i KENNEMERLAND Stadsnieuws Electriciteit UIT DEN OMTREK Verkeersongevallen Amsterdamsclie Beurs CHEQUE.KOERSEN lag i Stoizuigerhuis MAERTENS Barteljorisstr. 16 Tel. No. 10756 DE SPAARNEBANK Haarlem - Amsterdam EERSTE BLAD, NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT DINSDAG 10 JULI 1928 BLADZIJDE 2 I 1 I I Bijkantoor van de N. Haarl. Courant voor Kennemerland BREESTRAAT 121 - BEVERWIJK - Tel. 2213 Marktbericht Rijksvischaf s Staat van besommingen VELSEN IJMUIDEN IJMUIDEN-OOST HEEMSKERK WIJK AAN ZEE Gerings Wutbrich, Haarlem fAdv. lag. CASTRICUM SANTPOORT HEEMSTEDE HAARLEMMERMEER ZANDVOORT Een auto over den kop geslagen Overgangsexamens Gymnasium te Haarlem Concordia 3-T.Y.B.B. 4,34 Apex Stolzulgers f 90- BLOEMENDAAL Personalia Hongaarsche kinderen Comité -Ziekentransport „Haarlem en Omstreken" voor de Nat. Ned. Bedevaart naar Lourdes Een aardige reclame Eindexamen H. B. S. MARKTNIEUWS Aanbesteding. Concordia - Toerclub T.Y.B.B. LAATSTE NIEUWS Het Italiaansche Luchtkader Aardappelziekte ÖE SPAARNEBANK Haarlem - Amsterdam Middenkoersen van gisteren HoU. Kunstzijde Oude Philips Spoorwegen. 102®732 100% 101 99% 225 205 669 667 120 21% 1550 168% 136 230 1574 64b 1774 102 134 61 77% 73£ 84 227 193$ 187 2094 6%, 38J 6694 3671 109* 164 142* 522 448 183f 505* 148) 192 49 541 3| Stockholm -W-r - - IJMUIDEN, 10 Juli 1928. Tarbot per K. G. Griet per 50 K. G. Tong per K. G. Middel Schol per 50 K.G. Zet Schol per 50 K.G. Kleine Schol per 50 K. G. Bot per 50 K.G. Schar per 50 K.G. Vleet per stuk Kleine roode poon pre 50 K.G. Pieterman en Poon per 50 K.G. Groote Schelvisch per 50 K.G. Midd. Schelverisch p 50 K.G. KI. midd. Schelv. p. 50 K.G. Kleine Schelvisch per 50 K.G. Kabeljauw per 125 K.G. Gullen per 50 K.G. Leng per stuk Wijting per 50 K.G. Makreel per 50 K.G. Hg.pr 1.25 45.— 3.30 45.— 45— 20— 12— 9— 3— 30— 15— „42— 32— 31— „12.50 64— 18— 1.07 7— 9.50 Lpr. 0.44 24— 1.70 25— 4.20 10— 1— 2.50 28.— 16— 5.10 42— 7— 4.70 8.50 van de heden aan den Rijksvlschafslag aan gekomen stoomtrawlers: Gerbrieg f 3281. Simon 2305. Proef 1940— Delfland 2365. Zaanstroom 5 2800. .Wilhelmina (iJslandsche versche visch, 460 manden) 2850. Het uitstapje met de kinderen van de School, en Werktuinen A.s. Zondagmor. gen gaan dus 115 dezer kleinen naar Overveen, om daar het prachtige park van de buitenplaats „Elswout" van de familie Borski en de daar gehouden bloementen. toonstelling van de afd. Bloemendaal der Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plant kunde te bezichtigen. In overleg met de Directie der Nederl. Spoorwegen is de reis als volgt geregeld: de 78 kinderen uit IJmuiden, IJmuiden- Oost, Velsen en Velsen-Noord komen al len naar het station Velsen, om vandaar per electrischen trein om 9.11 uur te ver trekken; de* 37 kinderen uit Santpoort sluiten zich dan bij hen aan te station Santpoort, vanwaar om 9.19 uur vertrok, ken wordt. Te Haarlem wordt overgestapt, waarvoor 20 minuteg tijd is, op een stoom trein, die te 9.46 vertrekt en te 9.52 uur in Overveen aankomt; zoodat de kinderen circa 10 uur te bestemder plaatse zullen zijn. De terugtocht vangt aan om 11.38 uur van Station Overveen; In Haarlem Is weer een kwartier tijd voor overstappen. De groep Santpoort arriveert dan aldaar om 12.14 uur en de overigen komen óm 12.20 uur te Velsen aan; de kinderen, die de pont over moeten, worden door een gelei der vergezeld. Op elke 10 kinderen gaat een geleider mede. Op het landgoed zal men dus circa 5 kwartier vertoeven, ruim voldoende om alles goed te bezichtigen en ook weer niet te lang om te veel te vergen achter elkaar van de aandacht der kleinen. Moge het nu Zondagmorgen maar extra mooi weer zijn. Statuten. De „Staatscourant" bevat de 6tatuten van de N. V. Zeevisscherjj Maat schappij „Limburgia", alhier. Personalia, Tot lid van het college voor de vischerij