KENNEMERLAND Maria-Stichting Amsterdamsche Beurs CHF.QULK0ERSEN Electriciteit Y erkeer songevallen (Bijkantoor van de N. Haarl. Courant voor Kennemerland BREESTRAAT 121 BEVERWIJK - Tel. 2213) Marktbericht Rijksvischafsïag t van besommingen VI. los 614._ IJMUIDEN HEEMSKERK, VELSEN CASTRICUM Bloemencïiefstal te Vyfhuizen Orgelbespeling Gemeenlekken Jubileum UIT DEN OMTREK HAARLEMMERMFFÏf HALFWEG „St. Marcus" Benoeming Gecommitteeren Diefstal op het Gem. Sportterrein Plechtige maandstond voor Mgr. A. J, Callier BURGERLIJKE STAND lederen middag van 2-3 uur Polikliniek DE SPAARNEBANK Haarlem - Amsterdam 2C8J 539 233% 248 1650 1731 1471 373% 228 3951 72 534 4581 201 f 521 157 b 199 89 351 57 57 b SE SPAARNEBANK flciarlein Amsterdam 59.15 9.70 34.50 12.084 47 .65" 13.— 41 .30 34 .80 2.47 7.30 27.— 66.40 66.30 6645 Heringa Wuthrich, Haarlem (Adv. log. Mc<y Inbraak in de Cornelis Schoonstraat BERICHTEN UIT ONZE VORIGE OPLAGE. Door hst breken van een stelling Inbraak in de kantoren der gemeentebedrijven te Delft Tsjang Tso Lin te Moekden Een tornado Twee meisjes door een autobus overreden en gedood Geen nieuwe anti-Italiaansche betoogingen Hevige orkanen in Zuid-Mexico Van de valreep gevallen en verdronken De vliegtocht naar Londen De Gouverneur-Generaal ten g te Batavia Een berooving te Rotterdam De vliegtocht naar Australië Vreugde in het land over den val van Peking De staking bij „de Schelde" te Vlissingen Het roekeloos rennen door de Gooische gemeenten Geraffineerde ontduiking van de Drankwet Het troosttournooi voetbalspel MARKTNIEUWS BINNENLANDSCH NIEUWS De uitvoering van de Woningwet IJMUIJEN, 5 Juni 1928. Tarbot per K.G 1.05 0.40 Griet per 30 K.G 40.— 20.— Tong pc- K.G 1.60 1.— Zet Schol per 50 K.G 39.— 21.— Kleine Schol p. 50 K.G. 91 20.— 4.30 Bot per 50 K.G 8 7.— Schor iier 50 K.G 7.50 2.90 Tongschar per 50 K.G 29.— 26.— KI. roode Poon p. 50 KG. 46.— Pieterman en Poon p. 50 K G. 16.— 2.60 Gr Schrlvisch p. 50 K G 37.— 33.— M„.Idel Hchelvisch p. 50 K.G. 23 15 KI. Schelvisch p. 50 K.G. 10.50 6.70 Kabeljauw p. 125 K.G. 36.— 27.— •"-ui1 en oer 50 K.G 14.— 9.— i"ng per stuk 9» 1.10 0.42 I 'bot per K. G 1.20 1.10 Wy ing per 50 K.G f» 10.50 4.70 Kool vis ch per suk tt 0.48 0.30 Makreel pér 50 K.G ft 8.— 7.— V£ n c!c heden aan den Rijksvischafsïag aan- r- kernen Stoomtrawlers Henrir.tte Jacoba 20S1. M*'T 3273.— Ferika 7 3590.- 1 Prika 5 n 4318.— i"an« 1853.— infiervo n 2129.— 'ubarva 1600.— I imbnrgia 1700.— jlei/Uvad 1300.— De Hoop 1 2000. Dc Hoop 2 2000.— Loggers Bch- 435 282.— 0 225 593.— Np ge omen staat van besommingen van Mi-and ig 4 Juni. Loggers K-"'vJ ?8 217.— K. W. 57 561_ K- W. 53 325.— K. W. 112 563._ W. '17 365— K- W. 67 435— K W- -5 634.— F" V/. 144 274 K W. 121 i 'n 400— K. W. 110 855. K. W. J.66 266. K. W. 45 197 f w. is233— K w. 9 279. K. W 8 243, K- W. 74 219— Beugers VI. 195 675. VOORLOOPIGE OPRICHTING VAN EEN VRIJWILLIGE BRANDWEER Gisteravond werd in de lunchroom „De IJsi:oer", aan den Wijk aan Zeeërweg een bijeenkomst gehouden ter bespreking van de mogelijkheid van de oprichting van een vrijwillige brandweer. De bijeenkomst werd door ongeveer 50 personen bezocht en stond onder leiding van den commissaris van politie, den heer D. de Ridder. Deze opende de vergadering met een wel komstwoord, waarna hij mededeelde, dat eenige jongelieden het initiatief hebben ge nomen om een vrijwillige brandweer op te richten voor Nieuw-IJmuiden. De groote opkomst hier gaf echter aan leiding om de oprichtingspoging voor de geheele gemeente te doen gelden, welke in afdeelingen kan worden onderverdeeld. Het doel, dat de initiatiefnemers zich voorstel den te tereiken, was de oprichting van een vrijwillige brandweer onder leiding van cederen