N.V. van Basten's Woninginrichtin g ADAM EN EVA ëTr. k. SCHRIJFSTER MANUFACTUREN Gevraagd GEMENGD NIEUWS Onder den wagen gevallen Hij wilde het schip niet verlaten Plotselinge genezing BINNENLANDSCH NIEUWS Aanlegsteigers aan de Loods- haven te Hoek van Holland belastingvluchtelingen zijn en die vaak het land hebben verlaten, omdat zij beneden hun stand moesten gaan leven. Ook is het vol gens deze leden beschamend, dat wij moeten bekennen, dat de belasting in Nederland, dat buiten den oorlog is gebleken, hooger is op gedreven dan in eenig land van Europa, met uitzondering misschien van Engeland. Rijkswegen in Noord-Holland R. K. Comité Pleegouderstrein WeenenBudapest Interparlementaire Unie 66 1 Een schenking aan het Rijks museum te Amsterdam De Nederlanders in het buitenland FINANCIËN E. R. K. Levensverzekering Maatschappij SOCIAAL LEVEN Vakgroep Hoofdarbeiders in het R. K. Werkliedenverbond INGEZONDEN BOEK EN BLAD. KERKNIEUWS LANDBOUW EN VLSSCHERIJ Visschen met zetangel of fleur Mutaties bij de K. L. M. ADVERTENTIËM. Jacobus Beentjes Catharma Nagel BEsr Ver. Tandheelkundige Praktijken KENNEMERPLEÏN 5 STADSSCHOUWBURG MAANDAG 28 MEI (Tweoda Pinksterdag 8 u) Zondag 27 Mei is het bureau gesloten H. DIJCKMEESTER AFWEZIG A. G. W. van Waveren Pinksterdagen afwezig. Levensverzekering Mij. Nijmegen. LEDEN GEVRAAGD g3 Voor Vraag-en Aantiod ADVERTENTIËN GEVRAAGD PENSION WERKSTER Manufacturen ns:;nD::o:n:ari:o::o;;o:nnD:n^D:n:o::o;ni2nn R. K. DIENSTBODE GEVRAAGD R.-K. Huishoudster R.K. JONGEDAME (bekwaam typiste) R.K. Boerendienstbode FLINK R.-K. MEISJE HUISHOUDSTER HUISHOUDSTER Duitsche Dienstbode NETTE MEISJES tegen hoog loon, bij N.V. „De Vereenigde Blikfabrieken" Krommenie Gevraagd voor direct R.K. TENNISCLUB Welke Heer, Dame of Familie, Gem. werkman JONGENS gevraagd SMIDSKNECHT H.H. KAPPERS. TIMMERLIEDEN METSELAARS OPPERLIEDEN TE KOOP Stotteraars en Dooven GROENTENWIJK TE KOOP Kuikens te koop MET SPOEDT PIANO 85.— Moderne Huizen GRASGEWAS Te koop aangeboden TÉ KOOP SPOTPRIJZEN DAMESFIETS 45 Gld. O in H H P3 N f* H 2 Wagenweg 102 - Telefoon 11159 ONZE NAAM WAARBORGT U KWALITEIT. WIJ GARANDEEREN ALLES ONVOORWAARDELIJK. ONZE PRIJZEN ZIJN ZEER BILLIJK. mm. JE? OMNIBUS-BRIK TE KOOP Heeren- en Damesrijw. TE KOOP TE KOOP Heerenhuis te kocp GEVRAAGD Op den Denekamperstraatweg te Olden- zaal had gisteren een ernstig ongeval plaats In de richting Denekamp reed de groote pe- troleumtank wagen der Maatschappij Hol land. Toen de voerman J. Storteboom uit Enschede, die naast den wagen geloopen had, dezen weer wilde bestijgen, kwam hij te vallen, waarbij hij onder den wagen te recht kwam. Bewusteloos bleef hij liggen. Dr. Essink was spoedig ter plaatse. Hij achtte overbrenging naar het R. K. Ziekenhuis te Oldenzaal noodzakelijk, daar S. zwaar aan het hoofd gewond was. Zijn toestand was gistermiddag zorgelijk. Te Rotterdam heeft gisteren een agent van politie in het gangboord van het zeilschip „de Tiessina" liggende in de Blaak achter het oude postkantoor het lijk gevonden van een 68-jarigen wachtman. Naar aanleiding hiervan wees een onderzoek uit, dat Zater dag 10 dezer de wachtman aan boord van het zeilschip was gevallen tengevolge waar van hij inwendige kneuzingen opliep. Een verpleger van den geb. geneesk. dienst raad de den man aan zich naar het ziekenhuis aan den Coolsingel ter verpleging te laten overbrengen. Het slachtoffer weigerde ech ter. Hij wilde het schip niet verlaten. Gis