KENNEMERLAND BRONGEBOUW - HAARLEM OUDE EN MODERNE SCHILDERIJEN T KUNSTVEILING (Bijkantoor van de N. Haarl. Courant voor Kennemerland BREESTRAAT 121 BEVERWIJK - Tel. 22lS) VELSEN IJ?4UIDEN-OQST SANTPOORT HEEMSKERK CASTRICUM UIT DEN OMTREK Inbraak in de Haarlemmermeer HAARLEM ME RL IFDE. HOOFDDORP VIJFHUIZEN HAARLEMMERMEER NIEUW-VENNEP ZANDVOORT AMSTELVEEN NOORDWIJK O* WÈÊÈÊm i VOORHOUT. Coöp. FINANCIEN Levensverzekering My. ConcordiaU. A. SOCIAAL LEVEN R. K. Werkliedenverbond Groothertogin Anastasia? HOOGST BELANGRIJKE VAN OP WOENSDAG 6 JUNI A.S. N.M. 2 UUR TEN OVERST. VAN DEURW. VAN DEN BOSCH weken verklaard. De ziekte ls over het alge meen niet van kwaadaardigen aard. Stichting „Kath. Kring" De belang stelling van de zijde der leden betoond, voor de eerst algemeene ledenvergadering, welke door de Stichting .Katholieke Kring" was uitgeschreven, was zeer gering, een omstan digheid, welke trouwens wel in de lijn der verwachtingen lag. Maar degenen, die door hun aanwezigheid blijk gaven ook buiten 't bijwonen van de voorstellingen belang te stellen in het werk van den Kring, hebben zich den gang naar deze vergadering niet beklaagd, integendeel, zij kregen een bree- den kijk op 't Kringleven en werden volop in de gelegenheid gesteld hun meening ken baar te maken. Het gevolg daarvan was, dat zich over sommige punten bepaald ge animeerde discussies ontwikkelden. De voorzitter, de heer P. J. J. Haanen, heeft zijn te dien opzichte geuiten wensch wel in vervulling zien gaan. Voorts hoopte de voorzitter in zijn ope ningswoord, op een even aangename samen werking in het volgend seizoen en dankte de leden voor het in het bestuur getoonde vertrouwen, waardoor het geven van goede voorstellingen mogelijk werd. Bij onstentenis van den Kring-secretaris, den heer A. A. Post, die door ambtelijke redenen verhinderd was, werd het door hem samengesteld verslag door den heer E. Zwa ger gelezen In het verslag werd de oprich ting van de Stichting gememoreerd, alsmede haar voornaamste doel. Het aantal leden bedroeg 404, waarvan 289 te Beverwijk. Het restant is verdeeld over de gemeenten Vel- sen (IJmuiden-Driehuis)Heemskerk, As sendelft en Wijk-aan-Zee-en-Duin. De Commissie van Bijstand voor de ont spanningsavonden werd gevormd door de heeren Th. M. Luypen, J. L. P. Post en mr. J. A. B. Sanders. Aan deze heeren werd een bijzonder wooed van dank gebracht voor het moeilijke werk, dat door hen voor den Kring is verricht. De voorstellingen werden, zooals bekend, allen gegeven door de N. V. Ver. Rctterd. Hofstad Tooncel Tdir. Cor v. de Lugt Mel- sert) en wel „Leontientje" op 14 Nov. '27 „Het Politieraadsel" o_p 6 Febr. en „Hof- joden" op 16 April j.l. Bovendien werden op 9 Jan. en 16 Febr. twee avonden van kleinkunst gegeven, resp. door den Veluw- schen dichter-zanger Jan van Riemsdijk en zijn zoon en door Henri 't Sas en dien? echtgenoote. Op 2 Maart werd vervolgens voor de Kringleden nog een speciale Bioscoopavond belegd, waarop werd vertoond de St. Fran- ciscusfilm. Ook verleende de Kring zijn medewerking aan het organiseeren van een concert door de H.O.V. in onze gemeente. Lezingen en voordrachten werden in het afgeloopen sei zoen nog niet gehouden, omdat daarvoor de tijd van voorbereiding te kort was. Aan den secretaris werd, onder instemming van de aanwezigen, dank gebracht voor zijn keurig verslag. Artikelsgewljze kwam vervolgens het Huishoudelijk reglement in behandeling, dat na enkele kleine wijzigingen werd vastge steld. Blijkens het verslag van den penningmees ter, den heer J. H. v. d. Bergh, is de finan- ciee'.e toestand van de Stichting gezond en kon met voldoening gewag worden ge maakt van een batig saldo. Het rapport sloot