Stadsnieuws DE HOUTWERF HAARLEM ALLEENVERKOOP voor Haarlem Omslreken van hel welbekende !|h VOOR HYPOTHEKEN VAN NELLEN GEURIGE TABAft N.V. WED. OOSTEN ZOON Pitriet Serre-Ameublementen GRENADIERS EN JAGERS EERSTE SCH0TENSCHE GRAM0PH00NHANDEL f CHEQÜËlOERSEN OKOIIME-, EIKEN-, TEAK- MUVRPLATEN HET LIMBÜRGSCH DAGBLAD rijke Mijnstreek as. a O.I5CENT PER ÜALf ÖfiS Hoort de schitterende opname Verkeers-ongevaüen. KAMPERSINGEL 20-22 SPAARNDAMMERW EG 48 fh Vraagt GRATIS Proefnummer: aan de admlnistr te Heerlei ANEGANG 24 FRANKESTRAAT 3 HAARLEM ETALAGE FRANKESTR. 3 Hel nieuwste op het gebied van An der schone blouwe Donau Donauweller Wals Troubadour Turf in je ransel Huldigingsmarsch Y Indische dienst De Eerw. Zuster Ignatine t Verbreeding Rijksstraatweg te Haarlem-Noord Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw- en Plantkunde Firma Oud Twee personen in het water van de Nieuwe Gracht Onderwijs aan zieke eri zwakke kinderen Rembrandt-Theater Achteras gebroken Aanrijding op den Rijksstraatweg Trouwe zanger Bazar „Voorwaarts" Burgerlijke Stand Badhuizen „Witte Kruis" De staking in. het ioodgietersbedrijf Agenda 13 Mei Agenda 14 Mei Luxor-Theater Aangehouden Haarlemsche Orkestvereeniging GEMEENTERAAD. OUD-SCHOTEN HALFWEG LAATSTE NIEUWS Twee vliegtuigen naar Greenly Eiland Een vloekverbod te Apeldoorn In memoriam pater J. van Rijckevorsel De voorstéllen van Kellogg Anti-militairisme bij de vloot Prinses ïngrid te Londen „Het Zieke Kindvan Gabriel Metsu voor Nederland- sche rekening aangekocht DE SPAARNEBANK Haarlem Amsterdam 12.08$ 47 .70 .13.— 41 .50 34.85 2.47 7 .30 '27.— 66.40 66.30 66.45 TELEFOON 2 Lijnen Rt it voor publiciteit in de bet Aangewezen bind mswmi TEGENOVER C. A. van het Kon. Muziekkorps UIT DEN HAAG ALLEEN Gen- Cronjéstraat 117 - Kruisweg 70 Bestemd voor uitzending naar Ned.-Indië zijn: mej. W. C. Verdaasdonk, Bakkum; mej. J. Kuijt, Bakkum; mej. A. M. van Beek, Santpoort; mej. J. de Bock, Santpoort, al len als verpleegster le klasse bij het Krank zinnigenwezen. Te Noordwijk aan Zee is in den ouder dom van 28 jaren overleden de Eerw. Zus ter Ignatine (in de wereld mej. Jo van Dieren Bijvoet, afkomstig uit Haarlem). Met ingang van 14 Mei a.s. zal de Rijks straatweg HaarlemVelsen tussehen de St. Bavostraat, Oud-Schoten, en Santpoort- Dorp afgesloten zijn voor het verkeer van rij- en voertuigen. Het verkeer van Haar lem naar Velsen zal dan via de Klever laan over Bloemendaal worden geleid, ter wijl van Velsen het verkeer zal gaan over Santpoort en Bloemendaal. De werkzaam heden zjjn aan den Rijksstraatweg in vol len gang. De zijpaden worden huim 25 c.M. hoog aangevuld met zand. Rails voor het vervoer van materialen ziin reeds aange legd. Het werk, dat door de groote lengte van dit traject van omvangrijke beteekenis Is, wordt uitgevoerd door de N. V. Bitu- menweg Utrecht. Door de werkzaamheden aan dezen weg zijn de bewoners van oud-Schoten nu van de stad afgesloten, want vanaf het Soen- daplein tot Santpoort is het vervoer per bus gestremd. De autobusondernemers Zweitzer en Hoogland hebben, naar wij vernemen, con cessie gevraagd om een localen dienst in te stellen van de brug te Oud-Schoten naar Haarlem en terug. Dit zou een groot gemak