termorgen heeft men hem dood gevonden. Van misdrijf is deze zaak niet gebleken. Een merkwaardig geval te Oostrum In het dorp Oostrum bij Venray heerscht op het oogenblik groote bewogenheid door het volgende voorval, meldt de „N. Venl. Crt." Sedert anderhalf jaar lag het 15-jarig dochtertje van den heer Lemmens, directeur van de Stoomzuivelfabriek „H. Maria, Oost rum", ziek te bed. Zij leed aan een ontste king van het ruggemerg, welke van zulk een ernstigen aard was, dat zij noch staan, noch loopen kon. Donderdagmiddag nu, toen het dochtertje den H. Rozenkrans bad en deze liet volgen door de litanie van O. L. Vrouwe voelde zij zich plotseling sterker worden. Na de beëin diging van het gebed kon zij, die sedert lange maanden te bed had gelegen, opstaan en voelde zij zich sterk genoeg zich naar de kerk te begeven. Zulks is geschied. Zij be gaf zich te voet kerkwaarts en heeft zich des avonds ook zoo goed gevoeld, dat zij gedurende het bidden van drie Rozenhoed jes ln de kerk kon blijven. Ook gistermor gen is het gelukkige kind ter kerke geweest; rfj gevoelt Zich sterk. Thans zal men zich verder tot den dokter wenden. Nader meldt men nog aan het blad: M. L. een meisje van 15 jaar, was reeds sedert anderhalf jaar ziek en hield blijvend het bed: door eene verlamming miste zij het gebruik harer beenen; vooral de laatste an derhalve maand was zij volkomen onmachtig tot r aan of zelfs tot staan. Ir. idels was sedert gerulmen tijd elec- triseering toegepast, zonder zichtbaar ge volg, waarom de geneesheer had besloten, tegelijkertijd een loopraam te baat te nemen dit raam was reeds besteld. Donderdagmiddag nu bad de zieke, als altijd te bed, een rozenhoedje. De gedachte Het haar hierbij niet los: „ik moest toch eens probeeren te loopen", en tegen het einde meende zij de H. Maagd zoo vertrouwelijk hier genoemd ,,'t Lievrouwke", persoonlijk te moeten gaan bedanken in haar genade- kapel vóór haar wonderbeeltenis. En waar lijk zij staat op, gaat zonder wankelen twee maal de ziekenkamer op en neer, begeeft zich naar haar vader, zegt hem wat er heeft plaats gegrepen en komt inderdaad met de zen mee naar de kerk. Geheel Oostrum heeft haar gezien en ver heugt zich met haar en hare familie. Ja, zóó enthousiast waren de menschen, dat zij uit eigen oeweging des avonds in de kerk te zamen kwamen en de genezene met hen mee, om O.L. Vrouw van Oostrum te danken voor de hooge gunst aan één hunner be wezen. De Eerw. Heer Rector, die na afloop van den Rozenkrans de talrijke opgekomen ge- loovigen toesprak, zeide, zich met de geqf- zene, hare familie en alle belangstellenden van harte mede te verheugen en weer er voorts op, dat het zeer zeker voorbarig zou zijn, hier eigenmachtig van een wonder te spreken. Op de vragen van den heer Braat lid van de Tweede Kamer, betreffende het gebruik maken van de aanlegsteigers der loodshaven te Hoek van Holland voor het in- en ont schepen van passagiers van particuliere vaar tuigen heeft de minister van waterstaat ge antwoord: De in de vragen bedoelde haven behoort onder het departement van waterstaat, zoo dat de minister van marine daarmede geen bemoeienis heeft. Er is geen aanleiding om te bevorderen dat vergunning wordt gegeven om van die haven gebruik te maken voor het inschepen van reizigers De inrichting van de steigers is daarvoor niet geschikt. Het toelaten in de haven van alle particuliere vaartuigen, die daarvan wenschen gebruik te maken, zou tot