V erkeersonge vallen Aimterdamsche Beurs CHEQUE.K0ERSEN Centrale Verwarming Stofzuigerimis MAERTENS Barteljorisstr. 16 Tel. No. 10756 REPARATIE-STOFZUieERS Gevaarlijke Sport Naar zijn stal terug BURGERLIJKE STAND Scheidsgerecht voor de Gemeentewerklieden let pensioen Bet ongeluk in de Lange Margaretha- straat. Geen vergadering van den R. K. Volksbond. Bouw eener villa Ned. N i?. voor Nijverheid en Handel Geheime distilleerderij ontdekt Jubileum Wijziging' der schooluren VAN ONZE RECHTBANK. Natuurhistorische Vereeniging Openluchtvoorstellingen „J. J. Cremer" Juffrouw in het water van den Raamsingel Aanbesteding. Het auto-ongeluk te Bennebroek STOOMVAARTLIJNEN rumo 616 v. Alexandrië t« Malta. UE SPAARNEB4NK Haarlem - Amslerdam MARKTNIEUWS 74 238 178 73 218| 117 143 68 b 125/8 729 386 1194 189| 168 5304 458*", 201 496 4x/s ue SPAARNEBANK oaarlem- Amsterdam UIT ONZE OOST Hij ontdook de belasting ZANDVOORT Kampeerterrein Zandvoort LAATSTE NIEUWS Een nieuwe samenzwering tegen de Portugeesche republiek ontdekt Ontploffing bij Hollywood De toestand van Tsjang Tso Lin hopeloos Slechte kersenoogst in de Betuwe Staat van beleg in Moekden afgekondigd z:n Vanaf heden worden alle merken Stofzuigers dóór ons" in reparatie genomen. N.V. AMCO v.fra. VOS ROl'WENS Haarlem Gr. Houtstraat 15 - Telef 15497 Alleen erkoop A. E. G, VAMPYR StoSzu gers. Men vestigt onze aandacht op een sport, die niet alleen voor de beoefenaars ervan ge vaarlijk kan zyn, maar ook voor hen, die toevallig bij een eventueel ongeluk tegen woordig zijn. Het gaat om het spelevaren in gehuurde roeibootjes. Dat opgeschoten jongelui in t}ie bootjes sems de raarste capriolen maken, zóó dat men zijn hart voor de gevolgen vasthoudt is nog daar aan toe, want men kan de ver onderstel" mg opperen, dat) de inzittenden Runnen zwemmen en zij het er op toeleggen een gratis bad Je krijgen, maar erger wordt het als zco'n bootje bemand is met uitslui tend kleine kinderen, die in hun onvoorzich tigheid dikwijls nog gevaarlijker grimassen uithalen dan de ouderen. Herhaaldelijk kun nen voorbijgangers constateeren, dat er door die kleine schippers gevaarlijk geschommeld wordt in onze grachten en in het Spaarne. Mocht er een ongeluk gebeuren dan zijn Voorbijgangers ook zij die niet kunnen zwem men en dus hun leven moeten wagen, zede lijk verplicht de behulpzame hand te bieden. Men vraagt ons nu, dat de politie hierop wr.t toezicht houdt, maar nog beter zou het zi n dat aan kleine kinderen, die niet onder behoorlijk toezicht staan geen bootjes ver huurd worden Hiervoor zal wel geen politie- bcpalmg noodig zijn; een vingerwijzing van de politie aan den schuitenverhuurder zal wel voldoende zijn Ook de ouders van de vaar- lustige jeugd kunnen hier goed wat doen. Omstreeks half 3 gisterenmiddag wist een paard, dat in de hoefsmederij van D. Hogen- birk in de Zijlstraat moest beslagen worden, zich los te rukken. Het dier rende in de rich ting Nassaulaan. De portier van de Natio nale Bankvereeniging heeft op den hoek van de Zijlstraat het hollende dier geprobeerd tot stilstaan te brengen. Dit gelukte hem echter niet, doch hij werd. wel eenige meters meegesleurd. Het paard holde verder de Nacsaulaan over en liep tot slot zijn stal binr.en op de Parklaan bij de firma de Ruy- ter. Van hier uit is het weer gedwee naar de hoefsmederij teruggebracht. Ondertrouwd: 6 Juni. J. W. M. Wassen- berg en M. J. A. Thoolen. D. Coele en A. M. Bom. J. Kamps en H. v. Zanten. W. Bosch en L. E. v. d. Linde. J. J. Ris- man en M. Dondorp. P. Hasselmeijer en G. M. Hager.ian. W. G. Anderiesen en T. R. Huizmga. T. W. J. Raijmakers en H. C. M. v. Roon. J. Vroom en P. Schweier. W. de Zwart en M. A. Docter. J. Heij- stek en C. Hoogkamer. A. A. M. Verrijt en C. M. Eken. C. Bijtjes en S. Peetoom. J. v. Bruggen en C. C. Duineveld. Getrouwd: 6 Juni. M. Bossen en H. Al- ting. A. Verdoes en E. M. Hijkoop. J. v. Heerden en J. K. Smit. G. J. de Kruijff en P. Fiers. G. Meerveld en J. M. de Bondt. J. Hellingman en C. J. Bouwman. Geboren: 2 Juni. d. van A. M. Ruhede Lugt. 3 Juni. d. van A. C. v. Eekhout Timmers. 4 Juni. d. van M. C. de Laat Schrijver. d. van G. C. Spoor—v. d. Bosch. 5 Juni. z. van C. SchneiderHeesbeen. z. van F. L. HeintzbergerPeters. d. van A. M. v. RijnHilders. 