H. F. C—R. C. H. 1—1 KennemersAmstel 51 Afscheid Jan Blinkhoff Serie-wedstrijden Stormvogels KAMPIOENSCHAP R. K. F. WilskrachtLisse 10 D. H. V. B. Junioren-Competitie District Leiden CRICKET 2e Klasse N. C. B. AlbionRood en Wit II \jax (A.)—R. C. F DUIVENSPORT HONKBAL DAMMEN ATHLETIEK ROEIEN. De Varsity Nereus wint de 50e race DE URUGUAYERS TEGEN STORMVOGELS Aanrijding te IJmuiden Waar partijen na tweemaal drie kwartier strijden de punten eerlijk deelden, komt R. C. H., zijnde bezoekende vereeniging, in de vol gende ronde. Het vrij onvolledige H. F. C.-team heeft overigens kranig partij gegeven aan het be trekkelijk volledige R. C. H. Speciaal de verdediging van H. F. C. kan op een goeden wedstrijd terugzien. Bij den aanval was vooral het schot ver te zoeken. Ook bij R. C. H. kon ons de verdediging het meest bekoren. De vele sport-evenementen op Hemel vaartsdag hadden hun invloed natuurlijk op de publieke belangstelling gedrukt, zoodat de opkomst niet was, wat bij een „derby" ver wacht mag worden. De R. C. H.'ers stellen zich aldus op: Kos, Prevost, Kuyt, Muller, Nieuwenhuys, Geutskens, N.t Hansen, Verkerk, Ruys, Brugman. H. F. C. heeft dit elftal: De Kadt, Lamp, v. Houten, Jongeneel, Reuvekamp Gille, Marchant, •aniels, v. Wijk, de Reuyter, Miezerus, v.Pareeren. De partijen wegen goed tegen elkaar op en wij wosden op wederzijdsche vlugge aanval len onthaald, waarbij echter steeds de ver dediging kan wegwerken. De diverse doelverdedigers krijgen dan ook geen moeilijk werk. Te verwonderen valt het dan ook niet, dat drie kwartier lang doelpunten uitblijven, zoo dat met 00- gedraaid wordt. Wanneer weer begonnen is, komen de H. F. C.'ers iets in de meerderheid, doch zoo als in dergelijke gevallen veelal gebeurt, weet >- juist de andere partij dan de leiding te nemen. Brugman was de fabrikant van het R. C. H.-doelpunt, waaraan ook de H. F. C.-doel- man eenigszins debet was door verkeerden kijk ihet spel. Toch is H. F. C. niet ontmoedigd, zelfs niet wanneer een doelpunt van De Ruy- ter ongeldig verklaard moet worden wegens buitenspel. R. C. H. verdedigt kranig, maar steeds komt H. r. C. terug. Ware er nu maar een goed schutter in den aanval geweest. Eindelijs toch heeft weer De Ruyter succes, ditmaal met een geldig doelpunt. (1—1). Even nog een vinnige strijd om de leiding, waarbij R. C. H. het geruste gevoel heeft bij niet verandering als overwinnaar uit den strijd te komen. Zulks was ten soltte dan ook het ge val. De eenige troost voor H. F. C. is, niet tegenstaande hare onvolledigheid, althans niet verloren te hebben. R. C. H. plaatst zich alzoo in de zesde rondo, doch wil ten slotte de beker veroverd worden, dan mag in ieder geval wel beter spel vertoond worden, speciaal door den aanval. Bij R. C. H. noemen wü Prevost en vooral Geutskens, bij H. F. C. de geheele achter hoede. In den aanval moest het hoofdzake lijk komen van De Ruyter en Mizerus. Voor de Stormvogelsserie speelde Kenne mers Donderdag tegen Amstel, om de 3den er. 4den prijs. Zonder veel moeite is het denBeverwijkers gelukt op den 3den prijs beslag te leggen. Het begin is vrijwel gelijk opgaand, doch langzamerhand nemen de Kennemers het spel in handen en v. 't Hof doelpunt mooi uit een voorzet van Steeman. Van den aftrad af echter neemt de rechtsbuiten der Amster dammers den bal mee en de midvoor maakt uit diens voorzet fraai gelijk. 11. Direct hierna is het echter weer v. 't Hof, die den Kennemers de leiding bezorgd. 21 De Kennemers zijn nu verre de meerdere er. v. d. Berg maakt al spoedig op kalme wijze 31, waarmee gedraaid wordt. Direct na rust is het wederom v. d. Berg, die een fraai pass van Naberman benut. 41. Nog eenmaal trekt Naberman er alleen tusschenuit en met een prahet schot is het 5—1, waarmede het einde komt. Scheidsrechter Luijcken leidde correct. Donderdag j.l. nam Jan Blinkhoff, de be kende „Witte Jan" der Stormvogels, afy scheid van zijn club. Dat dit niet geheel onopgemerkt zou voorbijgaan, was te begrijpen. Voor den aanvang van den wedstrijd Stormvogels IID. J. K., werd hij toege sproken door den voorzitter, den heer Corst. Deze sprak als volgt: Jan Blikhoff, waar je heden je laatsten wedstrijd voor Stormvogels gaat spelen, heeft het bestuur van Stormvogels gemeend, dit niet onopgemerkt voorbij te moeten laten gaan. Ik zeg, Jan Blinkhoff, ik had echter