bezwaren voor den dienst leiden. Overigens moge worden opgemerkt, dat te Hoek van Holland aanlegsteigers van parti culiere ondernemingen aanwezig zijn, welke in het bijzonder voor het inschepen en ont schepen van reizigers zijn ingericht en dat, voor zoover bekend, deze ondernemingen be reid zjjn om onder bepaalde voorwaarden ook anderen van die steigers gebruik te laten maken. Tegenover de geopperde bezwaren werd het wetsontwerp door verschillende leden in bescherming genomen. Zij wezen erop, dat vele kapitaalkrachtigen na 1918 het land hebben verlaten om te ontkomen aan nieuwe en hooge belastingen. Zij wilden niet mede- dragen de lasten die de mobilisatie en de distributie op Nederland hebben gelegd en lieten die voor rekening van de achterblijven- den, terwijl zij zelf in het buitenland goeden sier gingen maken, daarbij groot voerdeel trekkend van de gaafheid van onzen gulden, welke aan de inspanning en de offervaardig heid der achterbljjvenden was te danken. De minister van Waterstaat heeft benoemd tot buitengewoon opzichter bij de Rijkswe gen in Noord-Holland de heer H. Broek te Amsterdam. Het blijkt iederen dag opnieuw, dat nog velen ln twijfel verkeeren, of óok dit jaar weder een pleegouderstrein naar Weenen en Eudapest georganiseerd wordt, zoo schrijft ons het R- K. Comité Pleegouderstrein te Alkmaar, en daarom verzoekt genoemd Co mité ons, mede te deelen, dat ook dit jaar n.l. in de eerste weken van Augustus voor R. K. pleegouders en overige Katholie ken wederom gelegenheid zal bestaan om onder geleide van dit Comité een goedkoope reis te maken naar Weenen en (of) Buda pest. Gedurende nog slechts korten tijd staat gelegenheid tot deelneming aan deze reis open; gegadigden geUeven zich dus zoo spoedig mogelijk te wenden tot het R. R- Comité Pleegouderstrein Weenen-Budapest te Alkmaar. Onder leiding van mr. Th. Heemskerk werd dezer dagen te 's-Gravenhage de jaar- lijksche algemeene vergadering gehouden van de Nederlandsche groep der Interparle- mentaire'ünie. Uit het jaarverslag bleek, dat de groep op 1 Januari 1928 91 leden telde, onder wie 31 leden der Eerste Kamer, 53 leden der Tweede Kamer en 7 oud-Kamer leden. De rekening en verantwoording werd over eenkomstig het advies van de verificatie commissie goedgekeurd, waarna den secre taris-penningmeester décharge werd verleend voor zijn beheer over 1927. Het aftredende besturslid, de heer Anema, werd herkozen. Tot vertegenwoordigers voor Nederland in den Conseil Interparlementaire, werden voor de periode van 20 Augustus 1928 tot 20 Augustus 1929 aangewezen de heeren Heems kerk en Van Embden. Het bestuur is thans als volgt samenge steld: mr. Th. Heemskerk, voorzitter; prof. mr. A. Anema, secretaris-generaal; prof. mr. D. van Embden, thesaurier-generaal; mr. J. Schokking, mr. A. B. G. M. Ryckevorsel, se cretaris-penningmeester is mr. L. A. Kesper. Ik ga zitten schrijven met mijn gezicht gekeerd naar Hemelvaartsdag, den dag, waarop de Heiland Zijn aardsche loopbaan gesloten heeft met de woorden „Gaat en onderwijst alle volkeren" den dag waarop de ten hemel opstijgende Godszoon Zijn laatste wil en testament bekend maakte in woorden van Geloofsprediking en zielenredding. Is dat u wel eens eerder opgevallen, vrienden De laatste woorden van Christus zijn woor den van Missie-actie. „Gaat en onderwijst alle volkeren". Maar hoe zal de Kerk dit gebed gehoorzamen, als er geen missionarissen zijn of geen missio narissen genoeg