Landbouw en Visscherij fcfiöChtlllfSj 1 1 VËR^DERINÏT D. S. LEEFLANG LAMPEN advertentiën' DIAS BET LIMBURGSCH DAGBLAD rUke Mijnstreek M A. J. Callier FAILLISSEMENT FAILLISSEMENT Onderlinge Brand- waarborgvereeniging voor de gemeente Haarlem. GEMEENTERAAD VAN HAARLEM LANGE VEERSTRAAT17 lil Voor Vraag-en Aanbod R. K. Huishoudster GEVRAAGD net Burgermeisje GEVRAAGD GEVRAAGD HUISHOUDSTER MEISJE NET 2e MEISJE Flinke Dienstbode DAGDIENSTBODE Een flink Dagmeisje Aankomende Meisjes flinke Jongen NET MEISJE R.K. DIENSTBODE GEVRAAGD GEVRAAGD Zeker! Uw artikel kan goed zijn ""aar maak dit dan bekend! Groentehandelaren NET PERSOON H.H. WIELRIJDERS R. KRAMER TEROVERNAME GEVRAAGD 10.000 STUDIEPIANO OLYMPIADE Burgorwoonhuis Geldbelegging TE KOOP WONING bot aangewezen blut Vraagt GRATIS Proefnummer? aan de admlnlstr te Heerlen De schadelijke invloed van de runderhorzellarve op den groei en ontwikkeling van het jonge vee De omvang van het tuinbouwbedrijf Alg. vergadering van het Centraal bureau uit het Ned. Landbouwcomité De landbouwtentoonstelling te Emmen geopend Begeleiden van kudden vee RECHTSZAKEN Inbraak in de zuivelfabriek te Schimmert Vergiftiging van een drinkwaterput Om de uitlevering van Lucien Lévy Was hij ontoerekenbaar Een dreigbrief schrijver Om een beleediging Poging tot vergiftiging LEGER EN VLOOT Wijziging der dienstplichtwet VERKEER EN POSTERIJEN. De Zomerdienstregeling der Ned. Spoorwegen Een verbetering De moord op het Koningsplein te Amsterdam Vier jaar gevangenisstraf wegens poging tot doodslag SOCIAAL LEVEN V acantieleergang De curator in het 5. Rondvraag. Secretaris-Boekhouder, VAN DEN 'Uil i|i FIJNE MODERNE VANAF F 17.50 BIJ VOORUITBETALING Wegens teleurstelling gevraagd een Particulier gezocht als meerijder met met grooten tuin en poort, direct te aanvaarden, Teslastraat 15. Koopprys 6000.—. W. HOUTKOOPER, Pyls- laan 17. Telefoon 13242. li voor publiciteit In «lo De heer 't Hoen schrijft: Hieromtrent heeft prof. Vogel in het In stituut voor veeteelt aan de universiteit te München onderzoekingen verricht, in het bijzonder in hoeverre de dieren in hun groei worden belemmerd. De proef werd genomen met zes gezonde, tuberculosevrije runderen van 1117 maan den oud, waarop ten minste 10 wormbuiten duidelijk zichtbaar en 2 contröle-dieren zon der wormbuiten, van denzelfden leeftijd. Gedurende de proef werden deze 8 run deren niet geweid, doch op stal verpleegd. Elke week werd door een deskundige het levend gewicht gecontroleerd van alle die ren en dagelijks werd nagegaan, of er ook eventueel nieuwe wormbuiten waren bijge komen. Tevens werden wekelijks de borst- omvang en schothoogte gemeten. Op 22 Maart 1927 begonnen, liep het on derzoek af op 11 Juli, een tijdsverloop van 111 dagen derhalve. Bij het begin verkeerden deze 8 runderen ongeveer in denzelfden voedingstoestand, de verpleging vond plaats in een hygiënischen stal, waarin elk dier een afzonderlijke staan plaats kreeg met een tusschenschot van do andere gescheiden. Voor elk dier werd, in verband met zijn lichaamsgewicht, een bepaald ration onder- houdsvoer vastgesteld en aan allen werd bovendien eenzelfde ration productievoer verstrekt. In het belang van een goed over zicht werden deze 8 dieren in 3 groepen ver deeld. Ie groep, bevattende de contröle-dieren, nos. 1 en 2, 2e groep, bevattende de runde ren met wormbuiten, waaruit de larven niet verwijderd werden, nos. 3, 4 en 5 en 3de groep, bevattende de runderen met worm- bulten, waaruit de larven niet verwijderd werden, nos. 6, 7 en 8. Het aantal wormbuiten, dat bij de dieren der 2e en 3e groep nog te voorschijn kwam, na het begin van het experiment, bedroeg van 