c. TWEEDE BLAD NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT MAANDAG 25 JUNI 1928 BLADZIJDE 2 H. C. B. XIFlamingo's Haarlem IIV. R. A. II o. w. 2e Klasse N. B. R. C. H. I- -Rood en Wit II Rood en Wit—H. C. C. II 4S A. C. C. „Haarlem" Haarlem HlbR. C. H. II De seriewedstrijden om den Zilveren Bal Nationaal Zwemfeest van de Haarlemsche Dames Zwem en Poloclub Z. I. G. N. E. A. H. P. C. INeptunes I HONKBAL QuickHaarlem 120 WATERPOLO 2de Klasse Heeren Nereus IH V. G. B. I 01 Thetis IZignea II 50 ATHLETIEK De athletiekdagen van Excelsior Haarlem De F.amingo's verschenen dit jaa met een buitengewoon sterk elftal. Vier in ter- nationals als batsmen en een aanval bestaande uit East en Schmeinck, is voor het H.C.B. XI veei te ;terk. De wedstrijd is dan ook n een groote ned:r aag van onze plaatselijke vertegenwoordigers geëindigd. Beijk, die doordat H. C. K'erk verhin derd was, het aanvoerderschap waarnam, won den toss en liet de gasten batten. Met het oog op den korten speeltijd, begonnen de Fla mingo's direct vlug te scoren, zoodat we op zter levendig cricket vergast werden. Alleen het uitstékende runnen was ai een gang naar de Spaniaardslaan waard. Maar trouwens het heeie batten was prima. Vooral de schitterende off-drives langs extra-cover en glances van R. Schill, die 80 runs maakte, 'rokken de aandacht. Ook J. v. d. Bosch met zijn keurig recht bat, Glerum met mooie ■egslagen en W. v. d. Bosch (die ongelukkig run out ging), met eenige zeer harde drives naar long-off, lieten veel moois zien. Toen er 181 runs waren voor het verlies van 7 wickets, sloot aanvoerder V. Eeghen de 1 nnings. B. Dik, die een uur te iaat kwam, bowlde uitstekend. In 16 overs 5 wickets te nemen voor 41 runs tegen zoo'n sterk battingteam, is een schitterende prestatie. Van de andere bowlers was Beijk de eenige, die de batsmen zog zoo nu en dan eens in moeilijkheden Dracht. Het bowlen van v. Dam viel tegen, -erwijl Roodt 0.1. te laat is aangezet. Overi gens was de captaincy van Beijk behoorlijk. Het fielden was zeer goed, voori van Onken- hout. Speciaal een mooie éénhandsche vang van Dik op eigen bowlen, verdient vermel- ding. Verder deden Roodt en H. v. d. Berg een goeden vang in her verre veld. Na de thee trokken v. Houten en Roodt naar de wickets op het bowlen van East en Schmeinck. Het bowlen was buitengewoon goed, speciaal van East. In aren hebben wij East niet meer zoo goed in vorm gezien. Constant goed lengte houden en zeer ge vaarlijk snel van de mat komend, was hij voor de H. C. B.-ers. die nog nooit tegen over zulke goede bowlers gestaan hadden, vrijwel do odelijk. Op 19 hadden allen al een beurt gehad. Roodt was met 5 top scorer het vonnis was in 35 minuten al voltrokken. East nam 6 wickets voor 8 runs en Schmeinck 4 voor 10. Daar het pas hall zes was, liet v. Eeghen de Haarlemmers nog een uurtje batten. Nu bracht hij slechts de reserve-bowlers in den strijd, terwijl Beijk als contra- beleefdheid, order tot hitten gaf. De H.C.B.-ers toonden in de tweede innings nog wel iets van batten te kunnen. Speciaal Roodt en v. d. Berg gaven blij k van een goed oog op den bal. Zij scoorden beiden in snel tempo 30 runs. v. Houten maakte op kalme, degelijke wijze 34 runs. terwijl Keijser met een fantastische 14 (twee zessen) not out bleef. Toen om half zeven de stumps werden opgeborgen. waren er 111 runs voor het verlies van twee wickets. De volledige scores luidden iste innings Flamingo's E. J. A. Schill. bowled, B. Dik 80 Jhr. J. v. d. Bosch, bowled, B. Dik 30 A. M. J. de Beus, c. and., b. B. Dik 13 P. G. Éast, c. H. v. d. Berg, b. B. Dik 4 Jhr. W. v. d. Bosch, run out 16 C. J. Post humt bowled. B Dik o W. Glerum, rot oir 35 J. C. Schmeinck, c. Roodt, b. G. de Vries 9 Mr. van der Pot, not out 3 f. van Eeghen en Mr. F. A. Davidson did not bat. In de A. C. C.