TWEEDE BLAD MAANDAG 25 JUNI 1928 BLADZIJDE 3 Haarlemsche R. K. Athletiek- Vereeniging „Holland" West DuitschlandNederland ZWEMMEN Haarlemsche Reddingsbrigade 15-Jarig bestaan Haarlemsche Reddingsbrigade VOETBAL D. H. V. B. District Haarlem R. K. Voetbalvereeniging „V. V. F." Om den Harry Denis-Beker TENNIS Kampioenswedstrijd 3e klasse Stoop's Toumement Als bijzonderheid diene nog vermeld, dat 'enige leden van de Haagsche Athletiek-ver- 'eniging, Graaf Willem II den afstand pen HaagSportpark Heemstede te voet af- 'egden. Zij vertrokken daartoe om 5 uur des Morgens uit de Hofstad en arriveerden om J0.35. Te Oegstgeest hadden zij de H. Mis ^gewoond. De namen van deze kranige athleten zijn: A. Dinkhuijzen Sr., B. J. Boin; A. Bollen en V. Hartemink, Azn. Secretariaat: Anslijnstraat 9 Gisteren waren de „Holland"-athleten te Sast bij de A.C. Excelsior, welke vereeniging een athletiekdag had georganiseerd op het Sportpark aan de Molenwerfslaan. En op ^'aardige wijze is de ,;Holland"-kleur ver dedigd. Op bijna alle nummers was „Hol land" een of twee. De Ronde moest zich met sen 2e plaats op de 100 M. tevreden stellen, öiaar zint thans reeds op revanche. Dat be looft wat voor den eerstvolgenden wedstrijd! C. Henneke won na zwaren strijd het kam pioenschap 1500 M., terwijl de jeugdige Koek tlch no. 1 op de 400 M. wist te plaatsen. De werpnummers en het polsstokversprin- Sen waren voor „Holland", terwijl Bart bij het verspringen zich met ten tweede plaats tevreden moest stellen. Rest ons nog het succes van de twee O.G.- afgevaardigden te vermelden, die ongetwij feld nog meerdere malen van zich zullen doen spreken. Hoe Holland verloor met 8 punten Overwinningen van Paulen, de Boer, Kamstra—Duitschers loopen de „vier- naal honderd" in wereldrecord-tijd Dortmund, Zondagavond De laatste groote selectie-kamp voor het Olympisch feest is voor onze Hollandsche knapen geëindigd in een nederlaag tegen west-Duitschland. Wij hadden niet andere Verwacht. In Germania bereikt de „leichts athletiek" tegenwoordig een dusdanige hoogte dat, zelfs al wonnen we het vorig Jaar in Amsterdam, hier niet meer op een Oranje-zege mochten rekenen. Athletiek is Ou eenmaal een sport, waarbij de factor gqf uk «en betrekkelijk geringe rol speelt en ifen kan aan de hand van de behaalde prestaties tenslotte wel ongeveer uitrekenen wie zoo'n 'anden-kamp winnen gaat. Duitschland zou dat wezen en Duitschland was het En toch zijn er ook bij deze nederlaag Veel lichtpunten te aanschouwen geweest. 2oo won Nederland met Gerbrands en Klaase het nummer 5000 Meter hardloopen glansrijk, een en ander tegen de verwachting 'n. Klaase liep gedurig aan den kop in een uitstekenden stijl, al die lange ronden. Oerbrands, die in den beginne kalmpjes 'h de achterhoede bleef, haalde hier meer en •heer op, passeerde zijn Duitsche tegenstan ders en tenslotte ook nog zijn landgenoot: Het was de eerste maal in deze spelen-serie dat Nederland op deze wijze overwinnaar, V'erd in dit nummer, dat vroeger steeds voor Duitschland gereserveerd scheen te zijn. Ook Kamstra bij het hoogspringen, Paulen hij de 800 Meter, en de Boer bij het ver- Springen, bereikten de eerste plaatsen. Doch bij deze wedstrijden gaat het ten slotte niet uitsluitend om de eerste plaatsen doch zij worden, gelijk de lezer weet, ge- kouden volgens het puntensysteem. Ieder 'and vaardigt op 12 verschillende nummers twee athleten af, en de vier deelnemers aan Hk nummer ontvangen punten naar volg orde van aankomst, te weten, vier voor num- hier een, drie voor nummer twee en zoo ver- Volgens. Welnu, in totaal bleek Duitschland de meerdere te blijven met een voorsprong Van 8 punten, 60 tegen 52. Deze voorsprong Was reeds in het begin verkregen, en al liepen de Hollanders later door het behalen van een paar gedegen successen bij de spring- bummers aanmerkelijk in, de afstand was toch te groot en geen enkel oogenblik was de zege van Duitschland in gevaar. Men Voelde constant hun overmacht. Veel menschen waren er niet. Dit Stadion te Dortmund kan 25.000 toeschouwers ber gen, maar hier bleek toch lang niet die be langstelling te bestaan die er twee jaar gele den te Keulen was, toen zooveel duizenden «n duizenden de arena omzoomden met een levenden rechthoek. Als er 2500 man geweest gijn, zal het hoog geschat wezen. En diet 3500 man kwamen waarschijnlijk voor het grootste deel nog af op de lucht van een nieuw wereldrecord, dat deviermaal hon derd-meter-ploeg'zou trachten te verbeteren •n een speciaal ingelascht nummer. Ze ver beterden het niet, maar ze evenaarden het, Wat toch ook al een heele prestatie is, en de Yankees moeten al zeer sterk wezen, wil len ze dit nummer op de komende spelen Winnen. De