zijn? Zeker is het, dat er een schreeuwend ge brek aan priesters is in het grootste gedeelte van de wereld en dat nog lang niet tenvolle aan het gebod van Christus is kunnen vol- daan( worden. Onlangs zeide mij iemand„Ge hadt nooit met dat Missiehuis moeten beginnen, dan hadt ge nu niet om geld verlegen ge zeten." En als de Apostelen na Hemelvaarts dag rustig aan het visschen gegaan waren, en de H. Bonifacius bijv. rustig in Engeland was blijven zitten, dan waren zij nooit voor het Geloof gemarteld gewordenen dan zaten wij nog rustig in het Heidendom Ieder nieuw Missiehuis, gezien het groot aantal roepingen, is als een korf, waar steeds nieuwe missionarissen uit zwermen om Het Testament van Hemelvaartsdag uit te voeren. Ja, goede vrienden, we zijn alle mede-erf genamen in dat Testament, maar de Godde lijke Erflater heeft er ook eenige lasten aan verbonden, ik zou haast zeggen, successie rechten, geestelijke successierechten, welke wij mede met ons erfdeel moeten aanvaarden onze steun bij het brengen van hun erfdeel aan. de millioenen die er nog van verstoken blijven. Missiehuis, Hoorn Father LEFEBER Postrek. 120937 Directeur De weg naar den hemel ligt via Missie actie. Een kunstminnaar, die anoniem wenscht wenscht te blijven, heeft het onlangs door den kunsthandel Vecht te Amsterdam uit de verzameling Van Stolk verworvene, zeldzame en zeer fraaie Romaansche pro- cessiekruis aangekocht en het aan het Rijksmuseum te Amsterdam ten geschenke aangeboden. Versohenen is htans het voorloopig verslag der Eerste Kamer over het wetsontwerp, houdende bepalingen betreffende de belas ting van de nalatenschappen en schenkin gen van Nederlanders, die niet zijn ingeze tenen des Rijks. Eenige leden vroegen zich af of hetgeen thans is overgebleven niet eveneens beter achterwege ware gebleven. Het is, naar zij betoogden, een schamel overblijfsel van een minder geslaagd ontwerp. Vele leden verklaarden hun stem niet aan dit wetsontwerp te zullen geven. Onder hen waren er, die betoogden, dat men met deze wet wil treffen enkele Nederlanders, die aan hun in het vaderland wonende erven een groot vermogen zullen nalaten, maar dat daartegenover staat een veel grooter aantal landgenooten met kleine vermogens, die geen I In de op 24 dezer gehouden jaarlijksche vergadering van aandeelhouder: werd door de directie verslag uitgebracht over 't boek jaar 1927. Het verzekerd kapitaal was op 31 Decem ber gesetgen tot 22.793.295,17, zoodat een vooruitgang viel te boeken van 899.317,58. De gemiddelde gekweekte rente bedroeg 5.28 pet., terwijl de premie-reserve voor het grootste deel met 4 pet. en voor een klein gedeelte met 3% pet. is berekend. Ook de sterfte had dit jaar weder een gunstig verloop. De premie reserve is thans gestegen tot 3.399.Olv,67, waarvan voor eigen risico f 3.149.449,79. De aan de vergadering voorgelegde ba lans en winst- en verliesrekening werd goedgekeurd, terwijl het dividend werd vast gesteld op 8 pet., betaalbaar vanaf 1 Juni 1928. Dezer dagen vergaderde de Vakgroep Hoofdarbeiders van het R. K. Werklieden verbond. Aanwezig waren vertegenwoordigers van den R. K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden, den R. K. Bond van Tech nici, den R. K. Werkmeestersbond en van het Verbond. Bericht was ingekomen van den voorzit ter der Vakgroep, dat hij als voorzitter en bestuursüd van de Vakgroep ontslag nam. Als zijn opvolger werd met algemeene stemmen aangewezen de heer