ONZE VROUWENRUBRIEK AaMD r HUI MA PINKSTEREN, HET HOOGFEEST DER LIEFDE DE GOEDE MANIER NIEUWE MASSAGE-STREKEN BLOUSES OVERDREVEN GOEDHEID RECEPTEN. CONTRASTEN Om zelf te maken VENSTERGORDIJN VOOR KINDER KAMER AAN DeN 9/37 f/ZJ Overname uit deze rubriek zonder schriftelijke toestemming verboden Kom H. Geest, vervul de harten van hen, die in U gelooven en ontsteek daarin 't laaiend vuur van Uwe liefde? De Goddelijke Liefde, in menschen- gestalte, de tweede Persoon van de Al lerheiligste Drieëenheid, heeft eens plechtig verzekerd, dat Hij uit den hemel een vuur kwam brengen en niets liever wilde, dan dat dit op aarde zou ontbran den. Schonk het Paasch-vuur ons de verlichting om 't geloof te aanvaarden, het Pinkster-vuur schenkt ons den gloed om dat geloof te beleven. Is het devies van Paschen, St. Thomas' credo: Mijn Heer en mijn God! Ons Pinkster-devies moet luiden met Sint Paulus' vlammen de leuze: charitas christi urget nos: Christus' liefde dringt ons! Paschen is 't kroningsfeest van ons geloof! Pinksteren het hoogfeest van de liefde! De eeuwige Liefde in menschen-gestal- te wilde dus niets liever dan zijn liefde gloed ontsteken op deze koude, donkere aarde. En dat kan niemand verwonde ren! Immers de liefde is mededeelzaam, kan niet bestaan zonder zich mede te deelen aan anderen wil alles voor allen worden. Liefde verteert zich om anderen te voeden! Dit geldt voor alle geschapen liefde in de schepselen, in moeder, brtrid en vriend! Maar nog meer geldt dit voor de ongeschapen liefde in God. waarvan iedere aardsche liefde maar 'n flauwe zwakke copie is. In God is liefde geen „eigenschap", zooals bij ons, maar „we zen". Deus charitas est, zegt St. Joan nes, God „is" Liefde. Wij kunnen enkel liefde „hebben", nooit liefde „zijn" zoo als God! Bij God is liefde wezen en na tuur! Bil dien eeuwigen gloed van liefde, is de machtige lief de-vlam der cherubij nen en seraphijnen nog maar een zwak ke adem-tocht! In 't gloeiend Hart der Godheid is de liefde zóó krachtig en machtig, dat de liefde van vader tot zoon in staat was, om van alle eeuwigheid af een derde oneindig-levende Persoonlijk heid voort te brengen. Die eeuwige on eindige tot Persoon geworden Liefde is de H. Geest, de goddelijke vrucht van va ders liefde tot den Zoon. En 't is hierom, dat aan dien derden Persoon der H. Drieëenheid juist de liefde wordt toege schreven, omdat die H. Geest zijn wezen putte uit den eeuwigen oceaan der ge meenschappelijke liefde van Vader en Zoon. Ziedaar het mysterie der liefde in den hemel! Het mysterie der liefde op aarde werd het eerst voltrokken in de Pinkster-zaal toen de uit liefde voortge komen Geest z'n laaienden liefde-fakkel zwaaide in de harten van twaalf arme visschers en er 't eerst 't goddelijk vuur ontstak, dat de mensch-geworden Zoon uit den hemel had gebracht. Dat vuur, dat Hij was komen brengen, werd op dien Pinkstermorgen het eerst ontstoken in de bange stilte van 'n gesloten zaal; 't heeft heel de wereld in laaienden gloed gezet! Spiritus Domii replevit orbem terrarum! De geest des Heeren heeft heel het aardrijk vervuld! En die twaalf arme visschers hebben met dat Pinkster vuur heel de wereld in brand gezet; heel die donker koude wereld verlicht en verwarmd! Ze hebben het gebracht tot aan de grenzen der aarde! Met dien Pinkster-gloed in hun brandende harten, door den Pinkster-storm voortgedreven, hebben ze met die Pinkstervlam de doo- de, dorre wereld gezet in een rooden gloed van liefde! En nóg na 20 eeuwen is dat Pinkster-vuur niet gedoofdNog altijd plant het zich voort van stad tót stad, van land tot land! Het wordt ont stoken in de dichte oerwouden van mid den Afrika en op 't meest verlaten ei land in den grootén oceaan. En ieder jaar wordt opnieuw dat goddelijk vuur gevoed door