S LOTTGERING I 'Zj Sport en Wedstrijden Stadsnieuws. VOOR STOOMEN - EN VERVEN - HET OLYMPISCH HOCKEY-TOURNOOI NIVA TANDPASTA Houtstraat 5 a Tel. 10771 Het 100'jarig bestaan van den sloomkootdienst Vlisingen- Breskens-T emeuzen Ma de trekking der afdeellngen werd de Britsch IndiëZwitserland 60 Wijziging der lager onderwijswet SOCIAAL LEVEN R. K. Apothekers-Assistenten- bond „St. Lucas" Garantie-toeslag voor onderwijzers-wachtgelders Officieren ter koopvaardij Provinciale Staten van Zuid-Holland BelgiëOostenrijk GYMNASTIEK Kon. Ned. Gymnastiek-Verbond VOETBAL Het voetbaltournooi KEGELEN. AIcmaria VictrixR. C. H. VOORKOMT TANDBEDERF en poetst 's-morgens en Ydvoncb «net 75 ets.per '/itube, <£5ds.p. '4 tube. Haarlemsche Kegelbond ATHLETIEK De Marathon te Haarlem Brunner Franzkowiak Haussmann Freiberg Haag Zander Hom Müller Strantzen Förstendorf Kemmer Haarl. R. K. Com. voor Lichamelijke Opvoeding DUIVENSPORT Postduivenvereeniging „De Reisduif", te Haarlem UIT ONZE OOST Opnieuw lid van den Volksraad Het luchtverkeer in Indië LUCHTVERKEER Een kind kan de wasch doen Als 't kindje maar een naem heeft Jr/ KAMER VAN KOOPHANDEL t: Op 22 Mei 1928 hebben de handelshulzen Spoors en Sroenger, Boddaert en Co., van den Broecke, Luteijn, Schouten en Co. en De Bruijne, allen te Middelburg gevestigd, j 'n geregelden stoombootdienst tusschen Vlis- I singen aan de eene zijde en Breskens en Terneuzen aan dc andere zijde op de Wes- terschelde geopend en sindsdien zijn deze veren, die op 1 April I860 door de Provincie Zeeland werden overgenomen en in exploi tatie genomen, geregeld gehandhaafd geble ven. Ter herdenking van het 100-jarig bestaan Van deze diensten, hebben een aantal ge- noodigden gisteren met het nieuwste schip van den Provincialen Stoombootdienst, de motorveerboot „Koningin Wilhelmina" een tocht op de Westerschelde gemaakt. agenda vastgesteld. In deze vergadering werd o.m. afgedaan de missive van Ged. Staten, betreffende de huisvesting van de Prov. Griffie en ver betering van de ambtswoning van den Com missaris der Koningin. Het voorstel werd met 68 tegen 2 stemmen aangenomen. Be voorzitter deelde mee, dat de heeren Vlielander en Ten Hope verlof hebben ge vraagd tot het houden van interpellaties. De heer Vlielander wenscht Ged. Staten te vragen of zij voornemens zijn in de vol gende vergadering voorstellen te doen tot drooglegging der Reeuwijksche en Sluijswijk- sche plassen; de heer Ten Hope wenscht in verband met een voorgekomen ongeval op den weg RotterdamOverschie te vragen of Gsd. Staten bereid zijn maatregelen te ne men tot verbetering van dien weg. Be voorzitter stelde voor, deze interpella ties niet in deze doch in de volgende ver gadering te doen houden. Daartoe werd be sloten. De vergadering werd verdaagd tot Dins dag 12 Juni, des v.m. te 11 uur. Memorie van antwoord. Thans is verschenen de memorie van ant woord op het voorloopig verslag over het wetsontwerp tot wijziging van de bepalingen der Lager Onderwijswet 1920, betreffende het schoolgeld. De minister komt daarin aan enkele be zwaren tegemoet in een nota van wijzigingen, die o.m. bepaalt dat, indien de gemeenteraad bij verordening een of meer gemeenteambte naren aanwijst om op een bezwaarschrift te beslissen, dit ook bij dien ambtenaar of die ambtenaren kan worden ingediend. Een bepaling, waarbij aan een schoolbe stuur zou verboden worden een lager school geld te heffen dan het gemeentelijke, zou niet alleen de vrijheid der schoolbesturen aantasten, maar ook geen doel treffen, om dat het schoolbestuur verplicht is, het totaal bedrag aan de gemeente af te dragen, dat volgens het gemeentelijk tarief verschul digd is. Het schrappen van de bepaling dat school besturen het innen van schoolgeld door het gemeentebestuur kunnen doen geschieden, is voorgesteld op aandrang uit de kringen der belanghebbende schoolbesturen. TIENDE ALGEMEENE VERGADERING De 10de algemeene vergadering werd ditmaal in Den Haag gehouden, en was zeer goed bezocht. In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter, ds heer Van den Heuvel, dat een tiental jaren is ge