Stadsnieuws. KENNEMERLAND ■Hgï V erkeersenge vallen H Maria-Slic'ufing Aanbesteding. BILJARTEN Voor de Stille Armen. (Bijkantoor van de N. Haarl. Courant voor Kennemerland BREESTRAAT 121 BEVERWIJK Tel. 2213) Marktbericht P'iksvischafslag Ned. R.-K. Bond voor Ziekenverpleegsters Pro Juventute BURGERLIJKE STAND Ontvangsten ten Stadhulze. Gevonden dieren en voorwerpen Nutsspaarbank Een inbraak te Bloemendaal Het kampeeren te Zandvoort Verdronken De W 63 van IJmuiden vertrokken Personalia. N. V. voorheen P. C. André de la Porte en Co. Aangehouden. Waarschuwing. De Processie naar St. Jeroen te Noordwijk VELSEN IJMUIDEN BEVERWIJK WIJK AAN ZEE EN DUIN. HEEMSKERK CASTRICUM UIT DEN OMTRFJ' HEEMSTEDE HAARLEMMERMEER VIJFHUIZEN HILLEGOM BLOEMENDAAL lederen middag van 2-3 uur Polikliniek in Mei 1928: 213 busjes met totaal 2711.05; Aantal kluisloketten verhuurd op 31 Mei 1928: 121. Hedenmorgen werd in het Bureau van Openbare Werken, Jansstraat 24, alhier, aanbesteed de levering van 110.000 stuks Basaltine- legels. Ingekomen waren 12 biljetten: De inschrijving was als volgt: Firma v. Dijk Jr., Alphen a. d. Rijn voor 123.Ned. Basalt Mij., Amsterdam f 134.(ingeschreven voor 55.000 stuks); N. V. Bouwmaterialenhandel v. h. M. Luy- fcen, Lekkerkerk, voor 155.N. V. Grotius, Haarlem 113.70; H. C. v. Meeuwen, Haar lem 126.85; Gebrs. v. Peteghem, Haarlem f 115.(voor 10.000 stuks); F. Fhilippo, Haarlem 125.N. V. „de Hoop", Temeu- zen 113.64; N. V. Betondakmij. te Arkel Z.-H140: F. P. Bos Zn., Alphen aan d. Rijn 123.Holl. Basaltine Mij., Rot terdam 126.—; N. V. „De Metroon", te De Steeg 147.50. 133.50 (canasttegels). De prijzen zijn per 1000 stuks. De gunning zal nader worden bekend ge maakt. BILJARD-SEANCE HASSELMAN—MAURI Eene bijzondere ontmoeting had giste renavond plaats in het café van den heer Staal, exploitant de heer Heilager, Gen. Cronjéstraat. Voordat de wedstrijd een aanvang nam werd er een partij gespeeld tusschen de hee- ren Hasselman en v. K. met een uitslag van 150 voor Hasselman en 37 voor den heer v. K. De tweede partij door den heer Mauri en den heer Z. met een uitslag van 118 voor den heer Mauri en 50 voor den heer Z. De seance die gegeven werd door de beide profs, bestond uit een partij van 400 caram boles. Hiervan was de uitslag in 24 beurten de heer Hasselman 400 met hoogste serie 54 en de heer Mauri 185, met hoogste serie 39 car. Tot slot werden verschillende kunst- en fantasie-stooten gegeven. Ingekomen: J. M25.— t. e. v. d. H. Theresia, uit dankbaarh. 1.25 Mislukking en tegenslag brengen menig man op den weg naar succes. Wy hopen, dat dit velen onzer Stille Ar men ook moge overkomen en wij trachten ze moedig te houden door ze in de gelegen heid te stellen het opnieuw ofhet an- 1 ders te probeeren. Zoo zijn er in het leven weer velen geslaagd en met de hulp van God, die een trouw vriend is en bij alle verdrukking van zijn vriend standvastig blijft, verwachten wij er velen weer te doen Slagen. Volhouden en vertrouwen. Zoo doen ook wij en wij probeeren het steeds opnieuw om onze kas op peil te hou den. Ons vragen lijkt vaak een mislukking, best, als die mislukking ons ook maar voert op den weg naar succes. Kom, tast eens toe, gun en breng ons weer eens een succes, dat moed geeft! Uwe bijdragen worden gaarne in ont vangst genomen aan het bureau dezer cou rant en aan het adres van den penning meester Gasthuissingel 64. Tarbot, per K.G 1.15 0.42 Griet, per 50 K.G 32.— 16.— Tong, per K.G 1.60 0.50 Zetschol, per 50 K.G 20.— 17.— Kleine Schol, per 50 K.G. 22.— 1.50 Bot, per 50 K.G 8.— 3.20 Schar, per 50 K.G 7.— 2.40 Pieterman en Poon, per 50 K.G. 13.— 3.60 Gullen, per 50 K.G tt 19.