met de opmerking, dat in het komend sei zoen zeker weer goede tooneolvoorstellingen kunnen worden gegeven, als de leden in de zelfde mate hun steun aan den Kring blij ven verleenen. Bij de bestuursverkiezing werd de aftre dende heer P. J. F. Seignette met meerder heid van stemmen herkozen. De bespreking voor het winterprogram- B' leverde een aangename gedachtenwis- 6eling op, waaraan door velen met zeer veei animo werd deelgenomen en waarin ver schillende wenschen werden kenbaar ge maakt. Het was reeds vrij laat, toen de voorzitter de vergadering met een woord van dank aan de aanwezigen kon sluiten. „Beverwijksche schaatsenwcdstrijd B. S. W." De directeur van den Rijkswaterstaat heeft than6 toestemming gegeven voor het houden van een wegschaatswedstrijd op de Breestraat, op 31 Juli 1928, zocdat thans met zekerheid kan worden medegedeeld, dat dit interessante sportfeest zal plaats vinden. De deelnemers zijn de meestbekende schaatsenrijders van ons land, o.a. Boot, Kos, Lex HaagKoning, Heiden, Mettes, Nico Pronk e.a. Zij waren dezelfden, die te Oslo Davos en St. Moritz reden voor het kam pioenschap en vóór de Olympische Spelen in den afgeloopen winter. Deze wedstrijd is de zesde in ons land en werd in het buitenland nog nimmer gehou den. Over de gehouden wedstrijden volgen hier onder eenige persberichtën. De „Maasbode" berichtte onder meer, dat de verschillende rijders onderling niet meer verschil maakten dan ongeveer 4/5 sec. en dat de eerste prijswinnaar T. Boot uit Purmerend over de 300 M. in 36 2/5 sec. deed. Terwijl aan de reeds gehouden wedstrijden gewoonlijk niet meer dan 5 h 6 rijders deelnamen, hebben zich voor den wedstrijd te Beverwijk reeds 23 rijders opgegeven. Men kan er overtuigd van zijn, dat deze wedstrijd zeer interessant zal zijn, temeer, daar volgens verklaringen van rijders de Breestraat een schitterende baan voor die sport is. Eerste plechtige H. Mis. Morgen (Zon dag) zal in de parochiekerk van de H. Agatha de Weleerw. Pater Leo Drieman O.E.S A. zijn eerste plechtige H. Mis opdra gen. Oorspronkelijk bestemd voor den ar beid in de Missies begon Zijneerw. in 1915 zijn studie in de Congregatie van de Paters v. h. Goddelijk Woord te Uden. Wijl Zijn eerw. later van dit ideaal moest afzien, ging hij over naar de Latijnsche School te Gemert om na afgelegd gymnasiaal eindexamen te treden in de orde van den H. Augustinus. Na een jaar noviciaat te hebben doorge bracht te Witmarsum, vervolgde hij zijn studies te Eindhoven om deze gedurende de laatste twee jaren te Nijmegen te voltooien. De eerw. Frater Drieman hoopte heden in de Kathedrale Kerk te 's Hertogenbosch de H. Priesterwijding te ontvangen, om mor gen alhier, waar zijn vader woonachtig is, zijn eerste plechtige H. Mis op te dragen. BEVERWIJK, 1 Juni R.-K. Coöpera tieve Tuindersverecniging „Kennemerland" Aardbeien 4050 ct. per slofje; spinazie 0.601.25 per kist; sla 35 ct. per krop; postelein 0585 per kist; radijs 34 ct.; rabarber 310 ct.; selderie 3—6 ct.; pieter selie 5 ct.; asperge, dik wit 6075 ct., idem blauw 4055 ct. per bos; bloemkool le soort 2025, idem 2e soort 1015 per 100; komkommers 1522 per 100; wortelen 20 26 ct. per bos. Arbeidsbemiddeling. Ingeschreven op 1 Ju ni 1928; 1 Timmerman, 1 betonwerker, 5 opperlieden, 1 matrassenmaker,/2 mach. bankwerkers, 1 bankwerker, 1 machinist, 1 stoker, 1 zeeman, 47 los-arbeiders. Totaal Dat mag niet Het komt den laatsten tijd herhaaldelijk voor dat muntgasmeters worden opengemaakt door de bewoners zelf. Daar het echter verboden is het zegel te verbreken is dit een strafbaar feit. Tegen verschillende bewoners is dezer dagen proces verbaal opgemaakt. Woningbouw. Den bouw van 60 wonin gen aan