heeren Corts, Dr. Wichmann, Hoiiben eri Koning hebben heel veel vitesse n hun onderste extremiteiten 1 Het grasperk zag er keurig uit, de baan Was in orde, er was niet teveel zon, niet teveel wind en geen regen, dus alle factoren Voor een ideaal-athletiek-match waren aan wezig. De Hollandsche consul, de heer Dampe, gaf van zijn aanwezigheid blijk, toen om drie uur de beide ploegen binnen de Perken traden. Er -was een konijn meege nomen, welk konijn het 'm tenslotte ook Piet deed. Er was helaas geen muziek, een gemis op een feest als dit en er waren geen bloemen. Maar veel fleurige toiletjes op de •.grand stand" vulden dit gemis aan charme nader aan. Begonnen werd met de start van de 100 Meter. Van den Berge was het eerste weg, doch Jonath, een nieuwe ster aan het Duit sche firmament, en Houben passeerden betn spoedig, en Broos sloot de rij. In die Volgorde ging het den vollen honderd meter, lonath won in 10.8 sec. Houben was goede tweede in ir sec., van den Berge drie en Harry vier. De 1500 Meter was geheel voor Duitsch land en vooral de Haarlemmer Effern was hopeloos ver achter. Hij kon op het laatst Pauwelij ks meer mee. Veel beter was het 'oopen van du Hen, die weliswaar op de derde plaats eindigde, maar niettemin kranig Volhield. Winnaar werd Walpert in 4 min. to sec. Holland stond toen reeds achter tiet 146. Terwijl op het middenveld de spring en werp-nummers gestagen voortgang had den waarover straks gingen alle Hol- 'andsche harten kloppen toen Paulen zou trachten in de 800 Meter den achterstand Wat op te halen. Het lukte. Paulen liep keurig, Piaar niet snel, en de tijd waarin hij dezen Wedstrijd won, 2 min., 0.4 sec. is voor ver betering vatbaar. Ook Zeegers, die de derde Plaats bezette, kan met voldoening op zijn Prestatie terugzien. De 400 Meter werd een desillusie voor Nederland. Hierin startten immers van den ®erge en Hoogerwerf. Men had Broos eruit Selaten, een fout, die ons tenslotte een paar Punten kostte, want van den Berge heeft het Rechts met de uiterste krachtsinspanning w>t de tweede plaats gebracht, waarvoor hij jit.2 sec. noodig had, terwijl de winnaar Kis- lérs het in 50.6 lapte. Hoogerwerf kwam ver Achteraan, en hij viel ergo geweldig tegen. Bij de viermaal honderd-estafette liet Pet overnemen der Hollanders zeer te wen ch en over, en waar in vroeger iaren een immer spannende strijd in mijn geheugen ligt, was het nu direct na den aanvang al een uitgemaakte zaak, dat Duitschland ook tritimphator zou blijven, hetgeen dan ook inderdaad gebeurde. De tijd van Duitsch land was 42.2 die van Holland 44.4. Kaan en Kilp huppelden gelijktijdig over de horden maar de Haarlemmer werd in de eindspurt geslagen met een tijd van 16.2 te gen 16.1 van Kilp. Bxistra was goede derde. Toen kwam de zoo juist gememoreerde 5000 Meter, waarbij' de Nederlanders zoo kranig voor den dag kwamen. Het loopen van Gerbrands, zoowel als Klaase was een openbaring, en vooral de eerste, die een tijd maakte van 15 min. 39 sec. zou het met een be tje meer snelheid misschien nog tot de finale kunnen brengen. Over de zgn. „field-events" gesproken, die werden nogal verdeeld. Bij het hoog springen won Kamstra met een sprong van 1.81 M. en was Thesing tweede. Bij het speer werpen daarentegen bleven beide Duitschers de baas al zal de worp van Knol die derde werd, door middel van een gooi van ruim 52 Meter allicht indruk maken. Bij het discus werpen kwamen we al evenmin in het stuk voor, doch bij het verspringen waren we weer goed vertegenwoordigd door de Boer, die won met 7.19, 5 M. en Peters, die derde werd. Het polshoog werd een latertje, want de deelnemers moesten dienzelfden avond nog naar Holland terug en het was een heele toer om den trein te pakken. Pasma en van der Zee bleken echter de tweede en de derde plaats te bezetten met een sprong van 3.50 M. En Holland verloor met 6052. Dat was het einde. Een paar nieuwe licht punten bracht deze nieuwe dag er waren menschen, die straks in Amsterdam toch altijd nog een hartig woordje kunnen mee spreken. Wij zijn een klein volk, en wij vra gen dus allicht geen vlaggen in den Olym- pischen mast. Het zou trouwens te veel ge vraagd wezen. Maar wanneer een paar onzer het tot de finale brengen, welaan, dan kun nen we te vreden wezen. Het zij dan zoo. De uitslagen luiden 100 M. hardloopen 1. Jonath 10,8 sec. 2. Houben 11 sec. 3 Van den Berge (Haar lem) 4. Broos (Philips S.V.) 400 M. hardloopen 1 Kisters 50.6 sec. 2. Van den Berge 51.4 sec. 3. Wiebke 4. Hoogerwerf (Haarlem). 800 M. hardloopen 1. Paulen (Haarlem) 2.0.4 sec. 2. Walpert, 2,1 sec. 3. A. Zee gers 4. Hoehlert. Duitschland 6 p. Holland 4 p. 1500 M. hardloopen 1. Walpert 4 min. 10 sec. 2. Kölp, 4 min. 13 sec. 3. 