— De groote feestelijke Jaarvergadering van den Ned. R.K. Bond voor Ziekenverpleegsters zal dit jaar gehouden worden op Dinsdag 5 Juni in de bovenzalen van „Restaurant Brinkman", Groote Markt, Haarlem. Door het Bestuur van den Nederlandschen Roomsch Katholieken Bond van Ziekenver pleegsters zijn, in de verschillende deelen van ons land, Bureaux gevestigd, waar men bij bevalling of bij ziekte goed geschoolde, ge diplomeerde, verpleegsters kan aanvragen. Voor Haarlem en omstreken heeft het Bu reau zijn zetel: Bloemhofstraat 1, Telefoon 11671; de Directrice, mejuffr. H. Simons zorgt steeds dat zoo spoedig mogelijk de gewensch- te hulp aanwezig is. Gediplomeerde Zusters kunnen zich ten al len tijde aan dit adres doen inschrijven. De Directrice verstrekt gaarne alle verde re inlichtingen; terwijl in onze Kerken, in onze Roomsche Ziekenhuizen en bij de R.K. Heeren Doctoren kaarten zijn opgehangen, waarop de verschillende tarieven, volgens klassen ingedeeld, zijn vermeld. Onder de aandacht van belangstellenden wordt gebracht, dat een deel der voor de ver loting ten bate van de Vereeniging Pro Ju ventute bestemde voorwerpen thans liggen uitgestald in een der etalagekasten, raam Zijlstraat, van het Heerenmodemagazijn „N. Londen", Barteljorisstraat, hoek Zijlstraat, waar tevens na de trekking op 9 Juni a.s. de trekkingslijst zal worden bekend gemaakt. Ondertrouwd: 31 Mei, T. J. Beumer en J. Veenhuis; A. Bantjes en J. M. S. Kat, M. Witziers en L. H. Naaktgeboren; A. Kaufmann en J. v. Leeuwen, H. Hagoort en N. Bel; J. A. Snoijink en E. Leijendek- kers, H. A. Duin en J. Schippers. Getrouwd: 31 Mei. J. C. Willemse en A. M. Corsten; H. T Ronde en M. v. d. Vel de; A. T. J. M. Stokman en K. Spiegel; C. A. Dreijer en J. H. Bouman; A. P. H. Goossen en J. M Figge; G. Beun en J. H. Schipper; J. Vreugdenhil en M. Kooij. Geboren: 30 Mei, A. M. RoosEggerpat z.; E. M. HetemBalm, z.; B. Spanheimer Rüppert, d.; A. C. HarrenGoedhart, d. 27 Mei: G. JurgensGoedhart, d.; 30 Mei M. A. M. Mulderv. d. Zijde, z. Overleden: 30 Mel, J. M. Hooijen—Kau wenberg, 73 jr.. Kampersingel; G. Jansen, 66 jaar, Da Costastraat; R. v. Eijk—de Bruin, 79 jaar, Wouwermanstraat. Burgemeester en Wethouders zulleo ten Raadhuize officieel ontvangen: 1. op Maandag 11 Juni a.s., des voor middags 11 uur, den Nederl. R.K. Volks bond (diocees Haarlem); 2. op Dondvdag 14 Juni as. des voor middags kwart over 11 uur het Neder- landsch Instituut voor Volkshuisvesting en Stedebouw. Terug te bekomen bij: W. de Graaf, Es- schilderstraat 46, zilveren armband; Nilant, Wilhelminapark 27, duimstok; W. Bosse, Nassaustraat 16, fluit; Th. Schaap, Kanarie straat 75, zwart hondje; G. Sprokkreef. Be- gynesteeg la, herdershond; D. Merkesteijn N. Heiligland 6, gele regenjas; G. Jansen, W. Heerenstraat 57, roode muts; A. v. Nor den, Ged. Voldersgracht 17zw., portemon- naie met inhoud; J. Alders, Gen. Cronjé straat 20, pakje manufacturen; F. Damen Amsterdamschevaart 188, hondenpenning 1806/28; R. Stimme, Paus Leostraat 28, pa ra pluie, tompouce; Bur. van Politie, Smede- straat, rijwielpomp en rozenkrans; S. Men- sink, v. 't Hofstraat 130, rijwielbelasting- merk; A. Esser, Gen. Joubertstr. 28, idem; C. Weijers, Javastraat 60, idem, ten name van Vonk; Van Brugge, Antoniestraat 75, heerenrijwiel; G. Kok, Korte Hofstraat 7. rolletjes van een stoel; S. Grit, Lekstr. 25, papieren roos; B. v. d. Schaaf, Kloppersin gel 173, sierspeld; Griek, Ged. Schalkburger- gracht 7rood, springtouw; A. Gou, Klooster straat 56rood, witte zakdoeken. Vergelijkend overzicht over Mei 19281927. Aantal behandelde posten 13647, v.j. 12404; aantal inlagen 10222, v. J. 9505; aantal te rugbetalingen 3425, v. J. 2899; Ingelegd 569631.85 M. v. J. 459.076.18 Terugbe taald 502.554,33, v. J. 372.053.70^; Meer ingelegd 67.077.52K v. j. 87.022.48; Aan tal nieuwe boekjes 271, v. j. 247; Aantal afbetaalde boekjes 115, v. j. 95; Spaarbus- les op 31 Mei 1928 in omloop: 2212; Geledigd Een rare sensatie Hedennacht is in de villa van de familie C. op den Bergweg, hoek Brederodeweg, een inbreker geslopen. De heer C. en zijn zoon, sliepen op dezelfde slaapkamer en waren reeds ter ruste. De heer C. werd omstreeks 12 uur door