de Groenelaan en Platanestraat voor rekening van den heer Lutjens te Hil versum. onder architectuur van den heer Gerard Dusschoten te Bussum is opgedragen aan de heeren M. J. Relvink in Fernhout, alhier. Een vrijw. brandweer. Er worden alhier pogingen aangewend om te komen tot de oprichting van een vrijwillige brandweer, waarvoor men zich kan opgeven bij de hee ren Burggraaf Jr. en De Ridder Jr. beiden wonende Kennemerlaan. Hiervoor zal Maan dag a s. een vergadering worden gehouden in de lunchroom „De Ijsbeer" hoek Juliana- kade, Wijk aan Zeeërweg, alhier. Personalia Mej. L. Olsen, alhier, is als verpleegster le klasse bij het Krankzinnigen wezen bestemd voor uitzending naar Ned.- Indië. Autobotsing. Gistermorgen kwam de au to van P. Mooy, uit Beverwijk, in botsing met een vrachtauto. Laatstgenoemd voertuig reed achteruit uit het Brameniaantje, ter wijl de chauffeur den aut ovan M. blijkbaar niet bemerkte. De auto van M. werd aan de voorzijde ernstig beschadigd. Missicweek. Een mooie week begint Zon dag voor Hsemskei g. Het bewrs z n, dat wij God eeren en dienen, door het groot geluk ons In ons Katholiek Geloof geschon ken, aan onze heidensche broeders in verre gewesten te brengen, wordt steeds leven diger en dringt meer en meer tot daden. De H. Kindsheid, een bond van kinderen, die door offertjes en gebeden het missie werk steunt, en hier 690 leden telt, draagt Donderdag 7 Juni haar werk naar buiten in een feestelijken optocht, waarbij door versierde wagens en groepen, prediking, uit- brélding en heldenmoed van ons H. Geloof worden afgebeeld. Moge het dien dag mooi weer zijn en voor de kleinen een waren feestdag in echt godsdienstige geestdrift. Alle vereenigingen, die daartoe min of meer geëigend zijn hebben met lust en ijver haar diensten gegeven, om dit mooie feest zoo goed mogelijk te doen slagen. De Missienaaikrans, de Eerw Zusters en i verschillende dames, hebben tijd en meer .nog gegeven, wagens en paarden zijn in bruikleen afgestaan. Kortom, blijmoedig of- ,ferde men, wat gevraagd werd. De tooneelclub van de Mariavereenlging en den Meisjesbond hebben het mooie werk j van Pater Timmermans; „Het offer van de I Missiezuster" ingestudeerd. Deze pater heeft i jaren lang in de missie van Brazilië door- j gebracht. Als inleiding voor het feest en 1 tot verhooging van den missieijver, is dit tooneelwerk zeker uitnemend geschikt, daar het werk en leven en lijden in de missie in levendige kleuren schildert. Tusschen de bedrijven komen zangstuks- jes van zangeresjes van den Meisjesbond. Deze uitvoering op a.s. Zondag, waarvan de entreeprijzen zijn gesteld op 60 en 40 cent, is niet voor de leden van de Maria- vereeniging; alleen maar voor iedereen en de opbrengst is voor de H. Kindsheid. Al ls ook het seizoen om een uitvoering bü te wonen, wat voorbij, zal niemand het beklagen van deze gelegenheid gebruik te hebben gemaakt, daar het stuk mooi en het doel goed ls. De patronaatsclub heeft Ingestudeerd „Lotgevallen van een Heidenjochie", dat bet f"°st voor de kinderen Donderdag zal besluiten. „De Jozefgezellen, die een ambacht uit oefenen hebben zich bijzonder verdienstelijk gemaakt bij de werkzaamheden aan de ver sierde wagens." Mond- en klauwzeer Bij den veehouder P. B. ls alhier het vierde geval van tong- blaar onder het vee geconstateerd. Bij de eerste twee gevallen is de ziekte reeds ge- Radiodistributie Naar ens wordt mede gedeeld, ls door Gedeputeerde Staten van Noordholland aan P. van Duijn voor de radio-distributie van Castrlcum-Oost ver gunning verleend tot het leggen van een ka bel In gronden in beheer bij de provincie Noordholland. Voor het grootste gedeelte van zijn rayon is door genoemden distributeur