en dit corps te stellen onder de uirecte leiding van de bestaande brandweer Men stelde zich verder voor om de V. B te doen bestaan uit werkende leden en le der. die contribueeren, b.v. 50 cent per jaa. Nu voor deze bijeenkomst zooveel belang stelling blijkt te bestaan, wenschte de com missaris eerst de meening der vergadering te vernemen. Van deze gelegenheid werd allereerst ge bruik gemaakt door den heer Westhuis, die betoogde, dat de oprichting van een vrijwil lige brandweer onder de bestaande brand weer, nutteloos is. Spr. verwachtte, dat in dat geval de vrijwillige brandweer als kwa jongen gebruikt zou worden. Volgens hem behoorde de leiding ook te berusten bij de eventueele vrijwillige brandweer. De heer Peek informeerde waar men de materialen dacht te vinden. De voorzitter antwoordde, dat hij reeds met den burgemeester over het onderwerp van dezen avond gesproken heeft. De bur gemeester had verklaard sympathiek te staan tegenover het idee. De heer Baarda bracht een woord van hulde aan de jongelui voor hun initiatief. Spr. achtte het geen eenvoudige zaak om hier een vrijwillige brandweer op te richten. Dat kan men gemakkelijker doen in een plaats, waar in 't geheel nog geen brand weer bestaat. Het idee, om het op te richten corps on der de bestaande brandweer tc stellen, chtte spr. niet juist. Volgens hem dient i.arst contact te worden gezocht met het ..emeeatshestubr, terwijl men tegelijkertijd eet oog kan richten naar andere plaatsen, vaar een vrijwillige brandweer bestaat. :vlen kan naar den burgemeester gaan en uit naam van de 50 aanwezigen vragen of iet gemeentebestuur deze hulp wil aan vaarden en zoo ja, op welke manier de moeilijkheid ten opzichte van de bestaande brandweer omzeild kan worden. De voorzitter verklaarde de oprichting te zullen toejuichen, maar hij wenschte hier tegelijkertijd de opmerking aan vast te knoopen, dat er in Velsen reeds een vrij willige brandweer bestaat. De oprichting van een vereeniging dezen avond zou te vens beteekenen reorganiseeren van de be staande V. B. en zoover strekte spr.'s be voegdheid niet. Nadat de heer Langeveld een uiteenzet ting hal gegeven over de samenstelling van de Haa -iemsche vrijwillige brandweer, merk te de heer Erdcius op, dat men hier wat hard van stapel liep. Deze spr. stelde voor om een commissie te benoemen, die de zaak onderzc t en voorbereidt. Een di r aanwezigen merkte op, dat er veel erriiek op de bestaande vrijwillige brandweer wordt uitgeoefend; doch verge ten ma niet worden, dat de brandweer, met de primitieve middelen, waarover zij be schikt, toch haar best doet. De heer Baarda antwoordde, dat in deze vergadering alleen gesproken wordt over de brandweer als organisatie. Er onrpon zich hierna een discussie over het al of piet benoemen van een com missie, v rarvan tenslotte het resultaat was, dat met algemeene stemmen besloten wfr' om uit cieze vergadering een voorloonig ce ntaur tc k'-zen, dat zoo spoedig mogelijk beginnen zal aan de taak, welke men de tevoren genoemde com—.issie had toegedacht. In dit voorloopig bestuur werden gekozen de Commissaris van Politie, de heer D. de Ridder en voorts de heeren Gorter, Dam mers, Meynema en Burggraaff. Hierna volgde sluiting der vergaderinjg. Excursie Tuinbouwclub V. Z. O. S. Evenais vorige jaren hebben da leden van bovengenoemde tuinbouwclub haar jaar- lijksche excursie gehouden. Begunstigd door goed weer is men 's mor gens te 6 uur, met een autobus uit Heems kerk vertrokken; 23 personen namen aan de excursie deel. Andere jaren ging men alleen het West- land in, maar nu was de eerste aanlegplaats Pijnacker. Daar werd een tuin bezocht van den heer JBregman welke enkel platglas had en waaronder alleen groene