Stadsnieuws IL0TTGERING ZJ Amsterdamsehe Beurs n I KINADRUPPEL5 EERSTE BLAD NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT WOENSDAG 27 JUNI 1928 BLADZIJDE 2 HERINGA WUTHRICH VOOR ST00MEN - EN VERVEN - Stofzuigerhtiis MAERTENS Barteljorisstr. 16 Tel. No. 10756 Piüdtp's Radio - Toestellen Agenda 28 Juni Bezoek van Volkenbonds-artsen te Heemstede KANTONGERECHT. Verlof Drankwet Haarlemsche Postduivenbond BURGERLIJKE STAND De actie in het loodgietersbedrijf Reddingsbrigade voor Drenkelingen Programma Personalia Huldiging van J. L. Tadema door „Haerlem" Dr H.NANNING's" EETLU57-0PWEKKÜND. 1.30 p. ft. Ongeval Houtstraat 5 a Tel. 10771 GEMEENTERAAD. De onbekende motorrijder Van Gend Loos Bedelaar aangehouden Concerten in stadsgedeelten Gevonden Dieren en Voorwerpen BEVERWIJK. SANTPOORT INGEZONDEN HANDEL EN NIJVERHEID Ned. Maatschappij voor Nijverheid en Handel LAATSTE NIEUWS De Gooische inbraken Een wereld verkeers-Enquete DE SPA4RNEBANK Haarlem - Amsterdam Chic Milw St. Pauj Kansas City South Brie Railr Prolongatie.. 1974 •461 207 210 730J 732% '29% 133% 20J 1750 168 137 389 209 407J 83 225'/. 1464 63 1804 97 exd 1224 60 9 70 b 65 84 226l 187 b 181 b 197% 6%8 37%6 693 360 109 167 144 526i 442% 186? 4881 1451 1931 68u/le 166 exd 175 1754 199J-I 6 527 435 186? 482| 145 194 71? 34%s 47 521 Sociëteit „St. Bavo" 8 uur, A.R.K.A. 8 uur, Proza en Poëzie. half 7 uur Kin derkoor Caecilia. 8 uur Esperanto. 8 uur, Eerbied m GodyHuis. St. Joseph's Gezellen-vereeniging, Jansstraat 59. Half 9 uur repetitie zangers-gezellen. Gemeentelijke Concertzaal. Kwart over 8 uur Volksconcert H. O. V. Groote Kerk. 3 4 uur Orgelbespeling door George Robert. Rembrandt-Theater, Groote Markt. Om 7 uur en kwart over 9 uur Bioscoopvoor stellingen. Luxor-Theater, Groote Houtstraat. Om 8 uur Bioscoopvoorstelling. De hygiënische afdeeling van den Volken bond heeft voor dit jaar, zooals wij reeds be richt hebben, een reis georganiseerd var. artsen, die in Duitschland, België. Hongarije, Frankrijk, Servië en ons land studie zullen maken van het vraagstuk der hygiëne op hef platteland. De tocht is begonnen op 27 Mei en eindigt 26 Juli te Genève. Het bezoek aan ons land duurt van 25 tot 30 Juni. De voorzitter van den Gezondheidsraad te 's-Gravenhage heeft het gezelschap Maandag ontvangen in het gebouw van dezen raad. Daarna zijn de artsen naar Katwijk ver trokken en Noord-Holland. Nadat een be zoek is gebracht aan Amsterdam, waar de keuringsdienst werd bezichtigd, en aan de omliggende plaatsen, bezochten de artsen heden Uithoorn en arriveerden van daar te ongeveer kwart over twaalf in Heemstede in een Lissone touringcor, waar zij in de raadzaal werden ontvangen door den burge meester, Jhr. van Doorn en wethouder Dr, Droog. In zijn toespraak drukte de burgemeester er zijn vreugde over uit, het gezelschap in zijne gemeente te mogen begroeten. Spr. wees op de Hollandsche gastvrijheid, de sociale en hygiënische wetgeving. Het deed spr. genoegen, dat de heeren bereid zijn gevonden den zwemvijver te willen bezoeken en hij vleide zich met de hoop. dat de inrichting uit hygiënisch oog punt wel de goedkeuring zou wegdragen. De leider van het gezelschap, Dr. Jose- phus Jittan. dankte den burgemeester voor zijn vriendelijke woorden van welkom en zijn hartelijke ontvangst. Als voorzitter van de Ned vereenlging van Volks- en Schoolbaden deed het spr. genoegen met dé vertegen woordigers der verschillende landen de In richting te kunnen bezoeken en tevens het landgoed Groenendaal. Hy dankte den burgemeester, die zich steeds een groot voorstander van hygicne getoond heeft. Onder leiding van wethouder Dr. Droog had nierop de bezichtiging van den zwem vijver plaats en werd een bezoek gebracht aan Groenendaal. De heeren toonden zich zeer tevreden over hetgeen zy hadden ge zien. Vandaag vertrekken de heeren naar Gro ningen. Onder den invloed van sterken drank. De 23-jarige chauffeur F. de H. uit Am sterdam, stond hedenmorgen voor het Kan tongerecht terecht terzake dat hij ais be stuurder van een vierwielig motorrijtuig in den avond van 3 Juni had gereden op den Wagenweg te Haarlem, terwijl hy verkeerde onder zoodanigen invloed van het gebruik van sterken