STERTABAK a i&r jrsa.ïrssA'r m Voornaamste Nieuws V erkeersong evaüen S VRIJDAG 8 JUNI 1928 GEEL EN BLANK DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN TWEE EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 16876 AANGIFTE MOET. OP STRAFFE VAN VERLIES VAN ALLE RECHTEN. GESCHIEDEN UITERLIJK DRIEMAAL VIER EN TWINTIG UREN NA HET ONGEVAL. DE TOESTAND VAN DEN HOOGEERW. HEER H. J. ZONDAG Miss Boll met de „Columbia' teruggekeerd OP ZOEK NAAR DE ITALIA" Mislukte start van de „Vriendschap" Draadlooze verbinding met de „Italia" tot stand gekomen Kalb en Hoffmann door den Duitschen Voetbalbond gestraft VAN ONZE RECHTBANK Over den Grooten Oceaan De staking bij „De Schelde' W EKING - 1 Voor het behoud der Kager Plassen Het proces der Zaligverklaring van de Alkmaarsche Martelaren Wegverbetering in Haarlemmermeer Aanbesteding J. J. WEBER Sc ZOON Groote Houtstraat 166 Haarlem Telegrafisch Weerbericht. Stormwaarschuwingsdienst BUREAUX: NASSAULAAN 49 Telefoon No. 13866 (drie lijnen) Postrekening No. 5970. ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen: per week 25 ct.; per kwartaal i 3.25; per post, per kwartaal i 3.58 bij vooruitbetaling. UWE HAARLEM ADVERTENTIEN 35 ct. p. regef^ VRAAG- EN AANBOD-ADVERTEN TIES. 1 4 regels 60 ct p. plaatsing; elke regel meer 15 ct., bij vooruitbel. Bij contract belangrijke korting. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN tusscben den tekst 60 ct. per regel, ft Alle abonné's op dit blad zijn, ingevolge de veizekeiuigsvooiwaaiden f Ofïfin Levenslange gei.eele ongeschiktheid tot werken door 7CO bij een ongeval met f OCfl bij verlies van een hand, f IOC bij verlies van een f Cfl - bijbreuk van f II) bij verlies v. een tegen ongevallen verzekerd voor een der volgende uit keeringen «UUU. verlies van beide armen, beide beenen of beide oogen; 'tlU. doodelij ken afloopAüU. een voet of een oog; 1 mv- duim of wijsvinger; 1 «JU» been of arm; 1 tU, andere vinger. De gebeurtenissen In het Verre Oosten nemen door de wapenfeiten der laatste dagen een zoodanige wending, dat het de moeite loont den stand van het geweldige j conflict nader onder het oog te zien. Een nijver volk, een volk van kunst en j wetenschap, een volk van handeldrijvenden wordt nu reeds jarenlang innerlijk ver scheurd door burgeroorlog. China met zijn 400 millioen inwoners be zit een cultuur 3000 jaren oudfcr dan de onze. Toen in 't Westen de oorlogen nog met lansen werden gevoerd, was in China het buskruit reeds uitgevonden; toen onze voor vaderen bezig waren zich een weg te. banen door het oerwoud, was in China de kunst reeds tot noogen bloei gekomen. De Westersche beschaving kwam In China en bracht met haar komst ook hare zegenin gent?) Dit gedeelte uit de geschiedenis der Westersche oeschaving vormt niet de schoonste bladzijde. Zij beschikte over China, als was het aleen goed als afzetgebied voor hare goederen, alleen goed om concessies af te dwingen ten bate van eigen belangen. Zoo speelden de Westersche mogendheden met het volkrijkste en grootste land der aarde, waqx een volk woont, dat op de oudste cultuur bogen kan. Niet straffeloos wordt deze politiek ge dreven. Want thans is het even goed tot den eenvoudigen koelie als tot de hoogste regee- ringspersonen doorgedrongen, wie de schuld draagt van de ellende, die over China geko men is. Dit ontwakende besef allereerst leidde tot China's nationale verbrokkeling. Het streven naar het herstel van een nationale eenheid riep den burgeroorlog in 't teven, waarvan China nu reeds jaren de treurige en nadeelige gevolgen ondervindt. Van de algemeene verwarring wist Rus land partij te trekken. De partij, die zich bij I Rusland aansloot was voldoende sterk om zich tegen de regeering te Peking te kunnen handhaven. Zoo ontstond de afscheiding van Zuidelijken en Noordelijken, anders gezegd; j de strijd tusschen de regeering te Nanking en die te