be ter kunnen zeggen „Witte Jan", den naam, waaronder je algemeen in de sportwereld bekend bent. Ik geloof niet, dat er iemand te IJmuiden is, die niet weet, wie „Witte Jan" is. Maar ook buiten IJmuiden ben je goed bekend. Diverse bladen noemen je niet anders dan „Witte Jan" en noemen, zelfs over Stormvogels sprekende, dit een voudig de club van „Witte Jan". De eerste vraag was dan ook altijd, als wij in een of andere stad arriveerden: „Speelt „Witte Jan" ook mee?". Jan, je bent een werkend lid vanaf de op richting van Stormvogels geweest en hebt vele malen de kleuren van Stormvogels ver dedigd, want jij ontbrak zelden op het appél. Ja was een speler, terecht bekend om je groote snelheid en goed schot en je hebt dan ook vele goals voor Stormvogels ge maakt en daardoor er veel toe bijgedragen, dat Stormvogels de eerste klasse van den N. V. B. heeft bereikt en zelfs een enkele maal kampioen van zijn afdeeling is ge weest. Maar Jan, ik wil niet je loopbaan beschrij ven, want dit zou een boekdeel vormen en bovendien zijn er dan wel anderen, die beter met alle feiten bekend zijn, dan ik. Alleen wil ik dit nog zeggen: Ik hoop,, dat je nog lang lid van Stormvogels mag blijven, een voorbeeld voor jongere spelers mag geweest zijn en dat je altijd mee zult voelen met bestuur en elftallen van Storm vogels. Verder heeft het bestuur gemeend, je een klein geschenk op dezen dag als aan denken te overhandigen en wel in den vorm van een zilveren sigarettenkoker met inscriptie en het bestuur hoopt, dat je nog lang hiervan gebruik zult mogen maken. Waar ook Je vrouw gedurende je voet balperiode zich veel opofferingen heeft ge troost, reik ik hierbij aan haar uit erken telijkheid, een bloemstuk over. Amstel IKennemers I: I5. D. J. K. II—Kennemers III: 2—2 Stormvogels IID. J. K. I: 36. E. H. S. I—V. S. V. II: 0—7. Na loting gewonnen, door D.J.K. II. Eerste Afdeeling. Ie prijs: D. J. K. I. 2e prijs: Stormvogels II. 3e prijs: Kennemers I. 4e prijs: Amstel I. Tweede aldeeling. Ie prijs: V. S. V. II. 2e prijs: E. H. S. I. 3e prijs: Bloemendaal II. 4e prijs: Schoten II. Derde afdeeling. Ie prijs: D. J. K II. 2e prijs: Kennemers III. 3e prijs: Stormveld II. 4e prijs T. H. B. II. De belangstelling voor een kampioenswed strijd van de R. K. Federatie is nog lang niet bevredigend te noemen. Vooral nog niet in de groote steden. Slechts enkele honderden toeschouwers waren gisteren getuige van den kampioens wedstrijd WilskrachtLisse in Neerland's hoofdstad, waarvan Lisse nog het grootste deel leverde. Hoofdzakelijk moet dit geweten worden aan het 6pelgehalte dat onze Roomsche voetballers demonstreeren, want wat wij gisteren te zien kregen, was niet best. Af en toe wel aardige momenten, maar in doorsnee geen technisch hoogstaand par tijtje voetbal dat tenslotte verdiend door Wilskracht met den oneven goal werd ge wonnen. De Amsterdammers combineerden vrij goed en waren reeds in de eerste helft ver in de meerderheid. Goed gesteund door haar halflinie zwermde de voorhoede voortdurend voor het Lisser doel. Hier echter haperde het nogal eens. De Amsterdammers combineerden vrij altijd tot in de finesses uitgevoerd, zoodat de stevige Lisser backs steeds konden ingrijpen. Daarbij werd er buitengewoon slecht en on gelukkig geschoten. Geregeld vlogen harde kogels over of naast het doel of kwamen in de veilige handen van Weyers, die den regel omtrent het aanvallen van den keeper flink uitbuitte. Ongetwijfeld kostte dit Wilskracht enkele doelpunten. Voor de Amsterdammers was Beyk een geweldig struikelblok. Jammer dat deze spe ler zijn spel zoo ontsiert door onnoodig ruw of ongepast optreden. Goals bleven tot de vrome wenschen te be- hooren; zelfs een penalty werd door Tulle ken tegen den paal geschoten. Lisse speelde zeer enthousiast. De aanval is vrij goed, maar werd absoluut onvoldoen de door de middenlinie gesteund. En daar kan een voorhoede niet buiten, hoe goed er ook wordt gespeeld. Nu troffen de Lissenaren de Amsterdam- sche achterhoede echter in prachtvorm. De doelman Stuvel maakte een zeer be trouwbaren indruk en wist door tijdig in grijpen menig gevaarlijken aanval te onder scheppen, terwijl hij tevens eenige uitste kende schoten van Buschman perfect stopte. In de achterhoede schitterde Keek, trouw bijgestaan door zijn rechtshalf Liebrand, die echter zijn steunende