HOLLAND-URUGUAY 0-2 Ned erlandUruguay De voorverkoop voor de verdere voetbalwedstrijden Een verdiende overwinning voor de tegenstanders Buitenweg faalt - v. d. Meulen in prachtconditie Onze tegenstanders het meest sportief SpanjeMexico BILJARTEN Wereldkampioenschap 1928 DUIVENSPORT ÉÉÉÉl Solaegui Marculeta Iruretagoyena Larberia, Ayestaran. o Garces, Contreras, Sota, Carreno, Terrazas, Cerrilla L., Suinaga, Hernandez Garza R., Ojeda, Bonfiglio. Mexico. Mexico was de onbekende van het Olym pisch tournooi. Argentinië en Chili hadden tenminste nog in Zuid-Amerika tegen Uru guay gespeeld, zoodat wij eenlgszins hun kracht konden bepalen, doch Mexico was nog geheel buiten het Internationale con tact gebleven. Even over twee uur werd be gonnen. De roodgehemde Spanjaarden spelen met den stevigen wind in den rug en zitten ge regeld voor het doel der Mexicaansche groenhemden. Het duurt evenwel nog twaalf minuten, voordat Regueiro Pagola met een kopbal Spanje de leiding geeft. De Spaan- sche ploeg is niet zoo sterk meer als in 1924. De beste spelers als keeper Zamora en mid- voor Samilier zijn tot het beroepsvoetbal overgegaan, zoodat het elftal thans uit min der bekende krachten bestaat. Een kopbal van Marculcta Larbcrta ketst tegen de bovenlat van het Mexicaansche doel. Het spelpeil is niet hoog. Uit een corner op het Mexicaansche doel kopt Yermo Solaegui opspringend den bal in het net (20). De Mexicanen protesteeren, maar de Hon- gaarsche scheidsrechter Boronkae wijst reso luut naar het midden van het veld. Daar de 12 Mexicaansche middenlinie zich te veel op verdediging toelegt en slecht steunt, is de onsamenhangende voorhoede der groenhem den vrijwel kansloos tegen de trapvaste Spaansche backs van wie vooral Lopez uit blinkt. De Spanjaarden spelen technisch veel beter. Spanje is zoozeer in de meerderheid dat pas enkele minuten voor rust de Spaan sche keeper zijn eersten bal te stoppen krijgt. Juist voor het rustsignaal brengt Pa gola den stand op 30 voor Spanje, met welken stand de rust ingaat. Even na rust rolt Yermo Solaegui met bal en al in het net (40). Marculeta Barberia brengt even later den stand met een zuiver schot op 50. Een soloren van Ibeuba wordt besloten met een diagonaal schot, dat doel treft (60). Zooals steeds, moedigt het Hollandsche publiek de zwak ste partij aan en een daverend gejubel weergalmt door het stadion als de Mexicaansche midvoor Sota met een kop bal uit een corner de eer weet te redden (6—1). Het goede verdedigingswerk van den Mexicaanschen doelman verdient in deze periode vermelding. Een hard schot van Solaegui levert het zevende doelpunt voor Spanje op. Met on- veranderden stand, 71 voor Spanje, komt het einde, waardoor Spanje zich in de tweede ronde geplaatst heeft. Het spel der Mexicanen viel zeer tegen. Schijnbaar verkeert het voetbalspel daar nog in een begin-stadium. De balbehande ling van de meerendeels jeugdige Mexi caansche spelers was zeer slecht. De Spanjaarden hadden aan dit team dan ook een zacht kostje. Elke middelmatige Nederlandsche 2e klasser had van dit Mexicaansche team kunnen winnen en de groote overwinning der Spanjaarden zegt dan ook heel weinig. HET VOETBALTOERNOOI. De wedstrijden voor de tweede ronde zijn als volgt vastgesteld: Vrijdagavond 7 uur: ItaliëSpanje. Zaterdagmiddag 4 uur: België-Argentinië. Zondagmiddag 4 u.: Duitschland-Uruguay. Maandagavond 7 uur: EgyptePortugal. HET AANTAL AUTOMOBIELEN. AMSTERDAM, 30 Mei. Naar V. D. ver neemt, waren