-tnnlngs liet Overlng zich met den allereersten bal bowlen, terwijl Beuth op 13 door Langeraar gevangen werd. Selles en Lungen deden beter. De eerste bleek een goed bat met fraaie slagen, maar Lungen werd, nadat hü 2 zessen had geslagen, te wild en door v. d. Bergh gestumpt voor 22. Oliver scoorde 11 runs en werd vervolgens door Maas met een goeden bat gebowld. Intusschen werd het de beurt aan Selles om te verdwij nen, na een uitstekende 40 gescoord te heb ben. Ondanks een stand van 5 voor 103, bleek het totaal voor A. C. C. veel te hoog. Boven dien was de staart ook van een buitengewoon groot kaliber, zoodat op 123 alles afgeloopen was. J. G. Börneman (oud R. en Witspeler!) met 10 en extra's 22 waren hierbij nog te vermelden medewerkers. In den aanval deed Maas weer goed werk (6-36), terwijl v. d. Lee op het critieke mo ment de wickets nam (2-6). Voor de scores hieronder: le innings Haarlem: B. Kleefstra l.b.w. Oliver 7 J. Tekelenburg l.b.w. Beuth 1 A. Maas c. J. G. Börneman b. Oliver 1 W. P. v. d. Lee l.b.w. Beuth30 A. v. Woerkom bowled Beuth 0 J. Fortgens bowled Beuth 4 F. C. Jaski bowled Oliver 48 N. Nagtzaam bowled Börneman 54 G. v. Langeraar not out 11 B. Smits bowled Börneman 1 P. v. d. Bergh not out10 Extra's 28 J. J. Swens c. Ir. J. v. d. Berg b. Jhr. W. v. d. Bosch 7 S. Posthuma run out 12 Mr. B. Davidson c. and b. Ir. J. v. d. Berg 13 A'. v. d. Togt not out 30 C. J. Posthuma bowled Sodderland 2 P. P. J. Hoomans c. L. Sodderland b. R. Neuerburg 8 M. Bruin c. E. Jansen b. Sodderland 1 extra's 14 Totaal 128 Val der wickets: 10 (1); 215 (2); 3—27 (4); 4—41 (5); 5—60 (2); 6—80 (7); 7—80 (6); 8—82 (9); 9—107 (10); 10—128 (11). Bowlingcijfers: R. Neuerburg L. Sodderland Jhr. W. v. d. Bosch J. v. d. Berg lste innings H.C.C. II: Ir. E. Neuerburg bowled Hoomans Val der wickets: 124, 227, 337, 4 39, 5—39, 6—53, 7—59, 8—61, 9—91,10— Bowlingcijfers: J. Adriaans 6 voor 20, C. v. Houten 2 voor 52; Jhr. v. Lennep 1 voor 0, G. de Vries 1 voor 12. O. M. W. R. 17 3 4 55 15 1 3 46 4 1 1 4 2 1 9 51 46 13 7 25 6 6 Totaal 189 Bowlingcijfers: Oliver 24 Beuth 29 Lungen 4 Comelissen 4 Börneman 9 Selles 2 Overing 2 Wicketval 1—8 (2); 2—16 (1); 3—17 (3); 4—25 (5); 5—37 (6); 7—82 (4); 8—138; 9—185; 10. le innings A. C. C.: Th. Overing bowled Maas 0 N. W. Selles c. v. d. Lee, b. Maas 40 R. M. Beuth c. Langeraar, b. Nagzaam 2 Chr. Lungen st. P. v. d. Bergh, b. Maas 22 H. Oliver bowled Maas 11 F. Arno l.b.w. v. d. Lee 7 J. B. Spruyt bowled v. d. Lee 0 H. Mahler c. P. v. d. Bergh, b. Nagzaam 7 J. G. Börneman bowled A. Maas 10 O. Comelissen not out 2 J. Börneman l.b.w. Maas 0 Extra's 22 Totaal 123 Bowlingcijfers: Maas 18 5/6 5 Nagtzaam 11 1 Jaski 3 1 v. d. Lee 4 16 2 Wicketval: 1—0 (1); 2—13 (3); 3—51 (4); 4—82 (5); 5—103 (6); 6—103 (2); 7—104 (7); 8—117 (9); 36 38 21 96 L. J. Sodderland c. and b. S. Posfhuma 31 1 29 24 1 E. Jansen l.b.w. C. J. Posthuma A. M. J. de Beus l.b.w. S. Posthuma Jhr. W. v. d. Bosch bowled M. Bruin Jhr. J. v. d. Bosch run out Ir. J. v. d. Berg c. S Posthuma b. Mr. B. Davidson 37 W. Kalff c.-C. J. Posthuma b. M. Bruin 2 Mr. R. Neuerburg c. Hoomans b. M. Bruin 2 R. Neuerburg bowled M. Bruin 0 M. Elte not out 0 extra's 11 Totaal 234 Val der wickets: 166 (2); 272 (3); 3 120 (4); 4—153 (5); 5—156 (6); 6—228 (7); 7—231 (1); 8—234 (8); 9—234 (9) 10—234 (10 maar één run te halen. Het is steeds moeilijk om bij mr. Vrij c.s. van het eene honk naar het andere te komen, doch met deze kleine slagen was het zoo goed als onmogelijk. Bij uitzondering bereikte! een Haarlemmer het derde honk. Hoewel Smit uitstekend bowlde, raakten de Quick-spelers wel eens en kregen zoodoen de in acht innigs nog twaalf runs bij 6lkE3>r De return heeft Haarlem 2 een punt op- De Haarlem-zijde van de scoringkaart ver- geleverd, nadat beide partijen er 50 gemaakt toQnde niets dan nullen> lets da(. niet vaak hadden. Vooral van Haarlemzijde is dit een voorkomt in honkbal. Echter hadden de keurige prestatie, aangezien Haarlem eerst soms vreemde beslissingen van den invaller- batk en V. R. A. de 50 reeds had voor 8 scheidsrechter daar ook wel een beetje wickets. Visser was echter de man, die op schuid aan. het critieke moment de wickets nam, zoodat Denzelfden middag won Blauw Wit met dit de eerste wedstrijd is, welke een tie tot 246 van Concordia. resultaat geeft. Bij Haarlem was alleen Dalhuysen (23) ln staat runs te maken, terwijl het bij V. R. A. ook slechts van één man kwam n.l. Laurence 25. Voor V. R. A. bowlde Laurence 012, Thesen Ender 410, Dolleman 0—7, Koster 210 en Wories 27. Hierna wilde Haarlem het nog eens probeeren echter op een stand van 68 voor 4 werd gestopt; Misset 28 en Dalhuysen 17*. Bowlingcijfers: Thesen Ender 110, Lau rence 132, Klink 07, Dolleman 17 en de Koster 13. Bowlingcijfers Haarlem; Visser 416, Blok 3—14, Misset 1—10 en Vos 0—5. Bowlingcijfers: M. R. C. J. Posthuma 17 9 23 P. P. J. Hooman- 15 2 36 M. Bruin 24 5/6 3 4 79 A v. d. Togt 10 1 36 S. Posthuma 8 2 45 H.C.C. II wint! Extra's 18 Totaal 187. O M W R 12 4 i 18 6 i 38 16 3 5 41 2 I I i3owl.ngcijfers J. Beijk Van Dam G. de Vries B. Dik 1 A. Roodt iste innings H.C.B. XI C. G. van Houten, bowled Schmeinck A. Roodt, c. Jhr. W. v. d. Bosch, b. Schmeinck H. v. d. Berg, bowied East O. Keijser, c. A. Schill, b- East C. Klerk, bowled East J. Beijk bowle- East H, Wegerif. 