1 m N.V. VAN BASTEN'S Koninklijke Smyrna Karpetten Aank. Verkoopsters gevraagd. INSCHRIJVING VERGADERING HULDEBLIJK WONINGINRICHTING CHAUFFEUR GEVRAAGD S.J. DE GOEDE HET LIMBURGSCH DAGBLAD rijke Mijnstreek Danieshoedenmagazijn DE ROOMSCHE RAPHAEL-REIS. Helena Anth. Cornelia Mathot A. W. J. Dijkhoff H. M. Dijkhoff- v. d. Meer OPENBARE KENNISGEVING. N.V. ONS LAND GEMEENTERAAD VAN HAARLEM aan H.M. de Koningin- Moeder Voor Vraarf-en Aanbod ADVERTENTIËN Hulp i.d. Huishouding DAGDIENSTBÖDÉ GEVRAAGD GEVRAAGD Welke eenv. Juffrouw R.K. Juffrouw R.K. MEISJE R.K. Huishoudster Monteur-chauffeur FLINKE JONGEN TE KOOP ill Banketbakkerij LIEFDEWERK TE KOOP TE KOOP GEVRAAGD Schoenreparatie TEKOOP HUWELIJK FONGERS Rijwielen JOH. SWAALF EEN WONING 500 Gramofoonplaten HET OPERAHUIS Zwarte zijden Japon Iraagt GRATIS Proefnummers aan de adminlstr te Heerlen 1 GEMENGD NIEUWS W'egens verduistering van ruim 200.000 Een nachtzoen voor de katten De Amsterdamsche haven gedurende de Olympische Spelen De onbewaakte overwegen Waardoor vertraging ontstond VTeesch vergiftiging Als 't uitraakt Een noodlanding op de Zuiderzee KUNST EN KENNIS Een allerbelangwekkndste muzikale uitvinding Arnold Jozephus Borst «VOOR WAND en PLAFOND. DEKT.n één laag] iGaat ove/» W/tka/k. Geeft n/'et af. Verschiet niet. I30PRACHTKLEUREN.TE BEZICHTIGEN BIJ DEN 1 DROGIST. PRIJS VANAF 25^1? VOOR 7'A Ml. N.V. de Haarlemsche Hypotheekbank KATHOLIEKEN Koopt aan Stafinnsklosken alleen dit lectuur, welke geen gevaar oplevert Er biedt zich aan Si Wagenweg 102 - Telef. 11159 t.o. Hazepaterslaan Haarlem Voorts een groote collectie hand geknoopte Smyrna tapijten. Bezoekt onze monsterzalen met Eetkamer- Heerenkamer- Slaapkamer- Salon-Ameublementen WORTELNOTEN- en antieke kasten van Am erongen's JONGEN gevraagd Te koop gevraagd Groentehandelaren Alléén ZIJLSTRAAT U voor publiciteit in da Ooi aangewezen blad NAAR ROME. (Van onzen Rom. corr.) De besten van de beste ingenieurs uit het Jverre, maar bekende Holland zijn naar Italië afgezakt om de werken van de fas cistische regeering te komen b-siudeeren en die in Holland in toepassing te bren gen. Niet letterlijk, maar toch wel on geveer zoo stond het in de Romeinsche Zaterdagmorgenbladen, en in Rome, waar we van het altijd ijverige bestuur al een seintje hadden gehad, begrepen we, dat Raphael er was. 'k Had er geen notie van waar ik ze vinden kon. Rome, ziet u, is groot! Mr.ar toen het Zaterdagmiddag begon te worden, en ik hetzij dan om de zoete mceder- tale, om Raphael, of om de Hollandsche sigaren die ze wel niet vergeten zouden hebben; de behoefte voelde om ze ein delijk eens te zien, toen ben ik den Ti ber overgestoken. Want Raphaël is nu een maal vóór alles Roomsch, en als je Ra phaël in Rome zoekt, wel, dan zoek je het natuurlijk in de omgeving van St. Pieter. Het klopte als een bus. 'k Was nog niet aan den Engelenburcht, toen me een taxi voorbijschoof uit wier portieren een blauwe rook wolkte. 'k Heb mijn neus in den rock gestoken en't wós Raphaël! Ten min ste, 'k rook Hollandsche sigaren. Nog een leger taxi's volgden. En toen zag ik ook de groote insignes met gulden rand en hartje. Ja, 't is een feit: als je Raphaël in Rome zoekt, zoek je het natuurlijk in de omge ving van St. Pieter. En midden op de piazza San Pietro wa ren ze. Een ruime kring stond voor den hoofdingang van den St. Pieter. Bij den obelisk koeterwaalden er anderen met de handige kooplui. Ze zwermden onder de portici van Bernini, de grootsche zuilen galerij die de piazza San Pietro