Buitenlandsch Nieuws FEUILLETON. DE MISDAAD VAN KÉRALAIN LANDBOUW EN VISSCHERIJ De graslanddagen STOOMVAARTLIJNEN MARKTNIEUWS VISSCHERIJ. NA DE ALGEMEENE VERKIEZINGEN. PARIJS, 22 Mei. Nu de eerste vreugde over de resultaten van de Dultsche verkie zingen achter den rug is, schijnen vele bladen bezorgd te zijn, dat een nieuwe Duitsc'ne regeering, waarin de linksche partijen den boventoon zullen voeren, het tot dusverre zoo regelmatige verloop van de herstelbetalingen en de zekerheid daar van in gevaar zou kunnen brengen. De „Echo de Paris" waarschuwt de over winning van de linksche partijen niet te overschatten. Het Is een oude fout te ge- looven, dat Duitschland zich definitief in de richting van den vrede beweegt. Ove rigens was de overwinning der socialisten vrij betrekkelijk en bestaat er geen onaf hankelijke linksche meerderheid. Boven dien zou de eerste daad van een linksche regeering hierin bestaan, dat zij de ont ruiming van het Rijnland en „andere ver klaarbare uitvloeisels van het Pact van Locarno zou eischen. In dit opzieh doen de Socialisten voor de D.-Nationalen niets onder. Het „Journal", dat op soortgelijke ge varen de aandacht vestigt, wijst er voorts nog op, dat de resultaten van de Duitsche verkiezingen den hartstochtelijken wensch van de bevolging vertolkt om eindelijk ver lichting der lasten te verkrijgen. Frankrijk moet er aan denken, dat de linksche par tijen in Duitschland, evenals de D.-Natio nalen herziening van de grenzen en split sing van Opper-Silezië verlangen en de aansluiting by Oostenryk ijverig bevor- ren. Naar Jules Sauerwein in de „Matin" verklaart, zal Otto Braun ongetwijfeld Rijkskanselier worden. De nieuwe regee ring zal dan steunen op een coalitie der linksche partijen. Overigens stelt ffauer- wein het meest belang in het succes van de communisten, hetwelk zich trouwens nog dezer dagen In een staking in de me taal-industrie zal manifesteeren. Hervé in de „Victoire" is van meening, dat hoewel de linksche partijen in een regeering flnancieele onzekerheid bedui den, de Fransch-Dultsche vrede niettemin gewaarborgd is. De „Avenir" van Millerand verwacht, dat men met het oog op de binnenlandsch- politleke moeilijkheden de socialisten zoo veel mogeiyk uft de regeering zal houden. De „Petit Parisien" constateert, dat van veel belang moet worden geacht het feit, dat in den Nieuwen Rijksdag de arbeiders door 206 afgevaardigden vertegenwoorigd zullen zijn en dus 42% van de zetels ver worven hebben. Het „Petit Journal" van Loucheur wyst er op, dat het feit, dat de politiek van Dr. Stresemann, zich met groote meerder heid heeft bevestigd, wel het belangrijkste van alles is. Daarentegen verwacht het blad, dat tengevolge van de vele moeiiyk- heden van binnenlandsch politieken aard, de formeering van een nieuwe regeering uiterst moeiiyk zal kunnen geschieden. De D -Nationalen zullen, in weerwil van de gevoelige slagen, welke zij ontvangen heb ben, toch nog de op een na sterkste par ty in den Rijksdag zijn. De „Gaulois" wydt aan de uitslagen van de Duitsche verkiezingen onder den titel „Grooto Illusies", een hoofdartikel, waar in het blad verklaart, dat de overwinning van socialisten en communisten geen be trouwbare vredesmanifestetie kan worden genoemd, aangezien in 1919 en 1920 on der de leiding van een socialistische re geering de sabotage van het Verdrag van Versailles volgens alle regelen van de kunst werd aangevangen. NEW YORK. 22 Mei. De New-Yorksche avondbladen houden zich weinig met de uitslagen van de Duitsche verkiezingen bezig, terwyi men zich in officieele krin gen te Washington nog in het geheel niet over dit evenement uitgelaten heeft. De „Associated Press' vestigt er de aan dacht op, dat de sociaal-democraten de sterkste eenheid van Duitschland vormen, terwyi de burgerlijke partyen de noodige stemmen hebben ingeboet, door de aanwe zigheid van allerlei minfötuur-partijtjea. De bladen zien in het algemeen in den afloop van de verkiezingen het bewUs, dat do politiek van Dr. Stresemann zal worden voortgezet. BALDWIN OVER DE ONTWAPENING LONDEN, 22 Mei De eerste minister Baldwin heeft in antwoord op een door meer dan honderdduizend personen geteekende petitie inzake de algeheele ontwapening, aan den Nationalen Raad tot Verhindering van den Oorlog een brief gezonden, waarin hy mededeelt, dat de geheele politiek der re geering gericht is op het handhaven van den vrede en de verhindering van den oorlog. Wanneer Groot-Brittannië echter alleehde ontwapening voortzet, bestaat er geen zeker heid, dat de andere mogendheden het voor beeld zullen volgen. Dit risico'kan de Brit- sche regeering niet op zich nemen. Verdere stappen tot algemeene ontwapening moeten dus door de onderhadnelingen met andere landen volgen. De onzekerheid omtrent de houding van andere landen inzake het ont- wapeningsvraagstuk maakt het onmogelijk eenige toezegging voor verdere ontwapening te doen. BENESJ VOOR DE TWEEDE MAAL BIJ VON SCHUBERT BERLIJN, 22 Mei. (VJ3.) De Tsjecho- Slowaaksche minister van buitenlandsche zaken, dr. Benesj heeft heden Dinsdag voor de tweede maal een bezoek afgelegd i>y den Staatssecretaris Von Schubert. Benesj zal te 6 uur in gezelschap van Von Schubert