444 stuks. Om dit nauwkeurig te kunnen nagaan, werdeiy de dieren dagelijks onderzocht. De meeste nieuwe wormknobbels kwamen in April en Mei te voorschijn, enkele tegen 't einde van Juni. Ook by de aanvankelijk vrij van worm- bulten zijnde contröle-dieren werden na ongeveer 14 dagen 13 knobèels waargeno men, ter grootte van een hazelnoot, waar uit de larven onmiddellijk werden verwij derd, zoodat ze op de bruikbaarheid van beide runderen als contröle-dier geen noe- menswaardigen invloed hebben gehad. Bij de zes met wormbuiten bezette run deren viel nu, na 111 dagen, vergeleken met de larve-vrije runderen een geringere toene ming van het levend gewicht, schofthoogte en bor-'-omvL ig te constateercn, zooals uk onders - inde cijfers moge blijken. Mindere toeneming van levend gewicht 21.5 K.G., van borstomvang gemiddeld 7.5 c.M. en van schofthoogte gemiddeld 3.5 c.M. Zonder twijfel is door deze interessante proefneming aangetoond, dat jonge runde ren, die in het voorjaar met wormbuiten bezet zijn, wel degelijk in groei en ontwik keling achterblijven. Dit feit alleen moet al reden genoeg zijn, met alle kracht den strijd tegen de run derhorzel voort te zetten, want waar in vrijwel alle provinciën van ons land steeds meer wordt gestreefd naar verbetering van de kwaliteit van den veestapel, dient in de allereerste plaats gezorgd te worden, dat zooveel mogelijk alle factoren, die van on- gunst'grn invloed zijn op den groei en ont wikkeling van het jonge vee worden uitge schakeld. van het tuinbouwbedrijf. Sedert 1912 toch heeft geen nauwkeurige tuinbouwtelling plaats gehad. Uit dat onderzoek, dat cijfers den, er is wellicht ternauwernood een plek te noemen, die meer door propaganda voor het goede doel gebaat kan worden dan Era- men en omgeving. De eigenaardige gronden die de ontvening bloot legt, eischen eigenaardige zorg. Slechts als de nieuwste methoden met naarstige toewijding worden in practijk gebracht, zijn oonende uitkomsten te wachten. Hoe meer de jongeren profiteeren van het vak-onder burgemeester heeft onlangs met tyet genoeg te waardeeren steun van particuliere zijde geeft over het jaar 1927 en waarvan de uit- wijs, des te zekerder wordt het doel betw- komsten zijn gepubliceerd in het eerstederd. Het is een bijzonder verheugend feit jaarboek der veilingsorganisatie, blijkt, dat j dat van hoog tot laag het eminent belang in de afgeloopen 15 jaar de oppervlakte, hiervan wordt ingezien. Uw voortreffelijke beteeld met groenten en fruitgewassen met bijna 40 pet. is uitgebreid, namelijk van 46.863 op 65.520 H.A. In Gelderland nam die dent(; hjer natuurlijk met groote erkente- oppervlakte toe met 5907 H.A., in Noord- j^jjeid aan de schenking van den heer Oos- Holland met 4135, in Zuid-Holland met sterke schouders gezet onder de 1852, in Noord-Brabant met 1124, in Lim- u a t,\„ Wikken traan alc burg met 3940, in Groningen-Drente met j pluimveehouder.,. Zunbhkken 132, in Friesland met 293, in Overljsel met een waar Staatsman betaamt, nog v 410, in Utrecht met 53 en in Zeeland met soortgelijke richting. 811 H.A. Onder zulke auspiciën kan de toekomst Terwijl in 1912 nog slechts 1.898.915 M2. I met gezond optimisme worden tegemoet was bezet met groente- en vruchtenkassen gezien en hoop ik het vnog, zij het in andere en warenhuizen, was die oppervlakte in 1927 j qualiteit he is dus geen eigenbelang reeds gestegen tot ruim 10 millioen M2. of te beleven, dat Emmen, in stede van uit 's Lands kas bijdragen te ontvangen, 's Lands Regeering geldelijk steunt in haar moeitevolle taak. Met den innigen wensch dat de arbeid aan deze tentoonstelling, ten koste gelegd, rijke vruchten moge afwerpen, verklaar