omsluit. „Raphaël hè?" „Ja meneer, allemaal! Bijna driehonderd 'k Heb al vele reisgezelschappen en voor al bedevaarten van alle landen en alle vol keren ter wereld in stomme verbazing en tintelend enthousiasme gezien daar tus- schen den obelisk en de fontjnen, in de schaduw van St. Pieter. Maar zooveel ècht- Roomsche blijdschap vond ik er toch voor het eerst. En dat juist onder Hollanders die den naam hebben ijsbergen te zijn, en dat gekleed schijnen te vinden; en dat juist onder Hollanders die huneersten indruk al te boven waren, want ook des morgens de eerste morgen in Rome was hun eerste uitstap, naar St. Pieter ge weest, en velen bezochten Rome al eerder. „Goede reis gehad?" Och, 't is zoo de gewoonte om dat te vragen: Zin had het niet. Zooveel tevre den vreugde, zooveel voldaanheid zijn zelfs na een geslaagde reis zeldzaam. Want de geest die er onder de bedevaartgangers heerschte en heel hun verblijf in Rome lang heerschen bleef, die .geest was als een wonder! In verschillende groepen waren ze Woens dagmiddag om half drie en half vier uit Arnhem en Roozendaal vertrokken, waar na den volgenden morgen te Bazel de ont- raoetir plaats had. Het is niet aan mij om va., tie reis naar Milaan te vertellen, want ten slotte ben ik er geen oogenblik bij geweest. Maar voor hen die van Zwit serland wat meer afweten, zeg ik dat Ra phaël prachtig weer trof en o zeld zaamheid! een heldere lucht. In Milaan sloeg het uur van schelden. De eene groep week naar het Westen uit, naar Genua; de andere reisde het zuiden in naar Bologna. Die in Genua troffen het met een troep passagierende Hollandsche Jantjes; een bezoek aan een Hollandsche boot moest zelfs aan het program wor den toegevoegd. Daarna ging het den vol genden morgen langs de kust naar Rome, waar men 's avonds te zeven uur aankwam. Die in Genua brachten des morgens nog een bezoek aan de beroemde Corpus Chr.s- ti-kerk, waarna ze, via Firenze, eveneens opgingen naar de Eeuwige Stad. Den nacht van Vrijdag op Zaterdag was heel Raphaël in Rome. En Zaterdagmiddag stonden ze, nog enthousiast over de reis, op het St. Pieters plein waar alle Roomsche harten warmer kloppen. Alleen „Nou, eigenlijk is er toch wel iets ge beurd, ziet u. In Bologna is er één zijn portefeuille ontrold. Honderd en zestig gul den zat er in. Maar we hebben hem niet laten tobben, hoor! Er is een collecte ge houden ennou! toen scheelde het maar een haartje of-ie had er nog een buiten kansje aan gehad!" Maar ze waren natuurlijk niet naar het St. Pietersplein gekomen Voor een gezellig praatje over de reis. Er werd verzamelen geblazen en in kleine groepen, die onder bekwame leiders stonden, trokken ze de kerk binnen. De grot, de schatkamer, het graf van Pius X z„ de reliquieën, de beelden, de mozaïken, de piëta, u vergeve mij maar, dat ik driekwart vergeet en er niet meer van vertel. De St. Pieter is nog nooit beschre ven. Kom u zelf eens kijken. Het is maar veertig uurtjes met den trein Bijna viel de scheiding zwaar, toen de tijd naderde waarop een kleine herdenking zou plaats hebben op het graf van Mgr. Schaepman, die rust -op het kleine kerk hof der Duitschers, Hollanders en Vlamin gen dat naast St. Pieter gelegen is. Door het nauwe deurtje in de via della Sacristia drongen we binnen in het kleine portaal. Daarna een kort gangetje door, een trapje af, nog een gangetje door, en ze waren op het heel kleine kerkhofje waar twee onzer grooten rusten; Mgr. Schaep man en mr. Regout, de eerste gezant bij den H. Stoel. St. Raphaël