hedenmiddag voor den wed strijd NederlandUruguay 4000 auto's voor gereden en werden ongeveer 2400 auto's ge parkeerd. Hét is het grootst aantal auto's, dat ooit in Nederland werd geparkeerd. Voor den Hockey-wedstrijd Nederland Britsch-Indië reden ongeveer 2000 auto's voor en werden 1200 geparkeerd. AMSTERDAM, 30 Mei. Tusschen zes en acht uur hedenavond hebben rechercheurs, die zich in den omtrek van het Stadion te midden van het publiek bewogen, onge veer 20 lieden aangehouden, die plaatsbe wijzen voor de voetbalmatch tegen hooge prijzen van de hand trachtten te doen. Al deze menschen zijn naar het Bureau ver voerd, waar zü, nadat de plaatsbewijzen in beslag waren genomen, weer werden vrij gelaten. De kantonrechter zal al deze gevallen te behandelen krijgen. Het N. O. C. deelt mede: Aangezien Holland door te verliezen tegen Uruguay niet meer aan de Spelen deel neemt, zal de volgende regeling worden ge troffen voor den verkoop van kaarten voor de kwart-finale: De voorverkoop in Amsterdam voor wed- Onze achterhoede bleef vrijwel staan en een heel wat mindere aanvaller dan Scarone had van de kans geprofiteerd. Hiermede was tevens de mogelijkheid van een gelijk spel voorgoed verkeken, hetgeen temeer Jammer was, daar juist in die periode onze voorhoede enkele aanvallen ondernam, die niet van gevaar waren ontbloot. Van onze spelers waren er slechts enkele die het spel der tegenstanders goed door hadden. Dit waren in de verdediging al lereerst v. Heel en v. Kol. We willen hier mede niets te kort doen aan het overige deel onzer defensie, doch dit tweetal speel de het gemakkelijkst, v. d. Meulen heeft ons elftal voor een grootere nederlaag behoed. Dit zegt genoeg. In de middenlinie sprong Massy soms wel heel hoog, doch het spel der tegenstanders Is voor onze spelers tijdens heel den wed strijd een probleem gebleven, v. Boxtel heeft goed gewerkt, doch bepaalde zich voorna melijk tot zijn verdedigende taak. Het binnentrio in onze voorhoede heeft geen behoorlijk schot kunnen lossen. Bui- tenweji bleek een geweldige tegenvaller en kwam negen deze tegenstanders niet één maar meerdere tempo's in snelheid tekort. Freeze en Gehring voldeden evenmin aan de verwachtingen. Het beste wareD nog Weber (voor de rust) en Elfring (tij dens de 2de helft). En de Urugeezen? Zij doen met 50 pCt. energie waar een Hollander de volle 100 behoeft. Andrade voetbalt slapende, doch heeft het bruine dlngske aan draden. Verder waren de ach terhoede en middenspelers uitstekend. Keeper Mazali verricht het weinige werk met opvallend gemak en groote ze kerheid. In de voorhoede werd het gemis van Petrone waarschijnlijk danig gevoeld en wij misten daarin voorts den één-handi- gen Castro. Scarone was nu de man, die trouwens ook de beide doelpunten voor zijn rekening nam. Onze tegenstanders het meest sportief! Het is niet pleizierig wanneer je als Hollandsch verslaggever met een dergelijk kopregeltje moet komen, doch wij achten het gewenscht hier toch even de aandacht op te vestigen. Uruguay staat hier vanwege Parijs an no 1924 nog steeds in een kwaden reuk, en wat daar is geschied, kan ook inderdaad niet door de beugel. Gisteravond was het echter „oog om oog. tand om tand" en de Urugeezen reageerden hierop niet. Het zou onzin zijn, den balk in eigen oog niet te willen zien. De manier waarop aan voerder Denis kort na het begin reeds te gen één der tegenstanders optrad, deug de niet. Voorts Voorts maakten verschil lende spelers zich schuldig aan