ik haar geopend. Na een dankwoord van burgemeester Bouma, bezichtigden de aanwezigen de tentoonstelling. een toeneming van meer dan 8 millioen M2 of ongeveer 425 pet. Van deze geweldige toename komt ruim 6'A millioen M2. voor rekening van de provincie Zuid-Hol land. De uitbreiding van de groente-cultuur onder z.g. plat glas, heeft 75 pet. bedragen, namelijk van 4.769.020 op 8.329.428 H. A. Van die meerdere 3 A millioen M2. plat glas cultuur kwam ruim 3 millioen M2. voor rekening van de provincie Zuid-Holland, en een half millioen M2. voor Noord-Holland. In Groningen-Drente steeg de oppervlakte met 163.500 M2. en in Friesland met 103.419 M2. Bijzonder groot is ten slotte de uitbrei ding van de oppervlakte, bezet met druiven- kassen. Deze oppervlakte, welke in 1922 673.989 M2. bedroeg, was in 1927 bijna 4 millioen H. A. oppervlakte. In Zuid-Holland namen de druivenkas- sen toe met 2.225.402 M2. en in Noord- Holland met 735.515 M2. Ontwikkeling sinds 1912. Met medewerking van de directie van den Landbouw, heeft het Centraal Bureau der Veilingen in Nederland een onderzoek in gesteld naar den tegenwoordigen omvang Te Leeuwarden is de algemeene verga dering gehouden van het Centraa Bureau uit het Nederlandsch Landbouw Comité, gevestigd te Rotterdam, onder voorzitter schap van den heer G. W. Stroink, burge meester van Steenwijkerwold. Aan de hand van het jaarverslag deed de voorzitter eenige belangrijke mëdedeel.ngen over den omzet van het bureau en de finan ciën, waaruit bleek, hoe in stijgende lijn wordt gewerkt en er steeds meer belangstel ling komt voor hetgeen men tracht te be reiken. Het volgende staatje geeft een beeld van de ontwikkeling van het bedrijf omzet in 1900 32.630.000 kg. in 1905 reeds 89.944 000 kg. in 1910 113.140.000 kg. in 1915 196.390.000 kg. tn 1920 296.989.000 kg. in 1925 480.432.000 kg, in 1926 559.973.000 kg. en in 1927 719.259.000 kg. De voorzitter deed nog mededeeling van hetgeen ondernomen is door de firma Bek kering, om den boeren af te raden, zich bij het bureau aan te sluiten. Als gevolg daarvan is een commissie benoemd, om te onder zoeken in hoeverre genoemde firma gelijk had en dus deze waarschuwingen op hunne plaats waren. Bedoeld onderzoek heeft evenwel Uitge maakt, dat juist vele blijken van harte ijke sympathie van de zijde der landbouwers zijn ontvangen en dat de tegenwerking, welke ondervonden werd, in plaats van nadeelig voordeelig heeft gewerkt. Juist dit blijk van vertrouwen,v ook in de toenemir van den afzet bevestigd, waarvan de firma Bekkering telefonisch bericht werd gedaan, echter zonder dat men daar gehoor kreeg, is het beste bewijs, dat het Centraal Bureau een plaats heeft gekregen in het midden onzer landbouwen- de bevolking. Aan het rind van 1927 bestond de ver- eeniging, behoudens het lidmaatschap van het Koninklijk Nederlandsch Landbouw Comité uit 6 gewestelijke leden, waarbij aangesloten in totaal 505 plaatselijke ver- eenigingen en 192 plaatselijke leden. Het jaarverslag werd goedgekeurd de rekening en verantwoording werden vast gesteld het voorstel van het hoofdbestuur om 20 van het voor reductie over 1927 beschikbare bedrag ingevolge art. 54..der tegenwoordige statuten te goed te schrijven als ledenkapitaal, werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. In de buitengewone algemeene vergade ring, 'n Maart j.l. te Utrecht gehouden, werd besloten over te gaan tot reorganisatie, waar door het Centraal Bureau met ingang van x Juli a.s. wordt omgezet in een coöperatieve vereeniging op dezelfde vergadering wer den de concept-statuten dezer nieuwe ver eeniging art kelsgewijze behandeld en daarop vastgesteld. De