6 Juni. d. van L. v. BergenMoerland. d. van J. Menks Beers. Volgens art. 34 van het werkliedenregle ment is thans opnieuw voor de gemeente Haarlem het scheidsgerecht samensteld. Het zal bestaan uit de heeren: Mr. M. W. Schel- tema, voorzitter, Mr. B. Taconis, secretaris; J. L. E. I. Breda, Kletjnenberg, N. C. We- fers Bettink, H. J. J. Wehnes en P. O. Gies. Plaatsvervangende leden zijn de heeren J. H. Wentnolt, A. J. J. Beijnes, P. Dijt en C. v d. Winden. De heer van Kessel, zadelmaker bij de Ned. Spoorwegen was heden voor het laatst in dienst, na een ruim 40-jarig dienstver band. 's Morgens werd de vertrekkende toe gesproken door collega Wils. Spreker kan zich voorstellen dat bij het scheiden veel in v. Kessel zou omgaan. Blijdschap dat hij een welverdiende rust tegemoet ging, maar tevens ook droefheid, °.ls de gedachte naar voren kwam, dat in dezen tijd ruim 40 kameraden het tijdelijke met het eeuwige verwisseld hebben. Hij Dracht in herinnering de hoop en teleurstel lingen, die hij heeft meegemaakt. Ter her innering schonk hij hem namens zijn col lega's eer stil leven en een fraaien aschbak. Tevens wenschte hij hem een jarenlange welverdiende rust en een goede gezondheid oe. Geroerd dankte v. Kessel voor het ge schenk en de belangstelling. Naar wij vernemen is de toestand van et 1% -jarig kindje, W. v. L. genaamd, otwelk Dinsdagmiddag het ongeluk had t het raam van de e&ste verdieping te allen van een perceel in de Lange Mar- arethastraat, sedert gisteren verbeterd. De deine had een rustteen nacht doorgebracht In de agenda m ons blad van gisteren avond stond vermeld, dat hedenavond om nalf 8 in gebouw „St. Bavo" een vergadering ou plaats hebben van den R. K. Volksbond Dat moet echter zijn half 8 ledenvergade ring R. K. Bouwvakarbeidersbond. Door den architect A. H. Pinxter, Haarlem, is aanbesteed het bouwen van een villa in het Kinheimpark te Bloemendaal. Laagste inschrijvers waren J. Niepoth en J. H. Grc 'e, Amsterdam, voor 17.000. Jaaxve g. van het departement Haarlem In de tulnzaal van café Brinkmann werd gisterena ind onder leiding van den heer J. C. Pe .eboom de Jaarvergadering gehou den van het departement Haarlem van de Ned. Mpij. voor Nijverheid en Handel. De secretaris, mr. W. E. van Waveren, bracht het Jaarverslag uit. Het jaar 1926 noemt do secretaris één der belangrijkste uit de gesci ie snis. In dat Jaar werd immers het 150-je* ig bestaan van de Maatschapp' te Haar' - m gevierd. Bovendien werd een j percaeel aan het Nassauplein aangekocht j waardoor de zetel voor Haarlem behoud'ii j bleef. He', verslag vermeldt ui've arig ue vie- j ring van het 150-jarig bestaan. Eet ledental bleef statlonnair. Op 1 Ja- nuari 1928 waren er 202 leden en 32 dona teurs. Ook bracht mr. Van Waveren het finan cieel verslag uit. Het batig saldo bedroeg 1968.76. Dit jaar moesten periodiek aftreden de heeren A. H. Baron van Hardenbroek van Ammerstol, ir. P. O. Duffour en W. Hilaris, die niet herkozen konden worden. In hun plaatsen werden benoemd de hee ren B. P. Enschedé, J. H. J. Keller en P. Hulswit. De voorzitter bracht de aftredende be stuursleden dank, voor hetgeen zij voor het departement hebben gedaan. Naar aanleiding van een agenda-punt van de algemeene vergadering, die deze maand te Middelburg gehouden zal worden, ont stond een gedachtenwisseling over verkeers wegen. Besloten werd geen conclusie te ne men, maar den afgevaardigden vrij man daat te geven. Ten huize van H. J. in de Beukenstraat te IJmuiden (Oost) is door de ambtenaren der belastingen, in samenwerking met de politie, een tweetal potten, bevattende een hoeveelheid gistende stoffen, alsmede een tweetal looden leidingen, in beslag genomen Vermoed wordt, dat in bedoeld perceel se dert eenigen tijd in het geheim gedistil leerd werd. Vandaag herdenkt de heer B. J. A. Fran sen den dag, dat hij 40 jaar in dienst is op de afdeeling koperen lijnen van de letter gieterij der fa. Joh. Enschedé en Zonen. Er had zich een huldigingscommissie uit het personeel gevormd, namens wie het woord voerde de heer L. Reinders, die, be halve een bloemenhulde, ook een enveloppe met inhoud aanbood. Op het kantoor der firma werd de jubi laris in hartelijke woorden toegesproken door mr. H. J. D. D. Enschedé, die het ge bruikelijke geschenk onder couvert aanbood. De jubilaris ontving voorts nog bloem stukken