drank, dat hy niet in staat was het' motorrijtuig naar behooren te besturen, zoodat 't zigzagsgewys over den weg reed en daarvoor het overige drukke verkeer in ge vaar had gebracht. Door den kantonrechte: over dit feit ondervraagd verklaarde verd dat ny van eert familiefeestje te Sehevenln- gen was gekomen en dientengevolge een en ander had gebruikt waardoor hy onder invloed wss gekomen van'sterken drank. -Ook de getuigen, dia verd. hadden zien ryden op den wagenweg verklaarden dat verd. zeer gevaariyk reea. Dit was ook de reden geweest waarom J.H een der getuigen, toen hy als bestuurder van een autobus ©enigen tijd achter verd. had gereden en dit roekeloos gery voor zich hac gezien, besloten had op de treeplank van verd.'s auto te springen en het contactsleu teltje af te draalen zoodat verder ryden on- mogelyk was. Hierna was verd. door de politie naar het bureau geleid. Verd. voerde aan, dat hy slechts eenige potjes bier had gebruikt. De ambtenaar van het O.M achtte het feit zeer ernstig en zeide dat verd. in den toestand waarin hij verkeerde niet nad mogen rUden en nu door dit wel te doen zich roekeloos had gedragen. De ambtenaar requireerae een eisch tegen verd. van 75 subs. 15 dagtn hechtenis, met de ontzeg ging tevens van de bevoegdheid om gedu rende 6 maanden als bestuurder met een motorrijwiel te rijden. De Kantonrechter veroordeelde verd. hier op tot 50 subs. 5 dagen en de geelschte ontzegging van de bevoegdheid om geduren de 6 maanden als bestuurder op te treden van een motorrijwiel. By B. en W. is ingekomen een verzoek schrift van L. Scheidier, om verlof tot het verkoopen van alcoholhoudenden drank an deren dan sterken drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in het perceel aan de Gasthuisstraat no. 17. Bovengenoemde bond hield Zondag 17 Juni een wedvluent vanaf Chateauroux afstand 655 K.M. waaraan werd deelgenomen met 422 duiven, welke te 6 uur 50 min., werden in vrijheid gesteld. De prijzen werden ais volgt behaald: A. v. Zadel le, 44, O. Mollema 2e, SOe; J Groot 3e K Wits 4e', H. J. Haver 5e; W. Keur 1 6e, 67e; J. Terhorst 7e; A. A. Sernee 8e; A. Schuiten 9e, 20e; A. J. Timmerman: 10e; H. P. v d. Pol lie; J. C. Kroon 12e, 47e; J. Doisman 13e; W Petrie 14e; W. Spoor 16e H. Bannink 16e; P. Blommaert 17e; Jan. J. Lasschult 18e; 50e; J. Broekhof 19e; San- difort Staphorst 21e; P. Vergers 22e; J. J. Hart 23e 68e: M. C. Fehrse 24e, 45e, 60e, 71e; W. Draayer 25e; H. Hos 26e, 80e; H. Stap pers 27e 29e, 49e: Jac Kuperus 28e, 75e; H. Lansdorp 33e, H. Keerwolf 31e; M. Mes 32e; J. F. Oudo'.i 34e; P. Rosemeyer 35e; P. Boe- ree 36e, 51e; D Smit 37é; H. J. Petter 38e; P. Verputten 39e, 62e; W. Petrie 40e; P. v. de Veen 4le; H. Boersma 42e; J. J. Doeglas 43e, 69e 79e; J. Heesemans 46e; O. Voortine 48e: J. Hommers 52e: J. v. d. Pol 53e; A. Evenleens 54e; B. v. Straten 55e; A. H. Kra mers 5«e; H. v. Oldenmark 57e; P. Stokman 58e; J. H. Wilten 59e; J. Zomerdyk 61e; Bo- gaert en v. LJt 64e, 85e; J. J. v. d. Linden 65e; J. J. v Staveren 68e; P. Martens 70; J. G. Leurs 72e; J. Dorsman 73e; W. Smit 74e; T. Cornet 77e; M Luyken 78e; J. Verver 81e; Libbenga 82e, Jac. Kroon 83e; E. Hugtenburg 84e. Eerste duif te 4 uur 17 min. met een snel heid van 1149 meters per minuut. Laatste pryswinnaar te 5 uur 26 min. Geboren. 23 Juni, d. van H. v. Konings hoven-Mosman; 24 Juni, d. van G. F. Kra- mer-Jansen d. van J. G. de Maaker-v. d. Plas, z. van A K B. v. Zurk-Köhler, z. van J. G. W. Braspenning-v. d. Bunt, z. van G. de Jong-Jqpkhof25 Juni, z van C. J. Stra- ver-Vink; 26 Juni, z. van H. J. M. Koop- Appeldoorn. Overleden. 24 Juni, A. Piek, 72 jaar, Wou- wermanstraat; 25 Juni, L. Kramer-Buwalda, 76 jaar, Ampzingstraat; A., 19 mnd d. van R. J. Leijenaar, Slachthuisstraat; 28 Juni, H. W. Oldenburg, 61 jaar, Tetterodestraat! Door de leden van den Alg. Ned. Metaal- bewerkersbond, die by de loodgietersstaking betrokken zyn, hielden hedenmorgen een vergadering in gebouw de Centrale. Er werd besloten onvermoeid de staking voort te zet ten. Na afloop der Opdrachtswedstryden, JJ. Zondag .werd door den heer J. Ph. Mok met goed gevolg afgelegd het Medisch examep voor het diploma B. van den Nederlatfd- schen Bond tot het Redden van Drenkelin gen. Voor het techniscH gedeelte slaagde de heer Mok reeds vroeger, zoodat hem binnen kort het volledig diploma B. wordt uitgereikt. Naar aanleiding van het 15-jarig bestaan der Brigade ontving de voorzitter verschil lende gelukwenschen en telegrammen: bo vendien werd ten zynen huize een schitte rend bloemstuk bezorgd. der Orgelbespeling in de Groote- of St.. Bavokerk te Haarlem, op Donderdag 28 Juni 1928, des namiddags van 34 uur door den heer George Robert. 