3. du Hen, 4. Effern (Haarlem). Duitschland 7 p. Ned. 3 p. 5000 M. hardloopen 1. Gerbranclt (A.V. A.C.) 15 min. 39, 2 sec. 2. Klaasse (Haarlerfi) 15 min. 40.4 sec. 2. Klaasse (Haarlem) 15 min. 40, 4 sec. 3. Obelode. 4. Kilp. Holland 7 punten. Duitschland 3 punten. 110 M. hordenloop 1. Stockman 16.2 sec.; 2. Kaan (Haarlem) 16.6 sec.3. Britstra 4. Stechemegger. Holland 5 punten. Duitsch land 5 p. 4 X 100 M. Estafette 1. Duitschland 42, sec. 2. Nederland 44,4 sec. Duitschland 2 punten Holland 0 punten. Verspringen 1. De Boer 7,195 M. (Te Werve) 2. Möller 7.115 M. 3. Peters (P.E. C.) 7.05.4. Vulker. Holland 6 punten Duitschland 4 punten. Hoogspringen 1. Kamstra (Zwaluwen) 1,815 M. 2. Thesing 1.765 M. 3. Steche megger 4. Schmelters. Holland 7 punten Duitschland 3 punten. Polsstokhoogspringen 1. Baltes 3.62 M. 2. Pasman (U.D.I.) 3.50 M.3. Van der Zee 3.50 M.4. Born. Duitschland 5 punten. Holland 5 pun ten. Speerwerpen 1. Schnackcitz 56,56 M. 2. Metzdorf 55.25 M. 3. Knol (A.P.S.V.) 4. Van der Ley. Duitschland 7 punten. Holland 3 punten. Discuswerpen 1, Paulus 45.08 M. 2. Hoffmeister 44.25 M.3. Postma (A.P. 5.V.) 4. Eijsker (Haarlem). Duitschland 7 punten. Holland 3 punten. Totaal West-Duitschland 60 punten. Holland 52 punten. Het zwemfeest Begunstigd door mooi zomerweer werd gisteren in de nieuwe gemeentelijke zwem inrichting aan de Houtvaart het zwemfeest gehouden als eerste deel der jubileum-wed strijden. Des morgens was het eerste gedeelte der wedstrijden gehouden n.l. de opdrachtwed strijd, waarbij echter geen publiek mocht worden toegelaten. Het is jammer want een. dergelijke wedstrijd is. een van de mooiste nummers van een reddingszwemfeest. Aan dezen opdrachtwedstrijd werd deel genomen door de ploegen van Haarlem, Am sterdam en Rotterdam, terwijl tevens van Amsterdam en Rotterdam een damesploeg mededongen. De uit te voeren opdracht luidde als volgt „Redder I ziet van verre, dat aan de overzijde van 'n ongeveer 20 M. breed wa ter iemand met een mes in de jiols snijdt, daarna te water springt en na eenig spar telen zinkt. Hij snelt toe, gaat te water, zwemt naar de overzijde, ziet het water nog rood van het bloed en duikt den dren keling op. Moet wegens plaatselijke ge steldheid den drenkeling weer vervoeren naar de zijde, vanwaar hij zelf kwam. Midden in het vervoer wordt hij moe, roept hulp, waarop Redder II te hulp komt en 't vervoer overneemt. Redder I komt nog op eigen krachten doch vermoeid aan den kant. Drenkeling is schijndood. Redder I kan na ongeveer één minuut weer wat assisteeren." De Haarlemsche ploeg, bestaande uit de heeren A. H. de Bruijn (Redder I), B. Rohlfs (Redder II) en Ruijs (drenkeling) heeft haar taak uitstekend begrepen en het technisch gedeelte zoowel als het medisch gedeelte was Zeer goed. Bizonder goed vatte de Bruijn zijn taak op, toen hij als vermoeide redder moest vervangen worden lichtte hij Rohlfs geheel over de situatie in en maakte hem attent op de slagaderlijke bloeding. De verwonding van den drenkeling heeft aan de verschillende ploegen de meeste punten gekost, We zagen ploegen die de drenkeling in gewone kopgreep vervoerde, niet aan verwonding denkend. Met de een voudigste verwonding moet toch reeds de arm boven het water gehouden worden ter voorkoming van infectie. Behoudens deze opmerkingen was het waterwerk der ploegen goed te noemen. Het medisch gedeelte gaf echter meer moeite. Haarlem en Amsterdam, heeren, behaalden ruim voldoende cijfers, doch de dames- en heerenploeg van Rotterdam en de dames van Amsterdam waren onvoldoende. De jury voor dezen wedstrijd bestond uit, voor het technisch gedeelte Dr. W. E. Me- rens, J. van Gemen, v. Leersum en A. J. Meijerink, en voor het medisch gedeelte de doktoren Merens, Maurits en Anholt. Des middags werd begonnen met de af werking van het nationale programma. Toen om ongeveer half twee begonnen werd] was een vrij talrijk publiek aanwezig. De heer Meijerink opende het zwemfeest en heette de aanwezigen hartelijk welkom, in het bi zonder de verschillende raadsleden. Hierna hield de heer J. van Gemen, voorzitter Technische Commissie van den Nederland- schen Bond tot het Redden van Drenkelin gen, een korte toespraak; waarin hij de Haar lemsche Brigade gelukwenschte met haar 15-jarig bestaan. De jury bestaande uit de heeren Dr. W. E. Merens, J. van Gemen, de Keulenaar, D. van Leersum en A. J. Meijerink, zorgde voor de vlotte afwerking van het programma. Als eerste nummer werd verzwommen een afvalwedstrijd voor dames en heeren leden van de Haarlemsche brigade, vooral door de dames werd goed gezwommen. Mej. v. Galen was hier de beste, terwijl bij de heeren Ko- ningsbruggen heel goed zwom "tien. In het nummer 