Ie Fransche journalisten en reserve spelers op de rechtervleugel van de eere-trlbune maakt Riviere na de draaiing al gauw voor de blauwnemden gelijk. Er ontstaat nu een wilde strijd om de leiding, waaruy meer met enthousiasme dan met overleg te werk v,erd gegaan. Na vierentwintig minuten moet Salarnier ten tweede male visschen, maar de reeds juichende Spanjaarden zien hun vreugde wreed ver**""-* de Ne- ZwitserlandBelgië 03 Britsch Indië—-Denemarken L. De financieele resultaten *ev. SCHIETEN Grocte voorjaarswedstrijd van den Haarlemschen Schietbond ATHLETIEK De selectiewedstrijden te Haarlem De# springnummers De werpnummers VOETBAL-UITSLAGEN. sa BloemendaalArgentijnsch Elftal Wedstrijden om den Oud's Beker KennemersZ F. C. II 12 De Duitsche voetballers gearriveerd AMSTERDAM. 20 Mei. Hedenavond zijn de Duitsche voetballers met de treinen van 10, 13 en 11.05 hier ter stede aangekomen. Met auto's begaven zy zich naar Zandvoort, waar zy hun intrek zullen nemen In het Grand Hotel. De Amerikaansche voetballers aangekomen AMSTERDAM, 20 Mei. Zondagavond te 6.57 uur zyn de Amerikaansche voetballers met den Pullman-trein aan het Centraal Station te Amsterdam uit Parys aangeko men. Er zyn zestien voetballers, van wie vyf onder de 21 jaar. De oudste is 26 jaar. De wedstrijd Nederland Uruguay DE OLYMPISCHE SPELEN 1928 Voorverkoop plaatsen voetbal wedstrijden D. H. V. 3. R.K.S.V. „D.E.M." R.K.V.V. Onze Gezellen. R. K. S. V. „The Yellow Black Boys." derlandsche scheidsrechter Geyl het doel punt annuleert en hun in plaats daarvan een strafcomer toekent, die zonder resultaat blijft. De Franschen hebben meer geluk. Een schot van Grimonprez blijkt keeper Isamat te machtig en zoo winnen de Fran schen met 21. Zondagmiddag te vier uur werd in het oude Stadion de hockeywedstrijd Zwitser landBelgië gespeeld. De Belgen verschijnen om verwarring met de roodgehemde Zwit sers te voorkomen niet in hun bekende roode shirts, doch in het wit. Ongeveer twee dui zend bezoekers zijn aanwezig. Een onaange name regen doet spelers en toeschouwers met weemoed denken aan de wedstrijden in het Olympisch Stadion, welke tot dusver door zonneschijn begunstigd werden. Tegen vier uur stelden.de elftallen zich als volgt op: Zwitserland: M. Zumstein, R» Pellarin, Fr. Fischer, R. Rodé, A. Fehr, E. Mauris, J. Loubert, Fr. Jfnny, W. Fehr, J. J. Auberson, E. Luchsinger. G. Grojaan, L. Diercxsens, P. Delheid, L. Vereken, A. Seeldrayers, Cattoir, C. Baudoux, L. Adelot, C. Wellens, J. van der Straten E. Soubre. België. De wedstrijd wofdt geleid door de scheids rechters Botella en Schiff. De Belgen zijn aanstonds in de meerder heid en reeds spoedig krijgt hun mldvoor P. Delheid na missen van de Zwitsersche backs de kans de Belgen de leiding te geven door snel door te loopen op een voorgeschoven bal. 0—1. De Zwitsersche aanvallen, meestal geleid door den uitstekend spelenden links-buiten Luchsinger, stranden telkens op den Belgi schen back Wellens, terwijl zij met hun scho ten niet gelukkig zijn. Vlak voor rust ver groot Diercxsens met een schok via den paal den voorsprong van België tot 2—0. De tweede helft Ook in de tweede helft blijven de Belgen lets in de meerderheid. Het spel der Belgen ls technisch beter en de aanvallen van de Zwitsers stranden ook nu weer op de Bel gische verdediging, die zeer hecht is. Na goed samenspel weet Vereken het derde doelpunt voor de Belgen te maken. Ondanks alle pogingen der Zwitsers komt geen verandering meer in dezen stand en komt het einde met een 3O-overwinning voor het Belgische team. In afdeeling A waren tot Zondagavond Denemarken en Britsch-Indië nog ongesla gen. De Denen hadden over Zwitserland en Oostenrijk hun meerderheid getoond en traden nu tegenover de onverwinbare Brltsch-Indiërs in het veld, met het doel om er van te maken wat er van te maken viel. Tegen zeven uur stelden de beide elftallen zich als volgt in het Olympisch Stadion op: Britsch-Indië: Allen, Hammond, Jaipal Singh, Norris, Pennninger, Yusuf, ShankatAU, Feroze Uddln Kahn, Dhyand Chand, Marthlns, Seaman, Hellbuth,, Busch, E. Husted, Black, Prahm, O. Husted. Holst, B. Monberg, Malling, Koefoed, Dahlmann. Denemarken. Als scheidsrechters traden in dezen wedstrijd op de heeren Jasoy en Daubresse. De circa zesduizend toeschouwers, die zich op dezen helderen zomeravond naar het Olympisch Stadion hadden