Sport en Wedstrijden GEMEENTERAAD VAN HAARLEM Het voorstel van B. en W. tot verhooging van jaarwedden van hooiden van takken van dienst met 1918 stemmen verworpen. Het belastingpercentage op \Vz vastgesteld Geen Montessorimethode bij het L. O. Uitbreiding van het aantal U. L. O.-scholen Agenda 4 Mei HET 1 MEI-RELLETJE BURGERLIJKE STAND Afscheid Inspecteur J. A. Barmen 't Eoo HOCKEY TENNIS De R. K. Sportdag te Haarlem Jaarvergadering Damclub „Haarlem" VOETBAL Mr. F. J. Gerritsen Ned. Roomsche Reisvereeniging Junioren-Competitie district Leiden BILJARTEN POSTZEGELNIEUWS Nieuwe zegels Regeling jaarwedden. B. en W. bieden ter vaststelling aan een nieuwe regeling var jaarwedden van tuof- r'en van tanker vsn dienst. De heer Gratamct, directeur van het Frans Hals-museum verzoekt verhooging van zijn salaris. De heer CASTRICUM verbaast zich, dat verschillende jaarwedden verhoogd zullen worden. Dat kost de gemeente 14.000 a 15.000. Spr. heeft altijd hulde gebracht aan B. en W. voor de loyale handhaving der ambtenaarssalarissen. Spr. is voor een loon naar behoefte en niet alleen naar praes- tatie. Uit aanneming van dit voorstel vloeit voort verhooging van salarissen van lagere ambtenaren. Daarom is spr. niet voor het voorstel van B. en W. Als er salarissen ver hoogd moeten worden, moeten die der lagere ambtenaren daarvoor het eerst in aanmer king komen. De heer ROODENBURG wil zich niet be paald houden aan 't loon naar behoefte. De kwestie loon naar praestatie mag niet uitge schakeld worden. Spr. wil zeker den hoof den van bedrijven een goed salaris geven, omdat van hen leiding en actie moet uit gaan. Spr. verdedigt een v ïorstel, de jaarwedde van den gemeente-ontvanger vast te stellen op 4.500 tot 6.000. Spr. vraagt, of het de bedoeling is, den in specteur van het havenwezen in rang te ver- hoogen tot directeur. De heer WOLZAK is van oordeel, dat een salarisherziening over de geheele linie moet plaats hebben. Spr. vereenigt zich niet met het voor- Stel van Burgemeester en Wethouders, het salaris van den commissaris van politie op 7.500 te brengen. Spr. heeft bü de be grooting voorgesteld, 8000 salaris te geven. Het werk van den commissaris is na de grenswijziging belangrijk toegenomen. In Utrecht verdient de commissaris 7.000 9.000 en daar zijn twee commissarissen. In Groningen, een stad met 100.000 inwoners, zijn ook 2 commissarissen en die verdienen 6.500—7.500. De heer JOOSTEN acht dit laatste argu ment verderfelijk. Een vergelijking moet men maken niet van 2 of 3 gemeenten, maar van alle vergelijkbare gemeenten. Spr. wijst er op, dat na de grenswijziging ook de werkzaamheden der hoofden van tak ken van dienst zijn toegenomen. Er moeten aldus salarissen zijn, dat men daarvoor be kwame hoofden van takken van dienst kan krijgen. Hun salarissen waren nog niet zoo goed. Spr. bedoelt daarmede slechts de be langrijke takken van dienst. De heer PEPER becritiseert het, dat men de salarissen der hoogere ambtenaren met 15 tot 20 pCt. wil verhoogen. Hij keurt het ook af, dat m n den directeur der gasfabriek niet alleen 15 pCt. salarisverhooging wil ge ven, maar nog 1.000 toelage. Wordt het voorstel van B. en W. aangenomen, dan zal men ook de salarissen der lagere ambte naren moeten verhoogen. Spr. stelt voor, B. en V'. uit te noodigen, bij de betrokken in stanties in behandeling te brengen een voorstel tot 15 25 pCt. salarisverhooging van allen in gemeentedienst en in verband daarmede het aanhangige voorstel aan te houden. De heer KLEIN SCHIPHORST had van zijn voorstel tot verhooging van het salaris van den directeur van Bouw- en Woningtoe zicht niet dit voorstel verwacht. Spr. vraagt hoe het staat met zijn voorstel tot splitsing van het grondbedrijf; hij kan zich daarom niet vereenigen met het voorstel, dien amb tenaar ook in salaris te verhoogen. De heer KLEIN heeft reeds bij de be grooting gezegd, dat hij het verkeerd acht, de betreffende salarissen te verhoogen. Het rapport-Raaijmakers noemt salarissen, welke de organisaties niet meer bereikbaar ach ten, maar waarom wil men nu wel uitgaan boven de cijfers, genoemd voor de hoogere ambtenaren? Spr. wijst op de verantwoordelijkheid van den gemeente-secretaris en zal alleen voor diens salarisverhooging stemmen, maar te gen de andére voorgestelde verhoogingen. De heer VISSER verdedigt salarisverhoo ging van len directeur van het Frans Hals