is bij Kon. besluit van 2 Juli 1928 No. 158 benoemd, de heer J. G. Th. Broek- meyer. De Burgemeester herbenoemd. Bij Kon. besluit van Juli '28 no. 162 is met ingang van 8 Aug. 1928 tot burgemeester der gemeente Heemstede opnieuw benoemd Jhr. J. P. W. V. Doom. OUD.VOLENDAM IN T PATRONAATS GEBOUW Het Patronaatsgebouw aan den Zeeweg óndergaat op 't ogenblik een groote ver andering. Men is n.l. bezig om Oud-Volen- dam in Umuiden-Oost te brengen met het Patronaatsgebouw als plaats van vestiging. Uit de betimmeringen.welke in de groote zaal oprijzen, Is thans nog niet wijs te worden, maar de leider van „den bouw" was zoo vriendelijk om ons alvast eenige inlichtingen te geven. De hoofdingang van het gebouw zal 'n Volendamsch karakter krijgen. Dan wordt het tooneel in de groote zaal ingericht als hotel en wel naar het voorbeeld van het bekende Volendamsche toer)-ten-hotel Spaander, dat In het bekende visschers- dorpje aan den hoogen dijk staat. Men is voornemens om dit huis te imiteeren en wel zoodanig, dat ook een schitterend uit zicht op de Zuiderzee wordt verkregen. Daartoe wordt de achterkant van het hotel voorzien van een groot „raam", waardoor men van den aanblik op een Zuiderzee-tooneelscherm kan genieten. In de zaal worden verschillende stands ingericht en voorts kermis-attracties, ter wijl voor het strijkje „Utile Dulci" een po dium wordt opgericht. Buiten de zaal wordt een kegelbaan aan gelegd, waarop een groot kegelconcours zal worden gehouden. Dan worden er se rie-schietwedstrijden gehouden om prach tige prijzen en wedstrijden in het langzaam fietsen. Ten slotte zullen daar buiten ook vele attracties zijn. Als een aardige bijzonderheid vermelden we nog, dat een Volendamsche botter op wielen In de zaal en daarbuiten zal rond rijden. De opening zal plaats hebben op 21 Juli a.s. We komen voor dien tijd nog nader op deze leuke attractie terug. Gevonden en verloren voorwerpen Verloren: 3 belastingmerken, 1 portemon- naie met inhoud, een mantel en 1 porte- monnaie met inhoud. Gevonden: een portemonnaie met inhoud Inlichtingen bij den gemeentebode. Geslaagd Mej. W. M. Tromp slaagde te Bergen voor het examen nuttige hand werken. II. Liduinabeeld Zondagmiddag half 3 werd in de kerk van den H. Laurentius, al hier, een plechtig Lof gehouden, waaronder een prachtig beeld van de H. Liduina werd ingewijd. De Z.eerw. heer Pastoor hield een treffende predicatie over deze groote heilige. Gevallen Maandag viel het zoontje van den heer H. uit den hooiberg van F. Hij stapte naast den ladder, toen hij naar beneden wilde gaan. Hij bloedde uit neus en mond en werd direct naar den dokter gebracht. Gratificaties Naar wij vernemen heeft bet hoofdbestuur van den R.-K. Bond van Overheidspersoneel „St. Paulus" een adres gericht aan den gemeenteraad, om 'n groo- ter aantal personen te doen deelen in de gratificaties, die door B. en W. voor het personeel zijn beschikbaar gesteld bij ge legenheid van het 25-jarig bestaan van de gasfabriek. Veiling De aanvoer van aardbeien aan de veiling ,Ons Belang", overtrof in verband met den Maandag de verwachting. Aange voerd werden 5917 manden, waarvan de prij zen beliepen van 38 tot 42 cent per K.G. Processie naar O. L. ter Nood te Heilo Zondagmiddag werd de jaarlijksche processie naar Heilo van de parochianen van Castri- cum gehouden. Een groot aantal nam daar aan deel. Een deel te voet, een ander deel per rijwiel, terwijl daarnaast een gedeelte zich liet vervoeren per autocar. Het patronaats fanfarekorps was ook aanwezig. Alles was behoorlijk te Heilo geregeld door de com missarissen van orde. De Weleerw. Heer Schamper alhier hield de feestpredikatie. Te ongeveer 6 uur waren de pelgrims weer thuis. Concours van handboogschutters Op Zon dag 8 Juli werd te Santpoort in het Sta tionskoffiehuis van den heer H. J. Klauwers het jaarlijksch