Spert en Wedstrijden (JIT HET ROOMSCHE VOETRAL- KAMP. R. K. F. D. H. V. B. „H. B. C."-praatje R.K. Sportvereeniging „The Yellow Black Boys". R.K. Sportpark voor Haarlem. R.K.V. „Zwaluwen". R. K. V. V. Onze Gezellen. N. V. B. Stormvogels IIHercules II S. M. L.—R. C. H. Olympisch A-Elftal Tottenham Hotspur Seriewedstryden „Stormvogels" Weenen krijgt hoog bezoek De Duitsche Olympische voorbereidingen HAARL. VOETBALBOND NEDERL. CRICKETBOND. Overzicht. TENNIS Programma voor Zondag: De Amerikaansche dames te Scheveningen Mej. Bonman slaat miss Anderson. Nederland' «Iaat Ierland Mis Helen Wills in Holland BRABANTSCHE BRIEVEN. t DE KAMPIOENSCOMPETITIE Eerder dan men kon verwachten, is de beslissing in den Overgang B gevallen en wel in het voordeel van Wilskracht. Zooals reeds werd medegedeeld, heeft V. V.Z. zich uit de competitie teruggetrokken. Er schijnt iets niet in orde te zijn met de Zaansche club. Zondag j.l. beschikte zij slechts over drie spelers. De overigen kon den zich met de besluiten van het techni sche bestuur niet vereenigen. De Amsterdammers kwamen daardoor op goedkoope wijze asm den eeretltel. Wanneer er evenwel om gestreden zou zijn,, had Wilskracht volgens velen toch de meeste kans gehad. Wij kunnen dan ook niet nalaten de groote Amsterdamsche met het behaalde succes geluk te wenschen. Wilskracht moet zich nu gaan meten met Lisse en N.E.O. Morgen ontvangen de Amsterdammers N.E.O. Met belangstelling zien wy het resultaat tegemoet. PROGRAMMA VOOR MORGEN KAMPIOENSCHAP R. K. F. Wilskracht—N.E.O. Overgang C D.HJj.G.D.A. 2e klasse G VI.C.Volendam MISSIE-WEDSTRIJD DEN BOSCH—LIMBURG Morgen wordt op het Kolping-terrein te Helmond de wedstrüd DEN BOSCH—LIMBURG gespeeld. De winnaar komt tweeden Pinksterdag in het strydperk tegen Haarlem of Utrecht in Nymegen. PROGRAMMA VOOR MORGEN 2e klasse B V.V.Z. U—R.O.D.A. 2e klasse C H.B.C. IISantpoort II 2e klasse D DHL. ILisse II (rest. 15 min. terr. Lisse) 3e klasse A A.D.O. n—Vitesse H 3e klasse E V.V.L.—Leiden II E.D.O.H. II—S.J.C. II (3 uur) Extra competitie A VoorwaartcR.K.V.Z. B St. LouisVitesse D A.R.C. nZwaluwen m E Santpoort IIIOnze Gezellen n T.Z.B. n—B.S.M. II DE MISSIE-WEDSTRIJDEN HET HAARLEMSCHE ELFTAL De elftal-commissie van den D.H.V.B. koos het volgende elftal voor den Missie wedstrijd Haarlem—Utrecht, welke op 20 Mei a.s. te Lisse zal plaats hefoben: Hoeboer (De Meer) Deursen, C. v. d. Wardt (H.B.C.) (V.V.Z.) Liebrandt A. v. d. Berg v. Boheemen (Wilskracht) (S.J.C.) (L. en S.) Renckens Geysel Kemperman v. Rooyen (R.K.A.V.) (De Meer) (Gr. Willem) (Lisse) F. de Lange (V.V.Z.) Een aantal reserve-spelers zal nader worden aangewezen. Den Haarlemschen voetballiefhebbers zal het ongetwijfeld een genoegen doen, dat de H.B.C.'er v. Deursen gekozen is. wy hadden Kamer en Drayer, beiden van T.Y.B.B., eveneens 'n zeer goede kans ge geven. De commissie dacht er evenwel an ders over. Hoe het echter met de V.V.Z.-spelers moet gaan, ïykt ons een moeilyke kwestie. Zooais bekend, trok de Zaandamsche club dch uit de competitie terug. „Een nieuwe dag, een nieuwe glorie, een nieuwe spoorslag ter victorie! Deze aanhef van het missie-lied was wel zeer van toe passing op den districtsdag van JJ. Zondag. Had al onze vereeniging haar best gedaan om hare gasten het zoo aangenaam moge- ïyk te maken, de Haarlemsche voetballers overtroffen zich zeiven. De 65 zege was wel een zeer geringe belooning voor hun keurig, enthousiast spel. Het was een open baring wat zij in hun mars bleken te hebben. De H. B. C.'ers hadden in het behaalde suc ces een werkzaam aandeel en kunnen met voldoening op dezen wedstryd terugzien. Van Deursen bleek zijn ouden vorm te heb ben teruggevonden en wat dat zeggen wil kon ieder waarnemen. By 'de junioren was „Houtje" favoriet, jammer, dat er hier eenige zwakke plaatsen waren, anders had Leiden geheel met leegen handen de terugreis kunnen aan vaarden. Verschillende leden hadden aan den op roep gehoor gegeven, om de behulpzame hand te bieden, terwijl een groot aantal leden vrijwillig een kaartje kocht. Aan alleen hier onze warme dank. Voor morgen: V. V. A.