museum en dient daaroe een voorstel in. De heer DE BRAAL vraagt zich af, waar toe men eigenlijk de Commissie voor Ar- beidsaangelegenheden heeft, die toch het vertrouwen van den raad moet hebben, als men haar voorstellen niet wil aanvaarden. De heer KOPPEN gelooft, dat aanneming van de motie-Peper vermoording van het overheidsbedrijf beteekent. Een bezwaar tegen het voorstel van B. en W. acht spr., dat men het grondt op de an nexatie. Spr. gelooft niet, dat daaraan het recht tot salarisverhooging ontleend kan worden. Spr. is niet voor deze gedeeltelijke herziening der loonen en daarom zal hij met enkele vrienden tegen het voorstel van B. en W. stemmen. De heer VAN LIEMT betreurt het, dat een mipderheid van B. en W. medegedeeld heeft, dat zij het nu niet den tijd tot salarisver hooging acht. Waar alles vandaan komt, moet dit ook vandaan komen. Dat is wijs beleid. Die salarisbehoogingen worden voor gesteld op grond van de overweging, dat die ambtenaren het verdienen. Spr. meent, dat enkele verhoogingen niet toegekend moeten worden, maar hij zal daar toch niet aan tornen, omdat hij wil, aan vaarden de consequenties van het voorstel van de Commissie voor Arbeidsaangelegen- heden. Spr. is voor een wegneming van verdere onjuistheden bij salarieering. Als het den Werknemer toekomt, moet hem een behoor lijk salaris gegeven worden. Spr. wil den commissaris van politie 8.000 salaris geven. De heer KEESEN meent, dat aanneming van het voorstel van B. en W. een onbillijk heid schept ten opzichte van anderen en daarom is hi) er tegen. Hij wil aanhouding van het voorstel, om te onderzoeken een al- geheele herziening der salarissen. De neer vA.s vmat het eigenaar dig, dat B. en W. met deze gedeeltelijke'ver hooging komen. Hij acht den financieelen toestand van Haarlem zeer onzeker, maar deze verhooging is toch een begin. Als men de deui op een kier zet, weet men niet, waar men eindigt met de verhoogingen. Wethouder SLINGENBERG is de minder heid van B en W, die tegen het voorstel is Hij is het niet eens met den heer De Braai, dat men geen oppositie mag voeren tegen een commissie. Dan zou de raad zich zelf on mogelijk maken. De raad alleen moet zeg genschap houden over de zaken. Spr. zal niet aan het voorstel tomen. Maar betracht men de billijkheid, zich tot dit voorstel te bepalen? Moeten er geen verdere consequenties aan verbonden worden. Met aanneming van dit voorstel gooit men de deur wagenwijd open en betreedt men een gevaarlijken weg. Wil de raad, als men dezen weg uitgaat, het belastingpercentage verhoo gen? Men moet de conclusie trekken, dat de rekening betaald moet worden. Spr. acht zich verplicht, op de bedenke lijke gevolgen van aanneming van dit voor scel te wijzen. Op het oogenblik kan men volstaan met een ly, pCt. heffing, maar het blijft passen en meten en er blijft een groote onzekerheid. Wij weten nog niets van de te betalen schadeloosstellingen en van verhui zingen uit het centrum der stad naar grens gemeenten. Om dit alles meent spr., dat deze aanee- legenheid nu nog niet behandeld kan wor den. Wat de zaak zelf betreft, de laatste herzie ning, der salarissen Is van 1920, den tijd der hoogconjunctuur. In de slechtere tijden is wel bezuinigd, doch de salarissen zijn niet verlaagd. Zij .bleven daardoor in een buiten gewoon bevoorrechte positie. Door de grensregeling jou misschien het salaris van enkelen verhoogd moeten wor den. Maar wij hebben in moeilijke tijden niet aan hun salarissen getornd; nu mogen wij aan hen vragen, voor hetzelfde salaris meer werk te verrichten. Spr. meent, dat Haarlem de vergelijking met alle vergelijkbare gemeenten best kan doorstaan. Geen enkele directeur heeft in de laatste 20 jaren Haarlem voor een betere positie verlaten, zij solliciteeren niet eens naar iets anders. Spr. blijft er bij, dat de aanhangige voor stellen nu niet in behandeling moeten komen en dat daarom de zaak uitgesteld moet worden tot de begrooting voor 1929. Spr. stelt daarom voor, B. en W. uit te noodigen, de aanhangige voorstellen in na dere overweging te nemen. Wethouder REINALDA herinnert er aan, dat de raad zelf besloten heeft, de voor stellen tot salarisverhooging naar B. en W. te renvoyeeren, waarna deze de salari- sering onder de oogen zou zien. Spr. vindt het eigenaardig, dat de finan- cieele positie der gemeente bij dit voorstel ter sprake is gebracht. Het Is al lang uitge