1. Passacaglia D. Buxtehude 2. „Schmücke dlch, o Uebe Seele" J. S. Bach 3. Fuge ÜBer den Namen B. A. C. H. R. Schumann 4. Ang Piêces pour la Messe en ré mineur A. Samuel 5. Deux Médltations J. Guy Ropartz 9. Plèce héroïque César Franck Voor hst ingenieurs-examen civiel-lnge- nieur, slaagde aan d# Technische Hooge- school, te Delft, de heer J. W. Akkerman, alhier. In ,De Hoofdwacht" werd gisterenmiddag de heer J. L. Tadema door de oudheidkun dige vereenlging Haerlem gehuldigd ter ge legenheid van zyn zilveren feest als secre- ris van deze vereenlging. Het zaaltje van de Hoofdwacht was Voor deze gelegenheid met palmen versierd. Nadat de jubilaris inet echtgenoot© onder handgeklap der leden was binnengetreden en had plaats genomen, nam de voorzitter het woord. De heer Vine. Loosjes noemde het een zeer aangename taak, den heer Tadema te feliciteeren met zyn jubileum. Het verheug de spr., dat de jubilaris met zyn echtge noot© was gekomen, omdat hij weet, dat de heer Tadema niet graag gehuldigd wordt. Er is echter reden om te huldigen. Want de jubilaris is waarlijk „het hoofd op de wacht" altyd actief en yverig voor de belangen van de vereenlging. Alle leden weten wat hy gedaan heeft om verschillende excursies voor te bereiden, notulen en waariyk schit terende jaarverslagen samen te stellen, adressen en requesten te zénden aan ver schillende lichamen en colleges. Bovendien heeft de heer Tadema op zeer verdiensteiyke wyze de ondankbare taak van penningmees ter vervuld. De vereeniging Haarlem heeft daarom ge zocht naar een manier om den jubilaris voor zyn vele verdiensten te huldigen. Het be stuur meende dat in dit geval de hoogste on derscheiding der vereeniging moest worden gegeven, nJ. de gouden plaquette. Spr. vroeg den heer Tadema deze plaquette te aanvaar den als een harteiyke hulde der leden van Haerlem en eindigde met den wensch uit te spreken dat de Jubilaris nog vele jaren de verdienstelyke en trouwe secretaris van de vereeniging mocht zyn. Onder applaus der leden overhandigde de heer Loosjes de gouden plaquette aan den jubilaris. Op de plaquette is gegraveerd: J. L. Tade ma, viro egragio de söclëtate cuinomen Haer lem per annos 19031928 ab actls optime merito. (Aan den voortreffeiyken heer J. L. Tadema, die zich voor de vereeniging Haer lem als secretaris gedurende de Jaren van 1903 tot 1928 zeer verdiensteiyk heeft ge maakt). Deze hield vervolgens een toespraak om voor de huldiging te danken. De heer Tade ma noemde het geen allerbelangrijkst of we reldschokkend feit dat hy 25 Jaar secretarie der vereeniging is geweest, en memoreerde hoe hij, toen by het zilveren bestaansfeest van Haerlem ook zyn verdiensten werden ge roemd, gehoopt had dat deze Jubileumdag stil zou voorbijgaan. Want spr. heeft alles wat hij voor de vereenlging deed, gedaan uit liefde. Hij ls geboren Haarlemmer en de itad Haarlem heeft zyn liefde, zoodat hy dus ook gaarne zijn arbeid beschikbaar stelt vodr een vereeniging die het Haarlem van vroeger en thans allernauwst raakt. En wat men doet uit liefhebberij doet men graag en daarvoor heeft men steeds tyd, ofschoon spr. overtuigd is dat het beter was, indien hy nóg meer tyd aan de vereeniging had kunnen geven. De heer Tadema memoreerde daarna ie vele verdienstelijke leden, van wie hy vooral wilde noemen ds. CraahdUk en dr. Kruse- tnan. en' zeer In het bijzonder de heeren donnet en Joh. de Breuk. De laatste was als 't ware de incarnatie van Haerlem; spr, denkt dat de liefde van den heer de Breuk, djn schoonvader, voor Haerlem op hem is overgegaan. Ook den voorzitter wilde spt. huldigen, want de heer Loosjes Is een der- genen die de vereeniging hebben opgericht. Spr. dankte alle leden