het met twee voeten tegelijk naar den bal sprin gen, wat Langinus, die overigens keurig leidde, nog al eens ongestraft liet. Dat sommige onzer jongens de dupe werden van hun eigen riscante speelwijze, spreekt vanzelf. Massy vooral was vaak levensgevaarlijk voor zichzelf. In de 2de helft kreeg Denis een trap en toen at Urugeeselie speler, die hier zon der eenig opzet de oorzaak van was, on zen aanvoerder wilde helpen, betuigde keeper v. d. Meulen hem in te rukken. Dat was Holland op zijn smalst, en de ze voorvallen pasten heel niet in het ka der van sportleven geest, waarin bijna al le wedstrijden plaats vonden. Van de Olympische gedachte spreken we dan nog maar niet eens. We zullen deze Incident jes maar op rekening van de zenuwen schrijven. Holland heeft zich tegen deze kwaliteit voetballers uitstekend gehouden. Helaas, we liggen er uit, doch het resultaat is in elk geval niet oneervol. In het oude Stadion werd hedenmiddag voor niet minder dan ongeveer 10.000 toe schouwers de wedstrijd tusschen Sponje en Mexico gespeeld. De elftallen stelden zich als volgt op: Spanje Jaurequi Lagunas, Vallana Jeanguenat, Quincoces Lopez, Labarta Rey, Gamborena Hemandorena, Arizcorreta Sein, Mariscal Ibeuba Regueiro Pagola Yermo strijden, welke geen abnormale belangstel ling trekken, zal alleen plaats hebben in het oude kantoorgebouw der Nederlandsche Han delmaatschappij, ingang Spiegelstraat, voor alle kaarten. Het Bureau Vijzelstraat is voor het geheele voetbaltoumooi uitgeschakeld. De Bureaux zijn geopend van 104 uur. In dien van den voorverkoop nog plaatsen dis ponibel zijn, worden deze op den dag van den wedstrijd verkocht aan het nieuwe sta dion van 12 uur af. In Rotterdam, Den Haag, Haarlem gn Utrecht zijn voorverkoopbureaux ingericht bij het „Rotterdamsch Nieuwsblad", de „Haagsche Courant", „Haarlem's Dagblad en „Utrechtsch Dagblad", die op door hen aangegeven tijden de bureaux voor den ver koop open hebben. Voor de andere plaatsen verder in de pro vincie kan het Comité door den korten tijd tusschen verkoop en wedstrijd geen ver- koop-bureaux inrichten. Een distributie systeem, zooals de N. V. B. toepast, is door den korten tijd van voorbereiding voor ie- deren wedstrijd niet mogelijk. Alle correspondentie voor en over den ver koop van kaarten te richten tot 't Bureau Plaatskaarten N. O. C., Heerengracht 466, Amsterdam. Omdat er telkens geruchten liepen gedu rende de laatste dagen, dat het Stadion uitverkocht was, terwijl dit geenszins het geval was, heeft het Comité besloten, dat er van Donderdag af indien de kaarten werkelijk uitverkocht zijn op het plein- Centraal Station, Koningsplein en Munt plein aan de wegwijzers N. O. C. en op Ijet Leidscheplein en Frederiksplein wordt be kend gemaakt, dat het Stadion voor den desbetreffenden wedstrijd is uitverkocht. Het publiek kan zich dan een noodelooze wandeling naar het Stadion besparen. Waarschijnlijk door v<je concurrentie der voetbalwedstrijd NederlandUruguay was 't gebouw voor den Werkenden Stand slechts ongeveer' voor de helft bezet. Nadat de heer Sanders, voorzitter van den Ned. Biljartbond, in welgekozen woorden alle aanwezigen welkom had geheeten, richt te spr. zich tot de aanwezige buitenlandsche deelnemers en wel correct in hun moeder taal. Het tournooi nam daarna een aanvang met de partijen Foerster—Appleby en Moons— Soussa. In den beginne moesten Foerster zoowel als Appleby zich blijkbaar nog aan het mate riaal aanpassen. Eerst in de 6e beurt maakte de Duitsche kampioen een goede 40, waarop de Yankee met een fraaie 58 antwoordt. Nadat Foerster met een perfect kleinge- houden 64 een flinke voorsprong had geno men, waren beide spelers er even uit. Apple by zag daarna kans in 3 beurten 139 car. te produceeren, n.m. 45. 