tracht, aan de apothekers-assistenten duidelijk te maken, dat hun arbeid in de apotheek een eervoile taak is. dat zij plichtgetrouw en met lust deze moeten wêrk~ Dinsdagmiddag werd in het Olympisch Stadion de Hockey-wedstrijd tusschen Britsch-Indië en Zwitserland gespeeld. Het had den geheelen dag geregend, doch tegen drie uur, het tijdstip, waarop de wed strijd zou aanvangen, werd het droog. Niettemin was de belangstelling niet groot en toen de wedstrijd aanving, waren niet meer dan ongeveer vijfhonderd toeschouwers op de tribunes aanwezig, welk aantal In den loop van den wedstrijd met eenige honderd tallen toenam. Te ruim 3 uur stelden de beide elftallen zich als volgt op: BRITSCH-INDIë: Allen, Roec.ue, Hammond, Goodslr Cullen, Plnniger, Norris, Yusuf, Gateley, Dhyand Chand, Marthins, Seaman. O Luchsinger, Auberson, Fehr, Olivier, Loubert, Piot, Rodé, Poncet, Fischer, Koch, Magnin. •ZWITSERLAND Als scheidsrechters treden op de heeren Reinberg en Massig. De Britsch-Indiërs hebben niet hun sterk ste elftal in het veld gebracht. Eenige der beste spelers krijgen rust tot de finale. De Zwitsers geven uitmuntend partij, Vooral keeper Magnin verricht uitstekend De wijze, waarop hij eenige schoten vervullen, maar ook dat, wanneer deze van Marthins en Dhyand Öhand uit zijn factoren zijn vervuld doel houdt, wordt met een stevig applaus begroet. op een behoorlijke waardeering van dien arbeid, een behoorlijk salaris Een vakorganisatie dient, om elkander te helpen en misstanden te verbeteren door overleg en door wijziging van de verkeer de ideeën die er zijn. Er is echter bij het meerendee! der as sistenten helaas nog een absoluut gebrek aan kennis omtrent het wezen der organi- Na vijf minuten spelen, weet Marthins de score te openen: 10, en twintig minuten later verhoogt Gateley den voorsprong der Britsch-Indiërs tot 20. Op zijn ongeëvenaarde wijze rent Dhyand Chand door alles heen, doch hij strandt voortdurend op den Zwitserschen doelman, satie. Contributie-betalen is noodig, hoofd- zooclat de rust komt met 2 0. vóór vier begint da Om vijf minuten tweede helft Bij de Britsch-Indiërs hebben Seaman en Marthins van plaats verwisseld, terwijl Yusuf, die anders half-back speelt, nu op zaak echter blijft, dat de leden zelf over tuigd zijn, dat samenwerking noodig is. Ook een ander feit bemoeilijkt het werk der organisatie. Een groot percentage der dames-assis- tenten komt uit gegoede kringen van den de rechts-binnenplaats zijn geluk gaat be- middenstand en voor hen is de arbeid in proeven. Gateley neemt nu de rechts-buiten de apotheek meer opgevat om bezig te j plaats in. zijn dan wel uit hoofdzaak om in hun j Zooals alle teams tegen de Britsch- levensonderhoud te voorzien. i Indiërs, spelen de Zwitsers, die de vorige Salaris is voor hen bijzaak en daardoor j dagen slechts een matigen indruk maakten, komen zulke assistenten er zoo gemakke- j hun beste spel, en daar de blauwhemden het lijk toe te gaan werken voor een loon waar- j al heel kalmpjes aan doen, blijft het, mede Op de vragen van den heer Braat betref- fende het alsnog toekennen der garantie- toelage aan eenige onderwijzers, die op 31 December 1924 op wachtgeld waren gesteld, heeft de heer Waszink, Minister van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen het vol gende geantwoord: Ingevolge het ongewijzigd art. 27 van het Bezoldigingsbesluit Burgerlijke Rijksambte naren 1923 werd aan de op 31 December 1924 in dienst zijnde onderwijzers een persoonlijke toelage toegekend ten bedrage van het na- deelig verschil tusschen eenerzijds de Jaar wedde op 1 Januari 1925 volgens het Bezol digingsbesluit 1925 en anderzijds 90 pet. (res pectievelijk 80 pet.) van het bedrag, dat de betrokkene op dien datum zou hebben geno ten, indien het Bezoldigingsbesluit 1920 nog had gegolden. Onderwijzers, die op 31 December 1924 niet In dienst waren, doordat zij toevallig op dien datum buiten het onderwijs stonden, of op wachtgeld waren gesteld, kunnen geen aan- epraak maken op een persoonlijke toelage, omdat voor hen de vergeiijkingsfactoren ter berekening van deze