de eeuwige Liefde-bron op den Pinkster-morgen! Ziedaar de verhe ven betëekenis van het schoone Pinkster feest. Omdat dit het hoogfeest der liefde is, willen ook wij dien geest van liefde vra gen, dat Hij met zijn brandende liefde toorts onze dorre kille harten rake en 't smeulend liefdevuur weer hoog op doe vlammen; dat liefde-vuur dat bij onzen Doop in onze harten werd gelegd, maar later zoo gemakkelijk verstikte onder 't stof der wereld! Laten wij dien Pink ster-morgen den H. Geest om liefde vragen, want al hebben wij een geloof dat bergen kan verzetten, al spreken wij de talen van Engelen en menschen en deelen al onze goederen uit aan de ar men, als wij de liefde niet bezitten, zijn wij niets en gelijk aan 'n klinkende scnel! Mocht de kille onverschillige wereld, die overal bewust of onbewust naar liefde hunkert, om liefde bedelt, eens ontdekken dien „fons amouris", die diepe liefde-bron, die met haar liefde 't ruste loos menschen-hart kan vullen tot de bovenste randen! Want waar blijft wat St. Franciscus eens klagend riep door Umbrië's bloeiende velden: Broeders de Liefde wordt niet bemind: Amor non amatur! En Jezus, de eeuwige minnaar, heeft niet voor niets gebedeld om we derliefde aan stille klooster-poort! Kom dan H. Geest en vu! onze har ten, ontsteek daarin uw liefde-brand? C. VIS, Rector te Goes. om zijden kousen te behandelen dienen we tegenwoordig werkelijk wel grondig te bestudeeren, willen we vroeg of laat niet hopeloos failliet gaan! Bij de korte-rokken-mode van thans worden we hoe langer hoe kieskeuriger op onze kousen. Katoenen kousen kijken we na tuurlijk niet meer aan, fil d'écosse is ook al niet glad en glanzig genoeg meer en... kunstzij is weer zoo mooi niet als echte Hj! Zoo'n verkwisting als we denken is dit laatste echter niet; de prijs kan ons wel even bedenkelijk doen kijken, maar daar staat tegenover, dat één paar dure kou sen langer meegaat dan twee paar goed- koope samen! Mitswe weten, hoe er mee om te gaan en die kennis ook met volharding toepassen, bij iedere wasch- beurt opnieuw! „Ladders", vooral wanneer ze al heel spoedig optreden, doen ons als regel da delijk maar mopperen over den winkel, waar we de kousen gekocht hebben, in plaats van de ramp te wijten aan de ma nier, waarop we ze hebben gewasschen! Wanneer we zijden kousen wasschen, moeten we ze eerst 'n twintig minuten in koud water laten weeken. Intusschen hebben we een goed vet sopje gemaakt, dat we laten afkoelen tot 't lauw is. en daarin wasschen we de kousen heel voor zichtig op de handen, meer knijpend dnn wrijvend, tot al het vuil verwijderd is. Daarna worden ze herhaaldelijk in lauw water nagespoeld; in het laatste spoel water doen we een paar druppels wijn geest, waardoor de kousen er na het strijken als nieuw zullen uitzien. Ze worden daarna voorzichtig uitge knepen (nooit gewrongen of verdraaid). We mogen ze niet te drogen hangen, maar leggen ze op een schoonen handdoek, tot ze door en door droog zijn. Ze mogen niet in de buurt van een kachel gedroogd worden en evenmin vochtig opgestreken. Strijk ze aan den goeden kant met een warm (geen heet!) ijzer onder een lapje voile, zoodat het ijzer de zij niet raakt. Om een spoedig slijten van hiel en teenen te voorkomen, wordt veelal aan bevolen, deze plekken, wanneer de kousen nieuw zijn, en verder na iedere was- sching, in te wrijven met een tikje witte wrijfwas. Na een klein eindje loopen zijn de sporen daarvan geheel verdwenen en de gewreven plaatsen worden er belang rijk door versterkt en behoeven veel min der gauw reparatie. Is een draadje „opgehaald", zoodat het er als een krullige lus bijhangt, knip deze einden dan nooit weg! Tracht door heel voorzichtig rekken in de dwarste de lus te verkleinen en haal het overige met een fijne