maakt. dat de salarissen der ambtenaren niet de sluitpost moeten vormen van de be grooting. Wat beteekenen de consequenties van het voorstel? Het onderzoek der Personeelsfor matie voor de werklieden is juist dezer da gen geëindigd. Het gaat allereerst over het salaris, dat is vastgesteld. Ook voor de amb tenaren wordt een formatie ontworpen, welke de menschen op de goede plaats brengt. De consequenties voeren niet in de richting van de salarisschaal, maar van de formatie binnen het raam der bestaande salarisregeling. Een eventueele herziening van de salarissen van de griffier en van de adjunct-directeuren blijft echter mogelijk. Uit een oogpunt van rechtvaardigheid en billijkheid is het bestaande voorstel Inge diend: ten gevolge van vermeerdering der werkzaamheden en verandering van dien sten. De hoofden van takken van dienst zijn lijkende staat van belastingheffing overge legd worden. Spr. is overtuigd, dat die in het voordeel van Haarlem zal zijn. In zake verlaging van het vastrechttarief zal een nader onderzoek worden ingesteld. Het voorstel van B. en W. wordt aangeno men. De administratie der duin waterleiding. B. en W vragen een crediet van 27.000 aan voor verbouwing en uitbreiding van per ceel Kampersingel 4 ten behoeve van de ad ministratie van de gemeentelijke duinwater leiding Na eenlge bespreking wordt het crediet B. en W. verleend. Verbouw Mariascholen Koningstraat. B. en W. stellen voor, het bestuur der Mariascholen medewerking te verleenen tot verbouw dier scholen aan de Koningstraat. Aldus besloten. Montessorimethode bij het L. O- B. en W. stellen voor, afwijzend te be schikken op het verzoek van C. H. Th. de Zwart e.a. om doorvoering van de Montes sorimethode bij het openbaar gewoon L. O. De heer SCHOLL had gaarne overgelegd gezien een specificatie van kosten van in voering der Montessorimethode. In onderwijskringen is meer belangstelling gekomen voor die methode. Daarom stelt, hij voor, B. en W. uit te noodigen, een bereke ning in te dienen van kosten van inwilliging van dit verzoek. De heer BOES wijst er op, dat vele ouders invoering der Montessorimethode vragen. Den onderwijskundigen kant beschouwen de, gaat spr. na, flat z. i. de Montessorime thode den kinderen neit genoeg medegeeft in 't leven voor het vak, dat zij kiezen. En dan is het moeilijk, de invoering dier methode voor te staan. Spr. kan daaraan zijn mede werking dan ook niet verleenen. De heer PEPER wijst er op. dat op het adres door geen enkele organisatie afwijzend geadviseerd is. Daarom meent hij, dat het verzoek niet ter zijde gelegd kan worden, maar minstens voldaan moet worden aan het verzoek van den heer Scholl. Wethouder BRUCH gaat na, dat de ver schillende paedagogische systemen ten doel hebben, het onderwijs mihder schoolsch te maken. Het Montessoriaansch systeem vol doet goed ten aanzien van het voorbereidend L. O. Ten aanzien van het andere onderwijs tast men echter nog volkonfen in het duister We zouden de kinderen dan met een manco aan kennis de maatschappij inzenden, dat zij mischien in jaren niet overkomen. Het zou een extra school moeten worden in een buurt, waar de school uitsterft, men zou er dus een nieuwe school bij krijgen. De taak van opleiding' van onderwijzers, en wel om onderwijzers te krijgen voor het Montessorl-onderwijs, moet de gemeente vol gens B. en W. niet overnemen. B. en W. staan afwijzend tegenover het voorstel-Scholl. Zij staan afwijzend tegen over invoering der Montessori-methode bij het L. O., daarom Is het onnoodig, naar de kosten te informeeren. Het voorstel-Scholl wordt verworpen met 2414 stemmen. Het voorstel van B. en W. wordt aangeno men. Vermeerdering U. L. O.-scholen B. en W. stellen voor, het aantal U.L.O.- scholen met één te vermeerderen en wel steeds een slag achter gebleven en het is met ingang van 1 September 1928, die voor- onbillijk, dit zoo te laten. Voor het overheidsbedrijf is de beste ambtenaar niet goed genoeg en hun sala rissen moeten dienovereenkomstig zijn. Spr. verklaart, dat B. en W. zijn tegen herziening van het salaris van den gemeen te-ontvanger. De inspecteur van het haveiir wezen Icrijgt den titel van directeur. Wat den heer Ochtman betreft, het tijde lijk directoraat van de gasfabriek te Schoten was bedoeld als verhooging van diens salaris tot 10.000, hetgeen hem gezegd is. Namens de meerderheid van B. en W. wijst spr. de