ter eere van Benesj een noen- gezant te Berlijn, Von Chvalkofski, ontvan gen worden door den Rykskanselier. Woensdag geeft Staatssecretaris Vcm Schubert ter eere van Benes een noen maal. Woensdagavond heeft in het Tsje chische Gezantschap ter eere van den mi nister van buitenlandsche zaken een feest diner plaats. Van goedingelichte zyde wordt medege deeld, dat by deze bezoeken van Benesj by Von Schubert eenige algemeene poli tieke kwesties ter sprake zijn gekomen. Andere bedoelingen heeft men echter by deze besprekingen niet gehad. IIET ftASONGELUK TE HAMBURG HAMBURG, 22 Mei. (V. 6.) Het ambte- ïyk onderzoek inzake het gifgasongeval te Hamburg wordt geleid in deze richting, dat onderzocht zal worden of de firma Stolt- zenberg het gifgas heeft ontvangen van een instelling, die is voorzien van een concessie van het Ryksministerie van Eco nomische Zaken. Alvorens deze vraag tot klaarheid is gebracht, kan niet gesproken worden van een nauwkeurige vaststelling van herkomst en bestemming van het gif gas. SCHILDERIJENVERVALSCHING OP GROOTE SCHAAL. FRANKFORT a. M„ 22 Mei, V.D. De politie is er in geslaagd, een groot-opgezette schildery'envervalschlng te ontdekken. Reeds eenigen tyd was het opgevallen, dat van Frankfort uit, een groot aantal kostbare schilderyen de wereld werd Ingezonden. Een onderzoek werd Ingesteld, dat maan denlang duurde; thans is een antiquair gearresteerd, die ook heeft moeten beken nen, dat hier vervalschingen zijn gepleegd. Een schilder te Frankfort vervaardigde de schilderyen en voorzag ze van een valsche signatuur. Een aantal bekende persoonlijk heden, die gedeelteiyk voortvluchtig zyn zou by deze aangelegenheid zijn betrok ken. Er worden nog meerdere arrestaties verwacht. Het schandaal zal waarschünlijk ernstige gevolgen hebben, daar de vervalschte schil deryen over tal van groote steden zyn ver spreid, o.m. werden ze naar Keulen en Mtinchen verkocht. HET PROCES-SCHACHTY De verhoohren begonnen In de ochtendzitting van Maandag is men met de verhooren begonnen. Een der voornaamste beschuldigden, Beresowski, een ingenieur uit den Tsarentyd, die in de acte van beschuldiging als een ka pitalist met 20.000 roebel wordt aangeduid, bekende schuld wat betreft zy gezindheid, maar niet wat de feiten aangaat. Beresowski koestert, naar hy mededeelde, de overtuiging, dat het Sovjetbewind van voorbygaanden aard is. Hy meende daarom zakeiyk te han delen, wanneer hy de aanwijzingen van de vroegere myneigenaars volgde. Hy betwist schacht numero 1 te hebben laten onderloopen en beweert dat de schacht reeds onder water stond. Uit zyn verklarin gen volgde, dat hy geen misdryf beoogde, doch door de contra-revolutionaire houding van zyn collega's werd meegesleept. Hy gaf toe, de aanwyzing van de vroegere eigenaars dat men de opbrengst zooveel mogelijk moest verminderen, te hebben opgevolgd. Een ver zwarende omstandigheid is, dat Beresowski, daarvoor geld aannam. EEN BLOEDBAD Tien dooden tengevolge van de daad van een krankzinnige De Spaansche bladen vernemen uit Tar ragona, dat een boerenjongen eenige ge weerschoten heeft gelost op een groepje kna pen en meisjes, die hy buiten het dorp had gelokt. Hij doodde zeven kinderen, wier lij ken hy onder het stroo in een molen ver borg. Zes andere kinderen werden ernstig gewond. De moordenaar liep vervolgens door de velden, doodde een anderen knaap en ver borg het lyk in het kreupelhout. Daarna keerde hy naar het dorp terug, doodde een vrouw en loste schoten op een andere vrouw en een meisje, dat hy met byislagen af maakte. Ten slotte vluchtte hy, achtervolgd door de gendarmerie en de dorpsbewoners. DE MIJNRAMP IN PENNSYLVANIA In de mijn „Mother" is tusschen vijf dooden één arbeider levend aangetroffen, zoodat de redders weer hoop hebben ook nog anderen te redden, daar de lucht in enkele gedeelten der myn vry goed ls. Het aantal dooden tengevolge van de ont ploffing in de myn Mother te Brownsville bedraagt thans 82. Er worden nog 115 ar beiders vermist. De levend te voorschyn gebrachte myn- werker was gedurende 60 uren bedolven ge weest. KABINETSCRISIS IN GRIEKENLAND. ATHENE, 22 Mel. By de heden gehouden zitting van de Progressieve Liberale party heeft de minister van financiën van de tegenwoordige regeering, Kafandaris mede- deeling gedaan van zyn beslissing, om de leiding der party neer te leggen. Later over handigde Kafandaris den minister-president zijn verzoek tot ontslag. Hedenavond z&l de minister-president Zaimis, den president der republiek het ontslag van het geheele ka binet aanbieden. Ongeveer 25 afgevaardig den zullen Kafandaris by de vorming van een nieuwe party steunen. De onderhande lingen, om de huidige samenstelling van het kabinet te wyzigen, zullen waarschyn- ïyk geen resultaat opleveren, daar de party van generaal Metaxas weigert, aaneender- gelyk kabinet deel te nemen. Het wordt mogelijk geacht, dat de nieuwe regeering de Kamer zal ontbinden en nieu we verkiezingen zal uitschrijven. HET VOORSTEL VAN KELLOGG. De gezant der Ver. Staten heeft aan den premier de nota van Washington overhan digd, waarin Canada wordt uitgenoodlgd om het multi-laterale verdrag tot uitbanning van den oorlog te aanvaarden. De premier deelde