een weinig gestommel wakker. Hij meende, dat door het openstaande raam een vogel binnengekomen was, wat vroeger ook wel eens gebeurd was. De heer C. stond op en zonder het licht aan te draaien liep hij langs het ledikant van zijn zoon, zag iets op den grond liggen en meende dat een deken van het ledikant was gevallen. Hij wilde deze oprapen en greep op een mans persoon, die ijlings de vlucht nam door het openstaande raam sprong en op straat ver dween. Men kan zich indenken, dat de heer C. vreeselijk schrok en van het geval on middellijk kennis gaf aan de politie, die spoedig ter plaatse was en de zaak verder onderzocht. Zoover na te gaan was, is er niets ontvreemd. De inbreker is vermoede lijk aan den Bergweg op het ijzeren hek geklommen en is zoo door het open raam binnengekomen. Een geluk dat de heer C. spoedig wakker werd en erger voorkomen is. Voor het kampeeren te Zandvoort is in het zuidelijk deel der gemeente een terrein Ingericht. Het is thans zoo goed als gereed gekomen en zal weldra in gebruik geno men kunnen worden. Het drie-jarig dochtertje van den Woemist T. te Haarlemmermeer geraakte bij het spelen in de sloot aan den kant van den weg. Toen men het bemerkte, waren de levensgeesten reeds geweken. Het watervliegtuig W. 63, dat wegens een motordefect nabij Noordwyk in zee moest dalen, doch later, na voorloopig herstel daarvan, toch nog IJmuiden op eigen kracht kon bereiken, is thans vandaar naar de Mok verder gegaan, om de schade daar ge- geheel te laten herstellen. Benoemd tot deskundige bij de examens van de Binnenvaart de heer E. Wildeboer, Hoofdmachinist by de Amsterd. Waterlei ding te Heemstede. Bij de op 29 en 30 Mei 1.1. te Utrecht ge houden examens, tot verkrijging van Diplo ma van ambtenaar van Politie, georgani seerd door den Bond van christeiyke Poli- tie-ambtenaren in Nederland, is geslaagd onze stadgenoot de heer C. Ligtvoet. In de gisteren gehouden algemeene verga dering van aandeelhouders der N. V. voor heen P. C. André de la Porte en Co. te Haarlem werd besloten, het voordeelig saldo geheel te reserveeren. Biykens het verslag bleek het jaar niet ongunstig geweest te zyn voor de vennootschap. Door de recherche is aangehouden C. H. 29 jaar. los werkman wonende alhier, ver dacht van rijwieldiefstal te Haarlem ge pleegd. De man is in verzekerde bewaring gesteld. De Commissaris van Politie te Haarlem geeft een ieder in overweging, om alvorens in relatie te treden met Bernaraus Ferdi nand Fortgens, geboren te Haarlem, 18 Jan. 1897. rywiel- en motorhersteller, wonende te Haarlem, zonder bekend adres, aan zijn bureau: afd. Justioneele Dienst, inlichtingen in te winnen. De f 50.000 Een groep van het trampersoneel der N.Z.H.T. was Woensdag fortuiniyk door een gedeelte van de 50.000 te trekken. De wel kome buit werd met gejuich onder de ge lukkigen verdeeld. Zondag a.s. wordt door den heer Th. B. M. Bonsen, broedermeester voor Haarlem, voor den verkoop van kaartjes zitting gehouden in het Patronaatsgebouw, Leldschevaart 144, nè de H.H. Missen van 9 uur en half elf, alsook na het Lof. Verder zyn de spoorkaartjes nog alle da gen verkrygbaar by den heer J. Verhoogd, sigarenwinkelier Leldschevaart 142, den heer N. Kraakman, sigarenwinkelier, Plein no. 11, den heer W. J. P. de Jong, Warmoesstraat 24. STAAT VAN BESOMMINGEN van de heden aan den Rijksvischafslag aan gekomen: STOOMTRAWLERS Kennemerduin 1666. Forward 668. KOTTERS E. 114 509.— E. 319 693.— LOGGERS K.W. 44 470.