begeven, kregen al dadelijk waar voor hun geld. De Britsch- Indiërs namen den bal mede van de begin- bully en zonder dat een der Denen den wit ten kogel nog had kunnen aanraken, lag deze tien seconden na het begin in het Deensche doel. Buitenspel maakte dit doel punt echter ongeldig en het duurt door het uitnemend spel der Denen eenige minuten voordat Penninger uit een strafcomer de score kan openen. (10). Keeper Dahlmann en de backs Malling en Koefoed verdedigen uitmuntend, terwijl in de middenlinie de spil Holst uitblinkt. Na «en kwartier valt Feroze Uddin Kahn uit. BU medisch onderzoek blijkt dat hij zijn sleutelbeen gebroken heeft, zoodat de Indiërs hun eminenten rechtsbinnen voor de rest van het tournooi zullen moeten missen. Daar in dezen wedstrijd geen invallers toegestaan zijn, spelen de blauwhemden met tien man verder. Dhyand Chand brengt na 25 minuten den stand op 20. Wanneer keeper Allen den bal wat non chalant wegtrapt, krijgt de Deensche rechts buiten Prahm een prachtkans om het eerste tegenpunt tegen de Britsch Indiërs te ma ken, doch zijn schot vliegt langs den verlaten goal. Met 2—0 komt de rust. De tweede helft. De Denen blijven ook na rust uitstekend party geven. De keeper Dahlmann stopt eenige kogels van Seaman en Shankat Ali en zelfs als Dhyand Chand door alles heen is gerend, weet hij nog redding te brengen. Maar na zestien minuten vangt Dhyand Chand een voorzet van Seaman ineens op en het is 30, ter^.i dezelfde ongeëvenaarde midvoor even later voor zijn hattrick zorg draagt (40). Een razend snelle doorbraak van Seaman levert het vyfde doelpunt voor de Britsch Indiërs op. Met dezen voor de Denen eervollen stand komt het einde. Amsterdam, 19 Mei. Naar wy vernemen hebben de ontvangsten van de tot en met Zaterdag gehouden hockeywedstryden reeds het geraamde totaal voor het geheele hockey tournooi overschreden. Ook in dit opzicht mag dus tot heden van een groot succes der Olympische organisatie gesproken worden. Deze voorjaarswedstryd, welke de vorige week gehouden is, is niet alleen druk bezocht geweest, doch ook de behaalde resultaten, zoowel persooniyk als voor het korps waren Bchltterend. Bloemendaal's Commando zag rich wederom den eersten korpsprijs toegewe zen met een voorsprong van 6 punten op Generaal Joubert en wel met 485 punten. Een zeldzaam resultaat. Ook in de 2de afdeeling staat Bloemendaal's Commando aan de spits. De prysuitreiking zal plaats hebben op Donderdag 24 Mei a.s., in het Schietgebouw aan de Schouwtjeslaan, des avonds om negen uur, voorafgegaan en gi^olgd door een gezel- ligen avond en een wedstrijd om consumptie- pryzen, aanvangende om half acht. Op dezen avond zullen tevens uitgereikt worden de pry'- zen korps- en personeel der Nationale Compe- titiewedstrijd Buks 1927/1928, voor zooverre het pryswinnaars uit Haarlem en omstreken betreft en ook van den Haarlemschen Win- terkampioenwedstrüd. Het bestuur van den Bond verwacht dan ook, dat alle leden van de aangesloten ver- eenigingen dezen avond het schietgebouw zullen bezoeken; zoo zy zelf geen prijs be haald hebben, dhn toch om te komen zien wat de Bond in het belang der schietsport doet. O.a. zal dan uitgereikt worden de groote zilveren wisselbeker der Nationale Competitie wedstryd, aan Bloemendaal's Commando, welke vereeniging dezen beker driemaal ach tereen gewonnen heeft en dus definitief eige nares ervan geworden is. 'n Prachtige over winning. Hieronder volgt de uitslag van den voor jaarswedstryd: KORPS lste afdeeling 1. Bloemendaal Commando 485 punten 2. Generaal Joubert 479 punten 3. Voor Vad. en Koning 469 punten 2de afdeeling 1. Bloemendaal Commando 454 punten 2. Generaal van Merlen450 punten 3. Generaal Joubert 449 punten Extra prys voor een 2de klas vereeniging: Generaal Cronjé 462 punten. Hoogste korpsschutter: W. Faase, O ver veen met 100 punten. PERSONEEL lste klas 1. A. Hekker punten 2. D. Teekens 97—96—18 punten 3. Fr. v. Pelt 97—96—17 punten 4. punten 5. L. v. d. Burg punten 6. Jan Beeren punten 7. D. Houtgraaf punten 2de klas 1. Han Bos 98 punten 2. W. Waalewijn punten 3. J. Verzijlbergen punten 4. A. v. d. Weijden punten 5. P. Zonneveld punten 6. L. v. Meesche 92—83 punten 7. B. K. Wolters 91—91 punten BEKERWEDSTRIJD De wisselbeker is dit Jaar voor den twee den keer door W. Faase gewonnen. Daar de stand tydens den wedstryd geheim gehouden