39 en 55 car. Zijn part ner had zich echter inmiddels ook niet on betuigd gelaten en wist met een- goedgespeel- de 42, gevolgd door een schitterende 38 de leiding te behouden. Eenige slechte beurten zijnerzijds gaven Appleby echter gelegenheid de leiding over te nemen, zoodat de stand na 30 brt. 343 385 voor den Amerikaan was. Foerster speelde toen voor wat hij waard was en de car, volgden elkaar snel op. Op 387 miste hij echter een massé, waarna zijn partner de match beëindigde. pnt. brt. hs. gem. Appleby 400 32 38 12.50 Foerster 388 32 64 12.13 De Egyptische kampioen zorgde'bijna voor een verrassing. In den beginne was er van spanning geen sprake daar Moons in de 7e en 8e resp. 88 en 93 car. scoorde. De wereld kampioen gaf in deze beurten blijk in goede conditie te zijn. Zijn massé's en piqué's wa ren eenvoudig schitterend. Soussa had on derwijl series van 26 en 31 aan zijn totaal toegevoegd en scoorde In de 10e brt. een uit stekende 79. Niettegenstaande enkele series boven de 30 rees de score van Moons daarna langzamer, waarvan Soussa profiteerde door zijn achterstand met 76 en 50 tot 23 car. te rug te brengen. Stand na 17 btr. tot 364341 voor Moons. Nadat beide spelers eenige las tige ballen gemist hebben, denken wij Moons te zien winnen, maarhij mist de laatste car. Soussa lostte direct eenige moeilijkheden op en had spoedig de ballen in goede positie. Jammerlijk miste hij op 380 een moeilijke stoot, kreeg zelfs nog een kans, doch maakte ook daar geen gebruik van, waarna Moons op de hem eigene pittige wijze de partij be- siste. pnt. brt. h.s. gem. Moons 400 21 93 19.04 'Soussa 380 20 79 19.— De beide laatste matches begonnen eerst na half twaalf en zullen waarschijnlijk pas om streeks 2 uur beëindigd zijn. Duivensport „Vooruit" Zondag J.l. hield bovengenoemde vereeniging een wed vlucht vanaf Noyon (Frankrijk), afst. 337 K.M. De eerste en eereprijs werd gewonnen door den heer C. P. Weijers. De uitslag is als volgt: 1. C. P. Weijers, geconstateerd om 11.00.15 uur, 2. Gebr. Houtzager, 3. A. v. Riek, 4. J. Bekkers, 5. L. Kraay, 6. B. Boot, Lisse, 7 en 8. A. v. Riek, 9. H. M. J. Willemse, ?0. S. Weber, 11. L. Kraay, 12. W. Buschman. Lisse, 13. C. P. Weijers, 14. H. M. J. Wil lemse, 15. P. Annard, 16. J. Bekkers, 17. W. Buschman, 18. P. J. v. d. Aar, 19. W. Buschman, 20. idem. Zondag a.s. Wedvlucht vanaf Tourj (Frankrijk), afstand 509 K.M. Het Nederlandsche elftal, dat gisteravond tegen Urnguaye een eervolle 02-nederlaag leed- Staande van 1. n. r.: v. d. Meulen, v. Boxtel, Denis, Buitenweg, trainer Geendenning, Freeze, v. Kol, Elfring. Knielend: Gehring, Weber, Massy, T. Heel Uit den wedstrijd Nederland Uruguay. U. d. Meiden onderbreekt een aanval van ome tegenstanders. Arremon, Cea, Borjas, Scarone, Urdlnaran, Gestlde, Fernandez, Andrade, Arispe, Nasazzi, Mazali. URUGUAY. Prompt zeven uur laat scheidsrechter Lan- genus tossen. Denis wint den toss en verkiest eerst met den wind mee te spelen. 