harteiyk voor de ey Rywielwet, de bevoegdheid, motorrytuigen i te besturen, ontzegd voor een termijn van Haarlemsche Scheepsbouwmij. is drie maan(jerii welke termijn is ingegaan tydens de werkzaamheden een 17-jari'e 20 Juni 1928 jongen gevallen. Nadat hem ter plaatse de tl eerste hulp was verleend, is het slachtoffer, I dat één rechterbovenbeenfra"tuur had bo- I komen, in het ziekenhuis „St. Joannes de I Deo" opgenomen. bloemenhulde, welke hem 's morgens gezon den was, voor het kostbare geschenk der gou den plaquette, en voor aller aanwezigheid by deze huldiging. De heer Tadema zeide zich te voelen als op een zilveren huweiyksfeest, waarby hy de bruidegom was en de vereeni ging Haerlem de bruid. Hij hoopte haar nog lange jaren trouw te blijven. (Applaus). Daarna feliciteerden de leden persooniyk den heer en mevrouw Tadema en werden ververschingen rondgediend. Onder voorzitterschap van den burge meester kwam hedenmiddag de gemeente raad in vergadering byeen. Afwezig de heer Heidstra. Salarieering burgemeester. De heer VAN LIEMT betreurt het, dat de salarissen van den burgemeester en den ambtenaar van den Burg Stand zyn terug gebracht. Hy vindt dat eigeniyk een in competent verklaren van den raad, hoe hy zyn bestuurders wil salarieerer.. Spr. protes teert tegen deze houding van Ged. Staten. De heer LOOSJES sluit zich hierby aan. Hy behoudt zich het recht, hierop terug te komen later, of by de begrooting van 1929 of misschien nog eerder. Eervol ontslag Den heer F. H. Smit wordt eervol ontslag verleend als lid van het Burgerlyk Armbe stuur. Kas en boeken gemeente-ontvanger Medegedeeld wordt, dat kas en boeken van den gemeente-ontvanger in orde "zijn bevon den. Goedkeuring balans enz. B. en W. bieden ter goedkeuring aan de balans met verlies- en winstrekening over 1927 betreffende het complex van 70 midden standswoningen van de Woningbouwvereni ging „Huls ter Cleef". Goedkeuring rekeningen B. en W. bieden ter goedkeuring aan de rekening van inkomsten en uitgaven der goederen van de oormalige oorporatiën van neeringen, ambachten en bedryven over 1927 en stellen voor het voordeelig saldo ad 1075.31 in de gemeentekas te storten. Aldus goedgekeurd en besloten. De rekening van de vereeniging „Kinder voeding" tot een bedrag in ontvangsten en uitgaven van 12.431.28 en over het seizoen 19271928 een nader subsidie toe te kennen van 73.37. Aldus goedgekeurd en besloten. De rekening en verantwoording over 1927 van het le, 2e, 3e en 4e douchebadhuis en de bydrage te bepalen op 3 102.71. Aldus goedgekeurd en besloten. Verbetering school B. en W. vragen een credtet van 2.400 aan voor het aanbrengen van verbeteringen in de school voor voorbereidend L. O. in de Smedestraat. Het crediet wordt verleend. Aanschaffing tweede wlndmaehlne. B. en W. vragen een crediet van 660. aan voor de aanschaffing van een tweede windmachine voor het orgel in het gemeen- teiyk concertgebouw, alsmede voor het ver leggen en eventueel veranderen van de wind- leidingen in het orgel. Het crediet wordt verleend. Toelage personeel geannexeerde gemeenten. B. en W. stellen voor, hun machtiging te verleenen, indien toepassing van het be paalde by art. 36 der Annexatiewet dit noodzakeiyk maakt, aan personeel, overge nomen van een der geheel of gedeelteiyk ge annexeerde gemeenten, boven zyne bezoldi ging, vastgesteld overeenkomstig de regelin gen geldende voor het personeel in dienst dezer gemeente, eene toelage toe te kennen, te bepalen, dat de toelage deel uitmaakt van de aan belanghebbende toegekende bezoldi ging en alzoo tezamen met het salaris vast gesteld krachtens de betrekkeiyke verorde ningen als vaste bezoldiging moet worden beschouwd. De machtiging wordt verleend. Aankoop grond. B. er W. stellen voor, hen te machtigen van de wed. M. J. Pel voor de som van 1800 voor de gemeente aan te koopen de perceelen aan het Nieuwe Landje, nos. 3 en 3a, totaal groot 51 c_A. Verder vragen zy machtiging voor 1500 aan te koopen perceel Oranjeboomstraat 34 en van M. Baten voor 15Ó0 perceel Oranje- boomstr 83. De machtiging wordt verleend B. en W. stellen voor, te bekrachtigen den voor 60.000 gedanen aankoop der per ceelen „Het Haasje" en „Hof van Holland". De