haakpen naar den binnenkant van de kous. Eerstens wordt het geval daardoor bijna onzichtbaar en voorts loopt men geen gevaar, opnieuw in de zelfde lus te blijven haken en het onheil onherstelbaar te maken. Wanneer u deze eenvoudige behande lingen tot een gewoonte maakt, zult u nooit te klagen hebben over 't „onsterke" van uw dure kousen. Hoe duurder, hoe sterker Juist, vergeet dat niet maar geen enkel weefsel is bestand tegen vol komen ondeskundige ruwheden! VETERAAN De heel fijne, straalvormige rimpeltjes rondom de oogen zijn gewoonlijk de eer ste, die te zien komen. Ook deze kun nen we door geregeld masseeren voor komen en zelfs weer uitwisschen, maar deze bewegingen moeten heel behoedzaam worden uitgevoerd, juist krachtig genoeg om het gewenschte resultaat te bereiken en toch zoo licht, dat de teere, bijzonder elastische huid om de oogen niet noode- loos wordt gerekt of geïrriteerd. Masseer eerst, zooals het pijltje aan geeft, van de jukbeenderen opwaarts naar de slapen in een gebogen streek, steeds weer onderaan beginnend en boven eindigend, zonder heen en weer te wrij ven. De volgende beweging versterkt de slap geworden spiertjes van het ooglid, maar moet met de uiterste zorg worden uitgevoerd. Begin bij de binnenste oog hoeken en strijk met de uiterste vinger toppen in een volledigen cirkel rondom de oogen, 't eerst boven het ooglid vlak onder de wenkbrauwen, daarna onder het oog, weer naar den neus toe. Met wat oefening zult u al gauw voelen, welke de Juiste, lichte drukking is. De huid van den neus wordt licht droog en ruw en bij sommige menschen vormen zich ook daar, vooral aan de zij den, tallooze fijne rimpeltjes. De volgen de massage-streek kan daarin veel ver betering brengen. Gebruik alleen de mid delvingers en strijk vanaf het puntje van den neus langs de zijkanten van het neusbeen naar den wortel met een bui- tenwaartsche beweging, zooals de teeke- ning aangeeft. Deze streek moet krachtig Bjjn, zonder ruw gewrijf. Iedere beweging moet ongeveer drie mi nuten lang steeds herhaald worden: drie minuten voor de oogen, drie minuten voor het voorhoofd, enz. Alles bij elkaar werkelijk zoo tijdroovend niet! Den volgenden keer nog eenige wenken over de massage van kin en hals, die vooral voor meer gezette personen zoo belangrijk is. EVA. Correspondentie. Mej. S. Rhijnvis, Feithstraat, A'dam. Wanneer u zoo goed wilt zijn, mij uw naam en adres volledig op te geven, zal ik u graag eens persoon lijk antwoorden. Natuurlijk kunt u ver zekerd zijn van volledige discretie. Mevr. D.-G., Zaandam. Voor persoon lijk antwoord gelieve u een postzegel in te sluiten. Door de vele aanvragen ben ik werkelijk genoodzaakt, mij aan dezen regel te houden. A/2A O^tverr-oon 4124. Blouse van crêpe de chine, kraagje en manchetjes in een afstekende tint. De blouse sluit van voren met een pat, aan den onderkant zijn aparte punten tusschen gezet. Om de heupen dubbele ceintuur van dezelfde kleur crêpe de chine, gegarneerd met groote gesp. 4126. Hemd-blouse van crêpe de chine of toile de sole. Voor- en onderkant der blouse hebben aparte biais. Vanaf de schouderstukjes loopt eenige ruimte. De blouse is van voren met een rij knoopjes gesloten. Ceintuurtje van crêpe de chine. 4137. Zeer mooie blouse van witte crêpe de chine of crêpe georgette. Langs de biais aan den voorkant zijn ruime strookjes aangezet, dubbele ceintuur aan voorkant. De tusschengezette biezen zijn in een afstekende tint, knoopen van wit kristal. 