voorstellen tot uitstel af. Het voorstel-Visser kan om prae-advies worden genomen. Bij de replieken wijzigt de heer PEPER zijn motie dusdanig, dat er geen percen tage in genoemd wordt. Het voorstel-Peper tot aanhouding wordt verworpen met 2512 stemmen. Het voorstel-Bllngenberg, de voorstellen van B. en W. in nadere overweging te ne men, wordt verworpen met 19—18 stemmen. Het tweede voorstel-Peper inzake alge- heele verhooging der salarissen van allen wordt verworpen met 352 stemmen. Het voorstel-Wolzak, het salaris van den commissaris van politie op 8000 te bren gen, wordt verworpen met 335 stemmen. Voor de leden; Bruch, de Braai, Bijvoet, Wolzak en Bartels. Het voorstel van B. en W. zijn salaris op 6000ƒ7.500 te brengen wordt aangenomen met 21—16 stemmen. Het salaris van den gemeente-secretaris wordt met 2710 stemmen op 7.000 9.500 gebracht. Het voorstel-Roodenburg, het salaris van den gemeente-ontvanger op 4.5006.000 te brengen, wordt verworpen met 325 stemmen. Het voorstel-Klein Schiphorst het sala ris van den directeur van Bouw- en Wo ningtoezicht op 7.0009.000 te bepalen wordt verworpen met 30—5 stemmen. Het voorstel-Visser, den directeur van 't Frans Halsmuseum een salaris te geven tot een maximum van 5.000, wordt verworpen met 316 stemmen. Het voorstel van B. en W. tot verhooging van de salarissen van een aantal hoofden van takken van dienst wordt verworpen met 1918 stemmen. Tegen de leden: Maarschalk, Peper, Sltngenberg, Klein, Keerwolf, De Vos, Groenendaal, Wolzak, Keesen, Wolff, Castricum, Stam, Van Kes- sel, Scholl, Visser, Koppen, Van Vliet, Bar tels en Meyers. Met 2115 stemmen wordt besloten, den directeur van het Gasbedrijf een persoon lijke toelage van 1.000 per jaar te geven. Percentage inkomstenbe lasting B.. en W. stellen voor, het percentage der inkomstenbelasting voor het belastingjaar 1928—1929 op 1 te bepalen en de opcenten van 100 tot 125 te verhoogen. De heer JOOSTEN verwondert zich over het feit, dat men samengevoegd heeft de vaststelling van het belastingpercentage en de verhooging der opcenten. Spr. klaagt er over, dat de belastingdruk nog steeds niet meer verlegd is naar de groote inkomens. De heer CASTRICUM antwoordt op dit laatste, dat er ook; bij de belasting van de grootere inkomens een grens is. Spr. vraagt, wat'B. en W. zullen doen met de voorstellen der S. D. A. P. loopig te vestigen in de school aan de Nas- saulaan 37 en hen te machtigen tot het ne men van voorbereidende maatregelen, óm tot een definitieve huisvesting van de nieu we schooi te geraken. Na eenige bespreking wordt het voorstel van S. en ,W. aangenomen. Hierna gaat de raad in geheime verga dering. Na heropening der openbare vergadering zijn aan de orde de benoemingen Benoemd worden tot: onderwijzer aan school no. 2 J. V. Ber ger; onderwijzer aan school no. J. A. van der Schaaf; onderwijzer aan school no. 33 F. J. Wiessing. Aiitobuslijnen De heer KOPPEN vraagt, hoe het staat met de kwestie der autobuslijnen. Wethouder REINALDA hoopt, dat de kwestie in de volgende vergadering behan deld kan worden. De heer BOES vraagt, of de tijdelijke school te Schoten met September in ge bruik kan worden genomen en of een toe lage kan worden verstrekt aan die leerlin gen van Avondschool 3 aan de Ged. Oude Gracht, die om financieele redenen niet aan een uitstapje kunnen deelnemen. Wethouder BRUCH antwoordt op beide vragen bevestigend. - De heer SCHOLL vraagt, waar de school in Haarlem-Noord komt en wanneer de werkzaamheden beginneft. Wethouder BRUCH antwoordt, dat de school komt ten Oosten van den Rijks straatweg en ten Noorden van de Zaanen- laan. Om technische redenen is nog niet te zeggen, wanneer de werkzaamheden kunnen begonnen worden. De vergadering wordt dan gesloten. Sociëteit „St. Bavo" 8 uur Haarl. Ge mengd Koor Diocesane Haarl. Voetbal bond half 7 uur Kinderkoor Inter Nos 8 uur Alberdingk Thijm 8 uur Tramcursus 8 uur St. Caecilia 8 uur Afgevaardigde Kamer-Cen trale. St. Joseph's Gezellenvereeniging Jans straat 59 van 8 tot 10 uur geopend. Luxor-Theater Gr. Houtstraat 8 uur „Verloren Spel" (alleen voor volwasse nen). Rembrandt-Theater om 7 en 9 uur Bios coopvoorstellingen. Zooals wij gisteren bericht hebben, zond een abonné ons een klacht over het ontac tisch en ruw optreden der politie tegenover een troepje jongelui op de Riviervischmarkt, die slechts riepen „Oranjehoven" e.d. en to