voor die duizenden bewoners zijn. bare Werken, onder den tegenwoordigen directeur, ingenieur L. C. Dumont. Na verschillende werkzaamheden te heb ben verricht, werd hij in 1910 speciaal be last met het toezicht over de schoolgebou wen van de gemeente Haarlem. Daar de jublilaris bij velen in onze stad, zeker geen onbekende is, zal het hem a. s. Woensdag wel niet aan belangstelling ont breken. De afdeeling Haarlem en Omstreken houdt een vergadering op Dinsdag 15 Mei 1928, des avonds 8 uur in de voorzaal van café Brinkmann, Groote Markt. De agenda vermeldt o.m. bespreking van koolzuurbemesting, hydridiseeren en men- ctelen, en onderlinge feestvoorstelling. wijzeres in de gymnastiek aan de openbare lagere scholen. B en W. stellen voor, den heer G. C. v. d. Haar over te plaatsen van school 5 naar school 17. Mej. M. S. C. E. Nix, verzoekt met ingang van 1 Juli a.s. eervol ontslag als onderwijzeres aan gchool 8, Leidscheplein No. 36. B. en W. stellen voor, goed te keuren de balans met verlies- en winstrekening per 31 December 1927, betreffende de 31 door de Coöp. Woningbouwvereeniging „Eigen Haard" gebouwde arbeiderswoningen. Aan den aannemer Joh. J. Limburg te Purmerend is opgedragen de verbouw van bestaande gebouwen en het bouwen van een fabriek voor de firma Oud, alhier. Beiden gered Ouderliefde Omstreeks 3 uur gisterenmiddag reed de 17-jarige M. v. G., slager, per rijwiel van de Kruisbrug naar de Nieuwe Gracht. Door het springen van een band, raakte hij het stuur kwijt en kwam met zijn rijwiel, te recht in de Nieuwe Gracht, tér hoogte van het Bisschoppelijk Paleis. Het slachtoffer is door omstaanders met den reddingshaak op het droge gebracht Het rijwiel is eenigen tijd later opgevischt. De vader van den drenkeling, de 46-jarige D. v. G., wonende Begijnhof, die in ken nis was gesteld van het ongeval met zijn zoon, snelde onmiddellijk te fiets naar de Nieuwe Gracht. Aldaar aangekomen, smeet hij zijn fiets op den grond en sprong ge kleed in het water, denkende, dat zijn zoon nog in hét water lag. De tweede drenkeling is daarna ook met behulp van den reddingshaak en een dreg van een politie-agent op 't drpge gebracht. Een pottemonnaie, die 40 inhield, is echter nog in feet vpater achtergebleven. De politie heeft hiernaar nog eenigen tijd gedregd, echter zonder resultaat. De Jongen was inmiddels reeds naar huis gegaan, waarvan de vader niets wist. Dit was de reden, dat de vader te water sprong, om zijn zoon te rédden. JUBILEUM H. DE LUCHT. Zooals reeds eerder werd medegedeeld, hoopt de heer H: de Lugt, bouwkundige bij den dienst van Openbare Werken, alhier, a.s. Woensdag 16 Mei, zijn zilveren ambts jubileum te vieren. Hendrik de Lugt .werd 1 Juli 1872 te Haarlem geboren. Na de lagere school te hebben doorloopen, kwam hij. in de leer bij een aannemer en zette dus de eerste schrede op de bouwkundige loopbaan. Daarna ontving hij onderricht in de bouwkunde aan de School voor Kunst nijverheid en na zich practisch en theore- en bekwaamd, werd hij in 1901 aangesteld als opzichter bij den bouw der Gem. Lichtfabrieken. In 1902 werd hij benoemd tot opzichter bij den bouw van een kerkgebouw bij het Huis van Bewaring alhier en op 16 Mei 1903, trad hij in dienst