A. A. van Ha- mersveld, voorzitter van den Ned. R. K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkel bedienden. Een breedvoerige bespreking werd gehou den over het ontwerp-Ziektewet. Vooral werd onder het oog gezien de wen- schelijkheid, om de in het ontwerp bepaalde maximum-loonnorm voor de verzekerings- plichtigen, zijnde 8, te doen brengen op 12. Besloten werd den aangesloten Bonden te adviseeren met een gedocumenteerd schrij ven bij de verschillende autoriteiten op wij ziging van het ontwerp in dezen geest aan te dringen. Nader zal overwogen worden of met an dere organisaties overleg zal worden ge pleegd. Over de aanstaande nieuwe samenstelling van den Hoogen Raad van Arbeid werd van gedachten gewisseld. Voorts werd aandacht geschonken aan de te voeren propaganda. Het verstrekken van documentatie-mate- riaal zal op ae volgende bijeenkomst nader onder het oog worden gezien. Voor den inhoud van deze rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk 13-3. Als de natuur in volle pracht, Zich aan ons oog vertoont. En een wandeling langs de wegen. Onze moeite ruimschoots loont, Dan naderen wij, die schoone dagen, Van het heilig Pinksterfeest. De nederdaling over de Apostelen, Van God den heil'gen Geest. Toen Christus op het blijde Paaschfesst Uit Zijn graf was opgestaan, Heeft Hij nog veertig dagen lang, Zijn discipelen voorgegaan. Hij verscheen hun menigmalen, At en dronk met hen op aard. Om eindelijk voor goed te scheiden, Bij Zijne glorievolle Hemelvaart. De Apostelen, zeer arme lieden, Ongeletterd, niet bekwaam. Om zonder hulp en kracht van Boven, Gods vijanden te wederstaan. Die hulp en kracht werd hun geschonken. Op het blijde Pinksterfeest. Toen over allen nederdaalde, De Trooster; God de heilige Geest. Die arme visschers van voorheen, Kenden geen vreeze meer. En werden vuur'ge werkers, In den wijngaard van den Heer. Zij traden fier de wereld in, Bezield met heldenmoed, En gaven voor de Kerk van Christus, Het dierbaarste; hun martelaarsbloed. En thans na zooveel eeuwen, Van woelingen en strijd, Vertrekken jaarlijks nog zoovelen, Naar de Missies, wijd en zijd. Met het schoone doel voor oogen, Het Godsrijk te verbreiden. De arme heidenen op te heffen, Uit hun slavernij en lijden. Dus laten wij door ons gebed, Den Missionaris steunen, En om een geldelijk offertje, Ons zeiven niet bekreunen. Want wat wij voor de armen doen, Op onze levensbaan, Dat hebben wij, naar Christus woord, Toch aan Hem Zelf gedaan. St. Bavo-gesticht Noord wijkerhout. F. DE VROEGE. Novene ter eere van Jezus' Heilig Hart. Uitgave J. J. Romen en Zo nen. Roermond. Pater Martin Stoks C. ss. R. heeft een boekje het licht doen zien: Novene ter eere van Jezus' H. Hart, door den H- Alfonsus Maria de Liguori. Dit heerlijke boekje verschijnt op den goeden tijd, om streeks de Junimaand, de maand, toege wijd aan de vereering van het Goddelijk Hart. Deze novene bevat heerlijke gedach ten van liefde ten opzichte van het H. Hart en geeft op gevoelvolle wijze aan, hoe vol liefde jegens de menschen dit H. Hart vervuld is. Een schoon boekje, vooral voor de Juni maand. „ZONNEBLOEMEN" Het maandschrift van „Herwonnen Le venskracht" opent zijn Mei-nummer met 'n artikel van den Eerw. Heer van Tiche len over de Eeuwige Mei, terwijl op de voorpagina een reproductie staat van een Maria-schilderij uit het Mauritshuis in Den Haag. De Redacteur geeft in een beschouwing over de boterham als zijn meening