4127. Hemd-blouse van crêpe de chine of shantung, een dubbele biais vormt aan den voorkant de sluiting, kraagje wordt hoog gesloten gedragen, de aangesloten mouw heeft omgeslagen manchetjes. Het model heeft een nauwsluitenden band om de heupen. Een geborduurd motief, ter garneering, „Hier, Wimpie, je krijgt een balletje van moeder." „Zusje, kom maar, dan krijg je een lekker kroesje chocola van moeder." „Kom maar, Keesje, oma heeft wat lek kers voor je." „Och, dat zwakke stumpertje moet maar eens een eitje meer hebben." „Wou Klaasje zoo graag nog een beetje opblijven? Nou, toe dan maar moeder." „Och, och, Pietje, heb je je pijn ge daan? Stil maar, Pietje, zal vader wat moois voor je koopen?" Zoo zou ik wel een paar kolommen kunnen vullen; allemaal uitingen van goedheid die te ver gaat en daardoor haar ware karakter verliest. Blijft het bij eens een enkel keertje een balletje voor Wimpie, dan zou ik daar in 't minst geen bezwaar tegen heb ben. Maar zoo'n balletje voor Wimpie wordt zoo licht een gewoonte-balletje en dan heb ik er wel bezwaar tegen. Ik denk aan 't verkeerde van balletjes sabbelen als aanwendsel, ik denk aan de armekies- jes en tandjes van Wimpie, aan 't maag je, dat liever met fruit dan met snoep goed gevuld moest worden, en zooal meer. En dat kroesje chocola voor zusje dan? Chocola is toch voedzaam en gezond? Ja, maar zoo'n kopje chocola tusschen- tijds bederft nu juist net den echten eet lust van zusje. Heeft zusje werkelijk wat extra voeding noodig, doordat ze een poosje ziek is geweest, dan kan het er bij door. Maar anders, onherroepelijk, neen, geen kopjes chocola om 11 uur of om 4 uur, maar behoorlijk flink boterhammen en middageten mee-eten als een verstan dig kind. Die goedige oma van Keesje, ze verwent de kinderen zoo graag een beetje, als ze die schatten eens bij zich heeft. Maar weet oma wel, dat ze Keetje even sterk aan zich binden kan door een mooi ver haal te vertellen, of door uit een gezellig boek voor te lezen? Wat heerlijk, als ze later aan die goeie lieve oma kunnen terugdenken, die zoo heerlijk vertellen kon. Moeder denkt haar zwakke stumpertje goed te doen door haar een extra eitje te voeren, maar ze weet niet, dat eitjes o zoo gauw te veel worden voor het orga nisme van haar teere popje. Al dat vol stoppen met extra voeding lijkt zoo mooi, maar de resultaten zijn heel dikwijls ne gatief. Met inzicht en verstand zal moe der verder komen, dan met overdreven goedheid. Klaasje weet 't al, van vader kan hij 't wel gedaan krijgen en tegen zeven uur begint hij zijn gewone vleispelletje; hij is nog zoo prettig aan 't spelen; hé, die to ren zou hij net nog kunnen afmaken, en dan nog netjes opruimen, dat heeft vader toch zoo graag. En vader, die zijn Klaas je maar zoo'n klein oogenblikje iederen dag meemaakt, bezwijkt voor de verlei ding en begaat een groote fout tegenover Klaasje's geest en lichaam. Kleine Klaasjes moeten op tijd naar bed, met slechts een heel enkele uitzon dering. En die Pietje? Moet die niet een flin ke jongen worden, die een beetje pijn best verdragen kan, zonder er een koop manszaak van te maken en door een he vig gehuil een nieuw speelgoedje te ver overen? Heusch, vader mag gerust mee voelen met hem, gerust uitspreken, dat hij best weet, dat Piet nu pijn heeft, maar Pietje is immers een flinke jongen en flinke jongens blijven niet doorhuilen, als de eerste schrik voorbij is. Laten we ons toch wachten voor over drijving, laten we onze kinderen wèl koes teren door onze liefde, maar met ver stand. J. F. JACOBS-ARRIëNS. EENIGE RECEPTEN VAN GERECHTEN DIE IN EEN „HEET WATER-BAD" MOETEN WORDEN KLAAR GEMAAKT Naar aanleiding van een zeer juiste opmerking en verzoek tot opheldering, wil ik de vrijwel in alle kookboeken en tijdschriften gebruikte uitdrukking „au bain Marie" even uitleggen. Ook ik heb mij aan 't gebruik dezer uitdrukking schuldig gemaakt. In verschillende recep ten, waarin deze bereidingswijze voor komt, die ik voor het tijdschrift opgaf in den eersten tijd, dat ik er voor werkte, heb ik deze vreemde uitdrukking tusschen haakjes