R. K. V. Zwaluwen. R. K. S. V. „Santpoort" Promotie-Competitie A. D. O I—H B C. II 1—3 VOETBAL. GYMNASTIEK R. K. Sportvereeniging „Leonidas" HONKBAL Een moeilijk geval Uitslagen CRICKET Uitslagen HaarlemH. C. C. AjaxRood en Wit Rood en Wit II—R. C. H. c. V. H.—Haarlem UIA VleermuizenHaarlem II HAARL. CRICKETBOND GOLF PAARDENSPORT Duindigt HOCKEY. DUIVENSPORT DE MISSIE-WEDSTRIJDEN Officieel nieuws. Dinsdag gecorab. Bestuurs en Elftalcom missievergadering te 8 uur in ons Gezellen- huis. Vrijdagavond bijeenkomst te 8 uur op de „Luilak." Zaterdag contributiebet^len tusschen 8 en 9 uur in ons clubgebouw. Uitslag: Zondag 20 Mei. R.K.V.Z. I—A.R.C. I 0—2 (gestaakt). Onder een zacht Mei-regentje vangt de wedstrijd onder leiding van de heer Laas aan. Het eerste begin is voor de Zwaluwen en Cor v.d. Velden levert eenige geduchte scho ten, echter zonder succes. De Zwaluwen spe len tegen den regen in, doch het schijnt nog geen beletsel. Eens denken we, dat R.K.V.Z. de leiding neemt, doch juist tipt de keeper den bal van de lijn. Een aanval van Alkmaar, een schot op de R.K.V.Z.-veste, v. d. Bosch wil uitvallen doch glijdt languit in de modder en de bal rolt in het doel. Zoo komen de A.R.C.'ers aan een goedkoop doelpunt. Arie v.d. Wouwen, tracht eenige malen op verren afstand te schiete n,doch het geluk is niet aan zijn zijde. Onder een gewel dige stortregen wordt rust met onveranderden stand geblazen Spoedig na rust scoort A.R.C. een solied doelpunt. De Zwaluwen zijn overwegend sterker, doch goede balcontróle is onmoge lijk. Het geheele A.R.C.-elftal legt zich op ver dedigen toe. Een doelpunt moet er voor de zwartjes komen, en als de spanning het le- levendigst is. laat de arbiter inrukken en staakt om den hevigen regen. De Alkmaarders zullen nu voor 't restee- rende half uur nog eens terug moeten ko men. „JOOP". Heeren, as. Donderdagavond om 8 uur belangrijke ledenvergadering in het café „Rozensteen". Een zeer belangrijke agenda wacht u allen, o.a. bespreking boottocht, zoodat wij u allen zonder uitzondering verwachten. Zorgt dat ge op tijd zijt, ook de nieuwe leden die zich de laatste weken hebben op gegeven. Het Bestuur wordt een half uur eerder, dus half acht verwacht! Namens het bestuur. De Secr. Voor het begin huldigt H. B. C.'s aan voerder A. D. O! met het behaalde succes in 2a en biedt een bloemstuk aan. A. D. O.'s captain beantwoordt dit met eenige vriendelijke woorden. Scheidsrechter Visser laat beide partijen onder een fiksche on weersbui aantreden. Reeds spoedig blijkt het terrein erg glad te zijn, dit is dan ook de reden, dat de rechtsback een penalty veroorzaakt, welke Kobus weet te keeren. H. B. C.'s half linie is er nu juist niet in en herhaaldelijk is het doel in gevaar. Wan neer echter de bal eens in de voorhoede beland, scoort Delissen subliem, 0X. Dit geeft de gasten wat vertrouwen en de aan vallen worden talrijker. Uit een dezer ge lukt het v. Vessem zeer mooi te doelpun ten, 02. Steeds harder begint het te re genen en laat Visser even staken. Als het iets beter wordt, gaat het weer verder, doch vóór de rust verandert de stand niet. Na de thee zijn partijen meer gelijk ver deeld. Nu komt H. B. C.'s half-linie er eerst goed in, doch A. D. O.'s defensie mag er ook zijn. Als v. Bakel wederom een handsbal veroorzaakt, vischt Kobus even later, 12. Nu ontspint zich een ware ti tanenstrijd, de een om den voorsprong te behouden, de ander om althans een.gelijk spel te bevechten. Van Vessem voltrekt het Vonnis ten voordeele van H. B. C. vijf min. voor tijd. Ingerukt wordt met een 31 zege voor de kampioenen van 2C. A. D. O. ver diende misschien wel een gelijk spel. Het programma Het programma der wedstrijden van het Olymp'sch Voetbaltoumooi luidt als volgt: Zon ag 27 Mei: Nieuwe Stadion, 3 uur n.m.: PortugalChili. t 7 uur n.m.: SpanjeEstland. Maandag 28 Mei: Nieuwe Stadion, 2 uur n.m.: ZwitserlandDuitschland. Oude Stadion, 4 uur n.m.: Egypte—Tur kije. Nieuwe Stadion, 7 uur n.m.: België Luxemburg. Dinsdag 29 Mei, Nieuwe Stadion, 2 uur n.m.: ItaliëFrankrijk. Oude Stadion, 4 uur n.m.: Winnaar Por tugal—Chili tegen Joego-Slavië. Nieuwe Stadion, 7 uur n.m.: Argentinië Amerika. Woensdag 30 Mei, Oude Stadion, 2 uur n.m.: Winnaar Esthland—Spanje tegen Mexico. Nieuwe Stadion: 7 uur n.m. Holland Uruguay. De prijzen der plaatsen voor alle dagen: Eere-ttribune 5. Marathon-tribune 4. Zijvakken (onoverdekte zitplaatsen 3. Zuid. tribune (onverdekte zitpl.) 