is, volgen hier de deelnemers, opdat de schut ters zelf hun resultaat kunnen zien. MAXIMUM 1000 punten 1. W. J. J. Faase 975 punten 2. D. C. Houtgraaf 967 punten 3. Fr. van Pelt 961 punten 4. A. J. Hekker 961 punten 5. C. Lindeman 954 punten 6. H. P. Spoor952 punten 7. J. v. Buggenum949 punten 8. Na van Keulen 930 punten 9. J. Blauwhoff 929 punten 10. D. J. van Ryn 898 punten 11. J. Jacobs 883 punten 12. Kluft 882 punten 13. P. Zonneveld 874 punten 14. H. V. v. d. Laan 827 punten EEREBAAN De prijs, welke dcior den heer Buddd be schikbaar is gesteld, is gewonnen door N. van Keulen, Aerdenhout, met 100 punten. VRIJE BAAN lste klasse 1. Fr. v. Pelt 120 2. A. Hekker 120 3. H. Spoor 120 4. D. Houtgraaf 120 5. J. Rompa120 6. W. Faase 120 7. W. Blauwhoff 120 8. L. Blind 119 9. N. van Keulen 119 10. J. van Buggenum 118 8x60 15X59 8X60 10X59 5X60 18X59 4x60 8x59 1X60 11X59 i 9X59 4X59 i 3x59 2X59 2de klasse 1. D. van Ryn 118 1x58 2. Han Bos 116 3. W. Waalewyn 115 2x57 4. A. Lagendijk 115 55—54—53 5. O. J. Keyser 115 55—53 6. J. v. d. Eijke 115 54—53 7. N. Hoogland 114 8. E. Schaeffer 113 1x56 9. H. Broers 113 10. A. C. Budde 112 1x55 DAGPRIJZEN, lste klas: D. C. Houtgraaf; Fr. van Pelt; H. Spoor. 2de klas: D. J. v. Ryn; A. Lagendijk; Han Bos. Pryswinnaars personeelen Wedstrijd der Nationale Competitie. Maximum 400 punten. Staande houding 1. A. Korthals 97—292 389 2. A. F. Bos 96—293 389 3. N. van Keulen 98290 388 4. W. Faase 96—289 385 5. C. van Roon 97285 382 6. P. Hecker 97—284 381 7. C. V. Altenburg 91—289 380 1. W. Faase 398 2. P. Hecker 393 3. R. v. Mulligen 96—297 393 j 4 A. Trieller 392 5. H. P. Spoor 392 7. A. Korthals 390 6. C. v. Roon 390 8. C. v. Altenburg 389 9. J. Reinders 388 10. P. v. d. Krogt 387 11. H. Hamer 387 12. M. v. Seters 387 13. V.*. Magnee 386 14. A. v. Scherpemzeel 386 15. C. Sips 386 16. W. Valkenburg 386 17. J. v. Hooydonk 386 18. C. v. Oosten 386 20. C. v. Tol 385 20. P. Broekaart 385 21. J. Braaibburg 92—292 384 22. Fr. van Pelt 97—287 384 NABETRACHTING De resultaten op de springnum- mers waren bevredigend. Het wer pen was niet zoo goed. Wat het Alg. Handelsblad verzuimde ir zun verslag op te nemen. In vervolg op ons artikel betreffende de gehouden Selectiewedstryden op het „Haar- lem"-terrein, zyn thans de spring- en werpnummers aan de beurt. Eene bespre king van de 110 M. horden kan gevoeg- lyk achterwege blijven, omdat de Haarlem mer Kaan wegeps de afwezigheid van Spel (Blauw-Wit) geen behoorleken tegenstand had. Om die reden achten we een tyd van 16 2/5 sec. in de serie en 16 3/5 sec. In'Se beslissing alleszins voldoende voor verdere vóórtraining. Onze geachte vriend Vuyk' wenscht in jiet Alg. Handelsblad aan geen der spring- en werpnummers een letter te wyden wegens de slechte resultaten. Als jurylid by de loop- nummers ontzeggen we hem het recht eenig oordeel over deze onderdeelen te vellen en waar deze K. N. A. U. official bovendien nooit de training by woont, ^zelfs niet in zyne woonplaats Amsterdam, vormen voor hem de uitslagen van een enkelen wedstrijd een bedroevend slechte handleiding voor een juiste beoordeeling der prestaties. Thans ter zake. Het hoogspringen bracht 2 nieuwelingen naar voren, n.l. Kamstra „Zwaluwen", Dén Haaj en Scheffer „Vitesse", Arnhem. De Zwaluw won, ondanks een beenblessuur, het nummer in een veelbelovenden styi en met een hoogte van 1.76 meter, waarby de afstand in het midden nauwkeurig werd nagemeten. Gebeurde dit de laatste jaren eveneens? Scheffer bracht het tot 1.71 M., waarbij de zoogenaamde schaar sterk opviel. We hopen, dat Kreigsman zich over hem zal ontfermen en* aan de training toevoegen. Deze plotselinge concurrentie zullen Thesing en Bührmann noodzaken zich wat meer in te spannen, met gevolg het Om hoog gaan van de prestaties. Waarom een sprong van o.a. 1.80 M. in het begin van het seizoen nu juist bepaald minderwaardig moet heeten, is ons niet recht duideiyk. De hink-stap-sprong, waarop de record houder Peters ontbrak, was na de 3000 M. het beste nummer van den dag. Drie deel nemers, waaronder een nieuweling, wisten de 14 Meter te bereiken. Blankers werd eerste met 14.oo M., van Musscher tweede met 14 M. en de nieuweimg Lamorée derde met 13.85 M. Tot onze groote verwondering maakte geen enkel verslag hier melding van. Maar waarom laat men zich dan ook niet eens voorlichten? Intusschen