van de fa. Enschedé, van de afdee ling administratie en van de afdeeling let tergieterij. Het verdere deel van den dag had hij vrijaf, om het jubileum in den huiselijken kring te vieren. Om verkeersongevallen te voorkomen Eenigen tijd geleden hebben B. en W. een onderzoek doen instellen naar de wensche- lijkheid om de schooluren te doen wijzigen, om de verkeersongelukken tot het minimum te beperken, daar vooral tegen 12 uur, bij het uitgaan der fabrieken en werkplaatsen, op verschillende punten buitengewone drukte heerscht. Door B. en W. werd de meening der hoofden gevraagd, hoe zy er over dach ten om den aanvang der schooluren te stel len op kwart voor negen en kwart voor twee en de schooluren te doen eindigen om kwart voor twaalf en kwart voor vier. De ingekomen antwoorden zijn van dien aard, dat wijzig!"#.- van het leerrooster aan de orde kwam en binnenkort de invoering van de gewijzigde schooluren dus te ver wachten is. Verduistering in dienstbetrekking J. B. stond heden terecht wegens verduis tering. Hij was in dienst van den heer E. A. W., voor wien hij eieren verkocht. Den laatsten tijd mocht hij zelf de quitanties teekenen, wanneer hij geld ontving. Het geld droeg hij echter niet aan W. af. Deze ontdekte dit, toen hij een der klanten vroeg, wanneer hij zou betalen en deze ant woordde, dat hij dit reeds gedaan had; hij kon de quitantie toonen. B. ontkende echter, toen W. hem vroeg of hij gelden verduisterd had. W. drong bij hem aan, om alles te bekennen, doch B. hield vol, dat hij onschuldig was. Toen W. echter enkele klanten telefoneerde, kwam uit, dat zij aan B. quitanties hadden be taald, welk geld W. niet ontvangen had. Samen beliep het verduisterde bedrag 1800 a 1900; de dagvaarding legde alleen een bedrag van 400 ten laste. Enkele getuigen werden gehoord, die ver klaarden, dat zij aan B. quitanties hadden voldaan. De verdachte bekende. Hij had geld noo dig, om een winkelhuis over te nemen. Aan vankelijk zou hij geld kunnen leenen, maar dit lukte niet. Toen hij eenmaal geld ver duisterd had, wilde hij het eene gat met hdk andere stoppen. Bovendien verkocht hij soms eieren onder den vastgestelden prijs, wegens de concurrentie, doch vertelde dit niet aan W., zoodat hij ook dit geld moest bijpassen. Op deze manier geraakte hij steeds dieper in de schuld. Zijn huishouden kostte ook meer, dan hij verdiende, terwijl hij gémakkelijk was over te halen tot uit gaven, die boven zijn kracht gingen. Toen alles uitkwam en W. hem vroeg de waarheid te zeggen, durfde hij niet te bekennen; hij vreesde ook, dat W. hem zou ontslaan,, wanneer hij alles wist. W. beloofde, de po litie niet in de zaak te mengen, doch ver dachte vond geen moed den diefstal te be kennen. Hij was bezig het geld in wekelijk- sche' betalingen te vergoeden, waaraan ook zijn ouders zouden helpen, doch dit aanbod is door W. niet aanvaard, naar deze zeide, niet zonder reden. De Officier van Justitie vond het een ernstig feit, dat by herhaling gepleegd is. Toch had hij, omdat verdachte niet ongun stig bekend staat, een rapport aangevraagd van de reclasseering. Dit rapport is echter niet ten gunste van verdachte uitgevallen. 3pr. vroeg 6 maanden gevangenisstraf. Verdachte vroeg in aanmerking te komen voor een voorwaardelijk vonnis. Uitspraak 14 Juni a.s. DE OFFICIER VAN JUSTITIE OVER HET HUURKOOPSYSTEEM C. P. stond heden terecht wegens oplich ting; hij had van A. v. D. een tafelkleed in huurkoop gekocht, niet afbetaald en naai de Bank van Leening gebracht de ge wone ellende van het huurkoopsysteem dus. P. had nog andere meubelen in huurkoop. Veel kans tot afbetalen was er niet, want P. was soms werkloos. Het geld, dat op de Bank van Leening ontvangen was, zou P. in termijnen aflossen aan zijn moeder, die het beleeningsbriefje had. De koopman dien de onmiddeliyk een aanklacht in wegens op lichting. Het kleed werd in beslag genomen. Het tafelkleed was, by afwezigheid van A. v. D., uit zyn winkel gehaald; omdat hy het niet meer kon terugkrygen, ghf hy het maar in huurkoop voor 30, af te los sen in wekelijksche termijnen. Ook voor an dere artikelen had P. nog schulden. Op de terechtzitting kwam uit, ^dat het tafelkleed ver boven de waarde was ver kocht. Een beambte van de Bank van Lee ning, die als getuige werd gehoord, ver klaarde, dat by deze