50 M. gekleed zwemmen was het de oud-Haarlemmer A. Vrugt, die met den eersten prijs ging strijken, keurig deze baan, met zware kleedingstukken, afcrawlend. Tweede werd B. Rohlfs die ook een zeer goeden slag zwom. Bij de 50 M. gekleed zwemmen dames was het weer Mej. van Galen, die op schitterende wijze den eersten prijs behaalde. Mej. de Bruijn werd goede tweede. C. Vrugt ^int den Schreuderprijs Het volgende was de strijd om den wissel- prijs van de familie Schreuder, 50 M. gekleed zwemmen, waarvan 25 M. met ongekleeden drenkeling. Het was weer een van de leden der familie Vrugt die op dezen wisselprijs wi§it beslag te leggen; B. Rohlfs was goede tweede, vooral zijn slepen, dient vermelding. Bij de dames was Mej. v. Galen weer de snelste. Hierna volgde het Politienummer. Elke ploeg bestond uit drie zwemmers, die ieder 75 M. gekleed moesten zwemmen, waarvan 25 M. met gekleeden drenkeling. De Haar lemmers wisten voor den tweeden keer beslag te leggen op den Bondsbeker. De ploeg be stond uit de agenten v. Sluis, Zonneveld en Koning, vooral Sluis heeft veel tot dit succes bijgedragen, hetgeen niet wegneemt dat de anderen ook uitstekend gezwommen hebben. J. M. Geerts wint den Stads-Editiebeker Voor den wedstrijd om den Stads-Editie beker, 75 M. gekleed zwemmen, waarvan 25 M. met gekleeden drenkeling, waren er ongeveer een twintigtal deelnemers. A. Vrugt zwom schitterend, werd dan ook on bedreigd eerste, daardoor beslag leggende op de medaille, aangeboden door het Ge meente-bestuur van Haarlem. Van de Haar lemsche deelnemers werd J. M. Geerts voor de tweede maal eerste, beslag leggend op den Stads-Editiebeker. Bij de dames deelneem sters legde Mej. N. de Kruijff beslag op den eersten prijs. Hierna volgde een nummer figuurzwem- men, uitgevoerd door de dames van de Red dingsbrigade, gekleed in rood en blauw costuums onder leiding van Mej. de Klerk. Het nummer werd zeer mooi uitgevoerd, ondanks den korten tijd van voorbereiding, Het publiek juichte de deelneemsters luid toe. Ter opluistering voerden nu, onder leiding van den heer P. Ökhuijzen, Mej. v. 't Wout (Rotterdam) en de heeren Schouw en Hems- bergen, een numrr^r schoonspringen uit. De verschillende sprongen vielen zeer in den smaak van het publiek. Ook in het nummer popduiken overwon nen de Haarlemmers. Ruijs en Rohlfs leg den beslag op de eerste twee prijzen. Bij de dames wonnen Mej. de Kruijff en Servas, beiden uit Amsterdam. Hierna volgde het laatste nummer van het programma, nJ. 50 M. gekleed zwemmen voor heeren boven 30 jaar» De heer Haase wist met zijn kalme mooie schoolslag te zege vieren. Tweede werd de heer Dijkstra, even eens in een zeer goeden tijd. De Haarlemsche Reddingsbrigade kan met voldoening terug zien op dit eerste ge deelte van haar jubileum-wedstrijden. De volledige uitslagen luiden als volgt Qpdrachtwedstrij den. Dames. 1. Amsterdam, technisch gedeelte 7 1/27 punt, medisch gedeelte 4 punten, totaal 11 1/27 punt. 2. Rotterdam, technisch gedeelte 7 punten, medisch gedeelte 4 punten, totaal 11 punten. Heeren. 1. Haarlem technisch gedeelte 7 2/9 punt, medisch gedeelte 7 3/9 punt, totaal 14 5/9 pnt. 2. Amsterdam, technisch gedeelte 6 9/10 punt, medisch gedeelte 6 2/3 punt, totaal 13 17/30 punt. 3. Rotterdam, technisch gedeelte 6 4/9 punt, medisch gedeelte 3 6/9 punt, totaal 10 1/9 punt. Afvalwedstrijd. Dames 1. G. van Galen, 2. L. van Rijn. Heeren 1. Th. van Koningsbruggen, 2. M. de Graaf. 50 M. gekleed zwemmen Heeren Nationaal 1. A. Vrugt (Den Haag) 43 sec., 2. R. J. Rohlfs, Haarlem, 45.4 sec., 3. J. Boudewijn (Rotterdam), 51.4 sec. 50 M. gekleed zwemmen Dames Nationaal 1. G. van Galen, Haarlem, 57.6 sec., 2, A. de Bruijn, Haarlem, 59.9 sec. 50 M. gekleed zwemmen, waarvan 25 M. met ongekleeden drenkeling. 1. C. Vrugt, Haarlem, 1 min. 2 sec., 2. N. J. Rohlfs, Haarlem, 1 min. 4.2 sec., 3. A. G. Geerts Jr., Haarlem, 1 min. 6.4 sec. Politienummer 75 M. gekleed zwemmen, waarvan 25 M. met gekleeden drenkeling om den Bondsbeker. 1. Haarlem (Van Sluis, Zonneveld en de Koning) 6 min. 45 sec., 2. Rotterdam (J. Deyl, F. Muuren en A. Spans), 7 min. 48.4 sec. \X/edstrijd om den Stads-Editiebeker, 75 M. gekleed zwemmen, waarvan 25 M. met gekleeden drenkeling. 1. A. Vrugt (Den Haag), 1 min. 23.2 sec. 2. J. M. Geerts (Haarlem), 1 min. 38.4 sec., (winnaar beker) 3. Mej. N. de Kruijff (Am sterdam), 1 min. 47.6 sec. Popduiken Nationaal. 