toelage ontbreken. Ont houden van garantie-toelage aan sommige onderwijzersdie op 31 December 1924 op wachtgeld gesteld waren, is derhalve een minder juiste uitdrukking. Het feit, dat z.y later weer in vasten dienst zijn herplaatst, brengt hierin geen verandering, omdat de berekening der toelage naar andere, dan de werkelijk op 1 Januari 1925 bestaande facto ren In strijd is met art. 27 en dus niet toe laatbaar. In verband hiermede kan de ondergetee- kende aan het verzoek, om ook aan deze groep de garantietoelage foe te kennen, niet voldoen. Een internationaal congres Te Amsterdam Is het vierde jaarlijksche congres geopend van de internationale or ganisatie van officieren ter koopvaardij. Tegenwoordig waren vertegenwoordigers van Frankrijk, Dvatsehland, Belgiö, Denemar ken, Spanje, Nederland en Estland, en van de internationale organisatie van Radio telegrafisten. Het congres werd geopend met een woord van welkom van den heer L. Veenstra, voor zitter der vereeniging van Scheepswerktuig- kundigen, namens de Nederlandsche organi saties. Vervolgens hield de voorzitter, de heer Mas zijn inleidende .rede, waarin hij de probleem schetste, waarvoor deze interna tionale organisatie is geplaatst en de wijze besprak, waarop zij deze wenscht op te los sen, terwijl hij de bereikte resultaten me moreerde. Nadat enkele personen het woord gevoerd haddon werden de jaarverslagen behandeld. De Zomerzitting der Prov. Staten van Zuid-Holland werd gisteren geopend, voor het eerst door den nieuwen Commissaris der Koningin in Zuid-Holland, jhr. mr. dr. H. A. van Karnebeek, die bij den aanvang een woord wijdde aan de nagedachtenis van den vroegeren voorzitter, die sedert de laat ste bijeenkomst, welke nog door hem werd gepresideerd, is overleden. Spr. verklaarde dat het zijn streven zal zijn naar zijn beste vermogens zijn taak te vervullen en nog lang de belangen dezer provincie te behartigen. De heer C. Warnaer (A. R.) verzekerde, dat de Staten onder de nieuwe leiding naar beste krachten de belangen van het schoone gewest zullen bevorderen. Na installatie en beëediging van het nieu we lid, den heer Kovoed te 's Gravenhage, deelt de voorzitter mee, dat de heer Braat zijn voorstel tot wijziging van het regle ment van orde heeft ingetrokken. mede zelfs een dienstbode geen genoegen zou willen nemen. Het aantal plaatsen voor assistenten in Nederland is beperkt en door het groote aantal opleidingen kunnen vele na slagen geen betrekking vinden. Dit geeft aanleiding tot onderbie ding, waardoor de assistenten het voor elkander dikwijls onmogelijk maken een behoorlijk salaris te verdienen. Alleen door een goede vakorganisatie kan hierin verbetering worden gebracht. Laten alle assistenten medewerken om nog eens te komen tot een collectief con tract. Uit het Jaarverslag van den secretaris, den heer Vis, stippen we aan: De mindere belangstelling van de leden is een nationaal kwaad geweest van de laatste jaren in alle vakvereenigingen. Onwillekeurig wordt men getrokken naar een bepaalde richting, die de massa aangeeft, en de massa heeft niet altijd geloofd in de macht van het vereenigen. Men meende veelal, dat de Vakvereenigin gen hun bloeitijd achter zich hadden en de massa maakte een zeer groote fout door ieder voor zich, het systeem wederom te willen toepassen, om hun maatschappelij ke positie te verstevigen. Echter kan melding worden gemaakt van het verheugende feit, dat men blijkbaar terug komt van deze dwaling, gezien de stijging van het ledental in tal van vak organisaties. Zooals verwacht werd is het Hoofd- Bestuur in overleg getreden met de Zus- tervereenigingon om nader te overwegen wat ondernomen moest worden inzake op leiding en vermindering van examenge legenheid. Daartoe zijn verschillende bij eenkomsten gehouden met hut Hoofdbe stuur der Mij. t.b. der Pharmacie, waarbij éénmaal ook de adviseuren van de ver schillende Departementen waren uitgenoo- digd. Van den Algemeenen Bond bepleitte men het instüuut vakscholen. Dezerzijds werd 'aangedrongen op betere opleiding met in achtneming van het aantal vacante plaat sen