van het Bureau Open- Het jaarverslag over 1927 van de com- missie tot voorziening in het onderwijs aan zieke en zwakke kinderen te Haarlem en Omstreken vermeldt, dat 13 leerlingen het geheele jaar les ontvingen; 12 gingen weer naar school of werden te oud voor 't onderwijs; 2 leerlingetjes zijn dit jaar overleden. Het nieuwe jaar werd met 22 leerlingen begonnen, behalve de patiëntjes in de Mariastichting. Sinds begin September 1927 was het der secretaresse niet meer mogelijk alle huisbezoek, aan het werk der vereeniging verbonden, te blijven doen en van dien tijd af werd mej. M. C. M. Wever bereid gevonden de taak van administratice over té nemen. Het financieel overzicht van 1927 sluit met een eindbedrag aan inkomsten en uitgaven van 2,975,88. Norma Shearea speelt deze week de hoofdrol in het film Variété-geheimen, een weidsche naam, die voor eèn film heel wat onthullingen kan inhouden. Gelukkig heeft men dat niet gedaan ën zich er slechts toe bepaald om een hoovaardig meisje, dat per ongeluk aan het tooneel komt, eens flink de les te lezen. Het wurm, in casu Norma Shearea, wordt geholpen door een artist iri zooverre, dat hij haar als partner voor zijn nummer engageert, waarin zij zeer veel suc ces oogst. Anderen brengen haar hoofd op hol en vertellen haar, dat zij het eigenlijke succes is eri Zij veel meer kan verdienen. Zij neemt nu de allures aan van een hoogbegaafde ster, doch door haar nul komma-nul-prestatie ligt zij er wat men noemt spoedig uit en is gedwongen om koor- riieisje te worden. Zij offert zich tenslotte op voor een bedroefde tooneel-moeder, die een zeer onsympathieke rol heeft te ver vullen en het slot is, dat zij na wat gebib- ber en gebeef flauw valt. De/e wave col legialiteit wordt beloond door de. liefde, van haar, eersten versmaden partner. Er zijn heel: goede opnamen in déze film en dé regisseur geeft blijk soms te begrijpen aan welke eischeri een film behoort te voldoen. In verband met de, uit dert aard der zaak, luchtige sfeer, waarin een en ander zich afspeelt, achten wij deze film voor jonge lieden niet geschikt en maken wij voor- bëhoud voor volwassenen. Marcel Boiger van theatre Cigale Paris, zingt eenige Spaansche en Hollandsche liedjes, waarbij zijn beenen goede diensten bewijzen. De bij-film ip deze week bijzonder aar- öig, doordat er slechts kinderen in mee spelen, die over buitengewone kwaliteiten beschikken. Een heeft zelfs het kampioen schap boksen. Verder laten zij de menschen in de zaal hun hart vasthouden door hun gewaagde toeren en prettigen onzin. De muzikale illustratie was uitstekend /erzorgd, vooral bij het hoofdnummer. Omstreeks half twee gisterenmiddag is pp het Frans Halsplein de achteras gebroken van een autobus, die den dienst onderhoudt op het traject HaarlemBeverwijk. Persoon lijke ongelukken kwamen niet voor. Daar het ongeval ongeveer plaats had ter hoogte van de nieuwe brug, waar het verkeer zeer druk is, was dit langen tijd in de war. De bus is ter plaatse gerepareerd. Donderdagavond is een met paard be spannen voertuig, bestuurd door J. R., in aanrijding gekomen met een autobus, komende uit de richting Haarlem. Het orige- 1 val had plaats op den Rijksstraatweg ter hoogte van het