practyken steeds veel neer dan de waarde wordt gevraagd, om v irzekerd te zyn tegen risico. Wanneer een c rtikel, dat in huurkoop is gekocht, naar de Bank van Leening wordt gebracht, hoopt men, dat het weg is, omdat men dan met de Justitie kan dreigen. De Officier van Justitie hield een scherp requisitoir. Het geval, dat de rechtbank thans behandelt, is een van de vele treurige gevolgen van het huurkoopsysteem. Meer dan eens wordt goed gekocht, zonder dat er reaeiyke kans op betaling is. Maar al te gauw gaat men dan naar de Bank van Lee- ning. De verkoopers hebben zich, zooals de getuige heeft verklaard, tegen dit risico ver zekerd, door bijna het dubbele van de waar de te vragen. Als het spaak loopt, moet de rechtbank de zaak maar in het reine bren gen; de Justitie wordt gebruikt als boeman. De oplichting is wettig en overtuigend bewezen, doch de verkooper heeft feitelyk tot deze oplichting medegewerkt. Om dui- lijk te demonstreeren, dat de kooper niet alleen de schuldige is en dat de rechtbank geen werktuig is voor de verkooopers, vroeg de Officier een zeer geringe straf op te leg gen. n.l. 5 boete. Uitspraak 14 Juni a.s. UITSPRAKEN H. te Haarlemmermeer, die de vorige week terecht stond wegens heling, werd he den veroordeeld tot 3 maanden gevangenis straf; de eisch was 4 maanden. K. K. te Velsen. die voor 14 dagen terecht stond wegens oplichting, werd heden ver oordeeld tot 1 jaar, onder aftrek van pre ventieve hechtenis. De eisch was 1 jaar en 3 maanden. A. K. te Haarlem, die door den Kanton rechter was veroordeeld tot geldboeten van 300, subs. 60 dagen hechtenis, terzake het onbevoegd uitoefenen van de geneeskunde en voor dit feit in hooger beroep was ge gaan, werd hedenmorgen veroordeeld tot driemaal een geldboete van 100 subs, drie maal 20 dagen hechtenis. De verschillende melkryders uit de Haar lemmermeer, welke 14 dagen geleden voos de Rechtbank terecht stonden wegens in overtreding te zyn met het Melkbesluit, wer den hedenmorgen vrijgesproken; de eisch was 1 subs. 1 dag. Als laatste excursie in Juni heeft het be stuur der afd. Haarlem en Omstreken van de Ned. Natuurhistorische Vereeniging op Zon dag 24 Juni a.s. een boottocht georganiseerd voor leden en introducé's naar de Oosteinder- plassen, Kagermeer en Leimuiden. Onder de deskundige botanische leiding van den heer C. Sipkes zal men de moerasjes in de nabij heid der plassen bezoeken. Vogelliefhebbers zullen hun kijkers niet voor niets mee be hoeven te nemen, want al varende zal men menigen vogel kunnen bespieden of in zijn vlucht kunnen volgen, terwijl men vanaf de boot gelegenheid te over heeft om hef mooie typische Hollandsche waterlandschap te be wonderen. Tijdens den tocht zal de heer v. d. Wal op de hem eigene onderhoudende wijze eenige in de duinen opgegraven oudheid kundige voorwerpen demonstreeren en hier over iets vertellen. Last not least 'nstralende zomerzon en het belooft wederom een voor ieder interessante, aangename en leerrijke tocht te worden. De Kon. Letterlievende Vereeniging „J. J Cremer" zal van 2630 Juni a.s. een serie openluchtvoorstellingen organiseeren inden tuin van „Kraantje lek" te Overveen.. Opgevoerd zal worden „Dokter tegen wil en dank", klucht in 3 bedrijven door J. 5. P. Molière, onder regie van Willem Hunsche, terwijl alle voorstellingen worden besloten met een bal-champêtre in den electrisch-ver- lichten tuin. Bij de „Cremer-avonden" wordt boven dien welwillende medewerking verleeild door het dubbel gemengd kwartet „Votum Nos trum" van Koog Zaandijk, directeur de heer C. N. Kaper. Omstreeks half negen, hedenmorgen, is de 33-jarige mej. R. B., die op haar rijwiel op den Raamsingel reed en plotseling door duizeling overvallen werd, in het water ge reden. Eenige omstaanders, die het ongeval za gen gebeuren, hebben het slachtoffer on middeliyk een stok toegestoken en haar op het droge weten te trekken. Ze is daarna in een nabyzijnd woning binnengedragen en door een dokter, die inmiddels ontboden was onderzocht geworden. Haar toestand bleek gelukkig niet ernstig te zyn. Nadat het slachtoffer van droge kleeren voorzien was, is mej. R. B. per atax naar haar woning overgebracht in de Lindenstraat 49. Hedenmorgen werd in het bureel van den Rykswaterstaat Zylweg, alhier aanbesteed: het uivoeren van verf- en behangwerken