—H. B. C„ 2.30 uur. H. B. C. IISantpoort II 2.30 uur, A. van Bezu. H. B. C. V—V. V. F. II, 1 uur. Het eerste gaat wederom zyn geluk be proeven tegen V. V. A. en naar we hopen met beter resultaat, dan ten vorige male. Over deze kwestie is het laatste woord nog niet gesproken. We nemen aan, dat ons eer ste nu wint en zich dus in de volgende ronde plaatst. Het elftal van Delissen ontvangt de rood- broeken, met wie zij nog iets te ver effenen hebben. Veel zal afhangen, hoe jelui uitkomen. Ten slotte ontvangt H. B. C. V de jongste Franciscaantjes om 1 uur. Als V. V. F. nu maar komt. TOONEELCLUB In den loop dezer dagen algemeene leden vergadering. Aan de orde is een zeer prettig Mogen wij dus den leden vriendelijk ver- voorstel. zoeken, deze vergadering te bezoeken? Con vocaties volgen MAQ. SecretariaatSpaanschevaartstr. 90. Hedenavond van 7 tot 8 uur contributie betalen in de R. K. Mil. Vereeniging, Zoete- straat. De jaarlijksche algemeene ledenvergade ring wordt gehouden op Dinsdag 22 Mei a.s., des avonds te 8 uur in de R.K.Militairen Ver eeniging. De agenda luidt 1. Opening door den voorzitter 2 Notulen 3. Jaarverslag secretaris 4. Jaarverslag penningmeester 5. Verslag kascommissie 6.. Bestuursver kiezing 7. Bespreking 2e Lustrum8. Rondvraag. Voorstellen en opgave bestuurscandidaten moeten vóór 20 Mei bij de secretaris worden ingediend. Deze ledenvergadering is verplichtend op straffe van 25 cent boete en is slechts toe gankelijk voor seniorleden. Leden, die onze vereeniging eventueel wenschen te verlaten, worden er aan herin nerd, (jat zij hun lidmaatschap uiterlijk 20 Mei schriftelijk aan den secretaris moeten opzeggen. Doen zij dit niet, dan verbinden zij zich weer voor het geheele komende ver- eenigingsjaar. Morgen wordt er gespeeld Onze Gezellen IT.Y.B.B. comb. 2J4 uur. Zwaluwencomb.T.Y.B.B.veteranen 2 uur. R.K.V.Z. III—T.Y.B.B. IV 1 uur. Een T.Y.B.B.-combinatie speelt morgen een vriendschappelijken wedstrijd tegen Onze Gezellen I op het terrein aan den Spaarnhovenweg. Voor dezen wedstrijd is door het O.G.-bestuur een zilveren medaille beschikbaar gesteld, dus aangepakt heeren. Er zijn nog eenige onbezette plaatsjes in de medaillekast 1 Onze veteranen komen morgen in actie. De vroegere geelzwartglorie speelt om 2 uur op het Sportpark een wedstrijd tegen een Zwa luwencombinatie. Als de capaciteiten- even redig zijn aan de blakenden strijdlust,wordt het een reuzesucces 1 Zij droomen natuur lijk al van goaltjes maken etc. De benjamins bezoeken om een uur R. K. V. Z. 3. Indien de kleine geel-zwarten in hun twee resteerende wedstrijden drie punten weten te behalen, zijn zij kampioen. Hard werken dus jongens 1 Hemelvaartsdag speelt T.Y.B.B. I op het Sportpark voor de le ronde om den Sport- parkbeker, tegen Leiden 1. Aanvang der wedstrijd 3 uur. HENK. R.K.V.V. Concordia 13 Mei: ConcordiaBeverwijk II half 3. Concordia II—H.B.C. III Hedenavond van 8 tot 9 uur contributie betalen. Zoo krygen jullie nogmaals een kans jongens om je positie te verbeteren. Je weet het 1ste punt brengt je al in veili ge haven en anders krygen Jullie je eerste klasseschap te verdedigen, maar zoover zal en mag het niet komen. Werd ook de vorige keer B. niet met een nederlaag naar huis ge stuurd, en al zal hte nu een sterk Beverwyk tegenover zich zien, daartegen staat een elf tal dat de laatste stroohalm niet loslaat en werken zal van de eerste tot de laatste mi nuut. Ja jongens nog eens zooals tegen Santpoort dan is de zege niet alleen, doch ook een plaats in de eerste klas je loon. Kom Roomsch Hillegom, bewijs dat ge uw katholieke eerste klasser behouden wil door allen naar Nieuw Treslong te stroomen, en ze zonder ophouden