taak wel eens vergat. Voortdurend was de B-kampioen in de meerderheid. Een geregeld verloop van den wedstrijd behoeven we daarom niet te geven. Het bleef een strijd tusschen de Amster- damsche voor- en de Lisser-achterhoede, waarbij Lisse zich bepaalde tot snelle, dik wijls gevaarlijke aanvallen. De binnen-links van het D. H. V. B. elftal, v. Rooyen, stond achter bij zijn collega aan den overkant, v. Leuven. De laatste leidde de meeste Wilskracht- aanvallen en uit een dezer kwam tenslotte het beslissende doelpunt. Reeds dachten velen aan een puntloos ge lijk spel, toen Wilskracht 9 minuten voor het einde een corner kreeg te nemen. Eenige oogenbllkken zweefde het leder angstig voor den Lisser goal, waaraan ten slotte de midhalf van Wilskracht, Schoot, een einde maakte door met een fraaien om haal den bal in de touwen te jagen. De laatste minuten verliepen onder de grootste spanning, maar in den stand kwam geen verandering meer, zoodat Wilskracht met 10 won. De Amsterdammers dienen het onderdeel ..schieten" beter aan te leeren, in welk geval haar het kampioenschap moeilijk zal ont gaan. Het geheele elftal maakte een beteren in druk dan Lisse. De laatste moet het hoofdzakelijk hebben van haar snelle aanvallen zonder de zoo noodige stuwkracht eener halflinie hetgeen, tegen een sterke verdediging geen succes beeft. Scheidsrechter Starren leidde uitstekend. De uitslagen van de Zondag 13 Mei ge speelde wedstrijden zijn: Leiden ILisse I 02 Lisse II—S. N. A. 3—1 S. J. C.Teijlingen I 06 Leiden II—'V. V. L. 6—0 Voor Zondag 20 Mei a.s. zijn geen wed strijden vastgesteld in verband met de te spelen Missie-wedstrijd HaarlemUtrecht. Wij vertrouwen, dat onze junioren van dezen vrijeen Zondag gebruik zullen ma ken, door allen een tocht te maken naar het Ltese-terreta aan de Essenlaan te Lisse. Er valt daar veel te leeren, en, jul lie steunt meteen het goede doel, n.l. de Missie! D. HAVERKORN, Competitieleider. Uitslagen: le klasse. H.C.C. I—H.C.C. II. Gewonnen door H.C.C. II met 50 runs op de le innings. H.C.C. I le innings 100. A. G. Schill 4— 33; L. Sodderland 462. H.C.C. II le innings 150. Mr. J. Koele- man 6—58; R. T. Schill 2—28; Fokker 1—24. A.C.C.—V.V.V. Gewonnen door A. C. C. met 26 runs op de le innings. V.V.V. le innings 37. R. Beuth 5—14; H. Oliver 2—18. A.C.C. le innings 63 (W. E. Arno 14; H. Prent 19); Jeuken 5—23; J. J. Grootmey- er 4—24; J L. Atlandt 1—2 V.V.V. 2e innings 74 (Kost 20; A. v. Stuyvenberg 15; W. Dykhuis 18) Beuth 5 —41; Oliver 5—31. A.C.C. 2e innings 46 voor 2 (W. F. Arno 16) Hieda 1—5. QuickHilversum. Gewonnen door Hilversum met 8 wickets. Quick le innings 107 (Burggraef 11. E. den Hartog 12, De Reuver 23, Burki 310, Bierman 5-41, v. Booven 3-6. Hilversum le innings 113 voor 2 (v. Booven 64, v. d. Pot 26, Bierman 14), Col- lard 1-26. 2e klasse Noord. V. V. V. II—V. R. A. II Gewonnen door V. V. V. met 24 runs op de le innings. V.. V. V. 95; V. R. A. 71. Ajax (A.)R. C. H. Gewonnen door R. C. H. met innings en 87 runs. R. C. H. 127; Ajax 21 en 19. AlbionR. en W. II. Gewonnen door R. en W. met 32 runs op de le innings. Albion 85; R. en W. 117. Excelsior IIPhoenix II. Gewonnen door Phoenix me 91 runs. Phoenix 103 en 130; Excelsior 77 en 65. R. en W. wint met 32 runs. Ondanks zes invallers, is R. en W. II er in geslaagd ook zijn tweeden wedstrijd te winnen. Albion ging eerst batten en bracht liet door het goede bowlen van Hagenaar slechts tot 85. In de dubbele cijfers kwamen: Meijer 14. J. E. v. d. Stadt 20, en Melief 12 n.o. Bowlingcijfers R. en W. II: P. C. Hage naar 58, 17 overs; G. Droste 432, Jhr. C. L. van Lennep 06 en G. de Vries 027. Voor het verlies van zes wickets wist R. en W. II het Albiontotaal te passeeren. Het totaal werd tenslotte 117, waarvan Hagenaar 35 5 vieren Mr. F. A. Davidson 23, J. van Baasbank 12 en A. van Baasbank 12. Bowlingscijfers Albion; Kluyver 330, J. E. v. w. Stadt 439, Stuurman 012 en Melief 325. Beide aanvoerders zagen van het spelen van een tweede innings af, zoodat R. en W1. II op de eerste innings won met 32 runs. AJAX (A.)