STADSNIEUWS KENNEMERLAND UIT DEN OMTREK Verkeersongevallen DERDE BLAD NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT VRIJDAG 6 JULI 1928 BLADZIJDE 3 DE HUREN VAN WONINGEN Bijdrage in het tekort op de exploitatie Het Kopje als examen-zaal Slechte trottoirs in het van Heemstede geannexeerde gebied De Schooltandartsendienst Gemeentezaken Middelbare Technische School te Haarlem R. K. Metaalbewerkersbond Onbestelbare poststukken Bijkantoor van de N. Haarl. Courant voor Kennemerland BREESTRAAT 121 - BEVERWIJK - Tel. 2213 Staat van besommingen Marktbericht Rijksvischafslag SANTPOORT VELSEN IJMUIDEN BEVERWIJK. CASTRICUM OVERVEEN BLOEMENDAAL. HEEMSTEDE ZANDVOORT HAARLEMMERMEER VAN ONZE RECHTBANK 18 Mei 1927, deelden B. en W. den Raad mede, dat, hoewel de bevoegdheid tot Jiet goedkeuren van de huurprijzen voor de bij besluit van 15 Juli 1925, toegekende voor schotten gebouwde woningen, aan B. en W. is toegekend, zij meenden, dat ingevolge de teozegging, gedaan in hun voorstel tot laatstgenoemd besluit, de goedkeuring der huurprijzen nij net voor de eerste maal betrekken der woningen aai den Rara moest word enovergelaten. Weldra zullen de 47 woningen van de R.-K. Coop. Woningbouwvereeniging ,.St. Jozef" in exploitatie kunnen worden ge bracht. Derhalve stellen B. en \V. thans voor goed te keuren, dat de wekelljksche huurprijzen voor die woningen als volgt wordt bepaald: voor de 45 ééngezinswoningen op 5.25 per woning, en voor de twee winkelwoningen op 10 per woning. Met deze huurprijzen zal het tekort op de exploitatie pl.m. 9.75.per jaar bedragen. In verband hiermede stellen zij voor, aan genoemde vereeniging een jaarlijksche bij drage uit de gemeentekas te verleenen tot ten hoogste 975. Zooals bekend is heeft de minderheid van B. en W. bezwaar tegen het voortgaan met toekennen van bijdragen in het tekort op de exploitatie van woningen. Bovendien hebben Gedeputeerde Staten medegedeeld, dat zij het niet juist achten, dat thans nog woningen worden gebouwd. waarvan de bouwkosten zóó hoog zijn, dat een sluitende exploitatie-rekening slechts door een ge meentelijke bijdrage kan worden verkregen en dat zij vertrouwen, dat in de toekomst geen besluiten tot het verleenen van een jaarlijksche bijdrage in het tekort op de exploitatie van dergelijke woningen zullen worden genomen. Hierop hebben B. en W. geantwoord, dat het billijk is voor dit geval, alsmede voor het in aanbouw zijnde complex van de Woningstichting „Luctor et Emergo", als nog een uitzondering te maken, aangezien deze bouwwerken een uitvloeisel zijn van hetzelfde raadsbesluit, waarbij voorschotten zijn verleend voor den bouw der woningen, tot dekking van welker exploitatie reeds bijdragen zijn toegekend. Bedoelde minderheid heeft om reden te gen dit voorstel geen bezwaar, doch blijft van meening, dat het toekennen van bij dragen niet meer mag voorkomen. Naar aanleiding van een in de Raadsver gadering van 12 October 1927 door den heer De Breuk gemaakte opmerking, dat de toestand van de trottoirs in het aan Haarlem toegevoegde gebied van Heemstede niet zoodanig is, dat daarvoor, ter verbete ring, een buitengewone uitgave van 10.000.— noodig is, hebben B. en W. nog maals besloten tot terugneming van hun voorstel inzake beschikbaarstelling van ge meld bedrag. Door bewoners van perceelen in het hier- voorbedoeld gebied wordt evenwel opnieuw geklaagd over den slechten toestand van de betrokken trottoirs. Aan de klachten van belanghebbenden welke, haar de meening van B. en W. ge grond zijn kan eerst worden tegemoet gekomen,, wanneer het voor de verbetering van bedoelde trottoirs geraamde bedrag van 10.000,te onzer beschikking wordt ge steld. B. en W. meenen den Raad opnieuw te moeten voorstellen gemeld bedrag beschik baar te stellen. Vroeger deelden B. en W. den raad mede, dat de meerdere arbeid, welke ten. gevolge van de grenswijziging vanwege den schooltandartsendienst moet worden ver richt. kon geschieden door aan een der school tandartsen ook gedurende de mid- dagschooltijden arbeid op te dragen. In verband daarmede werd de belooning voor dieze functie gesteld op 3000.tot 3700.