komkom mers werden geteeld. Een zoon van den heer Bregman gaf een duidelijke en leerzame uitlegging hoe de komkommers gesnoeid moesten worden en op welke manier zij de meeste vruchten konden voortbrengen. Onder dank voor de bereidwillligheid van den heer Bregman ging men van dezen tuin naar 's Gravcnzande, om een tuin van de firma van de Geest te bezichtigen, welke niet alleen komkommers maar ook tomaten en druivenkassen had, de z.g. warenhuizen. Een der firmanten ging met de club den tuin rond en gaf een duidelijke demonstratie over dé" druiven, komkommers en tomaten. Verschillende cursisten vroegen een en ander over de teelt en de kassen welke door den firmant op de meest practische wijze werden beantwoord. Van daar ging men naar Poeldijk. Daar zag men een tuin, waar de bijna rijpe drui ven en perziken den bezoekers toelachten. Sommigen hadden nog nooit zooiets gezien, dat W'as een en al warenhuizen met vrucht baar goed. De geheele streek zag er werkelijk flori- sant uit. De meeste tuinders komen daar royaal voor den dag. zoodat men niet kan zien of er arme tuinders wonen. Ongeveer 12 uur 's nachts waren allen weer zeer vol daan op hun plaats van bestemming. Processie naar Heiloo. Jaarlyksche pro cessie O. L. Vrouw ter Noord te Heiloo zal dit jaar voor deze gemeente plaats hebben op Donderdag 14 Juni a.s. Auto's zullen dien dag rijden; zij die hiervan gebruik willen maken moeten zich vroegtijdig opgeven. R. K. Centrale Kiesvcreenigtag. De R. K. Centrale Kiesevereeniging Velsen ver gadert op Maandag 4 Juni in het patro naat te IJmuiden-Oost. De agenda bevat o. a. bestuursverkiezing feXCURSIE PROVINCIAAL LAND GOED Door de vereeniging van provinciale ambtenaren uit Haarlem was eene excursie uitgeschreven naar het provinciaal landgoed te Castricum. Met den trein van ongeveer 3 uur arri veerde een 40-tal dames en heeren per auto bus, na begroeting door den rentmeester van dat landgoed, direct vertrokken naar de kwee- kerij aan den Zeeweg. Hier wachtten de op zichter en andere ambtenaren om het gezel schap te vergezellen en de noodige inlich tingen en toelichtingen te geven. Men ver deelde zich daartoe in drie groepen. Nadat een en ander in oogenschouw was genomen, werd de autobus wederom bestegen en werd naar het Vogelenwater gereden om de jonge boschaanplanting en den weilandaanleg te bezichtigen. Vervolgens werd een kijkje genomen op het kampeerterrein, waar men een kiek liet nemen en zich voor liet lichten omtrent de bestemming van de gebouwen en andere inrichtingen. Het einde van deze goed geslaagde excursie was het paviljoen aan Zee, waar men zich ging verpoozen aan het strand en een geza menlijke maaltijd den dag besloot. Aan tafel heerschte een prettige stemming en dat men voldaan was, bleek uit menife rede, die werd gehouden, zoowel den leiders van deze excursie als den ambtenaren van het land goed werd dank gebracht voor den heerlijken middag, te Castricum op grondgebied van de provincie doorgebracht. Van verschillende zijden uitte men den wensch spoedig eens te mogen terugkomen. De heeren Eggink, Montenban en de rent meester, de heer Vogelenzang, kunnen met voldoening op dezen dag terugzien. De laatste nachten staan te Vijfhuizen in het teeken van bloemen stelen. Bij verschil lende bewoners zijn de bloementuintjes zoo goed als leeggeplunderd. Zelfs werden bi) den heer J. d'Hane de tuinornamentjes medegenomen. Bij den bloemkweeker Vol kers werd naar schatting voor ongeveer 30 aan snijbloemen ontvreemd. De politie is met het gebeurde in kennis gesteld. in de Groote of St. Bavokerk te Haarlem, op Dinsdag 5 Juni 1928 's avonds van 8.15 9.15, door den heer George Robert. Het programma luidt als volgt; 1. Sarabande et Fughette, F. Coupcrm. 