1. b. w. East G. de Vries, bowled East G. van Dam, bowled Schmeinck Onkenhouf, bowled Schmeinck B. Dik, not out Extra's Bowlingcijfers G. East J. G. Schmeinck O 6 Yz 6 Totaal M 2 3 W 6 4 2de innings H.C.B. XI. C. G. v. Houten, bowled Jhr. W. v. d. Bosch A. Roodt. bowled Jhr. W. v. d. Bosch H. v. d. Berg, not out O. Keijser, not out J. Beijk, H. Wegerif, G. de Vries, G. v. Dam, Onkenhout en Dik did not bat Extra's Totaal 5 3 o o 0 1 4 1 o o O 19 R 8 10 24 29 31 14 13 in voor 2 wickets Bowlingcijfers O M W R W. Glerum 5 0 12 A. de Beus 5 0 19 Jhr. W. v. d. Bosch 6 2 24 Mr. F. A. Davidson 4 O 28 J. van Eeghen 1 O 15 In een wedstrijd, waarbij het wicket zeer vele verrassingen gaf, is Haarlem er in ge slaagd, weer eens een overwinning te beha len. Inderdaad bleek het wicket slecht en het succes van A. C. C. zal dan ook wel voor namelijk hierin liggen. Gelukkig zagen de Haarlemmers op een stand van 5-37 in, dat slechts uiterste voor zichtigheid tot een overwinning kon leiden. En tot deze menschen behoorde gelukkig een speler, welke tot nu niet veel met het bat gepresteerd heeft, n.l. Jaski. In gezelschap van v.d. Lee bracht hij een zoodanigen om keer teweeg, dat hierna de overige batslul met een vrijer spel het totaal opvoerden, zoo dat zelfs op 189 gesloten kon worden. Zooals gezegd vielen de eerste wickets zeer snel; Kleefstra, Tekelenburg, Maas enz. brachten niet veel uit op Oliver en Beuth, maar v. d. Lee en Jaski speelden hierna uit sluitend een verdedigend spel. Alleen werden de ballen vér buiten het wicket geslagen, aangezien iedere bal in de nabijheid van het wicket gevaar opleverde. Eerst geruimen tijd na de lunch kwam de scheiding, n.l. op 82. v. d. Lee werd hierbij l.b.w. gegeven na een fraaie, rustige 30 gescoord te hebben. Nagt zaam vooral was het die van de vermoeide bowlers ging profiteeren. Ook Jaski voerde zijn snelheid op en het totaal rees snel. Jaski en Nagtzaam gingen dan spoedig na elkaar uit. Jaski scoorde een fraaie kanslooze 48 en we zullen hopen, dat dit nog door meerdere gelijke scores zal gevolgd worden; Nagtzaam deed niet voor hem onder en zag zijn totaal weer met 54 vermeerderd. Ook Langeraar 11 not out, v. d. Bergh 4 not out en extra's 28, hielpen nog aan het totaal van 189. Hierna sloot Maas voor 9 wickets down. Oliver nam 3, Beuth 4 en Börneman 2 wickets. De tweede thuiswedstrijd van Rood en Wit is in een nederlaag geëindigd. De ad- spirant-kampioenen verschenen zonder G. Schill en Bouwmeester, maar hadden Mr. R. Neuerburg, den fastbowler, die hier met vacantie is, doch morgen weer naar Roemenië vertrekt, in de gelederen. V. Eeghen won den toss en ging met van Bueren batten. Reeds op den tweeden bal van den wedstrijd werd de captain op miraculeuze wijze door de Beus gestumpt op he bowlen van Neuerburg. V. Bueren stond direct goed te spelen, vooral op Sodderland gaf hij eenige harde off-drives. Hagenaar werd al spoedig ongelukkig van zijn beenen gebowled, ter wijl Boogaardt reeds in de volgende over als derde slachtoffer van Neuerburg viel. (3 27). Swens speelde een paar keer gelukkig door de slips. Op 41 werd hij van een mis lukten slag op cover-point gevangen. Met Posthuma Jnr. in, was het eindelijk de beurt j aan van Bueren om te verdwijnen. Hij werd 1 voor een kanslooze 31, door E. Neuerburg in de gully gevangen. B. Davidson sloeg in enkele minuten 13 runs bijeen, maar was toen te wi'd. Even later ging Posthuma Jnr. run out en 2 runs hierna werd Hoomans door Sodderland gebowled. (882). V. d. Togt en Posthuma Snr. zorgden dat de 100 op het bord kwam. Op 107 werd Posthuma Snr. mooi door Sodderland gevangen. Met Bruin als laatsten man in, wist v.d. Togt, die dezen keer zeer goed batte, door listig de bowlerij aan zich te houden, nog een 20 runs aan het totaal toe te voegen. Op 128 werd Bruin voor 1 run gebowled. V. d. Togt bleef met een uitstekende 30 not out. R. Neuerburg (455) en Sodderland (346) namen