aan te moedigen. De wedstryd van het 2de is nog niet definitief doch ze komen toch allen contributie beta len, niet waar, dan vernemen jullie meteen: spelen of niet. Molenwerfslaan te Heemstede Secretaris H. J. van Tol Jr., Joh. de Breukstraat 33, Programma voor 13 Mei 1928 Voor den grootcn Sportpark-Beker lste terrein: V. V. A. 1—H. B. C. 1, 2>4uur, Haverkorn. Voor de Na-competitie 3e terrein: T. Z. B. 2—B. S. M. 2, 2y, uur, Zoet. Voor de Junioren-competitie 3e terrein: R. K. V. Z. 3—T. Y. B. B. 1 uur. le terrrein: Alliance 3—Geel-Wit 3, 1 uur. Seer.: J. C. Kruyver Jr. 2e Zuidpolderstr. 16 Programma voor morgen Voorwaarts I—R. K. V. Z. I. R. K. V. Z.-eomb.T. Y. B. B.-comb. 2 uur Sportpark. R. K. V. Z. IllT. Y. B. B. V, 1 uur Sport park. Het eerste vertrekt om 12 uur vanuit het station Haarlem. Veel 6ucces. Een combinatie ontmoet haar Geel-Zwarte collega's. De junioren trachten kampioen te worden door T. Y. B. B. te slaan. Hedenavond contributiebetalen in ons club gebouw van 89 uur. 5ecr.: J. J. Loerakker, Leeuwerikstraat 13, Onze Gezellen IT.Y.B.B. comb. Santpoort IIIOnze Gezellen II. Onze Gezellen III— Het eerste spelt een medaille -wedstrij d tegen 'n sterke combinatie van de Boys. Het is niet waarschyniyk, dat de Gezellen de medaille zullen winnen, doch het voor naamste zal wel bereikt worden, nJ. een faire wedstryd. De reserves gaan voor de extra-compe titie naar Santpoort. Beide elftallen ont- loopen elkaar niet veel in kracht, zoodat de uitslag moeilijk te voorspellen is. Ook de junioren komen morgen weer in het veld. Door interne aangelegenheden is dit elftal wederom gewyzigd. Dit neemt niet weg, dat er wel een gunstig resultaat be reikt kan worden. BEKERWEDSTRIJDEN. Tusschemonde Alcmaria Victrix—Hollandia EindhovenBlauw Wit HilversumW.F.C. Veendam—U.V.V. L.F.C.—D.E.C. LeeuwardenP.E.C. D.H.C.—C.V.V. H.F.C.—Zilvermeeuwen S.MX.R.C.H. PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Kampioenschap van Nederland. Ajax—Z.A.C. FeijenoordN.O.A.D. 2e klas B K.F.C.—Helder Promotie Reserven 2e klas Stormvogels 2Hercules 2 Promotie Reserven 3e Klas W.F.C. 2—K.FC. 2 AFDEÉLING II Promotie 3e Klas VoorwaartsGouda OlympiaR.F.C. AFDEELING IV Promotie 2e Klas BleyerheideHelmond Bredanla—B.V.V. De laatste competitiewedstryd, welke de Stormvogels-reserves morgen zullen spelen, is zeker niet de onbelangrijkste, èn voor hen zelf èn voor hun tegenparty. Een overwinning brengt den IJmuidena- ren promotie naar de Res. le klas, elke andere uitslag daarentegen geeft de eer aan de volgelingen van Wout Buitenweg. In Utrecht bleven laatstgenoemden met 32 in de meerderheid, dank zy het gelukje, dat zy een tweetal penalty's mochten nemen. We zijn er dan ook van overtuigd, dat de Stormvogels morgen op hun eigen terrein revanche zullen nemen. De thuisclub komt als volgt uit: de Waard, v. d. Lugt, Heylig, de Boer, Vermaak, Heylig, v. Es, Blinkhoff, Visser, v. d. Werff, de Waard. De extra tusschenronde voor den N. V. B. beker heeft de R. Racing een uitwedstryd ge bracht tegen een derde klasser in Arnhem. Dit elftal heeft j.l. Zondag nog met 41 gewonnen van de Noordelyke kampioenen, Velocitas. Dat mag voor de R. C. H.'ers een aanspo ring zyn om de zaken maar zoo serieus moge- lyk op te nemen anders voorzien we voor hen eveneens een ongunstig resultaat. Echter gaat het elftal, naar we meenen, wederom zoo goed als geheel compleet weg, zoodat we niet anders dan op een overwinning van onze stadgenooten kunnen rekenen. Het elftal gaat in de volgende samenstel ling uit: Kos van Es Prevost N.N Nieuwenhuis Muller Kedde Hanse Verkerk Ruis Brugman Zondag a.s. wordt te Almelo op het ter rein van Heracles de wedstryd Olympisch A.