L01TGERING UIT DEN OMTREK CHEQUE-KOERSEN Am^ter^axnsche Beurs VOOR STOOMEN - EN VERVEN - M 1 A tandpasta TWEEDE BLAD NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT - WOENSDAG 11 JULI 1928 BLADZIJDE 4 Houtstraat 5 a Tel. 10771 Het pensioen van Spoorwegambtenaren Het ernstig auto-ongeval op 1 i den overweg bij Zonhoven Het Over boord gevallen en verdronken Bij het baden verdronken Tragisch Arme kleine UIT ONZE OOST De anti-Japansche boycot verscherpt Het tragisch ongeluk op den Rijswijkschen weg te Den Haag Een vernietigend oordeel over den Volksraad Eucharistisch triduum voor zieken te Bloemendaal Verkeersongevallen Dr. H. MANNING'S l^i a W 75 cp.tube De Tanger-Overeenkomst Door een losse patroon in de hand getroffen Faillissementen Olympische Spelen 1928, Amsterdam WATERPOLO H.P.C. I—NEREUS I SOCIAAL LEVEN Uit de schoenindustrie Wegens het schieten op een Inlander De begrooting van Justitie J. H. Grundmeyer T De „Sumatra" en in het dok Java' SPORT EN WEDSTRIJDEN. CRICKET AjaxHaarlem 2 MARKTNIEUWS VERKEER EN POSTERIJEN De Ned. Spoorwegen ver zekeren zich tegen inbraak Spoorwegverbinding N ederlan dBelgië OE SPA.4RNEBANK H si ars ets* - Amsterdam LAATSTE NIEUWS Doodelijke mijngassen DAMMEN De Ned. R. K. Damclub Wedstrijden om het clubkampioenschap 1928 Opstandige stammen in Cyrenaica Het aftreden van Hoover Tweede internationaal Juwelierscongres STOOMVAARTLIJNEN 250f 170 178Ï 1791 2244 463 202f 298-4 678J 679J 135-4 14CV8 1214 20% 1625 174 1371 761 35" 3a' 49% 544 b DE SPAARNEBANK Haarlem - Amsterdam J n GrH «5SH33SS Gedurende Grundmeyer Utrecht. enkele jaren had de heer ook zitting in de Staten van (Volkskr.) Bij de onlangs tot stand gekomen wijzi ging van de Pensioenwet voor Spoorweg ambtenaren werd het mogelijk gemaakt, om de jaren, welke vóór het dienstverband bij de. Spoorwegen waren doorgebracht in dienst van een Nederlandsche Spoor- en Tramweg Maatschappij en volgens de bepa lingen van genoemde wet niet voor pensioen a I f .cr non in te koopen Op grond hiervan had een groot aantal ambtenaren aangevraagd om de jaren, welke zij hadden doorgebracht in dienst van de ^pid-Afrikaansche Spoorwegmaat schappij voor pensioen te doen inkoopen. Thans heeft de Directie van de Neder landsche Spoorwegen aan de aanvragers, alsmede aan het Hoofdbestuur van den Bond van Ambtenaren in dienst bij de Ne derlandsche Spoorwegen medegedeeld, dat deze jaren niet voor inkoop in aanmerking kunnen worden gebracht, op grond dat de hierbedoelde Maatschappij hare lijnen niet in Nederland geëxploiteerd heeft. De interpretatie, dat deze Maatschappij een Nederlandsche Spoorwegmaatschappij was, omdat kapitaal en beheer in handen van Nederlanders was, werd door de Direc tie niet aanvaard. Nadere bijzonderheden Omtrent het ernstig ongeluk te Zonhoven, waarbij twee Nederlanders om het leven zijn gekomen, worden aan de „Tel." nog de vol gende nadere bijzonderheden gemeld: De auto, welke uit de richting Hasselt kwam, werd des nachts om één uur op een overweg te Zonhoven door een goederentrein in de flank gegrepen en letterlijk doormid den gebroken. De bewuste overweg wordt alleen overdag bewaakt. Daar er een wachtershuisje staat en de chauffeur in