mede, dat het ant woord van Canada zeer gunstig zou zijn. EEN LYNCHPARTIJ Een neger, Buddy Evans genaamd is te Center, Texas, gelyncht door een volksme nigte, die hem losrukte uit de handen van twee politie-agenten. Hij werd opgehangen aan denzelfden paal op de binnenplaats van de politierechtbank, waaraan eenige jaren geleden een andere neger door een woedende menigte wegens een aanslag op een vrouw werd opgehangen. Evans werd beschuldigd van moord op een blanke. NIEUWE DIJKDOORBRAKEN IN NOORD-AMERIKA? LONDEN, 22 Mei (V.D.) Volgens te New-York ontvangen berichten uit Balt Lake City dreigen opnieuw dykdoorbraken te zullen plaats hebben in het Pleasant- dal, waardoor de steden Castlegate, Colton en Helper gevaar loopen. De bewoners vluchten naar de bergen. Een groot aantal arbeiders tracht een dijkdoorbraak te voorkomen, doch men vreest, dat zy daain niet zullen slagen. NAAR EEN ALGEMEENE SPOORWEG STAKING IN ARGENTINÏë? BUENOS-AYRES, 22 Mei De Unie van Spoorwegarbeiders en -employé's heeft aan de Directie een ultimatum gericht, waarin betere arbeidsvoorwaarden en het recht op vacantie worden geëischt. Ingeval dit ulti matum niet wordt Ingewilligd, dreigt de Unie de algemeene spoorwegstaking in Argentinië af te kondigen. Aangezien te Rosario en in eenige andere steden door de arbeiders reeds wordt gestaakt, beschouwt men den toestand als ernstig. VIER PERSONEN DOOR EEN ORKAAN GEDOOD. LONDEN, 22 Mei. V.D. Volgens een Reu ter bericht uit Laredo, in Texas, werden daar gisteren vier personen gedood en vyftig gewond, tengevolge van een orkaan, welke boven dit gebied woedde. DOOR EEN AARDBEVING VERWOEST. LONDEN, 22 Mei, VD. De stad Cha- chapoyas is volgens berichten uit Lima ln Peru door een aardbeving geteisterd. De flieuwe aardbeving heeft de stad Jaen ge heel en al verwoest. Een groot aantal per sonen werd gewond of gedood en honder den zyn dakloos. De aardschokken duren voort. DE BURGEROORLOG IN CHINA De Japansche bladen wyden beschouwin gen aan het gebrek aan vertrouwen, dat Kellogg, de Amerlkaansche staatssecretaris sen van Buitenlandsche Zaken, heeft uitge sproken ten aanzien van de verklaring van Japan inzake het handhaven van den vrede in Mandsjoerije en geven uiting aan hun spijt dat men in officieele Amerlkaansche kringen de positie van Japan slecht sehynt te begry- pen. De „Asaki" vraagt, hoe Amerika zyn eigen houding in Nicaragua verklaart. De „Nisjl Nisji" verklaart dat de vrees van Kellogg voorbarig is en geen enkelen be- hooriykcn grond heeft. Japan deelt 't stand punt, 19 Mei neergelegd in het antwoord van Groot Brittannië aan Amerika, waarin Gr. Brlttannië zich vrijheid van handelen voorbe houdt in bepaalde gebieden, waar het le vensbelangen heeft. LONDEN, 22 Mei. De onderstaatssecretaris van buitenlandsche zaken, Locker Lamp- son, die ln het Lagerhuis mededeeling heeft gedaan over den staat van zaken in China, verklaarde daarby, dat de zuidebjken, bij hun opmarsch naar Peking en Tientsin wei nig zyn opgeschoten; volgens de laatste be richten, wordt door de noordeiyken ten zuiden van Paotingfoe weerstand geboden. Hy voegde hieraan nog toe, dat een ge heel bataljon, op twee compagnieën na van de verdedigingsstrijdkrachten van Sjanghai naar Weihaiwei zyn gezonden, waar eenigen tyd geleden zich een compagnie bevond. Deze troepenverplaatsing geschiedt eener- eUds ter training, anderzyds, omdat er solda ten bU de hand moeten zyn, teneinde de levens en eigendommen Van Britten te Tientsin, indien noodzakeiyk te verdedigen. LONDEN, 22 Mei. V.D. Volgens berich ten uit Hankau, wordt er momenteel hevig gevochten tusschen de troepen van generaal Tsjan-Tsjien, den hoofd-commandant van het zesde Nanking-leger en den Kwangsi- generaal Li-Tsoeng-Jen. De eerste, te Wagenlngen gehouden. Te Wageningen is gisteren de eerste der twee graêlanddagen gehouden, welke geor ganiseerd zijn door het Ned. Genootschap voor Landbouwwetenschap. Na een openingswoord door den voorzit ter, ir. S. L. Louwes, sprak de heer I. G. J. Kakebeeke, inspecteur van den Landbouw de drukbezochte vergadering toe. Vervolgens hield de heer J. M. L. Otten een inleiding over: waterbehoefte, water voorziening en ontwatering van grasland. Inleider kwam tot de volgende conclusies: 1. Nauwkeurige gegevens omtrent de wa terbehoefte van grasland en van de ver schillende plantensoorten, die te zamen de zode vormen, zoomede omtrent alle facto ren, die daarop van invloed zyn, staan niet ter beschikking. De waterbehoefte van grasland wordt grooter, wanneer door ver betering van de bemesting en andere cul tuurmaatregelen de opbrengst wordt ver hoogd. De waterbehoefte neemt niet even redig toe met de styging van de droge-stof- opbrengst. 2. De watervoorziening van het grasge was wordt verbeterd door betere bemesting, wijl daardoor in vele gevallen het wortelnet zich meer en dieper ontwikkelt en het hu- musgehalte van den grond wordt vergroot. Ontwatering zal in vele gevallen, mét name daar, waar zij ontwikkeling van het wortel net tot op grootere diepte mogelijk maakt, aan de watervoorziening ten goede komen. 