Sport en Wedstrijden UIT HET ROOMSCHE VOETBAL- KAMP. HET OLYMPISCH HOCKEY-TOURNOOI NIEUWE Vierde Blad HAARLEMSCHE COURANT Zaterdag 19 Mei 1928 'iSü»8iï Britsch-IndiëBelgië DenemarkenOostenrijk De Hockey-wedstrijden De Finsche deelnemers aan de Olympische Spelen DE MISSIEWEDSTRIJDEN HaarlemUtrecht NederlandUruquaye De Argentijnen spelen Zondag a.s. tegen Bloemendaal Wedstrijden om den Ouds wisselbeker Opluisteringswedstrijd V.S.V.—Oud H.V.B.- spelers D. H. V. B. Llustrum R. IC. Sportvereeniging B. S. H.fi.. B. K. R.K. Sportvereeniging „The Yellow Black Boy»". R.K. Sportpark voor Haarlem. ,H. B. C.-praatje R. K. V. V. „A.D.O." R. K. V. V. „Zwaluwen" R. K. V. Z. Ia—A. R. C. I 2% uur BRABANTSCHE BRIEVEN. Op den tweeden dag van het Hockey- toumooi zijn wij in het oude Stadion ge huisvest, waar de beide wedstrijden van dezen dag gespeeld worden. Bij den eer sten wedstrijd, dien tussehen Britsch-Indië en België, zijn een kleine duizend toe schouwers aanwezig. Het weer was niet zoo mooi als den eersten dag, doch het was droog. De Britsch-Indiërs brengen tegen de Belgen een sterkere combinatie in het veld dan op den eersten dag tegen de Oostenrijkers. De beide elftallen stellen zich te half vijf als volgt op: Britsch-Indië: Allen, Rocque Jaipal Singh, Norris, Penninger Yusuf Shankat All, Feroze Uddin Kahn, Dhyand Chand, Marthins, Seaman. België: G. Grojean, L. Dierxsens, P. Delheid, Go- ditiabois, A. Seeldrayers. F. Cattoir, C. Baudoux. L. Adelot, C. Wellens, J. van der Straten. C. Koning. In dezen wedstrijd fungeerden als scheidsrechters de heeren H. Evekink en A. Simon. De Belgen willen zich niet, zooals de Oostenrijkers den eersten dag geheel en al op de verdediging toeleggen, maar geven een vrij vlot open spel te zien, waarbij het Belgische deel van de bezoekers geestdrif tig zijn team aanmoedigt. De linksche Belgische vleugel Grojean- Dierxsens onderscheidt zich door pittig aanvalsspel en meer dan eens komt het doel der Britsch-Indiërs in gevaar. Het spel gaat gelijk op en al neemt Britsch-Indië na vier minuten door een houdbaar schot van den linksbuiten Sea- aman de leiding (10). de Belgen ver goeden door hun geestdrift, wat zij aan techniek te Wbrt komen, en het spel gaat weer gelijk op. „Bien joué" klinkt het van de tribune, wanneer Grojean den geduchten Rocque in de luren legt en zuiver voorzet naar Delheid, die alleen voor het Britsch-In- dische doel komt. Wy verwachten reeds het eerste Belgische doelpunt tegen de ge duchte Britsch-Indiërs, doch keeper Allen werkt het harde schot op schitterende wijze corner. België bepaalt zich er niet toe de tegen- party te beletten den bal te spelen, maar speelt zelf en goed. Het duurt 18 minuten voor Marthins het tweede doelpunt voor Britsch-Indië maakt (20), ondanks het goede werk der Belgische backs van der Straten en Wellens,, van wie laatstge noemde bijzonder uitblinkt. Een goal van den Indischen aanvoerder Penninger uit een strafcorner wordt ge annuleerd. Voorloopig biyft het 20. Langzaam maar zeker worden de Belgen teruggedrongen on eigen helft. In één minuut maakt Feroze Uddin Kahn twee goals van dicht bij (40) en dan vindt Dhyand Chand, dat het ook eens tijd voor hem wordt; met een hoog schot brengt hij den stand op 50. Er is dan 31 minuten gespeeld, en met dezen stand komt de rust. Te kwart over vijf begint de tweede helft al dadelijk met een doelpunt van Feroze Uddin Kahn (60). Dan krijgen de Belgen weer een serieuze kans op een doelpunt, als Dierxsens, onge dekt staande, een voorzet van Seeldrayers te pakken krijgt en hard inschiet. Reeds juichen de Belgen, maar nog weet keeper Allen den ba1 via de paal corner te slaan en de daarvoor gegeven strafcorner wordt weggewerkt. De Belgische linksbinnen Goditiabois komt een handje helpen in de verdediging, met geen ander resultaat, dan aat deze veteraan, die alles behalve op dreef is, sticks maakt en een strafcorner veroor zaakt. Door een misverstand m de Belgische verdediging krijgt de Indische linksbuiten Seaman den bal voor zijn stick en profi teert handig van d" verwarring in de vij- anderlijke