Stadsnieuws. LOÏTGERING j 'Ij CHEQUE.KOERSEN Verkeersongevallen Amsferdamsche Bern* HERINGA WUTHRICH VOOR ST00MEN - EN VERVEN - Stofzcigedrais MAERTENS Barteljorisstr. 16 Tel. Ko. 16758 Philip's Hadio - ïoesteiien 'Agenda 7 Juni Onpersoonlijke Reclame voor de Bloembollenteelt UIT DEN OMTREK L BLOEMENDAAL OVERVEEN ZANDVOORT HAARLEMMER! IEDE. Aanrijding; tusschen wtekijder en tram Aanrijding te Aerdenhout PROV. STATEN VAN NOORD-HOLLAND Opening der zomerzitfcing Houtstraat 5 a Tel. 10771 Examens M. T. S. BENNEBROEK NIEUW-VENNEP HAARLEMMERMEER. 1 HEEMSKERK HILLEGOM LAATSTE NIEUWS Het groote proces te Bialystoh geëindigd Een wervelstorm te Strode De bezetting van Peking BE SPAARNEBANK Haarlem - Amsterdam 98%« Dr.h. MANNING'S HAEMOFERRIN Bloedvoirnend versterkingsmiddel. f 2.60 p.'/i flesch, fl.óOpVz flesch 2ÏJ 78 73 2181 861 193 184J 218-| 7 40 7201 382 120 186 1701 3E SPAAPNESANK Haarlem- AmsterdafiA 44 J5541 m.z. met 70. IE KL. GEBRUIKTE DUITSCHE PIANO'S Sociëteit „St. Bavo" half 8 uur, Leden vergadering Volksbond. 11 uur Verga dering It. K. Armbestuur. 8 uur ver gadering Vertrouwensmannen Metaalbe werkers. St. Josephsgezsllenvereeniglng, Jansstraat 59. Half 9 uur Repetitie Zangersge zellen. Groote .Kerk. 34 uur Orgelbespeling door den heer George Robert. Gemeentelijke Concertzaal. Kwart over 8 uur H. O. V.-concert. Waaggebouw Spaarne. „Kunst zij ons Doel" 105 uur. Tentoonstelling. Luxor-Theater Gr. Houtstraat. 8 uur Bioscoopvoorstelling. Rembranüt-Theater Gr. Markt. Om 7 uur en kwart over 9 Bioscoopvoorstellin gen. Dat er nog al veel wordt gedaan voor de reclame ten behoeve van de bloembollen cultuur lazen wi) in de volgende mededee- ling in het orgaan van de Alg. Vereen, van Bloembollencultuur. Besloten tot het herhalen van de beplan ting in de New York Botanical Garden Bronx Park, en tot het herhalen van de be planting in het Golden Gate Park te San Francisco. In den botanischen tuin te Los Angelos, Californië, zal eveneens een be planting met tulpen worden aangebracht. Tenslotte zal in de stadsparken van Bo- chum, Duitschland. een beplanting worden gedaan. Het succes van het Engelsche boekje, dat verleden jaar door de Commissie voor On persoonlijke Reclame is vervaardigd en op groote schaal in de Engelsch sprekende lan den is verspreid, is van dien aard, dat een herdruk noodzakelijk is. Daarbij kan tevens zorg gedragen worden voor het vermijden van eenige bezwaren van Engelsche zijde te gen dit boekje ingebracht. Besloten, de Com missie te machtigen, het boekje in den nieu wen vorm uit te geven, waarvan de verta ling is verzorgd door een Engelsch deskun dige, terwijl de National Garden Guild toe gezegd heeft een deel van de verspreiding van dit boekje onder haar leden, bezitters 7an kleine tuinen, op zich té nemen. Besloten om in het a.s. seizoen een 4-tal Engelsche radio-voordrachten te doen hou den door Mrs. Marion Cran en wel In de maanden Augustus, September, October en Februari. Deze radio-voordrachten worden j in samenwerking rr.zj de reeds genoemds j National Garden Guild gehouden, een ver- eeniging met meer dan 50.000 leden. De sa menwerking met deze vereeniging en de keuze van Mrs. Gran waarborgen een goede verzorging van deze voordrachten. Tenslotte is besloten, dat een aantal tul penbollen zal worden gedistribueerd onder hospitalen en andere instellingen van lief dadigheid in de Vereenigde Staten van N. Amerika, waarvan de adressen zullen worden verstrekt door de Ned. Amerikaansche Ka mer van Koophandel te New York, terwijl eindelijk aan de Zweedsche vereeniging, die zich ten doel stelt het verbruik van bloemen in Zweden te bevorderen, voornamelijk door een tegen-actie tegen die der Blomsterfon- ien, een subsidie wordt verleend. Ten vorigen jare is vanwege het Centraal Bloembollen Comité op voorstel van de Com missie voor de Onpersoonlijke Reclame de feeks van beplantingen in Duitschland's hoofdstad vervolgd, ditmaal o.m. met een be planting van den z.g. Italiaanschen tuin van het Park Sanssouci te Potsdam. De beplan ting is hoofdzakelijk met Darwin- en Late Tulpen uitgevoerd, terwijl daarnaast weder 15.000 Narcissen m de bekende handelssoor ten voor gazonbeplanting zijn afgestaan. De Darwintulpen- en Late Tulpen-beplan ting is op twee plaatsen