2. Prélude, Médetation et Prière, P. de Breville. 3. Pièce sur des Airs populalres flamands, Nadia Boulanger. 4. Adoratio et Vox Angelica, Th. Dubois 5. Andante con moto A. P. F. Boëly. 6. Choral III C. Franck. B. en W. bieden ter vaststelling aan veror deningen tot heffing en invordering van schoolgelden voor voorbereidend lager, mid delbaar en voorbereidend hooger onderwijs. B. en W. stellen voor aan H. Medik In voortdurende erfpacht uit te geven 1100 M2. grond, gelegen aan de Dubbele Buurt, tegen een erfpachtscanon van 0.88 per M2. per jaar. B. en W. stellen voor, het aantal onbezol digde ambtenaren van den Burgerlijken stand met één uit te breiden en bevelen voor de benoeming daarvan aan mr. A. Bruck. De heer P. Jansen, wegwerker der N. Z- H. T. M. was Zondag 25 jaar in dienst der maatschappij. Namens de directie ging de heer Ir. B. Nugterén, chef van Weg, Bovenlediing en Gebouwen, den jubilaris in zijn woning aan de Veldlaan te Aerdenhout gelukwenschen, waarbij hij hem de gebruikelijke enveloppe aanbood. Ook van zijn collega's kreeg de jubilaris een geschenk. De heer S. H. J. Janse was Zaterdag 25 jaar in dienst van de firma Joh. Enschedé en Zonen, bij welke gelegenheid de jubilaris ten kantore „van de directie op de gebrui kelijke wijze gehuldigd werd. Mr. Joh. Enschedé sprak den heer Janse toe, in aanwezigheid van den heer A. D. I Hursman, secretaris der firma. Spr. hoopte dat deze dag een oogenblik van overpein zing ten gevolge zou hebben, een memorie j van de afgeloopen 25 jaar, die als leering zouden kunnen strekken voor vele jaren na deze. De jubilaris vierde thuis verder den her- denkinsdag. Statuten. De „Staatscourant" bevat de statuten van de N. V. Huizen Exploiatie „Hema", alhier. Burgerlijke Stand van 14 Juni 1928 Geboren Cornelia, d. v. J. van Blittersdijk en M. Witkamp Anton Hendrik, z. v. J, Walter en R. Mastenbroek Cornelia Aplhon- sia Barbara, d. v. H. A. van Leeuwen en M. Graas Remigius Theodorus, z. v. Th. J. Smakman en H, van Kampen Sophia Elizabeth, d. v. W. Stijger en A. Primowees Cornelia, d. v. J. van Wijk en A. N. P. Haze- kamp Adriaan Cornelis, z. v. P. van Oosten en C. Beijk. Ondertrouwd Heinrich Ludwig Doele- man, 33 j. en Margje Slootweg, 35 j. Eierveiling. Bij de alhier gehouden be droeg de aanvoer 11.000 kipeieren en 1100 Eendeneieren; kippeneieren 6.20—6.80; eendeneieren 55.30. Handel vftig. In het bericht omtrent de nieuwe be stuursleden der Fed. van Groentenhandela- ren staat de nieuwe secretaris vermeld als Bakker. Dit moet zijn H. Bakkenhoven. Voor de eind-examns aan de litterarir- economische afdeeling van het Gemeente lijk Lyceum te Haarlem zijn tot gecom mitteerden benoemd; Prof. Dr. A. A. van Schelven, hoogleeraar aan de Vrije Univer siteit te Amsterdam; Prof. Dr. J. J. Sal ver- da de Grave, hoogleeraar aan de Gem. Uni versiteit te Amsterdam; A. H. Gerhard, te Amsterdam, en Mr. J. Bierens de Haan, se cretaris der Maatschappij van Nijverheid en Handel, Bloemendaal. Van 't Gemeentelijk Sportterrein in de v. Oosten de Bruynstraat heeft een tot heden onbekend gebleven individu Zondag uit kleedingstukken uit de kleedkamer op genoemd terrein staande ontvreemd ten na- deele van S. W. een portemonnaie met f 1.50. Uit een ander kleedingstuk wordt ten na- deele van A. V. vermist 4 rijksdaalders, 2 guldens, 7 dubbeltjes, benevens een gouden dasspeld met pareltjes. Ten nadeele van J. v. M. is ontvreemd een portemonnaie met f 2. Er zijn gisterenmiddag ongeveer 300 per sonen op het terrein aanwezig geweest, be- hoorende tot verschillende sportverenigin gen. Nadat de diefstal ontdekt was, is het terrein gesloten en niemand meer toegela ten. Gistermorgen werd om half tien in de Kathedrale