aan gdjouwen, kunstwerken, enz. van het Noord-Hollandsch kanaal, in zes perceelen. Voor perceel I. Raming 940. Ingekomen waren 6 biljetten, waarvan er 2 ongeldig waren. S. Goldsteen te Haarlem, 1298; G. de Bus te Amsterdam, 692; H. Schram te Monnikendam, 980; J. Rood te Water gang gem. Landsmeer, 907. Voor perceel II. Raming 1960. Ingekomen waren 6 biljetten, waarvan er 1 ongeldig was. Ingeschreven werd als volgt: A. Breed te Heer Hugowaard 1888; J. Rood te Water gang, gem. Landsmeer 1802; L. Volraad te Purmerend, 1660; G. de Beer te Amster dam, 1592; S. Goldsteen te Haarlem, 1889. Voor perceel III. Rraming 750. Ingekomen waren 5 biljetten, waarvan er 3 ongeldig waren. Ingeschreven werd als volgt; J. de Boer te Alkmaar, 875; A. Breed te Heer Hugowaard 707. Voor perceel IV. Raming 950. Ingekomen waren 5 biljetten .waarvan er 2 ongeldig waren. Ingeschreven werd ais volgt: J. de Boer te Alkmaar, 875; A. Breed te Heer Hugo waard 874; J. Renooy, Burgerbrug, gem. Zijpe (N. H.) 848. Voor perceel V. Raming 1300. Ingekomen waren 3 biljetten, waarvan er 1 ongeldig was. Ingeschreven werd als volgt: A. Breed te Heer Hugowaard, 1178; P. J. Rsnooy te Schagerbrug, gem. Zijpe, (N.-H.) 964. Voor perceel VI. Raming 450. Ingekomen waren 2 biljetten. Ingeschre ven werd als volgt: A. Breed te Heer Hugo waard, 419; Firma Gebr. de Boer te Den Helder, 354. Het officieele Heemsteedsche politie-rap- port, vermeldt hieromtrent het volgende; Op den Heerenweg, ter hoogte van den Hartekamp, had gistermiddag een botsing plaats tusschen twee auto's. Een uit de richting Bennebroek komende auto, bestuurd door den heer L., slipte door de gladheid van den weg en kwam op het linkergedeelte van den weg terecht. Juist kwam uit de richting Haarlem een andere auto, bestuurd door den heer v. V., aan wien de tyd ontbrak, om nog te remmen, zoodat deze auto met volle vaart op de uit de richting Bennebroek komende auto reed. Door den schok werd de naast den be stuurder zittende heer S., door de voorruit op den weg geslingerd met het gevolg, dat hy verschillende hoofdwonden bekwam. De bestuurder had een 'snywonde aan den arm bekomen. Belden werden ten huize van dr. Van Aalst, te Bennebroek, verbonden, waarna zy naar huis konden keeren. Beide auto's werden zwaar beschadigd en werden later door kraanwagens weggesleept. ...3—3 STOOMVAART MIJ. NEDERLAND BATÖE (uitr.) 6/6 v. Genua. MAHSUD 7/6 v. Batavia te Amsterdam. VONDEL 7/6 v. Batavia te Amsterdam. KON. NED. STOOMBOOT MAATSCHAPPIJ ARES 6/6 v. Cristobal n. Curasao. CRIJNSSEN (thuisr.) 6/6 v. Barbados n. Plymouth. HAARLEM (thuisr.) v. Antw. n Amst., pass, 7/6 v.m. 7 u Vlissingen. HERCULES 7/6 v. Malta te Amsterdam. IRIS 5/6 v. Danzig n. Stettin. MEROPE v. Vigo n. Amsterd. pass. 6/6 nam. 10 u. 30 Duneeness. NEREUS 6/6 v. Bilbao n. Santander. NERO v. Kopenhagen n. Amsterd., pass. 6/6 Brunsbüttel PERSETJS 5/6 v. Odense te Gothenburg. POSEIDON 5/6 v. Savan ah n. Londen. PROTEUS 6/6 v. Hamburg n. Amsterdam. SIMON BOLIVAR 7/6 W. Indië te Amsterdam. STELLA 6/6 v. Algiers n Malta KON. HOLL. LLOYD ZAANLAND (uitr.) 6/6 te Rio Janeiro vermoedelijk ver trek 7/6. HALCYON LIJN STAD ARNHEM 6/6 B. Ayres n. San Nicolas. HOLLAND—AFRIKA LIJN ALKAID (uitr.) 6/6 v. Mozambique n. Dar-es-Salaam. NIAS (thuisr.) 6/6 Quessant gep. HOLLAND—AMERIKA LIJN DINTELDITK v. Rott. n/d. Facifickust, 6/6 v. Swansea. NOORDERDI'K Pacifickust n Kotterd., 6/6 v. Hamburg. HOLLAND—BRITSCH INDIE LIJN MEERKERK (uitr.) pass 5/6 Gibraltar. HOLLAND—AUSTRALIË LIJN ABBEKERK (uitr.) pass. 6/6 Vlissingen, van Antwerpen. ARENDSKERK (thuisr.) 7/6 te Duinkerken. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN ALBIRCO 7/6 v. W.-Afrika te Amsterdam. JAVA—BENGALEN LIJN BENGKALIS Calcutta n. Java, 6/6 te Rangoon ROTTERDAMSCHE LLOYD KEDOE 7/6 v. Batavia, 1. v. Londen, te Rott. SLAMAT 7/6 v. Eatavia te Rotterdam NEDERLANDSCHE SCHEPEN ALDERAMIN 7/6 v. Quebec te Antwerpen. BARENDRECHT 6/6 v. Thameshaven te Constanza. BATAVIER II 7/6 v.m. u. 25 v. Rott. te Gravesend. BELLATRIX 6/6 Barbados gep.. Pensocola n. B.