3. Of het wenschelijk is in de behoefte aan water te voorzien door bevloeiing, hangt in de eerste plaats af van de kwali teit van het beschikbare water, verder van de omstandigheid of men het water door het land kan laten stroomen en of men den waterstand voldoende in de hand heeft. Veelal is aan deze voorwaarden niet of on voldoende voldaan. Dan kan bevloeiing ver betering tegenhouden. Waar grasland extensief wordt gebruikt, kan wilde bevloeiing wenscheiyk zyn. Ophef fing van deze bevloeiing maakt intensiever behandeling van den grond noodzakeiyk. 4. Inlaten van water in slooten en grep pels of opschutten voor veescheiding of ter verschaffing van drinkwater kan zeer nut tig en wenscheiyk zijn. Ter voorziening in de behoefte aan vocht van het gewas is dit middel alleen van beteekenis voor lichte gronden en perceelen met doorlatenden ondergrond. In weinig doorlatende gronden is de zijdelingsche beweging van het water onvoldoende om het vochtverlies, door ver damping van de planten ontstaan, aan te vullen. 5. Voor de ontwikkeling van het gras is de regenval van veel meer belang dan de opstijging van vocht uit den ondergrond. In vele jaren is de regenval ontoereikend voor een optimale ontwikkeling van het grasge was by intensieve bemesting. Of in ons land een rentegevende aanwen ding van inrichtingen voor kunstmatige regen op grasland mogeiyk is, is twijfelach tig. Niettemin is nader onderzoek omtrent deze vraag wenschelyk. 6. Er zijn onvoldoende gegevens ter be antwoording van de vraag, welke grond waterstand voor grasland de meest wen- scheiyke is. Het verdient aanbeveling dit punt nader in studie te nemen. In de prac- tyk wint meer en meer de meening veld, dat voor zwaardere gronden diepe ontwate ring gedurende de wintermaanden belang- ryke voordeelen biedt. In den zomer kan men zonder bezwaar een hoogeren water stand handhaven. Voor lichte en goed door latende gronden ls een minder diepe ont watering Voldoende en wenschelyk. 7. De ontwatering van het grasland is van fundamenteele beteekenis voor de pro ductie. Intensieve bemesting en behandeling ryn alleen rendabel als de afwatering af doende geregeld is. Er zyn nog steeds ln ons land groote gebieden, waarvan de af watering veel te wenschen overlaat. Ver- beterihg van de afwatering is een zaak van algemeen belang. Hierna hield ir. J. Hudig een Inleiding over: De invloed van den kalktoestand en de ontginningsziekte op de grasproductie. De invloed van den „kalktoestand", aldus spr., is by den akkerbouw erkend, terwijl de erkenning bij den tuinbouw, en bosch- bouw ingang gaat verkrygen. Voor een rationeele cultuur met hooge opbrengsten is het absoluut noodig, dat men een grondig onderzoek instelt. Doet men dit niet, dan vervalt men In dezelfde ern stige fout, die vroeger by bemestingsproe- ven by den akkerbouw begaan werd: geen rekening houden met den bodemtoestand en de eisch die de variëteiten voor den maxi- mumgroei aan dien toestand stellen. Opdat geen geld en tijd onnoödlg worden besteed, is het noodig, dat er eenheid en leiding komt in het graslandonderzoek, dat de rationeele verhooging van de graspro ductie tot doel heeft. Daar de Invloeden, die zich daarby laten gelden, vele zyn, zooals waterstand, bodemtoestand, kweeken van productieve en voedzame soorten, pryzen van grondstoffen en producten, is het wen schelyk de leiding op te dragen aan be langhebbenden of althans aan dezen een medezeggenschap te geven, dat beslissend is. Na de pauze sprak ir C. K. van Daaleu over: De verpleging en bemesting van gras land. In de laatste Jaren worden vele proeven op hooiland aangelegd met varieerende hoeveel heden stikstofmest, waarvan de bedoeling is een indruk te verkrygen van de grootte der hoeveelheid stikstof, welke met voordeel per H.A. kan worden aangewend. Het zelfde dient te geschieden met kali-, phosphorzuur- en kalkmeststcffen, omdat onze kennis op dit punt ook veel te wenschen overlaat. Een overzicht zal worden gegeven van den invloed, welke verschillende meststoffen uit oefenen op het plantenkleed en de chemische samenstelling van het hooi. m het byzonder wordt ingegaan op de gevolgen van het ge bruik van stikstofmeststoffen aan de hand van de resultaten van de proefvelden in mijn ambtsgebied. In verband met het feit, dat verschillende schrijvers zeer geflatteerde berekeningen pu- bliceeren over het resultaat van verzwaarde stikstofbemesting op weiland, worden aan dit punt eenige beschouwingen gewijd. Vervolgens sprak dr. A. Zijlstra over: De botanische samenstelling van grasland en de veredeling van grassen. Aan een korte beschouwing wordt onder worpen de samenstelling van eenige stukken grasland van zeer uiteenloopend karakter, teneinde aan te toonen, welke groote ver scheidenheid, zelfs op gelyke grondsoorten, wordt aangetroffen. Spr. betoogt de noodza- kelykheid, om by alle maatregelen, toege past ter verbetering van grasland, rekening te houden met het feit, dat de graslanden gevormd worden door plantengemeenschap pen, die zeer variabel zijn en gemakkeiyk in een ongewenschte richting kunnen verande ren. Verbetering van grasland door veredeling van grassen is stellig mogelijkt Op al deze inleidingen vologde gedachten- wisseling. NEDERLANDSCHE SCHEPEN ALPHA 20/5 v. Gulfport te B.