uitgevoerd. Aller eerst is de eenigsztns verdiept gelegen Itali- aansche rotonde, die door pergoia's is om geven, een aantal vakken beplant, terwijl ook de terrassen voor het slot zelf met vak ken tulpen zijn versierd. Fiets ontvreemd. Ten nadeele van den heer G aan de Kleverlaan te B'.oemendaal werd aangiften gedaan, dat de flets, welke hl) in zijn turn onbeheerd had laten staan verdwenen was. AANBESTEDING. Hedenmorgen werd door B. en W. aan besteed: Het leveren van brandstoffen! voor 4e gemeente-gebouwen. Ingekomen waren 5 biljetten. Ingeschre ven werd als volgt: Fa. Krul, Overveen, anthracite f 21.50 G. de Vries, te Overveen, idem 22.40 A. de Graaf te Bloemendaal, idem 21.— A. Buys te Haarlem, idem 21. G. Honing, Haarlem, Idem 21.50 Alles per 1000 K.G. Fa. Krul, Overveen. Gletcokes 18.50 G. de Vries, Overveen, Idem 19.75 de Graaf, Bloemendaal, idem 19.50 A. Buys, Haarlem, idem 19.50 G. Honing, Haarlem, Idem 18.25 Alles per 1000 K.G. Fa. Krul, Overveen, Brechcokes f.0.50 G. de Vries, Overveen, idem 21.80 A. de Graaf, te Bloemendaal, Idem 22. A. Buys, Haarlem, idem 21.50 G. Honing, Haarlem, Idem 19.95 Alles per 1000 K.G. Fa. Krul, Overveen, gekl. cokes 18.— G. de Vries, Overveen, idem 16 50 A. de Graaf, Bloemendaal, Idem 16. A. Buys. Haarlem, idem 18. O. Honing, Haarlem, idem 15.50 Alles per 1000 K.G. Fa. Krui. Overveen, smeedkolen 1.70 A. de Graaf, Bloemendaal, idem 1.80 A. Buys, Haarlem, idem 1.60 G. Honing, Haarlem, idem 1.80 Alles per 1000 stuks. Fa. Krul, Overveen, Lange turven J5 O. de Vries, Overveen, idem 14.25 A. de G: aaf, Bloemendaal, idem 14. A. Buys, Haarlem, idem 14.— G. Honing, Haarlem, idem 13.50 Alles per 1000 stuks. Fa. Krul, Overveen, Vuurmakers 3.75 G. de Vrie., Overveen, Idem 4. A. de Graaf, Bloemendaal, idem 3.75 A. Buys, Buarlem, idem 4.50 B. Honing, Haarlem, idem 4.23 Alles per 1000 stuks. Fa. Krul, Overveen, Massa 3150 40 A. de Graai, Bloemendaal, idem 3513.10 A. Buys, Haarir— 'r.= „3411.50 G. Honing, Haanem, iuem 333ö.»o Pe gunning is aangehouden. Zickenhuisfonds „Voorzorg" Dinsdag avond had in de St. Aio/siusschool de jaariijkscne ledenvergadering plaats, welke ondanks de beiangruKS agenda zeer slecht was bezocht. Volgens den voorzitter was het in hoofdzaak wegens grenswijziging der gemeenten Haarlem en Bloemendaal, aat deze vergadering eenige maanden moes.; worden uitgesteld. De heer J. G. van Kessel heette de aan wezigen weikom. Notulen werden onveran derd goedgekeurd. Van den beschermheer Dr. Bos was een schrijven gekomen, dat hij verhinderd was de vergadering bij te wonen. De secretaris gaf een verslag van het af- geloopen jaar, waarbij gebleken was, dat het ledental met 200 was vermeerasrd en thans bestaat uit 140A leden. 39 paianten werden verpleegd met 839 verpieegdagen. Wegens de grensregeling waren ongeveer 800 leden in Haarlem woonachtig geworden en heeft de gemeenteraad van Bloemendaal de subsidie van 80 cent per lid en per jaar gehandhaafd tot einde December, waarvoor hier een woord van dank werd gebracht. Van den Directeur van den Gemeentelij ken Dienst van Haarlem was bericht ont vangen, dat voor een verpleegde 2.— per dag bijslag zou worden verleend. De pen ningmeester gaf een verslag van zijn ge houden beheer. Aan contributie was ont vangen 2329.26; Subsidie 300.—; In tresten en reglementen 7.30, Totaal 3836 56. Da uitgaven bedroegen: Verpleegkosten 3112.10. Bodeloon 375.26. Onkosten en Intresten 77.70. Totaal 3585.06. Voordeelig saldo 271.50. Reservekas 495.90. Door de kascommissie werd een gunstig verslag uitgebracht. Deze bleek de boeken steeds in orde te hebben bevonden. Voor de kascommissie werd de heer H. Koele- meyer dit jaar benoemd. Voor punt 8 van de agenda, Bestuursver kiezing wegens periodiek aftreden van de heeren B. Jonkers, J. G. van Kessei en G. van der Veldt, waren door de leden geen namen van candidaten ingezonden. Alle af tredende leden werden weder herkozen. Punt 9 en 10 van de agenda, een voorstel van het bestuur werd door de leden goed gekeurd en een voorstel tot handhaving der contributie werd eveneens door de leden goedgekeurd. Bij de rondvraag vroeg de heer Kerk vliet een betere regeling te treffen voor de bezoekers van 3de klas patiënten in de Maria-Stichting, waarvoor de voorzitter zijn