—. Hoewel B. en W. er aanvankelijk op re. kenden, dat een der schooltandavtsen tot het verrichten van dien arbeid bereid zou zijn, bleek later, dat geen der beide func tionarissen daartoe bereid was. In verband daarmede hebben zij sollici tanten opgeroepen voor de betrekking van schooltandarts, om dienst te doen op Maan dag, Dinsdag, Donderdag en Vrijdag van twee tot vier uur. De Jaarwedde voor den te benoemen functionaris zou, in verhou. ding tot het salaris der in dienst zijnde schooltandartsen, naar htm meening die nen te worden gesteld op 1400.—. Daar op de begrooting voor 1928 geen gelden voor den te benoemen ambtenaar Zijn uitgetrokken, zal, in verband met het tijdstip van indiensttreding, alsnog een oe- drag van 475 beschikbaar moeten wor den gesteld. B. en W. stellen voor, de binnenplaats van de nieuwe H.B.S. aan het Bantpoorterplein te betegelen in plaats van te begrinden, zooals oorspronkelijk de bedoeling was. De hoogere kosten daarvan zullen 1750 be dragen, welke waarschijnlijk bestreden zul len kunnen worden uit het res tan, van da op andere posten voor den bouw der school gevoteerde gelden. B. en W. stellen voor, in verband met de vergrooting der speelplaats van de scho len 34 en 38, grond uit het Gemeentelijk Grondbedrijf terug te nemen en kun voor de uitvoering der noodige werkzaamheden een crediet van 27.850 te verhenen. B. en W. vragen een crediet van ƒ600.aan voor den bouw "'an een transformatorgebouwtje op den hoek Rijksstraatweg—Zaanenlaan. B. en W. stellen voor, het bestuur der St. Theresiaschool de noodig; mede werking te verleenen voor de aanschaffing van nieuwe banken. B. en W. stellen voor, tot tijdelijk leeraar in de Fransche taal aan het Ge meentelijk Lyceum te benoemen A. Dozy, te Amsterdam. Auto-examens. Geen interessanter examen dan een auto examen, vooral omdat het in niets gelijkt op een gewoon examen. De examen-localiteit is kilometers lang en breed, of nog grooter, zoo groot als het den heeren examinatoren goed dunkt en voor buitenstaanders heeft het den schijn of de candidaten een pleizie- rig autoritje maken, waarbij zij een beetje met de rem en de versnelling spelen. Na wat men gelezen heeft over de eerste examens voor het rijvaardigheidsbewijs zou men ver wachten, dat er veel amusants te beleven valt bij 'n dergelijk examen door de vreemd soortige capriolen welke de candidaten in hun zenuwachtigheid met den auto uitvoe ren, maar bij het examen, dat gisteren in Bloemendaal werd afgenomen, werden zij die dit verwachtten, teleurgesteld. Het ging alles heel gewoon, heql kundig en heel er varen. Het examen was de eind-prestatie van i den auto-cursus, welke door de Ambachts school voor particulieren, chauffeurs e. d. is gegeven. De cursus, waarover wij inder tijd uitvoerig hebben geschreven, omvatte practlsch en theoretisch onderwijs, dus les in rijden, kennis van den motor, den bouw van het chassis, de electrische installatie, monteeren en demonteeren van den motor, enz. De rijlessen werden gegeven ln daar voor expresselijk ingerichte auto's. Het exa men werd afgenomen door de docenten van den cursus, en in tegenwoordigheid van den directeur der Ambachtsschool, den voorzitter van de Centrale Commissie voor autobe stuurders en enkele belangstellenden. Bloemendaal met zijn vele breede, boch- tenrijke wegen en heuvelachtig terrein, was een ideaal examenveld. De start had plaats ln een der lanen van het Kinheimpark. Langs den Bloem endaalscheweg moesten de candidaten door de Mollaan naar het Bloe- mendaalsche bosch rijden en vandaar langs Zomerzorg naar den Hoogen Duin en Daal- scheweg. Want natuurlijk moest het Kopje bestegen worden. Op den klimmenden weg was prachtige gelegenheid om scherpe boch ten te laten nemen, om te laten overscha kelen, te laten stoppen, remmen en op de helling te starten. Voor zoover wij de can didaten zagen, deden zij den cursus geen oneer aan. De verschillende manoeuvres werden vakkundig uitgevoerd; slechts het starten ging met een schok gepaard, maar dat lag, volgens de verklaring van den exa minandus, aan den motor. Bij een scherpe bocht op den hoogen Duin en Daalscheweg toonde een candidaat zijn vaardigheid door op het nippertje een aanrijding te ontwij ken en op den drukken Bloemendaalsche- weg wisten de proefrijdende chauffeurs zich zelf en de andere