vaststelling van het huis houdelijk reglement werd op de agenda dezer vergadering geplaatst en komt thans aan de orde. - Na een enkele opmerking wordt het huis stellingen van grooter omvang worden gehou- I houdelijk reglement met algemeene stemmen EEN REDE VAN MINISTER KAN De te Emmen georganiseerde land- en tuinbouw entoonstelling, is door den minis ter van Binn. Zaken en Landbouw, mr. J. B. Kan, geopend met de volgende rede voering Toen ik de laatste maal Emmen bezocht, kon men zich nie» aan den indruk onttrek ken, dat het gansche land in vuur en vlam stond. Gelukkig is, dank zij het niet genoeg te loven optreden van uw Commissaris der Koningin en van uw burgemeester, een ramp voorkomen, die zich ernstiger liet aanzien dan een der vroegere veenbranden. De wape nen kunnen thans om een oud-Romein- sche uitdrukking te bezigen voor de toga wijken. Wij kunnen weer volle aandacht ,-ijden aan den verderen opbouw van deze ook mij zoo na aan het hart liggende streek. Het is een bekende waarheid, dat ouders hun liefde plegen te verpanden aan misdeelde kinderen. Is dit mogelij k^de reden geweest, waarom de Regeering zich tot Emmen en omgeving zoo aangetrokken gevoelde, dan bestaat gevaar dat de liefde niet bestendig van duur zal blijken. Immers met trots mag geconstateerd worden, dat alles wijst op nieuw leven, ja dat, als in dit tempo wordt voortgeschreden, deze streek, eens misdeeld, een zichtbaar door God gezegend land zal worden. „Als in dit tempo wordt voorgeschreden". Daartce is noodig, dat alle hens op dek blijven. Wel is de werkloosheid zichtbaar afgenomen, wel zijn in overeenstemming met Gedeputeerde Staten en het gemeente bestuur maatregelen genomen, die er toe kunnen leiden, dat Emmen voortaan op een gezond financieel bestaan zal kunneh bogen, maar de uiterste krachtsinspanning blijft geboden om te bereiken, wat wij allen Zoo gaarne wenschen. Een beter werk, een werk bij uitstek des vredes, dan de bearbeiding van het land is niet aan te wijzen en daarom heb ik met zoo'n onverdeeld genoegen gevolg gegeven aan het verzoek om bij deze gebeurtenis aanwe zig te zijn. Mogen er al in den lande tentoon- aangenomen. Bij het punt mededeelingen deelt de voorzitter nog mede, dat in de toe komst het vormen van riqgcn. waarvan de nieuwe statuten spreken, voor den bloei der vereeniging van groote beteekenis zal zijn. De bedoeling is, het geheele werkgebied in 23 ringen te verdeeien. Friesland wordt sa mengevat n één ring. Hij wekte de leden op, trouw mede .e werken, om deze ringen zoo vruchtbaar mogelijk te doen werken. Na afloop der vergadering werd met auto bussen een tocht naar Grcuw gemaakt en vandaar per stoomboot een tocht over het Pikmeer de Wijde Ee en door de wateren van het Prinsenhof. Vragen van den heer v. d. Heuvel aan den Minister van Waterstaat. De heer Van den Heuvel heeft aan dén Minister van Waterstaat de volgende vra gen gesteld: Is het den Minister bekend, dat in het Oosten van ons land, met name in de pro vincies Drente, Overijsel en Gelderland, vele veehouders genoodzaakt zijn hun vee des avonds naar de stallen te drijven en het niet steeds mogelijk is, zulk een kudde met zoo talrijk personeel te doen begeleiden, dat steeds voldaan kan worden aan de bepa lingen van art. 3 van het K. B. van 30 April 1927? Is het den Minister bekend, dat in de om geving van Schoonebeek nog bijzondere redenen dringen tot het des avonds naar de stallen terugbrengen van het vee, doordat de landerijen langs het Schoonebeeker- diep vorig jaar zeer veel geleden hebben door den hoogen waterstand? Is de Minister bereid art. 3 van genoemd K. B. zoodanig te wijzigen, dat daaronder niet valt het