ln ons land en bovendien de gelegen heid voor het afnemen van het examen te verminderen tot éénmaal 's jaars. Van de zijde der Mij. ter bevordering der Pharmacia werd een richting aangegeven, zooals Engeland doet, doch waar de be sturen der Assisentenbonden huiverig te genover staan. De opzet daarvan was, dat het examl- neeren geheel ln handen zou komen van de Mij. tot bestrijding ded Pharmacie en de Assisentenbonden. waarvoor een wets wijziging zou kunnen worden aangevraagd. Het vóór van deze regeling zou zijn, dat er een voortdurend contact bestond tus schen apothekers- en assisentenbonden en de assistenten in 't algemeen met meer belangstelling zouden zien naar hunne or ganisaties, doch het tegen zou zijn, dat de waarde van het examen aanmerkelijk zou dalen, het geen staatsexamen meer zou zijn en bovendien zou de invloed van de assistenten erg afhankelijk werden van de omstandigheden. Resultaten hebben deze conferenties n'.et opgeleverd. Voor de leden persoonlijk mochten wij verschillende gunstige resul taten behalen. Enkele leden konden wij helpen aan een goede betrekking: voor anderen waren wij behulpzaam bij finantieele moeilijkhe den. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren Dirkse en van Leur. Kapelaan v. Eden spoorde de ctp.mes-leden aan de retraite te gaan volgen. Rector Bots werd hartelijk verwelkomd, die wederkeerig gaarne toezegde mede te willen werken den Benjamin der bonden, waarvan hij adviseur was geworden, wat grooter te maken. Een voornaam punt der Agenda was be spreking van het pensioenfonds van het pharmaceutisch hulp-personeel, waarvoor de heer Walkis, apotheker uit Den Haag, penningmeester van dit fonds, bereid bleek een uiteenzetting te komen geven. Aan de hand van cijfers toonde spr. aan, dat vroegtijdige toetreding het meest ge- wenschte was. Aan al de aanwezige leden werd een brochure ter hard gesteld, waar uit men het wezen van het fonds kon zien en goed kon begrijpen, met bovendien een gelegenheid om vrijblijvend inlichtingen te bekomen hoeveel men persoonlijk beeft bij te dragen voor een bepaald pensioen. Vervolgens kwam ter sprake de oprich ting van een werkloozenkas, dat terdege in de afdeelingen zou worden naar voren gebracht. Na deze kwestie volgden propaganda- bespreklngen welke met veel ambitie wer den gevoerd. Daarna volgde sluiting. door het goede werk van den keeper Magnin, voorloopig 2—0. Het duurt achttien minuten, voor Dhyand Chand er op zijn eentje vandoor gaat en den stand op 30 brengt. Dhyand Chand zorgt ook voor het vierde. Even later kogelt Gateley den bal in het Zwitsersche doel, waarbij de Zwitsersche doelman zoo verstandig is te bukken, als de bal rakelings langs zijn hoofd suist. Precies na een half uur spelen, maakt Dhyand Chand het zesde doelpunt en brengt den stand op 60, waarmede het einde komt. Door deze 60-overwinning hebben de Britsch-Indiërs hun plaats in de finale definitief veroverd met een doelgemiddelde van 260. Keeper Allen is tot dusver nog niet gepas seerd. Zal het ln de finale Nederland gelukken het eerste doelpunt tegen deze geboren hockeyspelers te maken? In het Olympisch Stadion werd des avonds den derden wedstrijd op Dinsdag gespeeld. De regen hield nog steeds aan en dit was ook nu weer oorzaak, dat de be langstelling van het publiek zooveel minder was dan de vorige dagen. Te zeven uur stelden de belde ploegen zich als volgt op: BELGIE: Soubre, Van der Straten, Wellens, Adelot, Baudoix, De Deken, Seeldrayers, Mallieux, Delheid, Biercxens, Baudoux. Lichteneckert, Massarak, Rosenfeld. Revi, Winter, Lehrfeld, Haladik, Wald, Herzl, Machu, Lichtschein. OOSTENRIJK. Als scheidsrechters traden op de heeren Ricekts en Kol. Bruce Turnbull. De Belgen en Oostenrijkers zorgden voor een rustigen avond-wedstrijd. Oostenrijk was aanvankelijk in de meerderheid, maar toen Diercxens den Belgen de leiding gege ven had, zakte het spel der Oostenrijkers. Een fraai schot van Seeldrayers werd even fraai door keeper Lichtschein gestopt. Met een 10 voorsprong voor België kwam de rust. Dc tweede helft. Negen minuten na het begin van de