—R. C. H. R. C. H. WINT MET INNINGS EN 84 RUNS De tweede wedstrijd voor R. C. H. was wederom een uitwedstrijd en wel tegen Ajax (Amsterdam). Met een bijna volledig elftal heeft zij kans gezien om dezen wedstrijd met innings en 84 runs te winnen. R. C. H. bat eerst en scoort het vrij be hoorlijke totaal van 127 runs. J. Segerius wist met 51 runs ais topscorer uit den strijd te komen. Hij speelde weer met den ouden wil en wist dan ook kalm maar zeker de score op te voeren. Hierbij werd hij goed bijgestaan door J. Hellingman, verder Houtkamp en Klein, welke resp. 17 not out, 21 en 13 runs wisten te scoren. Op Kamoen na, welke werd uitgerund, werden alle spelers gebowld. v. d. Bosch nam 7 wickets voor zijn reke ning terwijl Exman de resteerende 2 op zijn naam zette. Ajax nu ingaande, bleek lang niet op dreef te zijn. Hellingman met 3 v. 4, Klein met 2 v. 5 en de Graaf 1 voor 8 zorgden er voor, dat het totaal van Ajax niet hooger kwam dan 24 runs. Met nog een grooten speeltijd voor den boeg, stuurde de R. C. H.-captain Ajax nogmaals naar den mat en had waarschijnlijk zelf niet kunnen vermoeden, dat zü Ajax reeds voor 19 runs aan den kant zouden zetten. Ook nu faalden alle Ajaxieden volkomen, hetgeen waarschijnlijk nog wel aan onge oefendheid te wijten is. Echter moeten we niet vergeten, dat R. C. H. in J. Hellingman weer een goede aanwinst boekte, daar hij vooral in 't bowlen zeer sterk is. Zijn brake ballen waren ook nu weer niet te bespelen. Zijn cijfers 3 voor 4 in de eerste Ini'ngs en 4 voor 5 runs in de 2e innings, geven hier wel een goeden kijk op. Klein bowlde eveneens verdienstelijk en nam 2 wickets voor evenveel runs. A.s. Zondag speelt R. C. H. wederom een uitwedstrijd en wel tegen Rood en Wit 2 op het terrein van het Kennemer Lyceum aan den Verspronckweg. R. C. H. zal wel al z'n best doen, doch we kunnen niet gelooven, dat ze mr. Davidson c.s. in dezen wedstrijd zullen weten te kloppen. In elk geval verwachten we weer een echt sportieven strijd. POSTDUIVENVEREENIGING „DE SNELPOST". Bovengenoemde vereeniging hield 13 Mei 1928 een wedvlucht vanaf Hall. Af stand 185 K.M. De prijzen werden, als volgt behaald: Ph. Donckerwolke le,6e. H. Venbroek 2e, 20e; B. C. v. d. Meer 3e; P. Martens 4e, 5e, 33e, 38e; J. Kroon 7e, 13e, 30e; J. Hommers 8e, lie; P. R. J. Vergers 9e, 3le; C. Tace 10e; D. Smit 12e, A. Vlotman 14e, G. Koster 15e; H. Stappers 16e, 23e. 32e, 35e; H. Suijker 17e, J. Klumper 18e, C. Kortekaas 19e, 39e; N. Gerritsen 21e, 24e; H. Keerwolf 25e, 29e; W. Klumper 26e; J. Zomerdijk 27e, 34e; J. v. d. Linden 28e, 36e. 37e; J. G. Kuperus 22e. Eerste getoonde duif 12.28.25. Laatste getoonde duif 1.17.28. Woensdagavond ontving Haarlem een negental van de Kweekschool voor een vriendschappelijken wedstrijd. Het was een genoeglijk partijtje, doch het goede spel van enkelen der kweekelingen kon niet verhin deren, dat Haarlem met 234 won. SELECTIEWEDSTRIJDEN 2de KLASSE WERELDKAMPIOENSCHAP 1928 Woensdagavond 23 Mei a.s. van gen in het clublokaal der Damclub „Haarlem", boven zaal café Roodenberg, Spekstraat 8, de Haar- lemsche selectiewedstrijden 2<fe klasse voor het wereldkampioenschap 1928 aan. Voor deze wedstrijden hebben ingeschre ven: Ph. F. Amelung; P. H. Meure; J. Wielenga; G. Eising; J. Willemse en P. MoUeman (allen van de „Haarlemsche Damclub"); H. A. van Abs en J. van Berkum (beiden van de Dam club „Haarlem"); H. van Gastel en F. Knape. SELECTIEWEDSTRIJDEN 1ste KLASSE WERELDKAMPIOENSCHAP 1928 De inschrijving voor de selectiewedstrijden lste klasse is thans ook opengesteld. Inschrijvingen worden tot en met 31 Mei a.s. ingewacht bij den lsten secretaris van den Districtsbond Haarlem en omstreken, den heer J. Singeling, Kleine Houtstraat 42 te Haarlem. MASSAKAMP AMSTERDAM—HAARLEM Het Algemeen Handelsblad heeft een zil veren wisselbeker beschikbaar gesteld als wisselprijs voor een jaarlijks te houden massakamp tusschen den Amsterdamschen Dambond en den Districtsbond Haarlem en Omstreken. SELECTIEWEDSTRIJDEN WERELD KAMPIOENSCHAP 1928 De Selectiewedstrijden 3de klasse voor het wereldkampioenschap 1928 zijn op enkele par tijen na geëindigd. De standen in de diverse groepen luiden: Groep 1. gesp.gew.rem. verl.pnt. 1. 4 1 0 9 2. J. Balk 5 3 1 1 7 3. 5 2 3 0 7 4. W. J. A. Matla 5 1 1 3 3 5. J. Merts 5 1 0 4 2 6. C. Pot 5 1 0 4 2 Groep 2. gesp.gew.rem. verl.pnt. 1. 