— Aanrijding te Santpoort Donderdagavond ongeveer half negen had op de Wiistelaan te Santpoort een aanry- ding plaats. De vrachtauto der firma S. passeerde een ander motorrijtuig en geraakte daardoor even het stuur kwijt. Daarby werd een wielrijder aangereden en :egen den grond geworpen. Binnengedragen bij de familie v. d. H. con stateerde de inmiddels ontboden dokter De Groot, dat de aangereden een enkelkneu zing had opgeloopen. Ook was het hoofd niet ernstig gewond. HET VOORSTEL INZAKE DE INVOERING VAN EEN DANSVERBOD B. en W. adviseeren afwijzend Men wU strengere bepalingen omtrent den leeftyd In de raadsvergadering van 3 April J.l. werd in handen van B. en W. gesteld om prae-advies, een voorstel van de leden F. P. Vermeulen, H. Homburg en A. Krijger, waarby B. en W. werden uitgenoodigd, om in een der eerstvolgende raadsvergaderingen aan de orde te stellen een aanvulling en, voor zoover noodig, wijziging van de alge meene politie-verordening, om te komen tot een verbod van dansen in het openbaar. B. en W. hebben omtrent deze aangele genheid het advies ingewonnen van de Commissie van voorbereiding voor de plaat- seiyke strafwetgeving, welke hun het vol gende mededeelde: „Wy hebben de eer U mede te deelen, fat wy de opname van een bepaling in de Al gemeene Politieverordening, om het dansen in het openbaar te verbieden, niet noodig achten. Zonder toestemming van den Bur gemeester is het openbaar dansen in deze gemeente verboden en wy zyn van oordeel, dat veilig aan den Burgemeester kan wor den overgelaten eventueele uitwassen, zoo veel mogelijk, tegen te gaan." Tevens is door hen het oordeel gevraagd van den Commissaris van Politie, die be richtte, dat hem nimmer klachten hebben bereikt, omtrent wanordeiykheden in de openbare dansgelegenheden. Hij vindt het standpunt van de hiervoren genoemde Com missie volkomen juist. Hij acht het evenwel gewenscht, dat alsnog in de dans vergunnin gen de voorwaarde opgenomen wordt, dat personen beneden den leeftijd van 18 jarer. niet mogen worden toegelaten. zy kunnen zich met de bovenstaande ad viezen vereenigen. Ook zy zien niet in. waarom het noodig zou zijn in den bestaan cien toestand verandering te brengen. In deze gemeente zyn thans twee inrichtingen, waarvoor vergunning is verleend tot het dansen in het openbaar, n.l. „Cycloop" en „Thalia" De vergunningen zijn geldig voor eiken werkdag van 3 tot 10.30 uur namid" dag en op Zon- en feestdagen van 35 en van 710.30 uur namiddag. Aan de ver gunning aan den exploitant van „Cycloop" is de voorwaarde verborden, dat in de zaal, waarvoor de dansvergunning geldt, geen sterke drank en aan vrouwelijke personen geen alcoholhoudende drank mag worden verstrekt. Verder wordt aan eiken daarvoor in aan merking komenden caféhouder, indien hij dit verzoekt, gedurende de zes wintermaan den vergunning verleend tot het houden van 13 openbare dansavonden van 7 tot 10.45 uur namiddag. De Burgemeester heeft zich bereid ver klaard, aan alle vergunningen voor het dansen in het openbaar de voorwaarde te verbinden, dat in de zaal geen sterke drank en aan vrouwelijke personen geen alcohol houdende drank mag worden verstrekt, en dat personen beneden 18 jaar niet mogen worden toegelaten. Op grond van het vorenstaande stellen B. en W. den raad voor, afwijzend op het voorstel te beschikken. Aanleg van een straat B. en W. vra gen den raad een crediet van 27650 voor den aanleg van de geprojecteerde straat van de Burgemeester Enschedélaan af tot den Bredercdeweg. Aankoop grond B. en W. stellen voor. aan te koopen, voor den prijs van 225.50, een strook grond ter oppervlakte van 78 M2, gelegen op den hoek van den Zee weg en den Velseaduinweg te IJmuiden. Verkoop grond B. en W. stellen voor, aan K. Bakker te IJmuiden, een gedeelte bouwterrein te verkoopen, ter grootte van ongeveer 300 M2, liggende langs den Zee weg, voor den prys van 8 per M2. Voor den raad By de rondvraag in de raadsvergadering van 24 April 1928 werd door het lid, den heer C. P. J. Maas, ver zocht, in de bestekken der gemeente be palingen op te nemen omtrent de looneu der arbeiders in dienst van aannemers voor het vervoer van materialen. B. en V/. dee len thans mede, dat in den vervolge op deze aannemers in de bestekken de Algemeene Bepalingen, toepasseiyk op de werken van den dienst van het bedryf openbare wer ken der gemeente Velsen (A.B.V.) van toe passing zullen worden