heeft Ne derland voor de a.s. Olympische Spelen een tweetal uitmuntende vertegenwoordigers, benevens een goede reserve. Het verspringen met aanloop miste Peters en Blankers onder de deelnemers. De recordhouder de Boer bracht het tot 6.93 M„ terwijl de Haarlemmer Van Wel- senes slechts een tweetal c.M. onder dit resultaat bleef. In verband hiermede stellen we deze eenvoudige vraag; „In welk achter ons liggend jaar sprong een Ned. athleet in begin „Mei circa 7 meter?" Met Peters als derde man, is de veronderstelling gewettigd, dat binnenkort een drietal athleten de 7 meters overschrij den. Dit zou voldoende zyn om te spreken van een verhooging van het algemeen peil. Polshoog was in zooverre een tegenval ler, dat we voor v. d. Zee een sprong van 3.50 M. hadden genoteerd. Het werd 10 c.M. minder, waarby evenwel in aanmerking dient genomen, dat de Haarlemmer, dien dag voor 't eerst met langen aanloop sprong. Ondanks alles biyven we in v. d. Zee het volste vertrouwen stellen en mee- nen, dat een nieuw record slechts een kwes tie van eenige maanden is, d.w.z. de 3.60 M. door hem woïdt gepasseerd. Vooral de werpnummers zyn aan een scherpe kritiek onderworpen geweest. „Daar deugde nu letteriyk niets van", zoo luidde het in diverse bladen. De resultaten waren niet schitterend, het is zoo, maar bepaald; abnormaal slechte prestaties hebben we,_ althans bij speer en discus, niet kunnen ontdekken. Alleen op kogelslingeren had men van den recordhouder Kamerbeek meer mogen verwachten. Met 'een worp van c.a. 42 c.M. bleef hy ver beneden het in training bereikte gemiddelde. By navraag, bleek de Philips-man veel hinder te hebben gehad van de koude temperatuur. Het speerwerpen bracht een viertal ern stige candidaten in het veld/ waarvan Hoogendyk (kampioen 1927) helaas spoedig moest opgeven wegens een armblessuur. De overige drie t.w. Knol, v.. d. Ley en Meer brug brachten het tot resp. 49.50 M., 48.20 M. en 46.65'M. Een worp van byna 50 M., op een vrij guren dag In Mei behaald, zou andere jaren voor iets buitengewoons heb ben gegolden. In het Olympische jaar even wel lachten de zoogenaamde experts om een dergelijk mager resultaat! Het is ook moge- ïyk, dat de verwachtingen ten opzichte van onze candidaten te hoog gespannen zyn geweest. Maar we vragen ons dan af „van waar die ydele hoop?" De Nederlandsche Athletiek bezit geen enkelen emstigen werpcandidaat voor de Olympische Spelen, omdat men nu eenmaal geen speerwerper van 60 M. in luttele maanden kweekt. Krygsman hield eventueele werpers in vóór- training, alleen daarom zoo angstvallig on der zyn hoede, om te trachten het alge meen pell by ons wat op te voeren. Hier onder dient nien te verstaan: 1. Het kwee ken van eenige nieuwe krachten naast de jarenlang bestaande werpers en 2o. het zoo- voel mogelyk bybrengen van de juiste styi by de oudere werpers, opdat in ieder geval door een scherpe concurrentie onderling het Ned. record in gevaar zou worden ge bracht. Hoogere eischen zyn nimmer ge steld! Ook dit had de heer Vuyk moeten be denken, toen hij zyn weinig technisch ver slag neerschreef. Op discuswerpen werden niet geplaatst: Karnebeek, v. d. Waart, Postma en v. d. Berg. De politieman Postma was sterk favoriet voor dit nummer, doch een ver rekte rugspier hinderde hem geducht. De resultaten op discus waren naar ver houding beter dan met de speer. De win naar Nollen bereikte een afstand van 35.80 M., de Haarlemmer Eysker 35.62 M. en de kampioen Selman 34.96 M. We voorspellen ook hier een spoedige styging der presta ties en verheugen ons daarom reeds by voorbaat op den eerstvolgenden, laten we hopen warmen, wedstryddag. Met Postma in de gelederen hopen we binnenkort een officiëelen worp van 40 M. te kunnen annonceeren. Aan het slot nog een paar kleine opmer kingen aan het adres van eenige gelegen heidsverslaggevers. lo. Dat de 4000 toeschouwers, die de selectiewedstryden bywoonden, vrywel alle onvoldaan huiswaarts zyn gekeerd, is een fatale leugen. Daarvoor, geachte heer Vuyk, domineerden de Haarlemmers te beslist over hunne tegenstanders en waren de prestaties in het algemeen genomen niet minder dan andere Jaren. 2o. Nergens werd met een enkel woord van waardeering gerept van het vele werk- by' de organisatie dezer wedstrijden door de organiseerdende vereeniging in het belang van de athletiek verricht. 