aankoop wordt bekrachtigd. WETHOUDER REINALDE stelt namens B. en W. voor, perceel Groote Markt 31 voor 30.000 te koopen, omdat dit een ge- hefel uitmaakt met de vorige perceelen. Aldus besloten. Verkoop grond B. en W. stellen voor, aan D. Appelboom voor 15 per M.2 te verkoopen 437 M2. grond, gelegen aan de Brakenburghstraat. Aldus besloten. Overneming grond. B en W. stellen voor, van Gebr. Van Rijswijk gratis over te nemen 2332 M2. grond, gelegen aan de Van Oosten de Bruynstraat, Irisstraat en Jasmynstraat. Aldus besloten. Huurgrond. B. en W. vragen machtiging, met den Staat der Nederlanden een overeenkomst aan te gaan. waarbij de gemeente voor f 2.50 per jaar grond huurt in voormalig Spaamdam. De machtiging wordt verleend. Ruiling grond. B. en W. stellen voor, met de N,V. P. E. G. E. M. eenige ruiling van grond, gelegen adn den Oudeweg, aan te gaan en bieden daartoe ter vaststelling aan een wyziging in de acte van erfpacht en in gebruik geving van grond ten Noorden van den Oudeweg. Aldus besloten. De Algemeene Politieverordening. Ili verband met enkele door Ged. Staten voorgestelde wijzigingen der verordening, bieden B. en W. opnieuw ter vaststelling aan de Algemeene Politieverordening. Aldus vastgesteld. De zitting duurt voort. Ongecorrigeerd). Concert Het fanfarecorps „Wilhelmina" gaf gisterenavond een openlucht-concert op het terrein aan den Duinlustparkweg. Zeer verdienstelijk bracht het de num- mers ten gehoore, vooral die, welke zij bin- Het laatste volksconcert der H. O. V. nenkort op het concours te Aasendelft moet Apex Electrische Waschmachines f 275.» Donderdag 28 Juni geeft de Haarlemsdfce Orkestvereeniging het laatste volksconcert in de Gemeentelijke Concertzaal, des avonds te kwart over acht, onder leiding van Ma. riiius Adam, 2en dirigent der H. O. V. De proef, om de Houtconcerten op Don. derdagavond in de maanden Mei en Juni in piae.ts van in den Hout. in de zral te doen plaats hebben, kan, gezien de weers gesteldheid, als geslaagd beschouwd worden, want geen enkelen avond was het weer van dien aard, dat men een zitje in de buiten lucht zou hebben verkozen boven de Con certzaal. De toeloop was zeer bevredigend en velen hebben hunne ingenomenheid bc tuigd met deze regeling van de besturen der gemeente en der H. O. V. De volgende avondconcerten zulleA vanaf de volgende week wederom geregeld in den Hout plaats hebben, hopende dat de natuur hare onontbeerlijke medewerking er niet aan zal onthouden. De heer Marinus Adam heefgedurende de waarneming van het dirigentschap steeds voor afwisseling gezorgd en ook het laatste programma biedt ruimschoots gelegenheid tot muzikaal genieten. Het vermeldt de volgende nummers: 1. Ouverture „De zwarte Domino," D. F. E. 4.uber (op verzoek). 2. Ballet uit de Opera „Prins Igor," A. Borodine. 3. Andante Cantabile uit het Kwartet D- dür, P. Schaikowsky. 4.a. Dans der Kwelgeesten, b. Dans der Luchtgeesten, c. Hongaarsche Marsch. Frag menten uit de „Vervloeking van Faust," H. Berlioz. 5. Inleiding 3de acte Dans der leerjongens (Optocht der Meesterzangers) uit de Opera „De Meesterzangers van Neurenberg," Ri chard Wagner. 6. Ouverture „Tannhauser," Richard Wagner. (Op verzoek). uitvoeren. Door het slechte weer was er slechts iqa- tige belangstelling. Te 's-Gravenhage is gisterennacht om streeks één uur op de Prinsegracht een 59- jarige vrouw overreden door een onbekend gebleven Indian met zijspan. De vrouw werd vry ernstig aan armen en beenen verwond en is naar het ziekenhuis vervoerd. Het bru tale was, dat de motor op het lihker ge deelte van den weg reed met gedoofde lich ten en niet stopte na het ongeluk, maar vol gas gaf. De toestand van de vrouw was gisteren morgen zóó, dat zij nog niet verhoord kon worden. Op de plaats van het ongeluk heeft dé politie een gebroken spiegel gevonden, die aan den motor behoorde. Bij de aanrijding is deze spiegel afgebroken. Gisteren zyn alle garages te Den Haag afgezocht, naar „een motor met gebroken spiegel," maar zonder resultaat. Dé hoofdbesturen van den Algemeene NederL Bond en van den Bond van han dels- en kantoorbedienden hadden gisteren een onderhoud met den heer Heg, direc teur van de nieuwe N. V. Van Gend en Loos. De directeur deelde den besturen mede, dat een pensioenregeling voor het personeel zal worden tot stand gebracht en dat, hoe wel de firma geen aansprakelykheid voor reeds doorgebrachte dienstjaren aanvaardt, zal worden nagegaan, hoever het met be hulp der door de oude firma Van Gend en Loos gestorte 130.000.