weer, dat de Hollandsche Koffietafel verre te verkiezen is boven die in het buitenland. De heer Kees van Bruggen had in de Ned. Dameskroniek onze Hollandsche Koffietafel bij andere landen achtergesteld Hij smaalt daarin op ons dun gesneden vleeschgerei, op dun gesneden Leldsche Kaas, en de smeerworst. De heer Serra- rens daarentegen geeft een opsonizing van wat op een gewone koffietafel zooal te vinden is. Ontbijtkoek, jam, aardbeien, vruchten, radijs, tuinkers en ramanas enz., waarbij hij als slot zegt, dat de snijma chines bij kaas en het vieeschgerei niet dun behoeven te snijden. Als het op ..wil len" aankomt, dan zou de worstmachine altijd op „dik" staan, maar „kun nen" schroeft terug op „dun". De worst mag wel dik zijn, maar de portemonnaie is gewoonlijk te dun, tenminste bij onze menschen. Dr. Bronkhorst begint een verhandeling over de gevaren van infectie door artike len, vervaardigd in werkplaatsen van tu- berculose-lijders. Hij heeft over dit on derwerp een voordracht gehouden op de jaarvergadeing van het Centraal. Comité van Nazorg-organisaties, en geeft deze thans in druk in Zonnebloemen. Iedereen die weet hoe grondig Dr. Bronkhorst van de geheele Nazorg-aangelegenheid studie maakt, zal willen gelooven dat deze uit eenzetting een zeer interessante is. De Boterbereiding in de fabriek wordt voortgezet en met enkele kieken verlucht. Een nieuwe methode voor Sanatorium- verpleging wordt in Frankrijk toegepast, waar de patiënten op een schip in zee verpleegd worden. De bedoeling is een tochtje te maken van Frankrijk naar de Azoren, de Canarische en de Xaap-Verdi- sche eilanden naar den Amerikaanschen overkant en de negerrepubliek der Antil len en terug. Zoo'n reisje duurt 5 maan den. Iedere patiënt krijgt een eigen hutje maar er is een wandeldek waar de pa tiënten in hoofdzaak zullen verblijven. Ra dio en bioscoop gaan mee., maar de mees te gezelligheid zullen de patiënten na tuurlijk bij elkaar moeten vinden. Is dit misschien een toekomstbeeld voor het nieuwe sanatorium van de vereeniging. Een schetsje van Christine Vetter sluit dit nummer, dat zooals uit den inhoud wel blijkt, weer zeer interessant is. Z. H. de Vicaris-Kapitulaar van 't Bisdom van Haarlefn zal Dinsdag a.s. geen audiëntie verleenen. De Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw heeft bepaald, dat, met afwij king van het voorgeschrevene in art. 10, eerste lid, letter e, van het Bijzonder Vis- scherijreglcment II (Staatsblad 1922, no. 503), van 1 Juni 1928 tot en met 15 Maart 1929 in de wateren, waarop dit reglement van toepassing is, met den zetangel of fleur mag worden gevlscht. De heer I. A. Aler, assistent-staticnschei van het vliegveld Waalhaven te Rotterdam zal binnenkort deze functie neerleggen on daarna op te treden als chef van den vlieg- technischen dienst. Reeds thans wijdt de heer Aler zijn aandacht aan dezen dienst, welke zal omvatten het werven en opleiden van piloten, keuren van vliegtuigen, het na gaan van den radiodienst e.d. Omdat aan dit nieuwe werk, dat den assistent-stationschef van Waalhaven wacht, vele reizen verbon den zullen zijn, zal het niet onmogelijk zijn dat de heer Aler naar Amsterdam vertrekt. Wanneer het vertrek van den heer Aler een feit mocht worden, zal hij toch nog eenige dagen per week naar Waalhaven komen, omdat daar de technische dienst gevestigd is. Voorloopig blijft de assistent-stationschef van Waalhaven nog op zijn ouden post. Den 6den Juni hopen onze geliefde Ouders en ien dag te herdenken, dat zij voor 40 jaar in den Echt zijn verbonden. Dat God hen nog lang moge sparen is de wensch van hun dankbare Kinderen, Behuwd en Kleinkinderen. Heemskerk, Mei 1928. KEURIG IN DE KLEEREN ia U altijd als U Uw klcoding chemisch laat reinigen of naar de mode laaf verver». 