transport van en naar den stal? Nadat vervolgens de tolk een bevel van de Fransche justitie tot het verleenen van rechtsingang tegen L. had voorgelezen, naar aanleiding waarvan de uitlevering is ge vraagd, heeft mr. Bourlier het woord ge voerd en betoogd, dat het nieuwe verzoek onwaarheden bevat en nog veel onbegrijpe lijker is dan het eerste verzoek. Spr. zette daarop in een uitvoerig pleidooi den gang van zaken uiteen bij de leveranties en scha devergoedingen ingevolge het Dawes-plan. Naar pl.'s' meening moest om twee rede nen de uitlevering niet worden toegestaan: le omdat het request geen strafbaar feit inhoudt; 2. omdat de gedragingen die aan Lévy worden verweten niet zoozeer wat er in het request staat, want dat is onbegrijpelijk, maar de gedragingen, waarop het request blijkbaar doelt, zijn gedragingen van zuiver politieken aard. Op verzoek van mr. Bourlier waren nqg verschillende getuigen ter zitting aanwezig om eventueel door hem beweerde feiten te kunnen bevestigen. De Rechtbank achtte echter hun verhoor niet noodig, zoodat daar van dan ook werd afgezien. De President deelde mede, dat de Recht bank binnen 14 dagen over deze zaak ad vies aan de Regeering zal uitbrengen. De zitting is hierna gesloten. terwfjl de rechtbank zijn onmiddellijke ge vangenneming beval. Thans hêeft de Rechtbank den man we gens poging tot doodslag tot vier jaar ge vangenisstraf veroordeeld. Voor de rechtbank te Maastricht had zich Woensdag te verantwoorden M. Z. A.-R., 32 jaar oud, wegens diefstal met braak in de zuivelfabriek te Schimmert. Hij had daar 50 K.G. boter in een jutezak ontvreemd. Hoewel de man een sterke neiging tot stelen had, bleek toch bij het psychiatrisch onderzoek, dat hij volkomen toerekenbaar moet worden geacht. De officier van justitie, mr. Kneepkens, eischte derhalve de maximum straf, 6 jaar gevangenisstraf. Voor de rechtbank te Maastricht werd Woensdag behandeld de zaak tegen C. V. te Susteren. Verdachte had een drinkwater put, welke tusschen twee woningen in lag, en welke alleen door haar en haar buur vrouw werd gebruikt, met carbid en rat- tenkruid vergiftigd. Tusschen beide vrou wen was om een kleinigheid ruzie ont staan. Tegen verdachte, die niet was verschenen, werd bij verstek twee jaar gevangenisstraf geëischt. De Haagsche Rechtbank heeft gisteren middag behandeld het hernieuwde verzoek van de Fransche Regeering tot uitlevering van den Franschen veehandelaar Lucien Lévy, terzake van welke uitlevering de Rechtbank de NeSerlandsche Regeering van advies moet dienen. Zooals bekend, wordt L. beschuldigd van medeplichtigheid aan knoeierijen bij, her stel-leveranties. Op een eerste verzoek tot uitlevering was door de Nederlandsche Re geering, na ingewonnen advies der Recht bank afwijzend beschikt. Dit was voor de Fransche Regeering aanleiding een nieuw verzoek in te dienen. De heer Lévy werd ook thans wederom bijgestaan, door mr. Bourlier advocaat te 's Gravenhage. Als tolk fungeerde mej. C. L. Römer. Aan L. werden allereerst de gebruikelijke formeele vragen gesteld, waarbij hij erkende Franschman te zijn. De mah, die ten nadeele van een archi tect te Amsterdam een quitantie, groot 96.41, uit de brievenbus wegnam en daar na poogde die quitantie, voorzien van een valsche handteekening, te innen, is, naar het „Hbld." verneemt door de Vierde Kamer der Rechtbank te Amsterdam schuldig ver klaard aan diefstal en poging tot oplichting doch, als niet toerekeningsvatbaar, ontsla gen van alle rechtsvervolging met last tot plaatsing in een krankzinnigengesticht, den proeftijd van een jaar niet te boven gaande. Een 36-jarige arbeider uit Fijnaart, die aan 'n meisje 'n dreigbrief zond