verklaard. Bedevaart naar Heiloo. Gisteravond vergaderde voor het eerst na de oprichting de vereeniging „Stille Omgang" in het lokaal boven de Zusterschool. Besloten werd om op Zondag 10 Juni as. naar Helïoo op te trekken. Algemeen was men van meening dat we zooveel mogeiyk gezameniyk moeten optrekken, zoodat het bestuur werd opgedragen zich in verbinding te stellen, met den stationschef om een ge- zelschapskaart aan te vragen. Stichting Christelijke School B. en W. adviseeren den raad, aan het verzoek van het bestuur der Vereeniging voor lager en meer uitgebreid lager schoolonderwys op Gereformeerden grondslag te IJmuiden, op diens verzoek de benoodigde gelden uit de gemeentekas te verstrekken voor de stich ting van een bijzondere lagere school in 't gedeelte van IJmuiden, gelegen ten Zuiden van de spoorlijn. PUBLIEKE VERKOOPING Gistermiddag werden ten overstaan van Notaris Donker in het Kennemer Theater om twee uur de volgende perceelen publiek verkocht: Een heerenhuis met schuur aan den heer L. Pielage te Velsen Nrd. voor 8710. Twee onbewoonbaar verklaarde woningen aan den heer S. Waterdrinker voor 850. Opgehouden werden twee woonhuizen aan de Assumburgerstraat 1 en 3, benevens een woonhuis met schuur gelegen Allcmaarsche- straatweg 248, wyk aan Duin, respectievelyk voor 4350, 3110 en 850. GEMEENTERAAD Gistermiddag vergaderde de gemeente raad, onder voorzitterschap van den bur gemeester Als eerste punt vermeldde de agenda het onderzoek naar den geloofsbrief van het nieu v benoemde raadslid, den heer B. Schelvis. De geloofsbrief werd door eon com missie onderzocht en in orde bevonden, zoo dat de heer Kruithof, namens de commissie leden tot toelating van den heer Schelvis kon adviseeren. De raad besloot dien overeenkomstig. Goedgekeurd werd het voorstel van B. en V/. om de woningen aan den Rijksstraat weg, nos 10 en 29, onbewoonbaar te ver klaren. Aan de orde was hierna de behandeling van een schryven van Beverwijk betreffende het houden van een bespreking omtrent eene oncerwysaangelegenheid. De voorzitter deelde mede,- dat in de laatstgehouden vergadering van den ge meenteraad van Beverwyk een voorstel van het bestuur dier gemeente aan de orde werd gesteld om de gemeenschappelijke regeling betreffende de toelating van leerlingen met de gemeente Wyk aan Duin, met ingang van 1 Januari 1929 op te zeggen. Enkele raadsleden waren toch echter van gevoelens, dat dit voorstel niet in het belang van belde gemeenten was, waarom zy het wenschelyk achtten om nog eens van gedachten te wis selen. Besloten werd dan ook, om den raad der gemeente Wyk aan Zee tot een bespre king over deze aangelegenheid waarbij de hoofden van scholen tegenwoordig zouden kunnen zijn uit te noodigen. De voorzitter merkte op, dat hy deze by- eenkomst van 2 gemeenteraden zeer zonder ling vond, en daarom had hy den raad by- eengeroepen om hierover een uitspraak uit te lokken. Spr. meende dat het college van B. en W. er is, voor het voeren der bespre kingen. En het gaat niet aan om nu, over de hoofden van B. en W. heen, nog eens als gemeenteraad daarover te gaan spreken. Het besluit, dat deze raad indertyd nam, om zelf een school te bouwen, was volkomen rationeel. Deze gemeente is toch niet af- tandsch geworden; zy kan zich zelf helpen. Maar spr. wilde het hierover niet hebben. Hij stelde enkel aan de orde de vraag, of aan de uitnoodiging gevolg moet worden ge geven. Spr. meende dat, wanneer de raad de uitnoodiging aanneemt, hij den verkeer den weg opgaat. De beteekenis erve» is, dat er een wig gedreven wordt, tusschen B. en W. en dan raad. Dat wilde spr. eruit. Volgens spr is er geen sprake van een minder goede verhouding tusschen het col lege van B. en W en het gemeentebestuur van Beverwijk. Dat is een sprookje. Spr. er kende dat Beverwijk steeds goed voor Wyk aan Duin heeft gezorgd en hij herinnerde er aan, dat de zakelijke besprekingen met Beverwyk voor