reeds het net aangelegd, terwijl het aantal aansluitin gen buiten verwachting mag worden ge- jnoemd en nog steeds dagelijks toeneemt. PURMEREND. Noteering van de „Afslag- vereeniging Beemster, Purmerend en Om streken" van Vrijdag 1 Juni. Nieuwe aard appelen 7.25—9.50 per 25 K.G. KI. aard appelen 7—8.50 per 25 K.G. Slaboonen j/ 1 301.40 per K.G. Sniiboonen 0.80 (0.90 per K.G. Peulen 0.70—0.80 per K.G. Doperwten 0 36—0.43 per K.G. Aardbeziën 1020 ct. per doosje. Bloemkool 845 per 100. Spinazie 0.36-1.42 per 6 K.G. Poste lein 7—20 ct. per K.G. Sla 0.60—4 50 per 100 kiop. Radiis 150—3.20 ner 100 bos. Pe terselie 4 50—5 20 per 100 bos. Selderij f 46 20 per 100 bos. Rabarber 615 per 100 bos Wortelen 18—32 per 100 bos. Sja lotten 3—6.30 per 100 bos. 14 Juni a.s. Hopen het echtpaar J. P. Berkhout en H. H. Bruijns, Havenstraat 42 Hillcgom hun 45-jarige echtverecniging te herdenken In den afgeloopen nacht is ingebroken in de woning van den heer C. van Schle, ta Nieuw-Vennep. De vrouw des huizes werd door eenig gerucht wakker en waarschuw de onmiddellijk haar man en twee zoons. Deze gingen onmiddellijk op onderzoek uit, doch ontdekten niemand meer. Het bleek, dat de ongenoode gasten eerst eer> bezoek hadden gebracht aan de dienstbo- j denkamer, doch toen zij daar niets van hun gading vonden, hebben zij zich naar de slaapkamer van het echtpaar Van 3. begeven. Hoe brutaal zij opgetreden zijn, moge blijken uit het feit, dat zij de deuren der bedstede, waar het echtpaar sliep, heb ben gesloten. Doordat later de vrouw ont waakte, zijn de dieven in hun werk ge stoord, doch in hun vlucht hebben zij toch nog kans gezien, uit een kast een porte feuille, Inhoudende 100. mede te nemen. Hoe zij binnengekomen zijn, is niet bekend, daar geen sporen van inbraak gevonden zijn. De politie stelt een onderzoek in. A.s. Maandagavond 7.30 uur, zal de R.K. Kiesvereeniging „Kiesrecht ls Kiesplicht" alhier, haar jaarvergadering houden te Half weg ln het St. Jozefgebouw. De agenda ver meldt o.m.: Jaarverslag secretaris. Reke ning en verantwoording Penningmeester, met rapport der Commissie. Verkiezing Be stuursleden wegens periodieke aftreding van de heeren C. A. Nells, J. de Vlieger en A. de Blok. Tevens verkiezing van 2 bestuurs leden in de vacature van de heeren H. v. Asseme en C. Stokman wegens vertrek en bedanken. Verkiezing van 4 plaatsvervan gende Bestuursleden. Verkiezing van 4 af gevaardigden naar den Prov. Kieskring Vel- sen en Kamer-Centrale Haarlem. Verkiezing van 4 plaatsvervangende afgevaardigden naar den Prov. Kieskring Velsen en Kamer- Centrale Haarlem. Benoeming Commissie voor het nazien der boeken van den pen ningmeester over 19281929. Verslag Prov. Kieskring Velsen- en Kamer-Centrale Haar lem. Voor het Dr. Schaepmanfonds Donder dag hield de R.-K. Kiesvereeniging een Dr. Schaepmanavond in het R.-K. Verenigings gebouw aldaar, De opkomst was zoo buitengewoon slecht, dat het bestuur zich genoodzaakt achtte, deze vergadering te verschuiven,' om haar vervolgens opnieuw aan de leden bekend te maken. Door middel van de pers zal dit later worden rr^edegedeeld. ZONDAG. Heden feest v. h. Geheim v. d. Allerh. Drieëenheid of Drievuldigheid, tevens le Zondag van de maand, met vollen aflaat voor de leden v. d. versch. Broederschappen. Om TA uur de H. Mis tot geestel. en tijd. welzijn van de Parochie en om half 11 tot zek. Intentie. Om 3 uur Vespers. MAANDAG: Bij de Eerw. Zusters voor Lourens Pronk. DINSDAG: Kwart over 8 uur uit dank baarheid, bij gelegenheid van een zilveren huwelijksfeest. WOENSDAG: 10 uur tot intentie van Bruidegom en Bruid. DONDERDAG: Heden Sacramentsdag of de herdenking van de instelling van het H. Sacrament des