-Elf talSpurs gespeeld. Tengevolge van de kampioenwedstrijden, zullen v. Heel en v. Kol op het appèl ontbreken. Denis schynt oververmoeid en Massy heeft men een rust dag gegeven, omdat hij tydens de laatste wedstryden lichtelijk uit vorm is. Het Olympische elftal luidt nu: v. d. Meulen, v. Run, v. d. Zalm, Krom, v. Boxtel, Schreurs, Elfring, Smeets, Tap, Kools, Weber. Morgen worden de volgende wedstrijden gespeeld: 12 uur: Kennemers IIIStormvogels II. Schoten IIBloemendaal II om dén 3den en 4den prijs. 4 uur: T.H.B. II—D.W.V. H winnaar 4den prijs. E.H.S. I—V.S.V. II om den lsten en 2den prijs. Hoewel het pad der Oostenfyksche prof voetballers nog geenszins over rozen loopt en de financieele moeiiykheden nog lang niet overwonnen zyn, kan men hen toch moeilijk gebrek aan organisatievermogen verwijten. Direct nadat de Blackburn Ro vers den Engelschen Cup hadden veroverd, stelde mei) zich met de directie dezer club in verbinding, hetgeen tot gevolg heeft ge had, dat de Rovers misschien thans reeds naar Oostenryk onderweg zyn. Hoewel de juiste datum nog niet is bepaald, spelen de Britten hun eersten match midden Mei tegen „Austria" en twee weken later tegen den Oostenrykschen Kampioen en beker-win naar „Admira". Beide ontmoetingen vinden te Weenen in het bekende stadion de „Hohc Warte" plaats. Eveneens Is men thans met Uruguay en Argentinië in onderhandeling, om na afloop der Olympische Spelen deze landen naar Weenen te doen overkomen. De besprekingen schynen reeds een dusdanig stadium te hebben bereikt, dat Weenen ook deze beide beroemde elftallen in haar stad zal kun nen ontvangen. Dat de Donau-stad zich op zulk hoog be zoek spitst, laat zich gemakkelijk begrypen. Reeds eerder waren wy in de gelegenheid te melden, dat ook Duitschland voor zyn laatste Olympische voorbereidingen Britsche tegenstanders had geëngageerd en wel de Schotsche prof-club „Cowdenbeath". Gepas- seerden Zaterdag en Zondag zyn onze Oos- telyke buren tegen de profs in actie ge weest en beide malen slaagden zy om hen te kloppen. De Duitschers zijn met dit suc ces natuuriyk buitengewoon ingenomen en behalve, dat men thans reeds zoo overmoe dig wordt, door te zeggen, dat men zelfs van de profs niets meer leeren kan, werpt men zich zelf op, als de sterkste ploeg van het continent en de gevaarlykste concur rent van de Zuid-Amerikanen. Niemand zal natuurlijk de Duitsche illusies verstoren, doch meer bescheidenheid zou zeker op haar plaats zijn. En mocht onverhoopt het te gendeel biyken, is de desillusie des te groo- ter. Hoewel men tot de definitieve opstelling van het elftal pas in de laatste dagen zal besluiten, is men algemeen van opinie, dat de volgende ploeg het Duitsche voetbal het krachtigst vertegenwoordigt: In 't doel de bekende Stuhlfauth; backs: Beier en Kutterer; middenlinie: Knöpfle, Kalb, Hagen; aanval: Reinmann, Pöttinger, Schmidt II, Hofmann, Hofmann. Mocht Duitschland in deze opstelling aan den Amstelveenschen weg verschijnen, dan telt de ploeg dus één Midden- en tien Zuid- duitschers. Nadat wy twee achtereenvolgende jaren van het vertegenwoordigende elftal van Den Haag hadden verloren, is het ons elftal 1.1. Zondag gelukt de Hagenaars met 4—3 te slaan. Ofschoon niet ontkend mag worden, dat het 4de doelpunt van den Haarl. V.B. op eenigszins gelukkige wyze kwam, is deze overwinning dubbel en dwars verdiend. Het Haarlemsche overzicht in het veld was vol komen. De rood-witten speelden een goed sluitend combinatiespel, maar misten on gelukkigerwijze verscheidene opgelegde kan sen. De publieke belangstelling viel, de concur rentie in aanmerking genomen, mee. Dege nen, die evenwel In de eerste plaats bij zoo'n wedstryd verwacht mogen worden, ontbre ken haast altyd. Ik bedoel de meer dan 1500 actieve voetballers, die in het seizoen Zondag aan Zondag onder leiding van den Haarl. V.B. de sport beoefenen. Zij besteden m.i. te weinig aandacht aan dit soort wed stryden, waarin het elftal toch eigenlyk bovenbedoelde spelers vertegenwoordigt. Laat tydens de Ouds Beker-wedstrijden ook eens van uw belangstelling getuigen heeren. Na 3 wedstryden