gaslevering, etc. altijd zeer vlot verliepen Spr. meende echter, dat een verkeerde verhouding indsrdaad zou ont staan, wanneer man een bespreking gaat houden als waartoe de raad wordt uitge noodigd. De hear Priester merkts op, dat de termyn van 15 jaren, waarbinnen Wyk aan Duin geen schqol mag bouwen, eigenlijk het groote struikelblok was. De gemeente is niet zoo heel erg voor sclioolbouw. Spr. is voor een onderhandeling voor verkorting van dien termyn. De voorzitter meende, dat de voorzitter voor den Beverwijkschen raad, alvorens het bekende voorstel te doen, eerst de meening van zijn raadsledan had moetan vragen. Een school moet er gebouwd worden, hetzy door den een of den ander. Maar deze ge meente is mans genoag om 't zalf te doen. Wanneer Beverwyk bouwt moet daze ge meente er toch aan meebetalen Bezuiniging is dat niet. Spr. wess er op, dat Beverwyk practisch geen korteren termijn dan 15 jaar kan stel len. Dat zou spr. in zyn plaats ook niet ge daan hebben De heer Huender was geprikkeld door het voorstel van Beverwyk om de regeling op te zeggen: Spr. zag geen logisch verband tusschen het besluit van dezen raad om 'n school te bouwen en het voorstel aan dan Beverwij kschen raad om de regeling met 1 Januari op te zeggen. Daarmede hadden ze nog best zes maanden kunnen wachten Spr. ziet de zaak zóó, dat Bevsrwyic het in een zekere richting tracht te drijven. Spr. acht intusschen de bespreking niet tegen het gemeentebelang, 't Hindert niet of 't zonderling is. Als men er maar wyzer van wordt. De voorzitter bleef bij zyn meening en achtte deze soort bespreking uit den boozs. Als raadsleden met elkaar willen praten, dat gaat, maar laat men B. en W. er buiten houden. De heer Tervoost meende dat men op een maal genomen besluiten niet meer terug moet komen. De wethouder, de heer de Wildt, begreep niet waarom men deze bespreking wil. Wat is er tegen om zelf een school te bouwen. De heer Eerhard zeide, dat de zaak zeer eenvoudig is. Het gaat om de vraag: moeten we bouwen of niet bouwen. Spr. betoogt dat deze gemeente zelfstandig is en een eigen huishouding heeft, dus moet zy zelf bouwen. Intusschen voelde spr. sterk voor een toe komstige fusie met Beverwijk. Het samen gaan met Beverwyk achtte hy op den duur noodzakeiyk. Tegen de bespreking kan spr. geen bezwaar hebben. Het is volgens spr. heelemaal niet noodig, dat de voorzitter zich gecompromitteerd gevoeld door deze bespreking, waarby de zaak misschien eens goed bezien wordt. De heer Huender wyst er op, dat het hou den van de bespreking nog volstrekt niet behoeft te beteekenen, dat deze raad van zyn besluit afstapt. Spr. wil alleen de ge voelens der ouders eens hooren. De voorzitter blijft het houden der be spreking afraden. Het voorstel van B. en W. om de uitnoo diging niet aan te nemen wordt hierna in stemming gebracht en aangenomen met 6 tegen 4 stemmen. DE SPOORWEGHALTE AAN DE ZANDVOORTSCHELAAN. Aan de nieuwe spoorweghalte aan de Zandvoortschelaan wordt druk gearbeid. Dezer dagen komt men gereed met het leggen van de dwarsliggers. Dit werk Is des nachlfi verricht, in verband met het feit, dat het verkeer overdag niet gestoord mocht worden. Hierboven een kijkje op de nachtelijke werkzaamheden. Tegen stemden de heeren Gysberts, Pries ter, Huender en Eerhardt. Hierna volgde sluiting. Burgerlijke Stand van 15 t.m. 31 Mei Geboren: Cornells, z. v. A. Stangs en C. Bralcenhoff. Nicolaas Johannes, z. v. A. Boon en M. Voormeer. Petrus Cornelis, z. v. P. Koper en J. W. Vendel. Alida El'sa- beth Maria, d. v. G. H. Tuin en M. Ben- nlng. Maria Theresia, d. v. H. J. Schuur man en M. J. C. Tillemans. Overleden: Joannes Stengs, 7 j. Jacobus Stengs, 4 maanden. Cornelia M. Bleijen- daal, 27 j. Ondertrouwd: Jac. J. Tuyn en A. J. Schuyt. P. Brakenhoff en M. A. Nyman. J. Groot en C. P. Mooij. •=- J. Bakkum en G Molenaar. H. G. Duineveld en M. G. de Boer. Getrouwd: Jac. A. Vromestyn, 27 j. en Joh. M. Pekel, 24 j. J. Docter, 29 j. en J. Hout wipper, 25 j. Jac. de Wit, 34 j. en W. A. Schuyt, 26 j. C. Jac. Denneman, 26 j. en J. Baltes, 24 j. Burgeriyke Stand Getrouwd: J. van den Kommer en B. J. Hermanns, beiden wonende te Castricum. Geboren: Pieter, zoon van J. Mooy en A. van den Berg. Overleden: Jan de Boer, 75 jaar, arbeider, wonende te Krommen'e. Abram Pieter Kuperus, 20 dagen te Castricum. Zwaantje Gerrits-Kotten, 73 jaar te Castricum. Intocht C. de Ruijter Programma by den feesteiyken intocht van den Eerw. Heer C. dc Ruyter. 