waarin hij haar met den dood bedreigde, wanneer zij niet met hem trouwde, is door de arrondisse mentsrechtbank te Breda overeenkomsctig den eisch veroordeeld tot één jaar gevange nisstraf. De politierechter te Zutphen heeft behan deld de zaak tegen den gasdirecteur te Zut phen, wegens beleediging van den heer A. van der Stel, dien hij op 30 Maart j.l. in de gang van het gerechtsgebouw aldaar voor „ploert" had uitgescholden. Mr. Nöthorn, als getuige gehoord, bevestigde het ten laste gelegde. Eisch en vonnis 3 boete of 3 dagen hechtenis. Het O. M. bij het gerechtshof te Leeuwar den vorderde gisteren acht jaar gevangenis straf tegen een 38-jarige vrouw uit Nieuwe- brug, bij Heerenveen, wegens poging tot ver giftiging met rattenkruid. De rechtbank had haar vijf jaar opgelegd. Tegen den 76-jarigen winkelier uit Nije- haske werd vrijspraak gevraagd van de ten laste gelegde uitlokking. De rechtbank had hem ook vrijgesproken. Op het wetsontwerp tot wijziging van de Dienstplichtwet hebben de heeren Deckers en Duymaer van Twist een amen dement ingediend om het jaarltjksche maximum van zee-miliciens in de wet te behouden gelijk het thans is. Mogelijke wenschen en bezwaren met be trekking tot de op 15 Mei ingegane dienst regeling der Nederl. Spoorwegen moeten vóór 1 Augustus aan den voorzitter van den Spoorwegraad te 's-Gravenhage worden medegedeeld, om bij de vaststelling van de volgende dienstregeling in overweging te kunnen worden genomen. De spoordijk tusschen Leiden en Woer den is door het opbrengen van bazalt en grint en het leggen van nieuwe biels, in de laatste maanden aanzienlijk versterkt, waardoor de treinen op dit beruchte baan vak een rustiger gang zullen krijgen en de mogelijkheid geopend is, om met gropter snelheid dan 60 K.M. zooals tot dusver te rijden. Het werk, is thans ongeveer iievordeid tot Zwammerdam. De dader tot zes jaar gevangenisstraf veroordeeld De Amsterdamsche rechtbank heeft uit spraak gedaan in de strafzaak tegen den 24- jarigen Italiaanschen beeldjesmaker Dome- nico Nardi. die op 23 Januari op de brug over den Singel bü den Heiligenweg te Amster dam twee revolverschoten loste op de 20- jarige winkeljuffrouw Truus van Glabbeek tengevolge waarvan het meisje zoodanig werd verwond, dat de dood spoedig intrad. De rechtbank veroordeelde hem, overeen komstig den eisch van het O.M., tot zes Jaren gevangenisstraf wegens moord. Dezer dagen stond voor de Bossche Rechtbank, terecht de landbouwer L. Pope liers te Postel (België), thans gedetineerd, die zich te verantwoorden had ter zake, dat hy op 23 Dec. van het vorige jaar te Reusel de beambten A. Antonis en J. L. Huijbers van het leven heeft willen be- rooven, door met een jachtgeweer op beide personen te schieten. Huybers raakte hy echter niet en aan Antonis werd geen doo- deiyke verwonding toegebracht. Verdachte was aan het stroopen met den lichtbak, toen de Ryksveldwachters hem aanriepen, waarop hy schoot. Het O. M. eischte tegen verdachte, die pertinent ontkende poging tot doodslag te hebben gepleegd, vier jaar gevangenisstraf, Men schrijft ons: Het Centraal Zielkundig Beroepskantoor organiseert in samenwerking met het Pae- dagogisch Psychologisch Instituut der R.K. Leergangen op 29 en 30 Augustus a.s. een Vacantieleergang in Beroepskeuze-voorlicl - ting, welke te Utrecht zal worden gehouden. Deze leergang zal in het teeken staan van de Psychologie der Rypere Jeugd. Den eersten dag wordt het onderwerp be handeld: De Psychologie der Rypere Ji>~d en het Vraagstuk der Beroepskeuze m 't algemeen, vervolgens theoretisch van sociale zyde, van economische zijde én van religieus- moreele zyde bezien. Den tweeden dag