achter de Hollandsche geplaatst. Den laatsten tijd deed ik dit niet meer veronderstellende, dat de lezeressen met deze uitdrukking vertrouwd geraakt wa ren, 't geen mij nu blijkt, dat niet het geval is. De beteekenis van „au bain Marie" is het bereiden van spijzen in een „heet waterbad". Het ontstaan dezer vreemde, vrij algemeen geworden, uitdrukking, kan ik u niet opgeven. Om verschillende redenen wordt deze bereidingswijze toegepast: 1. Warme puddingen moeten in een „vorm" gekookt worden. Droog op de kachel gezet, d.w.z. gevuld met pudding massa, zouden ze bruin worden, gedeel telijk verbranden, als de inhoud gaar is. Bovendien is de vorm daarop niet bere kend. Het is mogelijk ze in een oven gaar te maken, maar 't is gevaarlijk. Geplaatst in een pan heet, beter gezegd kokend water, levert ze geen gevaar of angst op en kan ze rustig gaar worden. 2. Voor sausen, die alleen door eieren gebonden worden. Het eiwit stolt bij 70 gr. Dergelijke sausen zouden te snel warm kunnen worden en gaan schiften, d. i. het eiwit stolt en geeft kleine stukjes. Geroutineerde kooksters doen dit direct op de kachel. Voor anderen verdient het aanbeveling deze gerechten, roerende in een heet waterbad te laten binden: ze worden geleidelijker warm, daardoor bin den ze gelijkmatig en ontkomt dit de kookster niet. 3. Voor 't warm houden en 't verwar men van spijzen. Indien de kookster voor een feestmaaltijd moet koken en gegar neerde schotels moet klaar maken, waar van 't opmaken eenigen tijd kost, zou deze schotel koud op tafel kunnen komen. Daarom verdient het aanbeveling, den schotel te verwarmen op een pan met kokend water, hem daarop laten staan gedurende 't opmaken. Hierdoor behoeft men niet zenuwachtig gejaagd zoo'n scho tel klaar te maken op 't allerlaatste oogenblik, maar er behoorlijk op tijd rus tig mee beginnen en hem op 't heete wa ter laten staan, tot 't oogenblik van binnenbrengen gekomen is. Resten van een vorigen dag zijn vaak moeilijk, d. w.z. zonder aanbranden, op te warmen. Niets is eenvoudiger dan zul ke gerechten in een pan met heet water te zetten; 't kost geen tijd en zorg. WARME GEMBERPUDDING (6 pers./ 250 gram oud brood zonder korsten 500 gram natte gemberstroop 3 eieren 4J4 d.L. melk 50 gram boter 75 gram suiker schil van een citroen iets zout. Bereiding: Laat de melk eenigen tijd trekken met het citroenschilletje. Voeg dan een tikje zout, het gebrokkelde brood en de boter toe. Wrijf dit fijn in de melk en laat de pap inkoken tot een dikke massa. Snijd ae gemoer in kleine stukjes. Roer de ei dooiers met de suiker, voeg voorzichtig, langzamerhand de broodpap toe, de gem ber en de gemberstroop. Klop het eiwit zéér stijf en Vermeng dit luchtig om scheppende met de massa. Doe dit vlug in 'n warmen puddingvorm,die met bo ter ingewreven en met paneermeel be- stroia is en kookt de pudding pl.m. 1V£ uur in een pan met kokend water. Presenteer er een warme vanille-saus bij. Het water mag gedurende 't koken niet over het deksel gaan; 't moet tot even onder den rand van den vorm staan en gedurende 't koken zoo noo dig aangevuld worden; 't moet steeds blijven koken. WITTE WIJNSAUS. 2 eieren 2 eidooiers 60 gram basterdsuiker sap van 'A citroen 2 d.L. Rijnwijn of bessenwijn. Bereiding: Klop in een pan met dikken bodem da heele eieren en de dooiers met de suiker dik en wit. Voeg, voorzichtig en roeren de, het citroensap toe en den wijn en laat de massa In een pan met heet water, flink roerende, later kloppende, binden. Ze mag hierom niet koken. CATHARINA Kleine Gerrit, bleek, teer kereltje van een jaar, is thuis .Hij zit te hangen in een stoel, hij kruipt over den rommeligen grond, hij voelt zich onbehaaglijk en schreit, schreit telkens en telkens weer. Opoe, ooms, tantes, nichtjes, vader en