defensie door den zevenden goal langs den Belgischen doelman te schieen (7—0). Dan gaat de Indische rechtervleugel er van door, handig combineerend en geen Belg ziet kans tussehen dat voortreffelyk short-passing te komen. Als Feroze Uddin Kahn ook nog den uit loopenden keeper passeert, en den bal in het net legt (8—0), bekroont een alge meen applaus dit schitterend staaltje van samenspel. Feroze Uddin Kahn krijgt er nu zin in. Hij neemt de taak van Dhyand Chand als goalgetter over en maakt zijn vüfde doel punt in dezen wedstriid (9—0). Rocque byna ongenaakbaar is en alle aan vallen van den Belgischen linkerwing on derbreekt. krijgenn de roodhemren toch nog een kans uit een corner, welke even wel rakelings langs gaat De Belgen doen hun uiterste best en zün de laatste minuten zelfs het meest in den aanval. Vlak voor tyd krijgt Dierx sens nog eens kans om tegen de Britsch- Indiërs het eerste doelpunt van het tour- nooi te maken, maar zijn schot gaat over, zoodat met 90 het einde komt. Het mooie wee heeft ons verlaten als des avonds tegen zeven uur de elftallen van Denen marken en Oostenrijk het terrein in het oude Stadion betreden. Een mieserige regen doet de enkele dentallen toeschouwers bijee- schuilen op de overdekte tribune. Op de amphitheaters en de opentribune zijn. bij nauwkeurige telling, zes suppoosten en twaalf bezoekers te ontdekken. De beide elftallen stellen zich dan als volgt op Denemarken Dahlmann Koefood Malling Heimann Holst O. Husted Prahm, Blach, E. Husted, Busch, Heilbuth. A. Winter, H. Rosenfeld. K. Lehrfeld, W. Lichteneckert, G. Wildam, P. Masserek Fr. Herzl E. Halladik A. Revi W. Machu Fr. Lichtschein Oostenrijk De beide scheidsrechters zijn de heeren H. Broese van Groenou en F. Lepêtre. De costuums der spelers doen het aardig; de Denen in roode shirts en witte broeken, de Oostenrijkers in witte shirts en roode broeken. De Denen zijn direct in den aanval en hun aanvoerder Holst bezorgt hun binnen vijf minuten een nuttigen 20 voorsprong door eerst een gewonen corner en daarna een strafcorner keihard in te schieten. Fraai is het spel alles behalve. De spe lers kunnen den bal op het gladde veld niet onder controle krijgen. De techniek laat veel te wenschen over. Een schitterend doelpunt van den Deen- schen linksbuiten Keilbuth, die oen bal van de eigen speelhelft meeneemt, door alles heen rent en tenslotte ook den keeper pas seert, brengt den stand op 30 en hem zelf een geestdriftig applaus van de weinig toe schouwers. Met dezen stand komt de rust. De tweede helft Ook in de tweede helft brengen de Oosten rijkers er niet veel van terecht en het publiek, dat tot een paar honderd personen is aange groeid, krijgt niet veel te bewonderen. Direct na de hervatting krijgen wij een onaangenaam incident, doordat blijkt dat de Oostenrijksche keeper Lichtschein ge speeld heeft met een stick, die tevoren door den scheidsrechter was afgekeurd. Op slink- sche wijze had hij zich de stick door een jongen laten brengen en er mee gespeeld. Toen men het ontdekte, verklaarde hij, dat het zijn stick niet was. Algemeen was dè verontwaardiging over deze zeer onsportieve handeling, die morgen wel met disqualificatie zal worden gestraft. Het is thans gelukkig droog. De Oosten rijkers spelen uiterst forsch en zien zich meermalen met vrije slagen en strafcorners gestraft. Doelpunten blijven voorloopig uit. Het spelpeil zakt nog harder. Oostenrijk neemt een goal, even nadat reeds voor straf corner gefloten is. De midvoor der Oosten rijkers Wildam apelleert verontwaardigd tegen deze beslissing van den Nederlandschen scheidsrechter H. Broese van Groenou en wordt het veld uitgezonden. De strafcorner, goed genomen door Lichteneckert, levert voor de Oostenrijkers een doelpunt op, zoo dat het nu met tien man verder spelende Oostenrijksche team de eer gered heeft. Met dezen drie tegen één stand komt ten slotte het einde. Naar wij vernemen zullen de hockey-wed- stryden BelgiëZwitserland (Zondagmiddag vier uur), DuitschlandFrankrijk iDinsdag middag 4.30 uur) en NederlandSpanje (Woensdagmiddag 4.45 