taal geen aanleiding gaven om met slagen en stompen bewerkt te worden. Volgens mededeelingen van de politie heeft de zaak zich echter anders toegedra gen en was er voor de politie wel aanleiding tot optreden. Een groep opgeschoten jon gens, die den optocht van de S. D. A. P. hadden gevolgd, schreeuwden herhaaldelijk „Leve Wilhelmien", „Domela moet zakjes plakken", enz. Toen de stoet het concertge bouw ,was binnengetrokken, vormden zij clubjes op het Klokhuisplein en Riviervisch markt, haalden baldadigheden uit en gooi den met bananenschillen. Naar de aanma ning van de politie, om hiermede op te hou den en door te loopen, werd niet geluisterd. Het gedrag van de jongens werd zelfs van dien aard. dat een van hen naar het poli tiebureau gebracht moest worden, waar hy zyn excuses voor zijn optreden maakte. Een ander clubje volgde een agent, die zich in de richting van de zyistraat begaf, viel hem lastig en drong om hem heen, zoo dat de agent tenslotte zün sabel trok om zichzelf te ontzetten. Ondertrouwd 2 Mei: R. J. v. d. Berg en G. B. Bakx. H. Delforge en F. Vermeer, C. G. Burger en M. R. A. v. Gellekom, H. Corsten en J. W .Hageman, J. Timmermans en I. W. Krebs, R, A. Catelrotto en T. E. Rosa-Bian, C. Nagtegaal en J. M. v. Zeeland, W. Stoute en A. Brinken, H. v. d. Kroft en M. M. Smeets, M. Plukker en M. A. Berning, B. Visser en J. M. Vlaar, A. W. Franssen en A. A. Visser, C. C. Hoedt en M. G. Esselman, C. Postuma en L. S. Gerritsen, J. L. E. van Poeteren en E. v. d. Putten, G. v. Dijk en M. E. J. Koster. Getrouwd, 2 Mei: W. J. M. Hageman en M. M. P. v. d. Veldt, P. Wyts en B. Krauss, P. W. Weissenfels en W. C. Homrighausen, J. Bastiaanse en M. J. Hess, K. P. Rotteveel en M. Droog, F. A. J. Boot en A. Veenstra, J. Dortmundt en H. A. J. willems, J. H. Ans- ïyn en P, B. v. d. Bosch, M. J. Verver en E. v .Egdom, W. H. Korevaar en E. van Raaij, A. Kossen en J. M. C. v. d. Weijden, P. J. Duin en M E. Emmerich, W- J- Peere boom en A. C. Jensen. Geboren, 29 April: A. H. v. d. VeldtZwa nenburg, z. E. SmitGravesteijn, z. 30 Apr. J. A. C. v. DammeKoelemeijer, d. C. Schip perHouweling. c. 1 Mei: C. v. d. Berg Groeneveld, z. 2 Mei: J. ZantvoortLange- velÓ, z. G. M. WagemakerHeemskerk, d. Overleden 30 April: F. Cool, 83 j. Zijlweg, 1 Mei: M. B. M. 2 mnd., d. v. J. W. Lagrand, M. van Heemskerkstraat. Eén dezer dagen vereenigden de ambtena ren ressorteerende onder de" inspectie der Di recte belastingen 2e afdeeling, zich in het belastiggebouw aan het Klein Heiligland om afscheid te nemen van den inspecteur Barmen 't Loo, die wegens opheffing der in spectie, tengevolge der bezuiniging werd overgeplaatst naar Amsterdam. Het eerst werd het woord gevoerd door den heer van der Drift, die namens het per soneel als stoffelijk biyk van waardeering een leunstoel aanbood, alsmede een foto van alle jtot de inspectie behoorende ambtenaren. Ve'rder Voerden nog het woord, de heer Jansen, chef de bureau van de Inspectie en de commies-verificateur, de heer Dol. Later op den dag vereenigden zich de te Haariem geplaatste hoogere ambtenaren. De ontvanger, de heer Messer, bood als nes tor een met de hand gekleurde gravure aan. Voorts voerden nog het woord de Inspec teurs de heeren Janssen, Berdenis van Ber- lekom en Bruijn, de ontvanger deheerLaey- endecke en de verificateur, de heer Bulthuis. Naméfts de accountants werd door den heer Habermekel een fraaie vaas als aan denken aangeboden. Britsch-IndiëOlympisch elftal 80. De derde Indische zege, maar toch weer kleiner dan de vorige. Evenwel wie zal hen evenaren om in drie wedstrijden een doel- gemiddelde van 322 bijeen te slaan Ook deze wedstrijd sprak weer van hun fe- nominaal kunnen weer viel de voorhoede op, die nu,toch zonder hun besten centervoor speelde Maar het andere gedeelte van het team leek ons beter dan in den wedstrijd tegen Amsterdam. De half linie was subliem, het backstel een zeer moeilijk te passeeren klip. Vooral het stoppen (even met de hand op den grond of alleen met den stick) was schitterend. De gladheid van het veld was voor enkele Indians een bezwaar de gympjes uit en op sokken verder spelen gaat dan veel beter 1 Wie zag het ooit in Holland Het verloop van den nog al eenzijdigen wedstrijd is gauw verteld. Er wordt alleen op Hollandsche helft gespeeld, waar men zich met hand- en tand verdedigt tegen de water- vlugge, snel-glippende, wegglijdende