concours gehouden van den Ned. Bond van Handboogschutterijen in Nederland. Het mooie weer begunstigde het concours; er werd door verschillende vereenigingen druk gebruik gemaakt van de banen, 's- Avonds te 7 uur was het concours afge- loopen met den volgenden uitslag: Korpswedstrijd le prijs „Claudius Civilus", Amsterdam, 292 punten; 2e prijs „Vooruitgang zij ons Streven", Santpoort, 365 punten; Rozenprijs ,De Jonge Batavieren", Haarlem. Fersoneelenbaan le prijs Doffelaar, 56 punten en werd daarmede Koning van den Bond voor het jaar 19281929. (Wanneer 3 maal achtereen het Koningschap is behaald, wordt deze tot Keizer van den Bond bevorderd); 2e pr. Maas, 55 punten; Rozenprijs H. van Tilburg, Amsterdam, 4 rozen. f Vrije schutters le pr. Spankler, 22 punten; 2e pr. Van As sendelft, 22 punten; Rozenprijs werd niet verschoten en blijft voor een volgend con cours disponibel. De wisselbeker, welke thans in het bezit was van „Vooruitgang zij ons Streven", ging nu definitief in het bezit van die vereeniging over, doordat deze vereeniging den beker 3 maal in de 5 jaar heeft gewonnen. Uitslag vrije baan: le pr. N. Heemskerk; 2e pr. Gyrath; 3e pr. Smit; 4e pr. Mastenbroek; 5e pr. Brug man; 6e pr. Kleefstra; 7e pr. Antwerpen. De prijzen bestonden voor de twéé eerste wedstrijden uit prachtige medailles, terwijl voor den derden wedstrijd vrije baan geld prijzen waren beschikbaar gesteld. de voorzijde van het Hotel Driehuizen tot de Noord-Oostzijde van het Hotel d'Orange in de richting Zuid-Noord van 11 uur Voormid dags tot 11 uur namiddags; de Oranjestraat van den Hoogeweg af tot aan het Tramplein in de richting Zuid- Noord; Van de Spoorstraat het gedeelte van de Smedestraat af tot de Rozenobelstraat in de richting Noord-Zuid; van de Swaluëstraat het gedeelte van de Smedestraat tot aan de Rozenobelstraat In de richting Noord-Zuid; den Boulevard de Favauge in de richting Zuid-Noord; den Boulevard Bamaart het gedeelte gele gen tusschen de Trompstraat en de van Ga lenstraat ln de richting Zuid-Noord; de van Galenstraat in de richting West tot Oost; de De Ruyterstraat in de richting Oost- West; de Dr. Smitstraat voor zoover betreft het gedeelte gelegen tusschen het Dr. Smitplein en den Boulevard de "f'avauge ln de richting West-Oost; van de Burgemeester Engelbertsstraat voor zoover betreft het gedeelte tusschen den Noord-Oostelijken hoek van hotel d'Orange en de Dr. Metzgerstraat ln de richting Noord-Zuid; de Dr. Metzgerstraat in de richting Noord- Zuid; het gedeelte Tramstraat van school B af tot aan het Tramplein in de richting Oost- West op Zaterdagen en Zondagen; het gedeelte van het Stationsplein gelegen tusschen de kiosk van het Vreemdelingen verkeer aldaar en het station in de richting Noord-Zuid; het gedeelte van den Kanaalweg van de Haltestraat af tot aan de Oosterstraat in de richting Oost-West; het gedeelte van de Diaconiehuisstraat van de Haltestraat af tot aan de Nieuw- straat in de richting Oost-West; den Paradijsweg van den Hoogeweg af tot aan de Brederodestraat in de richting Noord Zuid; de Zuiderstrapt van de villa Pim af tot aan den Hoogeweg in de richting Zuid- Noord. Bedevaart naar Lourdes, en die in het bezit f C. niet onbetuigd, een paar vlugge aanval- 3or» HIP lr?T*C» mrVPT zijn van een auto, wilt U ons helpen? Mogen wü op U rekenen in den vroegen morgen van Dinsdag 31 Juli en in den na middag ongeveer 5 uur van Donderdag 9 Augustus a.s.? Wilt U dan ter eere van O. L. Vrouw van Lourdes en ter wille onzer zieken Uwe auto (met bestuurder) "ter onzer beschikking stel len voor bovenvermelde tijden en ons liefst zoo spoedig mogelijk opgeven het volgende: le. Uw naam en volledig adres. 