medewerking zou verleenen. De heer Laarschot vraagt of, indien een patiënt langer dan 6 weker werd ver pleegd, deze kosten voor den betrokken persocn kwamen. Volgen» den voorzitter werd hierin gewoonlijk voorzien. Nog een paar heeren, die eenige vragen stelden werden door den voorzitter beant woord. Hiermede was de agenda afgehan deld en bracht de heer Donselaar namens de leden e|n woord van dank voor de lei ding van het bestuur, die dit zoo verdien stelijk had verricht. Daarna sloot de voor zitter de vergadering met den Chr. groet. Met een toespraak van den heer H. A. Klein, voorzitter der vereeniging voor Vreemdelingenverkeer en van wethouder Padt is in het Kurhaus te Zandvoort een leerzaal geopend. De directie van het Groot- Badhuis heeft de zorg voor het Kurhaus op zich genomen, heeft de groote zaal vroolijk versierd en door een gordijn in tv/eeën ver deeld, en een keuken ingericht. Een van de kleinere zalen werd ter beschikking gesteld van Vreemdelingenverkeer, welke er een leerzaal van heeft gemaakt. Deze is gratis toegankelijk voor badgasten die lid zijn van Vreemdelingenverkeer. De heer Klein verrichtte de officiesle ope ning, die de ingezetenen dankte voor hun medewerking welke hit mogelijk maakte de leeszaai te installeeren en te voorzien van de noodigt lectuur. Wethouder Padt sprak eveneens woorden van hulde en dankbaar heid en vond gelegenheid nog een3 te wijzen op de slechte treinverbinding met Amster dam, welke noodig verbetering behoeft. Jaarvergadering R.-K. Kiesvereeniglng Maandagavond hield de R.-K. Kiesvoreeni- gmg „Kiesrecht is Kiesplicht" alhier, haar jaarvergadering in het St. Jozefgebouw te Halfweg. De voorzitter opende de vergadering met den Christelijken groet en sprak zijn vreug de uit over de goede opkomst. De notulen werden onveranderd vastge steld. Door den secretaris werd een keurig jaar verslag gegeven, waarin alles, wat dit jaar was gepasseerd, da revue passeerde, waarin o. m. ook was gememoreerd het zilveren ju bileum, dat op 31 Maart j.l. in alle stilte was voorbijgegaan. De penningmeester las vervolgens zijn jaarverslag voor, dat vooraf door een daar voor benoemde contróle-commissie was na gezien en werd voor zijn goed beheer hier voor gedéchargeerd. De inkomsten waren 508,94 en de uit gaven 233 42, zoodat een batig saldo aan wezig was van 275 02. Bij de periodieke bestuursverkiezing wer den de aftredende heeren G. A. Nelis, J. de Vlieger en A. de Blok, herkozen. Tevens waren er nog twee vacatures, ont staan wegens vertrek van den heer H. van Asseman en van den heer C. Stokman, we gens bedanken. De voorzitter bracht een woord van dank aan deze twee scheidende bestuursleden, die veel hadden bijgedragen tot den bloei der vereeniging. In deze twee vacatures werden gekozen de heeren J. Dtuhdam en P. van Geldorp, van Haarlemmerliede. Voor de verkiezing van vier plaatsvervan gende bestuursleden werden gekozen de drie aftredende heeren, P. Bottelier van Halfweg, G. Molenaar van Haarlemmerliede en P. Kroon uit Houtrakpolder en in de ontstane vacature van den heer P. Bijnsdorp, wegens vertrek naar elders, werd in diens plaats gekozen de heer P. Hulsbosch van Zuid- Schalkwijk. Als afgevaardigden naar den Prov. Kies kring Velsen en de Kamer-Centrale Haar lem werden de drie functionneerende hee ren, H. C. Th. Hellen, J. R. Kuipers en C. Stokman, herkozen en voor de vacature van den heer J. W. v. d. Berg, die door annexa tie naar de gemeente Haarlem was over gegaan, werd gekozen de heer P. G. van Seggelen, uit Zuid-Schalkwijk. Als plaatsvervangende afgevaardigden werden gekozen de heeren C. A. Nelis, H. Vink, P. Meegdes en J. v. Duijnhcven. Voor de eontröle-kascommissie voor het dienstjaar 1928—1929 werden aangewezen de heeren J. v. d. Bijl en S. J. Meegdes. De heer J. R. Kuipers, als afgevaardigde van den Prov. Kieskring Velsen en van de Kamer-Centrale Haarlem, bracht hierover verslag uit. Bij de rondvraag werden door de heeren C. A. Nelis, J. v. d. Peet en H. C. Th. Hellen nog woorclsn van warmen dank gebracht aan de twee scheidende bestuursleden H. v. Asseman en C. Stokman, voor de aangename samenwerking en voor al datgene, wat zij voor de goede zaak en in het belang van de R.