is de stryd om het kam pioenschap van den geheelen H.V.B in het voordeel van de Zeemeeuwen beslist. Op het gezellige Bloemendaal-terrein, waar de be slissing viel, bleven de Zandvoorters met 32 in de meerderheid. Ofschoon de laat ste weken Zeemeeuwen niet meer die kracht ontwikkelden, die zy in 't midden der com petitie ten toon spreidden, is het kampioen schap tén volle verdiend. De punten, die in de competitie verspeeld werden, waren van geen invloed meer, want op dat moment waren de badplaatsmenschen al kampioen; zoodat wij gerust kunnen zeg gen, dat zy onbedreigd den eeretitel be haald hebben. Het volgend seizoen komen de Zandvoorters in de 4de klas van den N. V.B. uit. Van harte hoop ik, dat zy daar veel succes zuilen hebben. De promotie naar dé lste klas is beslist. R.C.H. 5 won van Spaamevogels (51) en daardoor gingen Stormvogels 3 en R.C.H. 5 over naar de eerste klas. De wedstryd SpaamevogelsR.C.H. 6 kan hier niets meer aan veranderen, zoodat die wel niet vastgesteld zal worden. De promotie naar de 2de klas is zoover nog niet gevorderd. Bloemendaal 5 won met 62 van D.W.O. 2, Bennebroek 2 met 31 van Bloemendaal 3, en Damlate met 3—2 van Kinheim 2. De stand in deze afdeeling is nu als volgt: Bloemendaal 2 2 0 0 4 10—3 Bennebroek 2 3 2 0 1 4 7—5 Damiate 3 2 0 1 4 5—4 Kinheim 2 3 I 1 1 3 6—6 Bloemendaal 3 3 1 0 2 2 9—9 D.W.O. 2 4 0 1 3 I 5—15 In deze competitie zyn nog eenige protes ten loopende, die hedenavond (Donderdag) behandeld worden en bovengenoemden stand dus kunnen wyzigen voor deze af deeling. Er worden a.s. Zondag 2 wedstr. gespeeid n.I. Bloemendaal 5—Bennebroek 2, Kinheim 2—Bloemendaal 3. Voor den Stads-Editie-beker, wordt de halve eindstrijd gespeeld. V.S.V. 2 ontvangt Damiate en V.V.H. I is aan den Spaarnhovenweg de gastheer van Zandvoort 2. Het meest geloof Ik In een eindstrijd V.S.V. 2—Zandvoort 2. „D.". Programma voor Zondag le klasse. Amst. C. C.Phoenix. Hilversum—V. V. V. V. R. A.Rood en Wit. Quick NHaarlem. P. W.—H. C. C. 2. Ze Klasse. Rood-Wit 2Ajax (A.). VleermuizenR. C. H. V. V. V. 2Haarlem 2. Albion—V. R. A. 2. Hoewel Zondag j.l. reeds enkele cricket- wedstryden werden gespeeld, waarbij H. C. C. 2 beslag wist te leggen op den Telegraaf- beker, wordt morgen de competitie eigenlijk pas goed ingezet. Momenteel zijn de weersomstandigheden nog niet van dien aard, dat van een fees- teiyken intocht van „The king of the sport" kan worden gesproken, doch misschien knapt het nog op. In elk geval worden op dezen eersten competitiedag reeds verschillende belangryke ontmoetingen gespeeld. Voor Rood en Wit en Haarlem zyn belde uitwedstrijden vastgesteld, hetgeen trouwens voor de SpanjaardslaanClub' voorloopig nog wel het geval zal zyn, daar het terrein van H. F. C/. in elk geval tot half Juni voor voet bal intact biyft. Rood en Wit dan trekt Zondag naar Am sterdam, waar het oude V. R. A. de tegen- party vormt. In de spelersiyst van beide vereenigingen komen diverse klinkende cricketnamen voor en met reden mag dan ook worden verondersteld, dat deze ontmoe ting de wedstryd van den dag zal worden. Of Rood en Wit er in zal slagen te win nen? Er zyn al heel wat spannende ont moetingen tusschen deze beide clubs gespeeld en altyd bleken de Amsterdammers lastige tegénstanders voor de Haarlemmers. Dit zal ook Zondag a.s. wel weer het geval zyn, hoewel wy niettemin toch een overwinning voor de Spanje.ardslaanclub durven voor spellen. De groote vraag Is wat de Rood en Wit-aanval er van zal terecht brengen. Zou Posthuma, de eeuwig jonge, er in kunnen slagen denzelfden vorm van verleden jaar te ontplooien, dan zien wy in de oudste Haarlemsche clubs weer een der sterkste ploegen. Haarlem trekt naar het Nijmeegsche Quick, dat door het vertrek van Terwiel wel eenigszins verzwakt zal zijn. Toch huizen er in het Nymeegsche team nog verschillen de goede krachten, die vooral aan 't bat van zich kunnen