2e. Of Uw auto geschikt is voor halflig gende personen en hoeveel plaatsen in Uw auto beschikbaar zijn. 3e. Of wij. voor beide keeren op U mo gen rekenen. (U ontvangt dan later een juister Instructie). Mogen wij op u rekenen? En wilt U mis schien niet wachten met u op te geven aan een der onderstaande adressen. Mej. D. BEIJNES, Nieuwe Gracht 72. Zr. A. DERKSEN, Havenstraat 21, Heemstede. F. N. DUIJN Jr., Jansstraat 16. Om tegemoet te komen aan veler verzoek zij medegedeeld, dat de secretaris iederen Maandag-, Donderdag- en Zaterdagavond van 89 uur spreekuur zal houden. BURGERLIJKE STAND Van 69 Juli. Geboren Margaretha Henrica Theresia, d. v. A. W. van Zanten en H. C. L. Kennis Klaas z. v. H. A. van Berkel en A. van Bodegra ven Aleida Everdina, d. v. T. de Geijter en W. van 't SlotGerrit Adrianus, z, v. H. L. van der Pug en J. de Rijke Anna en Clara, dochters van A. C. Blijleven en C. J. Smits. Overleden Barbara Maria Kappé, 28 i. geh. m. W. N. Nunnikhoven. KINDERFEEST Het ligt in de bedoeling van de Oranjevereeniging te Aalsmeer om op Vrijdag 31 Augustus a.s. weer een kinderfeest te organiseeren op een terrein van den heer P. Biesheuvel aan den Aalsmeerderdiijk in deze gemeente. Voor dit doel zal een inzameling van gelden worden gehouden. ZOMERPAARDENMARKT De groote zomerpaardenmarkt zal te Hoofddorp plaats hebben op Woensdag 25 Juli a.s. FIETS ONTVREEMD Ten nadeele van J. K. aan den Aalsmeerderdijk alhier is een rij wiel ontvreemd, dat men onbeheerd tegen de woning had laten staan. De politie stelt een onderzoek in. Burgerlijke Stand van 29 Juni—5 Juli. Ondertrouwd: P. Loos en J. Hoogendijk. Overleden: H. W. Keldoom, 5 weken. P. Euwes, wed. W .Meijer, 72 jaar. Het verkeer. In het belang van de vrijheid van het verkeer, is het verboden met alle motorrijtuigen en rijwielen te berijden'; 1. gedurende het geheele jaar: de Baan in de richting West-Oost; de Kerkstraat in de richting West-Oost; 2. gedurende de maanden Mei, Juni, Juli en Augustus: den Strandweg: van de Zeestraat het gedeelte gelegen tusschen de Burgemeester Engelbertsstraat en den Boulevard de Favauge; van de Piet Heinstraat het gedeelte van de Burgemeester Engelbertsstraat af tot aan het Jan Snayerplein in de richting Oost- West; van de Piet Heinstraat het gedeelte van de Burgemeester Engelbertsstraat af tot aan den Boulevard de Favauge in de rich ting Oost-West; van de Rozenobelstraat het gedeelte van de Noorderstraat tot aan de Kruisstraat; de Kerkstraat op Zondagen in de richting Oost-West; de Kerkstraat in de richting Oost-West dagelijks (behalve op Zondagen) van 11 uur voormiddags tot 11 uur namiddags; het Kerkplein op Zondagen; het gedeelte straatweg van den ingang der concertzaal van het Groot-Badhuis af langs Aanrijding op den Rijksstraatweg Gisteravond 8 uur reed een bespannen voertuig op den Rijksstraatweg. De be stuurder, Noordermeer, woonachtig Rijks straatweg 103, wilde linksaf zijn erf op rijden en gaf daartoe met zijn hand een teeken. Een automobiel reed in snelle vaart hem achterop, maar had blijkbaar het teeken niet gezien en reed wagen en paard aan. Het paard had zijn rechter voorpoot gebroken en moest naar 't Slacht huis vervoerd worden, om afgemaakt te worden. De auto reed na het ongeval door. De politie stelt nu een onderzoek in. Zaterdagmiddag is, nabij de Suikerfabriek te Halfweg een auto, door een dame be stuurd, en komende uit Amsterdam, over den kop geslagen. De auto werd zwaar beschadigd, doch de dame kwam er zonder letsel af. Concert in Groenendaal Voor het con cert, te geven door het Heemsteedsche fan farecorps „Excelsior", op Woensdag 11 Juli van 89.30 in de gemeentelijke muziektent in Groenendaal is het volgende programma samengesteld 1. Parls-Bruxelles, marsch, St. Pumotti 2. La fille du Régiment, fantasie, Jos Kessels 3. Suspinal, Valse Romaine, I. Ivanovici 4. L'Amarante-Duizendschoon, overture Bevorderd van de le naar de 2e klasse: J. Glas Christien Bartstra. Iti Brandon, Corrie 5. Bruxelles Lille, marsch, Louis Vermaele