Kerk „St. Bavo" aan de Leid- schevaart een plechtige Maandstond ge houden voor de zielerust van Z. D. H. Mgr. A. J. Callier. De H. Mis werd opgedragen door den Hoogeerw. Heer Mgr. M. P. J. Möuumann, Vicaris-Generaal, met assistentie van de beide secretarissen van het Bisdom, de ZeerEerw. Heeren J. M. van der Tuijn en Th. W. Pichot. Vele parochianen van „St. Bavo" woon den dezen H. Dienst bij. O.m. waren ook tegenwoordig de Hoogeerw. Zeergel. Heer Dr. Jos. Th. Beysens, eere-kanunnik van het Kathedrale Kapittel en een neef van wijlen Mgr., de heer Julien Callier. Geboren: 31 Mei, z. v. D. C. G. Spoor Arendse. d. v. M. v. d. Waterv. Twui- ver 1 Juni, z. v. A. M. Westerman Molenkamp. d. v. W. M. Spierdijk—Wll- lemse. z. en d. v. M. A. LuitinghHonig. Overleden: 31 Mel. M. Verhagen—Mes, 85 j., Leidscheplein. L. Nieuwenhuijse de Dreu, 79 j., v. Oosten de Bruynstraat 1 Juni H. J. Dijkstra-Weitner. MEDEGEDEELD DOOR DINSDAG 5 JUNI. Middagkoersen van gisteren blaalsieemngen. 5% Nederland 1919 f?.. Nederland 1918 4 V, Nederl. 1917 6% N.-Indië 1923 D 4J4 N.lnd 1926 B Banken. Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel Mij. Resc. Dito Industrieën. Marg. Unie Nederl. Kunstzijde Maecubee Holl Kunstzijde Oude Philips Nieuwe Philips Industr. Buitenlan Anaconda U. S. Steel Snia Vlscosa Gew. Peruvian Handelsondern. Comp.comm. du Llège Mijnbouw. BoetoD Mijnbouw Redjang Lebong Petroleum. Dortsche Petr Geconsolideerde Kon. Olie Perlak Rubber. A'dam Rubber Dell Batavia Rub Java Rubber Serbadjadl SUau V. I. C. O. Allied Intercontin Rubber Scheepvaart. Holl. Amerika Lijn dito Gem. Eigend Kon. Ned. Stoomb. Kon. Paketvaart Mij. Nederland Rotterd. Lloyd Öcheep vaart- Unie Marine comm. Marine pref, Suiker. H. V. A Java Cultuur Poerworedjo Vorstenlanden Actions idem Tabak. Dell Batavia Oude Dell Oostkust Senembah Spoorwegen. Southern Rails Union Pacific Wabash Chic. Milw. St. Paul Kansas City South Erie Railr prolongatie. 101'%, 102%, 100% iOO'%, 98%, 273 187i 186* 198 786 736' 146i 145| 21»% 4»/» MEDEGEDEELD DOOR DINSDAG 5 JUNI. Bieden Berlijn Parijs Brussel Londen ZUrlch Rome Madrid Weenen New-York (cable) Praag Warschau Kopenhagen Oslo Stockholm Laten 59.30 9.85 34.65 12.101 47.80* 13.15 41 .45 34.95 2.48J 7.45* 27.10 66.55 66.45 66.60 Doodelijk geval van nekkramp Te Assendelft heeft zich in het gezin van d enheer S. een geval van nekkramp voor gedaan met doodelijken afloop. Het 12-jarig zoontje, dat aan de ziekte leed, is thans aa"" de gevolgen overleden. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft men zich door openschuiving van een raam toegang verschaft tot perceel Cornelis Schoonstraat 7. Uit een muurkast is uit een bakje een bankbiljet van 40 medegenomen, benevens een reep chocolade. In het bakje lag ook nog een bedrag van 1.45 en 2 reepen chocolade, hetgeen is blijven leggen. Bovendien zijn kleedingstukken, in een dres soir liggende, welke in de aangrenzende ka mer stond, doorzocht, doch hieruit is niets vermist geworden. De familie sliep boven, dcch heeft niets bemerkt. Op andere plaat sen in het huis schijnt de dief niet geweest te zijn. Aanrijding op den Wagenweg Zaterdagmiddag is een juffrouw, welke uit de Jordensstraat kwam rijden, in botsing gekomen met een auto, welke juist genoem de straat passeerde op den Wagenweg. De juffrouw verke" de in de meening, dat zü nog juist voor den an'o om dezen kon pas- seer?n. De autobestuurder remde onmiddel lijk, doch kon een aanrijding niet voorko men. Het slachtoffer werd bij een dokter binnengebracht en aldaar verbonden. Ze had een lichte wonde aan haar been be komen. Het rijwiel is geheel vernield ge worden. WielrUdster gevallen Omstreeks kwart over drieën reed Zondag middag een