7.01 uur trapt Borjas voor de Uruguayers af. Direct zitten de blauwhemden voor het Oranje doel, waar Denis redt. Weber krijgt den bal te pakken maar strandt op Andrade. Als Bui tenweg aanvalt redt Arispe. Even later on derbreekt Nasazzio een aanval van Gehring. Massy plaatst naar Buitenweg, doch Arispe onderbreekt. Een snelle aanval van Arremon loopt dood op Van Kol. Als Freeze De Uruguaysche reserves en spelers zin gen him elftal als het weer ln het veld komt, een hymne toe. Om 8 uur begint de tweede helft. Buitenweg speelt nu midvoor. Freeze rechtsbinnen. Het gaat nu aanvan kelijk beter. Bij een voorzet van Weber redt de keeper. Van Kol trapt over den bal heen. Urdmaren komt alleen voor Van der Meu len. Deze redt trappend. Buitenweg krijgt een kans, maar hij valt. Arremon zet voor, Borjas schiet naast. Ur- dinaren schiet hoog over. Bij een through- pass is Buitenweg te langzaam. Andrade speelt schitterend en oogst telkens applaus. Als Weber een bal in zijn maag krijgt, wordt even gestopt. De spil Fernandez schiet van verre hoog over. Van Heel haakt, An drade neemt den vrijen trap, die weggewerkt wordt. Een kogel van Arremon suist buiten bereik van Van der Meulen naast. Uruguay valt geregeld aan. Van Boxtel doet in deze periode best werfc Scarone komt alleen voor Van der Meulen en lost een keihard schot, dat door den doelman schitterend corner wordt getipt. Wanneer Denis tegen den grond geworpen wordt, gaat er een oorver- doovend gefluit op. Dan plaatst Buitenweg naar Elfring, de bal wordt gestopt. Massy neemt een vrijen trap, Andrade redt. Wan neer Van Kol denkt dat het offside is, blijft hij staan ,doch Van der Meulen redt. De Uruguayers op de tribune moedigen hun landgenooten aan door een rythmisch geroep U-r-u-g-u-a-y. Elfring lost een hoog vleugelschot, dat de keeper corner stompt. Elfring zet laag voor. Buitenweg schiet van dichtbij naast. Een kogel van Gehring wordt door den keeper fraai gestopt. Holland wordt nu sterker. Alle doorbraken van Uruguay stranden op het buitenspelvalletje. Een fraaie kopbal van Freeze uit een voorzet van Weber wordt door den keeper schitterend gehouden. Uruguay wordt dan weer sterker. Van der Meulen stopt een schuiver van Scarone. Freeze kopt te zacht in, de keeper stopt. Van Heel raakt geblesseerd, wederom wordt ge stopt. Arremon neemt een corner, maar Van Boxtel redt. Arremon schiet van verre op de bovenlat. De spil Fernandez drijft op. Bor jas passeert Denis en Van der Meulen redt. Even later krijgt Urdinaren den bal. Hij drijft even op en plaatst naar Scarone, die via de lat inschiet. 20. Er is dan nog vier minuten te spelen. Het publiek verlaat reeds het terrein. Uruguay blijft aanvallen. Scarone schiet naast. In de laatste minuut zet Elfring voor, Freeze schiet tegen het kruispunt van lat en paal. Elfring zet weer voor. Buitenweg treuzelt; de kans is verkeken. Het eindsignaal brengt Urug uay een verdiende 20-zege. Holland is dus uitgesloten van verdere deelneming. Spel en spelers Gelukkig de cris behoort tot het verleden. In den minimum tijd van eendag of zes heeft bijna heel voetballend Holland zich zelf stapel mesjokke gemaakt. Kaarten zijn er verkocht voor tien, twintig, vijftig, zestig gulden per stuk zelfs. Dit zijn bedragen die velen in den trein, te Amsterdam en ook elders hebben zien betalen. We spreken dan nog maar niet eens van veel fantastischer sommen, die volgens de geruchten betaald zouden zijn. Het aller gekste van deze idiote transacties is nog dat menschen die het bestaan van den voetbal nauwelijks kenden er zich mee bemoeiden. Misschien zijn zij het zelfs wel geweest, die de markt tot zoo'n ongekende hoogte hebben •pgejaagd. Intusschen schijnt de voordeeligste han del