-Ayres CALEDONIA 6/6 v. Aberdeen n. Rott. DE MARNE m.s. 5/6 v. Apenrade te Hamburg. EIBERGEN 6/6 v. Wabana te Emden. ENGELINA Brouwer 4/6 v. Hamburg n. GEESZINA m.s. 4/6 v. Harburg n. Hoogkerk. HARDENBERG 6/6 v. Rott. te Borga. MIJDRECHT 6/6 v. Rott. te Beaumont. OOTMARSUM 7/6 Lodingen gep., Moermansk n. Bergen ROSSUM 4/6 v. Monrovia n. Koningsbergen, via Rotterd. RUURLO 6/6 te St. Andrew's Bay v. Antw. SCOP AS 3/6 v. Honolulu te San Francisco. STAD Z ALTBOMMEL 6/6 v. Seatam n. Bordeaux. STAD ZWOLLE 6/6 v. Koningsbergen n. Riga. THFA'-IO 6/6 v. Belfast n. Amsterd. TH'T BAN 6/6 Fernando Noronha gep., Cardiff n. B.-Ayres. VREDENBURG v. Rott. n, Wabana, pass. 616 Fatherpoint. YILDUM 6/6 Gulfport te B.-Ayres. 56, zonder R.M. 4451. Handel vlug. Aangevoerd 130 lammeren, 80 hennen. VOLENDAM, 7 Juni De hoekers brach ten aan; 120—100 pond hoekaal per trek prys 7075 ct. per pond. Hedenmorgen kwamen ongeveer 50 kwak ken binnen met 20—40 pond aal, prijs 48 —55 ct. per pond. Bot gold 30—35 ct. per pond; vangst 20— 30 pond per visscher. HOOFDDORP, 7 Juni Roode tarwe 12.50—13.50; witte tarwe ƒ13—14.50; rogge 1414.50; gerst chevallier 13.5014.50; haver 1415witte duivenboonen 1417 karwij 38—39; geel mosterd 26—29; blauwmaanzaad 3537. Alles per 100 Kg. MEDEGEDEELD DOOR VRIJDAG 8 JUNI. Middenkoersen van gisteren Heden opening PURMEREND, 6 Juni. („Afslagver. Beemster, Purme- frende Omstr.") Aardappelen f 4.257-50, kl. aardappelen 3.506.50 per zak (25 kg) slaboonen t1.40 per 15 kg peulen f 0.500.58, doperwten f 0.300.39 per kg. aard beziën f 0.120.23 p. doosje bloemkool f 542 per 100 spinazie f 0.50—1.30 per6kg postelein f 0.10—0.17 per kg sla f 0.302.10 per 100 krop radijs f 45, peterselie f 3.80, rabarber f 815, wortelen f 2034 P" TO° bos ulen 2 2.15 per 25 kg sjalotten f 2—4.50 P« too bos. UTRECHT, 6 Juni. (Groenten- en Vruchtenveiling „Utrecht en Omstreken") Asperges wit f 37—59, blauw f 29 49, rabarber f 511, wortels f 727 per 100 bos krop sla f 0.202.50, andijvie f 1.404.60, komkommer geel f 6—20, Ens. groen f 1115, augurken 628 per 100 stuks zomerspinazie f 723, postelein f 7—rt. suikerboo- nen f 130 per too kg idem f 0.300.60 per ioo_stuks peu len f 4358, doperwten f 47 per 100 kg aardbeien f 3986, tomaten f 1435, kersen f 100104, druiven f blauw f 115160, roode bessen f 185X90 per pond oerziken f 7—58 per too stuks. AMSTERDAM 7 Juni. (Noteering v/h. Veilinggebouw De Jong Koene) Fruit. Aardbeien extra f 1.301.50, idem I f 1.101.20 p. kg id. per doosje f 0.160.21 prole- fic bessen 1.701.80 netmeloenen f 1.302.10 per stuk. Groenten. Asperges, dik wit f 0.540.66, dun wit f 0.26 0.36, dik blauw 0.360.44, dun blauw f 0.160.22 per bo4ie bloemkool extra f 0.260.32, idem I f 0.180.22 kassnijboonen f rooito, dubbele spercieboonen f 9094, doppers f 2032, peulen f 3644, tuinboor.en f 1822 spinazie f 26, postelein f 814, tomaten f 46;56, a!'es per 100 kg; peen f 1826, rabarber f 514, prei f 68, selderie f 610, pieterselie f 1016, raapstelen f 23 per 100 bos; sla extra f 2.503.50, idem I f 11.60; andijvie f 34.20 per 100 krop: nieuwe aardappelen f 2225, drie lingen f 2022 per too kg; komkommers, geel, f 1518, idem groen 1416 p. 100 st. Bloemen. Rozen. Hadley 7ri, Golden Ophelia l 45.50, Ophelia 46, Sunburst f 34, Verschure f 3—5, Keizerin 4—8, Columbia f 4—7, Pernet f 53, Marcel Royer f 47 per 100 stuks. Diversen. Violieren f 711 per 100 tak; Am. Anjers f 79, Pioenen Chinensis f 35.50, Irissen f 23.50, Pa pavers f 1.503, Delphinium f 47 Lelies f 69 p. 100 kelken. Tulpen. Callas t 2025 p. too stuks; Lathyrus in div. kleuren f 0.150.22 per bosje; Snijgroen f 3- per 100 ranken. Planten. Hortensia's a.503.90, klein f 0.601.50, Aracaria's f 1.201.60, Dressena's f 0.400.70, Zonalen Crampels f 0.250.28, Jean me Clare f 0.240.26, Rubin f 0.250.29, Pultatums rood f 0.250.28, rose f 0.240.26, Koningin t 0.030.26, Spirea's f 0.300.40, Coleüs f 0.35o.50, Tradescantia's f 0.250.28, Primula's f 0.25 0.45, Adianthums f 0.100.14, Plumosa's f 0.090.15, Varens f 0.100.12, alles per stuk: Afrikaantfes f 1.25— 1.75 per bakje. AMSTERDAM, 7 Juni. Aardappe en. (Bericht v/d mak. J. Knoop.' Zeeuwsche bonten f 9.5010.50, id. blauwen f_Q.5°10.50, id. bravo's f 1112, id. roodstar f 8.509, id. industrie f 88.50, id. blauwe poters f 66.50, id. bonte poters f 66.50: Bravo's f 1112 per hl: West- landsche muizen t 3437, Westlandsche kleine muizen f 3022 per 100 kg.; Westlandsche kriel f 1719, Drent- sche eigenheimers f 3—5 per hl; Winter Malta f 15—16, Zomer Malta f 2334, Italiaansche aardappelen f 