2. Noord, tribune (staanplaatsen) 1. Secretariaat: Ftlhrhopstraat 8. Zooals velen reeds bekend zal zyn, wordt 2e Pinksterdag 28 Mei voor onze vereeni- glng en hare leden en adspr. leden een H. Mis opgedragen, om 7 uur in de St. Lidui- na-kerk. Allen leden wordt verzocht, deze H. Mis bü te wonen en gezamenlijk ter H. Communie te gaan. Voor verdere by zonder heden zie men ZateTdag as. in het Noor derlicht. Na de H. Mis volgt een gezameniyk ont- byt in de zaal, Timorstraat, waarby ook weer alle leden en adspirant-leden worden verwacht. Aller opkomst is dringend noodzakeiyk, daar anders het bestuur met de gebakken peren neen, broodjes, bbjft zitten. Ter bestryding van de onkosten zal voor dit ont- byt een bydrage van 25 cents worden ge vraagd. Verder staat voor de dames- en heeren- ledett dien dag een fietstocht naar Noord- wyk aan Zee op het programma. Na het ontbyt worden de fietsen gehaald en om pl.m. 10 uur den aftocht geblazen. Als het weer...... en de leden medewerken, kan het een zeer gezellig dagje worden. wy hopen er het beste van. P. DONDERS, Secretaris. Terwille van Z.R.C. vond de H.C. Haarlem goed op 12 Mei te spelen Z.R.C.—Haarlem en op 13 Mei HaarlemZ.R.C. Aan deze schikking heeft Haarlem zeer onaangename herinneringen behouden, die nu nog met één vermeerderd zyn. De wedstryd Z.R.C.Haarlem werd ge staakt wegens een ongeval, zoodat Haar lem dezelfde reis nog eens zal moeten ma ken. Die van 13 Mei muntte uit door een doorloopende slechte verstandhouding, wat voor Haarlem eenigszins verzoet werd, door dat de wedstryd gewonnen werd. Nu is van den competitieleider bericht ontvangen dat Z.R.C. geklaagd heeft, dat er slechts acht van de negen innings ge speeld zijn, terwijl toch de speeltyd van twee uur nog niet om was. Het feit is waar, doch komt by vrywel iederen thuis- wedstryd van Haarlem voor, omdat het ter rein om twaalf uur ontruimd moet worden. Bovendien lag de schuld by den scheids rechter, die een trein gemist had en daar door te laat liet beginnen. Naar aanleiding van die klacht heeft de competitieleider bepaald, dat de negende inning nog gespeeld zal worden op den middag dat de wedstryd Z. R. C.Haarlem gespeeld wordt, dus op het Z.R.O. terrein. Zooals te begrypen is heeft Haarlem be zwaren tegen deze regeling ingebracht. Voor de eerste klasse werd gespeeld Z.R.C. —Concordia en AjaxBlauw Wit. In den eersten wedstryd werden door beide partyen talryke fouten gemaakt. Ten slotte won Concordia met 2015, waardoor Z.R.C. op 't oogenblik de onderste plaats bezet. In den wedstryd AjaxBlauw Wit scheen latastgenoemde club de overwinning te zullen behalen. Pas heel laat kwam het keerpunt en Ajax won met 1210. le klasse. V.V.V.V.R.A. Gewonnen door V.R.A. met 144 runs op de le innings. V. R. A. le innings 237 voor 8 (gesloten). (W. Glerum 27; J. de Koster 35; W. Witte- bol 47; Dr. Loby de Bruin 81). J. J. Groot- meyer 3-108; E. A. Kost 3-25. V.V.V. le innings 93 (E. A. Kost 23; H. Panjer 12; W. Dijkhuis 12). J. Rlncker'6-43; J. van der Chys 4-46. HilversumP. W. Gewonnen door P. W. met 87 runs op de le innings. P. W. le innings 178 (A/ Stroink 60; H. Wagener 42; E. Jannink 17). P. H. Cremers 4-37; G. Bieman 2-41; B. van Booven 2-40; D. A. Kelder 2-17. Hilversum le innings 91 (H. van Booven 14; P. H. Cremers 15; G. Biermans 35; J. Boon 11*). B. Höpink 3-39; Wagener 6-34; E. Jannink 1-6. Hilversum 2e innings 92 voor 6 (gestaakt). (P. H. Cremers 27. J. Boon 26*). Höpink 4-32. HaarlemH.C.C. I. Gewonnen door H. C. C. met 5 wickets. PhoenixQuick (N.). Gewonnen door Quick met 42 runs op de le innings. Quick le innings 190. (E. den Hartog 51); E. Burggraaff 38, J. Calland 35). Greime- ring 2-62; K. van Dael 2-26. Phoenix le innings 148 (Th. Grelmering 47; R. Marquis 28; K. Mulder 19). A. Ter- wiel 5-45; P. M. Rees 3-57. 