VAN Tweede blad nieuwe haarlemsche courant MAANDAG 25 JUNI 1928 BLADZIJDE 1 /Xilöl ROEIEN. WIELRENNEN. De Tour de France CRICKET Wedstrijden van de Koninklijke Zondag 12 uur werd een aanvang gemaakt met de finales: De Hagenaars zijn het eerst weg, doch bü Willem Ill's boothuis stopt v. d. Molen plot seling en na eenige discussies gaan beide weer naar den start terug. Eenige minuten later wordt opnieuw gestart en direct is De T.aak- (H. Ernst) met eenige forsche slagen voor en bij het boothuis van Willem III is de4e voorsprong reeds tot 2 bootlengten aan gegroeid, v. d. Molen (Willem III) is echter geenszins ontmoedigd en met vasten slag weet hij zijn achterstand langzaam maar zeker in te loopen. 50 M. voor het clubhuis van Nereus is de achterstand nog slechts een halve lengte. Wanneer de beide skiffers voor bij het bootenhuis schieten, liggen beide roeiers gelijk. Met De Laak is het dan ge daan. Ernst is geheel uitgeroeid en met vele lengten weet v. d. Molen Onbedreigd te win nen. 1 Willem III, tijd 7 min. 57 3/ sec.; 2 De Laak, op vele lengten. Vier zonder stuurman,, Boei 1: Triton (row over). Precies op tijd gaan de TJtrechtsche stu denten alleen over de baan. Een prachtige ploeg, die niettegenstaande het gebrek aan concurrentie keurig roeit en onbedreigd in den mooien tijd van 6 minuten 35 4/5 sec. door de finish gaat. Stijlroeien voor dames juniores neemt om kwart voor één een aanvang. Het resultaat is, dat de Delftsche sport zich in de finale plaatst met de Vliet en het Spaarne. Om half twee begint het nummer Jonge skiff A. Boei 1: Het Spaarne. Boei 2: De Hoop. Beide zijn ongeveer gelijk weg en een zeer spannende race onstaat. Bij Willem II is het Spaarne een paslengte voor, welke voorsprong echter zeer spoedig genivelleerd wordt. Een prachtige boord aan boord race ontstaat. .Eerst bij Nereus-bootenhuis weet de Hooproeier Piet Wijsman zijn tegenstan der een halve bootlengte voor te komen. Timmerman van het Spaarne stelt wanhopi ge pogingen in het werk om het verloren ter rein te herwinnen. Het mag niet baten en met 2 lengte voorsprong gaat de Hoop als eerste door den finish. Tijd 7 minuten 4 2/5 sec. Oude Skif; Boei 1: Amstel. Boei: 2: Maas. Voor deze race is zeer veel belangstelling. Zou Gunther den goeden indruk dien hij gisteren gemankt heeft, bevestigen? Niettegenstaande er betrekkelijk weinig tijd was, heeft de Amstel-crack zich van zijn beste zijde doen kennen. Hulde aan Dr. de Manes, aan wiens onvermoeid trainen Gunther het hoofdzakelijk te danken heeft, dat hij een dergelijken vorm bereiken kon. Direct van start af neemt Gunther de lei ding. Met een kalmen langen slag is hij reeds bij Willem III een halve lengte voor. Nauwelijks 50 M. verder is zijn voorsprong tot een lengte aangegroeid. Steeds wordt de afstand grooter Bij Schollenburg is het ver schil 5 a 6 lengten. Steeds grooter en groo ter wordt het verschil. Muntz ziet geen kans in te loopen. In tegendeel met ruim 100 me ter voor sprong gaat Gunther in grootschen stijl door den finish. Tijd 7 minuten 10 4/5 seconden. Oude twee Boei 1: die Leythe. Boei 2: de Hoop. Boei 3: Aegir. Die Leythe was 't eerst weg en