doen spreken. Gemakkelyk krijgen Maas c.s. het dan ook zeker niet. Toch is ook hier een Haarlemsch succes niet buitengesloten. In de andere wedstryd vex-wachten wy overwinningen van V. V. V. in Hilversum op de club van dien naam en van H. C. C. 2 in Enschedé tegen P. W. Spannen zal het ook in den wedstryd tusschen de beide jong ste eerste klassers R. C. C. en Phoenix. Beide elftallen leverden verleden jaar In de eerste klasse goed werk en zullen ook nu wel weer van zich doen spreken. De tweede klassers komen hier alle in actie. Rood en Wit II, op het terrein van het Kennemer Lyceum tegen het Amster damsche Ajax. De Rood en Wit-reserves zyn verleden week uitstekend gestart en zullen wel weer een goeden gooi naar het kam pioenschap doen. Ajax geven wy Zondag niet veel kans. Haarlem II en R. C. H. spelen uit, res- pectievelyk tegen V. V. V. 2 en Vleermuizen. Voor beide Haarlemsche elftallen beteekent dit een lastige wedstryd. Het zou ons dan ook niet verwonderen wanneer beide geval len de tegenstanders hier niet aan het lang ste eind trokken. Eerste klasse. Afdeeling I. Den Haag; Leimonias II—Anglo Dutch I. Leimanias ID.D.V. I Afdeeling 2 Rotterdam: Anglo Dutch nHaarlem. Amsterdam: Festlna IOranje T. C. Afdeeling 3 Amsterdam: Groen-Wit I Hilversum Bussum: Het Spiegel IAlta I Het Spiegel II—D.V.V. n 2e klasse Haarlem: TED I—Festina n. Amsterdam: Smash IIAdosa. Haarlem: T.C.H. I—TOR. Amsterdam: Pr. Juliana I—Velserbeek I. Amsterdam: StadivoBeQuick. Derde klasse. Soest: Soest I—Advantage. Bussum: Gooische T. C.Hoed. Hilversum: GooilandSoest II. Bussum: Be Quick IHAlta IV. Amsterdam: Good LuckT.E.D. H. Haarlem: T. C. S. B. I—Pr. Juliana XI. Zaandam: Zaand. T. O.—Quick. Bakkum: Bakkum IAnimol. Amsterdam: Swift IAdvantage I. Amsterdam: Amst. L. T. C. II—T.C.S.B. II. Amsterdam: AmstelhoekHartelust Haarlem: Terry—Topspin. Amsterdam: T.O.R. II.Swift II. Amsterdam: KatS.M.N. I, Amsterdam: Steeds Voorwaarts—T.C.H. II. Amsterdam: Deuce IT.E.D. UI. Amsterdam: Animo II—Smash V. Amst.: Pr. Juliana IIIAmst. L.T.C. m. Amsterdam: K.E.K. IUnited T.C. II. Amsterdam S.M.N. IIDeuce H. Velsen: Velserbeek IISchagen. Heemstede: Advantage II—Bakkum II. Edam: J. T. C.—Enkhuizen. Mej. Bouman slaagde er gisteren In, miss Anderson een 60, 62 nederlaag toe te brengen. In het dubbelspel kwamen de Hollandsche dames Rollin Couquerque en Bouman tegen het Amerikaansche paar. De Hollandsche dames speelden schitte rend en wonnen met 97, 48 en 1—3. De Hollandsche tennisspelers wonnen gisteren het dubbelspel tegen Ierland met 64, 86 en 86, waarmede zU zich in de volgende ronde tegen Oostenryk plaatsten. ZD slaat mej. RoUin Couquerque met 6—2 62 Koude en absurt hooge entréepryzen zul len wel oorzaak zyn geweest dat voor het eerste optreden van miss Wills in Holland niet die belangstelling bestond, welke men hiervoor verwachtte. Door een lichte ongesteldheid van miss Anderson ging de ontmoeting tusschen deze Amerikaansche en mej. Bouman, niet door. Over het verloop van den stryd tusschen mej. Rollin en Miss Wills het volgende: Mej. Rollin zorgde voor een verassing door de eerste game te winnen. Hierna wordt het 1—1 en na een love game van Wills weet mej. Rollin het tot 2—2 te brengen. Hierna won de Amerikaansche 4 games, zoodat de eerste party haar een 62 over winning oplevert. Een by zonder grootschen indruk maakte het spel van miss Wills nog niet, evenmin als in de 2e party, welke ook met 62 door haar werd gewonnen. In de exhibition gemengd dubbelspel werd af en toe aardig spel, doch zelden hoog peil bereikt. Mej. Wills en Eriksson verloren de eerste set met 57, nadat zij 52 gestaan hadden; de tweede wonnen zy met 64 van mej. Bouman en Koopman. Daarna kwam regen het spel verstoren. Mej. Bouman leek ons in deze partij niet zoo op dreef als in de onlangs plaats gehad hebbende oefenwedstryden. Vooral haar ser vice was zwak, zy miste ook menige drive. Wellicht door de vreemde combinatie, waar in zy speelde. Mej. Anderson is een pittig speelstertje, zooals by het oefenen gebleken is. Mej. Bouman zal zich moeten inspannen om van haar te winnen. ULVENHOUT, 8 Mei 1928 Menier, Wa-d-is t töch *nen schoonen tyd van 't Jaar. Alles sta nouw op z'n fleurigst. 