Peking. Daarnaast vernam men van machtsvertoon en onbeteekenende schermutselingen tusschen Chineezen en vreemdelingen, die voor hunne handelsbe langen opkwamen. Voor het herwinnen eener nationale eenheid in China immers was noodzakelijk, dat de vreemdeling uit het land werd verdreven, die in plaats van een zegenrijke koloniale politiek niets dan ellen de over China had gebracht. Van al de vreemde volken, die China ge bruikten om te halen wat te halen was, wordt geen enkel zóó gehaat als Japan. Die haat is wederzijdsch. Het is China een doom in 't oog, dat zijn vroegere scholier tot macht en aanzien gekomen is. In zijn ontwikkelingsgang is China bij Japan ten achter gebleven, voornamelijk wat betreft 'zijne moderniseering. Japan is een eilanden rijk, dat van alle zijden toegankelijk is; China, een rijk, dat zoo groot is als Europa zonder Rusland, kan zijne modemiseering niet op denzelfden snellen voet als Japan verwezenlijken. Zij blijft beperkt tot het kustgebied. Een geheel nieuwe phase in den strijd in het verre Oosten was dan ook de inmen ging van Japan, dat een inval deed in de provincie Sjantoeng en overging tot de be zetting der hoofdstad, Tsinanfu. Door den invloed, dien Japan reeds in Korea heeft, kwam door dit gebeuren Peking als tusschen de beide armen van een notenkraker. Japan verklaarde, dat het alleen en uit sluitend een inval in Tsinanfu deed, ter be scherming van leven en bezit zijner talrijke onderdanen in deze stad, eene verklaring, die in soortgelijke gevallen gebruikelijk is. De Chineezen schonken er dan ook even min geloof aan als 'ndertijd de Nicaragua- nen, toen de Vereenigde Staten voor hunne interventie-politiek een zelfde motiveering opgaven. De Zuid-Chineezen beschouwden den in val van Japan als een pogen, om hun ver deren opmarsch naar het Noorden, waar het centrum der Japansche belangen is gelegen, te bemoeilijken. Intusschen, het is te betwijfelen, of dit voorval tot een directen oorlog tusschen China en Japan zal leiden. China immers kan eerst aan oorlog voeren tegen den in dringer denken, wanneer aan den burger oorlog een einde is gemaakt, om zich dan met vereende militaire macht op Japan te werpen. En zelfs in dat geval is het te be zien, of Japan het onderspit zou delven in den ongelijken strijd. Op het oogenblik kan China alleen gebruik maken van het wapen van den boycot. Niet vergeten mag worden, dat de imperia listische expansie politiek van Japan nog een' andere oorzaak heeft. Het handelt onder den bitteren dwang van het bevolkingsvraagstuk. Japan is niet al leen overbevolkt, maar bovendien wast zijne bevolking tn ongekend snel tempo. In 1920 bedroeg Japans bevolking 77 millioen, in 1925 83.5 millioen. De bevolkingsdichtheid van Japan bedraagt op het oogenblik 157 inwoners per vlerk, kilometer. (Ter vergelij king diene, dat Duitschlands bevolking 134 inwoners per vierk. kilometer bedraagt). De zegenrijke opmarsch der Zuidelijken, die thans bezit hebben genomen van Pe king, deed Tsjang Tso Lin, den leider der Noordelijken, besluiten, het veld te ruimen. De vraag is thans, of de generaals, die tot nu toe afzonderlijk opereerden voor de zaak der Nationalisten, n.l. Tsjang Kal Sjek, de christen-generaal Feng en generaal Ven, zich zullen aaneensluiten en of deze een heid ook na het in bezit nemen van Peking zal blijven bestaan. Al te vaak immers heb ben we in China gezien, dat het persoonlijke zwaarder woog dan het bereikte, m.a.w. dat de militaire eerzucht het behaalde resultaat weer vernietigde. In de Chineesche krijg voering zijn verrassingen steeds voorgeko men en men zal goed doen zijn oordeel over den stand van heden op te schorten. Toch meenen wij te mogen zeggen, dat China thans aan een keerpunt staat. In den jarenlangen strijd voor de nationale eenheid en de bevrijding van vreemden invloed is een gelukkige wending gekomen. Het zou voor China te betreuren