wordt dit onderwerp meer practisch behandeld en wel 's morgens met betrekking tot de industrie-jeugd, even eens van sociale-, van economische- en van religieus-moreele zyde, 's middags met betrekking tot de niet-industrie-jeugd, sa mengevat in de jeugd, welke in kantoorbe- roepen werkzaam is, van socle-, van eco nomische- en van religieus-moreele zyde. By deze gelegenheid zal het Centraal Ziel kundig Beroepskantoor zijn tienjarig bestaan vieren en daaraan een korte herdenkings rede wyden. Het secretariaat van den leergang wordt gevormd door Dr. M. Verhoeven en G. D. Zegers, resp. secretaris van het Paedago- gisch-Psychologisch Instituut der R.K. Leer gangen en het Centraal Zielkundig Beroeps kantoor en is gevestigd Drift 10, Utrecht. Het secretariaat vertrouwt, dat deze me dedeeling in kringen van onderwys, jeugdlei- ding en sociale werkers met vreugde zal worden begroet, bovenbedoelde data zullen worden gereserveerd en reeds thans met op gave als deelnemer wordt begonnen. Uitge breide maatregelen met het oog op logies en dergeiyke, waarby vooral gedacht is aan de religieuzen, zijn in voorbereiding. Nadere mededeelingen zullen spoedig vol gen. Vc >r de tallooze bewijzen van deel" aming, ondervonden by het over' jden van wyien onzen be mint en Bisschop betu'gen wij aan allen, zonder uitzondering, op deze eenig- mogeiyke wyze, onzen harteiy- ken dank, ter wij. wy de ziel van den dierbaren Afgestorvene in de H.H. Missen der Priesters en in de gebeden der geloovigen blyven aanbevelen. Haarlem, 8 Juni 1928. Mgr. H. J. M. TASKIN Vicaris-Kapitulaar Mgr. M. P. J. MÖLLMANN Executeur Verven van Tapijten, Karpetten, Loopers, verschoten Gordijnen, Meubelstoffen enz. in dezelfde of donkerder kleuren. "an S. DU VRIES, koopman, wonende te Hat riem, Verwulft 1, brengt ter tennis van crediteuren, dat door den Ster Rechter-Commissaris in dit fail lissement is bepaald dat de indiening "an schuldvordering moet geschieden "óór 14 Juni a.s. ten kantore van den surator en dat de verificatie-vergade rs zal plaatsvinden VRIJDAG 29 jR-NI a.s. des voormiddags ten 10 ure 'h het Fa leis van Justitie aan de Jans- straat 81 te Haarlem. De Curator Mr. T. A. M. A. VAN LÖBEN SELS Kruisweg 63 - Haarlem. h De Curatoren in het van A. DA COSTA, Senior, destyds wonende te Overveen, thans te Ant werpen, geven hieby kennis aan .credi teuren, dat door het verbindend worden der eenige uitdeelingslüst dit faillisse ment een einde heeft genomen. De Curatoren: Mr. T. A. M. A. VAN LÖBEN SELS Mr. A. SOEP Bzn. Haarlem 7 Juni 1928. Amsterdam 2. 3. ALGEMEENE VERGADERING van deelhebbers op VRIJDAG 22 JUNI des avonds 8 uur in de Tuinzaal van Café BRINKMANN, Groote Markt. AGENDA L Lezing van de Notulen der vorige vergadering; Verslag van den toestand der ver eeniging; Rekening over het jaar 1927 met rapport van de Commissie voor het nazien der rekening. Verkiezing van een bestuurslid we gens het volgens rooster aftreden van Mr. L. V. HOOG, die herkies baar is; H. WIERINGA, De rekening over 1927 ligt vanaf heden ter inzage voor deelhebbers aan het kantoor Kinderhuissingel 110. op WOENSDAG 13 JUNI 1928 des namiddags ten 1ure, zoo noodig voort te zetten des avonds ten 8 ure, in de Statenzaal (Prinsenhof). Stl '1 4 rebels p. plaatsing f 0.60 Elke regel meer f 0.15 GEVRAAGD een nette bij J. WITTEMAN, Vijfhulzerdijk W. 155, Haarlemmermeer. een KEUKENKNECHT, v.g.g.v. Aanmelden 's avonds 6—7 uur by den Portier Café Restaurant GEBRs. BRINKMANN, Groote Markt. Gevraagd voor directe indiensttre ding een beneden de 17 jaar voor eenvoudig ac curaat schrijfwerk, goed kunnende re kenen. Uitvoerige eigenhandig geschre ven brieven aan HAVERSCHMIDT KLAJE, Brouwersvaart 74. een flinke dienstbode, netjes en zelf standig kunnende werken, voor dag en nacht bü Mevr. DE BRABANDER, Stationsweg 4, Hillegom. om terstond in dienst te treden een degeiyk R.