Bergeve, J. Goosen.s Adri Hazewinkel, S. 6. Caprice sur l'Opéra Norma, fantasie, I J. A. Hazewinkel, Maggy Klatzer, S. Kooi, Bellini Tine Koenigs, J. van der Leer, C. Masch- haupt, Jouke Posthumus, C. W. Ritter, M. len worden ondernomen en weldra moet keeper Put voor' de le maal visschen, door een mooi schot van Vos. Weer wil T. Y. B. B. het probeeren en met succes, want bij een doelworsteling maakt Burgus aan alle onze kerheid een einde door den stand op 2—1 voor de T. club te brengen. Nu is C. niet meer te houden en binnen een kwartier weet het 6 mooie doelpunten te maken, hoofdza kelijk door toedoen van Vos. Zoo gaat met 72 de rust in. Dadelijk na rust weer een aanval van G. Z. en Put weet voor de derde maal den C.-doelman te passeeren. Nu is al het kruit verschoten en heeft C. het bes te deel van het spel in handen. Door het goede spel van de voorhoede weten zij den stand op 43 te brengen. Wel probeeren de Yellows het nog eenige malen, maar de C.- achterhoede weet van geen wijken meer. Al dus komt het einde met een fraaie overwin ning voor Concordia. In een aardigen wedstrijd zijn de junioren geslaagd de eenigste overwinning te beha len. Al heeft G. Z. het niet cadeau gekregen, na een zwaren strijd is het hun gelukt de overwinning te behalen. Zooals gewoonlijk was ook deze wedstrijd de clou van den dag. Het harde werken der veteranen werd niet beloond, daar Concordia niet van plan was te verliezen. Direct na den aftrap zitten de oudjes voor het C.-doel en uit een vrijen trap weet keeper Mooren via den doelman te scoren, 01. Maar wel dra moet v. d. Meij bij een hard schot van Vos visschen, welke speler al heel spoedig den stand tot 31 weet op te voeren. Na de thee is Concordia dadelijk weer in den aan val, maar Willemse en Mooren weten van geen wijken voorloopig. Toch weet C. met tusschenpoozen den stand tot 51 op te voeren. Dit wordt den Yellows te bar en met het harde werken weten zij den achter stand te verkleinen door toedoen van Moo ren. Weer is C. een tijd in den aanval, maar weet het niet verder dan de backs te bren gen. Als nog een kwartier is te spelen en de spelers alreeds vermoeid beginnen, te wor den, weet G. Z. nog een doelpunt te maken; aldus breekt het einde aan met een ver diende 54 overwinning voor Concordia. 7.1'Attente fait Mourir, fantasie, 8. Le Volontaire, marsch, G. Gadenne H. Colint. Een geschenk van het personeel Het nieuwe kantoorgebouw van het Provinciaal Waterleidingbedrijf In Noord-Holland, ge legen in het Kinheimpark, begint zijn vol tooiing te naderen, 't Was een sympathieke gedachte, in het gebouw een gebrandschil derd gedenkraam te plaatsen als geschenk van het personeel te Bloemendaal, van de bU-kantoren uit alle deelen der provincie. Het gedenkraam, waarvan de vervaardi ging is opgedragen aan het atelier „De Vonk" te Heemstede, zal op zinnebeeldige wijze voorstellen den „zegen van het leiding water". Wegverbetering und kein Ende Hoek- afrondingen en wegverbreedingen zijn de laatste jaren aan de orde van den dag. Thans is de Bloemendaalscheweg, tusschen Park weg en Rijperweg, weer aan de beurt. De vernauwing, veroorzaakt door de vooruit springende perceelen 142 en 144, zal weg gewerkt worden door slooping dezer perceelen. Perceel 146 zal dan opgeruimd worden. Den 18en Juli zal op het Raadhuis de aanbesteding plaats hebben voor het sloopen dezer drie perceelen. De heer Chr. Hulsebosch te» Haarlem, gediplomeerde van de afdeeling Werktuig bouwkunde der M. T. S. te Haarlem, is aangesteld tot IJzerconstructeur bij? de Ned. Fabriek van Werktuigen en Spoor, wegmateriëel, genaamd „Werkspoor" te Amsterdam. De Hongtaarsche trein met vacantie- kinderen, die thans over België komt, zal Woensdag te 12.47 in Haarlem zijn, waar de ouders de aangevraagde kinderen kun. nen afhalen. (Ingezonden) Dezer dagen is door den Directeur