In dians. Maar de goals komen. Met rust is de stand 60. Met iets meer geluk had dit ook op en ba 10 kunnen zijn. Van Hollandsche zijde kon zelfs geen aanval opgezet worden de Indische half- linie smoorde iederen dergelijken opzet in de kiem. Ook het kick and rush-systeem mocht niet baten, want elke vrije bal kwam in handen van de Indians. Na de rust wordt er van Hollandsche zijde weer aanmerkelijk beter gespeeld. Kop benut eenige malen zijn snelheid en de Hollandsche voorhoede levert dan inderdaad eenig gevaar op (let u even op dat de voor hoede gevaarlijk was, wordt dus als merk waardigheid gememoreerd Ook Anker man speelt een goeden wedstrijd, ondanks zijn ernstige beenblessure in Arnhem op- geloopen. Dat de Indians na de rust slechts twee malen Hardebeck wisten te passeeren en toch ook toen nog sterk in de meerder heid waren, is bijna alleen te danken aan het meer dan buitengewoon fraaie keepen van onzen ex-international Hard ebeck.Had hij voor de rust er wel eenige goaltjes uit kun nen houden (van het lijntje af gezien zijn doelverdedigen na de rust kon bezwaarlijk verbeterd worden. Het was prachtig werk Wij schreven boven, dat dit „bijna" al leen aan Hardebeck te danken was. Wij doe len daarmede op Meertens in de backlinie, die vaak op handige wijze den bal aan de Indische aanvallers wist te ontnemen. De Hollandsche halflinie was niet meer dan nor maal, met uitzondering van Ankerman. Van de voorhoede was Kop verreweg de beste geen der anderen viel op. Gedurende de laatste vijf minuten trachtte het Hollandsche team nog even een tegengoal te scoren. Twee strafcorners vielen hun ten deel, maar zelfs dat hielp niet. In de laatste vijf minuten had zeker een schotvaardige voorhoede moeten scoren. Ook voor de Hol landers moet men bang zijn, als zij binnen den cirkel komen nu is dat nog niet het geval. Het Olympische B-team, dat zoo zwaar geslagen werd door de a.s. Olympische kam pioenen, was aldus samengesteld DoelHardebeck achter Meertens en Leembruggen midden Ankerman C. v. d. Hagen en Muller von Czernickivoor Kop, Wentholt, v. Voorst van Beest, v. d. Rovaert en N.N. Zaterdag de clou de wedstrijd tegen het Olympische A-teamDat de Hollanders verliezen is wel zeker, maar laten de tegen- goals niet het halve dozijn overschrijden en scoor eenige malen een tegenpunt. Dan is hockey-Nederland al eenigermate tevreden DE NEDERLANDSCHE DAVIS CUP- PLOEG Timmer en Diemer Kool zullen volgende week ons land vertegenwoordigen tegen Ierland. V. Lennep, die in Zwitserland woont, gaat mee als reserve. DEELNEMERS AAN DE OLYMPISCHE TOURNOOIEN ÏN ONS LAND Hoewel we nog ongeveer veertien dagen van het Olympische hockey tournooi en bijna een maand van de voetbalwedstrijden ver wijderd zijn, vertoeven toch reeds verschillen de deelnemers in ons land. Na de Britsch Indische hockeyspelers, die nu reeds een week geleden, hun intrek in Ho tel Zomerzorg te Bloemendaal hebben geno men zijn gisteren in het bekende hotel Duin en Daal, eveneens te Blcemendaal, de Argeti- tijnsche voetballers, de a.s. winnaars van het tournooi gearriveerd. Het gezelschap bestaat uit ongeveer 3° menschen. Voor het tournooi een aanvang neemt zullen de Argentijnen hier geen wed strijden spelen. Wel ligt het m hun bedoeling druk te oefenen op het terrein der B.V.C. Bloemendaal, met welker bestuur de attaché zich reeds in verbinding heeft gesteld. Binnenkort komen de Egyptische voet ballers in Hotel van Ouds het Raadhuis te Overveen. Deze wordt Zondag 6 Mei a.s. op het H. B. C.-terrein gehouden. Wat wy er de vorige week over schreven, is voor ons red enom thans niet in her haling te vallen. wy verwyzen daarom naar ons schrijven in de pers van Donderdag 26 April j.i. In verband met het vertrek der spelé's, willen wy nog opmerken, dat per tram de reis gemaakt wordt. Vertrek uit Leiden 10.50, Sassenheim 11 15 en Lisse 11.25 uur. De Noordkijkers verwachten wy te Sas senheim of zy maken de reis per autobus. De Juniorenywedstrijd vangt te I uur aan. De wedstrijd HaarlemLeiden te half drie. De opstelling van het Junioren-elftal is ongewyzigd. Of dit zoo zal zün met het Senioren-elftal dienst afgewacht. De elftal-commissie vergadert Woensdag Mei in het K. S. A.