Maandag en Dinsdag te zijn gedreven. Woensdagavond werden er in de omgeving van het Stadion nog wel plaatsen verkocht, doch niet zoo druk meer. De berichten in de ochtendbladen over valsche plaatslaewijzen hadden de menschen blijkbaar toch huiverig gemaakt. Lang voor den aanvang van den wedstrijd spoedden de gelukkige bezitters der kleine 40.000 plaatsbewijzen zich naar het nieuwe Stadion. De regeling was, natuurlijk, uitstekend, en zonder eenig gedrang loosde de breede Am- stelveensche weg de gelukkigen door de vele tourniquets het Stadion binnen. Het autopark was thans een speciale stu die waard en het plein voor het Stadion ge leek Parijs op haar breedst voor zoover dit het verkeer betrof. Maar alles was uitstekend geregeld en tegen zevenen had ieder binnen de machtige muren van het nieuwe Stadion zijn plaatsje gevonden. Aanwezig waren Z. K. H. Prins Hendrik, eenige ministers, B. en W. en de meeste ge meenteraadsleden van Amsterdam en vele andere autoriteiten. Ook de loge van het Internationaal Olympisch Comité was thans voor het eerst in dit tournooi geheel gevuld. Alles was in spanning voor den wedstrijd, die op het punt stond aan te vangen. In het telegraafkantoor van het Olympisch Stadion werd reeds hard gewerkt: de buiten landsche journalisten seinden reeds tele grammen met mededeelingen omtrent de enorme belangstelling voor dezen wedstrijd. Een kwartier voor het begin was er geen plaatsje in het Olympisch Stadion meer on bezet. DE WEDSTRIJD In den Marathontoren heeft de welbeken de hoornblazer van het oude stadion post gevat en zijn geluid klinkt van 40 M. hoogte •ver de wachtende toeschouwers. Om kwart voor zeven verkeert alles in een nerveuze stemming. De stevige wind staat van doel tot doel en doet de vlaggen wapperen. Onder het spelen van het Wilhelmus dat alom meegezongen wordt, neemt Z. K. H. Prins Hendrik plaats in de eere-loge. De plaateen voor de deelnemers aan het voetbaltoumooi «tjn geheel bezet. Even voor zeven uur komen de Uruguayers ln blauwe hemden en zwarte broeken in het veld. Zij begeven zich eerst naar de eere tribune, dan naar de Marathon-tribune om het publiek hun groet te brengen. De Nederlanders verschijnen in witte broe ken en nieuwe shirts van een veel lichter kleur oranje dan tot dusverre. De ballen- Jongens in hun rood-wit-blauw gestreepte shirts stellen zich langs de lijnen op, de fotografen en film-operateurs verrichten hun taak. De elftallen stellen zich als volgt op: HOLLAND: Van der Meulen. Denis, Van Kol, Van Boxtel, Massy, Van Heel, Klfring. Buitenweg, Freeze, Gehring, Weber. Ja, verdiend was de overwinning voor deze Zuid-Amerikaansche voetbal-virtuoozen zeer zeker. De uitslag 02 is nog maar een bescheiden uitdrukking van de technische meerderheid onzer tegenstanders en even eens van de krachtsverhouding in het veld en indien v. d. Meulen ons heiligdom niet zoo uitstekend had bewaaktVoegen we hieraan toe, dat onze voorspelers, en meer speciaal het binnentrio, slechts bij hooge uitzondering een kans wisten te scheppen, waaruit een doelpunt mocht worden ver wacht, dan behoeft over de cijfers waarmee we Mop lsregen niets meer te worden ge zegd. Het resultaat tegen deze voetbal meesters is echter hoogst eervol. Holland heeft er Van gemaakt wat er van te ma ken viel. Nog nimmer heeft ons team zich met zoo veel vuur in den strijd geworpen als dit gisterenavond het geval was. Als leeuwen hebben ze gevochten en het rèsultaat hier van was, dat de strijd gedurende