5 4 1 0 9 2. Joh. Bijster Jr. 5 2 2 1 6 3. C. Castelaars 5 0 5 0 5 4. C. Vrolijk 5 2 1 2 5 5. F. W. de Pater 5 1 1 3 5 6. G. A. Ottolini Jr. 5 0 2 3 2 Groep 3. gesp.gew.rem. verl.pnt. 1. W. J. Bosman 4 2 2 0 6 2. P. A. Nooü 4 2 2 0 6 3. J. H. Reedijk 4 2 1 1 5 4. C. J. Roest 2 0 3 4 5. J. P. Exel Jr. 4 1 1 2 3 6. A. F. Horeman 4 1 0 3 2 Groep 4. gesp.gew.rem. verl.pnt. I. A. Kooreman 5 5 0 0 10 2. J. R. Kuijk 5 3 1 1 7 3. P.G.M. Ottolini Sr. 5 3 1 1 7 4. F. Moerbeek 5 2 0 3 4 5. H. j. Nessen 4 0 0 4 0 6. J. L. Versteeg 4 0 0 4 0 De heeren P. Mollema, W. Bosman en A. Kooreman kwamen als No. 1 in hunne groep aan en komen nu uit in de selectiewedstrijden 2de klasse, alsmede in de districtswedstrijden 3de klasse. Alle drie deze heeren zijn lid der „Haarlemsche Damclub". De deelnemers aan het wereld kampioenschap 1928 Onder bovenstaanden titel plaatsten wij enkele dagen geleden een artikeltje, waarin wij schreven dat meester Paul Sonier een systeem had uitgevonden, volgens welk het mogelijk was de deelnemers aan den a.s. wedstrijd om het wereldkampioenschap vol gens spelsterkte te rangschikken. Ket blijkt ons echter thans dat dit systeem niet afkomstig is van Sonier, doch van Fer nando Bouillon uit Marseille. De heer Sonier verzocht ons te willen publi- ceeren dat hij een ernstige tegenstander is van dit systeem en tevens te willen vermelden dat hij, indien hij een lijst van deelnemers gemaakt zou hebben, in ieder geval de voor aanstaande Hollandsche Meesters niet bij de reserves geplaatst zou hebben. Gaarne voldoen wij aan het verzoek van den heer Sonier en voegen hier volledig heidshalve nog aan toe dat wij bij de plaatsing van bovenbedoeld artikel werkelijk in de meening verkeerden, dat de heer Sonier de vader was van dit systeem, temeer omdat hij de damwereld reeds meermalen heeft ver rast met belangrijke vindingen (wij herinne ren in dit verband slechts aan de notatie Sonier, welke de notatie Manoury reeds meer en meer schijnt te verdringen). OM HET CLUBKAMPIOENSCHAP 2DE KLASSE VAN NEDERLAND De „Haarlemsche Damclub" II behaalt den titel Op Hemelvaartsdag vond te 's Graven- hage in café „Du Corbeau", Bleijenburg, de ontmoeting plaats tusschen de noordelijke en zuidelijke 2de klasse kampioenen om het Nederlandsche clubkampioenschap 2de klas- se. Beide tientallen verschenen met 3 invallers. Van spanning is in dezen wedstrijd vrij wel geen sprake geweest, want de Haarlem mers bleken over alle liniën sterker. Reeds na enkele uren spelen brachten de Haarlemmers den stand op 100, waarna de overwinning nog slechts een kwestie van tijd was. De gedetailleerde uitslag luidt Haarl. Damcl." II-Damver. „Het Westen" II Haarlem Rotterdam J. PoppenM. van Gasteren 11 J. P. van EijkD. Bezemer 20 W. van DaalenK. F. de Haan 20 H. GreeuwB. Rollof 20 R. HartgerinkB. 't Hart 20 P. H. MeureD. Barnouw 0—2 K. LeibbrandtJ. Visser 20 P. MollemaW. Laanen 02 Joh. Bijster Jr.C. A. de Gelder 02 J. MertsJ. in der Maur 20 Totaal voor Haarlem 137 De „Haarlemsche Damclub" II heeft dus, evenals het vorig jaar, wederom beslag gelegd op den Nederlandschen kampioenstitel 2de klasse. Voor de Haarlemmers beteekent dit een dubbel succes, want ook het eerste tiental behaalde dit jaar het Nederlandsche club kampioenschap, zoodat dus de club kampioenstitels lste en 2de klasse dit jaar beide in 't bezit der „Haarlemsche Dam club" kwamen. SELECTIEWEDSTRIJDEN TE HAARLEM. Een nabetrachting. De resultaten verdie nen meer waardeering dan ze hebben ge kregen. Athletick is een moeilijke sport ook voor verslaggevers. De selectiewedstrijden welke de vorige week Zondag op het „Haarlem"-terreln werden.gehouden, hebben, voor wat de pres taties der deelnemers betreft, in sport- en groote dagbladen in het algemeen een „slechte pers" gehad. Speciaal met de ver nietigende kritiek uit den mond van het K. N. A. U.-bestuurslid, den heer Vuyk, (zie het verslag in het Alg. Handelsblad van 14 dezer), kunnen we ons moeilijk ver eenigen. De manier waarop deze official de verschillende resultaten naar beneden sleurt bewijst dat genoemde heer de beteekenis dezer wedstrijden allerminst heeft begrepen. Bedoelde selectie is niet gehouden met het speciale doel record-prestaties te leveren. In dat geval waren noodig geweest: Ie. een datum verdr in ht seizoen gelgen, 2e. een mildere temperatuur, 3e. een eerste klasse sintelbaan, 4e. een volledige bezetting onzer cracks op alle nummers. Waarom deze wedsrijden dan wél plaats vonden? De vroege datum van 13 Mei (Kreigsman had zelfs 6 Mei geadviseerd) was noodig om te zien, hoe het momenteel gesteld