uur) in het oude Stadion gespeeld worden. Alle overige hcc- key-wedstryden worden gespeeld in het Olympisch Stadion. Zeer zeker zullen de Finnen weer een hartig woordje meespreken by de as. Olym pische athletiek-wedstrijden te Amsterdam. De enorme prestaties van Kolehmainen, Myrs, Nurmia Ritola, Seenros, bij de zes de, Bevende en achtste Olympiade, maar vooral de schitterende resultaten van Nur- mi by de laatste spelen te Parijs hebben Finland een bijzondere plaats in de rij der landen gegeven. Interessanter is het echter het lystje te beschouwen van de Finsche deelnemers te Amsterdam. In tegenstelling met te Parüs 1924, waar de Finsche ploeg uit meer dan 80 personen bestond, zullen thans minder deelnemers naar Amsterdam gaan. Ongeveer dertig athleten, het puikje van Finland, zullen de witte vlag met het blauwe, kruis te Amsterdam vertegenwoor digen. Reeds thans staat een groot aantal der Finsche Olympische candidaten vast. Allereerst moeten wy Paavo Nurmi noe men. Nurmi, de viervoudige overwinnaar te Pa- rys, oefent reeds langen tijd in alle stilte. Hy is de favoriet op de 5000 en 10.000 M., terwijl hy ook m de 3000 M. hindernisloo- pen uitkomt. Op dezen afstand zal ook Ri tola, die tweemaal overwinnaar werd te Parys, mededingen, zoodat er voor de an dere landen weinig kans bestaat op een der eerste plaatsen te eindigen. Verder verschynen Latz en Andersen in dit nummer aan de start. De thans 39-ja- rige Steenros hoopt zijn overwinning in den Marathonloop té Parijs, te herhalen. Hannes Kolehmainen houdt hem gezel schap op dezen langen afstandslcop; het is thans do vierde maal, dat Kolehmainen (na Stockholm, Antwerpen, Parijs) in dit nummer uitkomt. In de tienkamp zullen Paaov Yrjöla en Jarvinen uitkomen, terwijl Jarvinen en Wahlstedt Finland in het nummer kogel- stooten vertegenwoordigen. Pentilan de nieuwe ster Lamppu zün de cracks in het speerwerpen. De laatste heeft bij het trai nen verscheidene malen meer dan 70 Me ter geworpen. Aan dit lystje kunnen wij nog toevoegen: Discuswerpen: Kivi, Torpo en Nittyma; 800 en 1500 M. hardloopen: Borg Relgas en Lagerström; Driesprong: Tuulos; 400 M. hordenloop Wilen; hoogspringen: Wahlstedt; vier maal vierhonderd meter estafette Wilen, Aström, Vahander en Drisin. Aan de 100, 200 en 400 M. hardloopen en het viermaal 100 M. estafettenummer zal niet worden deelgenomen, ook polstokhoog springen en het verspringen worden niet bezet. De wedstrijd NederlandUruquay, welke zooals men weet, op Woensdag 30 Mei a.s. zal worden gespeeld, vangt aan te 7 uur 's avonds. wy herinneren er aan, dat de voorverkoop zal plaats vinden vanaf Dinsdag a.s. in het gebouw van de Ned. Handelsmaatschappij. De overdekte zitplaatsen worden verkocht in het nieuwe gebouw, Vijzelstraat en de an dere plaatsen in het oude gebouw, Heeren gracht 466 hoek Spiegelstraat. Morgen te Lisse De bollenstreek staat morgen weer in het teeken der R. K. Sportbeweging. De Dioc. Haarl. Voetbal Bond moet een interdiocesanen missiewedstryd spelen tegen het Diocees Utrecht. De Missiewedstryden dus weer in eere her steld. Eenige jaren zijn we van dergelijke wed strijden verstoken geweest, maar thans is de zaak weer terdege ter hand genomen, zoodat we deze traditioneele ontmoetingen wederom elk jaar zullen zien plaatsvinden, indien er althans genoeg animo voor be staat. Over dit laatste behoeven we ons niet on- gerust te maken. De groote belangstelling 'welke reeds verleden Zondag in Helmond bestond voor den wedstryd tussehen de Bis dommen Den Bosch en Limburg, heeft het noodige vertrouwen geschonken en we kun nen ons moeilijk voorstellen, dat de Missie wedstrijden een fiasco worden. Integendeel! En als men daarbij bedenkt voor welk doel deze wedstrijden worden ge organiseerd, dan kan het niet anders, of zü moeten meer dan gewone aandacht trekken. Thans zal een missiewedstrijd in onze on middellijke nabijheid plaatsvinden. Op het fraaie sportterrein der R. K. S. V. „Lisse" te Lisse komen morgen de elftallen van Haarlem en Utrecht in actie. Dat zal weer èen drukte geven. De Roomsche sport gaat juist in die