vulde den klei nen doodenakker. Boven hun hoofden rees de majestatische koepel van St. Pieter. Een stilte die weldeed, hing onder de slanke palmen. Onder den eenvoudigen wit-marmeren gedenksteen die den karakteristieken kop van Schaepmann draagt en een Latijnsche inscriptie, een krans van fel-groene olijf bladen waardoor een oranjelint gevlochten was. We groepten om het graf. In het midden ontplooiden zich de Nederlandsche kleuren. Daarom heen stond het bestuur. Een klei ne ruimte werd gelatenvoor Schaep man. Klein maar dapper, sprak Jan Hellemans. de voorzitter, het eerst. Het waren rake dingen die hij zeide over het organisatie leven. Er zijn niet alleen rechten* maar ook plichten .En een organisatie die neu traal is. is geen organisatie voor Katho lieken. Waarom niet? Och, er zijn geen be wijzen noodig, als je staat aan het graf van Schaepman. Bravo! Daarna sprak pastoor Donders, de gees telijke adviseur van Raphaël. Spreker ging wat dieper in op het leven van Mgr. Schaepman. En toen zag hij Schaepman het grootst juist in zijn kleinheid. De grootste Schaepman was de Schaepman op zijn knieën. Onthouden! Ook de Capucljner pater Arsenius, uit Helmond, richte zich in een korte toespraak tot de aanwezigen. Toen werd ér een Onze Vader en een Wees Gegroet gebeden en klonk Schaepman's eigen mee3t bekende lied: „Aan U, o Koning der Eeuwen." Terwijl velen van de gelegenheid gebruik maakten om de kapel van het kerkhof te bezichtigen, schaarden anderen zich eyen rond het graf van Mr. Regout, onzen eer sten gezant bij den H. Stoel, die te kort na zijn aankomst te Rome overleed. Er werden enkele woorden gezegd over Room sche politiek en er werd gebeden. Enkele Limburgers men weet dat mr. Rtgout een Maastrichtenaar was; zetien het „Waar in 't bronsgroen eikenhout" in. Toen was het voorbij. Handiger dan men verwachten zou, be reikte men in groepjes de vijf hotels waar het diner wachtte. Des avondsNou ja, Rome is ook als stad heel mooi, terwijl de wijn goed en niet duur is. In een perceel aan den Hoogen Ringdijk te Leiden is op verzoek van de justitie te Medan, op last van den rechtercommissaris te 's Gravenhage gearresteerd zekere B., die zich in Indië ten nadeele van een bankin stelling aldaar zou hebben schuldig ge maakt aan verduistering van een bedrag van ruim 200.000. B. is gevankelijk naar het Huis van bewaring' te 's-Gravenhage over gebracht om Vandaar naar Indië te worden getransporteerd. Gekookte eitjes bij liet ontbijt We lezen in het „U. D.": Voor het kantongerecht te Utrecht heeft een eigenaardige procedure gediend. Een in woonster dezer stad had een civiele vorde ring ingesteld tegen haar dienstbode, aan gezien deze haar betrekking plotseling had verlaten, zonder inachtneming van eenigon. opzeggingstermijn, en zonder haar meeste res op eenigerlei wijze voor dit plotselinge vertrek schadeloos te stellen. Men zoü zeg gen: een doodgewone procedure, zooals er vrijwel iederen dag plegen voor te komen. Bij het hooren der partijen zijn evenwel eigenaardige omstandigheden aangevoerd qp grond waarvan de dienstbode recht meende te hebben haar dienst onverwijld te verlaten. Het meisje heeft namelijk aange voerd dat haar meesteres er acht katten op na hield, voor wie gedekt moest worden, omdat zij aan tafel mede aanzaten, om bij het ont bijt een gekookt eitje te genieten, aan de koffietafel gebakken visch te verorberen en aan het middagmaal soep, vleesch, groente, en toespijs. De kattevaat moest door de dienstbode gereinigd worden. De dieren