was met de conditie van iederen athleet na een half jaar ernstige training, teneinde daar naar de verdere trainingsplannen, desge- wenscht voor elk afzonderlijk, te kunnen vaststellen. Het gebrek aan zonnewarmte heeft in derdaad een funesten invloed gehad op ver schillende prestaties. De goede zijde van dit gemis is evenwel, dat sommige resultaten nog belangrijk in waarde zijn gestegen. Een wedstrijddag in Mei blijft ten onzent altijd riskant en een terzake kundig beoor- deelaar houdt met deze omstandigheden na tuurlijk rekening. Het gemis aan een eerste klasse sintel- baan is eveneens van grooten invloed ge weest. Trouwens, op „gras" zijn de Holl. athleten langzamerhand uitgestudeerd, om dat b.v. op het „Haarlem"-terrein in de laatste jaren record-prestaties zijn bereikt, die alleen nog maar op „sintel" verbeterd kunnen worden. Dat het bij bedoelde selectie niet in de eerste plaats om schreeuwende persoonlij ke records ging, bewijst de bezetting op eenige nummers. Niettemin, elke record prestatie zou welkom zijn geweest, omdat in dit speciale geval een tweede klasse athleet haar had moeten leveren. Dat er ten slotte slechts één record werd verbeterd, is geen motief om de andere prestaties eenvoudig als minderwaardig te beschouwen. Wat zou het b.v. voor nut hebben gehad om Paulen, v. d. Berge en Broes samen op de 400 Meter te plaatsen? Ingewijden we ten immers wel dat hun plaats op de per soonlijke nummers en in de 4 x 100 M. Es tafette al lang verzekerd is! Evenals zulks het geval is met Peters op hink-stap-sprong Voor hen was de selectie alleen bedoeld als „conditie-wedstrijd"; vandaar ook dat v. d. Berge en Broos als feitelijke sprinters de 100 M. liepen en Paulen (voor wien de 800 M. zich beter eigent dan de sprint) de 800 M. Om dezelfde reden stond Peters inge schreven voor vérspringen, doch moest daar van te elfder ure worden teruggenomen we gens een blessure. De overige athleten in vóórtraining gol den als zoogenaamde „twijfelaars", behoor den uit een internationaal oogpunt be schouwd en mede in verband met een even- tueele kans op de O. S. tot de tweede en dorde categorie. Een man als Vuyk had dit dienen te weten en daarmede rekening moe ten houden. Zij toch waren voor de selectie ingeschre ven: le. Om hunne opname bij de vóóEtrai- ning volkomen te rechtvaardigen, m.a.w. zij kwamen daar om aan te toonen dat on der Kreigsmans energieke leiding het alge- meene peil der Nederlandsche Athletiek be langrijk verbeterd is. Een naar onze mee ning volkomen geslaagde poging! 2e. Om door een goede conditie en het bereiken van een zekere prestatie (alle mo gelijke omstandigheden in aanmerking ge nomen) richting te geven aan de plannen der T. C. en Kreigsman met het oog op de verdere training dezer categorie. In dit op- zich mogen er resultaten zijn, die tegen zijn gevallen, wij zullen de laatste zijn zulks te ontkennen, aan den anderen kant vallen er eenige resultaten te boeken, welke een dui delijke vingerwijzing vormen wie wel en wie niet voor de verdere training in aanmer king komen. Het spijt ons voor de techni sche kennis des heeren Vuyk, maar dan zullen er nog een groot aantal athleten overblijven, die men naar onze meening de verdere training moet laten medemaken. We zullen trachten dit in een nabetrach ting over de nummers duidelijk aan te too nen. Athletiek is een moeilijke sport in het bijzonder voor verslaggevers, die het resultaat toetsen aan de hand van de uit slagen van een enkelen wedstrijd. De 100 Meter. De conditie van v. d .Berge en Broos bleek uitstekend. In tegenstelling met het Alg. Handelsblad, achten wij een tijd van 111/5 sec. voor den winnaar, die een half jaar lang uitsluitend op 400 M. heeft ge traind, zéér goed. Dit geldt evenzeer voor Broos die schitterend partij gaf. De laatste gevoelde voor deze conditie-proef aanvan kelijk heel weinig en had liever de 400 M. geloopen. Achteraf beschouwd zal hij even wel de meening van Kreigsman kunnen- deelen. Over de prestatie der Nos. 3, 4 en 5 t.w. Hennings, Boot en Benz, kunnen we eveneens tevreden zijn. Een internationale kracht schuilt er niet tusschen, maar voor een Estafette is het materiaal goed. Voor een juiste beoordeeling was het jammer, dat de Boer en v. Welsenes zich uitsluitend tot het vérspringen moesten bepalen. Vooral de Haarlemmer is een sublieme Estafette-looper, waarom het aanbeveling zou verdienen, beiden alsnog in de gelegen heid te stellen hunne aanspraken op een plaats in de Estafette te verdedigen. 