streek steeds vooruit. Men leeft mee met de R. K. vereenigingen en nu de keurploeg van Haarlem's Diocees een zoo belangryken wedstrijd komt spelen, is het Lisse-terrein vermoedelijk te klein. Want niet alleen öe liefhebbers uit de bollenstreek zullen optrekken naar de Esschenlaan. ook de overige districten van den D. H. V. B. gaan natuurlijk van hun belangstelling blijk geven. Speciaal het Haarlemsche dis trict gaat met velen zyner leden ons missie elftal aanmoedigen, terwijl tevens uit Am sterdam groote belangstelling verwacht wordt. Wij van onzen kant kunnen een bezoek ten zeerste aanbevelen. In langen tyd hebben we ons elftal zoo dicht in de buurt niet aan 't werk gezien. Ongetwijfeld is het de moeite waard. Utrecht is morgen onze tegenstander. De Aarts-diocesanen hebben meer routine in deze ontmoetingen dan Haarlem, zoodat de mannen van Putter voor een moeilijke taak komen te staan. Alleen na de grootste inspanning kan Haarlem succes boeken. De Argentynen, die, zooals ,onze lezers weten, reeds eenige weken voor hun trai ning gebruik maken van het terrein der B. V. C. Bloemendaal, hebben zich bereid verklaard Zondag a.s. 2 uur een friendly- game te spelen tegen Bloemendaal. Natuuriyk wenschen de heeren dezen wedstrijd als een oefenpartij beschouwd te zien en zullen zij aan het resultaat heel weinig waarde hechten. Dit neemt echter niet weg, dat we Zon dag nu tochin de gelegenheid worden ge steld het_ spel van deze voetbalvirtuozen van nabij te aanschouwen en hoewel de Zuid-Amerikanen ons wel niet zullen too- nen, wat zy precies in de mars hebben, zullen v/c toch een goeden indruk kunnen krijgen van hun technische kwaliteiten. De vereeniging Bloemendaal mag zich wel gelukkig achten dat deze kwaliteits-voet- ballers zich haar dorp tot tüdelijk verbiyf hebben gekozen. Daarom Haarlemmers, komt morgen In grooten getale uw elftal aanmoedigen. Laat het weer een schitterende propagan- da-dag worden voor de R. K. voetbalbewe ging. Niet alleen een succes-dag voor de voet balbeweging, doch tevens ook een buitenge woon succes voor de Missie-actie. En aan dit laatste wil toch zeker een ieder meewerken. Hieronder volgen nog enkele byzonderhe- den: De wedstryd vangt precies twee uur aan. Het terrein van Lisse is gelegen aan de Esschenlaan en als volgt te bereiken: Vanaf Haarlem of Leiden met de Brock- way tot aan halte Cathrynenlaan, Lisse. Met de stoomtram tot aan halte Engelen brug. Dan Is het slechts enkele minuten loopen. Tenslotte publiceeren we de vertegenwoor digende elftallen: Haarlem Hoeboer, (De Meer) v. Deursen, C. v. d. Wardt, (H. B. C.) (V. V. Z.) Liebrand, A. v. d. Berg, v. Boheemen (Wilskracht) (S. J. C.) (L. en S.) Renckens, v. Geysel, Kemperman, v. Rooyen, 1R.K.A.V.) (De Meer) (Gr. Willem) (Lisse) F. de Lange. (V. V. Z.) Scheidsrechter: W. F. Slee, Nymegen. Leushuis, Agterberg, Vloedbeld, Bergers (N. E. O.) (Condor) (Almelonia) (H.M.S.) v. Wanrooy, (N. E. O.) Varwyk, v. Deun, Rupers ('s Heerenberg) (V.D.Z.) Cs Heerenb.) Feyen, Koopman Jr. (P. V. C.) «.Quick v. Velzen. (E. M. M.) Utrecht. Reserves voor Haarlem: W. Buschman (Lisse) en J. Bühler (D. H. L.). Voor Utrecht: Peer (Grol), Hassink (Lim- vio) en Leenders (V. D. Z.). In het Utrechtsche elftal zien we dus o.a. onzen nationalen doelman en den schitteren den links-back Feyen. Bij Haarlem o.a. Renckens en v. Deursen. Op de keuze van het Haarlemsche elftal valt wel het een en ander aan te merken. Critiek zullen we ditmaal échter achterwege laten. Laten we hopen op een moolen stryd, die dóór de sterkste wordt gewonnen! Op het R. C. H.-terrein worden Zondag a.s. de eindwedstrijden tussehen winnaars en verliezers om den Ouds beker gespeeld, terwyl ter opluistering een wedstryd ge speeld wordt tussehen het inmiddels tot eerste klasser gepromoveerde V. S. V. en een elftal van oud H. V. B.