2-'"t"sT u roor KUNSTTANDEN -SN GEBITTEN ZIEKENFONDSTARIEVEN. Spreekuur 's morgens van 9-11. Ook avond-spreekuur, doch alleen na voor afgaande afspraak. N.V. 't SCHOUWTOONEEL Adr. v. d. Horst en Jan Musch Amerikaansch Blijspel ln 4 tafr. door: Bolton en Middlcton Regie: Ko van Dijk Plaatsbespr. dag. 103 u. Per tel. 10189 alleen van 123 u. i' Oogarts KONINGINNEWEG 26 is tot nadere aankondiging ARTS DIVIDENDBEWIJS No. 12 is vanaf 1 JUNI a.s. betaalbaar met 8.bij VAN BERCKEL Co., te Rotterdam; F. TH. EVERARD, Amsterdam en ten kantore der Vennootschap, Nassau- singel 3. Een bestaande R.-K. Woningbouw vereniging met grond in Haarlem en woningen In eigendom (huurkoop), neemt nog nieuwe leden aan. In lichtingen onder No. 2051 bureau van dit blad. WW •i rebels p. plaatsing t0.60 Elke regel meer f 0.15 Bil VOORUITBETALING voor direct een net meisje, pl.m. 18 j., als hulp in de huishouding. Aanmelden 's avonds na 7 uur IEPENSTRAAT 21. Onderwijzeres zoekt net pension. Geen beroepskosthuis. Omtrek Zijlstraat. Br. onder No. 2585 Bureau van dit blad. Er biedt zich aan een jonge voor Dinsdag en Vrijdag. Br. onder no. 2533 Bur. van dit blad. In bovengenoemd vak een 0 ;3* net meisje en een jonge man ;T> ri beiden eenigszins met vak "r; lijf bekend. Brieven onder no 983 Gevraagd een bij S. v. TRIGT, Molenstr., Hillegom. een flinke R. K. Boeren- of Buiten meisje, bij JAC. ZWANENBURG, Middenweg 219, Haarlem-Noord. Biedt zich aan middelbare leeftijd. Liefst bij heer al leen. Brieven aan mej. A. TUINMAN p.a. C. BEEREPOOT, Binnenwijzend, Westwoud. middenstand, leeftijd 19 jaar. zoekt beschaafde vriendin, van gel. leeftijd. Br. onder No. 2553 Bur. van dit blad. Ter SECRETARIE van VELSEN wordt gevraagd een Stenografie strekt tot aanbeveling. Salaris 900.tot 1350. Sollicitaties voor 4 Juni a.s. aan den Burgemeester te Velsen. Geen personlijk bezoek. Wordt gevraagd een nette niet beneden de 18 jaar, v.g.g.v., bij E. VAN BEUSEKOM, Heerenweg te Heemstede. Er kunnen geplaatst wor den eenige FLINKE VER KOOPSTERS voor diverse afdeelingen. Tevens kan ge laatst worden een FLIMKE BEDIENDE voor het witgoedvak. Goede vakkennis is vereischte. Brieven met opgave leef tijd enz. onder No. 987, Bur. van dit Blad. Gevraagd een v.g.g.v. Adres P. J. v. d. PUTTEN, Kerklaan 13, Heemstede. Voor terstond gevraagd een voor den wir.kel en 5 kinderen. Hulp aanwezig. Wasch uit huis. Br. onder No. 2572, Bur. van dit blad. Biedt zich aan een eenvoudige R.-K. Juffrouw voor in Haarlem of omstreken. Stil gezin. Br. ond. No. 2542 Bur. van dit blad. Er b. z. a. een nette R.-K. 3 jaar in Holland geweest. Br. fr. lett. B., aan E. BLOM, Nes a. d. Amstel. een flinke Dienstbode of Juffr. in de huishouding, tevens voor verpleging. Voor dag en nacht. Loon 30 p. m. Gezin zonder kinderen. CAERT, Schoterveenstraat 39. Twee jongedames van 18 en 21 jaar, wenschen opgenomen te worden in een (geoefend). Brieven onder No. 2557 Bureau van dit blad. die een groot huis bewonen, wil een klein gedeelte hiervan afstaan ged. de groote vacantie of langer, aan een R.