VAN 1 HET OLYMPISCH HOCKEY-TOURNOOI I v - te® Nederland-Duitschland 21 Het Hockey-tournooi FrankrijkSpanje V De kranige Nederlandschc hockeyploeg, welke de 5-0 overwinning op Frankrijk liet volgen door een fraaie 2-1 zege op de Duit- Een mooie kiek nit den spannenden strijd van ons hockey-team tegen Duitschland. Aanval der Dnitschers op ons doel schcrs, betreedt het veld. Wanneer nu nog van Spanje wordt gewonnen, komt het elftal in den strijd om de eerste plaats tegen Britsch-Indië. Opening van de nieuwe golfbanen té Zandvoort. Overzicht van één der greens met de genoodjgden op den achtergrond. Tonny Plansky, de meest bekende Amerikaansche lange afstand looper, die we straks in Amsterdam te zien zullen krijgen. De jeugdige Cilly Ausscm, de Duitsche tenniskampioene is er in geslaagd Senorita d'Alvarez met 6-3 en 7-5 te kloppen. De beide dames betreden het court. Links de Spaansche, rechts de Duitsche kampioene. Bij de opening van de banen der Kennemer Golf-Club te Zandvoort. De eerste bal werd door Jhr. Quarles van Ufford voor de caddies geslagen. Hij die den bal het eerst had, kreeg een belooning. De zeilwedstrijden van de Haarlemsche Jachtclub. Eén der jollen in actie. Bloemendaal legen de Argentijnsche voetballers in actie. Bloemendaalsche doel. Moment voor het Aan dc zeilwedstrijden de-- Haarlemsche Jachtclub, waren ook motorbootraces ver bonden. Kiekje van één dezer snelle exemplaren. Een duizendtal toeschouwers bracht den Zaterdagavond door in ons Olympisch Sta dion, waar men de volgende elftallen in het veld zag verschijnen: Er is toch wel belangstelling voor hockey in ons land. Dit bleek Zaterdagmiddag, toen er een zesduizend toeschouwers naar het Olympisch Stadjon getogen waren om onze nationale hockeyploeg aan te moedigen in den strijd tegen de Duitschers die vrijwel de beslissing zou brengen wie van beiden in de finale tegen de Britsch-Indiërs zal uitkomen. En ér is geestdrift ook! Reeds bij hun komst op het veld krijgen de elftallen een pittig applausje en als in een zomer zonneschijn begonnen wordt, weergalmt het stadion van de geestdrift. De Duitschers hebben hun eminenten spil Haag op de mid- voor-plaats gezet en de oorspronkelijke mid- voor Boche linksbuiten, omdat Boche naar hun meening te veel short-passing speelt, hetgeen tegen de stevige Nederlandscne verdediging minder kans biedt dan hst open spel, dat captain Haag denkt te gaan spelen. Aldus is de opstelling der elftallen: Frankrijk: R. Salarnier G. Chevalier A. Ch. Six M. R. Petitdidier P. Prieur (cap.) L. Simon J. Riviere F. Grimonprez M. Lanet B. Poussineau J. Robin J. Caralt (y Mas) J. Caralt (y Vidal) E. Chavarri B. Chavarri L. Rierola S. Goicochea F. Torres M. Lobo J. Beceri Fr. Argemi L „arnat Sjanje. Om beurten waren voor rust de party er, in den aanval, maar de voorhoede bleek niet opgewassen tegen de verdedigers, bij wié aan Fransche zijde Chevalier en aan Spaansche zijde Argemi en keeper Isamat uitblonken. De attaques der snelle Spanjaarden waren minder talrijk, maar juist door hun snel heid vervaarlijker. Tegen de rust krygt Sa larnier in het Fransche doel veel werk, maar hy toonde zich zijn plaats waard. Een keer kon hy niet anders redden dan door den stick van een aanstormenden Spanjaard vast te houden. Een strafbully was de on- vermydeiyke straf op deze overtreding waarby Salarnier in deze tweede kamp met den Spaanschen spil Torres overwinnaar bleef en zün doel voor doorboring wist te bewaren. In de laatste minuut voor rust%*as een schot van B. Chavarri hem echter te machtig en met een 10 voorsprong voor de Spanjaarden gingen zy de tweede helft in. Tot groote vreugde van het, kleine groep-* In de avonduren droegen Spanje en Frankrük zorg voor een aardige partij, waarin het spelpeil geen duizelingwekken de hoogte bereikte, maar die door het snelle op en neergaande spel en het enthousiasme der zuidelingen de aandacht voortdurend

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 7