3o. Evenmin werd in een van de bladert een woord van dank gebracht aan het be-* stuur der H. A. V. „Haarlem" voor het royale aanbod om alle baten voor l^et Trainingsfonds af te staan. li 5 O aob KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND i X Zwolle: Z. A. C.—N. O. A. D. 4-4 PROMOTIE EN DEGRADATIE Afdeeling II Rotterdam: R. F. C.L. S. V6—0 Lelden: A. S. C. II—V. U. C. II 1—6 COMPETITIE Afdeeling n Rotterdam: OvermaasS. V. V22 OM DEN N. V. B.-BEKER an( -i, Zesde ronde Enschede: Ensch. BoysP. E. 001 Rótterdam: C. V. V.Hilversum 32 Uitrecht: V. V.—D. F. C2—4 OM DEN OUDS-BEKER Haarlem: A. V. B.—N. H. V. B2—1 Haarlem: H. V. B.Leidsche V. B14 •W Onder groote belangstelling van het pu bliek, hebben de Zuid-Amerikaansche voet- bal-artisten een demonstratie gegeven van hun geweldige capaciteiten. wy hebben Zondag den indruk gekregen, dat dit spel der Zuiderlingen de Europee- sche landen wel te machtig zal biyken, speciaal hun snelheid is geweldig. Dat de 2de klassers tegen dit spel niets hebben in te brengen, spreekt vanzelf. Toch verdienen de Witten een pluimpje, dat zy tot de laatste minuut dapper hebben volgehouden. Direct na het begin verschynt de rappe voorhoede der gasten voor het witte doel en na vyf minuten spelen is Beyk voor de eerste maal gepasseerd. Bloemendaal kan het spel onmogeiyk ver plaatsen en met korte tusschenpoozen, brengen de Argentynen den stand op 50. Voora.'- het 4de doelpunt van den links buiten verdient vermelding. Nadat de witte doelman die ongetwij feld nog nooit zoo'n drukken middag heeft gehad nog eenige harde schoten on- schadeiyk heeft gemaakt, komt een gewel dige régenbui de pret verstoren. Ook in de tweede helft heeft het publiek kunnen genieten van het geraffineerde spel der buitenlanders, die vooral het short passing meesteriyk doorvoeren, en het witte doel wordt dan ook geregeld doorboord. De Zuid-Amerikanen worden dan ook herhaal- deiyk hartelijk toegejuicht. Een kwartier voor het einde, als de stand reeds 13—0 is, krijgen de witten gelegenheid ook aan te vallen en enkele hoekschoppen worden op het Argentynsche doel genomen. Eenmaal schiet Immer rakelings naast. Doch dan nemen de Argentijnen het spel weer in handen en nog driemaal moet de witte doelman visschen. Het dient evenwel gezegd, dat enkele doelpunten absoluut buitenspel waren. Bloemendaal ziet geen kans de eer te redden en met 16—0 breekt het einde aan. Er werd door beide partyen fair en uiterst voorzichtig gespeeld. Aangezien de Argentynen de beschikking hebben over 22 spelers, kunnen zy voor de a.s. wedstryden enkele plaatsen nog sterker bezetten. Amsterdam wint den beker voor de derde maal in successie en wordt daardoor eigenaar Oplulsteringswedstriid tusschen V.S.V. en een elftal van oud H.V.B.-spelers Op Hemelvaartsdag werden in IJmuiden op, het Stormvogelsterrein de eerste wed strijden gespeeld van dit tournooi dat jaar lijks gehouden wordt tusschen de vertegen woordigende elftallen van de Amsterdam- sche, Noord-Hollandsche, Leidsche en Haar- lemsche Voetbalbonden. De loting had den Leidschen bond tegenover den Noord-Hol- landschen bond gebracht, terwijl de Amster- damsche bona tegen den Haarlemschen zou komen in de eerste ronde. De Noord-Hollandsche bond .wist niet dan na groote moeite met 2—1 tè zegevieren, terwyi de Haarlemsche bond die juist twee weken geleden zoo'n goeden indruk had ge maakt tegen den Haagschen Voetbalbond met liefst 7—0 door Amsterdam werd inge maakt. Gisteren werden op het terrein van R.C.H. de winnaars en verliezers eindstryden ge speeld. Amsterdam kwam dus uit tegen Noord-Holland en Haarlem en Leiden zou den uitmaken wie de derde en vierde plaats zou bezetten. Vooral de wedstryd tusschen de beide winnaars van Donderdag j.l. was er een van zeer goed gehalte en het heeft daarby niet aan spanning ontbroken. Er werd boven dien zeer snel gespeeld door beide partyen zoodat het een wedstryd was die van begin tot het einde bleef boeien. Het gelukte Am sterdam om voor de rust te doelpunten na dat een der Noord-Hollandsche backs een bal, die achter zou zyn gegaan voor de voe ten van een der Amsterdammers kopte en deze dankbaar van de gelegenneid profi teerde door het leder langs den N.H.