inzittenden eveneens voor ongelukken te vrijwaren. Gevaar bestond er trouwens ln het geheel niet, want de leer- auto's, waarmede het examen werd afge legd, bezitten een dubbel stel pedalen, zoo als wij vroeger hebben medegedeeld, zoodat de leeraar elke beweging kan controleeren en, zoo noodig, kan ingrijpen. In het Bloemendaalsche bosch moesten de candidaten om den boom rijden bij het kruispunt van de Mollaan, vooruit en achteruit, en in het Kinheimpark bij het nieuwe gebouw van het Prov. Waterleiding bedrijf kregen zt) gelegenheid hun vaardig heid in het keeren te toonen, en ten slotte moest de auto weer netjes naar het begin punt worden gebracht. Over het algemeen was van zenuwachtig heid niet veel te bespeuren, zooals ook de gewone tragi-komische examengebeurtenis jes achterwege bleven. De candidaten wil den blijkbaar toonen dat zenuwachtige automobilisten een gevaar op den weg zijn. Aan de uitreiking der diploma's in de dürceteurskamer der Ambachtsschool was een officieel tintje gegeven. De heer P. J. v. Voorst Vader, voorzitter van de vereent ging voor Nijverheidsonderwijs hield er een toespraak om den heer A. L. Hengeveld, van wien het initiatief voor den cursus is uitgegaan, en de leeraren, de heer D. J Blad, D. J. v. Hensbergen en B. Meving voor hun werk te bedanken, en voor de per soonlijke opoffering welke zij zich voor het welslagen hebben getroost. De vereenig'ng voor Nijverheidsonderwijs voelt daarvoor erkentelijkheid voor de examinatoren en de belangstellenden. Spr. feliciteerde de cur sisten die het diploma behaald hadden, en hoopte dat zij er in hun leven veel pleizler van zouden ondervinden. De heer L. v. Essen, voorzitter der Oen trale Commissie voor autobestuurders was van oordeel dat Bloemendaal prachtig ter rein bezat voor een rij-examen. Het suc-es van den cursus spreekt duidelijk uit zijn mededeeling, dat zeven van de cursisten in aanmerking kwamen voor het z.g. groot diploma, dat tot dusver in Nederland nog slechts door zestien autorijders is behaald. Wie dit zijn zullen de gelukkigen later vernemen. De eer van het initiatief der cursus komt feitelijk toe aan Ingenieur Voorst Vader en bet bestuur van de vereeniging voor Nij verheidsonderwijs, zooals de heer Henge- v'eld, directeur der Ambachtschool zeide. Daarvoor is een woord van dank niet mis plaatst. Het groote succes van den cursus is te danken aan de groots toewijding van de leeraren en aan den grooten ijver en de ambitie der cursisten. In tegenstelling met andere cursussen is het verzuim zeer gering geweest en bleef beperkt tot nood zakelijke gevallen. Verschillende cursisten hebben vrijen tijd, zelfs geld en andere be zigheden gevormd om alle leasen te kunnen volgen. Daarom is het geen wonder dat er succes is behaald. Dat zeide ook de heer W. Koudstaal, die een toespraak hield namens de cursisten. "Wie den cursus bijwoonde, kon reeds ha1- verwege constateeren dat succes moest vol gen. Verschillende factoren werkten daartoe mede, n.l. het materiaal, de goede organisa tie van den cursus, de toewijding en goede lessen van de leeraren en het meeleven van allen met den cursus. Op humoristische wijze schetste de heer Koudstaal welke moeilijkheden vooral bij de theoretische les sen overwonnen moesten worden. De leera ren hebben echter resultaat van hun lessen gezien en bij het theoretisch en practisch examen bleken twintig van de 23 cursisten volkomen aan de eischon te voldoen. Dat succes mag genoemd 'worden. Er heersehte een kameraadschappelijke geest tusschen docenten en cursisten; gebleken is, dat met dezen cursus, die een proefneming was, de goede weg is ingeslagen. De cursisten wil den niet met woorden alleen, doch ook met een stoffelijk blijk van hun waardeering ge tuigen, en boden daarom aan den directeur en de leeraren, de heeren D. J. Blad, B. Kleizing en D, J. v. Hensberge, 'n souvenir aan van dezen eersten auto-cursus. De cur sisten hoopten dat de leeraren even aange name herinneringen aan dezen cursus zou den behouden als zij zelf. Met een dankwoord van den heer Henge veld voor de waardeerende toespraken en de aangeboden huldeblijken, werd de bij eenkomst gesloten. Het groot-diploma, waarover boven is ge sproken, wordt uitgereikt door