-Ayres. BARENDRECHT 21/5 v. Antwerpen n. Londen. ËAMMmI w mWW MM ;o v.m. 8 u. 25 Rott. te Gra BELLATRIX 20/5 V. Gulfport te Pensacolt. CALEDONIA 21/5 v. Middlesbro n. Aberdeen. CHRISTINE 19/5 Zesa gep., Ravenna DUBHI 20/5 v. Leith te Sunderland. EIBERGEN 19/5 v. Livorno te Wabana* HAGNO 21/5 v. Bahia Blanca te Speria* KILLEGOM 16/5 v. Baltimore n. Prince Edward Island. I GROET 21/5 v. Bilbao n. Rotterdam. KATENDRECHT 21/5 Constantinopel gep. Preston n. Batoum. LEONORA 22/5 v. Newport n. Nantes. PENDRECHT 21/5 v. Barcelona n. Bilbao. RIJSWIJK 21/5 v. La Rochelle te Santander. SASSENHEIM 18/5 v. New York te Charleston. SULTAN V. LANGKAT 20/5 v. Vlissingen te Phila delphia. TERNEUZEN 20/5 v. Torr Bay v. Marbella n. Rotterdam THUBAN 21/5 v. Cardiff n. B.-Ayres. WASSENAAR 19/5 v. San Domingo te New York. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND PRINS DER NEDERLANDEN 22/5 Amst. n. Batavia KON. NED. STOOMB.-MAATSCHAPPIJ ACHILLES ai/S v. La Guaira n. Pto. Cabello. AJAX 21/5 Trrëst n. Fiume. BOSKOOP (uitr.) pass. 21/5 v.m. iï.45 Terceira* DOROS 21/5 v. Malaga n. Oran. EOS 21/5 v. Tarragona n. Valencia. GANYMEDES (thuisr.) 21/5 nam. 9 tl. v. Havre n. Am sterdam. HERCULES 19/5 v. Piraeus te Calamata. ILOS ai/5 v. Cadix n. Barcelona. IRENE v. Amst. n. Kopenhagen pass. 21/5 Holtenau. IRIS 21/5 v. Amst. te Hamburg. LUNA 20/5 v. Maracaibo te New York. MINERVA 21/5 v. Malta n. Algiers. ODYSSEUS 21/5 v. Danzig te AniSterd. PERSEUS ai/3 v. Amst. te Odense. PROTEUS 20/5 v. Amst. te Danzig. RHEA 21/5 v. Bremen n. Amsterdam. SIMON BOLIVAR, 18/5 v. Curacao n. Pto. Cabello. ULYSSES, v. Lissabon n. Amsterdam, pass, a/5 nam. 11 u. 30 Oucssant. VENUS 21/5 v. Tarragona n. Burriana. ZEUS 21/5 v. Messina n. Palermo. KON. HOLL. LLOYD GAASTERLAND (uitr.) 20/5 te Montevideo. MONTFERLAND (uitr.) 21/5 te Montevideo. HOLLANDAFRIKAafLIJN MELISKERK (thuisr.) 21/5 te Durban. HOLLAND-AMERIXA LIJN BINNENDIJK, Baltimore n. Rott., 21/5 Scilly gepasseerd. BLIJDENDIJK 21/5 v. Boston te Philidelhpia. HOLLAND-BMTSCH-INDIE LIJN ANDIJK (uitr.) 22/5 te Madras. HOOGKERK 21/5 v. Bombay n. Karachi. KIELDRECHT (thuisr.) 20/5 v. Madras. RIDDERKERK (thuisr.) 21/5 te Suez. HOLLAND—AUSTRALIË LIJN BLITAR (uitr.) 22/5 te Adelaide. HOLLAND—OOST-AZIE LIJN SALANGANKA (thuisr.) ai/5 te Genua. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN TJIÖODAS 19/5 te Chinwangtao. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN ALCYONE (thuisr.) 20/5 v. Montevideo. ALDABI (thuisr.) ai/5 v. St. Vincent. ROTTERDAMSCHE LLOYD BANDOENG (uitr.) pass. 21/5 Panteilaria. BUITENZORG (thuisr.) 21/5 Perira gep. DJAMBI (thuisr.) 21/5 v. Colombo. JACATRA (uitr.) aa/5 te Singapore. KERTOSONO (uitr.) 22/5 te Sabang. MERAUKE (uitr.) 22/5 te Sabang. SIBAJAIC (uitr.) pass. 21/5 Sagres. TABANAN (thuisr.) pass. 22/5 Fimstarre. TOB A (thuisr.) 22/5 v. Marcelona. STOOMVAART MIJ. OCEAAN AGAPENOR, v. Batavia n. Amst., 22/5 v. Padang, GLAUCUS v. Glasgow n. Batavia, 21/5 v. Londen, PATROCLUS v. Japan n. Rott., 22/5 v. Singapore. RHESUS 19/5 v. Amsterdam te Glasgow. ROTTERDAM, 23 Mei. Vee. Ter markt waren aange voerd 208 paarden, 1293 magere runderen, 923 vette rnn. deren 427 vette en graskalveren, 1106 nuchtere kalvereu 119 schapen of lammeren, 47 varkens, 94 biggen. De prij zen waren als volgt: koeien ie kw. 105—117?! ct., 2e kw, 9585 ct., 3e kw. 7560 ct., ossen ie kw. 102 Yt107 V. ct., 2e kw. 9080 ct., 3e kw. 7060 ct., stieren ie kw. 80 90 ct., 2e kw. 70—60 ct., 3e kw. 50 ct., per Kg.; vette kalveren ie kw. 135—150 ct., 2e kw. 115100 ct., 3e kw. 9075 ct., melkkoeien f 190395, kalfkoeien f 200410, stieren f 180385, pinken f 145160, vaarzen f 155175, werkpaarden f 100275, slachtpaarden f90150, hitten f 95155/ nuchtere kalveren slacht fg15, fok- f 1828, biggen f 918, overloopers f 2022. Vet vee met redelijken handel; vette kalveren zeer traag, 2e en 3e kw. bijna onverkoopbaar; melk- en kalfkoeien ma tig verhandeld; nuchtere kalveren redelijk; biggen en over loopers zeer matig; paarden matig verhandeld. Eieren. (Rott. Veiling), Kippeneieren f 4.60—6.40; een deneieren f4.505.45. Aanvoer 235.000 stuks. AMSTERDAM, 22 Mei. (Noteering van het Veilingge bouw De Jong Koene). Fruit. Aardbeien extra f 1.70— 1.90, idem I f x.io—1.40 per Kg.; aardbeien f 0.2X0.30 per doosje. Appelen. Goudreinetten extra f 0.36—0.46 en id. I f 0.24 0.3a per Kg. Groenten. Asperges dik wit f 0.660.8a, dun wit f 0.3a —0.38, dik blauw f 0.440*54, dun blauw f 0.16—0.22, pet bosje; bloemkool extra f 0.44,-0.52, idem I f 0.28— 0.36, kassnijboonen f ixo—122, dubbele sperdeboonen f 156J64, doppers f 6270, peulen f 100110, tuinboo- nen f 38—44* spinazie f 412, postelein f 1218, toma ten f 64—78, alles per 100 Kg.; peen f 2428, rabarber f412, prei f 1216, selderie f722, pieterselie f 12 19, raapstelen f 25, per 100 bos; sla extra f 7.508.50, idem I, f 4.506, andijvie f 47 per 100 krop; nieuwe aardappelen f 6272* drielingen f 5560 per 100 Kg.; komkommers geel f 1326, groen f 1822 per 100 stuks. Bloemen. Rozen. Hadley f 1622, Golden Ophelia f 7 xo, Ophelia fg11, Sunburst f43, Verschure f7—9, Keizerin f 812, Columbia f 1013, Marcel Royer f8 10 per 100 stuks. DONDERDAG, 24 MEI. HILVERSUM. xc6o M. 12.302 Lunchmuzlek door het Trio Groeneveld. 