6 uur. Samenkomst der com missieleden op het Stationsplein. Ook de auto's worden op dit uur daar verwacht. 6 'A uur, Fanfarecorps, ruiters en versierde fiet sen aan den Scheipaal. 7 uur. Aankomst van den Neomist. Verwelkoming. T/2 uur, Lof. 8 uur. Hernieuwde opstelling van den stoet 8 y, uur. Aankomst te Bakkum. Ontbinding van den optocht. Des Zondags is te 10 uur de plechtige H. Mis, waaronder de Welerw. Zeergel. Heer J. Starrenburg, leeraar Hageveld de feestpredi katie zal houden, terwijl van 1 tot 2 X uur des namiddags de receptie zal gehouden wor den in de gymnastiekzaal van de byz. school, waarna een plechtig Lof met Te Deum den feestdag zal beë'ndigen. Onderwijs Naar we vernemen Is de heer A. Greuter alhier, sedert 1 jaar in het bezit van de lager akte onderwijs, thans voorloopig als assistent te werk gesteld aan de byz. lager school voor jongens alhier. Kruisverbond .,St. Jozef"Woensdag avond vergaderde het Kruis verhoed „St. Jo zef" in het R. K. Patronaatsgebouw. Omstreeks half negen opende de oomtter de heer J. Verzijlbergen de vergadering met gebed, en dankte de leden, welke ondanks het mooie weer toch ter vergadering waren ge komen. Dit was, volgens spr. begrijpelijk, omdat deze laatste seizoensvergadering een aantrekkelijk karakter had door de prijsver loting. Spr. hoopte, dat de vruchten vande zen avond er toe zouden bijdragen, dat het vergaderinr bezoek in de toekomst nog grooter zou worden. Hierna werden door den heer L. J. Floris de notulen der vorige vergadering voorgele zen Dooi den heer H. v. d. Berg werd verslag uitgebracht over de 24e Algemeene vergade ring van het Dioc. Kruisverbond. gehouden te Amsterdam Vervolgens werd overgegaan tot het verlo ten der prijzen, welke waren beschikbaar ge steld voor het trouwe vergadennp.bezoek, een attractie, welke ten zeerste bij de leden in den geest geva'len is. Hiervoor waren 7 prijzen beschikbaar, welke als volgt werden gewon nen G. P. Hageman Sr., G. P. Hageman Jr., L. J. Flons, I Verzijlbergen B. v. d. Meer, G. N v. Looy en Ant. Bos. Bij de rondvraag vroeg de heer v. d. Berg nog een 400 tal ouderbladen door de gemeen te te verspreiden. Hieraan zou worden vol daan De heer de Kok vroeg ol het niet wensche- lijk was eens een grooten propagandadag te organiseeren. D.t punt zou het Bestuur ern stig in overweging nemen. Nadat de heer v. d. Berg nog eenige waardeerende woorden had gesproken over het goede en onvermoeide bestuur sloot de voorzitter de vergadering met de aansporing om in net zomerseizoen op daadwerkelijke wijze te werken onder vrien den en kennissen door hen aan te sporen het werk der drankbestrijding van nader te be zien en te bestudeeren, en vooral de leden te bewerken in het komende seizoen trouw de vergadering bij te wonen. Vergadering tuinlieden Wcensdag hield bovengenoemde vereeniging in lokaal voor Chr, belangen eene vergadering. Vermoedelijk door het mooie weer was het bezoek niet als gewoonlijk. Om 8.15 uur open de de voorz. de vergadering, waarna de no tulen werden geleden en goedgekeurd. Ver volgens kwam wederom ter sprake de groote laarlijksche excursie. Uit de besprekingen bleek weer, dat het niet zoo gemakkelijk is, steeds weer een nieuw terrein te vinden, dat voldoet aan de eischen, die gesteld mogen worden voor zulk een excursie. Na langdurige bespreking werd besloten Driebergen als doel te houden en in de mor genuren de kweekerij van de