de Centrale Commissie voor Autobestuurders. Deze commissie is gevormd door den A. N. W. B„ K. N. A. C. en Bond v. Bedrijfsauto-houders, op initiatief van den minister. Zij neemt examens af en verstrekt het groot-diploma om absoluut goede en vakkundige chauf feurs te verkrijgen. Zooals boven gezegd zijn er thans 16 bezitters van dit groot-diplo ma en hebben 7 deelnemers van dezen auto-cursus het nu behaald. De practische examens van den auto-cur sus der Ambachtsschool waren voorafge gaan door een mondeling examen van de theoretische vakken. Overgangsresultaten Afdeeling Bouwkunde. Bevorderd van het eerste tot het tweede studiejaar: J. J. Brugman; G. H. H. van Groeningen; L. van Halm; H. de Rijk, allen te Amster dam; P. Rosenhart, Haarlem. Herexamen 1; niet bevorderd 1. Bevorderd van het tweede studiejaar tot het practische leerjaar: G. L. Bothof, Haarlem; D. C. Bus, Wor- merveer; A. Elzas, Alkmaar; N. de Haas, Haarlem; G. J. F. Hamel, Bentveld; MeJ. J. Keegstra, Amsterdam; F. Meyers, Lelden; J. B. Mohrmann, C. B. Oorthuys, G. J. M. Sarlemijn, Amsterdam; H. J. M. van der Schaar, Heemstede; J. Sluiter, Aerdenhout, H. Stapel, Amsterdam; J. C. Swen, Aerden hout; P. C. Veer, Aalsmeer. Herexamen 1; niet bevorderd 1. Bevorderd van het tweede studiejaar tot het practische leerjaar: N. P. Tweehuysen, Haarlem; C. J. Uit de Bos, Ned. Oost-Indië; A. van Weizen, Lei den. Bevorderd van het practische leerjaar tot het laatste studiejaar: A. Antonijsen, Beverwijk; B. E. W. van Benneltom, Heemstede; F. Drijver, Th. W. Hölsken, Haarlem; A. J. Rubenkamp, C. F. Ruyter, Amsterdam; C. Th. Steffelaar, Haar lem. Afdeeling weg- en waterbouwkunde. Bevorderd van het eerste tot het tweede studiejaar: J. D. G. Blankenstein, Amsterdam; J. B. Brittijn, Winterswijk; J. Bungener, Uitgeest; C. Burger, Wijdenes; B. Daalder, Alkmaar; J. Helder, Warmenhuizen; P. Holthuis, Am sterdam; D. H. Langenbach, 's-Gravenhage; P. A. de Lijster, Haarlem; R. van de Pol, F. H. Preyer, Alkmaar; C. W. Schaling, Am sterdam; S. Siegers, Alkmaar. Herexamen 3, niet bevorderd 2. Bevorderd van het tweede studiejaar tot het practische leerjaar: R, A. M. v. d. Aardweg, Haarlem: A. Ad- dicks, J. Artz, Haarlem; C. Boelhouwer, Vogelenzang; J. Brandon, J. Buitlnk, H. J. Duisenberg, A. J. M. van Eyle, Amsterdam; K. Flipse, Colijnsplaat; J. H. Hageman, Am sterdam; G. Hekket en R. H. van der Hulst, Haarlem; B. K. Huysmans, Leiden; W. Jur- riëns, Brummen; J. P. P. Kloppers, Haarlem; L. J. Lambers, Lelden; J. G. Lebbing en R. Marsman, Haarlem; B. Meenhorst, Amster dam; R. J. A, Nagel, Ned. Oost-Indië; J. J. Oldenburg, Bergen (N.-H.); J. Plas, Edam; C. Smits, Haarlem; J. C. Visser, Hoogerheide (N.-B.); T. D. Zijlstra, Haarlem. Herexamen 1. Bevorderd van het tweede tot het laatste studiejaar: G. Smit, Amsterdam. 1 Bevorderd van het practisch leerjaar naar net laatste studiejaar: R. Duinker, Helder; M. K. Fehres, Haar lem; P. de Hen, Leiderdorp; W. Metz, Haar lem; G. W. Morsink, Rotterdam; J. van Ooyen en J. G. TJemeyer, Haarlem; E. J. Vleeschdraager, Amsterdam. Afdeeling Werktuigbouwkunde. Bevorderd van het eerste tot het tweede studiejaar: F. Bakker, Alkmaar; H. M. Bakker, Stom- netoren; J. L. van den Berg, Scheveningen; J. D. Boerkoel, Delft; J. C. Born, Haarlem; E. Bouwmeester, Bloemendaal; G. J. David son, Haarlem; J. Hardonk, Deventer; J. P. J. M. Hollants. Leiden; M. H. Htibner, 's-Gravenhage; H. F. de Jonge, H. C. Keyser en G. Kooiman, Haarlem; G. P. W. Koop man, Alkmaar; L. A. de Lange, Leiden; B. M. Lindner, Haarlem: C. J. Ferre, Delft; G. Sillakua, Haarlem; W. L. Vervest, Eindhoven; J. Veth, Zandvoort; W. Wisman, Santpoort; W. J. v. d. Werff en W. J. Wyrdeman, •s-Gravenhage; A, H. Zijl, Appingedam. Niet bevorderd 12. Bevorderd van het tweede studiejaar tot het practische leerjaar: C. J. Aardse, 's-Gravenhage; M. P. Baken, Bergen op Zoom; J. Bennema, Harderwijk; C. J. van den Broek en W. T. Derksema, Haarlem; R. Everwijn, Lochem; R. Fehres en H. C. Heineke, Haarlem; J. N. Hessling, 's-Gravenhage; Ch. E. Hoeke en V. L. Hoeke, Overveen; B. J. A. Hoitingh, 's-Gravenhage; S. Jager, Heemstede; J. Janssen, 's-Oraven- hage; S. Ph. de Jongh, Leiden; J A B Krebe, Weenen; G. J. H. Langendiik, Bever wijk; C. L. R. Loven, Rijskijk (Z.