— mogeiyk zal zyn om de reeds doorgemaakte dienstjaren als nog tot gelding te brengen. Tevens deelde de directeur mede, daté de bij de oude firma voor het administratief personeel be staande salarisregeling, ook bij de nieuwe firma van kracht blijft. Door een Bloemendaalschen agent van po litie werd op heeterdaad betrapt de 44-jarige G. W. C uit Haarlem, die in Bloemendaal aan de huizen liep te bedelen. Hedenmorgen werd hy ter beschikking gesteld van hen of ficier van justitie te Haarlem. Onlangs besloot de gemeenteraad tot den aankoop van een verplaatsbare muziektent, ten einde des zomers in diverse stadsbuur ten openbare concerten te laten geven door dilettant-muziekvereenigingen. De vraag werd gesteld of ook zangver- eenigingen niet, in aanmerking kunnen komen voor een beurt van optreden by deze concerten. B. en W. zegden toe hieromtrent Terug te bekomen by: Bureau van Politie, ;n overleg te treden met de Federatie van Smedestraat, band van regenjas; P. v. Wet ter, Zomerkade 163, kinderbril; Oliedam, Schalkwykerweg 27, doublé beursje; G. Oversteegen, Slaperdykweg 50. paarlen col lier met zilveren sluiting; J Jansen. Esch- dóornstraat 21, gebedenboekje in étui „Sur- sum Oorda"; «J. F. van Riet, Van 't Hof straat 111, paar leeren dameshandschoe nen; J. van Roode, Assendel verstraat 55, grijze heerenhandschoen; Geiaudle wyn- gaardschaat 30, paar dameshandschoenen, Eenkhoorn, Raaks 16, heerenhoed; Kennel „Fauna", Parklaan: grauwe herdrtshond, Muziekvereenigingen hier ter stede. De verplaatsbare muziektent voor ongeveer 60 man zal half Juli in gebruik kunnen worden genomen. Op verschillende pleinen in de volks buurten zullen concerten worden gegeven. Hiertoe wordt ook meegerekend het gebied' der voormalige gemeente Spaamdam, zoo dat wellicht heel spoedig de muziektent aan De Kolk, het bezoek der Haarlemsche ver- eenigingen zal ontvangen. Besloten werd nu ook dat, op verzoek van den Bond van Zangvereenigingen, de tent gebracht door De Haan. Anjelierstraat 8, 00}j zaj mogen worden gebruikt voor zang- geel hondje, gebracht door Ziere, Amster- uitvoeringen. De bedoeling is het, ieder mu- damstraat 51 grijze kat, gebracht door ziekconcert te laten afwisselen door eenige Jansen, Pieter Kiesstraat 23; Concierge nummers zang school Jacobsst-raat, gabardine jasje; G. I jjjj loting zal de beurt van optreden voor j Peper, Essenstraan 44 T. heerenrywlel; P. <je muzlek- en zangvereenigingen worden i Kos. Colensostraat 14, rozenkrans; v. Dok- vastgesteld, kumburg, Julianapark 32 rood, rywielbelas- tingmerk in étui; Directeur Postkantoor, ring met Yalesleutel en een zakmes; Van Deursen, Brouwersstraat 59, rijwlelbelas- tingmerk; E. Kensen, Van Loostraat 2, rij- wielbelastingmerk (huls); C. Verdam, Spaarnwouderstraat 4 rood. rywielbelas- tingmerk; C. Kenseh, KI Houtstraat 6f r., rijwielbelastihgmerk in étui; H. Schutterop, laurierstraat 6, rijwieibelnstirtgmerk; A. V. cL Haak, Vrouwehekstraat 22, rijwielbelas- tingmerk met klem. J. v Baaren, Sparren straat 10, sigarenkoker; B. Hagen, Konin ginneweg 38, sleutel; H. F. Kok, Oranje boomstraat 87. zware kinderschoen; C. v. BEVERWIJK R. K. Cöp. Tuindersver. Kennemerland" Prijsnoteerlng van 25 Juni Aardbeien per slof 1.101.60; Doppers 1820 p. pond; Peulen 1823 p. pond; Snyboonen 0.78 p. K.G.: Tulnboonen 0.18 p. K.G.; Spi nazie 4065 p. kist; Sla 30—65 p. kist; An- dy,viet7580 p. kist; Postelein 3545 p. kist; Rabarber 410 p. bos; Selderie 56 p. bos; Pieterselie 45 p. bos; Wortelen 1018 p. 1 bos; Asperge, dik wit 6076 p. bos; Asperge, dik blauw 4558 p. bos; Asperge, dun wit 2030 p bos; Bloemkool, le soort 1623 p. Wijngaarden. Celebesstraat 13, gymnastiek- s^> Bloemkool 2e soort 1014 p. St.; Kom- schoen; A.Spook. pynboemstraat 99, sleu- kommers 511 p. st. tel; G. Mak, Koningstraat 27 rood. tasch met schoolboeken; J de Goederen, Lange Boogaardstraat 34 rood, blauw lederen da- mestaschje met inhoud; W. Vogels. Oranje straat 150, zakmesch. Terug te bekomen by: Vermer, Lindenstr. 