St. Johns starten. Door de rechtbank zijn een 35-jarige koopman en een 30-jarige schoenmaker recidivisten en gedetineerd wegens den dief stal met braak en inklimming in den ju welierswinkel op don hoek van de Heem raadstraat en de Badhuisstraat te Scheve ningen, gepleegd in den nacht van 7 op 8 Febr. j.l. veroordeeld overeenkomstig den eisch tot zes jaar gevangenisstraf. Wolff seint uit Stolp, d.d. gisteren; Daar de weerberichten van het meteoro logisch instituut te Tromsö gunstig luiden wordt als zeker aangenomen, dat generaal Nobile hedennacht zijn tocht naar de Noord pool zal beginnen. Hij houdt echter het juiste De kantonrechter te Leiden heeft uit spraak gedaan in de zaak tegen den kaste lein L. B. M., die terecht had gestaan we gens overtreding van art. 45 der Drankwet: Het toelaten van hazardspel in zijn koffie huis. M. had, zooals reeds gemeld, in zijn café aanwezig,- een zoogenaamde vruchten-auto maat. Door een penning, die men bij den kastelein kon koopen, in het toestel te wer pen en daarna een handel omlaag te druk ken, gingen eenige schijven snel in bewe ging. Door vervolgens op eenige knoppen te drukken werden de schijven tot stilstand gebracht. Van den stand, die deze bij het stilstaan aannameen, hing af, of men een of meer penningen gewonnen heeft, waarvoor men bij den kastelein con sumpties kon krijgen, of dat men zijn geld kwijt Is- De kantonrechter heeft M. vrijgesproken op grond, dat niet bewezen is, dat bij deze automaat het toeval 'n overheerschende rol 1 speelt. Het O. M. gaat van deze vrijspraak in hooger beroep. Cadum Zeep HANDELSHUIS „HET CENTRUM' N. Gracht 78 en Parklaan 20' Haarlem. Betaling ook in overleg. Levering op HODDENBACH, Raamgracht 29 Opmaken van Matrassen. Goedkoop en Soiled Adres: J. M. W. DEKKER Madoerastraat 28 - Haarlem-Noord DEGELIJKE EN GOEDKOOPE MET VOLLE GARANTIE? KIJK U DAN EENS IN HET BADHUISSTRAAT 9 - TEL. 13316. Wij hebben groote keuze in Buffetten van 45, Dressoirs 35; Ameublemen ten met leer en sporten 35; Ameu blementen met moquette 40; Slaap kamer- en Kantoor-Meubelen; Kar petten; Gordijnstoffen, Mooie SchU- derstukken, zoowel in zwarte als vergulde lijst, enz., enz. VAN 2 5 UUR o Saus Prijzen vanaf f 67.59. SIMPLEXFABRIEKEN AMSTERDAM implex ACVHEES Aalsmeer J. D. VAN IPEREN Abbenes G. W. RYGERSBERG Bennebroek N. J. HULSBÓSCH Bloemendaal J. WALTER Haarlem J. F. M. DAMMERS Kleverparkweg 20 E. J. DE GROOT, Rijksstraatweg 53 D. N. H. HAASE, Zoetestraat 2 Y. MOLENAAR, Schoterweg 55 A. VERHAGEN, Heerensingel 99 Halfweg G. A. v. HOUWELINGEN, Haarlemmermeer A. MORSCH Heemstede JOH. DE GROOT Heerenweg 341 F. J. KIMMAN, Binnenweg Vraagt geïllustreerde Prijscourant Heemstede J. MEYER. Glipperweg 40 G. SLIKKER. Rijksstraatweg 14 Hillegom J. DE GROOT Hoofddorp GEBR. STROET Nw. Vennep J. L. MEENDERINCK Lisserbroek K. L. v. d. VEEK Overveen VAN WIJK'S Rijwielhandel v.h. Herm. Freudenborg Rijk/Haarl.meer S. DE WAAL. Aalsmeerderdijk 201 GEBR. V. KEULEN Spaarndam P. REICHWEIN Santpoort S. SCHUT Vijfhuizen J. A. KEMP Wijk aan Zee en Duin Hi. HERMANS IJmuiden W. ZWIER IJmuiden-Oost J. J. STET Zeeweg E 55 Levering uit voorraad.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 8