-doel- man te schieten. Zoo werd met 10 voor Amsterdam gedraaid. Na de rust hetzelfde spel. Beide elftallen geven zich volkomen en het wekt deri in druk, dat de Amsterdammers het geluk min of meer aan hun zyde hebben. Ondanks, dat N.H. niet zwakker is weten de hoofd stedelingen hun score te verhoogen. Dan komen de Noord-Hollanders eerst recht los en het gelukt hen om op fraaie wyze tegen te scoren. Met dezen stand ziet de scheids rechter zich verplicht om vanwege den groo- ten regenval te staken. Nadat het dan eenJgermate droog ls ge worden hervat men den strijd en ondanks dat nog slechts een kwartier gespeeld be hoeft te worden is er van den uitslag nog niets te zeggen. De Amterdammers houden echter goed stand en wat voor tegenstand zij ook mogen ondervinden, ze weten de scoren verder te voorkomen en als de scheidsrechter voor het laatst fluit heeft Amsterdam gewonnen. Tegeiykerty'd werd op het terrein de wed stryd tusschen Leiden en Haarlem ge spééld die van wel wat minder gehalte was. Toch was ook daar spanning in overvloed evenals doelpunten. Reeds spoedig heeft Lei den succes als een der spelers van dichtby Kruyer passeert doch de Haarlemmers doen, die voorsprong spoedig verdwijnen. Zelfs weten zy de leiding te nemen met 2—1, dóch onoordeelkundig optreden van de ach terhoede is oorzaak, dat da Leidenaars nu gelyk maken. Diverse kansen worden dan aan beide zyde om zeep gebracht en met de ruSt is de stand 22. De hervatting geeft nagenoeg hetzelfde beeld aanvankelyk. De Achterhoeden van beide partyen weten de resp. "voorhoeden meestal in bedwang te houden en als dan ook hier voor den regen gestopt wordt is het nog 22. Het laatste kwartiertje is hier min of meer sensationeel •Haarlem maakt spoedig achtereen twee doelpunten en meent zich daardoor vermoe delijk binnen. De Leidenaars denken er echter anders over en in minimum van tyd is.de stand weer gelyk 44. sjfh de resteerende minuten ïykt dan het ÈeltJsche elftal plotseling ineen te zakken door een vermeende foutieve beslissing van den scheidsrechter by het toekennen van 't vijfde door de-Haarlemmers gemaakte doel punt. De Haarlemmers profiteerden hiervan r nog twee doelpunten te maken waar oor zy met 74 dezen wedstryd winnen. Sterna komen in het veld de elftallen van V.S.V. en oud H.V.B.'ers Alvorens men tot voetballen overgaat wordt eerst door den heer Dankelman aan den nieuwen eersten klasser een bloemenhulde gebracht voor zyn kranige prestatie in het algeloopen jaar. De wedstrijd vangt dan aan onder een mot regentje waarvan V.S.V. het eerst het na deel heeft, Nagenoeg vanaf den aftrap neemt Perucel den bal mede en met een goed schot is v.d. Wind voor de eerste matfl gepasseerd Spoedig voegt Miezerus een tweede doelpunt daaraan toe terwy'l het Ol denburg gelukte om den stand op 30 te brengen. V.S.V. is daardoor geenszins ontmoedigd en Hillenkamp ziet na een algemeenen aanval kans om het eerste tegenpunt te maken. Echter wordt dit succesje weer te niet ge daan door een fraai doelpunt van Perucel. Met 4—1 in het voordeel van de H.V3.'- ers wordt dan gedraaid. In de rust is het nog een weinig harder gaan regenen, doch men besluit om verder te spelen. V.S.V. heeft ïu het voordeel van dezen regen in den rug te hebben en Rads- ma ondervindt het lastige van een natten bal te moeten stoppen. Hy laat daardoor een hard schot van v. Heyst glippen. Heyerman maakte een derde tegenpunt en dan regent het inmiddels zoo hard dat scheidsrechter Westerbeek het raadzamer acht om maar te stoppen. Het ziet er dan niet naar uit, dat het weer nog wat zal opknappen en dus is hiermede het tournooi afgeloopen. Het sportieve gedeelte wel te verstaan. 's Avonds vereenigden spelers en officials tot een getal van ruim honderd zich aan een diner bij Brinkmann, waar de gezellige sportgeest, die ook de wedstryden om den Oud's beker al tyd kenmerken eveneens aan wezig was. Voorzitter Dankelman reikte met eenige toepasselyke woorden de pry zen uit terwyi na hem nog diverse sprekers het woord voerden. Men is daar tot laat in den avond byeen gebleven. Rest ons nog te vermelden de samenstel ling van het elftal oud-H.V3.'ers. Radsma Nachtegeller Boeree Dik Dinkla J. Perucal Dona Oldenburg Miezerus Perucal Boekelaar Zondag speelden de Kennemers voor de Seriewedstrijden van P. S. C. tegen Z. F. C. 2. De Kennemers verschenen met een 7-tal invallers en hebben niettegenstaande kra nig party gegeven, wat de uitslag wel be- wyst. Slechts met zeer groote moeite wisten de Zaankanters