Soendaplein. Beide voertuigen werden slecht licht beschadigd. Enkele pas sagiers uit de autobus bekwamen door het breken van een ruit lichte verwondingen en zijn door een doctor verbonden. Het paard, dat voor den wagen gespannen was, kwam te vallen en werd zoo ernstig Verwond, dat het naar het slachthuis moest worden overge bracht en is afgemaakt geworden. Hoewel in de laatste tijden op Bosch-en- Hoven veel gebouwd is, is toch de nachtegaal wederom gekomen en vergast de bewoners en wandelaars op zijn heerlijken zang. H. K., die volgens de bewering van K. B. mede had geprofiteerd van de opbrengst van het geld van de gestolen zinkblokken, Is eveneens aangehouden. Tegen beide laatsten is, ter zake van he ling door de politie procesverbaal opge maakt. De blokken zink zijn inmiddels opgespoord en in beslag genomen. Gisterenmiddag oln 2 uur had in de „Korenbeurs" door het bestuur van de vereeniging van gepensioneerde en gega- geerde militairen van het leger in Nederl. Oost- en West-Indië „Voorwaarts" de offi- cieele opening plaats van den bazar, welke gehouden wordt ten bate van de weduwen en weezen van genpensioneerde Oost- en West- Indische müitarien. Na het welkomstwoord van den voorzitter, werd een rondgang ge maakt langs de verschillende stands, die een overvloed van keurige voorwerpen bevatten. Verschillende vermakelijksheidstentjes wisse len de vóorwerpenstands af, terwijl aanwezige muziek de gezelligheid van een bezoek nog aanmerkelijk vergrooten. De bazar zal eveneens vandaag en morgen voor het publiek zijn opengesteld. GEMEENTEZAKEN. Mej. A. Zanstra, verzoekt, met ingang van 1 September a.s. eervol ontslag als onder- Geboren: 9 Mei, z. van S. Swaalf-Bonte. 10 Mei, z. van D. E. Luikel-Roose. d. van C. M. Blok-Leeuwenkamp. z. van P, K. Ineke-Haag. z. v. J. M. Ververs-Quaijtaal. 11 Mei, d. van J. M. Zeldenrijk-de Jong. Het aantal genomen baden in de afgeloo- pen maand was Badhuis Koudenhorn, mannen 1260, vrouwen 493, totaaal 1753. Badhuis Leidsche plein: mannen 2223, vrouwen 899, schoolba den 447, totaaal 3569. Badhuis Sehotersingel mannen 2678, vrouwen 1023, schoolbaden 343, totaal 4049. Badhuis Hofdijkplein: mannen 1693, vrouwen 778, schoolbaden 990, totaal 3461. Sinds gisteren is de staking onder de lood gieters met enkele werknemers uitgebreid. Heden zijn, volgens mededeeling van het sta kingscomité, slechts twee arbeiders aan -het werk gegaan. Door de stakers zijn acht arbei ders, die tot nu toe aan het werk waren ge bleven, hedenmorgen belet het werk op te nemen. In totaal omvat de staking nu onge veer 125 georganiseerde werknemers en 35 ongeorganiseerde. Gisterenmorgen bracht een aantal stakers uit Haarlem ook een bezoek aan Heemstede, waar loodgieters aan het werk waren, om hen over te halen ook het werk neer te leggen. Zoo ook m de Lindenlaan, waar aan de verbouwing van een woning gewerkt wordt. De politie, onder leiding van inspecteur Kemper, had echter spoedig de laan afgezet, en maande aan tot doorloopen, waaraan werd voldaan. De stakers trokken rustig verder. FEESTAVOND GEEL-WIT In het gebouw van den Haarl Kegelbond, gaf de R. K. V. V. „Geel-Wit" Donderdag j.l. een feestavond voor haar leden en do nateurs. Zooals we dit van Geel-Wit