moeder zelfs zijn het er over eens, dat 't toch zoo'n sjagrijnig kind is. „Je hebt er niets aan, altijd met dat gegrien," is hun uitspraak. Och neon, je hebt er ook niets aan, als Je niet in staat bent, zoo'n Jongske te geven wat het toekomt, als Je niet in staat bent te zorgen, dat zijn blanke teere velletje heel blijft, als je niet weet, hoe warmte en liefde en vriendelijkheid een noodzakelijke factor zijn voor die schijn baar nog zoo onnoozele wichten; als je niet weet, welk voedsel er het meest toe kan bijdragen, om zoo'n kereltje krachtig te maken! Veertien dagen is Gerrit uit logeeren geweest, in een geheel andere omgeving, waar hij zich koesteren kon in zonne schijn en warmte, letterlijk en figuurlijk. Kleine Gerrit kwam huilerig en bleek; moeder natuur zond haar zonnestralen vele dagen om Gerrits vlasblonde kopje te koesteren, ze liet hem smullen van sinaasappel-sap en bananenvla, en van aardappeltjes en jonge groenten en de huisgenooten beijverden zich om het hardst om hem te vertroetelen. Opoe kwam op bezoek, vader kwam, tantes kwamen; moeder niet, die was in 't ziekenhuis, want Gerrit had een broer tje gekregen. „Wat is dat kind veranderd," zegt opoe. En ze ziet hem niet eens op zijn voordeeligst, want wat eenkennig is hij gebleven. „Hij ziet er best uit," vindt vader. En dan ontspint zich een gesprek met opoe en vader over de verzorging van kleine kinderen. En dan blijkt voor den zooveelsten keer. dat onwil niet hoofd zaak is, maar onwetendheid in den weg staat. Ja natuurlijk, gebrek aan middelen en gebrek aan tijd spelen óók een groote rol, maar met de beschikbare middelen en den beschikbaren tijd zou heel wat meer bereikt kunnen worden! Wat is het toch een verouderd begrip, dat iedere vrouw en iederen man met het moederschap en het vaderschap de geschiktheid en de kennis komt aan waaien, die voor de buitengewoon ver antwoordelijke taak noodig is. Opvoeding tot het ouderschap is noo dig, broodnoodig. Kleine Gerrit, stralend lachend kerel tje, overmoedig kraaiend, is naar huis ge gaan, naar zijn armelijk slopje. Hoe lang zal hij 't zonnetje blijven? Of zal hij dadelijk weer terugvallen,'weer 't sjagrjjnige kind zijn „waar je niets aan hebt?" J. F. JACOBS—ARRIëNS. Een aardig hoedje van smal riblint. We nemen een gazen bol en werken van boven af, steeds in de rondte in- inrimpelend, met 2 kleuren lint of ge vlamd lint (zie fig. 2). De beide rozetten rimpelen we op ron de cirkels hoedengaas. De cirkels gaan door het oprimpelen eenigszins bol staan. We naaien de beide rozetten op den bol (zie fig. I). Een zeer flatteerend dopje. Benoodigd lint (ongeveer 3 centimeter breedte) 12 Meter in iedere kleur of 24 Meter één tint. Riblint in 3 cM. breedte kost ongeveer 12 ct. per Meter. GOEDKOOPE KNIPPATRONEN van al orac modellen rijn verkriicbair aan „Het Patronenkantoor", Postbus no. i, Haarlem. Onbe rispelijke coupe. Dameskleedinc in de maten 88 ofi 104 bovenwijdte, f 0.55. Kinderkleding. alieVn voor den m de beschrijving genoemden leeftijd i f 0.35. Bij elk patroon handleiding voor het knippen en naaien, benevens een verkleinde patroonschets. Franco toezending, direct na ontvangst van bestel ling, met het verschuldigde bedrag aan postzegeli ingesloten, waarbij vermeld naam en adres, nummer van het model en het blad, waarin het voorkomt, en bovenwijdte. Men meet deze maat rondom hel lichaam, recht onder de armen koor, gewoon glatl zonder extra toegift. Het ls vooral aan te raden, om lichjfe stof te nemen voor deze gordijnen. Hoe aardig zal het dan staan, als men deze figuurtjes met schel gekleurd garen in verschillende kleuren er op borduurt: men moet ze met den kruisfesssteek ma ken. Het maakt een verbazend aardig effect. JACQ.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 10