firma Abbink en de buitenplaats „de Breul" te bezoeken en in de middaguren een bezoek te brengen aan de buitenplaats „Heijdepark". Als datum werd bepaald Donderdag 26 Juli. Voor deelname moet men zich opgeven uiterlijk op de eerstvolgende vergadering. Voor een kleine excursie zal getracht worden op 26 Juni toestemming tot een bezoek te krij gen op huize Careol in Aerdenhout. Ter keu ring waren ingezonden van den hee.v v. d. Ham, Sedem Syooldn, 10 punten van den heer H. v. Gurp. Lilium Langiflorum, 10 punten. Kropsalade primus van den heer C. v. Iperen, 8 punten. De heer v. Gurp hield eene inleiding over het kweeken der lelies, waaruit zeer leerzame besprekingen voortkwamen. Zoo o.a. over de grondsoorten, luisbestrijding, beplanting enz. De heer v. d. Ham besprak nog de behan deling der Sedems, en de heer v. Iperen de salade. Naar aanleiding dezer bespreking werden verschillende vragen gesteld en door inleiders beantwoord, waarna de rondvraag, waarbij eenige leerzame vragen werden gesteld, waar na nog ter sprake kwam de te houden Lathy- riskeuring, die voorloopig werd vastgesteld op begin Juli. Daarna sluiting. Besmettelijke ziekte. In de week van 2026 Mei hebben zich in deze gemeente 2 gevallen van roodvonk voorgedaan. Burgerl. Stand van 30 en 31 Mei 1928 Ceboren: Jan, z. v. B. van Nieuwkoop en R. van der Boon; Matje, d. v. A. W. de Vos en A. van Zijverden; Cornelis, z, v. P. Luclte en E. H. van Leeuwen; Aukje, d. v. tl. Bak ker en G. Miedema; Klaasje, d. v. G. T. Don ker en J. Speelman; Johannes Hendrikus, z. v. N. van Berkel en J. van der Horst; Maatje d. v. C. L. van Neuren en M. H. van Andel; bevenlooze d. v. H. Baf en G. J. Jongkind. Ondertrouwd: Jozias de Wolf, 34 j. en Dirk- 'e Molenaar 45 j. Dirk Paarlberg 26 j. en Ma ria Aafje Sleggers, 28 j. Adriaan Aarsen 23 j. -n Jantinna Kerzaan 21 j. Getrouwd: Ambrcsius Jan van der Pol, 23 j. en Poulina Cornelia Kreeft, 22 j. Antonius van Rooöen. 25 j. en Alida Maria Leiten 25 j. Cirk Poortvliet 28 j. en Kla'sma de Ron 25 j. Cornelis Maria Ruijgvoorn, 25 j. en Johanna Meirmans, 24 j. Overleden: Helena Beyk, 38 j. geh. met A. an Oosten. Onderwijs De heer A. van der Hor, hoofd van de openbare lagere school no. 1 aan den Hoofdweg bij den Spaarnwouderweg nabij de Lynden, alhier, heeft wegens gezondheidsre denen als zoodanig eervol ontslag gevraagd, met ingang van 1 Juli a s. Na eerst aan de openbare school no. 4 te Hoofddorp als onderwijzer werkzaam te zijn geweest, aanvaardde hij op 1 Maart 1893 zijne betrekking a's hoofd van school no. 1, welke betrekking hij al zoo ruim 30 jaren heeft ver vuld. Armbestuur Ds heer G. van Middelkoop "ilhier heeft eervol ontslag gevraagd als lid van het burgeviyk armbestuur dezer gemeen te voor wyk 7. Personal'a De heer W. Slob te Hoofd dorp is benoemd tot secretaris van de afdee- 'ing Noordholland van de nationale vereeni ging tot bevordering der paardenfokkerij en van de provinciale regelingscommissie in deze orovincie. HET HULDEBLIJK VOOR H. M. DE KONINGIN-MOEDER Woensdag en Donderdag zal te Vijfhuizen en omgeving door eenige jonge dames langs de huizen worden gecollecteerd voor het zoo reeds bekende doel, om te helpen by dragen aan het huldeblijk, aan te bieden aan H. M. de Koningin-Moeder. Begrijpelijk mag wor den verwacht, dat ieder een offertje zal bij dragen voor dit sympathieke doel. Personalia By Kon. besluit van 25 Mei is benoemd tot directeur van het post- en telegraafkantoor te Hillegom R. Dekker, thans hoofdcommies der posteryen en tele grafie, en zulks met ingang van 16 Juli 1928. Besmettelijke ziekte. In de week van 2026 Mei heeft zich in deze gemeente 1 geval van roodvonk voorgedaan. Burg. stand van 25 tot 31 Mei 1928 Ondertrouwd: P. van Son en Jkvr. M. A. Teixeira de Mattos Getrouwd: A. R. J. Bruin en G. E. Kro ner. Overleden: H. S. van Hall, 59 j., overl. te Haarlem. J. L. Talsma, 71 j.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 12