400 Meter. Van de in vóórbereiding zijnde athleten stak Hoogerwerf met hoofd en schouders boven de andere loopers uit. De 6 tijden beneden de 55 sec. in de drie halve be slissingen bewijzen de geoefendheid van verschillende deelnemers. Door gebrek aan voldoende concurrentie we misten op dit nummer o.a. Blaak, van Raad en Bolten had Hoogerwerf geen prettigen middag. Weliswaar won hij het nummer glansrijk, doch de tijd van 531/5 sec. stelde alge meen te leur. De Haarlemmer behoeft zich evenwel niet ongerust te maken, zijn plaats in de 4 x 100 M. Estafette is verdiend mits van stonde af aan de training met ver dubbelde energie wordt aangepakt. Wij be houden het volste vertrouwen in zijn kun nen en zijn er van overtuigd dat de Olym piade hem meer succes zal brengen dan algemeen wordt verwacht, al zal hij dan ook persoonlijk niet tot de finalisten op 't een of ander nummer behooren. Ander materiaal voor de ploeg hebben we helaas niet kunnen ontdekken. De beste was nog Prins van Blauw-Wit; Veen uit Helder viel geducht tegen, mogelijk dat deze thans voor goed van de training wordt af gevoerd, evenals de beide Feyenoord-men- schen Visser en Huybers, die blijkbaar de finale niet aandurfden en daarom verstek lieten gaan. In hoeverre het gerucht dat van Raad beter zou zijn dan Hoogerwerf, waarheid bevat, kunnen we thans moeilijk beoordeelen. 800 Meter. Het nummer leverde voor Kreigsman geen nieuwe gezichtspunten op. Paulen won ge makkelijk en in een tijd, die belangrijk be ter is dan de Pers doet voorkomen. De heer Vuyk noemt den tijd zelfs slecht en geeft daarmede blijk weinig van athletiek af te weten. Liep Paulen, na de eerste 400 M. in 54 sec. te hebben afgelegd, in de tweede 400 M. een iets te langzaam tempo (door ge brek aan tegenstand ontbrak ten eenen- male controle), een tijd van nog geen 2 mi nuten onder de gegeven omstandigheden houdt een belofte in voor de komende maanden. Speciaal als „condltle"-proef was zijn deelname aan de 800 M. een volkomen succes. Van af het oogenblik waarop dit werd geconstateerd, zal de training zich verder uitsluitend tot de 400 M. bepalen. Tenminste deze opvatting namen wij voor het oogenblik als de meest waarschijnlijke aan. A. Zeegers eindigde met 20 M. achter stand op de 2e plaats in 2 min. 3 4/5 sec. Voor hem ware het wellicht beter geweest, wanneer hü zijne krachten gespaard had voor de 2e ronde, in plaats van Paulen in de eerste ronde bij diens weglooppogingen trachten te achterhalen. Niettemin is Zee gers positief vooruitgegaan en indien hij serieus door blijft trainen, komt ook hij spoedig onder de 2 min. In ieder geval blijft de A. V. A. C.'er na Paulne onzen aange wezen man over dezen afstand. 1500 Meter. Evenals de 800 M., was ook de 1500 M. slecht bezet. Door de afwezigheid van J. Zeegers, die noode op dit nummer werd ge mist, werd het een t e gemakkelijke zege 15/7 voor Effem. De „Haarlem"-man bezit nog weinig wedstrijd-routine en mist boven al les het juiste tempo om zonder concurren tie toch een goeden tijd te maken. Maar het moge'hem tot troost zijn. zelfs verschil lende Intern, cracks lijden aan dit euvel, 0.a. Dr. Petzer, die het zonder gangmaking moeilijk kan stellen, tenminste wanneer er een bvoenmiddelmatige prestatie verlangd wordt. De ijd, dien Effern voor dezen afsand noodig had, n.l. 4 min. 25 2/5 sec. is te lang om hem op 't oogenblik als seriétis candi- daat voor de ploeg te beschouwen. Ernstige traning, de noodige vechtlust; en animo, be nevens eenige harde wedstrijden b.v. vóór- giftnummers zijn naar onze meening noo dig om een ontijdig besluit tot afvoering te voorkomen. Men bepale vervolgens de „trial" op 24 Juni tijdens den wedstrijd te gen West-Duitschland te Dortmunt. Van de overige deelnemers was Peper nog de beste, doch ook zijn tijd was voor alle Haarlemmers een teleurstelling. Een omstandigheid, die den heer Vuyk blijkbaar nle is opgevallen, n.l. de goede conditie van Effern, blijft voor ons een be langrijk lichtpunt en het zou ons niets ver wonderen, wanneer Kreigsman hierin aan leiding vond hem voorlooplg voor de trai ning te behouden. We zien met belangstel ling binnenkort een beter resultaat op dezen afstand van hem tegemoet. 