-spelers. De eerst genoemde wedstrijden vangen aan om één uur, terwyl de tweede gespeeld wordt om half drie. We verwachten, dat vooral voor den laat- wedstrijd veel belangstelling zal bestaan en het wil ons dan ook voorkomen dat het een aardige party kan worden en volstaan bier tenslotte met de opgaaf van het elftal dat de H. V. B. zeer waarschijniyk in het veld zal brengen. Radsma, Boeree, Bakker, Dik, Dinkla, C. v. d. Laan, Dona, Oldenburg, Miezerus, Perucal, Boe melaar. Zondag 20 Mei herdenkt de R. K. Sport vereeniging B. S. H.—A. B. K. het heuge- lijke feit, dat zy reeds 5 jaren de R. K. sport in Bennebroek vertegenwoordigt Begonnen met een klein, doch onderne mend clubje kan zij thans op een grooten bloei bogen. Ofschoon men in het begin met veel moei lijkheden te kampen had, verflauwde de on dernemingsgeest van de heeren de Wit, Nieu wenhuis en v. d. Aar allerminst. Zoo komt het, dat deze vereeniging gestadig maar voortdurend in ledental is toegenomen, zoo dat zij thans over 3 elftallen en een groot aantal gymnasten kan beschikken. Aan goede geestelijke leiding heeft het haar ook niet ontbroken. Na het vertrek van den Weleerw. heer Elsenbroek, die tal van jaren zijn belangstelling en medewer king als adviseur getoond heeft, werd de tegenwoordige kapelaan, de Weleerw. heer W. J. Warmenhoven, geestelyke adviseur van deze vereeniging. Hij, die reeds zooveel voor Bennebroeksch jeugd heeft tot stand gebracht, ontzegde ook hieraan zijn medewerking niet. Zoo is het dan ook niet te verwonderen, dat deze vereeniging dit herdenkingsfeest op groot- sche wijze hoopt te vieren. Om dit doel te bereiken, zijn allereerst nederlaag-wedstrijden uitgeschreven. 15 elftallen in drie klassen verdeeld, zullen hieraan deelnemen. Uitgeloofd zyn voor iedere klas 3 prijzen. Het programma, wat as. Zondag afge werkt wordt, luidt als volgt: De feestdag zal worden ingezet met des morgens halt negen in de parochiekerk een H. Mis met algem. H. Communie tot intentie der leden. Hierna gezamenlyk ontbyt in het R. K. Vereenigingsgebouw. De voortzetting der feesten vindt om 1 uur des middags op het Sportterrein aan den Rijksstraatweg plaats met een junioren- wedstrijd tussehen Alliance en B. S. H. Om 2 30 uur begint de feestwedstryd tussehen B. S. H. 1—Alliance I De Zeereerw. heer F. J. M. Wassen,pas toor te Bennebroek, heeft als blijk van be langstelling een extra-prys, een fraaie me daille voor dezen laatsten wedstrijd uitge loofd. Het avondfeest, het slot van dezen dag. zal om 8 uur in het R. K. Vereenigingsge bouw plaats hebben. Uitgenoodigd hiervoor zijn de leden, donateurs (trices) en ook eenige belangstellenden. Het humoristisch gedeelte van dezen avond is in veilige handen toevertrouwd aan het bekende Heemsteedsche duo Westo, be staande uit de heeren J. Westerhoven en J. Tolido. Het strykje Reeuwfjk Hoogervorst uit Lisse zal dezen avond den noodigen luister bijzetten. Wy hopen, dat het deze vereeniging op dien feestdag niet aan belangstelling zal ontbreken. Ook zyn nog een beperkt aantal kaarten verkrijgbaar a 50 cent per persoon. Secretariaat Spaanschevaartsraat 90. Hedenavond van 7 tot 8 uur contribu tie betalen in de R.K. Mil. .Vereeniging, Zoetestraat. De jaarlij'ische algemeene ledenverga dering wordt gehouden a.s. Dinsdag des avonds te 8 uur in de R. K. Militalren- Vereeniging. De agenda luidt: 1. Opening; 2 notulen, 3 jaarverslag secretaris, 4 jaarverslag pen ningmeester. 5 Verslag kascommissie. 6 Bestuursverkiezing. 7 Bespreking 2e Lus trum, 8 rondvraag. Voorstellen en opgave bostuurscandida- ten moeten uiterlijk 20 Mei by den secre taris ingediend worden. De ledenvergadering is verplichtend en is slechts toegankelijk voor seniorleden. Leden, die onze vereeniging eventueêl wenschen te verlaten, worden er aan her innerd dat zij hun lidmaatschap uiterlijk 20 Mei schriftelijk aan den secretaris moe ten opzeggen. Doen zij dit niet, dan ver binden zij zich weer voor het geheele ko mende vereenigingsjaar. SPORTPARKBEKERWEDSTRIJD Het eerste elftal speelde Hemelvaarts dag tegen Leiden I voor de eerste ronde om den Sportparkbeker en leed een sma delijke 51 nederlaag. Leiden speelde 'n zeer enthousiaste partij en de overwinning was volkomen verdiend. De cijfers zyn echter wel wat geflatteerd. Met rust leid den de sleutelstadbewoners met 10, dank zij een „geheide" handsgoal. Na de rust zorgde Goddyn reïds spoedig voor twee goede doelpunten en toen Paradijs uitviel bij de geelzwarten, was het heelemaal mis. Voor het eindsignaal klonk, had Leiden nog tweemaal gedoelpunt, waarteeen de boys slechts een tegenpunt stelden door toedoen van v. Leuven. De beker komt dus dit jaar niet in de Zoetestraat! Programma voor morgen: Morgen half drie speelt een T.Y.B.B.