twee de helft redt de Oostenrijksche keeper Licht schein fraai, maar kan op den grond lig gend, niet voldoende wegwerken. Dierc- sens weet dan zijn tweede doelpunt te ma ken, even later gevolgd door zijn derde goal, zoodat hij daarmede zijn hattrick vol tooit, 30. Na missen van het Belgische binnentrio schiet de linksbuiten Baudoux hard in, 40. De Oostenrijkers krijgen een prachtkans om de eer te redden, maar Rosenfeld slaat voor het open doel over den bal heen en keeper Soubre kan gemakkelijk redden. Met dezen stand komt het einde. De heeren Schiff en de Cindric fungeer den als scheidsrechters. In tegenstelling met de algemeene verwach ting, dat Duitschland vrij gemakkelijk zou winnen, zijn de Franschen in het eerste ge deelte van den wedstrijd voortdurend in den aanval. Maar de Fransche voorhoede mist als steeds schotvaardigheid en laat eenige goede kansen, o.a. drie strafcorners, onbenut. De Duitsohers, die wegens ziekte van enkele spelers den linker-vleugel van hun B-elftal in het veld hebben gebracht, doen het beter door na tien minuten de leiding te nemen: Müller scoort in een scrimage. De Duit- schers komen thans in de meerderheid en nadat een doelpunt van Förstendorf is gean nuleerd, scoort Haag uit een strafcorner (2—0). Vlak voor rust redt Chevalier schitterend, als de Fransche keeper reeds gepasseerd is. Rust komt met 20. Na de rust gaat het spel vrijwel gelijk op, met de Duitschers iets in de meerderheid. De modder voor het Fransche doel het regent aanhoudend doet vele amusante momen ten ontstaan. Tot groot vermaak van de on geveer 1500 toeschouwers wordt het van tijd tot tijd 'n modderbad. De Fransche aanvoer der Prieur verdedigt met Simon en Cheva lier zoo uitstekend, dat verdere doelpunten uitblijven. Het einde komt dan ook met 20 voor Duitschland. De Duitschers hebben nu uit drie wedstrij den vier punten en 8—3 als goalcijfer. De Nederlanders, die vier punten uit twee wed strijden en 71 als goalcijfer hebben, komen dus zelfs bij een 10 nederlaag tegen Spanje door een beter goalgemidelde in de finale. Slechts bij een grootere nederlaag zou Ne derland zich de eerste plaats in deze afdee- ling nog zien ontgaan ten voordeele der Duitschers. Waarschijnlijk is dit evenwel niet. Lfbbinga, 4e, 14e pr.: J. Kroon Se pr.; H. Boogaard 6e pr.; J. Verver 7e, 21e pr.; H. v. Alphen 8e, 10e 17e pr,; J. de Heer 9e, 11e pr.; J. G. v. Leuven 12e pr.; J. Verbeek 13e pr.; P. de Wilde 19e pr.; P. Copini 20e pr.; P. A Blommaert 22e pr.; H. Boersma 23e pr. Eerstgetoonde duif 9.51.46 v.m. 1341 M. "oer minuut; laatste prijswinnende duif: 10.20.49 v.m. 1143 M. per minuut. DE WEDSTRIJD ZWITSERLAND- OOSTENRIJK. ,Naar wij vernemen, zal de wedstrijd Zwit- sérland-Oostenrijk Donderdagavond a.s. niet om 7 uur, doch reeds om 6 uur in het Olym pisch Stadion, aanvangen. Naar wij vernemen, heeft het Nederlandsch Olympisch Comité Dinsdag officieel bericht gekregen, dat Estland niet deelneemt aan het Olympisch Voetbaltournooi. Dienten gevolge zal de wedstrijd SpanjeEstland op 27 Mei vervallen en in plaats daarvan de wedstrijd BelgiëLuxemburg van 79 uur in het Olympisch Stadion plaats hebben. De wedstrijd EgypteTurkije wordt dan op 28 Mei in plaats van 46 uur in het Oude Stadion van 79 uur in het Olympisch Stadion gespeeld. Deze wedstrijd die op j.l. Zondag in Alk maar gespeeld had moeten worden voor de zesde ronde om den N. V. B. beker is wegens het slechte weer niet uitgespeeld kunnen worden. R. C. H. komt hierdoor voor het geval dat zij nogmaals naar Alkmaar zal moeten en in samenwerking met de Alkmaarders is men thans overeengekomen om nu a.s. Zon dag te spelen. Mocht R. c. H. het ook nu weer tot een overwinning brengen, dan heeft zij de demi finale bereikt waarin eveneens geplaatst zijn de vereenigingen D. F. C., C. V. V. uit Rotterdam en P. E. C. uit Zwolle. Beide laatste clubs zijn tweede klassers. De viering van het 60-jarig bestaan. De voorbereiding voor de grootsche feesten, welke het Koninklijk Nederlandsch Gymnastiek-Verbond van 25—29 Mei a.s. (Pinksteren) te Utrecht hoopt te vieren, loopt ten einde. Alies