dame, J. L. genaamd en wo nende te Amsterdam, per rijwiel op den Wagenweg. Doordat de zon op haar bril scheen, kon zij niet voor zich uitzien, met het gevolg, dat zij tegen een trottoirband reed en kwam te vallen. Het slachtoffer is naar het Diaconessenhuls overgebracht. Al daar bleek, dat haar pols gebarsten was. Na verbonden te zijn, heeft zij haar reis naar Amsterdam kunnen voortzetten. Jongetje over boord gevallen Van de inzittenden van een roeibootje, dat gisterenmiddag omstreeks 3 uur in de Leidschevaart voer, viel plotseling een 4-jarig jongetje over boord, B. de K. genaamd. Het knaapje is door zijn vader uit het water ge haald en vervo'gens binnengebracht in per ceel Prinsessekade 33. Nadat het knaapje van droge klee en voorzien was, is 't daarna per auto naar de ouderlijke woning over gebracht. Een schildersknecht te water gevallen en verdronken ROTTERDAM, 4 Juni. Hedenmorgen is een schildersknecht, die bezig was met hot verven van bruggen bij de N.V. Stuwadoorsm. „Kruwal" aan de Waalhaven door het bre ken van een stelling te water gevallen en verdronken. Een inbreker door een schot in de knie gewond. DELFT, 4 Juni Toen de portier der gemeentebedrijven te Delft in den nacht van Zaterdag op Zondag bezig was zijn ronde te doen, bemerkte hij dat in de kan toren was ingebroken. Verschillende lokalen lagen overhoop. Hij zag echter niemand, daarbij dank braent aan de belangstellen den, onder wie genoemd werd o.a., de Edelachtb. heer Burgemeester Cramwinckel van Purmerend en voorts dank bracht aan de Korfbalvereeniging „B.E.P.", voor het afstaan van het terrein. Toen hij evenwel naar buiten ging, zag hü een man wegloopen. De portier som meerde hem te blijven staan, doch de man voldeed hieraan niet, waarop de portier een schot ter schrikaanjaging loste. Toen de man daarop over een hek klom, loste de portier een tweede schot, dat den ongenoo- den gast in het been trof. Het bleek, dat de kogel dwars door de rechterknie was gegaan. De portier maakte alarm, waarna de politie den inbreker per auto naar het ziekenhuis vervoerde. Op hem werden ge vonden een stel inbrekerswerktuigen, eenige sleutels en een bedrag aan geld en plak- zegels, uit het kantoor afkomstig. De man bleek een Duitscher te zijn, die nog slechts 4 dagen in ons land was. Hij gaf voor zekere J. en 28 jaar oud te zijn. Zijn toestand is niet zorgwekkend. PEKING, 4 Juni Uit Moekden wordt gemeld, dat maarschalk Tsjang Tso Lln daar hedenmorgen is aangekomen. Tot nu toe zijn de zuidelijke troepen nog niet te Peking gearriveerd. NEW-YORFi 4 Juni. Zaterdag heeft tusschen Stanbridge en Bedford in Quebec een tornado gewoed. Een trein werd gegre pen. Drie wagons ontspoorden en stortten van den spoordijk. Eén persoon werd gedood en tien werden gewond. ESSEN, 4 Juni. Zondagmiddag werden door een autobus te Essen twee meisjes over reden en gedood. BELGRADO, 4 Juni. Tengevolge van het verbod, hebben geen nieuwe anti-Ita- liaansche betoogingen meer plaats gehad. Een schade van 4 millioen dollar NEW YORK, 4 Juni Uit Mexico wordt gemeld, dat door hevig£ orkanen op de ba nanenplantages in Zuid-Mexico een schade van 4 millioen dollars ls aangericht. SOERABAJA (Aneta). De le Marco nist van het s.s. „Blommersdijk", de heer Gadri, uit Leiden, is na con bezoek aan de „Samarinda" van de valreep gevallen en verdronken. NEW-YORK, 4 Juni. V.D. Het Fokker vliegtuig uit Boston, de „Vriendschap" met Wilmar Stultz en de bekende aviatrice Ama- lie Earheard aan boord, dat na een tocht van vier uren in Halifax op Nieuw-Schotland geland is, zal zoodra het nevelige weer achter den rug ls, opstijgen voor de vlucht naar Londen. De driemotorige machine was vroeger eigendom van den vlieger Byrd. Zij ls met