-H.); P. Margadant, Bergen op Zoom; G. J. Muuse, Nederl. Oost-Indië; L. A. van Opzeeland, Haarlem; A. Pomes en S. J. Slotboom 's-Gravenhage; A. J. Spek, Boskoop; S. Splinter, 's-Gravenhage; J. Th. Zwart, Alk maar. Herexamen 7, niet bevorderd I. Bevorderd van het tweede tot het laatste studiejaar: A. M. F. Meertens, Ned. Oost-Indië; N. A. B. F. Pels, Alkmaar; F. J. Potman Jr., Hen gelo (O.); L. Renaud, Zuid-Scharwoude; J. van de Wetering, Rotterdam. Herexamen 1, niet bevorderd 1. Bevorderd van het practische leerjaar tot het laatste studiejaar: H. van den Boom, Noordwijk aan Zee; A. A. G. I. Borst, Haarlem; J. Bosman, Does burg; F, J. j. Feirabend, Aerdenhout; J. H. Franken, Renesse; J. G. de Gorter, 's-Gra venhage; C. L. Gosen, Zandvoort; O. He- man, Warmenhuizen; W. A. Baron van Ittersum, Beverwijk; B. W. F. R. Jonker, Santpoort; N. A. Kaldenbach, Haarlem; C. Chr. Lantzius, Heemstede; R. o. van Ma nen, Bloemendaal; J. w. Niermans, Haar lem; W. B. Perquin, Leiden; J. W. A. Pte- ters, Bloemendaal; H. van Rootselaar, Kla- renbeek (Geld.); P. C. Rus, J. O. Swavlng Dijkstra, E. F. J. Sweerts, Haarlem; G. Ter- wogt, 's-Gravenhage; R. Venema en H. K. Volbeda, Haarlem. Afdeeling Electrotechniek. Bevorderd van het eerste tot het tweede studiejaar: J. Th. Brouwer en H. A. van Dijk, Haar lem; J. Engelman, 's-Gravenhage; G. J. M. Govers, Haarlem; K. de Haan, Velsen; J. Luyten, Haarlem; J. Meyling, Bloemendaal; J. P. Posthuma, Nijmegen; A. P. Riem-Vis, 's-Gravenhage; H. van Rlessen, Bloemen daal; E. Ruys, Ned. Oost-Indië; N. G. Sip- man, Alkmaar; H. H. de Wal en P. Wielart, Haarlem. Herexamen 1; niet bevorderd 5. Bevorderd van het tweede studiejaar tot het practische leerjaar: E. Beek, Heemstede; H. Hesselingen, Oost- zaan; H. Hoogeboom, Heemstede; J. Kuin, Haarlem; O. J. Leendertz, Bantpoort; J. H. Meeles, Deventer: G. Termeulen, Haarlem; A. M. C. Moerman en Ch. Phielix, 's-Graven hage; W. M. Schaaper, Beverwijk; J. Wackie Eyvsten, Nijmegen; H. W. van Walen, Haar lem. Herexamen 1, niet bevorderd 1. Geplaatst van het practische leerjaar in het tweede studiejaar: Th. A. Ruys, Ned. Oost-Indië. Bevorderd ve.n het tweede tot het laatste studiejaar: J. Faber, Haarlem. Herexamen 1. Bevorderd van het practische leerjaar tot het laatste studiejaar: Ch. L. van Berkel, Santpoort; C. Bier, Haarlem; C. Boot, Lochem; H. Broekhoff, Ned. Oost-Indië; Th. G. Brouwer, 's-Gra venhage; S. M. Joustra, Leiden; A. J. Lode- weegs, Bentveld; N. Lofvers en J. K. van Meerem, Haarlem; W. H. L. Oosterkamp, Almen (Geld.)H. J. W. Oudewaal, Voor burg, (Z.-H.); L. F. Schöler, Beverwijk; J. H. Schuilinga en G. van Spankeren, Haarlem; G. M. A. Swüste, 's-Gravenhage; W. R. V. Weyers, Brummen; J. Wlnthouwer, Heem stede; P. J. de Wit, Haarlem: A. Worisek, 's-Gravenhage. Nog onbeslist 1. Afdeeling Scheepsbouwkunde. Bevorderd van het eerste tot het tweede studiejaar; C. Crinwis, Velsen; W. F. L. Stamer, Haar lem. Bevorderd van het tweede studiejaar tot het practische leerjaar: A. J. Brander, Amsterdam; H. F. Groene- veld, Haarlem; H. W. Groeneveld, Amster dam; J. B. K. Slebe en N. H. van Steen- wijk, Haarlem; A. D. Visser, Beverwijk. Bevorderd van het practische leerjaar tot het laatste studiejaar; C. H. Meeuwisse, 's-Gravenhage; A. O. Melchior, Amsterdam; H. Sanders, Ned. Oost-Indië. Totaal bevorderd 211 leerlingen. Herexamen of nog onbeslist 18; niet bevorderd 30. De uitslag van het eindexamen is 17 Juli e.k. bekend: er zijn 81 eind-examinandi. Zondag a s. zal een excursie plaats hebben naar de waterleiding te Leiduin. Vooral de j'eugd wordt voor deze excursie verwacht, daar zij vooratl voor haar wordt gehouden. In Vogelenzang—Bennebroek sluit de afd. IJmuiden zich aan. Lijst van onbestelbare of door den ge adresseerde geweigerde brieven en brief kaarten, waarvan de afzenders onbekend Zijn. Terugontvangen in de tweede helft van de maand Juni 1928. Binnenlandsche brieven Bureau Haagsche post, 's Gravenhage; Mevr. Breemen Aerdenhout; Eldert Bron, Haarlem; Mevr. Bakker, Haarlem; Mej. Brand, Zandvoort; Bureau de Courant het Nieuws v. d. Dag J. v. d. Baum, Haarlem Jongej. Betsy Bruin, Scheveningen; Mej. L. Berendes, Huisduinen