der Ziekenverpleging Jhr. Mr. F. J. M. van Nis pen tot Sevenaer te Delft, aan de zieken mededeeling gedaan hoe op hun verzoek, om als ziek de as. pelgrimsreis naar het Hei ligdom van O. L. Vrouw van Lourdes te mo gen medemaken is beschikt. Het aantal aanvragen daartoe, was dit jaar buitengewoon groot. Daar echter reeds verleden jaar het aantal mede te nemen zie ken tot het maximum was opgevoerd n.l. 254 zieken moest helaas ongeveer de helft van de aanvragen worden afgewezen. Ook zieken, voor wie ons Comité de aan vragen had behandeld, moesten het teleur stellend bericht ontvangen, dat op hun ver zoek afwijzend was beschikt geworden, door gebrek aan plaatsruimte. Mogen zij het als een offer aan O. L. Vrouw weten op te dra gen en in den geest de Bedevaart toch mede maken met hen, die wel ter Bedevaart naar Lourdes gaan. Deze laatste zullen hen, die ln Haarlem achterblijven, zeker niet verge ten ln hunne gebeden. Het aantal zieken, dat uit Haarlem en Omstreken de Bedevaart zal mede maken, bedraagt 18 (waarschijnlijk 19) waarvan het Comité Ziekentransport enz. voor 16 zieken de voorbereiding en aanvraag heeft behan deld en voor wie het de zorg op zich heeft genomen hen van huis naar Roosendaal op 31 Juli, en terug op 9 Augustus te vervoeren. De voorbereiding en de besprekingen, wel ke een zoodanig transport met zich mede brengt, heeft reeds een vasten vorm aan ons plan gegeven, alleen ontbreekt ons nog een artikel: Automobielen. Katholieken uit Haarlem en Omstreken, die sympathiseeren met het doel van het Comité Ziekentransport Haarlem en Om streken voor de Nationale Nederlandsche Slingenberg D O. Smelik, Jennie Smink, Gerda Sommerhoff, G. W. Sommerhoff, C. Spoelder, J. Varekamp, J. F. Barmen't Loo, P. J. Bogaert, Marie Brands, Betty Brou wer, Marie van Eek L. B. E. ten Feld, H. J. Fikkert. G. Foeken K. Heimig, G. de Josselin de Jong Hannie Josso, D. H. G. Keuskamp. Koos Oudkerk, S. Simons, A. J. F. Stoppa, Kootje van Unnik, Liesbeth Wildschut. Voorwaardelijk: A. Bijl de Vroe, H. van Nlel. Van de 2e naar de 3e klasse: J. van Batenburg, C. E. Baljon, Marie van Beek, Annie Beuns, Nelly Eikendal, Emmie Fonkert, Corrie van Ghert, H. van Heerikhuizen T A. Hoog, P. Hirschler, M. J. Keizer, Martha van Konijnenburg. W. K Kraak, G. Muller van Brakel, Barbara Nugteren, Hendrika i Wiemer, Jeannette Bethe, A. Bouwer, Sofia van den Brie], Jo hanna Buisman, J. Droste, Hanneke Everard, Geertruida Frank, M. D. Frank, H. Furstner P. A. Gunning, YdaKalbfleisch, J. W. Keiser, Henriëtte van Löben Seis, Martina Pot, T. Prins, Loes van Sluys, G. j. Timmer. H. L Warnier, Cecilia Mun ster van Heuven. Voorwaardelijk: Elsa v. d. Kamp. Van de 3de naar de 4de klasse: Tine Brandenburg, P. E. E. Briët, J. Drjj- ber. Go Edel, Suus van Heerikhuizen, Adri Kamminga, Adri de Landmeter, Paulientje Poortman, Willy Stalling. J. Trousselot, Ca to Brands L c Brands. Annie Broek huizen. H Dyserinck, P. Foeken, C. de Graaf, Hansje Harting. P. de Josselin de Jong, Hetty Koster Lien Oud. Voorwaardelijk: J. p. Witteveen. Van de 4e naar de 5e klasse: Anneke Bok. Annie de Boer, J. P. Corver, W. J HenffeveM. E^ina Hoek. Hannie Mar let, Catharientje Roosjes, Mies Spruit. C. H. van Tienhoven J, Verlooy. Judith Bloe men. Diena Boeré, Hilda Dieters. N. van Gelder. Corrie van der Graaf, B. C. Groe- Mies tPn Have Louise Janssens. H. j. Pot, Ada Simonsz, G. H Steenhuls. Joke, Wefers Bettink Voorwaardelijk: Elly Haje. Nelly Bruck. Van de 5de naar de 6e klasse: To Banltne. j n Carriëre. Hetty Gellnck, Robbi Grootland. R. H. Haentjes, W. G. Hermes. Jopie Kuenen Betty van der Laan, Miep Ochtman .A nnie Oudkerk, Laura Over de Linde. J. Smits R van der Velde. M. A. Visser, Betty Augustijn Kunna Borggreve, E. Brongersma, Lettie Dover. A. Hirschler. G. W. Hylkema. Marietje Huygen. N. Lam- breehtsen, K. A. Poortman, Nora