mochten, om hun gezondheid, de kamer niet verlaten, weshalve zij daar hun behoefte de den, wat door de dienstbode telkens moest worden opgeruimd. Iederen morgen moest zij de katten zeker lichaamsdeel reinigen, zooals zulks pleegt te geschieden bij babies, met natte luiers, éindelijk moesten alle katten 's avonds, om rustig te kunnen sla pen, zoowel van de meesteres als van haar personeel, een nachtzoen ontvangen. De dienstbode meende dat een en ander niet behoorde tot de bezigheden, die rede lijkerwijze van een dienstbode gevergd kun nen worden. De meesteres ontkende, dat de hierboven genoemde werkzaamheden van de dienst bode werden gevergd, zij hield wel katten, maar dat was de dienstbode by het aan vaarden harer betrekking bekend. Ontkend werd, wijders, dat het meisje de katten moest wasschen en goeden nacht zoenen. De die ren liepen in een ren en een kat wascht zich zelf zoo werd betoogd en laat zich derhalve niet wasschen. De meesteres achtte zich op grond van een en ander volkomen gerechtigd van haar dienstbode een schadeloosstelling te eischen wegens onrechtmatige dienstverlating, waar het meisje voor onbepaalden tyd tegen een vast jaarloon bij haar als dienstbode was aangenomen. De kantonrechter, gistermorgen vonnis wijzende, heeft de dienstbode de levering van getuigenbewys opgelegd, teneinde door dat getuigenverhoor haar in de gelegenheid te stellen te doen bewijzen de waarheid van de tedenen, die haar tot het verlaten van haar dienst hadden genoopt. Dit getuigen verhoor zal plaats hebben op een ander te bepalen dag: Zooals reeds' vroeger gemeld, zullen tüdens de Olympische Spelen eenlge hotelschepen in de Amsterdamsche haven komen te liggen. Er zullen twee soorten schepen komen, in de eerste plaats eenlge Nederlandsche, die als werkelijke hotels zullen Worden geëxploiteerd en in de tweede plaats de buttenlandsche schepen, die of met deelnemers aan de Olym pische Spelen of met touristen naar Neder land komen Het stoomschip „Oranje Nassau" van de Stoomvaart Mij. „Zeeland" wordt reeds tegen het einde van deze maand te Amsterdam ver wacht. Dit schip heeft vijfhonderd bedden en aan boord zal zich een cabaret bevinden. Het komt te liggen aan de Oosterdokskade tegenover het Scheepvaarthuis. Het s.s. „Grotlus" van de Stoomvaartmaat- -chappü „Nederland", dat thans zijn laatste veis naar Nederlandsch. Indië voor ge noemde maatschappij maakt, zal als hotel- rchip worden geëxploiteerd en zal naby de Marinewerf gemeerd worden. Uit Amerika komt de „President" Roose velt" van de United States Line met de Ame- rikaansche deelnemers aan de Olympische Spelen en hun officials. Ook brengt dit schip een twaalftal paarden mede voor de Ameri- kaansche ruiters. Het wordt in Juli verwacht en komt te liggen op de boeien ter hoogte van den steiger van de Holland-Amerika-Lijn. De Finsche spelers en officials komen met het Finsche ss. „Bellamo" dat een plaatsje zal vinden in het Marine-bassin. Het Deensche touristenschip „Polonio" zal worden gemeerd aan de Javakads, terwijl het Engelsche s.s. „Arabio" met ongeveer duizend Noren, leóett van Noorsche sportvereenigin- gën, komt te liggen voor loods VII aan de Sumatrakade. De Italianen komen met een semi-regee- ringvaarfhig, de SOlunto", dat gemeerd zal worden op de boeien voor den Westerdokdyk Het Duitsche s.s. „Ubona", dat met een groot gezelschap touristen komt, zal zeer waarschijnlijk, een plaatsje vinden in de Coenhaven Het ligt in de bedoeling voor de opvarenden van dit schip een loods ter be schikking