de meeste wickets. Hierna trokken E. Neuerburg en Sodder land op Posthuma Snr. en Hoomans naar de wickets. Er werd zeer langzaam gescoord. Het bowlen was zeer zuiver, maar de runs kwamen toch wel heel erg langzaam. Eerst na 1 y2 uur spelen wist Posthuma Jnr. nadat vele andere bowlers ook hun geluk beproefd hadden, Sodderland op fraaie wijze op eigen bowlen te vangen. Er waren toen 66 runs. Hierna bleef E. Neuerburg nog uren zijn zelfde vervelende langzame spel spelen, terwijl aan het andere wicket sneller ge scoord werd. Nadat E. Jansen na 12 runs gescoord te hebben, verkeerd 1. b. w. ge- gegeven werd, scoorde de Beus in een zeer vlot tempo 29 runs. Met W. v. d. Bosch in, werd het R. en W.-totaal gepasseerd. Ook E. Neuerburg trachtte nu wel eens een bal te slaan. Aan leg sloeg hij soms zelfs een vier. Op 153 bowlde Bruin W. v. d. Bosch voor 24 runs. Ir. J. v. d. Berg sloeg direct een paar fl;nke zessen, waardoor er wat leven in de brouwerij kwam. E. Neuerburg wist door zeer gewaagd runnen zijn totaal flink op te voeren. Eerst op 228 kwam de scheiding. Posthuma Jnr. deed een meer dan schitteren den runningcatch aan de boundary, waardoor een einde kwam aan de harde innings van J. v. d. Berg (37). Dit was het begin van het einde. Even later werd E. Neuerburg met zijn century in zicht voor een uiterst nuttige, maar bar vervelende 96 door Hoomans ge bowled. Neuerburg heeft nu al 582 runs ge scoord en met de vele wedstrijden tegen de Engelsche nog voor de boeg is de kans groot, dat hij de 1000 runs zal halen! Het is echter te hoopen, dat hij wat sneller leert scoren, want 96 runs in 31/2 uur is te langzaam. Toen hij ui was, was het afgeloopen, daar Bruin het op zijn heupen kreeg en de laatste drie batsmen met drie achtereenvolgende ballen opruimde. Het totaal was toen 234, zoodat H.C.C. II met 106 runs won (voor een poging om een derde punt te halen was geen tijd meer). De volledige scores luidden: lste innings Rood en Wit: J. van Eeghen st. de Beus b. R. Neuerburg 0 P. L. v. Bueren c. Ir. E. Neuerburg b. L. Sodderland 31 P. C. Hagenaar bowled R. Neuerburg 9 J. W. v. d. Bogaardt l.b.w. R. Neuerburg 1 Een spannende strij d Gewonnen door R. en W. 2 met 7 runs. Wanneer er een cricketwedstrijd op het R.C.H.-terrein gespeeld wordt, kan met ervan op aan dat het nooit aan spanning on breekt. Ook nu bleef dit tot het laatste mo' ment en dank zij de uitstekende captaincy van Mr. Davidson sleepte R. en W. 3 de overwinning ten slotte uit het vuur. Wat bracht H. Kuyt, R.C.H.'s captain, geen verwarring onder de R. en W. gelederen door v. Hou en 3 maal voor zes en de Vries 2 maal voor 6 weg te ranselen en op een manier 300 solide dat feitelijk geen mensch er meer aan twijfelde of hij niets anders kon maken dan zessen. Pas om half twaalf vangt de wedstrijd aan en trekt R. en W. naar de mat. Jhr. Elias en C. v. Houten openen en reeds spoedig komt de scheiding als v. Houten run out gaat voor 6 op 't zelfde totaal. Voor de lunch is de Graaf er niet erg in met z'n bowlen en weet alleen de palen van J. J. Adriaans te vellen op een totaal van' 27. H. v. d. Berg welke nu Jhr. Elias gezelschap houdt, doet beter werk en weet met een nuttige en goed gespeelde innings van 20 runs den stand van 2 voor 27 te brengen op 3 voor 53 waarna alleen C. Bultman met 19 en Jhr. v. Lennep met 13 de dubbele cijfers bereiken. De Graaf deed na de lunch uitstekend werk en bowlde met eenige schitterende off-breaks Mr. Davidson, C. Elias en Jhr. v. Lennep. 't Was werkelijk keurigeen schitterende catch van Scheffer achter 't wicket en Kervel ging voor 't zelfde totaal als waarmede hij gekomen was. Door goed fielden werd 't totaal der R. en W.'s 115 runs. R.C.H. trekt hierna met goede voorne mens bezield naar de wickets en de telegraaf wijst al spoedig 10 aan doch 't merkwaardige is dat de helft verkregen was door wide ballen, 't Bowlen van C. v. Houten was dezen middag al zeer middelmatig en dat hij ten slotte nog 2 wickets wist te veroveren had hij meer te danken aan een schitterenden catch van Elias welken W. Kleijn inrekende en aan het feit dat Krom, welke dezen wed strijd weer eens voor 't eerst medespeelde, een bal in eigen wicket haalde. J. Adriaans deed het heel wat beter en aan de batslui was dit maar al te spoedig te zien. Op een totaal van 21 runs wordt P. Dik (5) door Kervel achter 't wicket ge stumpt. 