b. Helder; N..V. Bouw- en Handel Mij. „Gedio", Amster- d?th; Jonkh, H. van Doornik, Amsterdam; Willi van Dorp, Utrecht; Mevr. K. T. Dietz, Haarlem Dir. Haagsche Coöp. Dinervereen. s Gravenhage; P. Etmans, Amsterdam; Geneesheer-Directeur Rijkskrankzinnigen gesticht, Eindhoven; B. Hendriks, Haarlem; Mej. J. van Koyck, Haarlem N.; Mej. Kok, IJmuiden (Oost); Mej. P. Kievit, Haarlem; Mej. v. Leuven, Stad; Mevr. Lommen, Haarlem; J. Lenaarts, Haarlem; W. van Leuwen, IJmuiden; P. J. Meirnors, Veur; F- Z. F. Mulder, Haarlem; Mej. L. Nevens, Bloemendaal; Post, Soestdijk; Firma van Heiten en Petrie, Mej. Elsje Prins, Haar lem; Stads-Editie D. 23835, Haarlem; Jongej. B. Slinger, Sloterdijk; Mej. A. van Steen, Eewijksluis; Wed. P. van Sloten, Alg. Assurantiekantoor, alhier; Mej. Sernet, Bloe mendaal; Mevr. Schultz, Haarlem; Mevr. Seeg, Haarlem; Mej. H. Schmidt, Haarlem; De Telegraaf, Amsterdam; H. Verbeek, Haarlem; Mej. de Vries, Rotterdam; Dr. J. W. Wessels, Overschild; B. v. d. Wesering, Amersfoort; Mej. M. van Zuilen, Hilver sum; No. 9109 Bureau van dit blad, F. F. Bijkantoor Schuttevaer, Rotterdam. Binnenlandsche briefkaarten. Firma v. d. Assum, Dongen; Mej. M. Bos-de Rooy, Amsterdam; C. A. Blom, Amsterdam; Heer en Mevr. Blijdenstein, Hilversum; Jopie van Essen, Haarlem; Mej. Th. Fuchs, Haarlem; H. Gelein, Amsterdam; Germans, den Haag; M. C. Grondhout, Rotterdam; C. van Huizen, alhier; S. D. Hardsteen, Amsterdam; W. J, Kales, Am sterdam; fam. de Lange, Amsterdam; Jongeb. J. A. Lok, Haarlem; Mej. A. Michels, Am sterdam; Mej. Friederichs, alhier; Heer en Mevr. Maltha, Nijmegen; Mevr. Everwijn- van Voort van Beest, Hattem; Mej. B. Pop- peldorf, Amsterdam; Mevr. G. Plam, Am sterdam; Mej. T. de RoverBergeyk. fam. Schindel, Amsterdam; N. W. Summels, Amsterdam; A. Stassen, Mevr. C. Smit- Kraan, Groesbeek; Schnellenberg, Haarlem; P. Tegelaar, Haarlem; Mevr. J. de Vrijer, Amsterdam; Wagenaar, Ouderkerk; Jan Willemse. Amsterdam. Buitenlandsche brieven G. Alders, Stettin; Frl. A. de Clercq van Weel, München; Miss E. Deakin, Leices- ter; J. B. 76, Liège; Mr. Joseph Jones, Cuba; J. Limtz, Stettin; Frau Moltzer-Krohn, Eisenach; J. A. Smel Esq., Chadwell Heath Essex; F. Storm, Fort de Kock Sumatra; idem idem, idem; Mad. Linette Tobias, S. Paolo; Mej. J. Verdonk, Tandjoeng; idem idem, idem. Buitenlandsche briefkaarten T. J. Bekkering, Luxembourg; Dr. J. A. Heymann, Hamburg; Frau Arnold Israels, Weenen; Fraulein Hilde Krigs, Mevr. A. Kruyshoop, Zurich; Mevr. Rentenaar-Höfer, Bayem; M. Schepetz, Deutschland; R. Schafft, Deutschland; F. v. d. Werf, Toronto Canada; Christian Weile, Duisburg-Beek; Mevr. Zannes, München. 6 briefkaarten zonder adres. Men wordt verzocht om het adres op de stukken te vermelden, opdat deze bij onbe- j stejbaarheid kunnen worden teruggezonden. Voorts is het gewenscht alle per post te ver- j zenden stukken van een volledig adres, straatnaam en huisnummer te voorzien. van de heden aan den Rijksvischafslag aan gekomen stoomtrawlers John Brown 1840. Derika 6 2486.— Avanti 2276. Schoorl (IJsland, versche visch) 2242.— Loggers Sch. 116 703.— K. W. 25 407.— IJmuiden, 6 Juli 1928. Tarbot, per k.g1.0.44 Tong, per k.g3.10 1.90 Kleine Schol, per 50 k.g20,4. Zet Schol, per 50 k.g23.— Bot, per 50 k.g11.— 2.50 Schar, per 50 k.g8.7. Kleine roode Poon, per 50 k.g. 30.— Pieterman en Poon, per 50 k.g. 16.50 3. Kleine Schelvisch. per 50 k.g. 4.10 3.60 Wijting, per 50 k.g4.60 2.50 Makreel, per 50 k.g9. R. K. Leesbibliotheek. Uit het jaar verslag van de R. K. Leesbibliotheek „Sant poort", gevestigd ln de NoorJerdcrpsstraat, blijkt, dat in het afgeloopen seizoen ruim veertienhonderd boeken zijn uitgegeven. De kas sluit met een voordeelig saldo van 43.67. Besloten werd over te gaap tot den aan koop van nieuwe boeken voor een bedrag van 150.