34 Uurtje voor Wees- en Zieken huizen o.l. van Ant. van Dijk. 5.307*15 Concert door het Omroep-orkest. 7.157.45 Engelsche Olynt- piadeles. 8 uur Uurslag. 810.30 Kamermuziek avond. De Kamermuziefever. „Het Utrechtsch Sextet," best, uit C. Kwant, fluit, J. Vink, hobo, J. v, Ginkel, cla rinet, M. Rood, fagot, W. Karpoff, hoorn, J. Wagenaar piano) Elise Menage-Challa, z argeres. Ket Kuban, Kozakkenkoor o.l. van Wladimir Drirailo. HUIZEN, 340.9 M. (Na 6 uur 1870 M.) (N.C.R.V.-uitzen dingen uitsluitend). X2.301.45 Concert Mevr. G4 de Knegt ter Haar, sopraan, Mej. RieJ8eute, piano. - 77.30 Cursus Boekhouden. 8 uur Een zangkoor van 300 zangers en zangeressen o.l. van Frans Hasselaar, or ganist der Westerkerk. DAVENTRY, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. ix.20 Gra- mofoonmuziek. xt.50 Nationale liederen door een koor. „Empire Day" rede. 12.20 Het Gershom Par- kingtcm-kwintet. 1.202.20 Gramofoonmuziek. 2.50 Causerie. 3.20 Vespers in de Westminster Abbey. 4.05 Causerie: De huishond. 4.20 Orkestconcert. 5.20 Concertorgel bespeling. 3.35 Kinderuurtje. 6.20 Landbouwber. 6.40 Gemeenschap, zingen in het Hyde Park, met Dame Clara Butt. 6.50 Nieuwsber* 7.05 Dame Clara Butt v. h. Hyde Park. 7.2.0 Mti- ziekcauserie. 7.35 Bach's partitas. 7.45 Lezing: Cen tral Banks. 8.05 Concert „Rond de wereld". Orkest Australië, Nieuw-Zeeland, Canada, Afrika, Indië, Ier land, H. Williams, bariton, J. Collinson, tenor. De Afri can Yoruba Zangers, B. de la Porte, sopraan, L. Ar.der- son-declamatie. Orkest en koor. 9.20 Nieuwsberich ten. 9.35 Lezing: YThe way of the world. —7 9-yo Nieuwsber. 9.^5 Chariot's uurtje. Vroolijke muziek en zang. 10.5512.20 Dansmuziek. PARIJS „RADIO-PARIS", 1750 M. to.50—XI Muziek. 12.502.10 Orkestconcert. 4.055.05 Kinder uur'je. Populaire liedjes en vertellingen. 8.50ï?»2o Concert. Orkest en sollisten. LANGENBERG, 469 M. 1.25—2.50 Orkestconcert. 6.207.15 Orkestconcert. 8.50 Symphbnie der machi ne, Werag-orkcst en Oskar Ludwig Brandt, declamatie. Koor. Daarna tot 12.20 Dansmuziek ZEESEN, 1250 M. 12.205.20 Lezin.gen. 5-206.29 Orkestconcert. 6.208.05 Lezingen. 8.50S y®" phonieconcert o.l. van Bruno Seidler Winkler# B Schwarz, viool. 10.5013.50 Dansmu ziek HAMBURG, 395 M. 5.20 Orkestconcert. 6.20 Concert door de Kapel van de verkeerspolitie. Daarn.a tot tX30 Dansmuziek. BRUSSEL, 509 M. 5.206.20 Kinderuurtje. RW- 10.35 Orkestconcert, Mile, Laporte, piano. Tulpen. Calais f ao—23 per 100 stuks. Lathyrus in div kleuren f 0.350.45 per bosje. Snijgroen f 38 per zoo ranken. Planten. Azalea's groot f23.80, klein f0.70— x.Bo, Dressena's f 0.400.50, Zonalen Crampels fo.220.26, Jean me Clare f 0.200.24, Rubin f 0.240.27, Putatums rood f 0.350-50, rose f 0.240.27, Koningin f 0.220.25 Chineraria's f 0.300.40, Canselaria's f 0.350.45, Spirea's fo.250.40, Coleus f 0.350.52, Tradescantia's f 0.30 0.38 Primula's f0.250.40, Adianthume f 0.440.18, Plu- mosa's fo.350.52, Varens f o.xo—0.13 alles per stuk. Violen f 0.400.70, Madeliefjes f 0.30—0.60, Afiikaantjes f 1.251-75 per bakje. GRONINGEN, 22 Mei. Granen. De laagste en boogsta prijzen waren als volgt Zomer tarwe Roode tarwe Witte tarwe Inlandsche rogge Winter gerst Zwanenb. gerst Zomergerst Witte haver Zwarte haver Gele haver Blauwe peulvruchten Groene erwten Schokkers Paardeboonen Wierbooncn Waalsche boonen Karwijzaad Koolzaad Geel mosterdzaad Kanariezaad Lijnzaad, blauwbloei Lijnzaad, witbloei Blauw maanzaad De korting en bijbetaling bedragen thans voor tarwe natuurgewicht 7 ct., rogge# boekweit, kanariezaad, inland sche gerst, alle haverscortcti 10 ct. HULST, 21 Mei. Granen. De aanvoer ter markt was geringGenoteerd werd voor tarWe f 1214» rogge f 15# haver f 14, en erwten f 28. AMSTERDAM, 22 Mei. Aardappelen. (Bericht v./d. raak. Jac. Knoop.) Zeeuwsche bonten f 8.509-25, id. iblauwen f 8—9, id. bravo's f 9xo, id, roodstar f 7.508# d. industrie f 5—6, ld. blauwe poters f 4.755, id. bonte poters f 4.755, Drentsche eigenheimers f 3.504 per hL Winter Malta f 15—17, Zomer Malta f 2224 per 100 kg.Andijker blauwen f 3, Friesche roodstar f 7.50—8 per hl. PURMEREND# 2a Mei. Eferreiling. Aanvoer 104-000 kippen-, f 5—8 246.000 eenden-, f 4-705* TEXBL, ar Mei. Eieren. (Coöp. Eiervciling.) Aanvoer 68.238 kippen-, bruine f 5.406.40, witte f 5*205.50, 530 eenden- f 4.305.20. VENLO, at Mei. Eieren. CoÖn. Veillngver.) Aanvoer 1.475-000 st. Kippen- f 5.606.80, k)eine f 4-505-4<>j eenden- f 5.205.70, ganzen- f 13.30—13.40. BODEGRAVEN, 22 Mei. Kaas. Ter markt waren 350 wagens, f 4048, Prijzen rijksmerk ie soort f 485a, ze soort f 4246, zware f Handel matig. PURMEREND, 22 Mei. Kaas. Aanvoer 69.000 kg. als 33 stapels boerenkaas met merk f 49 23 «t. fabriekskaas f 46 commissiekaas f 48 1 st. Goudsche kaas f 44. Boter. Aanvoer 1746 kg. f 1.70—2. Vee. Aanvoer 627 runderen# waaronder 185 vette koeien, f 0.801.05 per kg. melk- en geldekoeieh f 150360 69 vette kalveren f 1.301.40 per kg. 474 nuchtere kal veren f 1035 18 stieren en 29 paarden f xoo200 476 schapen en everhouders f 3042 432 vette varkens, slacbt- varkens f 0.660.70 en zouters f 0.600.62 per kg*45 magere varkens f 20—32 265 biggen f 15—22. Handel in runderen stug, in vette kalveren en schapen matig, in nuchtere kalveren en varkens vlug. Eieren. Kippen- f 56, eenden- f 4.70. SNEEK, 22 Mei. Vee. Ter markt waren 275 melk- en kalfkoeien f 170370 45 vette koeien f 210340 24 vette kalveren f 3075 213 nuchtere kalveren f 716 i x8 pinken f 4090 683 schapen f 3040 1514 lammeren f 12x8 380 varkens f 5095 3" biggen f 814 vette runderen 5052 Yt c., vette kalveren 5565 ct., vette var kens 2831 c., zouters 2831 ct. per yz kg. Handel in melkvee kalmer vette kóeien duurder, in vette kalveren prijshoudend, in pinken en nuchtere kalveren kalm ln wolvee behoorlijk en niet hooger varkens en zouters flink prijshoudend, hooger fn biggen beter. GRONINGEN, 2a Mei. Vee. Kalf- en melkkoeien xe soort f 375400, ae soort f 290330, $e soort f 200230 J vroege melkkoeien ie s. f 325375. 