6 runs later heeft ook Segerius (8) een beurt gehad als hij schitterend door v. Houten op off wordt gevangen. Kleijn is er ook spoedig geweest evenals Hellingman en Blankensteijn, hetgeen ons van laatstge noemde wel eenigszins bevreemd, daar deze speler toch werkelijk wel in staat is om een dergelijken aanval met succes te bespelen. Wanneer de stand 8 voor 61 aangeeft schijnt R. en W. 2 in veilige haven te zijn, doch als nu capt. Kuyt inkomt schijnt hij met booze plannen rond te loopen. De eene zes na de andere zet hij op zijn naam en ziet Hout kamp wanneer deze uit z'n crease is stum- pen door Kervel. Met den laatsten man in speelt hij met den moed der wanhoop om te redden wat er te redden valt. Zelfs Scheffer weet met enkele goed geplaatste ballen een zestal runs te scoren. De Vries wordt aangezet voor v. Houten doch ook dit baat niet, ook deze bowler wordt 2 maal voor zes weggeslagen. Het wordt nu Mr. Davidson te bar en als het totaal 108 is geworden zet hij Jhr. v. Lennep aan en met succes. Reeds met z'n tweeden bal velde hij 't wicket van Kuyt voor 37 runs waaronder 5 zessen. R.C.H. verliest dus dezen fraaien kamp met 7 runs. Vermelding verdient zeker nog het uitstekende wicketkeepen van de R. en W'er v. Kervel. Scores R. en W. 2: Jhr. Elias bowled Klein 24 C. v. Houten run out 6 J. Adriaans bowled de Graaf 2 H. v. d. Berg bowled Hellingman 20 C. Bultman c. Scheffer b. Idem 19 Mr. Davidson bowled de Graaf 4 G. de Vries c. Segerius b. Hellingman 6 C. Elias bowled de Graaf 8 Jhr. v. Lennep Idem Idem 13 G. Kervel c. Scheffer b. de Graaf 0 A. Baasbank not out 0 extra's 13 Ook weer in dezen wedstrijd bleef Haar lem ln de minderheid. Het wordt nu zoo langzaam aan toch wel tüd, dat het eerste puntje ln de wacht wordt gesleept. Het batten was zeer matig en voor 21 hadden allen een beurt gehad; de la Mar met 8 was topscorer. Bowlingcijfers: v. d. Mey 6—8 en Nieman 311. Ondanks dit zeer lage totaal vielen de eerste drie wickets voor slechts 2 runs, maar daarna met Kamoen (48) op de mat ging het beter. Op 77 wordt (voor 8) gesloten. Voor Haarlem bowlden: Vos 528, de Noo 322, Stavenuiter 015 en van Dal- sum 010. Het organiseeren van de serieweö'strijden om d'en zilveren bal is voor de Honkbalclub Haarlem een groot succes geworden. Het wee:.- kon niet beter geschikt zijn, de deel name was uitstekend en het publiek was in grooten getale opgekomen, zoowel binnen als buiten het hek van het gemeentelijk sportterrein aan de Kleverlaan. De eerste wedstrijd zou om tien uur aan vangen doch daar de A. G. H. C. niet was opgekomen, raakte Z. R. C. gemakkelijk in de tweede ronde en begon de dag eigenlijk pas om 11 uur. Vanaf dat oogenblik liep echter alles ge smeerd. Iedere wedstrijd duurde een uur en vlif minuten, nadat de eene wedstrijd geëin digd was, begon de volgende. In de eerste ronde werden gespeeld: Quick—Ajax en T. O. G. O.—V. V. G. A. I. Door een overwinning respectievelijk met 178 en 10—8 plaatsten Ajax en V. V. G. A. I zich in de tweede ronde. Vooral ln den wedstrijd T. O. G. O.V. V. G. A. werd uitstekend gespeeld. De wedstrijden van de tweede ronde ein digden als volgt: Ajax wint met 11—1 van V. V. G. A. II j en V. V. G. A. I wint met 200 van Z. R. C. In den eindstrijd kwamen dus tegenover elkaar Ajax en V. V. G. A. Het spel in dezen wedstrijd was het aan- Totaal 115 Val der wickets: 16,227,353,482, 5—85, 6—95, 7—101, 8—102, 9—102,10— 115. Bowlingcijfers: W. Kleijn 1 voor 24, de Graaf 5 voor 27, Hellingman 3 voor 42. Scores R.C.H.: J. Segerius c. v. Houten b. Adriaans P. Dik stumped Kervel b. Adriaans W. Kleijn c. Elias b. v. Houten J. Hellingman c. Bultman b. Adriaans J. de Graaf c. Kervel b. Adriaans J. Blankensteijn c. Baasbank b. Adriaans 0 G. Krom bowled v. Houten 7 H. de Jong c. Elias b. Adriaans 2 H. Kuyt bowled Jhr. v. Lennep 37 S. Houtkamp stumped Kervel b. de Vries 1 C. Scheffer not out 6 De Noo (24), v. Woerkom 10* en de Koe 13* brengen Haarlem dan ln veilige haven. I zien wel waard en langen tyd was de span- Totaal 59 voor 5. ning zeer groot. Op het laatst slaagde Ajax Bowlingcijfers: v d. Mey 1—19; Pape I er ln, vooral door ferme tikken, een voor- 0—12, Nieman 3—19 en Kamoen 0—12. sprong te behalen. Dien hoefde het maar kort R. C. H. wint dus met 56 runs op de le te behouden, want het einde kwam al spoe- innings. dig. Ajax won met 