Altaars, wat evenwel in deze streken gevierd wordt op a.s. Zondag. Kwart over 8 uur voor overl. fam. Wiering en Lammers. VRIJDAG: Kwart over 8 uur voor Maria Cath. RoozeJongenealen. ZATERDAG: Kwart over 8 uur voor Joanna VenbertBreek. ZONDAG: Heden wordt de H. Communie uitgereikt ieder half uur, dus 8 A, 9 en 9 A uur, enz. Bediend: Zeereerw. heer Paulus Frediri- cus Wilh. Soepnel, pastoor van deze paro chie; Jac. Corn. Cammert, Eerw. Zuster Su per. Maria Mathilde en Simon Spijker. OverledenMaria Cath. RoozeJongenee- len. In den ondertrouw zijn opgenomen: Com. Wiering en Jac. Lammers, belden van tieze Parochie. H. AUGUSTINUS ZONDAG. Heden feest v. d. Allerh. Drie vuldigheid. le Zondag van de maand. Col lecte met open schaal voor de schulddelging der kerk. Om 8 uur H. Mis voor Joh. Witte- manBank. Half 11 de Hoogmis voor Petrus Emmanuel Meijer. 3 uur Lof met Rozenh. voor de Bisschopskeuze. DONDERDAG: 8 uur gez. H. Mis voor Joa. WittemanBank. ZATERDAG: Biechthooren van 47 uur. 7 uur Lof met Rozenhoedje voor de bekee ring der zondaren. ZONDAG: 8 uur voor overleden ouders. Half 11 tot zekere intentie. H. FRANCISCUS VAN SALES ZONDAG: Half 8 tot zek. Intentie. Half 11 voor de Parochie, le Zondag van de maand. Collecte met open schaal voor de schulddel ging der Kerk. Half 3 uur Congregatie voor de jongemannen. Half 4 Lof met Rozen hoedje voor de Bisschopskeuze. Half 5 uur Jeugdcongregatie. MAANDAG: Kwart over 8 uur voor Hen- ria Vervloed—Scholte. DINSDAG: 8 uur ter eere v. d. H. Anto- nius. 8 uur H. Mis en geb. v. d. 8en Dins dag voor Henricus van Woeshaar en Maria Verduin. WOENSDAG: 8 uur gez. Rfruiem als Maandstond voor Petrus van Daijze. DONDERDAG: Sacramentsdag. 8 uur gez. H. Mis voor Mau SchönhageGellekom. VRIJDAG: Kwart over 8 uur voor Petrus Kiebert. ZATERDAG: 8 uur voor den Zeereerw. Heer Pastoor Smeele, oud-pastoor van deze parochie. t ZONDAG: Half 8 uur tot zek. intentie. Half 11 uur voor de Parochie. 91 ppqCtUA ua spaJA JOOA puoquawnojA NIEUW-VENNEP. Eierenveiling E. N. V. in Hotel J. de Groot. Aanvoer 14145 stuks. 2000 kippeneieren, prijs 5.606.30; 2000 eendeneieren, prijs 4.805.20; 100 kriel- eieren, prijs 3.00; 45 ganzeneieren, prijs 12 per 100 stuks. Handel vlug. Eierenveiling E.O.B. in Hotel Nijssen. Aanvoer 12500 stuks. 11500 kippeneieren, prijs 5.506 20; 900 eendeneieren, nrijs 55.60: 100 kalkoeneieren, prijs 9.00 per 100 stuks; 80 jonge hanen, prijs 1.50 1.75. Handel vlug. Opening Leeszaal Het bestuur der ver- eeniging voor Vreemdelingenverkeer „Zand- voort" deeit mede, dat Maandag 4 Juni a.s. des namid. om 4 uur de offieieele opening plaats zal hebben van de Leeszaal ln het „Kurhaus". Burgert, stand. Van 1731 Mei. Ondertrouwd: F. Heijbroek en L. H. van Breemen. Getrouwd: G. C. van der Vorst en E. A. Pohlmann C. G. Loggers en C. C. van der Werff Beboren: Henrlëttte, dochter van J. P. Niekerk en E. Tjebbes. Overleden: Levenloos aangegeven kind v. het vrouwelijk geslacht van F. Koper en M. H. Drommel. A. M. Barendsen, oud 27 jaren. N. Verschoor, oud 61 jaren. J. Weber wedu we van C. Bloemendaal, oud 74 Jaar. Getrouwd: T. H. Bossers en N. van der Linde. Statuten. De „Staatscourant" bevat de statuten van de Kennemer Golfclub, geves tigd te Veisen thans genaamd: Kennemer Golf- en Country club (buitensociëteit) ge vestigd te Zandvoort. (Gewijzigde statuten). „De Amstelruiters" Donderdagavond werd door de landelijke rijvereeniging „De Amstelruiters" een feestavond gehouden ter gelegenheid van het uitreiken van een stan daard. De zaal van „Het Dorstige Hert" was groctendeels bezet en de aanwezigen wer den welkom gcheeten door den voorzitter, den heer A. Noorddam. In 't bijzonder werd het welkom toegeroepen aan mr.A. Slob, burgemeester van Haarlemmermeer, die den eersten stoot heeft gegeven aan het tot stand komen van deze rijvereeniging, aan pastoor de Haas te Bovenkerk, aan deputa ties van de landelijke rijvereenigingen te Hoofddorp en N.