1. Th. Ruijs (Haarlem), 41.6 sec., 2. R. J. Rohlfs, Haarlem, 46.2 sec. 50 M. gekleed zwemmen Heeren boven 30 jaar. 1. D. N. Haase (Haarlem), 57.4 sec., W. Dijkstra (Haarlem), 58 sec. Overzicht der geschiedenis Het was op 26 Juni 1913, dat door een groepje enthousiasten de Haarlemsche Red dingsbrigade werd opgericht. Het was na tuurlijk de heer A. J. Meijerink, die den stoot gaf om tot oprichting van een Reddings brigade te geraken. Vanaf de oprichting is de heer Meijerink de ziel der brigade ge bleven, ook voor hem is 26 Juni a.s. de dag waarop hij zijn derde lustrum viert, n.l. als voorzitter der Reddingsbrigade. De heer Meijerink kan trotsch zijn op het geen hij met „zijn" brigade heeft bereikt; wel is Haarlem niet de oudste Reddingsbrigade maar wel de meest actieve. Vanaf het eerste jaar der oprichting heeft onder aanvoering van den voorzitter de brigade propaganda gemaakt voor het reddend zwemmen. Krachtig werd gewerkt om te geraken tot oprichten van nieuwe brigades en de reeds bestaande brigades zooals 's Hertogenbosch en Amsterdam op te wekken om ook daad werkelijk propaganda te maken voor het reddend zwemmen. In 1917 werd door samenwerking van de vijf bestaande Reddingsbrigades de Ne- derlandsche Bond tot het Redden van Drenkelingen opgericht. De propaganda- taak van Haarlem ging nu over aan den bond, het werk van de Haarlemsche bri gade werd ten zeerste gewaardeerd, hetgeen wel bleek uit de benoeming van haar voor zitter tot propagandist van den Neder- landsche Bond tot redden van Drenke lingen. Toch bleef Haarlem meer bij het propa ganda-werk dan een der andere brigades, doordat de voorzitter tevens propagandist van den bond was, bereikte hen menig verzoek om demonstraties te komen geven. Op meerdere plaatsen in ons land zijn dan ook Brigades opgericht naar het Haar lemsche voorbeeld gevormd. Dat de propaganda succes heeft gehad blijkt wel uit het feit dat momenteel onge veer een dertigtal brigades bij den Neder- landschen Bond zijn aangesloten. Niet alleen door het geven van démon straties werd veel gedaan voor de propaganda, maar in ,de koude maanden, in samen werking met de Mij. tot Redding van Dren kelingen heeft Haarlem veel gedaan om het moderne reddingswezen bekend te maken en de aandacht te vestigen op het noodzake lijk van zwemmen en redden. Na dit algemeen overzicht van de werk zaamheden der Haarlemsche brigade willen we het een en ander vertellen over de in wendige organisatie. De brigade mag zich een grootenblaei verheugen en het aantal werkende leden 160 en 200 aanmoedigende leden mag wer kelijk zeer groot heeten. Een groot aantal werkende leden is niet alleen in het bezit, van het brigade-diploma, maar ook van één of meer diploma's van den Nederlandschen Bond tot het Redden van Drenkelingen, die ook het medisch doel der hulp aan dren kelingen omvatten. De leden der brigade zijn dus wel geschoold en bij verschillende verdrinkingsgevallen hebben zij dit ook wel bewezen. Om nu maar één uit de vele te noemen de redding van den zandschipper uit dé Nieuwe Gracht door A. H. de Bruijn Jr.; dit was schitterend. es zomers wordt steeds geoefend op Zondagmorgen aan de Houtvaart en Don derdagavonds aan de Kleverlaan, terwijl des winters om de 14 dagen in Stoop's Bad wordt geoefend, gecombineerd met de Bloe- mendaalsche brigade. Tevens worden des winters wekelijksche cursussen gegeven in de Eerste Hulp aan drenkelingen vroeger door Dr. R. C. Ve- nenia en tegenwoordig door Dr. H. Veen. Op aandringen van de Haarlemsche bri gade zijn eenige jaren geleden door het ge; meentebestuur van Haarlem een veertig tal reddingshaken geplaatst, die al vele malen slachtoffers hebben gered. Tevens werden op de door de brigade ingestelde "Seinposten" van gemeentewege met riem en bal gestationneerd, die een uitstekend hulpmiddel zijn gebleken. De Havenmeester- Inspecteur, de heer Kramer, zorgt er voor dat de vernieuwingen etc. spoedig tot stand komen. Het persoonlijk reddingswerk der leden heeft in de afgeloopen jaren gelukkig al veel leed voorkomen of verzacht. In ruim 155 gevallen werd door de leden hulp verleend, door toevallig aanwezig zijn, of wel na roep. Toen de brigade zich begon te ontwikkelen en de oproep van uit het huis van den voor zitter moeilijk werd, is deze een poos lang gevestigd geweest aan het telefoonkantoor van waar uit zeer snel en accuraat de kern der brigade gewaarschuwd werd. De auto matiseering bracht verandering en nu is 14141 (Ongevallendienst) het nummer, waar het publiek in korte, maar duidelijke woorden melden kan, als hulp bij een water-, ijs-, en verstikkings-, of electriciteitsongeval, ge- wenscht wordt. Met de politie in den meest uitgebreiden zin is de samenwerking buitengewoon goed; zoowel wat betreft het inwilligen van ver zoeken, als ook de daadwerkelijke hulp bij verschillende gevallen van hulpverleening aan drenkelingen. Het huidige bestuur bestaande uit A. J. Meijerink, voorzitter, D. van Leersum secretaris, Th. Kingma, penningmeester en de commissarissen