3000 Meter Hier was de bezetting uitstekend. Tegen de verwachting in won Gerbrands in re cordtijd. Overeenkomstig het van Kreigsman ontvangen consigne nam Klaasse den kop om te trachten zich van het peleton los te maken. Het ging heel hard in den beginne en alleen de goed getrainde athleten wisten het tempo van den Haarlemmer te volgen. Gepaced door Klaasse, slaagde Gerbrands er ten slotte ln hem op zij te komen om vervolgens zelf de leiding te nemen. De A.V.A.C.'er profiteerde van een kleine in zinking van Klaasse om den voorsprong geleidelijk te- vergrooten en in zeer goede conditie als eerste te eindigen. Waar deze 3000 M. uisluitend gold als trainingswed strijd voor de 5000 M., geeft de gemaakte tijd van 9 min. 4 1/5 sec. hoop op een voor Holland waardige vertegenwoordiging op dezen afstand. Of Klaasse, du Hen en Wolf het daar verder bij zullen laten, valt te betwijfelen. Er bestaat echter voor hen geen ander mid del dan een intensieve training gedurende de komende weken, om te trachten den achterstand in te halen. De recordverbete ring van 13 sec. door een nieuweling is een welverdiend succes voor Kreigsman. Eene bespreking van de spring- en werp- nummers bewaren we tot de volgende week Het hoofdnummer van den jubileumswed strijd op het Noordzee-kanaal is gisteren ge wonnen door Nereus. De uitslagen luiden: Studenten Jonge Vier. Aan boei 1. Nereus; 2. Triton; 3. Njord; 4. Laga B., 5. Laga A. Een van begin tot einde spannende strijd tusschen Triton en de beide Laga-ploegen, waarbij Nereus en Njord ver achter bleven. Triton nam na den start de leiding, en be hield die, ondanks felle aanvallen, 'achter eenvolgens van Laga B. en Laga A. Uitslag; 1. Triton, in 7,19 2/5; 2. pp een halve lengte Laga A; 3. op een lengte Laga B.; 4. Nereus; 5. Njord. Winnende ploeg: G. Vrijdag (bg.); C. Beukelman, J. Oudegeest, J. J. Eynra (bg.)P. E. W. Luyt (st.) Uitslag 1. De Hoop, in 8.23 2/5; 2. Amstel (taflengte); 3. Laga; 4. D. T. en R. V. Winnende ploeg; P. J. Daks (bg.), M. Ro- lingh (si.), Chr. J. Haag (st.). Oude Skiff Dit nummer ging tusschen de beide revm- len Gunther (Amstel) en Cox van ('t Spaar- ne). Na een spannende race won de Haar lemmer met ongeveer 1 Meter voorsprong. Overn. vier Uitslag: 1. Aegir, in 7.37; 2. Laga: 3. Tri ton; 4. Nereus. Winnende ploeg: G. H. Evers (boeg), H. Wilmink, D. de Muinck, A. Korte- weg (slag), Wilhelmy. Oude vier (hoofdnummer) Uitslag: 1. Nereus, 11.6 1/5; 2. Triton M.); 3. Aegir (3 lengten); 4. Njord (1 leng te); 5. Laga (ver). Winnende ploeg: N.N. (boeg), B. Waller, R. Hommema, S. Bon (slag), A. Bosch (st.). Studenten Acht Boei 1. Njord (v. d. Meer); 2. Laga (v. Mourick Broekman); 3. Triton (Tjalma). Zonder strijd gemakkelijk gewonnen door Van der Meer ln 8.4 4/5; 2. Laga (ver). 3. Triton (ver). Studenten Acht Uitslag: 1. Laga, in 6.33 2/5 2. Triton (.'/2 M.); 3. Nereus (ver). Winnende ploeg: P. M. Schoorel (bg.), P. N. Hoorweg, G. v. Dithuijzen, J. Roelofs, H. van Doominck, BB. Jansen, N.N. C. van Ees, D. Ferman (sl.), F. W. Santman (st.). De baanlengte was voor het hoofdnummer 3000 M.; voor alle andere nummers 2000 M. ft Open Oude Acht Met K lengte behaalde de blauwen hun eerste belangrijke zege sinds langen tijd. Uitslag: 1. Amstel, 6.49; 2. Njord lengte); 3. Argo (ver). Winnende ploeg: J. H. Rogge (bg), D. M. Severiens, H. Gosselaar Beerta, H. H. van Beek, J. S. Noorwegen, R. Citroen, A. H. Goedings, J. J. L. Ellerkamp (sl.), L. F. Dek ker (st.). Onder de velen, die belangstelling voor de strijden toonden, behoorde ook H. K. H. Prinses Juliana, die met andere meisjes-stu- den uit Leiden met de „Volharding" naar de plaats der wedstrijden gekomen was. Daar werd overgestapt op de havenpolitieboot „Hoofdingenieur Dirks," vanwaar de wed strijd door de Prinses werd gadegeslagen. Naar w}j hedenmorgen vernamen, is een Stormvogels-elftal samengesteld, waartegen de Uruguayers vanmiddag op het Stormvo gelsterrein een wedstrijd zouden spelen. Woensdag had op den hoek van de Konin gin Wilhelminakade te IJmuiden een aan rijding plaats tusschen een auto, bestuurd door J. v. d. V. uit IJmuiden en een rijwiel, bestuurd door A. M., uit IJmuiden-Oost. De wielrijder bekwam eenige verwondingen aan de pols, terwijl zijn rijwiel beschadigd werd.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 10