12—6 en nam d'en bal weer voor een jaar in bezit. De voorzitter van Haarlem, de heer K A AT^FN Kuling, overhandigde daarna met een paar 1 OIC.1N hartelijke woorden, den bal aan den aan- Na afloop van ontvangst en opening van voerder van het winnende negental, dezen dag begon de wedstrijd op t terrein achter het Rijksmuseum. Het begint met HaarlemZwolle. Weinig spannend wordt er gespeeld, tot dat èn Haarlem èn Zwolle elk 2 spel heb ben verkregen. Godljk knoffelt 3 maal achter elkaar, zoo. dat Zwolle met weinig moeite een half spel krijgt. Met Dijkstra wil het ook niet recht. Broersma doet het beter. Als de stand 5 om 5 Is geworden leeft de strijd plotseling op en eindigt "op 5 om 5 en 64 ten voordeele van Haarlem. AmsterdamUtrecht wint Amsterdam op 5 cm 2 en 64. Den HaagHaarlem is meer spannend, wat volgt uit 't verloop: Den Haag 628686284 Haarlem 880808848 ZwolleAmsterdam wint Amsterdam ook. Zwolle is zwak aan den opslag, wat Harke- ma en Wijngaarden tot mooien uitslag brengt Verschillende bovenslagen worden geplaatst. Amsterdam—Haarlem wordt een fraaie wedstrijd. In 't begin blijft Amsterdam lelden tot 3 om 1 toe. Uitstekend weet Haarlem door fraai spel in te halen en 't wordt 3 om 3. Amsterdam loopt weer uit tot 5 om 3. Haarlem komt dan weer opzetten en 't wordt 5 om 4. Dijkstra wordt dan door de zon gehin derd bij 't terugslaan aan de bovenltjn en de stand wordt crltiek. Uitstekend weet Dijkstra dan echter door fel spel een kaats voor Haarlem te winnen. Ten slotte verliest Haarlem op 5 om 5 en .—6 door 't niet passeeren van een flinken kaats. 't Verloop was: Amsterdam 8868408848 62 Haarlem 6482886486 60 UtrechtHaarlem. Utrecht dat f-gen Am sterdam weinig wist te bereiken, neemt van 't begin af aan de leiding. Haarlem Is door den zwaren strijd tegen Den Haag en later tegen Amsterdam danig verzwakt, en 't spel blijft op een laag peil. Godijk knoffelt niet veel, maar enkele keeren op kritieke oogen- blikken zooals 66. Utrecht 84886488228 66 Haarlem 6862 S, 84-886 66 Zwolle Den Haag wint Den Haag op 3 om 5 en 66. UtrechtDen Haag gaat ook ten voordeele van Den Haag. Utrecht laat het leelijk zitten en verliest met een schoonen kant aan de telegraaf. Zwolle—Utrecht verliest Zwolle met 2 om 5 en 46. Als eindwedstrijd krijgen we Amsterdam- Den Haag. Amsterdam weet maar niet los te komen. De Hagenaars zijn dan ook voort durend voor in stand. Een half spel weet Harkema nog voor Am sterdam te bemachtigen door 3 reuzen-bo- venslagén en een gepasseerden kaats. Het verloop was: Amsterdam 4688286482 56 Den Haag 8866848848 58 Den Haag heeft dan net als Amsterdam 3 wedstrijden gewonnen en 1 verloren. Den Haag heeft echter 50 winstpunten en Am sterdam 28. Dus werd Den Haag 1, Amster dam 2, Haarlem 3, Utrecht 4 en Zwolle 5. De wisselbeker gaat een jaar naar Den Haag, na wel verdiende overwinningen. Scheidsrechter J. Couperus uit Amster dam had de leiding maar behoefde weinig op te treden, door *n uitertst sportief spelen van de kaatsers. K. Het bestuur van Zlgnea verzocht ons, om de zwemsters, die niet aangesloten zijn aan een vereeniging, er op attent te maken, dat 't voor deze zwemsters een sepciaal nummer op het feestprogramma heeft geplaatst ni. 25 meter vrije slag. Inschrijvingen voor dit nummer kunnen omgaand nog gedaan worden bij de secreta resse van Zlgnea, mevr. Venema, Klever - iaan 222, Maarlem Het Zwemfeest wordt a.s. Zondag 1 Juli gehouden in de nieuwe gemeentelijke zwem inrichting aan de Houtvaart, aanvang 1 uur. Voor de 2e kl. B. Ned. Z. B. zou Zondag middag gespeeld worden H.P.C. INeptunis I. Neptunis kwam echter niet op en gaf al- zoo gewonnen. Voor een goede plaats op de competitielad der is dit oogenschijnlijk wel aardig maar temeer daar H. P. C. vrijwel zeker toch beide puntjes veroverd zou hebben, was spelen verre te verkiezen boven zulk een papleren overwinning. Nu moest het publiek zich maar tevreden stellen met een oefenpartijtje tusschen H.P. C. I en H.P.C. II, wat ten slotte nog een goede oefening was. 