is in gereedheid gebracht om den turners een goede ontvangst te bereiden. Dit was niet weinig. Voor logies, consumptie, ontvangst, In richting der terreinen, ontspanning, enz. is het noodige verricht. Ruim drie duizend turnsters en turners uit het geheele land nemen deel aan de wedstrijden en uitvoeringen. De feestgids, groot 88 pagina's, welke thans is verschenen, is zeer fraai van uit voering. Deelnemende Vereenigingen. Uit ons land nemen aan de wedstrijden en uitvoeringen deel de volgende vereeni gingen: Achiiies te Enschedé, Amsterdam te Am sterdam, Arnoldi te Rotterdam. Aspasia te Rotterdam, Attila te Groningen, Attila te Utrecht, Bato te Amsterdm, Bato te Oos terbeek, Bato te Utrecht, Bato te Zeist, Brinio te Brielle, Brinio te Leeuwarden, Brunhilde te Groningen, Brunhilde te Lei den, Carna te Zaandam, Concordia te Haarrlem, Concordia te Zaandam, „Doe- tinchem" te Doetinchem, D.G.V. te Doe- tinchem, D.O.K. te Reeuwfjk, Donar te Den Haag, D.O.O. te Utrecht, D.O.S. te Am sterdam, D.O.V.I.D.O. te Vlaardingen, D.V.O. te Dubbeldam, Excelsior te Amers foort, Excelsior te Gouda, Excelsior te Utrecht, F.T.C. te Heerenveen, Gratia te IJmuiden, Hercules te Hengelo, de Halter te Alkmaar, Hellas te Den Haag, H.B.S te Wageningen, Hygiea te Zeist, H.G.V. te Hilversum, Hollandia te Vlaardingen, Hy giea te Den Haag, Hygiea te Baarn, Inter nos te Amsterdam, Internos te Rotter dam, Jahn te Edam, Jahn te Rotterdam, Jong Achilles te Rotterdam, K.D.O. te Dordrecht, K. en V te Den Bosch, K. en V. te Culemborg, K. en V. te Utrecht, Lich. Ontw. te Vlissingen, Leonidas te Vlaardin gen, M.A.A.A. te Rotterdam, Maasnymph te Rotterdam, Medioburgum te Middel burg, O. K. K. te Gorinchem O. K. K. te Dordrecht, O.K.K. te Ouderkerk, Olympia te Tilburg, Olypia te Venlo, Olympia te Venlo, Olympia te Hengelo, Olympia te Tholen, Olympia te Wieringerwaard, Olympia te Den Haag, Olympia te IJmuiden, O.S.S. te Zandvoort, Oranje te Venlo, Prinses Juliana te Terborg, Rotter dam te Rotterdam, Rijswijk te Rijswijk, Santpoort te Santpoort, S.G.V. te Schild- wclde, Simson te Koog Zaandijk, Sport en Onthouding te Dordrecht, Sparta te Vel- sen, Sparta te Bergen-op-Zoom, Sparta te Krimpen, Sparta te Leerdam, Sparto te Delft, Sparta te Amsterdam, Spartacus te Amsterdam, S.S.S. te Sliedrecht, Turnkring te Botterdam. Thor te Schiedam, Turn- lust te Rotterdam, T. O. O. S. te Waddinx- veen, Turnvereeniging te Vaals, Thor te Gouderak, U. d. i. te Bergen-op-Zoom U. d. i. te Naaldwijk, Voorwaarts te Gro ningen, Voorwaarts te Leerdam. V. en D. te Witmarsum. V.IV. te Vlissingen, Vol te Tilburg, Vlugheid en Kracht te Gro ningen, W. I. L. te Assendelft, W. I. K te Den Haag, Winterswijksche Oymiastiek- Vereenlging te Winterswijk, IJmuiden te IJmuiden en Z.G.V. te Zwolle. Keurploegen uit Duitschland en Belgle zullen de aantrekkelijkheid der feesten verhoogen. In verband met de groote deelname voor de 100 ballen wedstrijd heeft de wedstrijd commissie besloten den duur van dien wed- strüd te verlengen, en de leden van den Haar lemsche kegelbond gelegenheid te geven neg mede te doen aan bovengenoemden wedstrijd; de datum van deze verlenging is gesteld op Zaterdag 2 Juni van 3 tot 6 uur, en des Zon dags 3 Juni van 2 tot 6 uur 's middags en van 8 tot 12 uur 's avonds. Namens de Wedstrijdcommissie M. H. SLIGGERS, Secr. Wij lezen in „De Sport", dat bij het na meten van het traject is gebleken, dat in plaats van ruim 42 K.M. men er „slechts" ruim 36 heeft geloopen. De heeren, die het parcours vaststelden, hebben zich dus lee- lijk vergist. Niettemin blijft de prestatie der loopers hoogst eervol. DuitschlandF rankrijk Om half vijf Dinsdagmiddag ving in het oude Stadion een wedstrijd van historische beteekenis aan: Frankrijk—Duitschland, de" eerste ontmoeting tusschen de beide voorma lige tegenstanders sinds den wereldoorlog. De elftallen stelden zich als volgt op: Duitschland Robin Pousslneau Arlin Grimomprez Rivière Simon Prieur Petitdidier Peuchot Chevalier Salarnier Frankrijk Naar aanleiding van het bericht, in uw dagblad van gisterenavond van de Athletiek- vereeniging „Holland", betreffende het oefe nen op het R.