-K. Kiesvereenigirg hadden tot stand ge bracht De voorzitter deelde nog mede, dat a.s. Donderdag een Dr. Schaepman-avond zou worden gehouden in den Houtrakpolder, in hst lokaal van Gebr. v. Stijn en hij hoopte, dat er vesl bezosk zou komen en ieder hier voor 1 propaganda zou maken. Dan sloot hij deze geanimeerde vergade ring met den Christelijken groet. Maandagmiddag omstreeks 6 uur resd de 30-jarige Ewonende Julianalaan 312, per rijwiel op dsn Juiianaweg, in de richting Overveen. Toen de wielrijder nu naar links de tramrails overstak, werd hij aangereden door de tram, die eveneens in de richting Overveen reed'. I-Iet slachtoffer is daarna in Stoop's bad binnengedragen, waar een dok ter de eerste hulp verleende. De man had •vermoedelijk een lichte hersenschudding be komen, benevens bloedende schrammen en een buil op het voorhoofd. Daarenboven was zijn pols gekneusd. Het slachtoffer is daarna op een ladder gelegd en naar zijn woning vervoerd. Het rijwiel* werd geheel vernield. Maandagmiddag kwart vóór een uur had een aanrijding p'r.ats tusschen twee luxe auto's, op den Viersprong te Aerdenhout. De eene auto kwam uit de richting Heem stede en werd bestuurd door M. H. K., uit Zandvoort, den andere kwam van den Boe- kenroodeweg en wilde het kruispunt over steken, om den Oosterduinweg in te rijden. Volgens verklaring van beide bestuursters reden zij met een matigen gang en hadden beiden signalen gegeven. Volgens een getuige is de schuld der aanrijding te wijten aan de bestuurster van den eersten auto, die uit de richting Vogelerizang kwam. Deze had te bard gereden. Het gevolg was, dat zij par does op den anderen auto, die zich rechts van den weg bevond, inreed. Deze bestuur" ster haalde haar stuur naar rechts en reed een granieten veikeerspaaltje, staande op den vluchtheuvel, ten ipsten van den mid- denlantaarn, aan stukken. Eveneens was bet linkervoorspatscherm ernstig beschadigd. De andere auto was inmiddels tot stilstand gebracht en had geen schade Jiekomcn. Dinsdagmorgen werd de zomerzltting der Prov. Staten van Noord-Holland door den Commissaris der Koningin, jhr. mr. dr. A. Röeli. met gebed geopend. Dan sprak de voorzitter de volgende her denkingsrede: „Sedert hunne vorige zitting hebben de Staten van Noordholland een droevig^rerlies te betreuren. Door den dood ontviel hun een hunner jongste medeleden, de heet Rutger Kaan. Eerst verleden jaar deed hij zijne intrede in uwe verg=Horing, maar door zijne groote kennis en erve -ing op waterstaatkundig ge bied nam hij daarin reeds aanstonds eene voorname plaats in en werd in do Commis- siën, waarvan hij deel uitmaakte, gaarne ge luisterd naar zijn weldoordachte adviezen. Van die adviezen hadden wij gehoopt nog lange jaren partij te mogen trekken. Het heeft niet zoo mogen zijn. In de kracht van het leven werd hij ont rukt aan familie en vrienden, aan den werkkring, die hem lief was, aan de vele be zigheden, die hij met zooveel ijver en toe wijding vervulde. In het Noorderkwartier eene bekende en geziene figuur, was de heer Kaan ook in de Staten eene om zijn bekwaamheid en aan- genamen omgang zeer gewaardeerde per soonlijkheid. Het past ons aan zijne nagedachtenis, die met eere in Noordholland zal voortleven, een woord van weemoedige en welverdien de hulde te brengen." De geloofsbrieven van de nieuw inkomen de leden dr D. W. C. Beswijk (V.B.) uit Texel, mr. J. F. Franken CC.H.J uit Am sterdam, werden goedgekeurd. De nieuwe leden werden binnengeleid, legden de ver- eischte eeden of beloften af en werden den voorzitter geluk gewenscht. Medegedeeld wordt, dat op de regeling voor verleening van vacantietoeslag aan provinciaal personeel de Koninklijke goed keuring niet wordt vereischt. Bij het vers&g van den Hoofd-inspecteur der Volkshuisvesting informeert de heer ANKERSMIT (S. D. A P.) naar de beken de passage in het verslag, waarin geklaagd wordt over het autoritair optreden der Ge meentelijke Commissie voor Uitbreidings plannen. Sprekers indruk is, dat de klacht zonder ecnigen grond is, maar hij vraagt, yof hier omtrent iets bekend is. dat aanleiding geeft tot een dergelijken feilen aanval. De heer MIEDEMA gelooft, dat niet over de kwestie breedvoerig gesproken moet wor den thans. Hij vraagt, of later over de kwes tie gesproken kan worden. De VOORZITTER herinnert aan de