gewend zijn, was een aardig programma samengesteld, hetgeen voor een prettig verloop zorgde. De voorzitter, de heer Jac. Boot, heette de aanwezigen welkom, hoopte, dat zij zich zouden amuseeren en deed een krachtig be roep op liefdadigheid der Roomsche sport liefhebbers om zich als donateur #f dona trice op te geven. Warmer's jazz-band deed al spoedig de stemming er in komen, terwijl het optreden van enkele bekende humoristen, de hee- ren Schrama en Kruyver, deze niet wei nig verhoogde. Bijzonder in den smaak, vielen enkele liedjes, gezongen door een tweetal leden. De heeren Van Zeist en Daamen oogsten met hun fraai gezang, veel succes Ook leden zelf kunnen zich op deze wijze bij een festiviteit) verdienstelijk maken. Duidelijk werd dit door het genoemde twee tal gedemonstreerd, waarvoor zij zeker een woord van hulde verdienen. De feestavond werd besloten met een ge zellig samenzijn, dat bijzonder geanimeerd verliep, iets waarop Geel-Wit het alleen recht schijnt te hebben. Voor een groot deel is het natuurlijk te danken aan de schit terende jazz-muziek van Mr. Warmer. Met genoegen kunnen de Pauselijken ook op deze jaarlijksche feestuitvoering terug zien. No. 7 St. Josephsgezellenvereeniging Jansstraat 39 122 uur en half 710 uur ge opend. 8half 10 uur verplichte op komst. 8 uur Spaarkas. Gemeentelijke Concertzaal. Half 2 Zang wedstrijd Haarlem's Zanggenot, le afd. Mannenkoren met Eere-wedstrijd. Zandvoort „Kurhaus". 1 uur Zangwed strijd „Onderling Hulpbetoon's Mannen koor". 1 uur Afd. Uitmuntendheid Kin derkoren, 2e afd. Mannenkoren, 2e afd. Mannenkoren. 7 uur 2e afd. Gemengde koren. Afd. Uitmuntendheid Gemeng de koren. „Korenbeurs", Spaame. Bazar van den bond van Oost-, en West-Indische Mili tairen „Voorwaarts". Rembrandt-Theater. 7 en 9 uur Bioscoop voorstellingen, alleen voor volwassenen. Luxor-Théater. 8 uur Bioscoopvoorstel ling. Sociëteit „St. Bavo". 8 uur Haarlem's Zanggenot, 8 uur Bevolkingsbureau. 12 uür Adviseurs-vergadering. St. Jöspehsgezellenvereeniging Jansstraat 59. 810 uur Clubavond damclub T. ën P. 8 uur Repetitiè Rederijkers „St. Gene- sius". Rembrandt-Theater. 7 en 9 uur Bios coopvoorstellingen. Luxor-Theater. 8 uur Bioscoopvoorstel ling. APOTHEEKDIENSTEN. De Zondags- en Nachtdienst der Apotheken wordt deze week waargenomèn door F. Th. A. van Rijn, Kleine Houtweg 15. Tel. 10539: fa. C. G. Loomeijer Zn., Zijlweg 22, Tel. 12495 en de Schoterbosch- Apotheek, Rijksstraatweg 19, Tel. 12711 Gisteravond hebben we Rex weer eens ge zien, Rex, het wonderpaard, zooals vorige films hem noemden, Rex, het duvelspaard, zooals hij in deze heet. En een duivelspaard is hij, tenminste voor de roodhuiden, die hém in zijn jeugd van Dave Garson hebben gestolen en voortdu rend slecht behandelen. Het is ongelooflijk, wat men dit paard in zijn eentje ziet doen. Het terroriseert heel het jachtterrein der roodhuiden, die hij haat en die hij, kan hij j ze bereiken, onder zijn hoeven doodtrapt. En zoo'n bijt V dovige vrees hebben de In- dianen voor het dier, dat zij er niet hun pijlen op durven afschieten, i Hij ruikt reeds van verre de roodhuiden en waarschuwt zijn meester Dave, die hem later weer heeft teruggevonden, door duwen j en stooten voor het