te stellen, welke dienst zal doen als garage. Voor het oogenblik is niet bekend, welke schepen nog meer naar de Amsterdamsche haven in verband met de Olympische Spelen zullen komen. Er worden er evenwel nog meer verwacht o a. nog een Zvveedsch tou ristenschip terwijl nog overwogen en onder handeld wordt over het inrichten tot hotëlschepen van nog eenlge groote Neder landsche stoomers. Een besluit is evenwel nog niet genomen. Alle schepen, welke in verband met de Olympische Spelen naar de Amsterdamsche 'naven ltomen, zullen zyn vrijgesteld van ha vengeld Het laat zich aanzien, dat in de. Amster damsche Haven tijdens de Olympische Spelen een zeer druk verkeer, vooral van kleine vaar tuigen, die de scheepshotelbewoners van en naar de schepen zullen brengen, zal ontstaan. meerd. Het defect schijnt niet van emsiigen aard te zyn en men hoopte vanmiddag weer op te stijgen Gisterenavond omstreeks zeven uur heeft onder de gemeente Waalre een ongeluk plaats gehad. De vrachtauto van G. v. Eooy uit Eindkpven passeerde den onbewaakten overweg op het moment, dat de Eelgische trein, komende uit Eindhoven, rijdende in de richting Valkenswaard, voorbijreed. De auto werd van achteren gegrepen en groo- tendeels vernield. De beide inzittenden be kwamen wonder boven wonder geen letsel. Te Leiden is ter hoogte van de Blauw- poortsbrug brand ontstaan in de bovenlei ding van het electrisch tramnet, doordat een isolatieband defect was geraakt. De brand weer was spoedig ter plaatse, doch behoef de geen dienst te doen, omdat inmiddels de stroom was uitgeschakeld. Het tramverkeer tusschen den Haag, Lei den, Katwyk en Noordwyk was hierdoor 25 minuten gestremd. Dezer dagen deed zich in een gezin te Enkhuizen een geval van vergiftiging voor, na gebruik van gehakt. Thans is de moeder overleden. De andere huisgenooten zyn aan de beterhand. Een meisje uit Zutphen had haar zinnen gezet op *n jongen uit Arnhem en 't ging geruimen tyd goed. Men ging van Z. naar A. en van A. naar Z. Het zou echter niet altyd rozengeur en maneschijn biyven. Er kwam verschil van meening op een moolen dag, nog maar kort geleden. Ze wou niets meer met hem te maken hebben. Daarna liep ze met wraakzuchtige plannen naar de politie, die eigeniyk met geëindigde engage menten niets heeft uit te staan. Doch nu 't uit was, ging ze ftaar de politie. Wat was 't geval? By een harer bezoeken aan Arnhem en aan de schoonouders in spé, had ze, zoo lezen we in de „N. A. Crt.", van den a.s. schoonpapa een zilveren dameshorloge ten geschenke gekregen. En juist dat horloge, daar ging ze voor naar de politie, want ze wist, dat de a.s. schoonpapa daar waar- schymyk niet op rechtmatige wijze was aangekomen. Ze bracht het klokje bij de politie te Zutphen, vertelde haar wedervaren, en dat rt nou af was en en dat ze het horloge niet langer wilde hebben, want dat er een lucht.'» aan was, waarmede zy niets te maken wilde hebben, en de politie moest het uurwerk maar houden. Alzoo geschiedde, erj omdat er thans geen rechtmatige eigenaresse is, wordt door de politie gezocht, totdat deze is gevonden. Te Hoorn cirkelden gistermiddag 3 water vliegtuigen boven de stad. Plotseling zag men van een ervan een vuurstraal uitschie ten en direct daarop daalde het vliegtuig op de Zuiderzee. Het bleek een motordefect te hebben gekregen. Het vliegtuig ls naar den steiger van de Rykswerklnrichtlng ge sleept, waar alle drie vliegtuigen zyn ge- Men schrijft ons: In de Groote Opera te ParUs, heelt dezer dagen een demonstratie op muzikaal -gebied plaats gehad, die bui tengewone belangstelling gewekt heeft. Een jong Fransch geleerde, electrotechnicus en muziekgeleerde tégehjkertyd, heeft daar een nieuwe vinding gedemonstreerd: „les ondes musicales" gedoopt: de muzikale aeter- golven. Voor eenige maanden kwam de Russische uitvinder Thememin reeds met een dergelijk soort, hoewel zeer primitief toestel; een soort radio-ontvanger, waaruit door bewe gingen met de hand allerlei tonen, een soort, muziek dus, konden gehaald worden. De Fransche geleerde, professor Maurice Martenot, demonstreert eenzelfde soort inr strument, echter oneindig Veel volmaakter. Ook heeft hij een radiotoestel, dat zonder antennen werkt, voor ziöh, en door middel van bewegingen met de handen en een draad die hy opneemt, kan hy de „muzikale gol- ven", die hy aan het instrument weet tq ontlokken, van toonhoogte en timbre doen veranderen, in sterkte doen toe- en afnemen, trillers en glissandios maken, kortom: hét toest'l wordt als een volledig Orkest, in rijk dom van timbre en gemak van expressivi teit op wonderbaerlijke wyze allerlei muziek te voorschijn roepende. Prof. Martenot gaf, terwyi zyn zuster hem aan den vleugel begeleidde, met zijn „muzi kale aetergolven" een geheel volledig concert: een koraal van Bach, Mehuet van Beethoven, Chants Russes van Lalo, Pavane van Ravel, wisselden af met stukken van Debussy, Schu mann, Mozart, Cesar Franck, e.a. De hoorders, waaronder de voornaamste musici van Parus, waren opgetogen over het nieuwe instrument, dat waariyk wonderlyke perspectieven opent. Het geluid is noch dat van de menscheluke stem, noch dat van een of ander houten of koperen of snareninstru ment; het gelijke iets op de cello, maar is oneindig meer gevarieerd. Met deze muzi kale aethergolven, wordt in de muziekwereld een nieuw element gelanceerd, dat voor on gekende mogeiykheden de vooruitzichten opent. Binnenkort zal prof Martenot, naar wü vernemen, in het Concertgebouw te Amster dam zun vinding demonstreeren. Hiermede vervullen wü den treurigeh plicht U kennis te ge ven van 't overiyden van onzen dierbaren Vader SIMON JOHANNES DE ROOIJ Weduwnaar van Anna Maria Jonker na voorzien te zyn van de H. H. Sacramenten der Sterven den. in den ouderdom van 75 J. Haarlem: M. H. DE ROOIJ Amsterdam: A. M. J. DE ROOIJ Relig. Verzoeke van rouwbeklag: verschoond te biyven. Haarlem, 10 Mei 1928. Turfmarkt 20 rood. Dc H.H. Uitvaartdiensten wor den gehouden Maandag 14 Mei, in de Parochiekerk van O.L. Vr. Rozenkrans, te 7, VA, 8 uur en om 9 yt uur de gezongen Requiem waarna de begrafenis van uit de kerk op het R.-K. Kerkhof St. Barbara. ONDERTROUWD en HiUegöm: Leidschestr. 60. Noordwyk: Kerkstraat 4. Noordwuk, 11 Mei 1928. Huweiyksvoltrekking 31 Mei. Toekomstig adresHoofdstraat, Sassenheim. Receptie: Zondag 13 Mei van 35 Uur te Noordwyk. Den 24sten Mei a.s., hopen onze ge liefde Ouders en den dag te herdenken waarop zy voor 5Jaar in den Echt werden vereenigd. Dat God hun nog lang moge sparen U de wensch van hun dankbare KINDEREN, BEHUWD- en KLEINKINDEREN. Haarlem, 11 Mei 1928. Verven van Tapijten, Karpetten, Looper», verschoten Gordijnen, Meubelstoffen enz. in dezelfde of donkerder kleuren. WACHT U VOOR NAMAAK l ECBSTC HCDCRUHOSCHI WATERVtRFFABRIIK HAARLEM. LEERLINGEN AAN DE OPENBARE SCHOLEN VOOR GEWOON LAGER ONDERWIJS TE HAARLEM. De aangifte voor den nieuwen cur sus, aanvangende 1 September a.s., kan geschieden in de schoolgebouwen, op MAANDAG, 14 MEI a.s., tot en met VRIJDAG, 18 MEI d.a.v., telkens des namiddags van 44 'A uur. De kinderen moeten op 1 September a.s.; den leeftyd hebben bereikt VAN 5 JAAR EN 6 MAANDAEN. De toelating geschiedt éénmaal per jaar. Aangifte na 18 Mei a.s., worden slechts onder voorbehoud aanvaard. Geboorte-bewijs mede te brengen. BETAALBAARSTELLING VAN ALLE NOG IN OMLOOP ZIJNDE hy, PANDBRIEVEN, op I JUNI 1928 en wel: de stukken van 100C.