Sa vrij VooiévaardeliikJ B. van Praag, Toet Kïngma. Ina Glemm L. Pot. Van de 3de klasse Lyceum afd. Gymna sium naar de 4e klasse: Jtske Anema, M. Sandrock, Marie Vro lijk Van de 4e klasse Lyceum afd. Gymna sium naar de 5de klasse: Fe-ruina van Dorp Ch. A. Dardenne Ankringa. Charlotte Ferguson. Elisabeth Menges. Tilly Seth Paul, Anita Sigal, Wlen Westerveld. De mechanische negerboy, die zich destijds op de R. A. I. zoo verdienstelijk maakte met het uitreiken der prospecti van de Chrysler- automobielen is thans te Haarlem in actie. De heer Bos uit den bekenden rijwielhan del op het Houtplein heeft hem n.l. gechar terd voor de uitgifte van papierkens waarop de lof van het St. Bavo-rijwiel wordt ver kondigd. Aan belangstelling ontbreekt het er intus- schen niet. Zoo groot is deze vaak, dat de heer Bos genoodzaakt is den motor uit te schakelen, waarna het vernuftige nikkertje zijn handen thuis en den mond dicht houdt, tot groote teleurstelling van de jeugd na tuurlijk. BLOEMENDAAL. (Midd. Sch. v, Meis jes 't Kopje.) Geëx. 12 cand. Gesl. dames: IJ. G. J. van Asch van Wijck, C. M. Cra mers, N. J. Th. Douw van der Krap, M. H. J. van Geuns, Th. C. M. Gunters, I. F. M de Jonge van Ellemeet, G. M L. Kolff, N. Labberté, O. Th. IJ. Lamping. C. C. Verkade, C. Wildervanck. Een ge tuigschrift van de school werd uitgereikt aan de dames: E. W. A. M. Bruyn ra A. Vrijdag. Gisterenmorgen werd door den architect N. J. Nijman namens het R.K. Kerkbestuur in het R.K. Versenigingsgebouw, Heerenweg 101 te Heemstede, aanbesteed: Het aanbou wen van een leslokaal en bijkomende wer ken aan de St. Augustinusschool, aan de Molenwerfslaan te Heemstede. Ingekomen waren 13 biljetten. Ingeschreven werd als volgt: A. v. Hoften, te Haarlem, f 8960; C. H. M. Jonckblosdt, Heemstede, f 9142; B. Boerrigter, Haarlem, f 9350; J. Vooges, Heemstede, f 10.410; G. Broertjes, Heemstede, f 10.200; H. J. Assen delft, Heemstede, f 10.346; J. Kraay, Haar lem,- f 10.000; J. Philips, Haarlem, f 9727; A. Stevens, Heemstede, f 10.200; Firma N. Coblenz, Haarlem, f 10.450; J. Zijsen, Hll- legom, f 9327; Gebr. v. d. Putten, Heem stede f 9790: W. Thunnissen, Heemstede, f 9990. De laagste inschrijver was A. van Hoften te Haarlem, voor f 8960. In een mooi gespeelden wedstrijd is het Concordia mogen gelukken de Toerclub de eerste nederlaag toe te brengen. Als T. Y. i 2—17 per 100, spinazie 1—L30 per mand BODEGRAVEN. Aangevoerd 472 wagens kaas, 21.213 stuks, 1ste soort met Rijksmerk 5154, 2e soort met Rijksmerk 4549, zware met Rijksmerk 57, zonder Rijksmerk 4450. Handel matig. PURMERÈND, 10 Juli 1928. Kleine Fa- biekskaas 34 st. 46. Kleine Boerenkaas 62 st. 49.50. Commissiekaas 2 st. 48. Goud- sche kaas 3 st. 47, alles per 50 K.G. De handel op de kaasmarkt was goed. Boter 1637 K.G. 1,652 per K.G. 285 Runderen .0751.05 per K.G. 190 melk- en gelde- koeien 125—350 per stuk, handel matig. 32 Sieren 0.75—0.90 per K.G. 25 Paarden 100200 per stuk, handel stug. 78 Vette kalveren 1.201.50 per K.G. handel stug. 288 Nuchtere kalveren 935 per stuk. han del matig. 727 Vette vorkens 0.600.70 per K.G. handel vlug. Zouters 0.600.68 per K.G. 39 Magere varkens 2436 per stuk, handel vlug. 151 Biggen 1218 per stuk. 303 Schapen 2535 per stuk, handel ma tig. 502 Lammeren 1620 per stuk. Kip eieren 56 per 100 stuks. Eendeneieren 4.60 per 100 stuks. Pietkuikens 0.10—3 per stuk. Coöp. Centrale Eierveiling. Kipeieren 77.594, 3.80—6.70 per 100 stuks. Eenden eieren 143.095, 4.70—5 per 100 stuks. Kalkoen eieren 8.10 per 100 stuks. BEVERWIJK, 9 Juli R.