't Gruun stg-d-op z'n felst, de blommekes 't pittigst, de blossem aan de boomen 't geurigst. t Zonne- ke omvat oew in d'r stralen as 'n moe der d'r borelinges- ke en as ze 'smer- gens om half vijf daar bij mijn schuur achter d'n toren d'r eerste straaltjes uit schiet, de locht in bloedige stukskes brikt, dan beginnen de veugeltjes te fluiten en te zingen, al naar gelang d'r talenten en schitteren de dauwdropkes as muljoe- nen kleine zonnekes over 't Jonk ge was. De heggen van meidoorn lijken over goten van taartenschuim, zoo prachtig staan ze in d'n bloei en de weilanden mee de dulzende madelievekes in 't splinter nieuwe gras, leggen d'r by om erin te gaan rollen! 't Water in de sloten lyk zelfs nieuw. Ge kund-op d'n bojem de nieuwe planten zien staan bewegen. En de boterblommekes die 'r langs staan, vuulen zoo teer en zoo koud en zoo donzig aan, as de wangeskes van 'n pas geboren klnneke. Ik ben d'r nou al meer dan 'n halve eeuw1 in opgegaan, maar wilde geleuven, as ik 's mergens in de vruugte langs de akkers gaal, mee 'n versch aangestoken pepke, dan mot ik zoo nouw en dan 's even over zoo'n blaaike of over zoo'n blommeke aaien om de zachtheid en frischheid van zoo'n dingske te vuulen. En ieverans, waar ge kekt. daar is d'n grond bezaaid mee kleine stukskes gruun van gebarsten knop- kes, mee blinkend bruine vellekes van geschapen vruchjes, mee kleine blom mekes van den blossem, asof heel Ulven- hout bruiloft viert. En alle menschen die aan politiek doen en da soort gerei, as die da wilden beky- ken„ amico, dan scheeën ze d' raf. Dan zouwen ze staan te kijken as 'nen mensch die jaren lang had opgesloten gezeten. As ze zo'nen zonsopsgank over m'n ak kers 's zagen (want pollitiekers slapen veul te lank!) en ze zagen de duizenden zon nestralen as 't ware één veur, één uit de pèèrse en donzige wolkskes schieten, as ze mee 't eerste straaltje de blommekes d'r 'copkes omhoog zagen steken en de kel- kes opengaan, de leeuwerik naar de zori vliegen en heel de èèrde op slag gaan glinsteren, dan dan zouwen ze zien da- d-onzen Lievenheer z'n werk nog wel zelf afkan. Dan zouwen ze 't ok wel uit 3'ren kop laten om de volgende week weer aan die klok te friemelen om as 't ware de zon 'n uur vroeger uit d'r bed te halen! Dan zouwen z' ok zien da de schoonste spiets niet opweegt teugen één pinkster- blommeke dat daar as 'n wit sterreke te buigen staat, omdat 't zoo blij is mee z'n schoon, wit jurkske. Maar allee, ik kon makkelyk 'nen boek vol schryven over al 't schoon da-d-ier allerwege te bespeuren valt, maar da's bot ter aan d'n galg. Daar schynde toch maar 'nen boer veur te motten zyn om da te kunnen zien Maar dit verassereer ik serio, as ge zoo in de Natuur leer kyken, da-ge-'n goeie oefening mokt om alles aan te kijken zoo as 't is. Da g'om d'n sapperetjen gin boekske op beeft te slaan om d'r achter te komen of oew teejerie klopt mee da boekske van Jan, Piet of Klaas. Zoo goed as 't eenvoudigste blommeke wit da-'t het hebben mot van de zon en in die richting z'n kopke strekt, zoo goed wit 'nen mensch wa goed en nie goed is, as-ie maar niet te veul pepier in z'n har dens stopt. Om 'n dingeske te noemen: 'nen boer uit de kontrijen van Schiedam had 'n ziek vér- ken. Hy ging naar 'nen kennis, om da beest weer op dreef te helpen. Dieë knul doet da! „Netuurlyk," zou 'k zeggen. Daar ga-d-ier toch gin week veur- bf] of ze roepen Trui by 't een of ander zieke vèrken. En da's kemiek, maar Trui knap ze op, horre! Die ee beslist kèès ge geten van d'r soort. En as zoo'n kruis tertke daar lee te lodderoogen of-ie over 