-K. meisje, leeftyd boven 17 jaar, voor dag en nacht, met huiselijk verkeer, en v.g.g.v. By LEO M. VAN REISEN, „Anny's Home", Teylinger- laan 53; Sassenheim. Biedt zich aan een R.-K. Juffr. als by heer alleen of klein gezin. Leeftyd ongeveer 50 jaar. Er zal meer op goede behandeling dan op hoog salaris gelet worden. Brieven onder No. 2986 Bur. van dit blad. gevraagd voor dag en nacht, tegen half Juli. Loon 30 gulden. Aanbiedingen na 8 uur. VERBERNE, Bosch- en Duin laan 19, Bloemendaal. boven de 16 jaar, tegen 15 Juni of 1 Juli. Mevr. LANDEWEER, Boeken- rodfweg 6, Aerdenhout. gevraagd, voor dag en nacht. Loon 35.per maand. Mevr. JANSSENS, Zandvoortschelaan 166, Heemstede. EEN SCHOTSCH WOL RUIT COSTUME en een PRIMA REGEN JAS voor ƒ40. KLEINE HOUTSTRAAT 99 Jevraagd te Heemstede, gezin (2 pers.) nette, zelfstandige van 83 uur. Veel vry Loon 7. Aanmelden: Voorweg 19, Heemstede. gevraagd niet boven de 18 jaar. Aan melden 's avonds tusschen 7 en 9, SPRUYT EN BOSSCHSTRAAT 14. alsook een voor de Wasscherij gevraagd. Adres: JAC. v. d. WEIDEN, Bleekersvaartweg No. 41, Heemstede. GEVRAAGD een voor halve dagen. Adres Gierstraat 34. Gevraagd een nette voor den nacht, tegeq 1 of 15 Juli. Hoog loon. J. A. REMMÊ, Gierstraat 76 Haarlem. net meisje, voor kinderen en huishou ding. DUVENVOORDESTRAAT 78. een JONGMENSOH, met eenige boekhoudkundige kennis, gene gen met gering salaris te begin nen, wat na gebleken geschikt heid verhoogd zal worden. Brie ven onder No. 1557 Bureau van' dit blad. Uw adres voor prima Werkbroeken en Mouwvesten, gemaakt of naar maat ALB. KUÏKEN Cronjéstr., hoek Kloosterstr. TeL 11748 In een stil gezin kan een geplaatst worden, 11.per week. SCHEPERSTRAAT 27 rood. Rijwielen op condities, 70, 80, 1.50 per week. Rywielen te huur, per uur 0.15, per dag 0.75, per week 1.50, met plaatje. Alléén BAKENESSERGRACHT 57. een vrouwenzaakje in Kruideniers- en aanverwante artikelen. Goederen en inventaris 250.Huurprijs huis 5. Br. ond. No. 2992, Bur. v. d. Blad. in klein gezin, beschaafde, gezonde juffrouw, uit den burgerstand, als Hulp in de Huishouding. Dienstbode aan wezig. Condidties mondeling te be spreken. Br. No. 2991, Bur. v. d. Blad. gevraagd door aannemer, voor finan ciering van Rykswerk. Brieven onder No. 2984 Bur. van dit blad. te koop, mooie kast. Prijs 75.—. Adres: Z. B. SFAARNE 120. luxe auto voor 5.heen en terug, voor a.s. Zaterdag en Zondag. Wilhelminastraat 51, Haarlem. Onder- en Bovenhuizen, solide ver huurd, voor belegging te koop. Prima stand. W. HOUTKOOPER, pyislaan 127. Telefoon 13242. RUIM HEERENHUIS te huur, aan het begin van den zyiweg. Huurprüs 800 p.j. Zeer geschikt voor Pension. Won. Bur. Vraag en Aanbod, Nassaustraat 13, Haarlem. alle soorten Koolplanten, echte Lange- dyker bewaarkool. Prijzen per corres pondentie. F. C. JONG, Oude Niedorp, Tele. Interc. No. 5. Zoo, heeft- U dit jaar, na regelmatij adverteeren, wat U het vorig jaar na. liet, meer winst gemaakt? Natuurlijk dat kan ook niet nders. Adverteeren doet verkoopen, nietwaar? gevraagd voor Weduwe. Max. huur f p. w.. Bericht: Jelgersmastraat 19 2 CRAPAUDS 4 zw. Stoelen, gr. tafel, breed Dressoir, Theevitrine, Rooktafel alles zw. eiken samen 160. Ook afz. over te nemen. Verder ka pitaal Chesterfield Ameub:., Modem Salon am., In twee kleuren. Oud-Holl. hal ameub). compleet f 35. Radiokast, Boe kenkast. Alles slechts 3 wek-n gebruikt. Duvenvoordestraat 20.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 3