-K. Sportpark voor Haarlem, gelegen aan de Molenwerfslaan te Heem stede, deel ik u mede, dat door de vereeni ging „Holland" geen terrein gehuurd is en dus van oefenen op 23 Mei (hedenavond) geen sprake is. Namens de Haarl. R.-K. Comm. voor Lich. Opvoeding, H. J. VAN TOL Jr., Secretaris. Uitslag gehouden wedvlucht van Quevrain afstand pl.m. 228 K.M. los 7 uur. P. Kroon, le, 16e, 18e pr.; Boogaard v. Lel 2e, 15e pr.; A. R. J. Schij venaar 3e pr.; J. Aneta seint uit Batavia: Ir. E. J. L. Führi, die tot lid van den Volksraad benoemd werd in de vacature- Zaalberg, is beëedigd, waarna hij door den voorzitter, mr. Neytzell de Wilde, hartelijk welkom geheeten werd bij zijn opnieuw lid worden van den Volksraad. Naar het „A. I. D. De Preangerbode" meldt, is de commissie voor den luchtver- keerdienst gereed gekomen en heeft zij haar eindadvies over het ontwerp luchtvaart ordonnantie thans bij de regeering inge diend. De behandeling van de ordonnantie in den Volksraad is spoedig te verwachten. Het eenige wat nog ontbrak; de National Aviation Training Co., Detwiler Building 510, Los Angeles, heeft een prospectus de wereld ingestuurd, waarin ze bekend maakt; een ieder met succes op te lelden tot vlieger, in structeur en vliegtuigbouwer in slechts 30 lessen. Na afgelegd examen wordt lederen leerling een diploma uitgereikt. Een parachute-ongeluk Aangaande het parachute-ongeluk, gene raal Guidoni overkomen, melden, volgens het „Hbid.", de Italiaansche vakbladen, dat de generaal den wensch had uitgesproken, een sprong uit te voeren met de in het Italiaansche leger in gebruik zijnde vrije „Salvator"-parachute. Guidoni trok den sluitkabel van den parachute-zak echter los op hetzelfde oogenblik dat hij het vliegtuig verliet, zoodat hij in de draaglijnen verward raakte en het valscherm zich niet normaal kon ontplooien. Thans heeft de Duitsche Luft Hansa aan elk harer voornaamste luohtdiensten een naam gegeven. De „Londen Expres" is de naam van den dienst BerlijnHannover AmsterdamLonden, terwijl met „Oost Ex pres" aangeduid wordt de Hjn naar Moskou via Königsberg. „Adria Expres" is gedoopt de lijn welke van Berlijn via Weenen en Venetië naar Rome voert, terwijl de Hjn op Zürich met „Zwitserland Expres" wordt aangeduid. In het binnenlandsch verkeer vindt men o.m. nog de Isar, de Alster, de Schwartzwald en andere expressen. De Haarlemsche Kamer van Koophandel en Fabrieken vergaderde gisterenavond on der voorzitterschap van den heer E. H. Krelage. De VOORZITTER memoreert het belang rijke feit der tot standkoming van het vei linggebouw in Aalsmeer en wenscht daar mede vooral den heer Mensing geluk, die zoo'n groot aandeel in de tot stand koming gehad heeft. Nog herinnert spr. aan de door de Neder landsche bloembollenkweekers behaalde suc cessen op de tentoonstelling te Gent. Een aantal ingekomen stukken wordt voor kennisgeving aangenomen. Onderricht boekhouding De heeren DEDDENS, TEN BOOM en HOOIJ bepleiten adhaesie te betuigen aan een schrijven van de Kamer van Koophan del van Meppel, waarin gevraagd wordt het vak boekhouden op te nemen in het 7e leer jaar. De laatste wijst er bovendien op, dat po gingen tot boekhoudonderwijs van' particu liere zijde niet zijn kunnen slagen. De VOORZITTER weet niet, of het nu de oplossing is, de kwestie te regelen in het 7e leerjaar. Hij gelooft, dat het beter is, dat de onderwijscommissie eerst de zaak in stu die neemt en hierover de Kamer adviseert. Het schrijven wordt met dat doel in han den der commissie van onderwijs gesteld. Telefoondienst Beverwijk Van den Inspecteur der Posterijen en Telegrafie te Haarlem is d.d. 12 April 1928 een nadere mededeeling binnengekomen, dat bij wijze van proef de openstelling voor den telefoondienst te Beverwijk met het uur 2122 is uitgebreid, om bij gebleken behoef te dezen langeren openstellingsduur te doen bestendigen. Op 11 April 1928 is deze proef begonnen. Visitatie bagage Zandvoort Van den Minister van Financiën is d.d 13 April 1928 een schrijven ontvangen, hou dende mededeeling, dat de