-gebouw te Sassen heim. Na afloop daarvan zal het elftal onmid dellijk gepubliceerd worden. D. HAVERKARN, Secretaris-penningm MEDEDEELINGEN RAAD dd. 2 MEI Een besluit ^an Ged. Staten, waarbij wordt verdaagd hun beslissing omtrent het raads besluit van 28 Maart 1928 tot aankoop li&n een perceel aan den Burgwal. Een brief van dezelfden ten geleide van een afschrift van een uittreksel uit het Koninklijk Besluit van 28 Maart 1928, houden de goed keuring van de op 26 Januari 1928 vastge stelde verordening tot wijziging der verorde ning tot heffing eener belasting onder den naam van „leges". Een verzoek van mejuffrouw A. Zanstra om eervol ontslag met ingang van 1 September 1928 als onderwijzeres in de gymnastiek. Een schrijven van den Voogdijraad, alhier, houdende adhaesie-betuiging aan het ver zoekschrift van het Dagelijksch Bestuur der Federatie van Jeugdwerk-besturen om het bezoek aan openbare dancings aan minder jarigen te verbieden. Gesteld worden in handen van B. en W. om prae-advies Een verzoekschrift van F. Hüneker en G. Joosten om een perceel grond aan de Jelgers- masti aat in koop te ontvangen. Een verzoekschrift van R. Nauta om het daarheen te leiden, dat de gemeente Haarlem j aan hem uitbetaalt een bedrag van f 75.- als Woensdagavond j.l. hield de Damclub „Haarlem" hare 24ste jaarvergadering in de bovenzaal van café Roodenberg, Spek- straat. Te half 9 werd deze drukbezochte ver gadering door den voorzitter, den heer H. A. van Abs geopend. De jaarverslagen van den secretaris, den heer D. A. Abs en van den penningmeester, den heer J. Lyckle- ma, werden onder dank goedgekeurd. Aan het jaarverslag van den penningmeester ontleenen wij dat de Damclub „Haarlem' over een flink batig saldo beschikt. Ook het fonds voor de herdenking van het 25-jarig bestaan verkeert in bloeien- den toestand, zoodat de Damclub „Haar lem" haar 25-je,rig jubileum het volgend jaar op waardige wijze hoopt te vieren. De commissie, welke plannen voor deze herdenking, zal ontwerpen, werd als volgt samengesteld: J. Lyccklema, H. W. Zitman en J. Singeling. De aftredende bestuursleden, de heer H. A. van Abs, voorzitter en A. M. Berg- huys, commissaris, werden beiden by ac clamatie herkozen. Tot afgevaardigde naar de a.s. jaarver gadering van den "Nederlandschen Dam" bond. werd gekozen de heer J. Singeling. Bij de rondvraag werden nog enkele za ken van huishoudelijken aard afgewikkeld, waarna deze zeer geanimeerde vergadering gesloten werd. VOETBAL IN ENGELAND Everton is er in geslaagd het league kampioenschap te behalen, daar Hudders- field een 0—3 nederlaag leed tegen Aston Villa. Wethouder SLINGENBERG constateert, I schadevergoeding tengevolge van een aanrij- dat de heeren Joo3ten en Scholl, die bij de j ding door een wagen, in eigendom aan de begrooting ?oo heftig tegen de belastingpoli- nte Haarlem bchoorende. t:ek ageerden thans geen woord van verzet E verzoekschrift van de Vereeniging hebben laten hooren en de voorstellen dank- baar aanvaard hebben. „Groen van Pnnsterer cm besclukbaarstel- B. en W. hebben zelf een conclusie getrek- lmg van de benoodigde gelden voor de opnch- ken, maar de raad kan, als hij dit wenscht, l ^ng eener bijzondere lagere school in het nog vaststellen een heffing van 100 opeen- I Amsterdamsche en Slachthuiskwartier, ten met een percentage van 2j-f. Een verzoek van Chr. Rompelman alhier Spr. betwist, dat de „kleintjes" zwaarder j om ruiling van een stukje grond aan den Ver belast worden. gierdeweg. By de begrooting van 1929 zal een verge- 1 In de zitting v-an het Kantongerecht van gisteren is de nieuw-benoemde kantonrech- ter-plaatsvervanger te Hillegom, mr. F. J. Gerritsen floor den kantonrechter-plaatsver- vanger mr. T. A. M. A. van Löben Seis ge ïnstalleerd. Op Zaterdag 12 Mei a.s. organiseert de Ned. Roomsche Reisvereeniging een excur sie naar het buitengoed „Elswout" en op Donderdag 17 Mei (Hemelvaartsdag) een fietstocht. Samenkomst voor de excursie naar Elswout 's middags kwart voor 3 voor de poort van het buitengoed aan de Els- woutslaan en voor de fietstocht samen- mst Dreef, hoek Wagenweg om half 3. De uitslag van de op Zondag 29 April ge speelden wedstrijd is: Voor Zondag 6 Mei is vastgesteld: Voorschoten: V. V. L.S. N. A. 30. Stompwuk, 1230 uur: S. N. A.Z. V. L. D. HAVERKORN Competitieleider. JOHN HASSELMANN-H. MAURI Vele biljartliefhebbers waren Woensdag avond in Hotel Rest. „Hof van Holland' getuige van de ontmoeting tusschen den 24- jarigen prof. biljarter Hasselmann en den bekenden biljartspeler Mauri. In het begin was Mauri er het