mevr. N. J. Meijerink- Rijk, Mevr. Perry-Meeger en de heeren D. N. H. Haase, M. Mauritz, arts, N. J. Zwart en J. Kemper is een waarborg dat 'de Haarlemsphe Brigade steeds crescendo zal gaan. Eindstanden Junioren-competitie 2de gedeelte seizoen 19271928 Aüt). D. V V. F. I 43016 8—7 1.50 H. B. C. IV 4 2 0 2 4 7—5 1.00 T. Y. B. B. IV 4 1 0 3 2 4—7 0.50 V. V. P. I kampioen. APD. E. T. Y. B. B. V 6 4 119 12—8 1.50 R. K. V. Z. 3 6 3 1 2 7 15—10 1.17 Alliance 3 6 3 0 3 6 11—9 1.00 Geel-Wit 3 6 1 0 5 2 9—20 0.33 T. Y. B. B. V kampioen. AFD. P. H. B. C. V 6 4 0 2 8 23—10 1.33 T. Z. B. 3 6 4 0 2 8 14—8 1.33 V. V. P. II 6 0 0 6 0 8—36 0.00 O. Gezellen III 6 4 0 2 8 21—13 1.33 H .B. C. V kampioen wegens beter doel saldo. Alzoo hebben we het einde van onze ju niorencompetities. Het is dit jaar wel voor- deelig, zooveel kampioenen als we hebben. Wat echter het mooiste is, we zijn dit jaar geheel klaar gekomen, daarvoor dank ik op de eerste plaats de secrtarissen van de ver- eenigingen, die hebben dit jaar voorbeeldig medègewerkt en op de tweede plaats alle junioren, hartelijk hoor jongens, zoowel voor de medewerking, als voor het sportieve op treden het geheele seizoen door getoond, al len zonder uitzondering. De kampioenen zijn voor de drie eerste af deelingen H. B. C. 4, Onze Gezelllen 3 en Geel -Wit 3; voo rde drie laatste afd. V. V. P. I, T. Y. B. B. 5 en H. B. C. 5. Wat nu het mooiste van de zaak is, wel dit, geen van alle die kampioen waren in den eersten strijd, zijn kampioen geworden in den tweeden strijd, alzoo geen dubbele kampioen, nou dat moet ook niet, te veel is ongezond, matigheid past den sportman en zeker een katholiek Junio renvoetballer. De kampioensmedailles en diploma's wor den uitgereikt op de DistrictverEudering van vermoedelijk 8 Juli a.s. De captains van de kampioenselftallen worden dan verzocht, om aanwezig te zijn en wel om 9 uur des avonds, dan zal de voorzitter van het district hun eigenhandig de prijzen overhandigen. Dus dat is algesproken, allen present, of anders den secretaris van de Vereeniging mededeelen, dat je niet aanwezig kunt zijn. DE STILLE TIJD Het is nu de stille tijd in onze voetbalwe reld. Nu jullie het toch zoo kalm hebben, zou ik gaarne willen, dat gij allen onder je vrienden en kennissen, nieuwe krachten zocht, jongens, die nog niet in een ver eeniging voetballen, of jongens die bij neu trale vereenigingen zijn aangesloten, tracht die knapen bij je vereeniging aangesloten te krijgen. Je vereeniging kan leden gebruiken en het is prettig voor je zelf, want het spreekwoord zegt „zooveelste meer zieltjes, zooveelste meer vreugde". Dus afgesproken; jullie maken reclame voor de Roomsche sport onder je vrienden. Nu tot September De Competitieleider P. P. SMIT, Atjehstraat 12, Haarlem-Noord ZES-JARIG BESTAAN LUISTERRIJK GEVIERD V. V. F. I—S. V. F. 3—1 Ter gelegenheid van haar zesjarig bestaan, heeft V. V. F. op grootsche wijze, feest ge vierd'! Een veelzijdig program is afgewerkt. Te half elf arriveerde S. V. P., het elftal der Amsterdamsche zusterafdeeling. Begeleid door eenige heeren der S. P. L.-commissie, bezichtigde het gezelschap de stad. Om half één werd koffie gedronken in „Rivotorto". Hierna werd de ploeg door d'e V. V. P.'ers afgehaald, om gezamenlijk naar het voetbal veld te trekken, alwaar de wedstrijd V. V. F. IS. V. F., onder de beproefde leiding van den heer Holt, zou gespeeld' worden. V. V. F. had voor deze vriendschappelijke ontmoeting een fraaien krans uitgeloofd. Te half drie had zich rond de lijnen een uitgebreid aan tal belangstellenden opgesteld: de geestelijke adviseurs van V. V. F. en S. V. P., de Wel- eerv. paters Smits en Went; eenige S. P. L.- vrienden, wier spontane medewerking voor een zeer groot deel meegewerkt heeft tot het subliem welslagen van dezen feestdag; eenige ouders van V. V. P.-spelers; vele S. P. L.- heeren uit Amsterdam en Haarlem, alsmede een groot aantal jeugdige supporters der beide elftallen, ('n Heel ploegje was per fiets uit Amsterdam overgekomen!) Door den captain van S. V. F. werd'en bloe- menjverhandied aan zijn Haarlemschen col lega. Deze aardige attentie werd zéér op prijs gesteld en met luide bravo's ontvangen. Met een (te verwachten!) formidabelen trap brengt Pater Smits den bal aan het rollen! Aangemoedigd door a'it knap stukje voetbal van hun adviseur, trokken de V. V. F.'ers pijlsnel op het d'oel der Amsterdam mers af, die blijkbaar overbluft waren door het enthousiast spel der Haarlemmers: even talmde de achterhoede enkeihard vloog de bal in het net. (10). Spoedig herstel den de onthutste S. V. F.'ers zich en wisten den bal geruimen tijd in het midden van het veld te houden. De luide aanmoedigings- kreten der supperters (oud en jong) prikkel den de spelers tót vurig spel. Andermaal zag V. V. F. kans de hechte Amsterdamsche achterhoede te forceeren. (20). De S. V. F.'ers beantwoordden aït, dus doelpunten met een welgemikt schot, dat onhoudbaar in het net verzeild raakte. (21). Na doelver- wisseling scoorde V. V. F. nog eenmaal. (31). Hoewel de Amsterdammers hierna geducht kwamen opzetten, vermochten zü niet te doelpunten. Zonder verandering in den stand kwam het einde. De voorzitter van de S. F. L.