- combinatie tegen Onze Gezellen I aan den Spaarnhovenweg. Voor dezen wedstrijd is door O. G. een lauwerkrans beschikbaar gesteld. Ongetwijfeld kan het een aardigs wedstrijd worden, waarin het aan de noo dige spanning niet zal ontbreken. HENK. Molenwerfslaan te Heemstede. Secretaris H. J. van Tol Jr., Joh. de Breukstraat 33. Programma voor 20 Mei. Demi-finale voor den grooten Sportpark- Beker. Ie ter. V. V. A. IAlw. Forward I 1.30 uur Scheidsrechter Haverkorn. Voor de na-competitie 3e ter. R. K. V. Z. I— A. R. C. I 2,30 urn Scheidsrechter: Tillemam Opnieuw moest dus ons eerste de vlag stryken tegen V. V. A. om den Sportpark beker. De Amsterdammers maakten alzoo een nuttig gebruik van de hun aangeboden kans tot revanche. De zin schijnt er tham uit te zyn by Juffermans c.s. Het ware mis schien beter geweest geheel niet in te schrij ven? Den komenden zomer maar goed besteed aan training anders Delissen's ploeg deed het vry wat beter Ofschoon met drie invallers spelende wen Santpoort met 51 naar huis gestuurd. Hiei bleek de opname van den junioren-linkerwlnj een groot succes. Het was een lust van Roo- den en Martin door de vyandelyke defensh te zien wandelen. Door het buitenspel staar gingen vele kansen verloren. Het tweed» eindigde hiermede zijn gewone progran met 14 gewonnen en 2 verloren matches. Nr nog maar afgewacht wat de promotie-wed strijden zullen brengen. Met een zeer verdiende, ofschoon minlemi zege besloot ook het jongste elftal het sei zoen. De baby's kunnen ook op goede resul taten bogen, en ware het geheele program' ma uitgespeeld, een derde kampioen zoi zyn entreê op Berkenrode hebben gedaan. Voor morgen: Missiewedstryd: UtrechtHaarlem b Lisse, 2 uur. Promotie-comp. A. D. O.H. B. C. I 2.30 uur M. Visser. Tot besluit van het seizoen zal te Lisa de ontmoeting der missie-elftallen vai Utrecht en Haarlem plaats vinden. Het b» hoeft geen betoog nu minder dan ooit - dat op een massale opkomst wordt aanga stuurd. Ook onze supporters zullen er we een eer in stellen, met 't aanvuren van dei H. B. C.-crack, onzen populairen Tinus Deursen, tevens de missie te steunen. Dl laatste is natuurlijk het schoone doel die wedstrijden. Ga dus zooveel mogeiyk oj naar Lisse. Vertrek per fiets half één, Raad huis Voor onze reserve-ploeg ls een zware taai aan de orde. A. D. O. in eigen hol betea kent een zekere nederlaag der onzen. Ten minste, als men de geruchten moet geloovei zijn de Noorderlingen niet erg mis. Evenwe! Delissen c.s. denkt er om, er is niets verlorei vóór het eindsignaal klinkt. Het Is than de tyd om de kroon op het werk te zetten Laat den moed niet zakken, daarvoor wa het seizoen te mooi. De spelers en reserves worden heden (Za terdag) te 7 uur in het Vereenigingsgeboui verwacht, tot een laatste opwekking. Vertrek per trein: Zondag 12.15 aan h< station. Veèl succes! „MUG" Programma 20 Mei: A.D.O. I—H.B.C. II 2% uur. A.D.O. nVitesse IT 12 V, uur. Zondag een belangrijk programma: A L O. I speelt zijn len promotiewedstrijd ei 4. D. O. n zijn laatsten competitiewed strijd. Aan belangstelling zal het dan ooi wel niet ontbreken. Door het afwyzen van het protest vai Vitesse is A. D. O. I kampioen met punt meer dan Onze Gezellen en 2 pun ten meer dan Vitesse. De stand is al volgt: A.D.O. I 10 8 1 1 17 35—t Onze Gezellen I 10 8 2 16 401' Vitesse I 10 7 1 2 15 49—2! A.R.C. I 10 3 7 6 21—31 Voorwaarts I 10 3 7 6 2031 Beverwyk 3 10 10 115.' De leden worden er opmerkzaam op ge> maakt, dat er Zondagmorgen van 9.30 ta 10 uur gelegenheid bestaat tot betalen dei contributie in het vereenigingsgebouw. Aller opkomst dringend gewenscht. Secretariaat: 2de Zuidpolderstraat 16. Hedenavond contributie betalen