den nacht de afsluitboomen, welke natuurlijk opgehaald waren, heeft ge zien, verkeerde hij als vreemdeling vermoe delijk in de meening, dat er geen gevaar dreigde. De beide Nederlanders moeten, ge lijk reeds gemeld, op slag gedood zijn. Dit is het derde doodelijk ongeval, dat in enkele maanden tijds bij denzelfden overweg ge beurd is. Het ongeluk is veroorzaakt door trpin no. 3956, komende uit de richting van Bourg Léo- pold en rijdende naar Hasselt. De auto werd 300 M. meegesleurd en vatte vlam. De heer De Groot werd over 'n afstand van 50 Meter over den weg geslingerd, terwijl de heer Van Wijck zich nog met een verbrijzeld linker been in den auto bevond, toen hij door den stationschef, den heer Dorpmans, uit het brandende voertuig gehaald werd. Te Temeuzen is het 4-jarig dochtertje van een schipper overboord gevallen en verdron ken. Te Boertange is gisteren de 10-jarige Roelf Wesseling bij het baden verdronken. Gisterenmorgen was de 48-jarige Adriana v. Riekevoort te Oss een kar hooi aan het laden op de Huizenbeemd toen het paard opeens schichtig aantrok. Zij wilde de teu gels grijpen maar had het ongeluk te vallen en kreeg de kar over het hoofd. Zij was on middellijk dood, meldt het „Huisgez." Te Eindhoven is het 2-jarig kindje van den heer v. d. M„ Groote Berg, te dicht bij de kachel gekomen, zoodat de kleertjes vlam vatten. De kleine is aan de gevolgen over leden. X Anenta seint uit Soerabaja: De boycot tegen de Japansche goederen neemt ernstige vormen aan. De voorraden, die opgestapeld zijn in de goedangs van de Stoomvaart Mij. „Oceaan" en de Java-China- Japanlijn zijn langzamerhand zoo groot ge worden, dat speciale maatregelen overwogen worden voor den opslag. De directie van de haven stond de lood sen aan de Kali Mas af, aangezien verwacht wordt, dat de boycot nog ernstig zal toe nemen. Uit Batavia wordt verder gemeld: Hier is van den Boycot niets te merken, behalve dat de Japansche booten iets minder lading aanbrengen. In verband met het droevig ongeluk, dat plaats had op den Rijswijkschen weg, kan nog medegedeeld worden, dat de chauffeur P. H. een vrachtauto in de garage op no. 174 wilde rijden. Deze was echter met den wagen niet bekend. Bij het achteruit rijden gaf hij te veel gas. H's broeder, die zag, dat het verkeerd ging, sprong op de treeplank en probeerde te remmen. Dit gelukte ech- van dat deel van de Europeanen, dat ter met vlug genoeg. De wagen reed met I 't% h» groote kracht tegen een deurpost aan, ter- Aneta seint uit Semarang: De „Locomotief" bespreekt in een hoofd artikel de positie van den Volksraad en con stateert, dat „de Volksraad er is en de pu blieke belangstelling er niet is." De gebreken nagaande, die het stelsel van den Volksraad aankleven, concludeert het blad, dat: lo. De samenstelling van den Volksraad niet representief is. 2o. De groeps-vertegenwoordigers vaak niet het oordeel geven van de groep, die zij vertegenwoordigen. 3o. Slechts weinige leden kunnen spreken namens een partij, die iets beteekent. 4o. Enkele leden, die vrijwel niemand ach ter zich hebben, zich het meest doen gelden. 