vra gen van mr. Paul Reijmer en het antwoord van den minister. Spr. acht het het best», j te v/achten tot het definitieve anwoord van den minister. Dan kan de zaak misöhien een punt van gedachten wiseling in de Staten uitmaken. Spr. kan nu slechts mededeelen, dat de beste samenwerking heerscht tusschen de gemeentebesturen en de Gewestelijke Com missie en tusschen deze commissie en de bei de inspecteurs der Volksgezondheid, die ge regeld de vergaderingen der Commissie bij wonen. Bij het rapport inzake de Werkloosheids bestrijding. dat in de najaarszitting za! be handeld worden, geeft de heer POLAK (S. D. A. P.) als zijn mcening te kernen, dat het rapport wel wat volledigei had kunnen zijn. Z.i. hadden de arbeidersorganisaties ook gshoord moeten worden. Hij vraagt, of dit alsnog in de komende maariden kan ge schieden. De VOORZITTER zal dit verzoek in het College van Ged. Staten ter sprake bren gen. De heer WIJNKOOP (Comm.) zou ook de organisaties der werkloozen willen hoo- ren. De VOORZITTER informeel; naar de adressen dier organisaties. De heer WIJNKOOP staat perplex over deze vraag, maar zal de adresse- verstrek ken. Bij loting worden vervolgens de afdeelin- gen samengesteld, waarna de overige punten der agenda commissoriaal worden gemaakt en de vergadering wordt verdaagd tot Dins dag 19 Juni, v.m. half 11. gm'-.rvryj:1 BiEauwsga L_" Apex Electrische Waschmachines f 275.- De uitslag van de overgangsexamens is 9 Juli bekend. Het practisch gedeelte van het eindexa men vindt plaats van 26 Juni tot 3 Juli; het schriftelijk gedeelte van 3 Juli tot 9 Juli; het mondeling gedeelte van 917 Juli. Er nemen 81 candidaten aan het eind examen deel. Het toelatingsexamen wordt gehouden op 18, 19, 20 en 21 Juli e.k. R.-K. MÏDDENSTANDSVEREENIGING Ondanks de in Bsnnebroel:Vogelenzang herhaaldelijk in het werk gestelde pogingen, ontbreekt nog steeds een goed functionnee rende R.-K. Middenstandsvereeniging. Toch zou dit, behalve voor het algemeen belang, ook voor de betrokkenen zelf van zeer groot nut zijn. Naast het godsdienstig-zedelijke wordt wel degelijk de volste aandacht aan de materi- eele belangen geschonken. Juist in deze moeilijke en zware tijden is eensgezindheid de eenige uitkomst. Hoeveel werd er al niet en wordt er nog steeds door samenwerking bereikt Om de verschillende zaken nog eens in een juist daglicht te plaatsen, worden allen, die maar eenigszins kunnen, op de bijeen komst van a.s. Donderdag 7 Juni, 's avonds 8 uur, in café „Graaf Floris V" verwacht. De heer P. J. M. van Tetering, voorzitter van de R.-K. Mlddenstandsvereeniging te Haarlem en lid van het /Diocesaan Hoofd bestuur, zal aanwezig zijn tot het geven van alle gewenschte Inlichtingen. Toont nu allen uw medewerking door zorg te dragen, dat Donderdagavond, ondanks de zomermaanden, geen stoel onbezet zal blij ven. Eierenveiling E. N. V. Hotel J. de Groot. Aanvoer 155C0. 12509 Kipeieren, pr. 5.606.50; 3000 Eendeieren, prijs 4.30 5.30. Handel vlug. Eierveiling. E. O. B. Hotel J. J. Nijssen. Aanvoer 13600 eieren. 11000 Kipeieren pr. 5.456.20; 2500 Eendeieren, prijs 5.00 5.70; 100 Kalkoeneieren 10. Huldeblijk Het is bekend, dat op initiatief van Mevrouw RoëlI het plan is opgevat om H.M. de Koningin-Moeder in Januaii 1929 een huldeblijk aan te bieden ter gelegenheid van het feit dat zij dan een halve eeuw in ons land woont en zich zoo verdienstelijk heeft gemaakt voor het be stuur van ons land en de opvoeding van onze Koningin. De bedoeling is dat de vrouwen in Neder land (getrouwde vrouwen en meisjes boven de 17 jaar) wat geld bij elkaar brengen en dat daarvoor een passend geschenk zal worden aangekocht. In den loop van deze en de volgende week zullen verschillende meisjes bij de huizen rondgaan en iedere vrouw die wil meedoen in de gelegenheid stellen om een grootere of kleinere bijdrage te geven (een rijksdaal der van een goedgezetene is prachtig, maar een kwartje van een arbeidersvrouw wordt ook gaarne geaccepteerd). Echter zal dan tegelijk 4e naam moeten worden opgegeven aan de meisjes, omdat het de bedoeling is de namen van de geefsters te vermelden (zonder het gegeven bedrag) in het 'album dat aan H.M. de Koningin-Moeder met het geld zal worden aangeboden. Deze inzameling werd reeds gehouden in