12/3 Ajax (L.)—Rood en Wit Gewonnen door Ajax met 5 wickets. H.C.C. IIV.O.C. Gewonnen door H. C.C. met 148 runs op de le innings. H.C.C. le innings 222 voor 2 (gesloten); (Ir. E. Neuerberg 101 not out; L. J. Sod- derland 30; Jhr. W. v. d. Bosch 79 not out). East 140; Hewaarden 142. V.O.C. le innings 74 (G. de Bruin 12; P. J. East 14). G. Schill 5—45; L. Sodderland 4r-23. 2e klasse Noord. Ajax (A.)—V.V.V. II Gewonnen door Ajax met 7 wickets. V.V.V. 32 en 53. Ajax 69 en 18 voor 3. V, R. A. II—Albion Gewonnen door V.R.A. met 25 runs op de le innings. V.R.A. 86. Albion 61. VleermuizenHaarlem II Gewonnen door Vleermuizen met 56 runs op de le innings. Vleermuizen 107 en 37 voor 3 (door Haar lem opgegeven). Haarlem 57. R. en W. II—R.C.H, Gestaakt wegens regen. R. en W. 141. Is anders bij H.C.C. een stand van 48 runs voor het eerste wicket een kleinigheid, nu zijn er 4 wickets voor noodig om dit totaal te passeeren. Gaat het Haagsche bat ten achteruit of is het bowlen van Haarlem zoo goed? In ieder geval is de H.C.C. thans ook een elftal met een staart! De eerste bal van Maas speelt v. Manen naar leg; Schil en v. Manen willen hun be kende eerste runnetje loopen, maar de combinatie v. Woerkom-v. d. Bergh dehkt er anders over en de bal zit in de palen voor Schill in zijn crease is. Alzoo heeft Schill in 3 achtereenvolgende jaren geen run tegen Haarlem gescoord. (10). Op 17 speelt v. Manen een slechten bal van Maas in zijn palen, terwijl P. Feith eveneens het slachtoffer wordt van Maas (10). Wan neer dan M. Jansen en C. Feith samen op de mat staan, begint het te regenen en besloten wordt te stoppen. Na de hervatting, aarzelt Feith even op een bal van Maas en wordt gecleand voor 10 (4—40). Jansen in gezelschap van Vis, welke laatste direct een niet te missen kans gaf, slaat dan met een vier de winninghit. Het batten wordt hierna niet beter. Jansen wil hard slaan, maar de tactische Maas geeft hem geen kans Op 67 doet Hazes in het verre veld een uit stekenden vang en Jansen kan gaan rusten na 28 runs gescoord te hebben. Even hierna begint het weer te regenen en gaat men thee drinken. Gedurende deze thee valt buiten het water bij stroomen neer, Zoodat de wedstrijd hiermee afgeloopen is. Totaal 70; Maas 4—30; Hazes 0—25 én Nagtzaam 013. Voor scores hieronder: le innings Haarlem: B. Kleefstra c. C. Feith b. J. Koeleman 12 J. Tekelenburg c. P, Feith b. J. Koeleman 13 A. Maas l.b.w. b. Al Fokker 1 A. Bieshaar c. H. v. Manen b. A. Fokker 0 J. Fortgens c. H. v. Manen b. J. Koeleman 3 A. v Woerkom bowled R. Schill 0 N. Nagtzaam bowled R. Schill 0 F. C. Jaski run out 0 P. v. d. Bergh c. H. v. Manen, b. J. Koe leman 2 J. Hazes not out 5 L. de Noo c. H. v. Manen b. J. Koeleman 7 extra's 5 Totaal 48 Bowlingcijfers: K. Koeleman A. Fokker R. Schill Wicketval 1—18 2—20 3—20 4—27 5—28 6—28 1 3 4 5 6 730 8—30 9—34 10—48 15 5 22 5 8 2 15 2 6 2 6 2 8 11 Bij dezen anders zoo interessanten wedstrijd is de regen weer eens spelbreker geworden. Nadat Haarlem het schamele totaal van 48 had bereikt, en H.C.C. dit totaal voor het verlies van 4 wickets was gepasseerd, had deze wedstrijd althans voor het publiek zeer aardig kunnen worden. Pluvius dacht er echter anders over en toen eenmaal voor de thee gestopt was, werd besloten van ver deren strijd af te zien, waarmee Haarlem dus de eerste pil te slikken kreeg. Intusschen heeft Haarlem, met speciaal Maas als uitblinker, weer bewezen over een der beste Neder- landsche aanvallen te beschikken. Voor den derden keer in successie wint Maas den toss. Met het oog op een eventueele overwinning, stuurt hij de Haagsche het veld in. (Tusschen twee haakjes een ge waagde onderneming; indien de regen niet herspel had doen staken, had de H.C.C. een mooie kans gekregen op een drie-punten- overwinning!) Kleefstra en Tekelenburg spelen de eerste overs met de noodige voorzichtigheid en reeds denkt men, dat ze het bowlen van Koeleman en Fokker volkomen beheerschen, wanneer Kleefstra een misslag geeft, welke de veteraan Feith met dank accepteert. Kleefstra 12; stand 118. Hierna