- met 1009.17 van 500.- met 504.58 en van 100.- met 100.92. Gedurende de maanden JUNI en JULI kunnen zy worden omgewisseld in \y, pandbrieven tegen 1 bene den Amsterdamschen Beurskoers, op den dag van ontvangst van het stuk. Betaling en Omwisseling geschieden NIET TEN KANTORE VAN DE HAARLEMSCHE HYPOTHEEKBANK doch te HAARLEM by de HAARLEM SCHE BANKVEREENIGING; te AMSTERDAM by BROEKMAN'S EFFECTENKANTOOR te 's-Gravenhage by de Heeren M. DE JONG Zn.; te ROTTERDAM by de FIRMA L. SCHAAY Co.; en h'j de vertegenwoordigers dei- Bank in andere plaatsen. BURGEMEESTER en WETHOU DERS van HEEMSKERK, maken, in gevolge artikel 6. 2e alinea der Wa renwet, bekend, dat SIEBRAND DE VRIES, wonende wyk-aan-Zee-en- Duin, Kuikensweg 36, bij vonnis van den Kantonrechter te Haarlem, van 21 Maart 1028, wegens overtreding van de Keur'ngsverordening van Waren dezer gemeente, n.i. verkoop van melk van ondeugdeiyke samenstelling, is veroor deeld tot eene geldboete van 40. subs'diair vijf dagen hechtenis. Heemskerk, 10 Mei 1928. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. WIEGMAN, Burgemeester. H. v. BENTHEM, Secretaris. Gevestigd te Brussel. De Directie deelt mede, dat van de 7% Obllgatieleening, groot 300.000.— van 1923 in coupures van 500.elk, zyn uitgeloot de volgende 20 nummers: 30; 54; 121; 186; 258; 332; 336; 345: 354; 356; 374; 395; 398; 418; 435; 456; 498; 526; 572; 573. Deze Obligatiën zyn op 1 Juni a.s. aflosbaar ten kantore van N.V. „Ons Land" te Brussel, en by de N.V. Druk- kery „De Spaarnestad", Haarlem. VAN DEN op WOENSDAG 16 MEI 1928, des namiddags ten l'A ure, zoo noodig voort te zetten des avonds ten 8 ure, in de Oude Raadzaal ten Stadhuize. Het Comité voor Velsen c. a. maakt bekend, dat de gelegenheid tot het geven van bydragen voor bovenge noemd doel, zal worden gegeven: Voor IJmuiden: Groen v. Pr'nsterrer- school, school Wiilemsplein, Insin- gerschool en Schaftlokaal Hera; Voor IJmuïden-Oost: P. Vermeulen- school, school H, R.K. Meisjesschool; VoorDrlehuis: R. K. school; Voor Velsen: O. L. schol, en ten huize van Mevrouw NIEUWWEG, Zij - kanaal B; Voor Velsen-Noord: R. K. school, Chr. school Corverslaan, O. L. school en De Costaschool Voor Santpoort-dorp: Openbare Lagere school en ten huize van Mevrouw MOCK. Cremerlaan; Mevrouw REN- SEN, ..Hofgeest", Ryksstraatweg t. o Café Droogesteyn. Op al deze plaatsen op WOENSDAG 16 en ZATERDAG 19 MEI, telkens van 2 tot 5 uur. Voorts voor Santpoort-Station, het Postkantoor, WOENSDAG 16 MEI van 9—12 en ZATERDAG 19 MEI van VA tot 4 uur. toept niet in winkels waar onzede lijk» si N. Malthnsiaanscm artikelen worden verkocht oi voorbanden zijn 4 re„eis.p. plaatsing tü.60 Elke ritgel meer t 0.15 811 VOORUITBETALING In R. K. gezin, met kinderen, wordt per I of Ï5 Juni gevraagd, een goed met kinderen kunnende omgaan Dienstbode aanwezig. Adres: Mevrouw KOOT, zyiweg 51. gevraagd. Zondags vrü. By Mevr. O. J. KÉIJSER, Lorentzplein 25. net R.-K. Meisje, voor dag en nacht. BLOEMENDAALSCHEWEG 279, Over- veen. Net R.