'n uur in d'n vèrkenshemel zal zyn Trui houdt 'm deruit! En da's verduld ge zoud- oew bloed opvreten, strafbaar, he'k nouw gelezen. Da's houmevast onbevoegd uitoefe nen van de geneeskunde! Dieë knul uit Schiedam is daarveur ver oordeeld En waarom? Omdat-ie dieën boer uit de penarie ee gehaald? (Zoo'n vèrken is duur!) Omdat-ie dieë krulstèèrt d'r bovenop ee geholpen? Neeë, amico, omdat et in 'n boekske stong! Maar dan zou ik wej 's willen vragen, as dieë kantonrechter zoo kwiek is mee d'n uitleg van onbevoegd uitoefenen, waar wy dan blijven? Iedereen, die 'n laplce grond achter z'n huis eet, spuit boer. Ilc gun 't die menschen, maan die uitoefening van myn vak- is per slot van rekening veur mijn net zoo nadeelig as Trui d'r veeartsenij- kunst veur d'n veearts! Me leggen teugeswoordig zóó aan ban den, da ge nie meer wit wa ge wél mag doen. 'n Versch brooike 's mergens veur tienen is verbojen. Werken, zooiank as ge wilt, is verbojen. 'n Winkelier mot saves sluiten of-ie wil of nie. Op m'nen eigen grond 'nen haas over hoop schieten, die m'nen boel opfrit: ver bojen. 'n Stukske meziek of 'n ander lolletje: verbojen. Oew groentenkèèr even neerzetten om oewen klant te helpen: verbojen! Op oewen eigen grond 'n schuur of zoo iets bouwen; verbojen! Ge kunt veur alles naar d'n burgemees ter sjouwen en 'm om de kleinste snert- dingen aan z'n kop leggen te zaniken. Mee oew eigen centen, waar ge water en bloed veur gezweeten het, meugde nog nie doen wa ge wilt, teugen dat ge dood denkt te gaan. Daar zit, potverdekriek, de fiskes nog naar te grijpvingeren! Allemaal te veul pepier, te veul pepier: de wereld brikt de nek over de paperassen, amico. Eènen grooten pepierwinkel, die ze maar gelijk mee de Drentsche turven aan hadden motten steken! Da's daar ok 'n mooie pan. De burge meesters windelen d'r gewoon gin doekskes om. Zeggen yskoud: de verveners doen 't zelf. De brandasseransies betalen beter as de afnemers. Maar ondertusschen gaan de huizen d'r aan en de menschen. En as ik ier bij myn die schoone Mei maand zie gedyen, licht, kleuren en lek kere geuren van de blossems en de bos- schen, en ik denk aan da zwartgebrande, grauwe Drente, waar de zon achter de vuile smoor en 't roet zit, dan, amico, dan schie ten me de tranen in m'n oógen. Gin veu- geltje kan daar z'n nestje bouwen; gin blommeke kan, d'r groeien, kepot as al les is! Jammer, da ze mee die sof-previnsie de Zuyerzee nie kunnen dempen, da was 'nen goeien ruil. Ze zou er net inpassen. Zuut- jes aan zyn 't daar allemaal burgemees- ters-van-'n-afgebrand-durp en biyft er niks anders over as de verordeningskes van al die aschhoopen! Want onkruid varga nie. Ziede wel aan prins Karei. Ok 'nen knap zak, zeg! Die ee nou gewoon gin rust in z'n ge-wit-wel, of hy mot heel Roemenië ongelukkig gemokt emmen! Is naar Engeland gegaan en ee gezeet gin pollitieke achterbakskes te hebben. Is 't er nog nie goed en wel of wil mee twee vliegmesjienen tegelyk z'n gaven over Roemenië uit gaan storten. Hy zou en hy wou en hy moes gin Ko ning worren, waar ie z'n vader 't leven mee verzuurde. Van alles emmen ze gedaan en gezeet om 'm van de wefkes af te houwen en z'n vak naar behooren te laten vervul len, maar niks, Kareltje zou en moes d'r van tusschen mee z'n hartlap. En inplots z'n eigen nouw te schamen veur z'n zeuntje van zes jaren, wil ie dat brakske eigenlyk zooveul as d'n ooriog ver klaren! 't Is 'n misselijk stuk eten. En as le na al z'n kwajongensstreken töch nog 's ko ning wordt, wel, amico, dan zeg ik, dat-le da vak lillyk naar benejen ee geschupt. Zoo sjuusb lees Ik, dat ze'm Engeland uitgeprakkizeerd emmen. 't Lykt Soepkop wel Amico, ik schaai d'r af. 'k Mot 's naar m'n volk gaan kyken, d'r is veul te doen. Ontvang as alty veul groeten van d'n vèrkensdokter en gin horke minder van oewen toet a voe, Dr ha >.n h

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 10