wordt het batten beneden peil, maar we durven er direct aan toevoegen, ook beneden kunnen. Maas b.v. is er tot nu toe geheel uit. Van hem verwachten we. dat ook in één der volgende wedstrijden een hooge score. Zou Ajax daar a.s. Maandag niet zeer geschikt voor zijn? Vervolgens zijn Bieshaar, Jaski, e.a. toch ook nog menschen, die zeker meer kunnen maken, dan ze tot nu toe hebben gedaan. Nadat Tekelenburg voor 13 verdwijnt, wordt het een komen en gaan. V. Manen, die weer eens een prima partij fielden liet zien, doet in de slips 4 vangen, waarmee evenzoo vele batsmen verdwijnen. Alleen het laatste wicket levert nog een stand op, ndien tenminste van stand nog eenigszins sprake is 1 Zonder dat Max Jansen aan het bowlen toe is gekomen, zit Haarlem voor 48 aan den kant. Koeleman had het meeste succes, hoewel dit zonder den steun van v. Manen, wel eens minder had kunnen zijn. ïe innings H.C.C.: H. v. Manen bowled A. Maas 9 E. Schill run out 0 P. Feith bowled A. Maas 10 M. Jansen c. J. Hazes b. A. Maas 28 C. Feith bowled A. Maas 10 R. Vis not out 10 R. Schill not out 1 J. Koeleman did not bat - A. v. Manen J. v. Moorsel A. Fokker extra's 2 Totaal (5 wickets) 70 Bowlingcijfers Maas 11 0 3 JM Hazes 7 0 25 0 Nagtzaam '4 1 13 0 Wicketval 1—0 2—17 3—20 4—40 5—67 Ajax w int met 5 wickets Ook de tweede wedstrijd van Rood en Wit is in een nederlaag geëindigd. Weer ont braken de beide Posthuma's, waardoor de aanval danig verzwakt was. Het was schit terend weer, toen Eigeman de toss won en Rood en Wit liet batten. Van Bueren en Eeghen trokken naar de wickets o bowlen van Eigeman en Rice. Al s bleek, dat het scoren zeer lastig was, het wicket zeer slecht opkwam. Kort achter elkaar werden van Eeghen, v. d. Bogaardt, Elias en van Bueren gebowled, zoodat het er met de stand 414 al heel slecht uitzag. Hagenaar (een speler met veel aanleg) redde Rood en Wit voor een debacle. Jammer ge noeg kreeg hij niet veel steun, want behalve v. d. Berg (13) en Davidson (17, waaronder 2 zessen en 1 vier), kwam er niemand in de dubbele cijfers. Met Bruin als laatste man in, hield Hagenaar het bowlen nog eenigen tijd zeer listig aan zich, maar toen hij teveel wilde forceeren werd hij zelf voor een uit stekende 31 gebowled. Totaal 81. W. Eige man (525) had zeer goed gebowled, In het begin der Ajax-innings, leek het er op, of R. en W. nog wel een kansje had. Tenminste, op 19 waren er reeds drie wic kets neer. Toen begon demisère in den vorm van een onweersbui, die een paar uur aan hield. Eerst om 5 uur kon op een zeer nat veld weer begonnen worden. Het bowlen en fielden was nu zeer moeilijk, waardoor de score snel steeg. Om kwart voor zessen was dan ook het R. en W.-totaal' al gepas seerd, vooral door een harde, gelukkige 25 van Chambers. Er waren toen 5 wickets neer. Bruin bowlde evenals Donderdag behoorlijk. Meer variatie en hij was een uit stekende bowler. Nu Potshuma Snr. voor- loopig nog niet speelt, zal de aanval aan V. Eeghen veel zorg geven. Volgende week tegen Phoenix hopen wij R. en W.'s eerste overwinning te Kunnen vermelden. De volledige scores luidden: lste innings Rood en Wit: J. van Eeghen bowled T. Rice 0 P. L. van Bueren b. W. Eigeman 10 J. W. v. d. Bogaardt b. T. Rice 1 Jhr. B. Th. Elias b. W. Eigeman 2 P. C. Hagenaar b. Idem 31 A. H. v. d. Berg b. Idem 13 A. v. d. Togt b. G. Chambers 1 B. Davidson c. Chambers b. W. Eigeman 17 J. G. Börnemann l.b.w. T. Rice 0 P. P. J. Hoomans bowled Idem 0 M. Bruin not out 1 extra's 5 Totaal 81 Val der wickets: 15 (1); 27 (3); 313 (2); 4—14 (4); 5—33 (6); 6—42 (7); 7—64 (8); 8—73 (9); 9—73 (10): 10—81 (5). Bowlingcijfers: O. M. R. W. W. Eigeman 15 4 25 5 T. Rice 11 2 29 4 G. Chambers 3 22 1 Iste innings Ajax: W. Eigeman bowled Hoomans 2 H. Meyer c. van Eeghen b. Bruin 8 L. Schiltjuyzen not out 15 L. Janssen bowled Hoomans 3 G. Chambers c. Elias b. Bruin 25 F. v. d. Mey bowled v. d. Togt 7 J. Dozy not out 19 G. Hofsteenge did not bat TRice F. Ermers R. Josson extra's 5 Totaal 84 for 5 wickets. Val der wickets: 16 (1); 210 (2); 3 19 (4); 4—54 (5); 5—61 (6). Bowlingcijfers: O. M. R. W. P. P. J. Hoomans 