Halfweg en Uithoorn en bracht daar op f 102.en f 164 Burgerlijke Stand. Geboren Cor nell's, z. van A. Stengs en C. Brakenhoff Nico aas Johannes, z. van A. Boon en M. Voormeer Petrus Cornelis. z. van P. Koper en J. W Vendel Alida Elisabeth Maria, d. van G. H. Tuin en M. Benning. Overleden Joannes Stengs 7 j. Jacobus Ste gs, 4 maanden Cornelia M. Bleijendaal, 27 r. Ondertrouwd Jac. J. Tuijn en A, J. Schuijt P. Brakenhoff en M. A, Nijman J. Groot en C. P. Mooij J. Bakkum en G. Molenaar H. G. Duineveld en M. G. de Boer. Getrouwd Jac. A. Vromestijn en Joh. M. Pekel J. Docter en J. Houtwipper Jac. de Wit en Q. A. Schuijt C. Jac. Lenne- man en J Baltes. Geboren z van M. A. SpitsbaardKops; z. van W. H. Peereboomde Ruiter. Ondertrouwd Jb. de Weijer en J. M. H. van der Laan. Getrouwd P. Goedhart en C. van Lint. De Gemeentelijke Zweminrichting. Onze gemeentelijke Zweminrichting, verledert jaar geopend, is reeds heel wat mooier en doel matiger geworden, dan zij aanvankelijk was. Verschillende verbeteringen zijn aange bracht, de Inrichting is vergroot, terwijl er ock een smaakvolle versiering is aange bracht. Terstond als men het complex ge bouwen intreedt valt de versiering in het oog; bloeiende madelieven en violen groeten u. Komt u over enkeló weken, dan zullen u bloeiende rozen, floxen, lathyrussen, dahlia's en pioenen welkom heeten. De badmeester kent ze alle en spreekt er gaarne over. Het is dök geen kleinigheid, wat gepresteerd wordt; bloemen en planten rond het geheele bad, dus over honderden meters uitgestrekt. Een woord van bijzonderen dank verdienen de firma's L. Stassen Jz. en A. C. van der Schoot, die op verzoek planten en struiken beschikbaar stelden om de at tractie der watersport zoo noodig nog te ver- hoogen. En het badpersoneel liet zich mede niet onbetuigd en nam het zaaigoed voor zijn rekening. Stond er dezen winter hulst met zijn puntige prikbladeren deze heeft men als niet geschikt terecht verwijderd. Kun nen we de bloemenweelde reeds een aantrek kelijke verbetering noemen, dat de water stand in de bassins hooger is dan vorig jaar is voor de zwemmers en zwemsters mede een pracht verbetering. Men zwemt nu niet meer in een houten bak, doch in bassins, die omzoomd zijn met een strook gras en over een paar weekjes met bloeiende gewas sen. Alleen moet er gewaakt worden, dat de ondeugende Hillegomsche jeugd den boel niet vernielt, maar we hebben wel vertrouwen, dat zulks niet gebeuren zal. Een zéér groote verbetering is, dat de inlaat van water is ver plaatst. Thans stroomt het versche water dwars door alle bassins en het verontreinigde water wordt absoluut verwijderd. Dit is een zeer groot hygiënisch voordeel. Doordat de bassins dieper geworden zijn, is het prettiger zwemmen, terwijl het waakzaam oog van den alleszins bekwamen badmeester tegen elk ver drinkingsgevaar waakt. Vergroot is de inrich ting, doordat thans 51 kleedkamertjes be schikbaar zijn, terwyl de kamer van den bad meester zóó gelegen is, dat deze alle bassins vandaaruit gemakkelijk overziet. Ook is een W.C. beschikbaar en is de inrichting telefo nisch aangesloten. In het diepste bassin ligt een vlot, terwijl een springplank binnen en kele dagen aanwezig zal zijn. Alles wijst er op, dat de inrichting floreert en we zien weldra ook een badhuis verrijzen. De Hillegomsche zwemvereeniging draagt het hare bij, om de zwemsport te animeeren, terwijl zij boven dien voor sportfeesten zal zorgen. Bouwen. Het bouwen van een villa met garage, aan den Blosmendaalschen weg on der Bloemendaal, voor rekening van den heer Tj. van der Weijden, aldaar onder ar chitect J. van Essen te Voorburg is opge dragen aan den heer A. Leliveld alhier. Motordienst. Door den heer J. den Har- togh, alhier is een motordienst geopend voor de Zaanstreek en Alkmaar. WARSCHAU, 6 Juni. Heden is te Bia- lys':ok het groote proces geëindigd, dat al daar geroerd werd tegen 136 personen, die beschuldigd werden lid te zijn van de com munistische partij. Er werden 36 verdachten vrijgesproken; de overigen kregen gevange nisstraffen varieerend van een tot acht jaar. BERLIJN 6 Juni De Belgische bladen melden uit Graz, dat het plaatsje Strade, dat ongeveer 10 K.M. ten Z.W. van Glei- chenberg op een hoogte ligt, Dinsdagmiddag door een alles