-Vennep, aan vertegen woordigers van de Holl. Mij. van Landbouw en den L.T.B. van Nieuwer-Amstel, alsmede aan de dames van leden en donateurs, De voorzitter zette het doel van deze sportvereeniging uiteen, nj. de beoefening van een gezonde sport, de rijkunst, het ge wennen aan orde en discipline, het verzor gen en leeren kennen van de eigenschappen van het paard in 't algemeen en elk paard in 't bijzonder. Ook uit zakelijk oogpunt bezien, ls de rui tersport van Invloed, vooral op den paarden fokkerij en het verhoogen van de waarde van het paard als rijdier. Spr. werpt een terugblik op het afgeloo pen jaar. Met voldoening mag worden ge constateerd, dat „De Amstelruiters" net eer ste jaar van hun bestaan met succes neb ben gewerkt en onder den Instructeur, den heer W. Slob te Amstelveen, den 2en prijs en te Deventer zelfs den len prijs mochten behalen. De wekelijksche bijeenkomsten zijn leerzaam en gezellig. Burgemeester Slob sprak daarna de aan wezigen toe en prees den goeden geest in deze sportvereeniging, welken hij voor een groot deel toeschreef aan den goeden in vloed, die van pastoor de Haas uitgaat, wiens liefde voor de paardensport bekend is en die „De Amstelruiters" steeds heeft ge steund. Spr. noemde de paardensport de meest edele sport, die ln onzen tijd, die staat in het teeken van de sport,, wordt beoefend. Tot dusverre ontbrak aan de vereeniglng nog een standaard en het was spr. een ge noegen, dezen thans te kunnen aanbieden, welke door twee zijner dochters eigenhandig was geborduurd. Mej. Hermine Slob onthulde daarna on der algemeen applaus den standaard, die eenerzijds de kleuren oranje, wit en blauw vertoonde, waarop geborduurd: „Bovenkerk, De Anjstolruiters 1927" en anderzijds een zilveren kruis met rooden en zwarten on dergrond, de kleuren van Amstelland. Mr. Slob vertolkte daarna het gedicht van dr. Heye „De Nederlandsche vlag" en sprak den wensch uit, dat deze standaard nog menigmaal zegevierend uit den wed strijd mocht komen. Hij wenschte voorspoed en goede reis op den ingeslagen weg. De voorzitter, de heer A. Noorddam. bracht hartelijk dank namens „De Amstel ruiters" voor den aangeboden standaard. Nog werd het woord gevoerd door den heer Kistemaker, als afgevaardigde van de rijvereeniging .Kapitein van der Wal" te Hoofddorp en door den heer De Groot, van de rijvereeniging „Ons Genoegen" te Nieuw- Vennep, alsmede door pastoor De Haas, die nogmaals dank bracht voor de attentie, hem bewezen bij zijn 40-jarig priesterfeest, daarbij gelukwenschen toevoegende voor de toekomst. De voorzitter bracht dank voor de aan geboden gelukwenschen en den steun, die tot dusverre „De Amstelruiters" nadden ge noten. Vervolgens werden door den instructeur, den heer W. Slob alle Amstelruiters uitge- noodigd om de ruiterbelofte bij den stan daard af te leggen, hetgeen eenparig werd gedaan. De heer Joh. van der Zwaan Pzn. gaf in dichtmaat weer, wat in de vereeniglng was geschied en hetgeen hij in de toekomst aan ..De Amstelruiters" toewenschte. Het krach tig applaus bewees aller Instemming. Nadat de voorzitter allen dank gebracht had, volgde het minder offieieele gedeelte van het programma, doof de opvoering van enkele voordrachten en kamerstukjes door „De Amstelruiters". Fanfare en pianomuziek verhoogden de feestvreugde van dezen goedgeslaagden feestavond. Besmettelijke riekte. In de week van 2026 Mei hebben zich in deze gemeente 4 gevallen van roodvonk voorgedaan. i Morgen en