In om clubgebouw. Morgen zal ons elftal Ia zijl laatsten competitie-wedstrijd spelen aan dei Molenwerfslaan. Dezen keer zullen de Alkmaarsche jongen een bezoek brengen In het Zwaluwennest wat hun niet mee zal vallen, als datzelfd' Zw. elftal weer dat spel laat zien van de vo rige week. Good luck! Zwaluwen! JOOP. ULVENHOUT, 15 Mei 1928 mier. Maar ollee dan toch! Is da nouw nle om duuvelsch te worren. Zemmen mijn in m'nenwiek geschoten, amice, 'k vuul m'n eigen beleedigd! Witte wie? Engeland! Za 'k oew uit leggen. Veur 'n tijdje ge- lejen mokte Enge- land z'n eigen ongerust over de gezondheid ran z'n menschen. Onze vèrkens waren nie: wa-ge-nocmt. Wa mijn vèrkens betreft, amico, is da-d-n temeene leugen. Die zyn wel zóó gezond is ik ze aflever, as^t-er maar éénen En- telschman gezond is. Denkte da ze onder He geroetieneerde leiding, dressuur en li- thamelijke verzorging van Trui maar zie- la mekeeren? Larie! Groote larie! Hoor 's hier, die Engelschmannen kun- ten verstand emmen van krantcnberichjes- naken, da-d-emmen in d'n oorlog ge ien, toen ze d'n oorlog emmen gevoerd aee pepier, van m'n vèrkens blyven z'af! laar keb m'n eigen er toen by neergeleed, jj die insienewasie, denkende, misschien ee d'een of ander er wel 'n paar ziekelijke krulstèèrten d'r tussehen gestopt en Eénen rotten-appel in de mand Mokt 't gèève fruit te schand! Maar sapperetjen, nouw blyven ze deur- donderjagen. Ja, amico, nimme nie kwalijk, want oew bloed zou kernemelk worren. La'k oew zeggen, da-de vèrkens lillyk truggeloo- pen zijn. (De prijzen, tenminste!) Da's 'nen das, zóó groot, as mergen d'n heelen dag! Toen emmen ze geduuveld over de blom men. Die kweek ik nouw wel nie, maar veur de blommenboeren was 't netuurlyk 'nen das Nouw, en lot er nouw 'n éénen in de wereld 'nen schoonderen tuliep uit d'n grond peuteren, as 'nen Hollandschen tul- lepenboer! En nouw? In de kranten van giesterenavond sta-g- et zwart op wit: 't Minnesterie van Land bouw en Visscheryen in Engeland ee-d-'n verordeningske gemokt op d'n invoer van kersen in Engeland, gedurende (da 's 't schoonste!) gedurende 't kersensezoen. Mee andere woorden, amico, van den winter meugen wy zooveul kersen invoeren in En geland as me willen! Wa zegde van zoo'n judassenstreek? En witte wa ze veur 'n reden opgeven? Ze willen ermee verhinderen, dat de Kerse- vlieg (nooit van gehoord!) die in sommige landen op 't vastenland (vuult 'm?) veul veurkomt, maar waarvan de Engelsche ker- senboomen gin last emmen, uit Engeland biyft! Da's meteen net as mee die vèrkens indertyd om die stomme Engelschen bang te makenDan eten ze zeker gin vleesch en gin fruit van ons! Nou begin ik ok te snappen, waar van de week da protje vandaan kwam. De lui hier worden ok bang! Ik koom ergens mee m'nen gruuntenwagen.waar 'k al jaren koom, (keb allemaal ouwe klanten!), en daar kom mevrouw zelf veur. „Goeiemèrgen mevrouw," zei ik, van den prins gin kwaad wetende, „is de meid er- uitgetrokken?" „Neeë Dré," zee ze, „ik wou oew 's wa vragen." „Allee vottre korriedor, mevrouw," zei ik weer. „zeg 't maor gerust horre!" „Wel Dré," vroeg ze, „zitten er ok vita minen in de sla!" Ik docht: daar eddet gedonder deur de ruiten, die leest de Engelsche pollitiek. Maar ik hield m'n eigen goed en zee: „Fieteminen? Welneeë, mevrouw! Daar mag 's 'n slakske of 'n rupske in de slaai zitten, maar fietemientjes he 'k er nog nooit op gezien, horre, op my nen slaai!" Ze lachte maor 's en nam toen toch 'n pa,or kropkes slaai. Maar as ik daar nouw toevallig nie zelf by was geweest, dan ha'k misschien 'nen ouwen klant verspuld! Steld oew veur, fietemientjes, of zo'nen krop slaai 'n vlooienteeater is, of zooiets! Maar allee, 'k zal m'n eigen wel deur dieën konkeldefoes van d'n Engelsehen Landbouw-menister henen zetten. Maar ditte zek oew, amico, gij het van 't jaar goeiekoope kersen veur 'n prys waar ge ze zelf nie veur kunt maken! En 't is oew gegund, jongen, as ik er maar nie te veul schaal mee eb! Maar daar in 't Gelder- sche zullen ze 'nen grooteren das emmen. Die lui doen niks anders as fruit! Lier-Blek is vertrokken