een 21-zege te behalen. De Kennemers zyn het eerst aanvallend en de Zaandamsche verdediging moet alle zeilen byzetten om doelpunten te voorko men. Na 15 minuten gaat Geldermans uit het 4de elftal er alleen van door, doch de kee per houdt diens harde schot, doch v. d. Wal maakt uit de scrimmage 't eerste doel punt: 10. Als Busman een fraaie kans krygt, den voorsprong te vergrooten, komt hy in bot sing en wordt van het veld gedragen. Een minuut voor rust maken de Zaan dammers verdiend gelijk. Na de rust volgt direct wederom een doel punt voor Z. F. C„ ditmaal uit een onge motiveerde strafschop: 12. Enkele snelle uitvallen van Naberman c.s. volgden nog, doch het baatte niet en de Z. F. C.'ers wisten een moeilijk bevochten zege uit het vuur te sleepen. Aan het Centraal Station werden de voet ballers door tal van officials verwelkomd. f Onmiddellijk na aankomst hadden wy een onderhoud met den manager van het team Mr. Elmer A. Schroeder, tweede vice-presi dent van de Amerikaansche Football Asso- ciastlon. HU deelde ons mede, dat de overtocht naar Europa onder gunstige weersomstandigheden had plaats gehad. Alle spelers zyn in in stekende conditie en het elftal, dat zal uit komen, zal het beste team der Vereenigde Staten vormen. De trainer van het team Mr. George Bur- ford, heeft het elftal der Vereenigde Staten ook in 1924 naar Parys vergezeld. Amsterdam, 19 Mei. Het aantal aange vraagde plaatsen voor den voetbalwedstrijd tusschen Nederland en Uruguay op Woens dagavond 30 Mei heeft reeds de 150.000 over schreden. Een beetje overdreven komt ons dit be richt wel voor. (Red.). De voorverkoop heeft plaats: Van Dinsdag 22 Mei tot en met Donderdag 24 Mei, iederen dag van tien uur v.m. tot vier uur n.m. in het nieuwe en in het oude gebouw van de Nederlandsche Handel Maat- schappy voor de volgende wedstryden: 1. PortugalChili, op 27 Mei (eerste Pink sterdag) 3 uur n.m. in het nieuwe Stadion. No. 3 ZwitserlandDuitschland op 28 Mei 2 uur n.m. in het nieuwe Stadion. No. 4 België—Luxemburg. Deze wedstryd vindt plaats op 28 Mei (.weede Pinksterdag) des avonds te 7 uur of op 27 Mei (eerste Pinksterdag) 's avonds te 7 uur, in beide ge vallen in het nieuwe Stadion. Voor den wedstryd no. 2 Spanje—Esth-i land en voor den wedstryd EgypteTurkye (ongenummerd) wordt niet verkocht. Op Vrijdag 25 en Zaterdag 26 Mei voorver koop voor de wedstryden: No. 5 ItaliëFrankryk op 29 Mei, 2 uur n.m., in het nieuwe Stadion. No. 6 ArgentiniëVereenigde Staten, op 29 Mei, om 7 uur n.m., in het nieuwe Stadion. Op Maandag 28 Mei en Dinsdag 29 Mei voorverkoop van den wedstryd. No. 7 NederlandUruguay op 30 Mei, des avonds te 7 uur, in het nieuwe Stadion. N.B. Deze regeling geldt onder voorbehoud van wyzigingen wegens het eventueel niet opkomen van sommige landen. DISTRICT HAARLEM EN OMSTREKE? Junioren-Competitie PROGRAMMA 28 MEI EN 2 JUNI Afdeeling E, 2 Juni Alliance 3—T. Y. B. B. 5, 1 uur. Sportpark. Afdeeling F 28 Mei Onze Gezellen 3V. V. F. 2, 2 uur. 2 Juni T. Z. B. 3—V. V. F. 2, 1 uur. De betreffende secretarissen gelieven van bovenstaande goede nota te nemen. FINANCIëN Diegeenen, die nog wat te vorderen hebben van bovengenoemd District, gelie ven zoo spoedig mogelijk daarover te ko men beschikken. De vereeniging „VIctrix" gelieve per om gaande te komen voldoen. De penningm.-oompetitielelder, P. P. SMIT, Atjehstraat 12, Haarlem-Noord Onderafdeeling ,,St. Jozefgezellen" Beverwijk. WILSKRACHT II—D. E. M. I 1—7 (Promotie) Met dezelfde cyfers als in eigen home, zyn de Wilskracht reserves aan D. E. M.'s zegekar gebonden. Dat de uitslag zoo hoog zou worden hadden wij echter niet verwacht want met de rust was de stand nog maar 20. Ongetwyfeld heeft D. E. M. de beste kansen, want een gelijk spel is al reeds vol doende om haar In de Federatie te brengen. De wedstryd was er een van het goede soort en Wilskracht is een faire tegenstan der. Over den wedstryd het volgende: D.E.M. wint den toss en Wilskracht trapt onder leiding van scheidsrechter v. Beek af. Er ontwikkelt zich een vinnige en geiyk- opgaande stryd. Beurtelings worden er eenige snelle aanvallen ondernomen, welke op de puike verdedigingen doodloopen. Plot seling onderneemt de W.-voorhoede een aanval, keeper Pels vangt den bal, loopt echter meer als drie pas en v. Beek geeft free kick. Onder ademlooze spanning wordt de vrije trap genomen, 'n schermutseling voor 't doel ontstaat, doch een D.E.M.