eerst ,,in' en maakte kort na elkaar 20, 12 en 30 car. Hasselmann speelde slecht en liet eerst in de 16e en 17e brt. eenige aardige series noteeren Toen bij de 29e brt. de stand 186118 in 't voordeel van Mauri was, kreeg zijn partner de ballen in goede positie. Snel volgde de car. elkaar op en spoedig was de 50 gepas seerd. Steeds zuiver rappelleerend speelde Hasselmann verder en onder luid applaus maakte hij de 100 vol. Jammer dat hij zijn serie reeds op 101 wegens ketsen moest be ëindigen. In de vier volgende beurten ver zekerde Hasselmann zich van een flinken voorsprong door niet minder dan 130 car te scoren, n.m. 16, 15, 71 en 28 car. Bij de 37e beurt was den stand 259383 voor Has selmann. Nadat Mauri met 10, 30 en 19 zijn totaal op 318 gebracht had, zakte het spel peil aanmerkelijk. Hasselmann speelde zeer nerveus en miste eenige eenvoudige stooten Eerst bij de 61ste beurt kwam het einde Het resultaat is pnt. brt. h.s. gemidd Joh. Hasselmann 500 61 101 8.20 H. Mauri 432 61 30 7.08 Na afloop demonstreerden beide spelers nog een aantal fraaie piqué-, massé-, door schiet- en ontmcetingsstcoten en bewezen j daarbij h et spel dóór en dóór te kennen. Andor.a Van dit republiekje zün thans de eers o zegels verschenen, 'n voorloopige serie blij; - baar, in afwachting van de definitieve. Gebezigd zün voor deze serie de zegels vau Spanje (1922—1926) met opdruk „Correos Andorra" n.l. 2 c. o ijfgroen, 5 c. lila-bruin, 10 c. green- geel, 15 c. groen-blauw, 20 o. paars, 25 c. karmün, 30 c. bruin, 40 c. blauw, 50 c. roo:I- oranje, 1 p. grijsblauw, 4 p. llla-rose, 10 p. bruin. Voorts met den zelfden opdruk het ex preszegel 20 c. rose, België Volgens de „Revue Postale" is de admini stratie der posteryen van plan een serie vliegzegels uit te geven. Danzig (Poo sche Post). De nieuwe Poolsche 25 gr. bruin verscheen met opdruk „Port Gdansk." Denemarken Met watermerk kruis, tanding 14 X 141 verscheen u3 10 kr. roef.'cn geelgroen. Finland Watermerk posthoorn, tanding 14: 10 m. bruinrood en zwart, 25 m. rood en bruingeel. Frankrijk Voor pakketpost zün nog een vijftal zegels uitgegeven: 2 f. 15 op 1 f. 50, bruin op geel; 2 f. 35 op 1 f 65 bruin op geel; 1 f. 45 op - f. groen: 2 f. 15 op 1.50 groen; 2 f 35 op 1 f 65 groen. De pakketpost-zegels met opdruk A, waf r- van we begin April melding maakten, zfin uit koers en vervangen door de correspon- deerende waarden, met als opdruk het nieuwe tarief. Griekenland De reeds in October van het vorige jaa:.- verwachte zegels ter herdenking van het eeuwfeest van den zeeslag by Navarln zijn thans verschenen. Het zyn: 1.50 dr. groen grijs; voorstellende de haven van Navarin. de 4 dr. blauw grijs (een episode uit den slag), 5 dr. bruin en zwart (sor Codring- ton), 5 dr. bruin en zwart (sir Edward Codrington), 5 dr. blauw en zwart (de Eig- ny,) 5 dr. karmijn en zwart (van der Hey- den) Hongarije Met het nieuwe watermerk, tanding 14, verscheen de 16 filler paars. Italië Vliegpost, type 1926, watermerk kroon, tanding 14: 50 c. karmün. De vliegzegels 50 op 60 c. en 80 op 1 L. zün uit koers. Lnxemburg Voor de postzegels zal eerlang papier wor den gebezigd, dat een golflün als watermerk heeft. Malta Vliegpost: de 6 p. rood en violet der serie 1926-27 verscheen met opdruk „Air Mail." Noarwefcesï De herinneringszegels by gelegenheid van den lOOsten geboortedag van Ibsen, met tanding 14y, x 13zijn: 10 öre blauw, 15 bruin, 20 rood, 3C o blauw. Rusl: nd 7 k. kaAiijn. Tsjecho-Slowak Portzegels: 20 h en 30 h rood; 5 k, 10 k, 20 k. blauw. Tnrl-ije Volgens een bericht uit Constantincpel zullen de Turksche posteryen eerlang een nieuwe serie postzegels uitgeven ter vervan ging van de Khemalistische zegels van 1926. Zweden Ter gelegenheid van den jOsten verjaar dag van koning Gustaaf zal in Juni a.s. een herinneringsserie in de waarden: 5, 10, 15, en 25 öre verschenen. Ze zullen verkocht worden met 5 öre opslag ten bate van het fonds voor kankerbestrijding. Zwitserland Dienstzegels: 25 c. bruin en lichtgel, 40 c. lila en oHJf, 5 fr. hel blauw; de 25 c. en 5 fr. met opdruk Société des Nations, de 40 c. met ondruk S. de N. Bureau international du Travail. In Nederlandsch-Indië hebben de 4 en do 5 c. van kleur verwisseld: de 4 c. is nu groen, de 5 c. blauw. In Suriname wordt uitgegeven de 22 cent in gewyzigd jubileum-type*

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 10