11 1 22 2 M. Bruin 13 V2 5 40 2 A. v. d. Togt 3 17 1 De wedstrijd gestaakt. Door de regen is de plaatselijke ontmoe ting, nadat R. en W. II gebat had, gestaakt. R.C.H. won den toss en ging fielden. Dank zij het goede batten van J. van Baasbank (64 waaronder 6 vieren en één zes) werd het totaal 141. Verder kwamen nog in dubbele cijfers C. G. van Houten 14, G. de Vries 20 en Jhr. C. L, van Lennep 11 n.o. De bowlingcijfers van R.C.H. waren: J. de Graaf 1—27, J. Hellingman 1—40, W. Klein 224, J. Blankenstein 29 en H. de Jong 334. Hierna begon het te regenen. Nadat nog een paar uur gewacht was, besloten de aan voerders den wedstrijd te staken, zoodat de match waarschijnlijk later overgespeeld zal worden. Opmerkelijk was het slechte, um- piren van beide partijen. Deze wedstryd is gewonnen door C. V. H. met 77 runs en 5 wickets in de lste innings. C. V. H. wint den toss en kiest fielden. C. Teschmacher en H. Helmich openen op het bowlen van A J. Roodt en Fraam- berg. Reeds spoedig komt op de 15e scheiding, als Helmich door Roodt gebowld wordt. De overige batsmen presteeren niet veel; alleen C. Teschmacher en B. Dik zijn gun stige uitzonderingen. Dit verdwynt met een harde 17 (16), terwijl Teschmacher (18) spoedig volgt. Het totaal wordt dan 75, dank zy 13 6xtr£i's A. J. Roodt bowlde 534, Kroon 39, Traanberg 1—19. C. J. Roodt en K Rijpma openen voor C. V. H. op het bowlen van A. Helmisch en B. Dik. Beide batsmen spelen zeer kalm en op 21 wordt C. J. Roodt gebowld. Met O. Keyser en A. J. Roodt op de mat, gaat 't dan sneller, als op 77 Keyser wordt ge vangen voor een harde 18 (16). Het fielden der Haarlemmers is zeer boekt. slecht, waardoor de bowlery weinig succes Op 152 besluit C. V. H. te sluiten voor 5 wickets. K. Rypma 19. C. J. Keyser 18 (1—6). C_ J. Roodt 10. A~ Kroon 11. A. J. Roodt 78 n. o. (12 vieren en 1 zes). B. Dik bowlde 251. A. Helmich 3—13. .J. Stavenulter 120. C Teschmacher 141. J." van der- Schaar 012. Lui ting 15. Te 12 uur wordt met deze wedstryd een aanvang gemaakt. Vleermuizen bat eerst en brengt het tot 107, Woudstra 15, v. Steen 18, Breethoff 10, Burger 26 en extra's 15. Het zeer onvolledige Haarlem-elftal ver dedigt daarna wel goed, maar er komen geen runs. Op 51 is het gebeurd. De la Mar 17 en Dalsuysen 12 waren hier de menschen. Voor Vleermuizen bowlde: Langeraar 5— 19, Burger 2—13, Schutte 1—13. Aangezien nog veel speeltyd over was, werd besloten nog eens in te gaan. Op een stand van 37 voor 3 wordt gestopt. Woud stra 12. Bowlingcijfers: Visser 317, Langelaar 0—10 en Vps 05. Vleermuizen wint dus op de le innings met 56 runs. HAARLEM 3b—ROOD en WIT 3 b Rood en Wit wint met 45 runs op le innings R. en W. bat eerst. Het begin is vrij be moedigend voor Haarlem. Van het sterke battingteam vielen de eerste 4 wickets voor slechts 12 runs. Freni 20 en later Faber, welk?laatste nog den noodigen steun van den elfde man kreeg, brachten het tótaal op 94. Bowlingcijfers: Langelaar 031; de Noo 434; v. Dalsum 110 en Vos 212. Dit totaal bleek te hoog voor de kleine Haarlemmers. Ze bleven 45 runs onder het totaal van R. en Wit. Totaal 49; de Koe was met 9 topscorer. Bowlingcijfers: Hagenaar 212, v. d. Berg 08, L. v. Houten 14, Faber 414 en Freni 23. KENNEMER GOLF EN COUNTRY CLUB Het Clubgebouw en van de nieuwe golf banen te Zandvoort Zaterdag geopend De heer G. J. van der Vliet schenkt een zilveren wisselbeker Zaterdagmiddag te 2 uur werden te Zand voort het Clubgebouw en de nieuwe golf banen van de Kennemer Golf en Country Club geopedn, waarbij de voorzitter, Jhr. G. C. Quarles van Ufford de volgende rede hield Na leden en genoodigden welkonj te heb ben geheeten, drukte spr. spijt uit over he samenvallen van dit openingsfeest met de Lorentzherdenking van de Holl. Mij. der Wetenschappen, waardoor vele autoriteiten, onder wie de burgemeester van naburige gemeenten, die eveneens van hun belang stelling hadden willen doen blijken, hier niet aanwezig konden zijn. Ter gele enheid van de opening van de Golfschool in Amsterdam bij het Koloniaal Instituut, nu ruim een half jaar geleden, had spr. aan de toen