-sportcommis- sie, de heer Holt, reikte onder eenige welge kozen woorden den krans uit aan V. V. F. terwijl den Amsterdammers een medaille, ter herinnering, werd aangeboden. Dank zij de milde vriendelijkheid van een charitatieven Maecenas ging het gezelschap (elftallen en supporters) per auto's een tocht maken door Haarlems omstreken. Bij Kraantjelek werd de vermaarde „holle boom" bewonderd, terwijl onder deszelfs bladeren van eenige verfrisschinger werd genoten. Hierna besteeg het gezelschap de auto's weer en werd naar „Rivotorto" gere den. Door de meer dan welwillende houding van de directie N.V. Brinkmann. kon in een der keurige bovenzalen op de Groote Markt een gastronomisch-welgeslaagde maaltijd ge bruikt worden die een lustig Bruegeliaansch karakter droeg. Hierbij zaten aan mèt de beide elftallen: het volledig bestuur van het Haarl. S. F. L„ Pater Went en eenige leiders van S. V. F. en V. V. F. Tusschen tafel én dessert werden weder zijds eenige toasten uitgebracht op de on derlinge vriendschap en op het jubileum van V. V. F. Twee telegrammen werden voorge lezen alsmede een warm gesteld felicitatie- schrijven van Pater Noordermeer, oud-advi seur van V. V. F. Dit sympathiek schrijven oogstte een langdurig applaus. Na het opste ken van een feestsigander (van prima huize!) trok het gezelschap in opgewekte, dankbare stemming naar „Rivotor." Spoedig vertrok S. V. F. met zijn uit gelezen geleiders naar Amsterdam, overtuigd, dat de Haarlems she V. V. F.'ers het buiten gewoon op prijs hebben gesteld, dat zij zoo broederlijk in hun feestvreugde gedeeld heb ben! De V. V. F.'ers bleven nog geruimen tijd in „Rivotorto". V. V. F'ers! Aanvaardt ook mijne geluk- wenschen op je jubileum! Namens jullie spreek ik hier een woord van warmen dank aan allen die zoo veel hebben bijgedragen, om dezen jubileumdag onvergetelijk te maken. Lang zullen zij levenevenals V. V. F.! B. O. VIS. Haarlemsche Politie Sportver.Haagsche Politie 3—7 De Haarlemsche Politiemannen hebben Zaterdagmiddag in vreedzamen strijd met groot verschil de meerdere moeten erkennen in hunne Haagsche confraters. Met niet min der dan 73 wisten de Hagenaars in den voetbalwedstrijd om den zilveren beker die door Denis, den aanvoerder van het Neder- landsch elftal daarvoor beschikbaar was ge steld, te zegevieren. Deze overwinning was ten volle verdiend, dank zij het betere spel, al zij hier wel even gememoreerd, dat de Haarlemmers doordat zij niet geheel compleet konden verschijnen wel gehandicapt waren. Vooral midden-linie was hier nogal zwak. De Hagenaars daaren tegen beschikte over een goede homogene ploeg hetgeen vooral in de eerste helft sterk tot uiting kwam. Er was nog vrij veel publiek op het R.C.H.- terrein aanwezig toen scheidsrechter Vrugt de elftallen binnen de Hjn floot. Het politie- muziekkorps had toen reeds eenige vroolijke stukjes ten beste gegeven en er was wat men noemt stemming op en om het veld. Vanaf den aftrap neemt de Haagsche voor hoede den bal mede en weet direct te doel punten. Hoewel weinig bemoedigend voor de Haarlemmers laten zij zich toch ook van hun beste kant zien en na weinige minuten is de stand dan ook gelijk. Dan neemt het Haagsche elftal het spel geheel In handen en zijn de uitvallen van onze stadgenooten dan weinig talrijk. Het baart geen verwon dering dat de achterhoede van Haarlem den regelmatigen druk niet kon doorstaan en geleidelijk weten de Haagsche bobbies de score op te voeren. De rust breekt aan met een 51 voorsprong der Hagenaars. De rust schijnt de Haarlemmers goed ge daan te hebben althans zij werpen zich vol geestdrift in den strijd en de partijen wegen nu heel wat beter tegen elkaar op. Het Pu bliek roert zich geweldig en moedigt zijn favorieten luide aan. Dit mist zijn uitwer king niet en nadat enkele malen het Haag sche doel heel gelukkig aan een doorboring ontkomt weten wij toch door twee goede doelpunten den achterstand tot 53 te ver kleinen. De Hagenaars die zich daardoor in de overwining eenigszins bedreigd zien pak ken dan eveneens nog eens extra aan en het gelukt hun den Haarlemschen doelman ook nog tweemaal het nakijken te geven. Hoewel door beide partijen tot het einde toe geest