Maandag exposeert de Vereeniglng van het H. Sacrament en tot Steurt van Arme en Behoeftige Kerken, wederom ln het gebouw „Sint Bavo", de door de nijvere leden vervaardigde kerkelijke paramenten. BU deze gelegenheid geven wi) deze foto, die een hoekje weergeeft van de werkkamer der verecnïging in het „St. „Rosa-patronaat". In het midden mejuffr. Wiliemse. De Hanze Gisterenavond vergaderde in het Patronaatsgebouw de R. K. Midden- standsvereeniging „De Hanze" afd. Voorhout. De opkomst was beter dan de vorige verga dering. Daar de voorzitter, de heer van der Laan verhinderd was ter vergadering aanwe zig te zijn, werd zij gepresideert door den heer B. Schuiten. Toen de vergadering geopend was werd,' na eenige besprekingen het verslag van de vori ge vergadering door den secretaris O. van Velzen gelezen en goedgekeurd. Hierna was aan de orde de bespreking van het programma van actie, dat ingeleid werd door den heer Forstehovel van het Centraal Hanzebureau. Laatsgenoemde zette duidelijk uiteen op welke wijze de reorganisatie der Hanze aangepakt dient te worden. Op de al lereerste plaats moest bij alle middenstan ders vast staan de groote principieele betee- kenis van 'n goede katholieke middenstands organisatie, terwijl voorts de praktische kant werd bekeken door te wijzen op de bevorde ring van samenwerking en goede verstand houding o.a. door vaste praatavonden, lezing avonden over actueele onderwerpen, activi teit terzake van de sociale gemeentepolitiek, bevordering van gereede betalingen, bestrij ding van cadéau-stelsel en zegelsysteem enz. enz. Op deze inleiding volgde eenig debat, waar bij door eenige leden hun misnoegen werd uitgesproken over het gebrek aan pit en ani mo onder de Voorhoutsche middenstanders om zich flink te organiseeren en samen te werken voor de goede zaak. Een bepaalde uitspraak omtrent te voeren actie werd door de vergadering niet gedaan, terwijl eenige punten der agenda w.o. het punt over de winkelsluiting aangehouden werden tot een volgende bijeenkomst, te hou den op den eersten Donderdag van de vol gende maand. Daar het bestaande bestuur collectief ont slag genomen had was een nieuwe bestuurs verkiezing noodig. De heeren W. v. d. Laan, B. Schulte en C. van Velsen werden herko zen en tot nieuw bestuurslid benoemd de heer H. Bakker. De heer F. Angevaare ver klaarde zijn benoeming niet te kunnen aan nemen. Na afdoening van eenige huishoude lijke zaken werd de vergadering door den Voorzitter gesloten. Gunning De verbouwing van de oude pastorie en de restauratie van de R. K. Kerk, toren en raam, ls door het Kerkbestuur op gedragen aan den heer H. Bakker, aannemer alhier. Burgert. Stand Geboren: Elizabeth Leo nards Maria. d. v. H. C. v. d. Hulst en A. van Moorsel; Johanna Hendrlka, d. v. H. Zee straten en A. Griffioen. Overleden: geen. Aan het verslag over 1927 is het vol gende ontleend: De resultaten geven wederom aanleiding tot tevredenheid. De productie gaat vooruit, de waarne mingen zijn gunstig en de uitkomsten be hoorlijk. De winst- en verliesrekening staat: Debet voor: Premiereserve eigen risico 1.751,493, uitkeeringen 68,284. afkoop 14.199, onkosten 137.679. pensioenfonds personeel 1.920. andere lasten 16 978, af schrijvingen 500, saldo winst f 15.090 te verdeelen als volgt: waarborgsom f 10.500, voorzorgkas 3.000, ter beschikking van de Alg. Verg. 1.500 en: Credit voor: Premiereserve eigen risico einde vorig boekjaar 1422.741, premlën 503,153. renten 77.730 huren 2.350. De balans op 31 December 1927 ver meldt ln het Debet: Aandeelhouders nog te storten 495, vaste eigendommen 47.000, hypo theken 1.319 509, effecten 338.676, polis- beleeningen 75.634, saldi bij bankiers en kassiers, girorekeningen 