zijn, wanneer het uit de thans geschapen situatie geen partij wist te trekken en den weg naar de eenheid niet verder ging banen. China is thans in eene phase gekomen, waarin het aan de inmenging van den vreemdeling als een aanslag op eigen sou- vereiniteit voor goed een einde kan maken. In 't oog der groote mogendheden zou door 't bereiken der nationale eenheid het aan zien van China rijzen. De groote grief im mers was, dat er geen verantwoordelijke re- geering bestond, waarmee onderhandeld kon worden. Het groote psychologische moment is voor China aangebroken. Weet het dit oogenblik te benutten, dan is het niet aan twijfel onderhevig, of in de toekomst zal het He- melsche Rijk zich in een krachtige en een drachtige samenwerking de plaats weten te veroveren, die het in de rij der groote mo gendheden toekomtl Gistermorgen mocht de Hoogeerw. Heer H. J. Zondag, Kanunnik, oud-deken van Noordwijk en pastoor te Vogelenzang, van Zijn Eminente Kardinaal Gasparri een tele gram ontvangen, waarbij bekend gemaafct werd, dat door Zijne Heiligheid den Paus aan den boogen lijder wegens zijn ernstige ziekte de pauselijke zegen gegeven werd. Zijn Hoogeerw. had gisteren een onrustl- gen nacht en leed veel aan benauwdheden. In den loop van den dag werd de alge meene toestand iets beter. Door den mist kon zij den weg niet vinden Uit New-York meldt een R. O.-telegram: Miss Boll en haar metgezellen zijn met de „Columbia" onverwacht te Curtis- field, na een vlucht van 6 uur, terugge keerd. Wegens den mist konden zij den naar Old Orchard niet vinden. weg ZIJN NOBILE EN ZIJN MANSCHAPPEN NOG IN LEVEN? t Het „Laatste Nieuws" bevat de mede- deeling afkomstig van den heer Blanquaert te Lokeren, naar aanleiding van de aldaar en te Huizum in Friesland opgevangen te legrammen, dat ook nog een Engelsche zender dezelfde berichten had opgevangen van een zender, die zich aanmeldde als „Nobile Italia". Beiden waren echter sceptisch gestemd, omdat er door de verzenders geen enkele plaatsaanduiding opgegeven werd, ondank het herhaald verzoek. Intusschen kwamen de toon en de zend- wijze van den zender heelemaal overeen met de manier, warop vliegtuigen en lucht schepen gewoonlijk werken. Een R. O.-telegram uit Londen meldt: In antwoord op een vraag in het Lager huis, of de Engelsche luchtvaart aan de ex peditie, welke naar de „Italia" zoekt, zal deelnemen, verklaarde Sassoon, de onder staatssecretaris voor de luchtvaart dat geen enkel Engelsch luchtschip volledig uitgerust is. Hij vreesde, dat de geografische en at mosferische moeilijkheden te groot zouden zijn om met de in dienst zijnde luchtsche pen een onderzoek te doen instellen. B000C-S7IK Men seint ons uit Oslo: Naar uit Kingsbay gemeld wordt, heeft het draadloos station op de „Citta di Mi- Een R. O.-telegram uit St. John meldt: Het vliegtuig „Vriendschap" noeft drie pogingen gedaan om op te stijgen voor de „„.„i, Oceaanvlucht, maar kon wegens de groote jlan0" Donderdagmiddag een zeeizwah hoeveelheid meegevoerde benzine en wijl de draadloos bericht opgevangen, dat naar het wind te zwak was, niet loskomen. De D. F. B. heeft de beide Duitsche spelers, die Zondag j.l. uit het veld werden gezonden met diskwalificatie gestraft. Het medespelen in landenwedstrijden moet hun geruimen tijd zijn ontzegd. Uitspraken van Donderdag 7 Juni 1928 De AiTouuisseinenis-Rechtbank deed de vo.geaae unspraxen: jtv. K., kaïuüorueuiende, gedomicilieerd te Veisen, tnans gedetineerd; oplichting. Een jaar gevangenisstraf met alt reit pre'v. hech tenis. o.v. Men zal nu een sterkeren wind afwach ten. De „Southern Cross" voor dc laatste étappe gestart Het vliegtuig „Southern Cross" is volgens berichten uit Suva Donderdagmiddag te 2.55 uur gestart voor de laatste étappe naar Bris bane. van den zender van de „Italia afkomstig M. O., monteur, wonende te Haarlem; appèl overtr. jaentwet. Vonnis Kantonrech ter