16, bril in étui; Leehman, Rozenhagenstraat 23, rolletje geld; C. Vander, Brouwerskade 63, collier met hanger; Bur. V. Politie, Sme destraat, grijze mantelceintuur; S. Terbrug- gen, Fabriciusstraat 35, stropdas; Bur. v. Politie, Smedestraat, bruin glacé heeren handschoen; J. Dikkenboom, Schotersingel 2, halskettinkje; Bur. v. Politie, Smedestr., bruine glacé handschoen; F. Korzelius, Gen. Bothastraat 73, paar glacé dameshandschoe nen: Bur. v. Politie, Smedestraat, moer; Ten Brinke, Gen. Joubertstraat 42, jongenspet; B'. v. d. Meulen, Eindenhoutstraat 10, vul-j pen; A. Houtman, Rijksstraatweg 269, por- temonnaie; J. Kramer, Riouwstraat 9, hon denpenning; Van Dyk, Pieter Maritszstraat 19, portemonnaie met rywielbeiastingmerk, enz.; Korynes, Merovingenstraat 31, pakje inhoudende badcostuum; Goosen, Oranje- boomstraat 84, parelsnoer; H. D. F. Rebel, Javastraat 67, pakje inhoudende jurk en zakdoeken; G. v. d. Steeg, Gen. Joubert straat 57, parapluie (tompouce)J. Weber, Sumatrastraat 18, zwarte damesportemon- naie; Bur. v. Politie, Smedestraat, rywielbe lastingmerk in étui en 2 rijwielen; P. Rijs- dijk. Lange Annastraat 121, rywielbelasting merk in étui; P. Ouwer, Eikenstraat 58, id. idem; D. J. Kroone, Rijksstraatweg 332, da- mesrywiel; J. Zwier, Alb. Thijmstraat 16, ry wielbelastingmerk in étui; J. Heers, Klaren- beekstraat 43, sierspeld; G. v. d Haak, Hee rensingel 31, sleutel; A. Rozenhart, Zomer kade 151, sleuteltjes aan ring; P. Cornelis- sen, Antoniestraat 81rd„ 2 kinderschortjes; C. Slot, Pres. Steijnstraat 95, kindertaschjé met inhoudW. Westendorp, Leidscheplein 32rood, zwart taschje met inhoud. Terug te bekomen by: Politiebureau, Sme destraat, bal; Sliggers, Hoogstraat 6, ceintuur Braomans, v. Ewijkweg Bloemendaal, cein tuur; Gemeentereiniging, Delistraat, duim stok; Maarschall, Garenkokersdade 2, gryze poes; Jutten, Nieuwe Landstr. 4, zwarte poes; Akersloot, Assendelverstr. 11, grijze poes; ge bracht naar de Kennel „Fauna"; Hoogen- bosch, Besoekistr. 35, kettinkje; v. d. Most v. Spijk Bosch en Bovenstraat 13, pet; v. OI- phen, Vredenhofstr. 3. pet; Koning, v. Oos ten de Bruynstraat 220, pakje haakwerk; De Graaf, Parkstraat 3, hondenpenning; Politie bureau, Smedestraat, portefeuille met pas, P. Zipp, lordensstraat 24, potlooden; v. Essen v. Oosten de Bruynstraat 206, rywielbelas tingmerk; Anthonissen, Lootsstraat 19, idem; Remmé, Slachthuisstraat 19, zw. rozenkrans in étui; v. d. Ham, Lange Begijnestr. 12, hee- renring; Looijen, Saenredamstraat 44, rybe- wijs; Woelinga, Kruisweg 20, splinterhouder; Lunenburg, Gen. Bothastr. 74, vliegende Hol lander (speelgoed)Jansen, Gr. Houtstr. 144 klndertaschje; Meerman, Spaarne 92, acte- tasch met brood; De Klerk, Floresstraat 92, autowiel met band. Ongeval De 10-jarige D. D. was Maan dagmiddag op de speelplaats der R. K. school aan 't spelen en kwam by het haasje- overspringen te vallen, waardoor hy zyn been brak. Met den Ziekenauto werd hy naar i kunnen wijnog nader mededeelen, dat thans het ..St. Antoniusziekenhuis" vervoerd, waar het been gezet werd. Voor den inhoud van deze rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk Geachte Redactie, Waar Uwe bespreking van onze Haarlem sche collecte, in uw blad van 8 Juni 1.1., en het verband, dat werd gelegd tusschen deze collecte en de eventueele zwendelarij van an deren by Pastoor Nieuwenhuis, daar deze wyze van bespreking voor ons blad de waar de had van een verdachtmaking tegenover ons, en in het algemeen ook als zoodanig is opgevat, zouden wy er prys op stellen, zoo spoedig mogelijl^in duideiyke termen in Uw blad de verklaring Uwer redactie te mogen lezen, dat zy geen oogenblik van meening is geweest, dat „Rechtuit" ook maar eenigszins is betrokken geweest in financieele onregel matigheden, als daarboven genoemd, en dat er ook geen enkel motief is, deze verdenking ten opzichte van „Rechtuit" te koesteren. Bij voorbaat beleefd dankend, DIRECTIE „RECHTUIT" Naschrift der Redactie: Er is in de bespre king van den propaganda-avond in ons num mer van 8 Juni niet aan een beschuldiging