vernielenden wervelstorm is geteisterd. Verscheidene huizen stortten in en vele boomen werden ontworteld. Het ver keer langs de straatwegen is volkomen ge stremd, doordat omgevallen telefoon- en te legraafpalen en ontwortelde boomen den weg versperden. TOKIO, 6 Juni. Naar uit Peking gemeld wordt, heeft de cavalerie van generaal Yen Dinsdagavond de Chineezenwijk van Peking bezet. Generaal Yen wordt zeer spoedig te Peking verwacht. De vertegenwoordiger van generaal Yen heeft het Japansche gezant schap per brief in kennis gesteld van de bezetting van Peking. De Japanners verzet ten zich niet tegen het binnenrukken der zuidelijke Chineesche troepen. MEDEGEDEELD DOOR WOENSDAG 6 JUNI. Middagkoersen van gisteren auuusiceuuigen. 5% Nederland 1319 6'7<. Nederland 1918 4 <4 Nederl 1917 6% N.-Indië 1923 D 4y, N.Ind. 1926 B Banken. Koloniale Bank Indische Bank Gert. Handel Mij. Resc. Dito Industrieën. Marg. Unie Nederl. Kunstzijde Maecubee Holl Kunstzijde Oude Philips Nieuwe Philips indestr. Buitenlan Anaconda O. S. Steel Snik Viscosa Gew. Peruvian Handelsondern. Comp.comm. du Liège Mijnbouw. Boeton Mijnbouw Redjang Lebong Petroleum. Dcrtsche Petr Geconsolideerde Kon Olie Perlak Rubber. a'dam Rubber Dell Batavia Rub Java Rubber Serbadjadi Sllau V 1. C. O Allied Intercontin Rubber Scheepvaart. Holl. Amerika Lijn dito Gem Eigend Kon. Ned Stoomb Ron Paketvaarr Mij Nederland Rotterd Lloyd Scheepvaart- Unie Marine comm Marine pref 101%, 102% 1CC% 10C"/W Suiker. H. V. A Java Cultuur Poerworedjo Vorstenlanden Actions idem Tabak. Deli Batavia Oude Dell Oostkust Senembah Spoorwegen. Southern Rails Union Pacific Wabash Chic. Milw St. Pauj Kansas City South Erie Railr Prolongatie.. 2C6 531 231', 241" 773% 775% 143J 143'/, 1650 b 174f 1461 3671 226 286% 72 J 235 1741 751 219% 115 126% 681 13 MEDEGEDEELD DOOR WOENSDAG 6 JUNI. Bieden Laten Berlijn 59.10 59 .25 Parijs 9.70 9.85 Brussel 34.50 34.65 Londen 12.C8J 12.10J Zürich 47 .70 47.85 13.- 13.15 41 .30 41 .45 34 .80 34 .95 New-York (cable' 2 .47 2 .48 7.30 7.45 27.— 27.10 66 .40 66 .55 66 .30 66.45 66.45 66.60 155 b 198 87%, 34 55 b 56 b (N 1 e t-0 f i c 1 e e I.) 447e STAMS' OTERl.l. Trekking van Woeasdaz 6 Juni 192S. Sc Klasse 15e Lijst. Hooge priizen: 2051 2820 4285 8286 12092 14950 f 1000.—. 18 8812 10887 11620 16190 f 400.-. 1072 805-1 £786 12831 16664 17422 20210 20328 me' 200. 947 4018 5022 8874 6.-21 6826 12370 14131 15590 15914 16812 17711 17989 1877'! 18872 1S952 f lOOè Prllzan ven iO 145 549 661 727 753 769 79S 83' 876 915 916 950 1000 1113 US1 133? 1483 1578 1585 1665 1746 1920 1952 2143 2160 2161 2195 2325 2335 2592 2623 262» 2657 2701- 2791 2833 296,3017 3026 315' 3449 3509 3535 3570 3730 3754 3759 4067 4098 4125 4153 4207 4212 4224 4356 4477 4629 4635 4810 4974 5106 5151 5168 5255 5264 5320 5401 5413 5405 5531 5099 5725 5870 593. 5964 6031 6099 6138 6165 623» 6252 6280 6385 6396 6471 6513 6576 6577 6679 6695 6858 6981 6990 7164 7320 7400 7424 7428 75/5 7588 7677 7737 7884 7925 8035 8175 8227 8383 8564 8788 8927 898a 9662 9578 9825 10053 10111 10237 10339 16539 10585 10621 10816 11203 11310 11434 11469 11581 11613 11644 11718 11737 11836 11990 12118 12471 12572 12635 1^719 12723 12738 12746 12771 12790 12940 13007 13129 13184 13276 13383 13469 13481 13684 13709 13.12 13724 13732 139,55 14146 14564 14601 14783 14833 14912 14919 14966 15139 15369 15J46 15463 15571 15908 15964 16192 16325 16342 16377 16310 168.30 17150 17303 17354 17444 17517 17598 17730 17734 17770 17847 T7C11 17964 17995 18005 18086 18096 18179 18310 18372 18514 18573 18K81 13R11 13766 1.8776 1R"0S 19079 190,88 10156 10201 19350 19"18 19622 19649 19661 19765 19783 19926 19950 20190 20199 20331 20.352 20359 20376 20162 20769 20912 20999 NIETEN: 51 65 89 134 221 227 228 250 2S0 369 332 364 425 452 490 543 659 678 687 739 772 797 911 950 0-.f 970 980 1040 1044 1686 1139 1140 1142 1229 1258 1271 1277 1366 1368 1429 1441 1487 lci1 1531 1532 1568 1633 1664 1676 173S 1739 1797 1839 1840 1864 1899 1923 1978 2002 2010 2027 2053 2076 2099 2191 2.76" 2228 22: "373 22722, 3 2350 2361 2580 2455 2"16 2.579 2aSS 4.11.33 2647 2675 2677 2703 2733 2i-i'-> 2760 29V' .2922 2927 2944 2961 2978 3622 ."