2022, Fratische id. f 2022, Andijker muizen f 2023, kleine muizen f 2022, LanRedijker muizen 2023 per 100 kg Friesche roodstar f 8.50o per hl. BROEK OP LANGENDIJK, 6 Juni. Aardappelen; Aanvoer 1033 kg. Schotsche muizen f 2427.10, drie lingen f i7.qo21.80, kleine f 6.107.20 p. 100 kg. BOVENKARSPEL, 6 Juni. Aardappelen. Aanvoer 44 baal. Schotsche f9.9010.60, kleine f9.3010.20, Kriel f 5.305.80 per baal. HOORN, 6 Tuni. Vee. Aanvoer 200 varkens, vette var kens 6263, zouters 6267. Handel vlug. Eierenveiling. Aanvoer 37.518 kipeieren, bruin f 5.40 6.10, wit f 4.905.80; 3543 eendeieren 4.604.90; 35 kalkoeneieren 6.90. SCHAGEN, 7 Juni. Vee. Aangeroerd 5 stieren t 150 350, 6 magere gelde koeien f 170250, 64 vette koeien f 250500; 32 kalfkoeien f 200370, 2 pinken 1 110, t03 nuchtere kalveren f 1018; 115 overhouders f 3038; 7 magere bvarkens f 1828; 70 vette varkens f 0.620.66 oer kg; r44 biggen f 1318; 16 vette schapen f 2633; 343 lammeren 1423; 3 paarde:* 150250. Handel matig. Boter. Aanvoer ito kg 1 1.902.to per kg. DELFT, 7 Juni. Boter. Aanvoer 159/8 en 6116 v,, te zamen 3240 kg. Prijs f 1.95—2.1s per kg. EPE, 6 Juni. Heden waren ter weekmarkt aangevoerd 260.000 eieren. Prijs v. bruine *.756.75. BARNEVELD, 7 Juni. Eieren. Aanvoer 1.000.000 stuks. Prijzen f 5.506.25. Handel kalm. FIALFWEG, 6 Juni. Eierveiling. Aanvoer 12.000 st., kippen- f 5.856.70, eenden- -5.35. Handel kalm. VOLENDAM, 6 Juni. Eieren. Aan de veiling waren aangevoerd 534.000 eendeneieren, 5.1c5.20 en 6000 kippeneieren f 5.806.05. GOUDA, 7 Juni. Kaas. Ter markt waren 500 partijen. Prijzen f 48—52, rijksmerk te s. f 5257, 2e s. f 4751, zware 58. Handel nlatig. TER AAR, 6 Juni Veiling Tuindersbe- Iang (persoonlijke veiling). Peulen 3.30 3.45; doperwten 5.60 per 10 kilo; kassny- boonen 4.20—4.90 per 10 pond; aardbeien 22 ct. per doosje; bloemkool 2227 ct. per stuk; sla 5090 ct. per 10 stuks. R.-K. Tuinctersvereeniging „St. Phocas". Veilingsbericht van 6 Juni Bloemkool 1 12—22 ct., idem II 9—14 ct., idem III 7 ct per stuk; peen 13—17 ct. per bos; aardbeien 2022 ifct. per doosje; tuinboonen 3.60 per 10 Kg.; peulen 3 d53.85; doppers 5.30 per 10 Kg.;snyboonen 8.60—9, idem stek 5.10 -5 70 per 10 Ke UITHOORN, 6 Tuni 1928. Op de kaas markt waren aangevoerd 117 partyen. Goudsche kaas, 1ste soort met RM. 50 54, idem 2de met R.M. 4549, zwaardere btaaisleeningen. 5% Nederland 1919 67,. Nederland 1918 i'/i Nederl. 1917 6% N.-Indië 1923 D 4 N.Ind. 1926 B Banken. Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel Mij. Resc. Dito Industrieën. Marg. Urne Nederl. Kunstzyde Maecubee Holl Kunstzyde Oude Philips Nieuwe Philips Industr. Buitenlan Anaconda U. S. Steel Snia Viscosa Gew. Peruvian Handelsondern. Comp.comm. du Liège Mijnbouw. Boeton Mynbouw Redjang Lebong Petroleum. Dortsche Petr Geconsolideerde Kon. Olie Perlak Rubber. A'dam Rubber Deli Batavia Rub Java Rubber Serbadjadi Silau V. I. O. O Allied Intercontin Rubber Scheepvaart. Holl. Amerika HJn dito Gem Eigend Kon. Ned. Stoomb Kon. Paketvaart M(j. Nederland Rotterd. Lloyd Scheepvaart-U nle Marine comm. Marine pref Suiker. H. V. A Java Cultuur Poerworedjo Vorstenlanden Actions idem Tabak. Deli Batavia Oude Dell Oostkust Senembah 102 1007/le 101 •98J 275 184J 184* 195* 140 143J 21^8 .1640 1721 139i/8 3651 226J 385i Spoorwegen. Southern Rails Union Pacific Wabash Chic. Milw. St. Pauj Kansas City South Erie Rallr Prolongatie medegedeeld door VRIJDAG 8 JUNI. Beriyn Parys Brussel Londen Zilrich Rome Madrid Weenen New-York (cable) Praag Warschau Kopenhagen Oslo Stockholm Bieden 59.18 9.72 34 .56 12.9 47.70 13.— 41 .16 34 .83 2.47 7.31 27.— 66.43 66.32 66.43 Laten 59.24 9.77 34.61 12.104 47.80" 13.10 41 .26 34.93 2.484 7.37" 29.