Feesten te Antwerpen - Nieuwe R.-K. H. B. S. te Bergen op Zoom - Brand :«mi A - *<'Js'- -x' i :o~- -•-:•> ,:s %.-:<< <-•» CAM -i u nsiuj^ DONDERDAG 24 MEI 1928 m^Sms »-i£aiiasü Maandagmorgen is in het Koloniaal Instituut te Amsterdam een permanente West-Indische Ten toonstelling geopend door Jhr. Mr. Dr. A. Roëli. Een kijkje in de afdceling Volkenkunde. Dansfeest in een Boschnegerhut 100 jaar geleden. Zaterdagmorgen brak brand uit in Hotel „Berg en Dal" te Geulem. Foto genomen vanaf den Berg op het uitgebrande bovenstuk van het hotel. Een kalme Piccadilly-Zondag verstoord. De foto toont, hoe een paar film operateurs op een stellage hoog boven de stad een scene opnemen, waarin de beid de heldin redt vanuit een vcnste„ NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Zaterdag en Zondag 19 en 20 Mei hadden te Antwerpen, ter gelegenheid van de Blijde intrede van den Hertog en de Hertogin van Brabant, Prins Leopold van België en Prinses Astrid van Zweden, vaderlandsche feesten plaats. (Links:) Te voet werd Links: 22 Mei is de nieuwe kerk te Koningsbosch bij Echt door Z. D. H. Mgr. Schrijnen plechtig ingewijd. Een foto van het mooie gebouw. Rechts: Het St. Odafeest te St. Oedenrode werd grooten- deels verstoord door den regen en ging maar gedeeltelijk door. door de verschillende straten gewandeld, waar H. K. H. overal uitbundig werden toegejuicht. (Rechts:) Op de Meir trok vooral deze schitterende zeeboot de aandacht van het talrijke publiek. Te Den Burg op Texel is Maandag 21 Mei de grootc jaarlijksche lammeren- markt gehouden. De verkochte, beestjes worden gemerkt. Te Bergen op Zoom werd 21 Mei door Z. D. H. Mgr. Hopmans ingezegend de R.-K. Hoogere Burgerschool en Hoogere Handelsschool aan den Ooster Boulevard. Het nieuwe Gebouw. Dinsdag 22 Mei was het 50 jaar geleden, dat de Eerw. Zusters van het St. Elizabeth gasthuis te Arnhem haar zegenrijken arbeid zijn begonnen. Een kijkje op het Gebouw De Kon. School K. T. en A. (Kunst, Techniek en Ambacht te 's-Bosch werd op 22 Mei 1828 het praedicaat Koninklijke verleend, zoo dat dit nu 100 jaar was geleden. Foto van het tegenwoordige gebouw. Te Vaals hadden Zondag groote gymnastiekfeesten plaats. Het trommel en pijperscorps uit Vaals in actie. Burgemeester Middelhof van Hoogkarspel is voor 14 dagen te Maastricht gehuwd. Bij zijn aankomst in zijn gemeente werden hij en zijn vrouw door de burgerij allerhartelijkst ingehaald. De Burgemeester en zijn vrouw voorafgegaan door een bloemenstrooistertje op weg naar het Raadhuis.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 5