5o. Daardoor de critiek van de linksch politieke groepen op het gezag sterk over wegend is. 6o. Het contact van de leden met hun groep gering is en steeds geringer wordt naar mate de leden van den Volksraad meer en meer te Batavia gaan wonen. 7o. Het kiesstelsel gebrekkig is, terwijl bij de herziening wederom geen rekening zal worden gehouden met het element „bezit". 8o. De benoemingen soms zeer moeilijk zijn, wijl slechts weinigen het lidmaatschap kunnen aanvaarden in verband met hun werk. 9o. Daardoor de stem van de praktijk te zelden wordt gehoord en Indië onder het euvel van beroepspolitici gaat lijden. lOo. Geen moeite wordt gedaan tot orga- Wat is 't heerlijk; en dat drie dagen!" zoo hoorden we gistermiddag na het plech. tig Lof een der zieken tot zijn buurman zeggen. Ja, 't was een heerlijke dag, giste ren, maar de tweede niet minder. Men kan eigenlijk het geluk dier zieken eerst volkomen beseffen, als men dat ont roerend tooneel in het kerkje zelf aan schouwd heeft. Vol innige blijheid, de oogen stralend van vreugde, in volkomen berus. ting liggen de patiënten op gemakkelijke ruststoelen uitgestrekt. Sommigen hebben plaats genomen in gemakkelijke leunstoelen, welke in de zijgalerij geplaatst zijn, terwijl de loopende patiënten een mooi plaatsje in de banken van het middenschip hebben gevonden. Een heel aparte bekoring, men zou bijna durven zeggen, een schoonheidsont roering gaat er van zulk een tafreeltje uit. Op dezen tweeden dag voelde ieder zich op zijn plaatsje al weer volkomen thuis, omringd door alle goede zorgen der ver pleegsters, die haar moeilijk werk uitste kend volbrengen en een factor van groote beteekenis zijn voor het welslagen van 't triduum. Onder leiding van zuster Casan. der gerchicv'.t alles in prijnenswrurdige orde. De tweede dag begon weder met een plechtige H. Mis, opgedragen door den Zeereerw. heer pastoor Willenborg. Onder die H. Mis hield pastoor Willenborg we derom een toespraak, waarin hij de zieken wees op de waarde van het lijden en hen leerde het lijden voorbeeldig te dragen in den geest, zooals Christus Zijn lijden ge- dragen heeft. Dat moest de gedachte zijn, waarin de zieken dézen dag leven zouden. Zij moesten hun lijden offeren en het aan God aanbieden, opdat Hij ermede zou doen, wat Hem goed dacht. Dat de zieken zulks gaarne wilden doen, kon men uit hun oogen lezen. Zij begre pen de beteekenis van de woorden, die in klare eenvoud tot hen gesproken werden. Nadat om 12 uur de plechtige handopleg ging had plaats gehad, volgde als besluit van dezen tweeden dag weder het plechtig Lof met den Zegen voor iederen zieke af zonderlijk. Nog wacht de laatste dag, die ongetwij feld de schoonste zal zijn. MOTORONGELUK TE SANTPOORT Dinsdagavond kwart voor elf uur reed een motorrijwiel met twee personen van achter tegen een paard en Wagen. Beide personen werden tegen den grond geslagen en bin nengebracht bij mevr. de wed. B. terwijl hulp van dokter De Groot werd ingeroepen. De duorijder bleek in het gelaat gewond. De bestuurder had inwendige kneuzingen bekomen. Beiden werden naar hun woon plaats (Amsterdam) vervoerd. Het motorrijwiel was erg beschadigd. Vol gens ooggetuigen was aan den wagen geen rood achterlicht. Evenals de kampioen van het district Haarlem, Gez. Samenzijn, uit Lisse, moest j ook