Haarlem bevestigd. J. C. S., meikveixooper, wónende te Haarlemmermeer; appèl overtreding van net Melkbesluit. Vrijgesproken. K. M., wonende te Haarlem; appèl overtr. Relletjes te Vlisstngen Men meldt ons uit Vlissingen: Het aantal werkwilligen op de fabriek „De Schelde" wordt steeds minder. Gisteravond bevond zich een groote volksmassa in de om geving der fabriek. Sommaties der politie om door te loopen en naar huis te gaan, hielpen niets, zoodat de politie gebruik moest maken van den gummistok. Er vielen weer harde klappen. Vooral des avonds is het erg onrustig in de stad. moet zijn. De draadlooze berichten schijnen van Frans Jozefland te komen. Zij waren ech ter zoo zwak, dat definitieve vaststelling niet mogelijk was De „Citta di Milano" verzocht daarom de van het Melkoesiuit. Vrijgesproken. draadlooze berichten te 17 uur te herhalen. I „J- F- A- melkhandelaar wonende Haanemmermeer; appel overtreding Inderdaad werden toen Donderdagmiddag Melkbesluit. Vrijgesproken, om 5 uur opnieuw draadlooze berichten ontvangen. De atmospherische omstandig heden v/aren echter opnieuw zoo ongunstig, te van J. M. K., melkhandelaar, wonende te Haarlemmermeer; appèl overtreding van het Melkbesluit. Vrijgesproken. J. v. Z., melkhandelaar. wonende te dat ontcijfering van de telegrammen onmo- Haarlemmermeer; appèl overtreding van ^Kiakmta jiÉÉifeÉiÉMÉiiMitÉirii t* TUNGKV/AN •u °^HENdCMOW SUCHO c H O n\a f*-' <n NANKI De Warmondsche gemeenteraad besloot gisteren tot de instelling van een verorde ning, krachtens welke het verboden is in de Kagerplassen baggerspecie uit te storten. Gelijk bekend mag worden verondersteld, dreigden reeds enkele gedeelten van dit heerlijke watersportland o.a. het Norremeer om die reden voor de zeilsport verloren te gaan. Het besluit van de Warmondsche vroede vaderen, waardoor hieraan paal en perk wordt gesteld, zal in den breeden kring van natuur- en watersportliefhebbers stellig warm worden toegejuicht. gelijk was. Door de „Citta di Milano" worden alle pogingen in het werk gesteld om de ver binding te herstellen. Men meent thans te kunnen aannemen, het Melkbesluit. Vrijgesproken. J. H. W., melkhandelaar, wonende te Haarlemmermeer; appèl overtreding van het Melkbesluit. Vrijgesproken. S. B„ melkhandelaar, wonende te Haarlemmermeer; appèl overtreding van dat Nobile en zijn manschappen zich nog het Melkbesluit. Vrijgesproken. J. B„ melkhandelaar, wonende te Haar- in leven bevinden. Donderdagmiddag is Larsen met zijn watervliegtuig te Kingsbay aangekomen. lem; appèl overtreding van het Melkbe sluit. Vrijgesproken. A. K., magnetiseur, wonende te Haarlem; De Tweede Kamer heeft dc wijziging der Indische begrooting 1928 aangenomen zonder hoofdelijke stemming, met uitzondering van het wetsontwerp betreffende subsidie voor de Indische burgerlijke luchtvaart. Voor de vierde Kamer der Amsterdamsche rechtbank is de behandeling van de straf zaak der Veendammer Hypotheekbank voortgezet. De Rotterdamsche rechtbank heeft behan deld de gefingeerde berooving in de Schrtjn- werkerssteeg te Rotterdam. Alg. vergadering van het Centraal bureau uit het Ned. Landbouw Comité. Miss Botl is te New York met de „Colum bia" teruggekeerd. De mist belette voortzet ting van de Oceaanvlucht. Naar uit Kingsbay wordt gemeld, heeft men Donderdagmiddag vanaf de Citta dl Milano een draadlooze verbinding met de „Italia" tot stand kunnen brengen. De plannen van het nieuwe bewind In China. Verdeeling van het Rijk in zes be- stuursdistricten. De Regeeringsverklaring van Poincaré. De discussie over het autonomistenproces ver daagd. De Szent-Gotthard-affaire in den Raad van den Volkenbond. Een nieuwe aanslag op Tsjang Tso UnT MCIVI1C6WI1S tc «.Uiüsvjiiy appèl overtr Art 436 W. v. S.. twee geld- Hij was voornemens nog dienzelfden dag '^ten yan f 100 subs voor elke boete 20 naar de „Hobby" te vliegen, doch moestd hechtenis 0.v