—. Daarna zal de nieuwe catalogus worden samengesteld. De kosten hiervan zullen zoo mogelijk bestreden worden door aanwer ving van advertentiën in dien catalogus. Uit dit alles is dus te zien, dat de bi bliotheek vooruitgaande is en waarvoor den op „Pro Deo" werkenden zeker een woord van hulde toekomt. Het roer verloren. Dezer dagen had een sleepboot van de Amsterdamsche Ballast Mij. in het Noord zeekanaal het roer verlo ren. De duiker Engelhard, uit IJmuiden- Oost, heeft het roer opgespoord en er een strop aan bevestigd, waarna het zware voorwerp, dat rechtstandig in den kanaal bodem was gevallen, door middel van een lier op den wal Is gehaald. DE KRUISER „ZINNIA" VERTROKKEN Na een verblijf van twee dagen in de haven van IJmuiden is de Belgische vis- seherij-kruiser „Zinnia" wederom vandaar vertrokken, teneinde den kruistocht voort te zetten. De leeraren en leerlingen der vis- scherij-school te Ostende, die aan boord van genoemden kruiser waren, hebben tij ends 't verblijf te IJmuiden o.m. aan de nieuwe sluiswerken, vischhallen en visscherijschoor een bezoek gebracht. De IJslandvaart Gisteren kwam de stoomtrawler „Schoorl", IJm. 39, van IJs land terug met 'n vangst van 500 manden versche visch en 350 kant zoutevisch, waar van 120 ton van kabeljauw. Hedenochtend besomde de trawler voor de versche visch ruim 2200. Verknoping. Gistermiddag werd in hotel Ter Burg, ten overstaan van Notaris Don ker, publiek geveild: het woonhuis, aan de Breestraat 107. Het werd opgehouden bij f 10.000. Het woon- en winkelhuis, naast het vo rige perceel, was inmiddels reeds uit de hand verkocht. Een woonhuis met erf en tuin aan de Groenelaan 9, werd gekocht door C. P. Ves- sies te Beverwijk, voor f 3900. Burgerlijke Stand. Gehuwd: J. Scholter., te Velsen, eri A. van Weenen, te Castri- cum; Geboren: Margaretha Maria, dochter van Th. Veldt en A. M. Kunnen; Anna Alida, dochter van P. de Nijs en A. Braken- hoff. Overleden: Oornelis Kramer, oud 64 jaar, schilder, te Castrioum; Anna Alida de Nijs, oud 1 dag, te Castricum. R.K. Volksbond „Excursie Eiswont". Het Is 't Bestuur van den R.K. Volksbond we derom mogen gelukken een excursie te or- ganiseeren naar 't sehoone Landgoed „Els- wout" te Overveen op Maandag 9 Juli a.s. des avonds 8 uur. Deze excursie is openge steld voor alle leden met hun huisgenooten, echter personen beneden de 16 jaar hebben geen toegang. Het bestuur vertrouwt dan ook, dat een ieder zich stipt zal houden aan de wenken van den leider, want: 't Geboomt, 't gebloemt, dat gij hier ziet Behoort aan anderen, aan u niet. Laat vrij uw oog langs alles gaan, Maar wil er nooit de hand aan slaan. Indien de bezoekers naarbovenstaand gedichtje zullen handelen, dan zal zeker de familie van der Vliet geen spijt hebben haar landgoed voor deze excursie te heb ben opengesteld en zal dit een excursie worden, waarop wij met dankbaarheid en voldoening terug mogen zien. Examens Van de Chr. School voor Mulo alhier, zijn de volgende leerlingen geslaagd voor het diploma B: G. Hamel, F. v. d. Bijl, B. v. d. Velden en E. Visser. Voor het diploma A slaagden: H. Corvi. nus, C .IJzerman, M. Grootenhuis en W. van Eek. De openluchtuitvoering van de B.G.V. De openluchtuitvoering van de B. G. V., welke gehouden zal worden ter gelegenheid van het 10-Jarig bestaan der B. G. V. op 15 Juli a.s. en wel op de terreinen van de B.V.O. aan den Bredeerodeweg, belooft zeer drulc te worden. Niet minder dan 1200 deelnemers worden verwacht. De wedstrijden zullen worden opgeluis terd door de muziek van het fanfarecorps „Wilhelmina" uit Santpoort. Personalia W. Peet, leerling der openb. Muloschool, slaagde gisteren te Amsterdam voor het examen Mulo, diploma A. Gevonden voorwerpen Terug te be komen bij Kelder, Iepenlaan 54, Bloemen daal, een damestaschje met inhoud F. Don kervoort, Donkerelaan 2, Bloemendaal, een 3 deelige zilveren broche W. G. Schouten, Arnoldslaan 2, Bloemendaal, een kleine por- temonnaie met eenig geld Cassee, Bloetnen- daalscheweg 12, Bloemendaal, een brood trommel Vermeij, Tettercdestraat 126 Haarlem, een bril Kol, Blcemendaalsche- weg 267 Overveen, een auto-pi in eau Bc- kam, Duinlustparkweg 9 b Bloemendaal, een manchester jongensjasje de Rooi, Juliana- park 10 Haarlem, een bloedkoralen kettink, je; Visser, Kloosterst 111 Haarlem, een vul pen; Kasper, Bloemend weg 140Blcerr.endaa zilveren rozenkrans Chr. Barthel, Voor zon straat 9 Haarlem, twee leesboeken in carton- nen doos, geadresseerd E. Rohling, Singes 157 Amsterdam van Os, Boschlaan 531 Bloemendaal, een R. K. kerkboekje Ecor- ma, Zandvoo terweg 29 Aerdenhout, e c- houten zandschepje aan den politiepost Aer