Semper Avanti met een 128 neder- laag het onderspit delven tegen het sterke j D. O. S. I Wij kunnhier echter wel met 'n stellige zekerheid aan toevoegen, dat het spelpeil I van Semper Avanti aanmerkelijk zou stij gen, wanneer maar meerdere malen ach- tereen een dergelijke ontmoeting gehouden werd. Het tiental eschikt over zeer goede krachten, maar het ondervindt in zijn eigen district nagenoeg geen tegenstand. Ondertusschen toonen de Naaldwijkers zich thans sterk :avoriet, en hebben zich in de finale geplaatst. De gedetailleerde uitslag is als volgt: Semper Avanti X D.O.S. I A. ZeefVollebregt H. RegouwS. Alsemgeest W. VosA. Bruinen M. Mann—G. Olsthoorn A. PentA. Haasttrt H. DiederiksH. Kortekaas H. RemeryA. Kuch ayde B. GuineéJ. Paasschen H. Breed veldG. Velthoven P. LorivaA. Olsthcorn De finale zal plaats hebben op 5 Augus tus, zoodat dan DOS. tegen St. Canisius uit Wilnis (kamp. van het district Utrecht) uitkomt. Dat deze ontmoeting een hoogst interessante zal zijn behoeft geen verdere vermelding. Wü zien dan ook den uitslag met een warme belangstelling tegemoet. 0—2 1—1 2—0 0—2 0—2 1—1 1—1 2—0 0—2 1—1 reinigt mond en tanden. PARIJS, 11 Juli. De deskundigen hebben gisteren den tekst van de nieuwe Tanger overeenkomst vastgesteld. De overeenkomst zal vermoedelijk nog deze week geparafeerd worden. wijl H's broer tusschen dien deurpost en den auto bekneld raakte, met het gevolg dat zijn hoofd plat gedrukt werd. Op de Rosendaalsche heide bij Velp werd Maandag een gevechtsoefening gehouden van troepen van het 8e regiment infanterie. Terwijl men bezig was met het ontladen van een mitrailleuse, steunde de milicien Koenders met zijn rechterhand op den loop. Plotseling ging een der losse patronen door nog niet opgehelderde oorzaak af. De milicien werd in den wijsvnger van den rechterhand getroffen. Hij werd naar het militair hospitaal te Arnhem gebracht en daar voorloopig verbonden. Gisteravond kon hij zich te voet naar het station begeven om naar Utrecht te reizen, omdat een Rönt genonderzoek in het hospitaal aldaar met het oog op mogelijk achtergebleven hout splinters in de wond noodig is. niet rood is en zich niet rekent tot de con- fessioneele groepen of tot het I.E.V., zoodat de Volksraad ondanks de individueele leiding van vele leden slechts weinig be reikt wat niet ook verkregen zou worden indien het zeer kostbare college niet bestond, dat verscheidene maanden vergadert en dat de regeeringsmachine bijna ontwricht door van 10 Juli 1928 1. J. Dames, vroeger handelaar in bloembol len, thans chauffeur te Haarlem; Gr. Hout straat 102 rood; curator Mr. L. J. Venhuizen te Heemstede. 2. J. van Steyn, gewezen vennoot der han delsvennootschap onder de firma L. en J. van Steyn te Noordwijk, wonende thans te Heem stede, Wiekenplein 8, curator Mr. L. J. Ven huizen, aldaar. 3. de handelsvennootschap onder de firma Jansen en Krom, gevestigd te Santpoort en hare leden A. J. Jansen en G. Krom, aanne mers aldaar; curator Mr. Julius Hoog, alhier. 4. A. Baars, expediteur, wonende te Haar lem, Lootsstraat 8, curator Mr. L. V. Hoog, al hier. Rechter Commissaris Mr. Th. Maassen, alhier. Geëindigd zijn de faillissementen door het verbindend worden der uitdeelingslijsten van: 1. de N. V. Drukkerij 't Spaarne, aljiier, cu rator Mej. Mr. M. J. Kluitman, alhier. 