daarvan, tengevolge van een hevigenA K magnetiseur, wonende te Haarlem; sneeuwstorm, afzien. I Vj 0'vertr art 436 w. v S. ioo boete Zoowe; de „Hobby", als de „Braganza", subs 2Q dagan hechtenis o.v. die zich ten Westen en ten Oosten van den b J P v. L.. tuinknecht, wonende te Verlegen Hoek bevinden zijn in het ijs Amsterdam, thans gedetineerd; diefstal, 2 vastgeraakt en loopen gevaar geheel inge- maal gepieegd. Een jaar gev. straf m. aftr. sloten te worden. prev hecht o.v. Een schrijven van Mgr. H. J. M. Taskin „St. Bavo bevat het volgende schrijven van Mgr. H. J. M. Taskin, Proost van het Kathedraal Kapittel van Haarlem, bij het openstaan van den Bisschoppelijken zetel Vicaris Kapitulaar en gericht tot de Gees telijkheid en de Geloovigen van het Bisdom Haarlem: „Nu voor de Kerkelijke Rechtbank van dit diocees is aanhangig gemaakt het pro ces der Zaligverklaring van de Alkmaarsche Martelaren, die volgens de overlevering in het jaar 1572 te Enkhulzen en Ransdorp om het H. Geloof zijn ter dood gebracht, bepalen de Apostolische Voorschriften, dat de geschriften dezer Martelaren, zoo moge lijk, tot nader onderzoek zullen worden verzameld. Dienovereenkomstig bepalen en verorde nen Wij bij deze, onder bedreiging met de gewone Kerkelijke straffen bij niet nale ving van dit Decreet, dat de Geestelijkheid en de Geloovigen van Ons Bisdom en in het bijzonder de Geestelijkheid en de Ge loovigen der plaatsen, waar dit besluit zal worden bekend gemaakt, bij Ons zullen in leveren de geschriften of Ons zullen In lichten omtrent geschriften van de na volgende Dienaren Gods: Pater Daniël van Arendonk Gardiaan te Alkmaar, Pater Cornelius van Diest, Vica ris en Rector der Clarissen te Alkmaar, Pater Joannes van Naarden en Pater Lu- dovicus Voets, alsmede van de twee Leeke- Broeders Adrianus van Gouda en Engelber- tus van Terborch allen afkomstig van het Klooster der Paters Franciscanen te Alkmaar. Wij vertrouwen dat allen volgaarne aan deze opdracht gevolg zullen geven". Het slechte weer, sneeuw en mist is voor verdere onderzoekingen zeer ongunstig. Men hoopt echter, dat spoedig verbetering za! intreden. De Italiaansche hulpmanschappen te Vadsö hebben bevel gekregen, naar Italië terug te keeren. Vijftien van hen zijn reeds op de terug reis Woensdag Oslo gepasseerd. Bestrijding van de stofplaag In de Maandag gehouden vergadering van het Polderbestuur is weder ter sprake geko men het plan tot verbetering van de wegen in Haru'lemmermeerpolder en de nood zakelijkheid om maatregelen te treffen ter bestrijdrng van de zoo hinderlijke stofplaag in de kommen der dorpen van dezen polder, veroorzaakt door het steeds drukker worden de autoverkeer. aandacht werd er do" sommige leden op gevestigd, dat reeds op verschillende plaatsen in dezen polder met succes een proef werd genomen met de nieuwe wijze van wegbedekking en er moeilijk langer mee gewacht kon worden, om daarmede nu ook alvast in Hoofddorp een begin te maken, in aansluiting met de inmiddels ter hand ge nomen verbetering van den Hoofdweg vanaf den Vijfhuizerweg. Besloten werd in de uit voering van dit werk op te nemen den in Hoofddorp gelegen Stationsweg vanaf de spoorlijn tot aan de brug over de Hoofd vaart en den westelijken Hoofdweg vanaf de brug tot aan den Fortweg, welk gedeelte weg destijds voor gezamenlijke rekening van ge meente en polderbestuur reeds een aanmer kelijke verbetering heeft ondergaan. J. H. H., koopman, wonende te Haarlem mermeer; heling. Drie maanden gevange nisstraf o.v. J. V., arbeider, wonende te Hiuegom, thans gedetineerd; diefstal. Drie maanden gevangenisstraf met aftrek prev. hechte- nls o.v. J. Li., mach. houtbewerker, won. te Lelden, thans gedetineerd; diefstal; vijf maande^» gevangenisstraf met aftrek prev. hechte nis o.v. Overzichtskaartje van de positie van Ja pan en Rusland ten opzichte van China Het Japansche gebied is aangegeven door