gevaar, zoodat hij tel- kens nog tijdig voor de hem achtervolgende Indianen kan vluchten. Rex het Duivelspaard! Rex het Wonderpaard! Hij is het beide; het eerste voor die hem kwaad deden, het tweede voor die hem liefderijk behandelden. Natuurlijk heeft het verhaal, waarin Rex de hoofdrol vervult, een intrige, en natuur lijk komt er in voor van liefde en eindigt het met ëen huwelijk van den hoofdver tolker en zijn aangebedene: Rex en Lady. De tweede hoofdfilm van deze week is „D'r op of d'r onder", een kluchtspel in 6 bedrijven, waarin Zigoto de hoofdrol vervult en dat een uurtje lang stof te over geeft om te lachten, door de kluchtige situaties die er in voorkomen. En of die twee mooie groote films, die op het programma stonden, nog niet genoeg Waren, kregen we buiten de gebruikelijke di versen en het Luxor-nieuws nog een twee bedrijvige film „Weet je nog wel", op den koop toe. Waar voor zijn geld krijgt men deze week in Luxor zeker. Door de recherche is aangehouden J. K., die bij zjjn patroon van den zolder 90 K.G. tin, bestaande uit pijpen, enz., had mede genomen en dit bij een opkooper in de stad had verkocht. Van hieruit was het tin we der aan iemand uit Amsterdam verkocht. Het tin is opgespoord en in beslag ge nomen. Ter zake van dezen diefstal is tegen J. K. proces-verbaal opgemaakt. Eveneens is door de recherche aangehou den K. B., spijkermaker, verdacht van dief stal van 5 halve blokken zink, uit de 'Haar- lemsche Draadnagelfabriek aan den Phoe- nixweg. Deze diefstal avond 7 uur en Dinsdagmorgen 7 uur ge pleegd. K. B. heeft bekend den diefstal te heb ben gepleegd, alsmede zich ook nog 70 K.G. konervijgsel te hebben toegeëigend Genoemde blokken had K. B. verkocht aan J. S., koopman, dia in verband hier mede van heling is verdacht en in zijn 1 geheele terrein, dat achter de nieuwe pas woning aangehouden. tbrie en het kerkhof ligt. Programma der muziekuitvoering in den Hout op Zondagmiddag 13 Mei 1928, half 3, onder leiding van Marinus Adam. Klar zum Gefecht, marsch» Blankenburg. „Lustspiel", ouverture, Kéler Bela. „Estudiantina", walzer, Waldteufel. „Les Saltimbanques", Potpourri, Canne. „Die Fledermaus", ouverture, Strauss. Zwei Ungarische Tanze, Brahms. „l'Arlésienne", Suite, Bizet. Vergadering van den Raad der gemeente Haarlem op Woensdag 16 Mei 1928, des na middags ten half 2 ure, in de Oude Raad zaal ten Stadhuize, zoo inoodig voort te zetten des avonds ten 8 ure. Aan de orde zal worden gesteld: 1. Mededeelingen en ingekomen stukken. Verzoekschrift van mej. M. S. C. E. Nix, om eervol ontslag als onderwijzeres school No. 8. Alsvoren mej. A. Zanstra, om eervol ont slag als onderwijzeres in de gymnastiek. 2. Interpellatie-Van Liemt inzake open bare dansgelegenheden. 3. Interpellatie-Peper uitvoering schilder werk aan woningen in het noordelijk deel der gemeente. 4. Aanschaffing enz. verplaatsbare mu ziektent. 5. Verlenging termijn ontruiming onbe woonbaar verklaarde woning. 6. Aankoop perceel: a. Kruisweg No. 26; b. Botermarkt No. 4. 7. Balans enz. 1927 Woningbouwvereeni ging „Eigen Haard". 8. Aanvaarding van voor straat bestem den grond HOdsonstraat. 