2. D. Schoone, wonende te Zaandam, cura tor, Mr. A. A. Huizenga, alhier. 3. de firma Kok en van Latum, alhier, cu rator Mr. J. H. Simons, alhier. 4. J. B. Visser, te Heemstede, curator Mr. C. Blankevoort, alhier. 5. A. Niemeyer, te Velsen-Noord, curator Mr. A. W. Hellema te IJmuiden. 6. C. Kras Kzn, te Volendam, curator Mr. Olympische ruiterwedstrijden Doordat de deelname aan den samenge- stelden Ruiterwedstrijd boven verwachting groot is en gerekend zal moeten worden op de inschrijving van ongeveer 60 ruiters tot 20 verschillende naties behoorende, is het Comité 1928 verplicht geworden de Dressuurproef als onderdeel van bovengenoemden wedstrijd, reeds te doen aanvangen op Woensdag 8 Au gustus te 2 uur n.m. in het sportpark te Hil versum en wordt deze vervolgd op Donderdag 9 Augustus 's morgens en 's middags. De toe gangsprijs is voor 8 Augustus gelijk aan die voor de andere dagen voor het Sportpark te Hilversum vastgesteld, echter met de bepa ling, dat personen, die reeds voor alle wedstrij den te Hilversum op 9, 10 en 11 Augustus plaatsen reserveerden, op vertoon van die kaart op Woensdag 8 Augustus toegang ver krijgen. De belangstelling voor de dressuurwedstrij- den te Hilversum schijnt zoo groot te zijn, dat reeds thans geen tribune-plaatsen meer be schikbaar zijn. Echter bestaat volop gelegen heid rondom de manege de proeven te volgen, welke plaatsen niet gereserveerd kunnen wor den, doch waarvoor de kaarten tevoren kunnen worden aangevraagd. Hedenavond om 8 uur speelt H.P.C. I in Heemstede zijn laatsten competitiewedstrijd tegen Nereus I uit Koog a. d. Zaan. Hoewe. H.P.C. reeds kampioen is belooft het een aardige wedstrijd te worden, daar Nereus bij een overwinning nog een aardige kans loopt, de laatste plaats te ontgaan en anderzijds H.P.C. alle moeite zal doen ongeslagen te blijven. In Koog a. d. Zaan won H.P.C. slechts met 21. Het zevental is: Kohier Leyenaar Braam Wolhoff Kooyman Kodde F. W. Moolenaar. De standen zijn thans: 2e klasse N.Z.B. H.P.C. 5 5 0 0 10 29—7 Neptunus 5 2 0 3 4 816 H.V.G.B. 5 2 0 3 4 11—24 Nereus 5 1 0 4 2 910 In een conferentie, gehouden tusschen den Rijksbemiddelaar, oud-minister van IJssel- steijn, de firma Oosterholt en Wiegerlnk te Groenlo en het hoofdbestuur van den Ned. R. K. Fabrieksarbeidersbond „St. Willibror- dus", is volgens de „Geld." overeengekomen, dat een accountant, door den Rijksbemidde laar aan te wijzen, zal nagaan of Inderdaad juist is, dat, zooals de firma beweert, de 5 pet. loonsverlaging door haar noodgedwon gen moest worden opgelegd. Hangende deze kwestie heeft de firma het besluit tot uit sluiting ingetrokken. de zware eischen, die de noodzaak van voor- i stellen, toelichtingen en weerleggingen aan de I P. Tideman, alhier. departementen stellen. 7. de N. V. Chemische en Pharmaceutische Fabrieken te Zaandam, curator Mr. M. van Toulon van der Koog, alhier. 