- 66.53 66.43 66.53 Aneta seint uit Bandoeng; De eerste commies aan het residentie kantoor te Bandoeng, P. Trieling, die zich Verkoop, Verhuur, Inruilen, Reparoles als eigenaar van twee auto-verhuurderijen schuldig zou hebben gemaakt aan belas ting-ontduiking, is ais zoodanig ontslagen. Op uitnoodiging van B. en W. hebben wy hedenmorgen een kykje genomen bij hot kampeerterrein te Zandvoort. In het Zuide- lyk deel der gemeente, voorby de Bodega Driehuizen, is hiervoor 'n terrein Ingericht. Wy vinden hier, om te beginnen, een ge bouwtje voor de politie, reddingsbrigade en In dit gebouwtje worden de kaarten afgege ven (50 ct. per kampeerdag) en van hieruit kan, tusschen de kampeertenten door, het geheele terrein worden overzien. Er is bo vendien naar de zeezijde en in de richting Zandvoort een uitkijk. Het terrein is als volgt ingedeeld: afd. dagjesmenschen. vrouwen, mannen, waar- tusschen een consumptietent, sanitaire af deeling en verder in de richting Noordwyk de gemengde afdeeling. Ter verlichting van het kamp zullen, aan sluitend op de bodega Driehuis, twee licht punten worQen aangebracht. De tenten zelf zullen, met het oog op daaraan verbonden gevaar, niet verlicht worden. In den kampeerprijs is gebruik van water, dat eveneens aanwezig is, inbegrepen. Tele foon is eveneens aanwezig, alsmede verband- kist, eerste hulp bij ongelukken, enz. Het ligt in de bedoeling van de overheid door politie-toezicht, dat preventief is be doeld, alles te voorkomen, wat aan de goede orde, in den ruimsten zin des woords geno men, afbreuk kan doen. Aldus de stellige verzekering, die men ons gaf. Met nadruk zy vermeld, dat van gemeente wege geen toezicht op het baden wordt ge houden. Plaatsen, gevaariyk voor baden, zul len worden aangegeven, doch verder strekt zich de verantwoordelijkheid der gemeente niet uit. De gemeente Zandvoort heeft zich groote kosten getroost 3000) om dit kampeerter rein in het leven te roepen. Op dit oogenblk, by by zonder ongunstg weer dus, wordt het kamp bevolkt door twee families. Zandvoort blijft nog wachten op een elec- trische verbinding met Amsterdam, wyi van uit de hoofdstad het grootste bezoek wordt verwacht by een kortere verbinding. Thans worden pogingen in 't werk gesteld om door een autobusdienst verbetering te brengen, aangezien voor dit seizoen op de zoo vurig gehoopte electrificatie niet valt te rekenen. Naar uit Itssebon wordt, heeft de j.'Olitie eon samenzwering tot omverwofping van de republiek ontdekt. Talrijke arrestaties hebben plaats gehad en reeds zyn eenige samenzweerders verban nen. Tot de gearresteerden behooren marine officieren. Daar de politie, in het bezit is ge komen van een lyst van samenzweerders kan verwacht worden, dat nog meer arrestaties zullen plaats vinden. Tien personen gewond BERLIJN, 8 Juni. Naar de bladen uit Hollywood melden heeft Donderdagavond in het In de nabijheid van de filmstad gele gen bekenden kunstenaarscafé: ..De Rus sische Adelaar" een ontploffing plaats ge had. Na de ontploffing ontstond brand. Kot gebouw werd grootendeels verw ast. Tien personen werden gewond, van wie twee levensgevaarlijk. Tydens de ontploffing*- waren vele beken de filmspelers, onder wie Charlie Chapi u in 't café. Hy en eenige andere beken- ,1 werden echter niet gewond. Nieuwe berichten omtrent den toestar d van Tsjang Tso Lin weten te melden, cV t het herstel van Tsjang Tso Lin nauwelj g verwacht kan worden. Tengevolge van een ernstige verwondir aan het hoofd is een hersenontsteking ont staan, terwijl de linkerarm van den maar schalk gebroken is. Hij is nog steeds niet tot bewustzijn teruggekeerd. TIEL, 8 Juni. Op vele plaatsen in da Betuwe, zijn dit jaar buitengewoon weinig kersen. Het gewas in een boomgaard te IJzendoorn werd gisteren verkocht, doch kon slechts 17 opbrengen. TOKIO, 8 Juni. In Moekden, de hoofd stad van Mandsjoerije, is de staat van beleg afgekondigd. (N i e t-O f f i c i e e I.) 447e STAATSLOTERIJ. Trekltlsv van Vrijdag 8 Juni 1928. Se Kiasr-e 17e Liist, Hoogs prijzen: 14536 1000.—met premie van ƒ30.000.- 12378 nie„ inet premie van ƒ3000. I339S 400 6689 15475 16£62 ƒ100.— Prlizen van 70. 174 4277 5117 6150 6719 7804 7915 8729 10267 10832 11063 11704 13589 14237 17060 19535 19894 20921 NIETEN: 229 882 902 986 1069 1148 2013 2023 2326 2516 3423 3713 4189 4754 4766 6436 6460 6958 8472 8515 9099 10528 11165 1175-1 12424 12883 13135 1339Ó 13555 13598 13713 13740 13865 14015 14208 14392 14868 16001 t6015 16204 16440 16576 17485 17924 18467 18955 19207 19304 19409 19701 2040! Verbetering. 5e Klasse 16e lijst: 9161 0121: 13150 m.z. met ƒ70. 40 1902 4188 6264 8463 5389 5816 5912 7407 7910 8168 9592 9624 10384 8083 15332 1530 6080 8323 1047! 135 '5 14: :s 16-5 '7 103:15 O. BKiSSSS! VAKKUNDIGE UITVOERING - BILLIJKE PRIJSBI RE KENING - SPOEDIGE SEIMENINiG INSTALLATEURS GEBRUIKELIJKE KORTING.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 2