'Haarlem trok Zaterdagmiddag met oer vrij sterk negental naar Amsterdam. Het plan was, om te spelen als de week te voren tegen Blauw Wit en dus te winnen van Quick. Van dat schoone plan is weinig terecht gekomen. Smit stond op de werpplaat en werd door Quick-menschen met een mitrail leur vergeleken. Ar.i diens werk lag het dus niet. Ook van de andere Haarlemmers was eigenlijk r.ie- m—i slecht te noemen. Het veldwerk was stellig niet m.nder dan dat van Quick. Maar slaan het was of de bal aan het slaghout kleefde, zoo weinig kwam hij ln het veld. Een paar maal, dat de lijm minder pakte extra's 23 j kwa.n de bal in het verre veld, om steeds 1 keurig te worden gevangen. Ondanks alle Totaal 108 1 pogingen slaagde Haarlem er niet ln ook Zaterdagavond speelden de H.V.G.B.'ers een competitiewedstrijd te Koog Zaandijk, tegen het sterke zevental van Nereus. De H.V.G.B.'ers kunijen met voldoening op dezen wedstrijd terugzien, zoowel ach terhoede als voorhoede heeft goed gewerkt. Over het algemeen werd in een zeer'snel tempo gespeeld, wat de H.V.G.B.'ers na rust beter konden volbrengen dan de Zaan- kanters. Het gevolg hiervan was dat de H.V.G.B.'ers na de rust zich de sterksten oonden en gevaarlijk het doel van Nereus belaagden. Voor de rust waren de rollen echter omge keerd en had Boeree druk werk wat hij op zeer Verdienstelijke wijze verrichtte. Om ongeveer half negen wordt begonnen, en onder leiding van den heer Teeseling stellen de zeventallen zich als volgt op H.V.G.B. I. A. Boeree W. P. v.d. Bogaardt L. Brunt P. Lugt P. v. Ommeren J. Bouwer J. Schouw 0 C. Zethoven W. Stonig H.W. Engel J. v.d. Berg C. Huyg A. v.d. Toorn Nereus I. D. Stam 1 De H.V.G.B.'ers zijn het eerst bij den bal, doch de Nereus-achterhoede onder schept den bal en zet zijn voorhoede aan het werk en het eerste duel tusschen v.d. Bogaardt en Zethoven krijgen we te zien v.d. Bogaardt is goed op dreef en komt als overwinnaar te voorschijn. Dan volgt een snelle aanval der H.V.G.B.- ers, maar Stam verwerkt het schot op su blieme wijze. Het spel golft snel op en neer en beurtelings verkeeren beide doelen in gevaar, doch de achterhoedes zijn den aanval lers de baas. Langzamerhand wordt Nereus sterker, de H.V.G.B.'ers krijgen het hard te verantwoorden en Boeree verwerkt eenige harde schoten op sublieme wijze. Ook Brunt, Bogaard en Lugt houden goed stand en geven hun tegenstanders niet te veel bewegingsvrijheid. Nadat er vijf minuten gespeeld zijn, nemen de H.V.G.B.'ers het offensief weer over, de voorhoede combineert goed en er ontstaan eenige hachelijke momenten voor het Nereus-doel. Juist wanneer Bouwer een gevaarlijken aanval onderneemt wordt voor rust gefloten. Na de hervatting zetten de H.V.G.B.'ers er direct een snel tempo in, dat Nerus te machtig is. Eenige mooie aanvallen zijn hiervan het resultaat, doch door goed ver dedigen van Stam, worden geen doelpunten gemaakt. Nerus wordt nu weer gevaarlijker, maar v.d. Bogaardt dekt Zethoven op uit stekende wijze, zoodat deze scherpschutter niet veel bizonders kan uitrichten. Met lange centers zet Lugt zijn voorhoede aan het werk, doch steeds weer is een Nereus- man daar om den aanval te stuiten vooral v.d. Berg en Huig zijn goed op dreef. Eindelijk hebben de H.V.G.B.'ers succes als v. Ommeren een hoogen uitworp van Stam opvangt, opzwemt en op het juiste moment overzet naar Bouwer, die met een zuiver schot H.V.G.B. de leiding geeft. De H.V.G.B.'ers hebben nu den smaak te pakken en vallen verwoed aan, Bouwer krijgt in een moeilijke positie een kans, doch zijn backhandschot gaat ver naast. Nereus stelt nog verschillende pogingen in het werk om gelijk :e maken, doch Lugt c.s. geven geen kans. Als scheidsrechter Teeseling einde fluit, heeft H.V.G.B. een zwaar bevochten over winning behaald. Gistermiddag zou in Koog-Zaandijk de wedstrijd Thetis I versus Zignea II plaats vinden. Door verschillende omstandigheden kon Zignea geen zevental op de been bren gen waardoor deze wedstrijd gewonnen ge geven moest worden. Een goedgeslaagde dag Drie nieu we diocesaan-rccords Fraaie suc- cessen van D. E. M., Beverwijk, en Holland, Haarlem Lindströin Hol land kamp. discuswerpen Henneke Holland kamp. 1500 M. Slaman Wilskracht kamp. verspringen. Op het R.K. Sportpark aan de Molen- werfslaan werd Zondag de eerste Diocesane Athletiekdag gehouden, 't Was uitstekend weer; de deelname niet zoo erg groot en hoewel de jury het Chr. overzicht niet zoo makkelijk kon bijhouden, kan toch de dag wat het sportieve gedeelte betreft alleszins geslaagd genoemd worden. De eerste verrassing bracht de 100 M., waar de D.E.M.