aldaar aanwezige leden en belangstellenden heel veel schoons in het uitzicht gesteld en beschreven van wat hier op het gebied van splfsport, tennis en soci- teitsleven te wachten stond. Het was nu spr.'s voornaamste wensch, dat de verwachtingen, die hij toen heeft opgewekt, niet zullen zijn teleurgesteld. Spr. dacht dan in de eerste plaats aan al (liegenen, die tot de totstandkoming van dit alles hebben bijgedragen en dit zijn er zoo- velen dat betuigingen van dank en hulde een tonig zullen moeten luiden, eentonig als het verhaal van Saidja en Adinda van Multa- tuli, met dit verschil, dat die betuigingen allesbehalve in mineur, maar in majeur en in minder bloemrijke taal zullen zijn gesteld als verzocht spr., om daaraan tegemoet te komen, door met hem al die dames en heeren. die hij huldigen zou als in een schoone bouque vereenigd te denken. Dan richtte spr. zich in de eerste plaats tot den burgemeester van Zandvoort den heer Van Alphen, die niet alleen deze feeste lijkheid als belangstellende bijwoont, maar zich bereid heeft verklaard met eene rede de opening van de club in zijn gemeente in te wijden. Spr. betuigde hem daarvoor, alsmede voor zijn krachtige medewerking tot het overwin nen van tal van moeilijkheden, die zich bij de totstandkoming van zoo'n veel omvattende onderneming voordoen, bijzonderen dank. Ook den gemeenteraad van Zandvoort bracht spr. welgemeenden dank. Vervolgens wenschte spr. in 't openbaar hulde te brengen aan de eigenaren en directeuren van de Mij. Zandvoortsch duin, den heer en mevrouw Quarles van UffordDe Foyange, den heer de Faveuge en den heer P. Quarles van Uf ford Jr., want zij waren het, die de club in staat stelden deze schitterende terreinen, in totaal groot ongeveer 50 ha, voor een ge deelte in eigendom en voor het grootste deel in erfpacht voor 80 jaar, op zulke gunstige voorwaarden te verkrijgen, dat daaraan in de allereerste plaats de vestiging alhier te danken is. Als blijk van waardeering werd hen reeds eerder het lidmaatschap aangeboden. Onmiddellijk knoopte spr. hieraa een woord van hulde aan den eere-voorzit- ter, den heer Gerard v. d. Vliet, onder wiens voorzitterschap de onderhandelingen met Zandvoortsch duin werden geleid en tot een goed einde gebracht. Bijna 16 jaren lang van de oprichting af, heeft de heer v. d. Vliet met toewijding en onder algemeene waardeering die functie bekleed. Geen wonder dan ook, dat toen hij nu ruim 1 y2 jaar geleden het voorzitterscha wenschte neer te leggen, het bestuur met alle macht getracht heeft hem daarvan te weerhouden. Die pogingen waren echter vergeefsch e W K es en, hoewel nog niet aan opgewektheid en energie ont breekt, zijn beslMit M especteeren in v met het feit, dat hij toch de eerste jeugd gepasseerd is. „Tot ereRjl rzitter benoemd, hebben toch het voorrecht hem in ons midden te beh ouden." Het voorzitterschap van den heer v. d. Vliet bracht spr. op het verleden van de club, op de rMi rnMOO jaren gedurende welke o links van Duin en Kruisberg is gespeeld. Wij herdenken, zei spr., g dankbaark den heer J. Th. Cremer en zijn zoon Herbert Cremer, die ons destijds en tot heden daar toe in staat hebben gesteld. Wij hebben aan dien tijd vele aarfgename herinneringen behouden, de natuur was er prachtig, maar de bem uiiprimitief en we konden daar niet uitbreiden. Het toenmalig bestuur heeft het in Augus tus 1926 aangedurfd, om tot aanleg van deze nieuwe links, vlubgebouw, tennisvelden c.a. te besluiten, terwijl de op zijn minst daarvoor noodig geraamde 3 ton nog lang niet bij elkaar waren. De verantwoordelijkheid voor het ontwer pen van de links heeft het bestuur echter ge meend niet geheel zelf te mogen dragen, daarom werd dit werk aan een eerste klasse specialist op dit gebied in Engeland, den heer Colt, in opdracht gegeven. Aan den heer Colt bracht spr. alle lof voor de wijze waarop hij deze taak heeft volbracht. Het was overigens een geluk, dat de aan leg van de course niet aan een Engelsche spe cialiteit op dit gebied behoefde te worden opgedragen, maar dat op grond van de aan beveling van den heer ir. J. R. Koning, hoofd v. d. afdeqling Beplantingen te Amsterdam, Odeze aa e firma Copijn en Zoon te Groene- kan kon worden toevertrouwd. Dat vertrou wen is alleszins goed geplaatst gebleken. Spr. dankte den heer Koning voor diens adviezen. Ten slotte, wat de links betreft, werd nog een woord van waardeering gericht tot de heeren Snouck Hurgronje en DelCourt, die als voorzitter en secretaris van het golf- comité steeds bereid waren met raad en daad behulpzaam te zijn en de scra-n/en n4 ey neipen vaststellen. Ook bracht spr. dank aan den heer Burgersdijk, directeur der N.