driftig wordt doorgespeeld komt toch in den stand geen verandering meer en als de heer Vrugt die tot ieders tevredenheid floot, het einde aankondigt, hebben de Hagenaars met 73 gewonnen. Na afloop reikte de heer Tenkinck com. van politie te Haarlem met eenige toepasselijke woorden den beker aan de overwinnaars uit, er op wijzende dat de sterkste partij ditmaal zeer verdiend gewonnen had. Daarmede behoorde ook dit voetbalfestijn weer tot het verleden. JAARVERGADERING „STORMVOGELS" De IJ.V.V. „Stormvogels" komt Woenqtf&g a.s. in Hotel „Nummer Eén" in Jaarvergade ring bijeen. Volgens de agenda stelt het be stuur o.a. voor 3 leden der elftalcommissie door de vergadering te doen aanwijzen. Aan de beurt van aftreden zijn de heeren Dal- meyer, Slikkerveer en Suwerink, die allen herkiesbaar zijn. De heer Michels wenscht geen herbenoe ming. GOOISCHE L.T.C.—T.C.S.B. 1 4—3. Heeren-enkelspel: A. Wolfrat sl. J. F. F. Klok 6—1, 5—7, 6—1. G. E. Ewig sl. D. Nieman 64. 46, 108. Dames-enkelspel: mej. G. F. J. v. d. Hei de verl. van mej. M. de Jong 26, 68. Heeren-dubbelspel: G. E. Ewig en J. G. v. d. Broek sl. D. Nieman en Dr. Th. de Crauw 64, 7—5. Dames-dubbelspel: mej. B. Jurriens en mej. D. Jurriens verl. van mej. M. de Jong en mej. A. v. Beaumpnt 16, 57. Gemengd dubbelspel: mej. v. d. Helde en A. Wolfrat sl. mej. A. v. Beaumont en J. F. F. Klok 6—2, 3—6, 6—2. Mej. Metus en J. G. v. d. Broek verl. van mej. M. de Jong en Dr. Th. de Crauw 3—6, 6—8. De inzet van dit jaailijksche tennisfeest op Stoop's Banen is in alle opzichten geslaagd. Begunstigd door fraai weer kon een groot aantal partijen worden gespeeld en reeds op dezen eersten dag bleek er groote belangstel ling te bestaan voor de verschillende wedstrij den. Eenige verrassingen bleven niet uit ea zoo waren de nederlagen van H. Blom tegen J. de Ruiter in het heeren-enkelspel en van mej. R. Hulshof tegen mevr. De Gruijter in het dames-enkelspel „de" gebeurtenissen va» den dag. Weinig heeft het gescheeld of een derde verrassing was in het dames-dubbelspel voorgekomen, waar de dubbel van T. C.H. I zich eerst na 3 long-sets kon handhaven tegen de dames van T.E.D. 2. De volledige uitslagen van Zondag zijn Heeren-enkelspel. le ronde v. d. Heuvel Reinders sl. Heiloo 60, 60. Ir. De Gruijter sl. Mr. Blankevoort 6—4, 62. D. Nieman sl. J. H. Vos 64, 62. v. d. Nieuwenhuizen sl. Van Werkhoven 6—4 75. W. v. Zuijlen sl. Dr. Muller 60, 75. K. Borgerding sl. Hackenitz 61, 6—0. Ir. Bölger sl. D. Hessels 61, 64. G. Aan stoot sl. V. de Kruijf 6—0, 63. v. d. Weiden sl. G. v. d. Ploeg 6—4, 6—4. Mr. Moes sl. J. M. v. d. Andel 46, 60, 61. J. van Hezel sl. J. Reyenga 57, 62, 75. Zwang sl. K. Cassee 63, 119. Kunze sl. Van Hemert 61, 64. F. Reuvekamp Gille sl. D. W. A. de Kamper 63, 64. Th. Ra maker sl. Tuijn 62, 64. J. A. van Son sl. P. Roeske 63, 64. D. H. Vettewinkel sl. K. H. v. Brederode 63, 64. A. van Renes- se sl. K. Aanstoot 61, 61. J. de Ruiter sl. H. Blom 7—5, 6—3. 2e ronde J' B. v. d. Heuvel Reijnders sl. Jr. P. de Gruijter 61, 64. W. van Zuijlen sl. v. d. Nieuwenhuijzen 63, 64. G. Aanstoot sl. Ir. Bölger 63, 60. J. van Hezel sl. B. Zwang 36, 62, 62. A. van Renesse sl. J. de Rui; ter 3, 46, 60. Troost- to urnooi. le ronde H. Blom sl. K. Aanstoot 6—1, 8—6. Dames-enkelspel, le ronde Mej.' R. Hulshof sl. mej. Wamsteeker 62, 60. Mevr. de Gruijter sl. mej. L. Grimberg 61,62. Mevr. Kuhn sl. mej. T. Senft 6 I, 6—4. Mej. B. Verster sl. mevr. Van Werk hoven 60, 62. Mej. J. van Laar sl. mevr. Blankevoort 64, 61. Mevr. De Ruijter sl. mej. J. v. Maas 62, 6-4. Mevr. Spronk sl. mej. Hoogland 63, 62. Mej. Veenhoven sl. mej. Reuvekamp Gille 62, 6—1. Mèj. J. Redeker sl. mej. K. Muller 6-0, 60. 2e ronde Mevr. De Gruijter sl. mej. Hulshof 75, 61. Mej. Veenhoven sl. mevr. Spronk 63, 6—2. Heeren- d ubbelspel le ronde H. Blom en F. Reuvekamp Gille sl. Th. Ramaker en J. van Hezel 64, 61. W. van Zuijlen en A. van Renesse sl. Dr. Tiessens en J. A. van Son 61, 36, 63. Ir. B. Bölger en Dr. Muller sl. v. d. Nieuwenhuizen en Van Hemert 86, 68, 75. Dames- d ubbelspel. le ronde Mej. Reuvekamp Gille en mej. Wamsteeker sl. mevr. Zwang en mej. Van Gelder 61, 75. Mej. J. Redeker en mej. A. Vlieger sl. mej. J. van Laar en mej. B. Verster 86, 57 8-6. Gemengd dubbelspel, le ronde Mej. J. Redeker en H. Blom sl. mevr. en Mr. W. C. Blankevoort 62, 60. Mevr. Spronk en J. Levy sl. mej. W. Duif en K. H. van Brederode 6—3, 6—3. Mej. M. en J. Reijenga sl. Mr. en Mevr. Van Werkhoven 62, 6—4. Mej. Over de Linde en F. Reuve kamp Gille sl. mej. v. d. Haar en Mr. Moes 62, 64. Mej. R. Hulshof en G. Aanstoot sl. mej. B. Verster en Th. Ramaker 6—1, 10—12, 6—3.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 7