8. de N. V. ïndia-rubberfabrieken te Bever wijk, curator Mr. C. Blankevoort, alhier. Aneta seint uit Soerabaja: De raad van Justitie veroordeelde Phaff wegens het schieten met een revolver op een inlander tot twee jaar gevangenisstraf met bevel tot onmiddellijke inhechtenisneming. De eisch was een jaar. Aneta seint uit Batavia: In den Volkesraad heeft bij de behande ling van de begrooting voor «Justitie de heer Mandagle zijn motie tot instelling van land- gerechten ingetrokken. De motie-Middendorp inzake de afschaf fing van de doodstraf Is verworpen met 25 tegen 11 stemmen. De motie-Stokvis tot uitbreiding van de arbeidsinspectie op Java is aangenomen met 21 tegen 17 stemmen. De Katholieke arbeidersbeweging heeft gisteren een groot verlies geleden in het overlijden op 55-jarigen leeftijd van den heer J. H. Grundmeyer te Zeist. De heer Grundmeyer, die kleermaker van zijn beroep was, heeft zich zelf opgewerkt en werd na een grondige constructie de op richter van de levensverzekering „Concor dia", waarvan hij sinds 15 September 1907 de in verzekeringskringen alom gewaardeer de directeur Is gebleven. Vooral In den Utrechtschen Bond van R.- K. Werkliedenvereenigingen, waarvan hij 23 jaar bondspenningmeester was, heeft hij veel goeds tot stand gebracht Aneta seint uit Soerabaja: De „Nieuwe Soerabaja Courant" meldt, dat de kruiser „Sumatra" naar het marine-bassin Is gesleept, waar de drie assen met de schroe ven uit de askokers worden genomen, waarbij gebleken Is, dat de rubberlining In een der schroefaskokers niet voldeed. Gebleken Is dat door het groote toerental, dat gemaakt moest worden bij de snelheidsproeven en bij de jongste manoeuvres, in het pokhout, waarin de assen draaien, te veel speling ls ontstaan. Dezelfde fout ls ook geconstateerd bij de an dere twee assen. De reparaties zullen zeer langdurig zijn. Thans is ook een onderzoek ingesteld bij den kruiser „Java", welke eerstdaags in het droogdok wordt opgenomen. Na het goede resultaat tegen R. C. H., stelde Haarlem II tegen Ajax wel erg teleur. Het fielden, waarop dit jaar nog niets viel aan te merken, was thans bar' slecht. Vele vangen werden gemist en daarbij werden vele runs roekeloos cadeau gegeven. Dank zij dit alles, bracht Ajax het tot 29. Voor Ajax scoorde: v. d. Bosch 13, Oud- heusden 14, Roodenburgh 25, Schoevaart 10 en extra's 29. Bowlingcijfers: Visser 341, de Noo 114, Misset 27 en Blok 438. Haarlem blijft dan juist de doorgelaten 29 byes onder het totaal van Ajax. Totaal 100, waarvan Misset 29, Blok 17, Mok 10 en ex tra's 14. Bowlingcijfers: Oudheusden 432, v. d. Bosch 3—34, Exman 1—9, Roodenburgh 03 en de Bois 18. Haarlem verliest dus met 29 runs. H.P.C.II Neptunus III H.V.G.B. II H.kc. III D.W.R. III H.V.G.B. IV D.W.R. H.V.G.B. H.P.C. Res. 3e klasse N.Z.B. 3 2 10 5 8—5 3 1113 7—5 2 0 0 2 0 1—6 2e klasse H.Z.B. 3 3 0 0 6 9—2 10 0 10 1—3 2 0 0 2 0 1—6 Adspiranten 110 0 10 10 2 0 11 4—0 1—1 1—5 2— 0.80 0.80 0.40 .1.66 1.— 0— 2— 0— 0— 2.— 1.