-K. Fam. uit den netten stand met 2 kinderen, die de buitenlucht noodig hebben, tegen zeer bill. cond. Br. on der No. 2577, Bur. van dit blad. vraagt woning te koop. Brieven onder No. 973 Bureau van dit blad. om te Wieden. GEBR. DE BOER, Reek 12. Bennebroek. Terstond gevraagd voor tijdelijk een flinke in een burger smederij, bij P. V. VER- STEEGE Zn., Meerstraat, Hillegom Gevraagd voor seizoen eerste be diende, R. K. Brieven onder No. 2521. Bureau van dit blad. Uw adres voor prima Werkbroeken gemaakt of naar maat is ALB. KUYKEN Cronjéstraat, h. Kloosterstr., Tel. 1174S best Paard en dito Plattewagen, aan h. z. adres een huis te huur. R. Rutte Biezenweg 17, Santpoort. genezen direct. HENRI AMAND, Prinsen Bolwerk 52, Haarlem. Betaling na genezing. Prospectus gratis per post. Ter overname aangeboden met wagen en goedgek. hond. Omge ving Haarlem-Zuid. Brieven onder No. 2584 Bureau van dit blad. prima heerenrijwiel met torpedo, 15, en prima kellnerspak voor spotprijs. Adres: SAENREDAMSTRAAT 68. prima W. L. Kuikens v. beste legstam 35 ot. per stuk. Adres: ARN. PIEK, Damiatestraat 14. Bavodorp. ter overname aangeboden heetwater- stokerij en brandstoffenhandel met wo ning en bergplaats. Huur billijk. Br. onder No. 2581 Bur. van dit blad. Te koop piano voor studie. Met ta bouret. RIOUWSTRAAT 20, bij het Soendaplein. te koop, 6 kamers, keuken en mooie tuin. 5400—5600. Te bevragen N. VOOGES, Hoogerwoerdstraat 52. Ruim 4'A H.A. uitmuntend te veld staand, ook in perceelen, om te hooien. En in één perceel de naweide. Te be vragen bij H. VAN SCHOOTEN, Cru- quiusdijk 9. INDIAN SCOUT, geheel Electr., als nieuw, tegen elk aannmelijk bod. Zomerzorgerlaan 24, Bloemendaal. Een in g. st. zijnde IJsco-Auto m. losse IJscokast, ook zeer gesch. v. visch en derg. Tevens een driewielige ÏJsfiets en een IJswagen. Brieven on der No. 2566, Bureau van dit blad. Spoed, te koop Fietshok, Kippenhok (kerkdak), Waschhok, Zaadhuis, 3 IJzeren Hekken, Palen, Tuingereed schap, D. Herder m. stamb. pen. en mand. KASTANJESTRAAT 14. met Torpedo, uitermate soliede en licht loopend, z. g. a. nieuw en een prachtig Heerenrijwiel 30. SCHOTERWEG 74 rood. TEGENOVER HAZEPATEF.SLAAN HAARLEM INDIEN U EENE ANDERE INRICHTING OF STOFFEE RING VAN UW KAMER WENSCHT, VRAAGT DAN ADVIES AAN ONS. WIJ GEVEN U ADVIES EN WERKEN EEN PLAN VOOR U UIT EN GEVEN U ALLE KOSTEN TEVOREN OP, ZOODAT U NIMMER MEER BEHOEFT UIT TE GEVFN, DAN U ZICH VOORGENOMEN HEBT. ONZE GROOTE VOORRAAD AAN WORTELNOTEN- EN EIKEN KLEINMEUBELEN; FAUTEUILS; SALON-, EET KAMER-, ZITKAMER-, HEERENKAMER-, SERRE-, EN SLAAPKAMER-GARNITUREN; KONINKLIJKE SMYR NA KARPETTEN, MOQUETTE- EN WILTON TAPIJ TEN, ALLES TEGEN VASTGESTELDE EN DOOR IEDE REN BEZOEKER ZELF TE CONSTATEEREN PRIJZEN, ZAL UWE KEUZE NIET MOEILIJK DOEN VALLEN. :V- .vv- te koop en een Utrechtsch wagentje met zij-portieren, mooi en billijk in prijs. NASSAUSTRAAT 23. 1 beste Melkgeit. Adres: P. v. DIJK. Loosterweg, Voorhout. te koop, in staat van nieuw, nog met garantie, wegens vertrek. LINSCHO- TENSTRAAT 55 l'OOd. een zeer groote ijzeren Roeiboot, bij H. DE VRIES, Manpadslaan 18, Heemstede, een beste Handkar, zeer ge c hile voor Hit (met boomen), bij P. DUT NEVELD, Spoelaantje, Heemskerk 6 K., gr. Zolder, mooi gelegen, J .abi de Kleverlaan. Koopsom 9800. Ti bevr. bi) J. C. JOOSTEN, 1ste Hoo gerwoerdstraat 23. door N.V. VAN REISEN DE BRA BANDER, Hillegom, eenige flink knechts, bekend met de Bloembollen pakkerij, tegen flink loon.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 3