weet lang zamerhand een voorsprong van 1 meter op Aegir te verkrijgen, terwijl de Hoog een lengte bij Aegir achter ligt. Langzaam loopt die Leythe uit en bij Nereus is 't verschil 2 lengten. Dan begint Aegir in te loopen en bij de Nieuwe brug is de voorsprong van die Leythe nauwelijks nog 1 lengte. Als beide ploegen onder de brug doorkomen, is de af stand nog maar een hal lengte met een geweldigen spurt, onder donderend gejuich van de toegestroomde menigte, gaan beide tweeën door den finish. Uitslag: dead heat tuschen Aegir en die Leythe. Tijd 9 min. 12 175 sec. Het nummer Domica Stijlroeien juniores had tot resultaat, dat Delftsche Sport hare concurrenten van De VII en Het Spaarne wist te verslaan. In het nummer dames-stijl roeien Seniores tusschen Het Spaarne, Vi king en Nereus wisten de Spaarnedames de overwinning te behalen. Jonge vier B: boei 1 Het Spaarne; boei 2 Arso; boei 3 Triton. Het Spaarne is het eerst weg, gevolgd door Triton met Arsa op de laatste plaats. Reeds bij Willem III is Sparta een lengte voor, maar Triton geeft zich geenszins gewonnen. Spaarne kan zijn voorsprong dan ook niet vergrooten, zelf weten de Utrechtenaren hun achterstand te verkleinen. In de eindspurt weet Het Spaarne met X lengte voor Tridon door de finish te gaan. Tijd 8 min. 3/5 sec. Het hoofdnummer Oude acht. Boei 1 Laga. boei 2 Nereus, boei 3 Amstel. Laga loopt direct iets uit en na 300 M. zijn de Delftenaren lengte voor, terwijl de beide anderen gelijk oproeien. Bij Schollen- brug is Laga lengte voor. Nereus gaat dan spurten en weet den achterstand tót een lengte te verkleinen, terwijl Laga ongeveer een lengte achter Nereus ligt. Bij Nereus bootenhuis is het onderling verschil nog steeds lengte. Bij Poseidon is nog geen verandering geko men. Bij de Nieuwe brug zet Nereus een felle spurt in en met slechts 2 M. voorsprong weet Laga het eerst door de finish te gaan in den fraaien tijd van 7 min. 1 sec. De Hoop 2 lengten achter. Jonge twee B: boei 1 D.T.u.R.V.; boei 2 de Hoop; boei 3 Njord. Oe Duitschers ne men de leiding, gevolgd door de beide andere, die boord aan boord liggen. Na 500 M. zijn de Duitschers 2 lengten voor. Langzaam maar zeker loopen de Duitschers uit en bij Nereus is het verschil tot 3 lengten aange groeid. De 'Hoop geeft het echter niet op en bij Poseidon is het verschil 2 lengten, ter wijl Njord ver achter is. Bij de Nieuwe Brug is het verschil 1 lengte. Geweldig spurtend loopt de Hoop bij eiken slag in. D.T.u.B.V. weet ten slotte met I M. te winnen, tijd 9 min. 11 2/5 sec. De Jonge Vier. Ie Het Spaarne, 2 Triton, 3 Arga, De Oude Acht, le Laga, 2 Nereus, 3 Amstel. De Jonge Acht, le Laga, 2 De Hoop, 3 Willem III. De 7de etappe (Les Sables OlonneBor deaux) is gewonnen door den Pranschman Pontan, meldt de Tel. De achtste door den Bel Dewaele. De uitslag der 7de etappe luidt: 1. Fantan 9 uur 21 min. 33 sec.; 2. Cardona zelfde tijd. 3. A. Magne, 4. Bouillet, 5. Huot 9.25.15; 6. Dewaele; 7. Meertens; 8. Frantz; 9. Le ducq; 10 Vervaecke, allen in 9.26.15. De 8ste: 1 Dewaele, 2. Leducq, 3. Vervaec ke; 4 Frantz; 5. Rebry; 6. Delannoy, 7. Meer tens; allen in 6 uur 47 min. 25 sec. Het algemeen klassement is: 1. Frantz 53.26.51; 2. Dewaele 53.28.30; 3. Vervaecke 53.29.06; 4. Leducq 53.40.57 5. Meertens 53.51.46; 6. Rebry 54.02.50. le Klasse A. C. C.