2« s. f 200—300 kalfvaarzen ie 9, f 275300, 2e s. f 170—190, stieren ie s. f 0.800.84, 2e s. f 0.7a0.76, slachtvee ie s. f 0.061.00 ae s. f 0.840.90 per kg. slachtgewicht melkschapen f 4050, vette schapen xe s. f 384a, ae s. f 3032, weide- schapen ie s. f 3638, 2e s. f 253a# weidelammeren f 9— 13* vette kalveren f x.151.20, 2e s. f 1.00i.xo, vette lammeren f 1518, loopvarkens f 1720, vette varkens ie 8. f 0.66—0.70, 2e s. f 0,600.6a, zouters f 0.60—0.6a per kg.biggen f 913, f 1.50x.75 per week. Aanvoer 168 vette koeien, 456 kalveren, 824 kalf- en melkvee, 48 stieren, 386 schapen, 3432 lammeren, 686 vette en Lon- densche varkens» 527 magere varkens en biggen. De handel in kalf- en melkvee had in de beste soorten een prijshoudend, in de afwijkende soorten een nauwelijks prijshoudend verloop. Voor het slachtvee liepen prijzen terug. Stieren prijshoudend, vette en nuchtere kalveren hooger, de laatsten brachten van f 8 tot f 15 op. In vette en weideschapen had de handel een prijshoudend verloop. In de weidelammeren en de vette lammeren was de handel traag met terugloopende prijzen. Vette varkens, zouters en biggen hooger. IJMUIDEN, 21 Mei. Heden waren aan den Rijksvisch* afslag: 17 stoomtreilers, a6 loggers en betigere. De prijzen waren als vclgt: tarbot f ï.450.40, tongen f 1.651.30 per Kg.; griet f 5120, gr. schol f 3037, md. schol f 36— 37. zetschol f40—30, kl. schol fax—15, £8—4.40, schar ren f xo6, per 50 Kg.; roggen f24—13 per hoop; vleet f3.70—a per stuk; makreel f 10—8, pieterman en poon f 11.501.90, gr. schelvisch f42, md. schelvisch f17.50— 6.50 per 50 Kg.; kabeljauw f 3725 per 125 Kg.; gr. gullen f136.50, kl. gullen f12.507, wijting f3.507 per 51 Kilogram. 22 Mei ix.50—12.60 11.50—12.85 Z2.0014.00 12.50—13.60 12.75—13.20 13.50—14.25 H X3.50—X4.50 ff 25.0038.00 16.0030.00 12.5013.80 ao.oo34.00 15 Mei x 1.50—12.75 XI.5012.80 12.5014-40 I2.50I3.7O J2.75—I3.25 13.50—1450 14.OO14.75 25.00—38.50 i2.OO-25.OO Xa.50— X4.OO 2O.OO—33.OO 1 Toen Cécile eLndeiyk in huis ging, had de dag al plaats gemaakt voor de scheme ring en Matteo ging daarom naar de zynen terug, om de schildwachts af te lossen. Hy dacht by zichzelven, dat de reizigers moge- lijk den nacht zouden afwachten, om hun reis te beginnen. Cécile trad de vertrekken van haar va der binnen, en vond hem nog altyd in de selfde houding waarin Henri hem had ver ia ten. Den geheeien dag had hij geen voed sel gebruikt, en men kon zien, dat een brandende koorts hem verteerde. Zyn lip pen waren verbleekt en zyn oogen hadden een ongewonen glans die bUna in staat was, iemand vrees aan te jagen. Toen Cecile haar vader in zulk een toe- s and aantrof, vergat zy haar eigen 'Herten, en dacht alleen aan het lyden van hom, die zy zoo beminde. Vader! riep zij uit, welke een vloek rust er toch op ons? Voor welke misdaad ..loeten wij boeten? Spreek toch, ik bezweer het u, en deel my toch uw harteleed meel Ik kan het niet langer uitstaan, u zoo te lzen lyden en dan nog te moeten denken, dat ik de oor zaak ben van deze kwelling. Ik bemin u, en wil u nog meer beminnen, u troosten en als het zyn moet alles vergeten om voor u alleen te leven en uwes marten te verzach ten. Ik ben nu geen kind meer, en kan al les begrypen. Laat my de diepte uwer won den peilen, dan zal ik ze genezen. Dierbaar kind, als myn wonden voor genezing vatbaar waren, dan zouden ze al lang door u genezen zyn, maar ge vraagt iets dat onmogeiyk is. Myn leven is ver woest, myn ongeluk l» onherstelbaar, en ik durf u de reden daarvan niet toevertrou wen. Toch zal het wel moeten, en eens zal lk u de volle waarheid mededeelen, maar he tzal een vreeselyke beproeving voor mij zyn, en vooreerst ben ik daartegen niet bestand. Ik bemin u, dierbaar kind, en zou u zoo gaarne gelukkig zien. Als mijn dood tot uw geluk zou kunnen bydragen, zou ik God bidden, my tot zich te roepen. Maar wat maakt het of ik biyf leven of sterf? Myn dood zou het verledene niet onge daan maken Neen, vader, Iaat my liever alles hoo- ren dan deze vreeselyke woorden, die de smart u ontrukt. Ze zijn een beleediging voor de Voorzienigheid. Ge hebt geiyk, maar ik heb ook zoo veel geleden. Ik elk geval zou myn dood aan de voldongen feiten niets veranderen en zou ik bovendien nog lyden bij de ge dachte, u alleen op aarde te moeten achter laten. Daarom hoop ik, dat God my nog lang by u moge laten, want ik ben nog in de kracht van mijn leven. Mogeiyk zal God eenmaal medeiyden