-vertegenwoordiger Tervoort onbe dreigd eerste werd; Dick Ronde en de Ge broeders v. d. Meer achter zich latend. De Beverweker bracht het Diocesaan-record op 11.8 sec. Bij de 400 M. waren buiten v. d. Meer, geen erkende krachten ingeschreven. Van deze omstandigheid profiteerden de jongere athleten, waarvan de Hollander L. Koek, na flinken strijd winnaar werd. De Beverwijkers Schram en Vlek waren hier goede tweede en derde. Een nummer met de noodige spanning bleek de 1500 M. Speciaal van Egmond A.C.E. en Henneke Holland traden hier op den voorgrond. De eerstgenoemde had na twee ronden een voorsprong van pl.m. 10 M., die geleide lijk door Henneke werd ingeloopen. De laatste ronde spande de „Oranjebroek" zich nog eens terdege in, om met miniem verschil als eerste te eindigen. Het Diocesaan-record werd met 0.3 seconde verbeterd. De 4 maal 100 M. bracht wederom een verdiende zege aan de Beverwijkers, die reeds in de serie de kam pioen 1927, Wilskracht, gedecideerd klopten. Als excuus moge gelden, dat de Amsterdam mers niet volledig waren. Een ongelukkig wisselen deed „Holland"- de tweede plaats verspelen. Het tweede kampioensnummer, het ver springen met aanloop, leverde eveneens een zwaren kamp. Zelfs werd ln de finale door Slaman, Wilskracht en Bart Ronde van Hol land 6.17 M. gesprongen, waarna opnieuw 'n finale plaats vond. Slaman werd nu „sie ger" met 6.29 M. (reecord 6.42 M.,) terwijl B. Ronde eindigde met 6.24 M. Voor hoogspringen werd J. v. Warmerdam U.D.I. na loting winnaar. Zijn clubgenoot W. v. d. Schot bereikte eveneens 150 M. Een aantrekkelijk nummer was zooals al tijd polsstokverspringen. J. van Warmerdam U.D.I. sprong niet zooals we dat van hem gewend zijn. De zege werd behaald door N. de Zwager, Holland, met 8.10 M. (record 8.32). Ook bij het discuswerpen moest het dioce saan-record er aan gelooven. K. Lindström, die pas kort het discuswer pen op zijn programma plaatste, zag zijn werken beloond met het kampioenschap en een record van 30.68 M. Slaman werd hier tweede. Bepaald gelukkig waren de speerwerpers niet, omdat kort na elkaar de speren den strijd opgaven. Bij kogelstooten debuteerde de Hollander van Galen, die op verdienstelijke wijze 9.67 M. bereikte. „De leerling overtreft den meester", want K. Lindström die de laatste weken zijn nieuwen clubmakker trainde, zag zich de tweede plaats toegewezen. De leiding van den dag was in handen van den heer Van Oerle uit Zaandam, die zich goed van zijn taak kweet! De prijzen werden na afloop met het be kende toepasselijke woordje, aan de winnaars uitgereikt door den heer Vreeswijk. Het was een goede propaganda voor de R.K. Athletiekbeweging. De uitslagen luiden: 100 M. hardloopen: le serie; 1. D. Ronde, Holland, Haarlem; 2. v. d. Schot, U.D.I., Amsterdam; 3. v. d. Meer, Wilskracht, ld. 2e serie: 1. Tervoort, D.E.M., Beverwijk; 2. H. v. d. Heer, Wilskracht, Amsterdam; 3. v. Hulzen, Holland, Haarlem. Finale: 1. Tervoort, D.E.M., Beverwijk, 11 4/5 sec. (nieuw Dioc.-record)2. D. Ron de, Holland, Haarlem; 3. H. v. d. Meer, Wils kracht, Amsterdam. 400 M. hardloopen: le serie: 1. Schram, D.E.M., Beverwijk; 2. Koek, Holland, Haarlem; 3. Koekoek, U.D.I., Haarlem. 2e serie: 1. Vlek, D.E.M., Beverwijk; 2. P. v. d. Meer, Wilskracht, Amsterdam; 3. W. de Zwager, Holland, Haarlem. Finale: 1. Koek. Holland, Haarlem, 59.1 sec. 2. Vlek, D.E.M., Beverwijk; 3. Schram id., id. 1500 M. hardloopen (kampioenschap D.H. A.K.) 1. C. Henneke, Holland, Haarlem, 4 min. 40 4/10 sec., nieuw Dioc.-record; 2 J. v. Eg- mand A.C.E.; Haarlem; 3. H. Smit, Holland, Haarlem. 4 maal 100 M. hardloopen: 1. D.E.M., Beverwijk, 48 4/5 sec.; 2. Wils kracht, Amsterdam; 3. Holland, Haarlem. Verspringen met aanloop: 1. J. Slaman, Wilskracht, Amsterdam, 6.29 M.; 2. B. Ronde, Holland, Haarlem, 6.24 M.; 3. N. de Zwager, id., id., 6.09 M. Polsstokverspringen 1. N. de Zwager, Holland, Haarlem, 8.10 M.; 2. B. Ronde, id., id., 7.69 M.; 3. J. v. Warmerdam, U.D.I., Amsterdam 7.48 M. Hoogspringen met aanloop, kampioenschap D.H.A.K. 1. J. v. Warmerdam, U.D.I., A'dam, 150 M.; na loting met v. d. Schot,, ld. Kogelstooten: 1. J. v. Galen, Holland, Haar lem, 9.67 M.; 2. K. Lindström, ld., ld., 950 M.; 3. J. Slaman, Wilskracht, Amsterdam, 9.09 M. Discuswerpen Kampioenschap D.H.A.K. 1. K. Lindström, Holland, Haarlem 30.29 M (nieuw Dioc. record). 2. J. Slaman, Wilskracht, A'dam. 30.29 M. 3. H. v. Hagen, A.C.E. Haarlem, 30.18 M.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 6