visitatie van ba gage te Zandvoort: 1. zooveel mogelijk zal worden opgedrager aan een aldaar geplaatsten ambtenaar, 2. kosteloos zal zijn op de in de ter zake dienende beschikking genoemde uren, 3. op andere tijdstippen zal plaats hebben tegen betaling van toezichtskosten, een er ander voor zoover een ambtenaar beschik baar is, 4. in verband met de Olympische Speler de mogelijkheid tot visitatie vervroegd za worden tot 15 Mei. Benoemingen Mr. A. J. R. Mauritz wordt, met ingam? van 1 Juli a.s., voor den tijd van 1 jaar her benoemd tot adjunct-secretaris der Kamer De heer L. Wegerif wordt met ingang var 1 Mei 1.1. In vasten dienst der Kamer aan gesteld. Subsidies Het Bureau der Kamer stelt voor 100 subsidie te verleenen aan de Pressa te Keu len en 25 aan de Ned. Vereeniging voor Auto-snelwegen. Aldus besloten. De klasse-indeeling van nlet- rijkswegen. De Bond van Bedrijfs-autohouders ln Ne derland had een request gezonden aan Ged. Staten van Noord-Holland, waarin gevraagd werd, rekening te houden met zijn bezwa ren tegen de nieuwe klasse-indeeling van niet-rijkswegen in Noord-Holland. Op dit request was adhaesie aan de Ka mer gevraagd. De commissie voor Verkeer en Vervoer stelt nu voor, te antwoorden, dat het ver zoek voor kennisgeving is aangenomen. Aldus besloten. De Haarlemsche precario- verordening Het Bureau stelt voor, aan B. en W. van Haarlem een andere toepassing van de pre- cario-verordening aan te wenden, waardoor de Haarlemsche Machinefabriek geen pre cariorechten voor haar steiger aldaar meer behoeft te betalen. Aldus besloten. Het huurkoopsysteem Het Bureau stelt voor, B. en M. van Haar lem te berichten, dat de Kamer het op hoo- gen prijs zou stellen. Indien zij in de gele genheid gesteld zou kunnen worden, in zake de levering van artikelen der gemeente ln huurkoop, advies uit te brengen. Aldus besloten. De ln- en uitklaringsdienst te IJmuiden Het Bureau stelt voor, den Minister van Financien te verzoeken, niet over te willen gaan tot overplaatsing van den inklarings- dienst van IJmuiden naar Amsterdam en Zaandam, wijl daarmede geen bezuiniging wordt bereikt en de vertraging voor de scheepvaart dan grooter wordt. Medegedeeld wordt, dat door den heer Beijnes rapport over het verhandelde op het congres van den Bond voor Materialen- kennis is uitgebracht. Bij de rondvraag merkt de heer BROK- MEIJER op, dat de zomerdienst tot I Juli voor de treinverbinding ZandvoortAm sterdam slecht is. 's Morgens loopt er tn st.; uur geen trein. Er gaat er een om 8.54 en dan eerst om 11.28. De dienst Is nog slechter dan de winter- dienst. De heer BURGERSD1JK merkt op, dat er ook nog een tramverbinding is en dat bovendien in den zomer zelf een betere treinverbinding is. De VOORZITTER wijst er nog op, dat de trein van 8.54 een forensentrein zal zijn. De volgende zal dat niet zijn. Na 1 Juli zijn er meer ochtendtreinen ingelegd, omdat er dan meer forensen in Zandvoort zijn. De zaak zal in het Bureau der Kamer naader be sproken worden. De heer HOOIJ klaagt over de langzame afwikkeling van faillissementen. Hij zou wil len, dat het Bureau de Rechtbank om ver betering hierin verzocht. De VOORZITTER deelt mede, dat een onderzoek heeft uitgewezen, dat vertraging in verschillende gevallen niet aan den cura tor te wijten is. De SECRETARIS deelt mede, dat onder zocht is een tweetal maanden geleden, hoe veel faillissementen nog geopend stonden. Het bleek, dat vele faillissementen reeds ge ëindigd waren, maar dat de curatoren daar van geen mededeeling aan de Kamer van Koophandel gedaan hadden. Enkele oude faillissementen waren er, van 1922 en 1923. Daaraan zitten processen vast en persoon lijk kunnen de curatoren daar niets aan doen. In hoofdzaak betreft dit faillissemen ten te IJmuiden. Enkele faillissementen zouden echter met meer spoed behandeld kunnen worden. De Kamer stelt zich onmiddellijk na een faillissements-uitspraak in verbinding met de curatoren. Het overgroote deel der fail lissementen wordt wel vlot afgewerkt. De Kamer gaat dan in geheime vergade ring.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 8