65.798, kassa 19.738, loopende renten en huren 17.491. saldi bij agenten en kantoorincassa 10.009 debiteuren 1.314, meubilair 1 en ln het Credit: Maatschappelijk kapitaal 875. reserves 36 043 pensioenfords personeel 24.529. premiereserve 1 751,493. crediteu ren 8.209 onbetaalde dividenden enz. 42.232, dividend, wlnstaand en tantièmes boekjaar 10.500 andere passiva: 20.306. onverdeeld winstsaldo 1.500. De voorjaars-vakbondsvergadering van het R. K. Werkliedenverbond wordt gehou den op 5 Juni a.s., om 11 uur in het Café „Parkzicht", Hobbemanstraat 1, te Am sterdam. De agenda vermeldt ondtr meer een be spreking van de gedeelten van het jaarver slag 1927, welke betrekking hebben op de Vakbonden en hun actie; de verkiezing van vier bestuursleden wegens periodiek aftre den van de heeren: W. J. Andriessen, A. C. de Bruijn, A. v. Hamersveld en C. J. Kuiper, allen herkiesbaar. Candidaat zijn gesteld de heeren: W. J. i.ndriessen, A. C. de Bruijn, A. v. Hamers veld en C. J. Kuiper, door den Bouwvak- bond, Fabrieksarbeldersbond en H. K. W.- Bond, Jac. Gemen door den Tabaksbewer- kersbond; en de verkiezing van een lid m de Controle-Commissie, wegens periodiek aftreden van den heer H. J. Sprokop. Direct na de Vakbondsvergadering zal ge houden worden een vergadering van de bij het Weerstands- en Reservefonds aangeslo ten Bonden. Eenig punt van behandeling: Bespreking der gedeelten van het jaarverslag en van het Financieel Verslag 1927, welke betrek king hebben op het Weerstands- en het Reservefonds. De verbondsvergadering van het R. K. Werkliedenverbond zal eveneens worden gehouden te Amsterdam, in café „Park zicht", Hobbemastraat 1, en wel op 5 en 8 Juni as. De agenda vermeldt onder meer: Verkie zing van den voorzitter wegens periodieke r "ireding van den heer A. C. de Bruijn; Verkiezing van een lid in de Controle-Com missie, wegens periodic .:e aftreding van den heer A. P. Romsom; aanwijzing van vier vertegenwoordigers en vier plaatsvervangers in den Hoogen Raad en Arbeid. Aftredend zijn de heeren A. C. de Bruijn, J. A. Schutte en P. J. S. Serrarens (leden) en H. Brouwer, A. J. Loerakker en J. Th. Nijkamp (plaats vervangers). De heer Serrarens wenscht niet meer in aanmerking te komen. De overigen zijn herkiesbaar; behandeling en vaststel ling van het jaarverslag van „Herwonnen Levenskracht" en van het Sanatorium „Berg en 3osch". Verkiezing van vijf be stuursleden voor Herwonnen Levenskracht; een voorstel van het bestuur van Herwon nen Levenskracht om art. 24 van het Huish Regelement dier Instelling te wijzigen; be spreking der jaarverslagen van Concordia-, de Centrale Ziekenkas en de Centrale ■"olksbank. En ten slotte: Herdenking van Z. H. Paus Leo XIII z.g. Rede van Pater Dr. G. VriJ- moed O.F.M. PARIJS, 2 Juni. Groothertog Andreas van Rusland, die doorgaat voor een neef van wij len den Czaar en zijn echtgenoote prinses Krassinskaja, zijn te Parijs aangekomen, om spoedig daarna naar New-York te vertrek ken, alwaar zij op uitnoodiging van Mrs. Wil liam Leeds, vroeger prinses Xenia van Grie kenland, de thans in de Vereenigde Staten vertoevende geheimzinnige vrouw zullen iden- tificeeren, die voorgeeft groathertogin Ana- statia, de jongste dochter van den Czaar, te zijn. O.a. van AP AL - ARPS - BOSBOOM - DE BOCK - DU CHATTEL DAALHOF - GABRIEL - HAGETEMA - IS. ISRAELS - KEVER KLINKENBERG - MAUVE - MESDAG - DE NEUVILLE - SCHIEDGES - VERVEER - v. d. WAAG - WEISSENBRÜCH - Prof. WOLTER - DE ZWART - YDEMA - DE HEEM - BOTH - VERNET - JORDAENS KIJKDAGEN: ZONDAG 3 JUNI, MAANDAG 4 JUNI EN DINSDAG 5 JUNI a.s„ TELKENS VAN 10—5 UUR. De Veillngdirectle: A. HEIJDENRIJK.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 14