-been redt de situatie. Nu trekt D.E.M. ten aanval, de rechter- wing brengt snel op en met een verraderiyk laag schot verdwynt de bal langs de beenen van den totaal verrastten keeper ln den be nedenhoek. D.E.M. weet door haar tactisch spel de Wilskrachttcrs op eigen helft terug te dringen. In deze periode moet de D.E.M.-speler v. Hooff het veld verlaten en wordt door een invaller vervangen. Dan forceert Wilskracht een corner, echter zonder resultaat. Enkele minuten hiema krygt de Wils- kracht-rechtsbuiten by een aanval last van zijn knie en wordt van het veld gedragen en ook deze speler wordt door een invaller vervangen. Toch draagt de wedstryd geen forsch karakter want belde gevallen zyn aan een oude blessuur te wyten. 10 minuten voor rust heeft D.E.M. weder om succes als bij algemeene aanval de mid voor den bal in de touwen werkt. Na eenige wederzydsche aanvallen is het rusten. De thee schynt D.E.M. goed gedaan te hebben want spoedig ligt no. 3 in het net. Toch laat Wilskracht zich hierdoor niet ontmoedigen en zet eenige goede aanval len op. Uit een daarvan ontstaat een hoekschop, deze wordt echter achter geplaatst. DüK komt echter steeds terug en zwemmen ge- vaariyk voor Wilskracht veste. Snel achtereen verd^ynen nummer 4 en 5 ln het net. Dit is Wilskracht toch te bar, zij veran deren de opstelling en trachten het spel te forceeren en met succes, want met een hoog schot scoort Wilskracht haar eenlgen goal van den wedstrijd. Een tweetal corners brengen in den stand nog geen verandering. Aan de andere zijde redt de D.EJVÏ.-keeper eenige malen z»er fraai. Een goed aangegeven bal van den D. E.M.-midhalf wordt buiten bereikt van den W.-keeper tegen de lat geschoten doch de te rugspringende bal wordt door den linksb li- ten omgezet in een doelpunt, 1—6. Ongetv. ij- feld een fraaie goal. De tyd verstrykt al meer en meer maar eenige minuten voor het einde maakt de rechtsbuiten met een m >oi boogschot het laatste doelpunt. 1—7. Hier mee komt het einde en heeft DJ3.M. haar derde promotiewedstryd gewonnen. Scheidsrechter v. Beek leidde correct. J.F.B. Seer. J. J. Loerakker, Leeuwerikstraat 13, Haarlem. O.a. I—T.Y.B.B.-combinatle 54 O.G. II—Victrix n lii O.G. Ill—V.V.F n 3—2 3,45 uur stelt O.G. zich volledig op te gen een sterke T.Y.B.B.-combinatle. Het begin Is voor T.Y.B.B., dat ean mooien aanval onderneemt, die echter op niets uitloopt. Dan echter komt O.G. in de meerderheid en weet met korte tusschen poozen 3 maal te doelpunten. Wel onderneemt T.Y.B.B. menigen aan val, doch ay weten voor de rust den O.G.- keeper niet te passeeren. Daar het weer zich niet te best laat aanzien, wordt besloten direct door te spelen. T.Y.B.B. is nu geregeld in den aanval. N.a tien minuten is het eerste doelpunt gemaakt, en een kwartier voor Jiet einde heeft T.Y.B.B. de 3—0 achterstand omr 3- werkt in een 43 voorsprong. Dit woi it O.G. te bar. Het werkt zich los en v' 3t door middel van zyn linksbinnen gel jk te maken, terwijl kort voor het einde de midvoor de T.Y.B.B.-verdediging zyn hie len laat zien en den keeper geen schijn geeft. Ondanks he slechte weer was het een aangename wedstryd, welke door den heer Tillemans naar ieders genoegen ge leid werd. Het tweede elftal wist een klinkende overwinning te behalen op Victrix II. Het derde wist zoowaar ook te w inn oft en wel van een sterk V.V.F. II. Zoodat 't wel een goede dag was voor O. G. Spaanschevaartstraat 90. Gisteren werd slechts één wedstrijd ge speeld. Een T.Y.B.B.-combinatie bracht 'n bezoek aan Onze Gezellen I, aan den Spaarnhovenweg, en moest in een pleizie- rig gespeelden wedstrijd met 54 het on derspit delven. Jammer was het, dat list zeer slechte weer goed spel otunogc^ ik maakte. Desondanks werd er aan b- le kanten hard gewerkt en waren de d i- punten vry goedkoop. Met rust hadden de Gezellen met 30 de leiding, doch in korten tijd brachten de geel-zwarten den stand op 43 in hun voordeel. De zwart-witten gaven zich echter niet gewonnen en vóór den heer Tillemr. is liet inrukken, hadden zy nog tweemaal go- doelpunt. Tweeden Pinksterdag gaan het eerst; ca veteranen-elftal op bezoek bjj Lisse. Dat belooft wat te worden! Denken de leden om de verplichte jaar vergadering van morgenavcSid, in oufl clubgebouw? HENK.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 8