-Z.- Hollandsche Mra mx., voor zijn mede werking bij het transport 10.000 m3 zwarte aarde naar de terreinen en het verMrWW een halte bij het clubgebouw en aan den heer Lentelng, toenmaals directeur van de water leiding te Zandvoort, die met bewonderens waardige voortvarendheid de course over zijn geheele uitgestrektheid van waterleiding heeft voorzien. Te midden van dit schoone landschap prijkt thans boven op dit hooge duin het clubgebouw, een buitensociteit éénig in 'haar soort in Nederland, het verenigings punt, waar leden en ontroducé's menig ge zellig uur zullen doorbrengen en van hun heldendaden zullen gewagen op het gebied wel zullen komen uitrusten na een zeebad te Zandvoort. En dan past hier in de eers-.e plaa's een woord van hulde aan de architecten Smits en v. d. Linde, die er volkomen in zijn ge slaagd een gebouw te ontwerpen, dat naast schoonheid van lijnen en passend in het landschap waarin het gelegen is, toch re kening houdende met de beschikbare mid delen, ook uitnemend zal voldoen voor het doel, waarvoor het bestemd is. Spr. breidde zijn dank uit tot de anderen, die tot den bouw en de inrichting hebben medegewerkt. Voor de meubileering werd een meubilee- rings-commissie benoemd, waarin behalve de voorzitter en secretaris met hun echt- genooten ook mevr. Nienhuys, de heer en mevrouw Sommerhoff en later ook mevr. Buis bereid werden gevonden zitting te nemen. Men had daarbij de onvolprezen voorlichting en steun van den architect, den heer Smits, terwijl men zich gelukkig achtte de artistieke medewerking te hebben kunnen verkrijgen van mej. Van Regteren Altena aan wie het ontwerpen en de uitvoering van al de lampen, serregordijnen, tafelkleedjes en dergelijke, met instemming kon worden toevertrouwd. Ten slotte bracht spr. dank aan de heeren v. d. Vliet en Sommerhoff, die o.m. hun bijzondere belangstelling toonden, de heer v. d. Vliet door het laten bouwen van den toegangspoort, de heer Sommerhoff door verschillende meubelen, die aan de instal latie ontbraken, te schenken. Ten laatste noemde spr. nog enkelen, die hun medewerking hebben verleend,-en de heer en mevrouw Diemer Kool voor hun toewijding en ijver. Rede van burgemeester van Alphen De burgemeester van Zandvoort, de heer Van A1 p h e n, voldeed nu aan de uit- noodiging van den voorzitter om het club gebouw en de terreinen te openen. De heer Van Alphen deed dat op een pret tige, joviale wijze, die bijzonder gewaar deerd werd. uok spr. aanKte aen gemeenteraad vcor zijn medewerking. Spr. noemde de totstand koming van dit schitterende complex een groot gebeuren in de geschiedenis van Zand voort. Wij zijn in Zandvoort geen mooie gebouwen gewend, zei spr. Dit is feitelijk een natuurmonument. Spr. heeft onlangs eens gelezen, dat de wereld vooruit gaat; daarbij werd gewezen op het toenemen van de sport-beoefening. Maar of de sport vooruit gaat, is een vraag. Bij wedstrijden is er vaak gelegenheid om het tegendeel te denken. Men doet aan sport, maar men is niet sportief. Spr. meende, dat als het gehalte van de sportbeoefenaars vooruit gaat, men spor tief zal worden. Daarom wenschte spr., dat dit complex de sportiviteit der menschen moge bevorderen. Spr; bracht een warm woord van hulde aan de „regisseurs" van dit geheel, de heeren Quarles van Ufford en Diemer Kool. De kleuren van de Kennemer Golfclub zijn blauw en groen, die van Zandvoort blauw en geel; in beide is de trouw gesymboliseerd. Moge Zandvoort trouw zijn aan de Kennemer, en de Kennemer trouw aan Zandvoort. Met die, warm toegejuichte woorden, verklaarde