met my hebben en zal er eens een mirakel geschieden, want er zou een mirakel noodig zyn om het weef sel los te maken waarin wy bekneld zyn. Maar helaas, ik durf die zwakke hoop niet koesteren, en lk zou het mijzelf tot een misdaad aanrekenen, die hoop by u aan te wakkeren. De geschiedenis, die ik u moet mededee len, is vreéselyk, en ik gevoel dat ik van daag de kracht zou missen myn verhaal te voltooien. Den dag, waarop ik de men- scheiy'ke samenleving ben ontvlucht en u naar deze verlaten streek heb gevoerd, heb ik er niet over nagedacht, dat ik rekenschap schuldig was van myn verleden. Vyftien jaren heb ik my met het droombeeld ge vleid, is het dan ook niet natuurlyk, dat ik behoefte heb mijn krachten te verzamelen, vóór dat lk myn smartelijk verhaal begin? Het zy zoo, vader, maar ik bid u rrüji. nieuwsgierigheid niet al te lang op de proef te stellen. Ik ben overtuigd, dat u het slachtoffer geweest zyt van het een of ander vreeseiyk complot, maar ik ben ook overtuigd, dat uw eer nog altyd ongerept is. By deze woorden omhelsde Cecile haar vader, en verliet het vertrek. Den volgenden morgen wachtte zy te vergeefs dat de heer Martini haar zou la ten ontbieden. Deze verschoof zoo lang hy kon het uur, waarop hy de vreeselyke be kentenis zou moeten doen, waarvoor Ce cile, niettegenstaande haar vertrouwen op de rechtschapenheid van haar vader, even beangst was als hy zelf. Den geheeien dag dwaalde zy op het ter ras vóór de vensters der villa. Haar hart brak bijna en zy wae aan een koortsachtige spanning ten prooi. Zoodra do avond was gevallen, dacht zy er zelfs niet aan, in huis te gaan, en zette zy hare wandeling voort. Matteo die zyn plannen nog niet had op gegeven en nog altyd verwonderd was, dat Henri nog niet te voorschyn was gekomen, lag als naar gewoonte op de loer. Cecile onkundig van het gevaar dat haar dreigde, liep langs alle paden, en ging zoo dicht langs hem voorby, dat hij byna haar ademhaling kon hoeven. De gelegenheid scheen den woedenden Matteo zoo gunstig, dat hy alle voorzichtigheid uit het oog vei - loor. Hy knoopte zyr. gordel los, nam een sprong en stortte zich op het jonge meisje. Voor dat Cecile een enkelen kreet had kun nen doen hooren, gevoelde zy dat een ruw dik kleed over haar hoofd werd geslagen, waardoor al hare bewegingen verlamd wa ren. Twee krachtigp armen omknelden haar en tilden haar van den grond op. Z\j dacht al dat zy reddeloos verloren was, maar twee getrouwen waakten over haar op geringen afstand, en vielen Matteo met zooveel dap perheid aan, dat hy zyn prooi moest los laten. De heer Martini namelyk, die op het oogenblik van den aanval juist voor het venster zijner bibliotheek stond, had by het heldere maanlicht a'des kunnen zien. Zoo dra hy Matteo te voorschyn zag springen, begreep hy het ernstige van het gevaar, wierp zich met een enkelen sprong op den roover, die ïtaodra hy twee krachtige han den zyne schouders voelde omknellen, zyn prooi losliet, en zich omkeerde, om zyn eigen leven te verdedigen. Juist was het hem gelukt zich los te maken, en wilde hy zich op den heer Martini storten, toen de ge trouwe Beppo op het tooneel van den sMjd verscheen. Nu waren de kansen der worste ling niet meer geiyk en weldra bleef Matteo niets ander meer over dan te vluchten. Beppo loste twee revolverschoten op hem, maar hoewel de roover aan den schouder gewond werd, gelukte het hem toch het bosch te bereiken, zoodat verdere vervolging onmogeiyk werd. Het zou vruchteloos zyn de gevoelens te schetsen, die de heer Martini na dit vree selyke tooneel bezielden. Het was duideiyk, dat het gevaar alleen maar tydelyk was bezworen, en dat alleen door de vlucht uit deze streek Cecile tegen verdere aanslagen zou kunnen worden beveiligd. Maar waar heen zou hy moeten vluchten? In welk ver borgen oord zou hy een nieuwe schuilplaats moeten zoeken? Waar zou hy zUn dagen ln de eenzaamheid en vergetelheid kunnen slijten? Er waren nog andere bezwaren die zijn ongerustheid vermeerderden. Hoe zou hy namelyk in zijn levensonderhoud voor zien, wanneer hy den grond zou moeten verlaten, die door zijne onvermoeide zor gen vruchtbaar was gemaakt? Welke an dere bron van inkomsten zou hy zich kun nen verschaffen, wanneer hy zyn landgoed aan zichzelf had overgelaten en geen oogst meer zou opbrengen? Toch moest hy ver trekken, welke daarvan ook de gevolgen zouden zijn en de toekomst aan de Voor zienigheid overlaten. Ongetwyfeld zouden de roovers dien nacht hun aanval niet her halen, maar het was noodzakeiyk, dat Ceci le voor den eerstvolgenden nacht de villa zou hebben verlaten, en daarom maakte de heer Martini de noodige toebereidselen tot hun vertrek. Den volgenden dag tegen vyf uur in den namiddag werd het jacht van den heer Martini terug verwacht en zou men dan onmiddellijk moeten vertrekken. Beppo maakte van de duisternis gebruik om aan het strand eenige voorwerpen van waarde te begmven. De heer Martini zocht al zijn geld byeen en al zyn edelgesteenten, die hy Jaarlijks aan Cecile had ten ge schenke gegeven en toen wachtte men met ongeduld tot het witte zeil van het scheepje zich aan den horizon zou vertoonen. (Wcrdt vervolgd)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 6