mee onzen Gijzen- dorrever ee, naar Kaapstad en zoo? Ik las in de krant: hij had 'n blaauw pak aan en 'nen gryzen sneehoed op! De zjoernelist die da berichje had gemokt, is zeker kleer maker in z'nen vrijen tyd. Wa kan mijn da nouw toch schillen of ie 'n blaauw pak aan had of 'nen hansjop. En of dat ie 'nen grijzen sneehoed op had of 'n witte muts van Trui. Daar maak ik m'n eigen nie koud of nie wèrm veur! Toe zeg, laten ze die flaauwe kul over laten aan de wefkes asteblieft! Ik loop al van m'n zestiende jaor af in dezelfde mode en als er ooit éénen kleermaker 't hart in z'n sallemander eet om 'nen knoop meer of minder aan m'nen frak te- zetten, van- weges de mode, dan schup ik hèm en 't pak d'n Ulvenhoutschen weg op. Maar de Ul- venhoutsche kleermakers zijn zoo nie! Die meten oew éénen keer op en zetten op bestelling telkens 'n pak in mekaar, waar ge r.et inpast, zoo strak as 'n plank. En as ge wa dikker ben geworren, dan mokte 'm daar op attent en dan weten ze da-d-op 't oog best veur mekaor te stom pen! Mijnen kleermaker arsjietekt nouw nog naar d'n plattegrond die-ie van me gemakt eet by m'n trouwen, vijf-en-dertig jaor gelejen en, amico, al zek 't zelf, m'n kleeren zitten aan m'n lyf geschilderd! (mee 'nen flinken kwast, wel te verstaan). Ford is ok weer vertrokken, ee? Zoomaar stillekes. Gin pertretje van 'm gezien. Leentje Wils, dat tennisballerinneke, is beroemder! Wel stong in myn krant: hy droeg een paars-en-groene das! Weer dieë zelfde kleermaker denk Tc! 't Bloed kruipt, waar 't nie kan gaan. Ge doe-d-in de kranten van alles op. 'n Paar maanden gelejen was ik 's in Den Haag mee m'nen zeun. De verver Dré ge wit wel! Nou wou 't ongelukkig toeval, dat daar toevallig 'n schilderyententoonsteUing was. As ge wit, dat et by mijn thuis teüges- woordig 'n geregelde schilderyententoonstel- ling is, mee de „doeken" van m'nen zeun („doeken" noemt-ie die dingen. Nouw, hij ee-d-in z'n leven al heel wa doeken vuil gemokt, maar ik docht nie, dat da bij hem zoo lank zou duren; de anderen waren er na 'n jaar af!) maar dan begrepte, as ik 's veur mijn lol uit ben, da'k gin behoefte heb aan zukke doekententoonstellings. Maar al lee, 't wès dan zoo en nouw motte me geleuven, horre! die doeken waren*„vol" gemokt deurgeesten! 't Kwam dan hier op neer, zee me zo'nen verver, ge nim d'nen kwast, doe-d oew oogen half dicht en ge ga maar veur den ezel (waar da doek op staat) zitten wach ten op Maris of Mesdag of Joozep Isrels. (allemaal goed dood). Die schynt dan zon der kloppen binnen te komen, pakt oewen pols vast en verft de schoonste dingen. Zelfs zetten ze d'ren d'ronder, zee-t-ie! „En de prijzen," vroeg ik, want ik bekeek t zaakje direct uit 'n oogpunt van zaken doen, mee 't oog op m'nen zeun. „Nave- naant," zeet-ie. „Navenaant watte?" „De naam van den geest," zeet-ie weer! Ik gaf m'nen zeun stiekum 'nen stomp, maar die snapte d'r weer nik» van. „En gaan die dingen wfeg," vroeg ik aan dieën geestenwerkgever. „As koek," zee-t-ie. Toen wist ik genogt Buiten gekomen, zee ik: „Dré, nouw edde oew fertuin in de hand. Gy ga verhuizen naar Den Haag (daar nemen ze die dingen) en gy wacht nie op Maris of Joosep, gjj bend alleen te spreken veur Rembrant!" Maar denkte, dat-ie d'r aan wou? Gin kopman, amico. Maar nouw lees ik in de krant, da z1 Engeland ok bezig zyn mee die geesten doeken. Daar ee-d-'nen schilder 'n ding gemokt dat 'm zóó mee is gevallen, dat-ie niet kan ■uven -ie 'n (Om te werken, wel te verstaan!) Vruuger noemden ze da veur de kunste- nèèrs: insperasie. En dan mokten ze altj wa moois! Maar teugeswoordig is 't 'nen slechte* tijd veur aandrang en insperasie en dus As 't veurkomt, koom 't van de geesten. Amico, ik schei d'r af. Ik mok 't te bont var de week. Ontvang as altij veul groeten van Trui en gin horke minder van oewen toet a voa Dré. geleuven da zelf gedaan te emmen. Wei had-ie 'nen onweerstaar. baren aandrang Vitamine: stof die naast eiwitten vetten, koolhydraten, water en zouten no» dig is voor het dierlyk leven. Redactie.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 13