denhout, een dameshandschoen aan het bureau van politie te Overveen, een paar handschoenen, een sleutel aan de politie post Noordzeestrand, een kinder schopje. Concert in Groenendaal Zondagmiddag zal het Alro-muziekcorps „Klein maar Dap per" uit Utrecht een concert geven in Groe nendaal. Dit corps, dat in hoofdzaak speelt voor philantropische instellingen als ziekenhuizen, enz. en onder bescherming staat en gefinan cierd wordt door den heer T. Jansen, direc teur van het Alro-kantoor, heeft al reeds meermalen Vereenigingen tot Verfraaiing van V. V., concerten gegeven, zoo o.a. In Apeldcoren, Zeist. Het corps bestaat uit tamboer-majoor, 8 tamboers, 4 bazuinblazers en ruim 30 wer kende leden, allen jongens van 9 tot 18 jaar. Om 2 uur Zondagmiddag arriveeren zij aan het Raadhuisplein, waarna met muziek gemarcheerd wordt langs Valkenburg naar Groenendaal, waar om 3 uur wordt aange vangen met het programma. Het corps heeft reeds meermalen in con cert- en marsehwedstrijden eerste prijzen behaald, waaronder zelfs met het hoogste aantal punten en lof van de Jury, zoodat, mits het weer medewerkt, de publieke be langstelling zeker groot zal zijn. Verkooping. Ten overstaan van notaris D. M. Klijzing te Haarlem, werden gisteren in Café-Restaurant Zomerlust, alhier, open baar verkocht: 1. Een huis, pakhuis en erf aan de Koster straat 7 en 9. N. V. Rlepko, Amsterdam, 6000. 2. Een huis met erf aan de Jan Steen straat 12. Slagveld q.q. 3200. 3. Vier huisjes en 2 pakhuizen aan het Zeemanshofje nrs. 5 tot en met 10. Gecomb. J. Kemp, 3400. 4. Een huis aan de Oosterstraat 7, met eeuwigdurend recht van erfpacht van grond. Gecomb. W. Loos 2610. 5. Drie huizen en erven aan den Kanaal- weg nrs. 2. 4 en 6. Gecomb. W. Loos 4380. 6. Een pakhuis aan de Diaconiehuisstraat 17, met het eeuwigdurend recht van erf pacht van den grond. Bakkenhoven 3000. 7. Het perceel Spoorbuurtstraat 6 en het huis Spoorbuurtstraat 8, met het eeuwig durend recht van erfpacht van den grond. Gecom. M. Paap, 2529. Burgerlijke Stand Van 35 Juli Ge boren Maria Susanna, d. v. H. Geutskens en H. ter Wal Adriaan, z. v. J. de Vos en C. Vonk Nicolaas Antonius Maria, z. v. N. Waasdorp en A, G. J. van de Seijp Corne lia, d.-v. B. Willemstein en F. van der Luit Maria, d. v. J. Olij en F. J. W. Goedhart Johannes, z. v. J. van Eenennaam en J. van Iwaarden Levenlooze d. v. J. Lammers en C. C. van Kampen. Ondertrouwd Dirk Coenraad Engel, 33 i. en Cornelia Jannetje Enthoven, 29 j.Ferdi nand Antonie Dol, 26 j. en Maatje Louwerse, 27 j. Getrouwd Embertus Martinus Spreeuw, 26 j. en Wilhelmina Stroomer, 21 j. Johan nes Hendricus Moleman, 24 j. en Geertruida van Limpt, 21 j.Pieter Boll, 25 j. en Grietje van Kolfschoten, 26 j. Jan van der Ham, 34 j. en Neeltje Teuntje Clement, 26 j. Overleden Geeitruida Maria Straathof, 9 j., d. v. Th. Straathof en C. M. J. Ruijgrok. UITSPRAKEN VAN DONDERDAG 5 JULI 1928 1. J. van L., chauffeur, wonende te West- zaan. Appèl overtr. Motor -en Rijwielwët. Vonnis Kantonrechter Zaandam bevestigd. 2. N. G., fabrieksarbeider, wonende te Zaandam; Art. 247 W. van S. Zes maanden gevangenisstraf o. v. 3. J. Z., los werkman, wonende te Am sterdam. Vrijgesproken. 4. P. R., tuinder, zonder vaste woon- of verblijfplaats hier te lande, thans gedeti neerd. Diefstal. Tien maanden gevangenisstraf met af trek van prev. hechtenis o. v. B. H. J. N„ koopman .wondende te Aals meer. Vrijgesproken. Tengevolge van het met zeer groote snel heid rijden op den rijksweg in de kom van Castricum, reed gisterenmiddag te ongeveer 6 uur een auto, gaande in de richting Alk maar, nabij bakker Res, een hardstee- nen paal, waardoor de schelding tusschen rijks- en particulieren grond wordt aange duid, geheel stuk, zoo zelfs, dat de stukken eenige meters ver wegslingerden. Wonder boven wonder bleef de wagen op den weg, hetgeen te danken was aan het feit, dat de aanrijding door het achterwiel geschiedde. Dat de wagen, die momenteel een snelheid had van. naar schatting meer dan 80 kilome ter, niet omsloeg, mag als een wonder be schouwd worden. Omstanders, die het gevaar zagen, konden zich, door tusschen de boomen te vluchten. im wilicrheld steller»

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 11