De Binnenhaven te Scheveningen - De kersencampag ne in de Betuwe 1 DONDERDAG 28 JUNI 1928 Passagierschip op zee gezonken. Het passagierschip „Amerika" zonk aan den oever van het „Lake Superior", waar zóó veel schepen ten onder gaan, dat het daar in den volksmond reeds „Kerkhof" genoemd wordt. Het schip zonk zóó langzaam, dat alle passagiers zich bjjtjjds in de reddingsbooten konden begeven. Het zinkende schip. In het waaggebouw te Amsterdam is een tentoonstelling geopend voor de Joodsche Wetenschap in Nederland, betreffende voorwerpen en geschriften uit den Franschen tijd 1795-1814. Portret van M. S. Asser (1754-1826) begonnen als koffiemakelaar, werd hij later onder invloed van Bronet rechtsgeleerde. Zaterdagavond 23 dezer heeft er een felle brand te Oirschot gewoed. De brand ontstond in de garage van den Heer N. Verhoeven en sloeg over naar de woning van den Heer Verhoeven en het woonhuis van den winkelier Latour, welke alle een prooi der vlammen werden. In opdracht van het Italiaansche luchtvaart-ministerie zijn Vrijdag j.I. drie opvouwbare booten van gummi aan de hulpexpeditie voor de achtergebleven gezellen van Nobile medegegeven. Men is van plan deze gummi-booten boven het kamp van de mannen naar beneden te werpen. Een der gummi-booten wordt op de Spree beproefd. De catastrophe van de Jamtland-Expresse. De geheel versplinterde eerste wagen van den in de nabijheid van Bollnas verongelukten Expresse-trein, welke met een locomotief in botsing kwam. In het z.g. Molenbosch en Holscherbosch onder de gemeente Vaals zijn onlangs onder leiding van Prof. Liese uit Aken eenige voor-historische grafheuvels blootgelegd. Een kijkje op een der heuvels. Te Wassenaar is de villa „Schouwenhoek" geheel uitgebrand. Van den kost' baren inboedel kon zoo goed als niet gered worden. De kersen-eampagne in de Betuwe is weer in vollen gang. Hier boven een klein kersen-boertje uit Resteren bij zjjn voorraad. De boom van de „treurige nacht". Deze boom is nog een getuige van de bloedige verovering van Mexico door den veroveraar Cortés. Volgens de overlevering zou de koene avonturier in den nacht van 30 Juni op 1 Juli 1520, onder dezen boom het verraad van een zijner onderhoorigen vernomen hebben. Boven: In den aanleg van de 2e Schevenlngsche binnenhaven begint reeds meer teekening te komen. Een overzicht van den stand der werkzaamheden. Links en rechts ziet men de kademuren. Onder: Waar eens de loggers zullen gemeerd liggen, werden de meermasten In bet midden der haven aangebracht. Een gedenkteeken van zijn ras. Gelijk een uit steen gehouwen monument van zijn uitstervend volk, rust deze prachtige figuur van den in de verte schouwenden Indiaan, op de verweerde rotsen. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 5