Landbouwtentoonstelling te Emmen - Schuttersconcours - Brand Zaltbommel ZATERDAG 9 JUNI 1928 NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT i ■mJM Xe Berlijn heeft men bij den reddingsdienst een nieuw model reddings auto in bedrijf genomen. Het geheel is gemonteerd op een driewielige auto. Op Sacramentsdag opende de handboogschutter^ „Moicneinds Welvaren" uit Moleneind, gemeente Oirschot een Nationaal concours. De Heer Smits, voorzitter der vereeniging lost het eerste schot. Een kijkje op het in aanbouw zijnde postkantoor op den Dam t« Zaandam. Zooals we zien, schiet de bouw al aardig op. Minister Kan opende Donderdag de landbouw- en Handelstentoonstelling te Emmen. Een kijkje tijdens de opening. In de kapitale boerderij van den Heer Philips uit Zaltbommel, bewoond door den heer van Loon, is door onbekende oorzaak brand uitgebroken, welke door het overslaan van het vuur ook het dubbele woonhuis, bewoond door da familie Maasen en Wijzer tot den grond toe hl asch legde. Een zelfverdedigingssysteem voor de politie. Donderdagmiddag 7 Juni gaf de oud Russi sche officier-vlieger Wladimir Kasulakow, in het sportlokaal aan de Hondiusstraat te Den Haag een demonstratie. 6 Juni werd te Amsterdam een col lecte gehouden, ten bate van het herstellingsoord van Rijksambtenaren (Hora). 'n Ernstig spoorwegongeluk vond plaats bij Tokio, waar een electrische trein ontspoorde. Er waren 12 dooden en 30 zwaar gewonden. In het gemeenteblad van Amsterdam komt een voordracht voor om de v.m. Vischafslag op de Nieuwmarkt in te richten tot Politiebureau. Een kijkje op het gebouw. Bij het vertrek naar Haarlem van den bekenden Bosscheu kunstenaar Herman Moerkerk, wordt te 's-Hertogenbosch een eere tentoonstelling gehouden van zijn werken. Hierboven een aardige prent „straatfilmpje". Te Maastricht wordt op het Vrijthof een complex huizen afgebroken om daar ter plaatse een café-restaurant te stichten.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 5