een be langrijk deel van den speeltijd verdeeld is geweest. Zoo verbluffend was het tempo waarmede de onzen startten, dat Manzall al een schot te verwerken had gekregen ën er bovendien reeds een hoekschop op zijn doel was genomen, voor de tegenstanders er goed en wel aan te pas kwamen. Geen team zou een dergelijk tempo twee maal drie kwartier kunnen volhouden en voor onze jongens was dat eveneens een onmogelijkheid. Gaandeweg werden de Uru- gueezen dan ook gevaarlijker en het eerste doelpunt kwam zij 't dan ook door uit stekend keepen van v. d. Meulen eerst na 20 minuten niet onverwacht. Een ding was er waarin de onzen hun tegenstanders verre de baas waren. Dit was het reeds zoo vaak in toepassing gebrachte buitenspel-valletje, waar Scadrone, Borjas en hun kornuiten herhaaldelijk met de groot ste welwillendheid in tippelden. Toch was deze tamelijk riskante strijdmethode oor zaak van het tweede Uruqueesche doelpunt. De voorhoede der Zuid-Amerikanen had zich toen handig op één lijn met onze backs opgesteld en Langinus liet, o.i. terecht, doorspelen toen Arremon den bal kreeg. naar Weber plaatst, schiet deze van verre. De keeper stopt. Bij een nieuwen aanval van Weber trapt Andrade corner. De hoekschop komt hoog voor, maar in de scrimmage schiet Massy naast. Ten tweeden male ver oorzaakt Andrade een corner, die door van Boxtel wordt over geschoten. Een vrije trap tegen van Boxtel wordt door Massy wegge werkt. Scarone krijgt een goede kans, maar staat offside. De Hollanders, die wat zenuwachtig begon nen, komen er nu beter in. Handig spel van Borjas geeft Urdlnaran een kans. Van Kol redt. Het spel staat nu niet op hoog peil. Denis pingelt, wordt gepasseerd, Scarone rent alleen op goal af en schiet hoog in. Van der Meulen stopt den bal meesterlijk. Gestide plaatst hoog voor, Gehring redt. Uruguay valt nu voortdurend aan. Bij fraai samen spel der rechterwing krijgt Arremon een kans, doch hij schiet hoog over. Goed kop- werk van Denis brengt den bal over de helft, maar steeds komen de blauwen terug. Van Kol redt als Denis gecasseerd is. Denis zet de tegenstanders telkens offside, wat de scheidsrechter goed ziet. Na twintig minuten krijgt Scarone den bal vrij toegespeeld. Hij schiet onhoudbaar in den rechter-benedenhoek in. En het is 10 voor Uruguay. Holland valt dan aan. De keeper stopt het schot van Freeze. Een nieuwe kans voor Scarone loopt dood in offside. Andrade pas seert dan ettelijke spelers en plaatst naar Urdinaren, Massy, redt. Bij een vrijen trap op het middenveld plaatst Van Kol naar voren. Nasazzi redt. Andrade is nog even slangenmenschachtig als in 1924 en oogst telkens applaus. Massy raakt licht aan het hoofd verwond, maar speelt door. Een kopbal van Freeze gaat naast; Van der Meulen grijpt den bal weg voor de voeten van Borjas. Er is dan 33 minuten gespeeld. Uruguay is steeds ster ker. Als Massy haakt zet Gestide den vrijen schop hoog voor. Borjas staat offside. Ons voorhoedespel is zwak. Van Heel schiet verre over. Weber zet hoog voor, de keeper redt. Holland wordt nu even sterker. Dan trapt Van Kol over den bal heen, Bor jas rent op goal af, maar schiet gelukkig naast. Massy neemt een vrijen trap in het middenveld, waarbij Weber den bal krijgt en naast schiet. Weber veroorzaakt een vrijen trap, Van Kol redt. Dan schiet Urdinaren tegen de lat buiten bereik van Van der Meulen. De rust treedt in met 10 voor Uruguay. De tweede helft

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 8