van „Rechtuit" gedacht. Alleen is wat hier betreft op de voorbereiding van den propa ganda-avond de aandacht- gevestigd. Onze wyze van bespreking had ook niet de waarde van een verdachtmaking van „Rechtuit" en ook is zy niet in het algemeen als zoodanig opgevat. In ó'e vergadering der Ned. Maatschappy voor Ny verheid en Handel hebben nog eenige bestuursverkiezingen plaats gehad. Aan de beurt van aftreding waren de hoofdbestuursl :n K. C. Honig Fzn., W. Berdenis van Berlekom, N. C. van Ginkel en C. T. Stork Dwz. De departementen Tiel, Enschedé en Den Haag hadden in het hoofdbestuur reed aangewezen de heeren J. J. Vermet, L. van Heek en C. J. A. Begeer. De vergadering koos als vierde lid den heer H. Smidt van Gelder te Bloemen daal. Besloten werd, d'at de 152ste algemeene vergadering zal plaats hebben te Leeuwar- t" *1. Bij acclamatie werd mr. Guepin herbe noemd tot voorzitter. Ook een tweede verdachte gearresteerd'' In aansluiting op het bericht van gisteren Het „P. C. W." bericht: De commissie voor de verkeerswegen van de Internationale Kamer van Koophandel te Parys heeft onder voorzitterschap van Senator Crespi. den leider van den wegen- dienst in Italië, een vergadering gehouden, waar op voorstel van den heer André Ci troen besloten werd, een enquete over de geheele wereld te doen houden betreffende de belasting van het verkeer op den weg en alle lasten die rechtstreeks of zydelings óp het automobielverkeer drukken, voorts omtrent de gelden welke ten behoeve van de verbetering van het wegennet zyn be schikbaar gesteld voor en na de komst van de automobiel, omtrent de verschillende methoden van wegenbeheer en omtrent de plannen tot modernen wegenaanleg. Deze enquete zal gelijktydig in 24 ver schillende landen geschieden en het rap port, dat zal worden aangeboden aan het bestuur van de Internationale Kamer van Koophandel en aan 't aanstaande Congres van die Kamer, dat in Juli 1929 te Amster dam zal worden gehouden, zal, naar men hoopt, lelden tot grooter uniformiteit in het wegenbeheer en de verkeerspolitiek over de geheele wereld. Een sub-commissie, samengesteld uit vertegenwoordigers van de onderscheidene transportmiddelen en van de weggebruikers, is benoemd teneinde de beste methoden te bestudeeren van samenwerkihg tusschen dè spoorwegen, het automobieltransportbedrüf en de commercieele luchtvaart. De Internationale Kamer van Koophan del zal omtrent dit onderwerp een rapport, uitbrengen, dat zal worden behandeld óp het van 25 tot 29 September a.s. té Rome, onder presidium van Senator Crespi te houden Internationale Automobiel-Congres. MEDEGEDEELD DOOR WOENSDAG 27 JUNI. Middenkoersen van gisteren Heden opening 9% Nederland 1919 67:. Nederland 1918 W Nederl. 1917 9% N.-Indtë 1923 D 4H N.Ind 1926 B Banken. Koloniale Bank Indisèhe Bank Cert. Handel My. Resc. Dito Industrieën. Marg. Unie NederL Kunstzijde Maecubee Holl Kunstzijde Oude Philips Nieuwe Philips Industr. Buitenlan Anaconda O. B. Steel Snia Viscosa Gew. Peruvian Randelsondern. Comp.comm. du Liège Mijnbouw. Boeton Mijnbouw Redjang Lebong Petroleum. Dortsche Petr. Geconsolideerde Kon Olie Perlak Rubber. A'dam Rubber Del) Batavia Rub Java Rubber Serbadjadi Silau V. 1. C. O. Allied Intercontin Rubber Scheepvaart. HoU. Amerika Lijn dito Gem Eigend Kon Ned. Stoomb Kon Paketvaart My Nederland Rotterd Lloyd Scheepvaart-Unie Marine comm. Marine pref Suiker. H. V. A Java Cultuur Poerworedjo Vorstenlanden Actions Idem Tabak. Dell Batavia Oude Dell Oostkust Senembab Intrekking rijbewijs Bij vnnis van het kantongerecht te Terborg d.d. 5 Juni 1928 is aan K. Daanen, te Santpoort, wegens overtreding van artikel 22 der Motor- en de tweede verdachte van verschillende Gooische Inbraken, n.l. de Hilversumsche IJzerconstructeur C. J. v. Wegen, door de Soester politie ls aangehouden. Hy is ter beschikking van de Justitie ge steld en ingesloten in het Huit van Bewa ring te Utrecht. Spoorwegen. Southern RaQs Union Pacific Wabash 10li I02| lOOj 101 98% 243% 176 173% 174J 32% <j 44| 52 246 199? 472-6 212-3 212 750 1 740 134 b 168 135 b 394 I 205 1 414 84? 224? 146 180 97 122 60 38J 692 b 109 b 166 b 144 b

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 2