kr uislijntjes, het Russische gebied door een ge stipt veld Door den architect Nic. J. Nijman is na mens de firma C. S. Ruqgrok en Zonen te Vogelenzang onderhands aanbesteed het uitbreiden der fabriek van hek- en raster werken. Ingeschreven werd als volgt: Gebr. v. Breda, Sassenheim 16.200 Jan Vooges, Heemstede 15.594 E. J. v. Donselaar, Vogelenzang 15.550 D. v. Buren, Bloemendaal 13.545 Personeelsformatie Gecombineerde vergadering van organisatiebesturen Gisteravond vergaderden de besturen van de afd. Haarlem van de Alg. Chr. Ambte- naarsveieeniging, den Centralen Nederland - schen Ambtenaarsbond, de R. K. Ambte- naarsbond. de R. K. Ambtenaarsvereenlging en de Algemeene Vereeniging van Gemeente ambtenaren in Hotel Brinkmann in veree nigde vergadering. Het bestuur der afd. Haarlem van het Nationaal Verbond van Gemeente-ambtenaren had zich aan deze besprekingen onttrokken. Aan de orde kwamen een tweetal punten betreffende de personeelsformatie, t.w. de kwestie van de geheimhouding van het ver handelde In ce sub-commissie voor de per- soneelinformatie en de vaststelling van alge meene richtlijnen voor de behandeling der formatie in de plenaire commissies. Over deze punten ontspon zich een breed voerige discussie. Daar alle besturen bezield waren met het streven over deze belangrijke •?aken op loyale wijze met elkaar samen te werken werd ten slotte algeheele overeen stemming bereikt over de houding, welke zal worden aangenomen. VRIJ ERNSTIGE AANRIJDING OP DE AMSTERDAMSCHE VAART. Een voetganger, die zonder op het ver keer te letten, gisterenmiddag omstreeks 3 uur ter hoogte van de Frederik Helmers- straat den rijweg overstak van de Amster damsche Vaart, is bij genoemde straat in aanraking gekomen met een tractor'en aanhangwagen beladen met hout van de firma Kaub uit Halfweg. De tractor reed met matigen gang. De man liep door eigen onvoorzichtigheid tegen den tractor op, viel ondersteboven en kreeg het rechter voorwiel over één zijner beenen. De chauf feur stopte onmiddellijk en kon zoodoende voorkomen, dat het tweede wiel over het slachtoffer heen ging. De man is daarna opgenomen en in den winkel op den hoek van de Frederik Helmersstraat binnenge dragen. Nadat een lid van O. D. de eerste hulp had verleend, is het slachtoffer, de 25-jarige J. W., geboren in Rusland en in den Haag woonachtig en aldaar werkzaam als slagersknecht, per ziekenauto naar het Barometerstand 9 uur vjn.: 749. Achteruit. OPTICIENS FABRIKANTEN Licht op De lantaarns moeten morgen worden opgestoken om 9.48. Hoogste Barometerstand 760.6 m.M. te Jan Mayen. Laagste Barometerstand 745.2 mil te Skagen. Verwachting: Aanvankelijk meest krach tige, later afnemenden Zuidwestelijken tot Zuidelijken wind, betrokken of zwaar be wolkt met tijdelijke opklaring, waarschijnlijk regen, weinig verandering in temperatuur. Geseind van de Bildt hedenmorgen 10.35 uur aan alle posten; „Weest op uw hoede". Het optreden der aardappelziekte. Indien het vandaag zwaar bewolkt blijft, zijn in het midden van het land en op de Zuid-Hollandsche eilanden de vier voor waarden, gunstig voor het optreden van de aardappelziekte, vervuld. Aan land- en tuinbouwers wordt daarom aangeraden hun aardappelgewas met Bor- deausche of Bourgondische pap te bespuiten. St. Elisabeth's Gasthuis overgebracht. De man had een bloeduitstorting in het been bekomen, een wond aan het achterhoofd en een gekneusden linkerarm. Zijn toestand is niet levensgevaarlijk. Nader vernemen wij, dat de toestand he denmiddag minder gunstig was. De man bracht een onrustlgen nacht door. Door den dienst van „Openbare Werken" te Heemstede werd een 14-tal onbewoon baar verklaarde woningen, het z.g. „Buitenhofje" achter de openbare begraafplaat» gelegen, hedenmorgen opgeruimd, door er den brand in te steken. Hierbij een kiek van de verbrande woningen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 1