alle mogelijke reddingsmiddelen, met het oog op een eventueele daling in zee, uitgerust. De vliegers hopen heden nog te kunnen opstijgen. Wilkins 2 jaar geleden trachtte van Alaska uit naar de Noordpool te vliegen, terwijl Kingsford Smith met dit toestel en dezelf de motoren onlangs 3 pogingen deed om het wereldduurrecord van 52 uur 22 minu ten te verbeteren, waarbij hij weliswaa- dit record niet brak, doch met 50 uur 4 minu ten een duurrecord voor 3-motorige toe stellen vestigde. TANDJONG-PRIOK, 4 Juni. (Aneta-Vaz Dias). Bij «ijn terugkeer te Tandjong- Priok per „Op ten Noort", werd de Gou verneur-generaal begroet door de leden van den Raad van Nederlandsch-Indië en door verscheidene autoriteiten. Op de kade stond de militaire muziek op gesteld. Het gezelschap begaf zich, na de begroe ting, per auto naar Weltevreden. Te Rotterdam is weer eens een berooving gepleegd. De zeeman J. H. A. H., 41 jaar oud van het Engelsche s.s. „Janeta", liggende in de Maashaven, is in een perceel op den Schie- damschendijk beroofd van een bedrag van 37 pond sterling. De zeeman deed hiervan aangifte bij de politie, die vier personen, allen goede be kenden van de politie, arresteerde. Hoewel een der aangehoudenen, die in het bewuste perceel aan den Schledamschen dük wonen, vermoedelijk de beroover is, werd op geen van hen het geroofde geld gevonden. NEW-YORK, 4 Juni. Naar uit Honoloe- loe gemeld wordt heeft het vliegtuig „Southern Cross" tijdens de vlucht van de Hawaïeilanden naar Australië reeds 1440 K.M. in 10 uur tijds afgelegd. By het over schrijden van den evenaar moeten de vlie- geifls met allerlei temperatuursmoeilijkhe- den te kampen hebben gehad. De N.V. Nederlandsche Vliegtuigenfa- briek schryft ons: Zooals reeds gemeld, is de „Southern Cross" bestuurd door Kingsford Smith erin geslaagd de non-stopvlucht San Francisco Honolulu schitterend te volbrengen. Dit traject, dat ongeveer 800 K.M. langer is dan de afstand van Ierland naar New- Foundland, was zeer moeiiyk, aangezien met de grootste nauwkeurigheid moest worden genavigeerd om het doel, de eilan dengroep van Hawaii, die in totaal slechts 314 K.M. lang ls, niet voorbij te vliegen. De maximum-afwijking nr.ar lederen kant mocht ten hoogste 3J4 graad bedragen Deze vlucht is thans voor de tweede maal door een Fokker-vliegtuig volbracht. Ook ditmaal werd het type Fokker F VII-3m. met 3 Wright-Wliirlwind-motoren gebruikt. Typeerend voor de kwaliteiten van het Fokkerproduct en de Wright-motoren is wel, dat he* door Klngsïord Smith gebruik te toestel dezelfde machine is, waarmede LONDEN, 4 Juni. Uit Shanghai wordt ge meld, dat in geheel China groote vreugde heerscht over het verlaten van Peking door Tsjang-Tso-Lin. In leidende kringen van Zuid-China verkeert men echter nog in twijfel of Generaal Feng, wiens voorhoede vandaag Peking zal binnenrukken, wel te vertrouwen is en of Tsjang Tso Lin niet nog plotseling tot een verrassenden tegenaanval zal overgaan. Voor de komende dagen is Peking van elk verkeer afgesneden. De snelle opmarsch der Zuidelijken naar Peking kan echter in alle kalmte verloopen. Twee ministers van Tsjang Tso Lin bevinden zich nog in de hoofdstad. De overgave van Peking zal door hen geregeld worden. De minister van Bui- tenlandsche Zaken staat ter beschikking van het Corps Diplomatique, 'de Minister van Binnenlandsche Zaken zorgt voor de over gave van het politiebestuur aan de Zuide lijke troepen. Generaal Tsjang Kai Sjek van zijn kant heeft Generaal Yen belast met het overnemen van het politiebestuur van Pe king. VLISSINGEN, 4 Juni De staking bij „De Schelde" blyft stationnair. By het aan gaan der fabriek deden zich geen byzonder- heden voor. De staking heeft een rustig ver