-K. Coöpera. tieve Tuindersvereeniging „Ker.nemerland". Aardbeien 48—42 ct. per Kg., idem 0.90 —1.30 per slof; doppers 1015 ct.; groen tjes 8—12 ct.; raspers 14—1714 ct. capu- cljners br. 10—16 ct. per pond; snijboonen 6064 ct.; tuinboonen 611 ct. per Kg.; spinazie 80—85 ct.; sla 20—65 ct.; poste! lein 25—50 ct.; andijvie 40—50 ct. p. kist; rabarber 610 ct.; selderie 57 ct.; pieter selie 35 ct.; wortelen 1015 ct.asperge dik wit 5060 ct., idem blauw 3545 ct. per bos; bloemkool le soort 1420, idem 2e soort 10—12; komkommers 5—10 per 100; aardappelen 56 ct. per Kg. MEDEMBLIK, 7 Juli. R. K. Marktvereeni- ging „St. Jozef". Aardappelen: Groote Mui zen 2.80—3.00 per halve H.L.; Kleine Mui zen 1.65—1.95 per halve H.L. Blauwe witte 3.103.55 per halve H.L. MONNIKENDAM, 9 Juli In de afgeloo- pen week is aan den vischafslag aangevoerd: 1701 pond fuikaal 32—78 ct„ 319 pond lijnaal 4968 ct., 206 pond kuilaal 37—48 ct., 773 pond zijdenettenbot 1732 ct., 66 pond sieep- aal 1529 ct. per pond. VOLENDAM, 9 Juli Men besteedde in de afgeloopen week aan den vischafslag voor kwakaal 4555 ct„ kwakbot 2833 ct., garnalen 2—3.50 per lit. Lijnaal gold 80— 84 ct. per pond, hoekbot 3235 ct. per pond. De aanvoer was niet geheel onbevredigend, alleen de lijnaalvangst was gering. De gar nalen waren zeer klein. PURMEREND 9 Juli. „Afslagvereeniging Beemster, Purmerend en Omstreken". Aard appelen 1.30—2.51, id. kleine 0.57—1.20, per zak van 25 k.g.; slaboonen 6078 ct., snijboonen 40—60 ct., per k.g.; tuinboonen 5560 ct. per zak van 15 k.g., peulen 6— 15.50, doperwten 711.50, per zak van 50 k.g.; roode aalbessen 3458, zwarte bessen 36—45, per 100 k.g.; klapbessen 1.55— 3.90 per 10 k.g., perziken 20 per 100, fram bozen 2026 ct. per doosje, aardbeziën 20— 50 ct. tomaten 20—60 ct., per k.g.; bloemkocd lotten 2.40, per 100 bos; augurken 12 per 100 k.g. BERLIJN, 10 Juli Dinsdag om 6 uur is het uit elf vliegtuigen bestaande Italiaansche luchteskader van het vliegveld Tempelhof vertrokken voor de terugreis naar Rome. Het vliegtuig, dat het eskader leidde, werd bestuurd dooi den onder-staatssecretaris Balbo. DE BILDT, 10 Juli Mededeelingen van het Kon. Ned. Meterologisch instituut te de Bildt: In het etmaal van den avond van 8 Juli tot den avond van 9 Juli zijn in het midden van het land de omstandigheden gunstig ge weest voor het optreden van aardappelziek te in het Noorden en vermoedelijk in Zee land, behoudens te geringe bewolking. Aan landbouwers wordt aangeraden hun aard appelgewas met Bourgondische of Bordeau- sche pap te bespuiten. MEDEGEDEELD DOOR DINSDAG 10 JULI. 5 Uit vsictu.ii);ea 5% Nederland 1919 67'. Nederland 1918 4)4 Nederl. 1917 6% N.-Indië 1923 D 4H N.Ind. 1826 B Banken. Koloniale Bank Indische Bank Cert Handel Mij. Resc. Dito Industrieën. Marg. Urne Nederl. Kunstzijde Maecubee Nieuwe Philips Industr. Buitenlan Anaconda U. 8. Steel Snia Viscosa Gew. Peruvian Handelsondern. Comp.comm du Llège Mijnbouw. Boe ton Mijnbouw Redjang Leböng Petroleum. Dorische Petr Geconsolideerde Kon. Olie Periak Rubber. A'dam Rubber Dell Batavia Rub. Java Rubber Serbadjadl Silau V. I. O. O. Allied Intercontin Rubber Scheepvaart. HoU. Amenka Lijn dito Gem. Elgend Kon. Ned. Stoomb. Kon Paketvaart Mij. Nederland Rotterd. Lloyd Scheepvaart- Unie Marine comm. Marine pret Suiker. H. V. A Java Cultuur Poerworedjo Vorstenlanden Actions Idem Tabak. DeU Batavia Oude Deli Oostkust Senembah Southern Rails Union Pacific Wabash Chic. Milw. St Pauj Kansas City South Erie RaJlr Prolongatie 101%. 458 203f 10%, B. B. aftrapt met zon mee en wind tegen van 6 k.g., postelein 5—11 ct. per k.g., sla I is G. Z. direct in den aanval en na een paar 0.30—1.90, andijvie 1.90—2.20, per 100 minuten weet Put te doelpunten. Dat laatl krop; rabarber 716, wortelen 616, sja- MEDEGEDEELD DOOR DINSDAG 10 JULI. Berlijn Parijs Brussel Londen Zürich Rome Madrid Weenen New-York (cable» Pr»a&g Warschau Kopenhagen Oslo 59.20 59.30 9.70 9.80 34.60 34.70 12.08 12.09 47..80 47.90 13.— 13.10 40.90 41 34.95 35.05 2.48 2.49 7.30 7.40 27.— 27.10 66.40 66.50 66.40 66.50 66.50 66.60

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 2