De Katholiekendag te Maastricht - Feesten te Vise - Onthulling Monument DONDERDAG 31 MEI 1928 NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Een kijkje te Maastricht op de afgravingen van den Sint Pietersberg. Op den voorgrond de in aanbouw zijnde cement-fabriek. A De vereeniging „Gennep omhoog" te Gennep, heeft dezer dagen een Aigemeene Handelstentoonstelling georgani seerd. Een kijkje op de landbouw-afdeeling. De commissie van bijstand voor Publieke Werken heeft zich vereenlgd met de voor dracht van B. en W. van Amsterdam tot demping van de Vijzelgracht. De voordracht zal binnenkort in behandeling worden geno men en dreigt weder een mooi stukje typisch Amsterdam te verdwijnen. Zondag is te Visé door het comité „Vlsé vient de Renaitre" een luisterrijke optocht gehouden. De „Albatros" in den optocht. Te lammen is Maandag nabij de St. Remlgiuskerk een H. Hart-monument onthuld. Bestuur en commissie voor het Beeld. Een nieuwe Duitsche kruiser in Willemshafen van stapel geloopen. In overeenstemming met het Rijksweerverdrag is een dezer dagen een nieuwe Duitsche kruiser „Köln" genaamd te Willemshafen van stapel geloopen. De Poolvlucht van de „Italia". Generaal Noblle (voor het venster der cabine) geeft zjjn laatste aanwijzingen voor het vertrek uit Spitsbergen. Zooals men weet, heeft men gedurende de laatste dagen niets meer gehoord van de „Italia", en vreest men het ergste. Hulpexpedities zijn uitgezonden, doch kunnen door het drjjfijs niet verder komen. De weersgesteldheid maakt het onmogelijk om per vliegtuig onderzoekingen te verrichten. S25 Jaar voor Christus leeraarde de koning Phra Chao Sridhamasokaray onder een hroeboom, waar Budha zijn studie voltooide. Een van de bijgeloovigheden In die ■treek is, dat wanneer een van die takken van den boom breekt, zich in het gebied Waar het overblijvende stuk tak heenwijst, rampen plaats zullen vinden. Dit wordt dan voorkomen door groote plechtigheden onder den boom te houden. De Katholiekendag te Maastricht. Een overzicht tijdens de kinderhulde voor het Raadhuis op de Groote Markt. Een nieuw type vliegmachine is uitgevonden door Mr. George White, een technologisch student aan de Sint Aurustinus Universiteit. De machine, welke zonder motor is geconstrueerd, is het 6e type in dat genre. Katholiekendag te Maastricht. De kinderhulde op Dinsdag 29 Mei. De kinderen defileeren voor de autoriteiten.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 5