loop. Door de politie te Laren is gisteren proces verbaal opgemaakt tegen een aantal perso nen, behoorende tot de vereenlgingen Cham pion en Olympia, wegens het zonder ver gunning van den minister of van Gedepu teerde Staten deelnemen aan een snelheids- wedstryd langs den rijksstraatweg tusschen Hakkelaarsbrug en Birkhoven te Amersfoort. Op deze wijze wordt getracht paal en perk te stellen aan het roekelooze rennen door de Gooische gemeenten, waardoor de veilig heid Y'i den weg op ems":? wijze in ge vaar werdt gebracht. GRONINGEN, 4 Juni Te Groningen is een zeer geraffineerde ontduiking der drank wet ontdekt. De caféhouder R. J. W. B. aan den Heerweg werd er reeds lang van ver dacht, dat hy een geheime distilleerdery bezat, doch herhaaldeiyke onderzoekingen hadden geen resultaat. Zaterdag werd wederom een onderzoek in gesteld en op den geur van den drank af gaande, ontdekte men onder den vloer van een kamer een onderaardsch vertrek, waarin zich een dlstilleer-apparaat met bybehooren- de Ingrediënten, bevonden. By onderzoek bleek voorts, dat het voor dit toestel benoo- dlgde gas op frauduleuze wyzn v kregen werd. De caféhouder ls gearrestee:. L Het N. O. C. deelt ons mede, dat de wed- stryd ChiliMexico voor het troosttoui ooi Dinsdagavond 5 Juni, 7 uur op het Vi' - se- terrein te Arnhem zal worden ges.wsid De wedstryd Nederland-België in 't trc ist- toumooi zal Dinsdag 5 Juni worden gesi =eld op het Sparta-terrein te Rotterdam. Leze wedstrqd vangt te 6 uur aan. Wanneer Egypte en Italië heden ir. de wedstryden In de tweede ronde van het Olympisch voetbaltournooi verliezen, zi Hen zy waarschyniyk nog inschreven voor het troosttournooi. In dit geval moeten zy Vrydag a.s. spelen tegen de winnaars an de hierboven genoemde wedstryden. Sp-nje en Portugal zullen in geen enkel geval aan het troosttournooi deelnemen. PURMEREND, 5 Juni. Kleine fabri :s- kaas 24 stapels, alleen met merk 2Ï.50; kleine boerekaas 58 stapels, alleen met merk 50; commissiekaas 1 stapel, alleen met merk 49; Goudsche kaas 2 stapels, alleen met merk 49.50. Aanvoer 74000 K.G. Boter 2061 K.G., 1.70—2. Vette koeion 220, 0.75—1.05; Melk- en Geldekooien 261, 150350, handel vlug; Stieren 15, 75 85; Paarden 43, 100240, handel matig; Vette kalveren 75, 1.201.30; Nuchteren kalveren 934; Vette varkens 500, 0.58 —0.65, handel matig; Zouters 0.660.68; Magere varkens 61, 3438, handel vlug; Biggen 285, 1420, handel vlug; Schapen 542, 25—40, handel matig; Lammeren 786, 16—20; Kipeieren 56 per 100; Eenden eieren 4.80 per 100; Piepkuikens 0.10 2.50; Coöperatieve Centrale eieren veiling, Eendeneieren 21000, 4.905.20; Broed- eieren 5—5.50; Kipeieren 90775, 4.60 BODEGRAVEN, Kaasmarkt 600 wagens kaas, 26.618 stuks, le soort met rijksmerk 5155; 2e soort met ryksmerk 45—18; Zware met ryksmerk tot 57. Extra zware tot 67.50; Zonder ryksmerk 4451; Han del matig. De besturen van den Nationalen Won g- raad, den Algemeenen Bond van Woni 'g- bouwvereenigingen, en de Roomsch-Katho- libke Federatie van Diocesane Woningbouw- centrales hebben een adres gericht tot den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid, waarin zy uiteenzetten, dat de huidige toe passing van de financieele paragrafen v m de Woningwet een zeer beperkte is, ver; 3- lelten met de practijk der vooroorlcgec Ve jaren, zy spreken hierin de hoop en dc vc wachting uit, dat de Woningwet weer ztl worden uitgevoerd op een wijze, als voor den oorlog gebruikelijk was, terwijl de beperk n- gen, welken zulk een uitvoering in den weg staan uit den weg moeten worden geruimd. Een afschrift van dit adres is verzonder. era de leden van de Ecrsto en Tweede Kamer der Stateu-GcneraaL

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 2