..33 3039 3086 3177 3179 3199 3214 3228 3237 3273 3362 3407 3121 3198 3556 3601 3629 3658 3659 3677 3696 3.'82 3861 3S74 3913 3920 39S0 4682 4100 4119 4137 4144 4165 4192 4197 4232 4454 431/1 4324 4313 4375 43S9 4401 4417 4421 4428 4431 4459 4493 4500 4512 4551 4586 4579 4628 47SS 4790 4S05 4832 4947 5049 5132 5140 5260 5273 5279 5311 5351 5378 5469 5522 5566 5627 5629 5643 5677 5745 5806 5863 5875 5888 5905 5924 5933 5954 5987 5971 6047 6154 6156 6232 629.4 6308 63 ia 6,319 6382 6386 6390 6440 6459 6476 6506 6568 6608 66.78 6654 6665 6675 6676 665(1 6721 6744 6768 6839 6859 6877 6838 6922 6955 7033 7042 7066 7085 7686 7095 7105 7113 7128 7146 7279 7379 7397 7419 743/ 7432 7446 7452 7456 7463 7484 7494 7511 7516 7560 7567 7579 7595 7596 7598 764' 7687 7714 7730 7800 7S3t 7838 7845 7846 7893 7953 7964 8013 8042 8089 8086 808o 8091 8115 8135 8167 '470 817.3 81R8 8304 8.347 8365 8457 845,: 8496 8-13 8521 8554 8574 8604 8625 8656 8693 5'V'8 8707 87?" V93 8819 8851 8936 8004 9041 905'* 90/9 9142 9178 9185 920.5 9272 9"90 9322 9375 0333 9420 9482 9496 0503 9518 9519 9526 9562 9573 9610 9634 <>353 9659 9662 966.3 9678 9679 9609 9705 972? 9799 9845 9,367 990.3 99.5 4 9940 9947 9953 9984 0986 9997 10012 10038 40074 1008,3 10100 10114 10119 10136 10164 10"21 10242 103.34 '0418 10437 10161 10469 10477 10508 10512 10515 105,38 10540 10546 10582 10fi"0 10635 10646 10703 1 716 10727 10731 10746 10795 10951 10979 11021 11026 11070 11135 1117 11156 11181 11996 11255 11264 1 1272 1123-5 11315 11355 11446 11459 11466 1M83 11484 11406 11699 11700 11712 11735 11012 11816 11,317 11820 11835 11341 11351 11931 1104(1 11969 11974 11986 11593 12001 120.33 12052 12075 1 1084 1208.5 12116 12118 121.35 12151 12155 12168 12190 12207 123.39 13342 ]23fi3 1233/5 13,360 1?.<n.3 3.-31 12 77 12484 12485 12571 12574 12599 12653 12666 (3 Kr.9 13373 13705 13733 127.5 6 13776 13705 T*»«17 12835 128,30 128.58 12875 12891 13048 13051 -13121 1.3138 1.8160 13167 13176 1.3199 133,0.3 1330(1 -33OO 133-18 i.8.3c5 1.3,358 13.36 I3'.3n 13433 1.3.-53 1.3458 1.3189 1,3-05 13335 13557 13575 1,3587 13616 136.3,8 1.3534 1.3768 1.3773 13338 13330 138,33 1,3860 17914 1.3021 139.74 I.303O 14004 14(176 14068 14098 1'194 1431,3 1.33R 14334 14345 14331 1.-302 14338 '4.804 14.18 1.434 14-491 14402 14510 14611 14436 14679 14608 147ns 14763 14764 1477.3 14032 14881 14891 14804 149m 14068 14117.7 IFO'8 150-.3 15034 15035 15117 15155 15157 15167 15177 15179 15333 15288 153-8 16.341 154.34 15437 1.5443 15-16 1.5473 1-58.3 1.5683 1*6.43 155.17 1,5700 15702 15703 15710 1*816 16533 1,5-31 1*344 158=1 151-5 15984 15088 15901 16002 16037 160-6 1607! 16010 1610.5 16114 16118 16301 163' 8 16335 16330 163"7 16,3-0 16.3*6 16.376 163 84 1 6408 J64.3.5 16461 1647.3 1641,8 16.530 16.548 16*13 15603 166'5 16671 16673 16670 16615 16701 168'4 1687,5 16131 1607? 16177 16085 16010 17003 17017 17011 170'2 170.37 17101 17144 17153 t7io,3 (7338 '7315 17314 17.3.36 17.362 17.-00 17466 17471 17=61 17.57.3 175.81 17584 17638 17650 176=3 '7770 1778.3 178'4 17843 178=1 173=8 17n'4 17060 1707' '7861 T 3"O '"O'O '3170 '1076 17373 131-5- -.130 181,38 181=4 181(9 18133 |8353 133=5 1=777 1:723 '=-73 18443 18466 134=0 1==67 1=5-0 1==53 1=576 1=507 18641 18687 18714 18703 1"3=0 198=3 1 000 10110 10131 1Q150 10?'0 10*>70 117=7 1=386 10.300 11-56 11413 115(17 10533 11541 105-0 10551 10571 10=00 10=03 10,633 10=77 11744 10710 10791 19810 10039 10851 1186.1 1=8=2' (13=0 118=5 10=60 10028 10081 10=02 2000' ?1018 200.35 20(177 20'60 20170 20178 =0101 21>14 202=0 70338 2=366 262=0 20.703 20317 26335 203J3 20367 26377 20.792 20463 2=572 20=07 2161; 20633 =1650 7=662 76668 70676 7068.3 70615 2071= 70750 2=784 26780 76802 26.806 76370 7===6 26840 20885 26893 20013 20934 20954 29958 20O34 V rheicrlng 5= K1==se 14e 111=1: 6063 i.z. 61=3: 13753 m.T. 16753; 17532 m.z. 15532: 14732 en *.;r C> «ahMftaa WV-j. SPECIALE AANBIEDING VAN VOORRADIG: Prima Duitsche Piano '75 Pr. Duitsche Piano, zrw. k. 350 Prima Duitsche Piano Ger. Adam 450 Prima Duitsche Piano Mann Co425 Prima Duitsche Piano Carl. Smit 453 Deze instrumenten zijn alle zoo wel in- als uitwendig in uit stekenden staat en worden schriftelijk gegarandeerd. Te zien en te bespelen VAN WOUW'S Pi nohandel, Kruis straat 41, Teï. >335*.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 2