—Haarlem. Gewonnen door Haarlem met 66 runs op de le innings. V. R. A.—V. O. C. Gewonnen door V. R. A. met 10 runs op de le innings. V.O.C. le innings 99 (K. v. Everdingen 14), Rincker 3—19; v. d. Chijs 57—17; Hambur ger 11. V. R. A. le innings 49. (J. Stroeve 19). East 8—16. V. O. C. 2e innings 137 voor 7 (gesloten). (T. Gibb 36; K. v. Everdingen 42.) Hambur ger 328. V. R. A. 2e innings 92 voor I (door V. O. C. opgegeven). (W. Glerum 45" W. Wittebol 39*). East 1—22. QuickP. W. Gewonnen door Quick met 5 wickets. P. W. le innings 52 (A. Jannink 21). Col- Iard 54. Eden 545. Quick le innings 101 (Bruggraaff 36; E. den Hartog 29). Hoping 632; G. Jannink 3—28. P. W. 2e innings 119 (J. v. Heek 30). Blok 32; E. den Hartog 354. Quick 2e innings 75 voor 5 (M. den Har tog 24). Höpink 323. H. C. C. I—V. V. V. Gewonnen door H. C. C. met innings en 29 runs. V. V. V. le innings 67 (E. A. Kost 28). J J. Koeleman 412; M. Jansen 436. H. C. C. le innings 210 voor 5 (gesloten). E. Schill 81; H. v. Manen 84. G. Nieda 3 40. V. V. V. 2e innings 114. J. Alandt 28; E. A. Kost 27. Mr. O. Feith 4—30. Phoenix—Ajax Gewonnen door Phoenix met 71 runs op de le innings. Phoenix le innings 199. W. Kien 84; K. v. Dael 52. Rice 447; Chambergs 340. Ajax le innings 128. Dozy 54. Gremering 66—41. R. en W.H. C. C. II. Gewonnen door H. C. C. n met 106 runs op de le innings, 2e Klasse Noord V. V. V. IIAjax (A.). Gewonnen door Ajax met 19 runs op de le innings. V. V. V. 42 en 45 (opgegeven). Ajax 71. AlbionVleermuizen. Gewonnen door Vleermuizen met 47 runs op de le innings. Vleermuizen 106 en 77 voor 7. (Albion geeft op). Albion 59. R. C. H.—R. en W. II. Gewonnen door R. en W. meet 7 runs op de le innings. R. en W. 115. R. C. H. 108. Haarlem II—V. R. A. II Tie. Haarlem 50 en 68 voor 4 (gestaakt). V. R. A. 50. Het bestuur van de Haarl. Reddingsbrigade, gekiekt bij de wedstrijden ter gelegenheid De cricketwedstrijd Rood en Wit H.C.C. De H. C. C.er Ir. Neuerburg aan bat. van het 15-jarig bestaan. De Amstel-stiffeur Gunther, die alle tegenstanders achter zich liet bij de rociwed- strijden van „De Koninklijke". Het Haarlemsche Politie-elftal, dat Zaterdag door de Haagsche collega's met 3—7 werd geklopt. Foto links: De tenniskampioenschappen te Wimbledon. Aardige kiek van een aantal bekende deelnemers (sters)Van 1. n. r.: de dames Eileen Bennet (Engeland), senorita d'Alvarez (Spanje), mevr. Helen Wills (Amerika), mevr. Ryan (Amerika), Fraulein Anssem (Duitschland), midden: Tilden (Amerika), Patterson, (Australië). Onderste rij, v. L n. r.: Cocket (Frankrijk), Boy Coen, de leerling van Tilden (Amerika), Baron H. L. de Morpurgo (Portugal) en Gregory (Engeland). De ericketwedstrijd H. C. B. elftal Flamingo's. De Beus in actie op het bowlen der II. C. B.ers. Van Lennep en Timmer die de Davls Cupmatch tegen de Tsjechen met 23 verloren. De Haarlemsche Reddingsbrigade jubileert. Overzicht tijdens het figuurzwemmen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 5