-K. Meisje gevraagd, niet on der 18 jaar, voor d. en n„ liefst van buiten, bü Th. B, FIELMICH, Anthq- niestraat, 50. wil voor 2 maanden zelfst. huish. en koken, vanaf 15 Mei, half 87 uur. Br. onder No. 2276, Bur. van dit blad. 21 jaar. hare bezigheden thuis heb bende, b, z. a. voor 1 of 2 dagen p.w., in huish. behulpz. te zijn, goed kunn. naaien, stoppen en strijken. Brieven, onder no. 2264, Bur. van dit Blad. 30 jaar, biedt zich aan voor h. in de huish. voor d. en n. Brieven onder No. 2265, Bur. van dit Blad. een Moeder met Dochter, als Filiaal houdster, liefst consumptieartikelen. Br. onder No, 2229, Bur. van dit blad. gevraagd te Hillegom. Midd. Leeftijd, aanbieding onder No. 2262, met opvave van leeftyd en conditie, Bur. v. d. BI. B. z. a. een nette halfwas voor garage of particulier. Br. onder letter H, aan den Agent v. d. blad, Glipperweg 15, Heemstede. Terstond gevraagd een by P. RUTTE. Bloemendaal. Bloemen- daalscheweg 61. 6 beste Schrammen, by P. v. d. KLUGT, Vlashoven, Noordwijkerhout. f 220.— f 330.— f 132.50 Voorradig: DARRAB 250x350. i i i, SYLMA 250x350. WILTON Karpetten 250x350. AXMINSTER Karpetten f 85.- en f 125. - Groote collectie PERZISCHE KLEEDJES vanaff 37.50 ANEGANG» hoek Warmoesstraat Wegens omstandigheden direct ter overname aangeboden, een naar de eischen des tyds ingerichte in volkryke buurt te Haarlem. Huis te huur. Goed rendeerende zaak. Brieven onder No. 275 Bur. van dit blad. Wie wil of kan een gezin voor onder gang behoeden, R. K. Hoofd van het gezin niet meer in staat te werken. Br., ond. no. 2263, Bur. van dit Blad. Firma A. F. KREMER, Kromme El leboogsteeg 8, vraagt voor hare vracht auto's een vertrouwd chauffeur. Zon der goede getuigen onnoodig zich aan te melden. Nieuwe Boeren- en Plattewagens, bij P. C. CATS te Velsen. voor licht werk, c.a. 14 Jaar. Aanmel den HELMBREKERSTEEG 9. Groote voorraad, geen teleurstelling. Dageiyks versch Runderkopvleesch, Lappen en Gehakt 28 cent per pond! 4 pond 1.00. Dik vet 45 cent. Nieuwe Groenmarkt JL7, b. d. Zylstraat. Een beste Melkgeit, door H. WARMER- DAM, Leidschevaart, Noordwyker- hout. een Bollebrik op Collingsassen, laad vermogen 1500 Kilo. Adres H. BERBEE Beekkade 19, Hillegom. nete Jongen 15 16 jaar, voor couran ten te bezorgen, voor heele dagen, by A. KOOLBERGEN, Hoofddorp. Reparateur gevraagd, voor alle voor komende reparatiën. Ook ïymwerk en crêpe reparatie voor schoenmagazyn. Br. onder No. 358, Bur. van dit blad. een Boerenwagen, wegens plaatsge brek, by J. Büwaard, stalhouder Meer straat 77, Hillegom. Weduwnaar, 49 jaar, met meerdere kinderen, zakenman, zoekt kennisma king met R.-K. Juffrouw of weduwe. Br. onder No. 360 Bur. van dit blad. KRUISSTRAAT 11 - Telefoon 10633. Uw adres voor prima Werkbroeken en Mouwvesten, gemaakt of naar maat ALB. KUYKEM Cronjéstr., hoek Kloosterstr. TeL 11748 Nette R. J. Jongelui die wenschen te trouwen, zoeken huur 5 6 gulden, tegen 1 Juli. Brieven onder No. 2266, Bureau v. d. blad hebben wy w. g. opheffing der zaak nog OP TE RUIMEN. Richart Tomberplaten van 3.75 voor 2.50. Alle merken 30 c.M. platen van 3.00 voor 2.25: per 2 stuks 4.00. Alle merken 25 c.M. platen van 2.00 voor 1.39, per 2 stuks 2.50. Onze prima Engelsche naalden van 50 cent voor 25 cent per doosje, per 5 doosjes 1.00. Aanbevelend: SCHAGCHELSTRAAT 36. 'N ADVERTENTIE IN DIT BLAD Steeds succes! Wat zegt dat? GROOTE MAAT, TE KOOP, splinternieuw 20.--, Nic. y. d. Laan straat 8, Haarlem. Het GOEDKOOPSTE adres voor PHILIPS RADIO en PHILIPS GLOEILAMPEN bii de b: „g GEEN FILIALEN Ook alle andere merk-artikelen, koopt U bij ons het GOEDKOOPST*.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 3