spr. gebouw en terreinen voor geopend. De eerste wedstrijd De heer Van Alphen verzocht nu mevrouw Quarles van Ufford de clubvlag te hijschen op het veld achter het gebouw. Toen dit geschied was, sloeg de voorzitter, jhr. Quarles van Ufford, den eersten bal ter inwijding van de banen. En de caddies draafden er achter aan. Met groote belangstelling heeft daarna het geheele gezelschap den exibition-wedstrijd gevolgd, een four ball match, gespeeld door de twee beste amateurs, de heeren G. M. del Court van Krimpen en jhr. mr. E. Mi- chiels van Verduynen, tegen de professio nals de heeren Jos. van Dijk en L. King. De uitslag was een overwinning van de professionals met 1 up. Een zilveren wisselbeker Toen men in het clubgebouw was terug gekeerd en de thee was gebruikt, nam de eere-voorzitter, de heer Gérard van der Vliet, het woord. Spr. bracht in warme bewoordingen hulde aan den voorzitter, jhr. Quarles van Ufford en den secretaris den heer mr. A. A. Diemer Kool, voor hun grooten en onvermoeiden arbeid aan de totstandkoming van dit ge bouw en deze terreinen gegeven. Namens de leden bood spr. beiden heeren een geschenk aan. En onder applaus van de aanwezigen schonk spr. persoonlijk aan de club een fraaien zilveren wisselbeker. De feestdag was hiermee besloten. De feestavond begon kort daarna met eer maaltijd in het nieuwe clubgebouw. De uitslagen luiden n Aanmoedigings-draverij1. Sador v. A. P. J. v. d. Kroon (A. de Vlieger) 770 M. 2. Quford v. K. de Hart (J. Vergay) 770 M. Niet geplaatstRobber 770 M. Quimperlé 770 M. Toekomst-prijs Ingeschreven 10, uit gekomen 7. 1. Sador v. A. P. J. v. d. Kroon (A. de Vlieger) 730 M. 2. Qui Vive v. D. de Vlieger (J. de Vlieger) 770 M. Draverij A. Ingeschreven 19,uitgekomen 11. 1. Bretteur v. D. de Vlieger (J. de Vlieger) 760 M. 2. Quford v. K. de Hart (J. Ver gay) 700 M. Niet geplaatst (in de finale) Monte Carlo (725). Draverij B, dezelfde paarden als in A, behalve de prijswinner. Handicap onge wijzigd. Nieuwe loting. 1. Miss Zelda Peter v. S. v. d. Oord (eig.) 770 M. 2. Friscol»ma v. G. L. v. d Elshout (den Bruigom) 7uJ ivl. 3. Nigmo® v. C. J. L. Bakker (eig.) 670 M. 23 21/5. Programma Maandag 21 Mei: Rustdag. Dinsdag 22 Mei: 3 uur n.m.: Britsch-IndiëZwiteeland, Nieuwe Stadion. 4.30 uur n.m.: DuitschlandHrankryk, Oude Stadion. 7 uur n.m.: BelgiëOostenryk, Nieuwe Stadion. Woensdag 23 Mei: 4.45 uur n.m.: HollandSpanje, Oude Stadion. Donderdag 24 Mei: 4 uur n.m.: DenemarkenBelgië, Nieuwe Stadion. 7 uur n.m.: OostenrykZwitserland, Nieuwe Stadion. P.V. DE SNELVLIEGER Bovengenoemde vereeniging hield Zondag j.l. haar eerste wedvlucht met oude duiven van af Quevrain, afstand 228 K.M. De duiven werden losgelaten om 7 uur met Z.W. wind en bereikte een snelheid van 1388 meter per minuut. De prijzen werden als volgt behaald H. Fikkert 1, 2,38, 39 J. J. F. Doeglas 3,20 21, 27 P. J. van Daalen 4, 11, 12, 14, 22, 23, 24 J. J. Petri 5, 25, 28, 30, 31 R. Slot 6,15, 16, 34, 36, 37 J. de Vries 7, 9, 13, 35 P. Dik 8 J. H. v. d. Broeke 10, J7, 33 J. J. v.d. Meijden 18, 29 W. Petri 19 J. H. A. Wilten 26 W. v. d. Pol 32 H. V. Roosdorp 40 Eerste duif 9.43.41, laatste dui; 10.7.49. Na 10 minuten gestaakt. Stand 11. Utrecht in de finale. De lang verbeide ontmoeting tusschen de vertegenwoordigende elftallen van de Bisdommen Haarlem en Utrecht is in let terlijken zin in 't water gevallen. Tegen het aanvangsuur pakten donke-t re wolken zich samen, om juist tydens den toss in een geweldigen regenval uit te barsten. Even werd nog gespeeld en wist Utecht de leiding te nemen, doch direct hierna maakte Haarlem door v. d. Berg geïyk. 1—1. Toen zochten spelers en publiek een vei lige schuilplaats op, welke echter moeilyk op het overSgeftis schitterende Lisse-vMti was te vinden. De regen bleef aanhouden, zoodat ten slotte de wedstryd afgelast werd. Reglementair moest thans het lot be slissen. Utrech was degelukkige, zooda in N'j- megen de finale wordt gespeeld tusschen tusschen Den Bosch en Utrecht. Een echte ongeluksdag voor de R.K. voetbalbeweging

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 9