9. Overplaatsing onderwijzer naar school No. 17. Bazar R.K. Ziekenhuiszorg „Samenwer king". Het aantal prijzen voor de bazar van „Samenwerking" groeit steeds aan, zoo dat op heden een kerncollectie aanwezig is, waaronder waardevolle stukken, o.a. een Singer-kindemaaimachine. Hedenmiddag 5 uur wordt de bazar feestelijk geopend, Zon dag Is deze weer toegankelijk vanaf 2 uur, in het bondsgebouw Kerklaan. Aankoop grond. Het R.K. Kerkbestuur al hier heeft de losplaats, gelegen achter de voormalige centrale der N. Z. H. Tram weg Maatsch., van die Maatschappij aan gekocht. Deze aankoop is van groot belang voor het mettertijd te maken pontveer over de Ringvaart en de vrije beschikking over het NEW-YORK, 12 Mei. Twee Amerikaansche legervliegtuigen, die zich op weg bevinden naar Greenley-eiland, zijn op het Millenfield op het Stateneiland geland. De vliegtuigen werden gezonden op verzoek van den Duit- schen Ambassadeur, nadat van Canadeesche zijde verklaard was, dat hiertegen geen be zwaar bestaat. De vliegers hopen Maandag Greenley-eiland te bereiken. De „Bremen" za< waarschijnlijk tegen het einde der volgend week in New-York aankomen. APELDOORN, 12 Mei. De raad der ge meente Voorst nam gistermiddag na eenige discussie met 9 tegen 6 stemmen het voor stel aan van den heer G. J. Wolters tot vaststelling van een strafverordening in houdende een vloekverbod. NIJMEGEN, 12 Mei. Hedenmorgen werd in de" St. Canisiuskerk te Nijmegen de plechtige jaarstonde gehouden van wijlen pater J. v. Rijckevorsel, eerste moderator der R.K. Studentenvereeniging. De studen ten legden een krans op fijn graf. LONDEN, 12 Mei. De correspondent van de „Daily Mail" te Parijs meldt, dat de Fransche regeermg thans definitief heeft besloten, dat de voorstellen van Kellogg in zake het anti-oorlogsverdrag zonder de vier reserves, die in de laatste Fransche nota zijn voorgesteld, onaannemelijk zijn. PARIJS, 12 Mei. De rechtbank te Brest veroordeelde den secretaris van de matro- zenvereeniging wegens het uitdeelen van anti-militaire geschriften tot een gevange nisstraf van 13 maanden en een boete van 200 francs. Vijf matrozen van het oorlogs schip „Mülhausen" wérden tegelijkertijd tot straffen van 6 tot 8 maanden gevangenis straf veroordeeld. LONDEN, 12 Mei Prinses ïngrid is gis teravond met haar vader, den kroonprins van Zweden, te Londen aangekomen. Naar wij vernemen is op de veiling van de verzameling Huldschinski te Berlijn „Het zieke kind" van Gabriel Metsu voor Ne- derlandsche rekening aangekocht. Het schil derij zal waarschijnlijk ter beschikking wor den gesteld van de Vereeniging „Rem brandt." Het is een verheugend feit, dat dit kunst werk blijvend tot één. vaderlandsche col lectie zal béjiooren,: "jji MEDEGEDEELD door ZATERDAG 12 MEI- Berlijn Parijs Brussel Londen Ztirich Rome Madrid Weenen New-York (cable) Praag Warschau - Kopenhagen Oslo Stockholm Bieden 59.20 9.70 34 .55 Laten 59.35 9.85 34.70 12.10$ 47.85 13.15 41 .65 35.05 2.48$ 7.45 27.10 66 .55 66.45 66.60 -iwi'i; -A. Adres: P. HOOGEVEEN Lz. Makelaar Ao. 1907. Nieuwe Gracht 74. Telef. 13845 ADVIES KOSTELOOS. Als adviseerend Vertegenwoordi ger der Levensverzekering Mij. „R. V. S." (afdeeling hypotheken) groote bedragen disponibel: rente 5 pCt. OUDE ISRUL v

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 7