— 0.50 AMSTERDAM 10 Juh. Aardappelen. (Bericht v/d Mak. I. Knoop.) IJpolder blauwe Eigenheimers f7.50— 8.50 muizen f 67 Andijker muizen f 68 kleine muizen 156 Langedijker muizen r68 Rijper muizen f67 dne'ingen f 56 Hillegommer zandaardappeleu f 68 Katwijker zandaardappelen f810 drielingen f7 Westl. muizen f 78 kleine muizen t 67 alles per 100 kg. Flakkeesche bl. Eigenheimers 14.50 per hl. PURMEREND 10 Juh. Eierveiling. Aanvoer 92.000 kippen- f5.206.40 151.000 eenden: f4.705. PURMEREND 10 Juli. Kaas. Aanvoer 69.000 kg als 62 stapels boerenkaas met merk f 49 34 st. fabrieksbaas f 46 2 st. commissiekaas f 48 3 st. Goudsche kaas f 47. Boter. Aanvoer 1634 kg f 1.652. Vee. Aanvoer 507 runderen waaronder 285 vette koeien f 0.801.10 per kg melk- en geldekceien f 125360 70 vette kalveren f 1 120 per kg 288 nuchtere kalveren f 1035 32 stieren en 25 paarden f 100200 303 schapen en overhouders t 2536 310 lammeren f iB22 727 varkens slachtvarkens f 0.600.67 en andere zouters f 0.600.63 oer kg 39 magere varkens 151 biggen 1 12 —39- Handel ;n runderen schapen en nuchtere kalveren matig tn vette kalveren stug in varkens vlug. Eieren. Kippen- t 56. Eenden- f 4.60. BODEGRAVEN 10 Juli. Kaas. Ter markt waren 472 wagens f4450. Prijzen rijksmerk ie soort ^5154; 2e soort f 4549 zware f 57. Handel matig. VENLO 9 Juli. Eieren. (Coöperatieve VeiUngvereeni- g ng). Aangevoerd 1.240.00c. eieren kippen- f 5.407 kleine id. f 4.505.30 eenden- 4.70«c.yc vanzen- f13.50. GRONINGEN 10 Juli. Vee. Kalf- en melkkoeien ie soort f 375400 2e s. f 290330 3e s. t 200320 vroe ge melkkoeien ie s. d 235375 2e s. f200300; kalf- vaarzen ie s. i 275300 2e s. f 170190 stieren ie s. f 0.840.86 2e s. fo.740.78 slachtvee ie s. t 0.960.98 2e s. t 0.840.90 per kg slachtgew. melkschapen f 40 5c vette schapen ie s. f 3036 se s. f 2630 weide scha pen ie s. f 3036 2e s. t 2532, weidelammeren f 2914, vette kalveren 1.121.18, 2e s. f 1.021.08, vette lamme ren f 1923> loopvarkens t 1720, vette varkens ie s. t 0.620.64, 2e j. f 0.54c.56, zouters f 0.620.64 per kg biggen f913, f 1.501.75 per week. Aanvoer 168 vette koeien, 300 kalveren, 315 kalf- en melkvee, 49 stieren, 246 scnapen, 894 lammeren, 644 vette en Londen sche var kens, 421 magere varkens en biggen. Het kalf- en melkvee werd redelijk viug en ruim prijsij houdend verhandeld. Voor het slachtvee liepen prijzen bn minder vluggen handel en grooten aanvoer terug. Stieren e, vette kalveren ruim prijshoudend. Nuchtere kalveren nie geheel prijshoudend, de prijzen liepen van f 6 tot f 16. De wolveehandel had over het geheel een vlug en ruim prijs houdend verloop. Vette varkens iets hooger, aanbod zeer klem. Zouters prijshoudend. De handel in biggen was slecht. BOVENKARSPEL, 9 Juli. Aardappelen aangevoerd 21.100 baal. Koks, Due, Ninetyfold f 3.103.30, schotse 2.70—3.15* kleine fi.6o1.85, ronde f3.35, Eigenh. 3.053-65, stukgoed f 3.203.45 per baal. Tomaten aangevoerd 655 kg., A f 57, B f 46, C f 49.70, C f 28.80 per 100 kg. Aangevoerd 5780 stuks ie bloemkool f 8.6013.80 2e id. f ^.405.50 per 100 st. AMSTERDAM, 10 Juli. Aangevoerd door 2 motorboo ten en afgeslagen aan de Gemeente Vischhal. De Ruyter- kade. (Besomming der botters f 24.8061.40). Schar f 2.102.40, kl. schol f 9.50, bot f 11 per kist. Midd. tong f 3405.50, kleine tong f 1.102.90. Uit de hand verkocht op het terrein Aal f 0.300.60, bot f 0.200.40 per pond. Garnalen f 36 per mand. IJMUIDEN, 9 Juli. Behalve de schepen uit onze be kende visscherijhavens zal ook dit jaar de motorlogger Z.K. 52 (Minister Co lijn), een vaartuig van eene te Zoutkamp gevestigde reederij, voor het eerst aan de haringvisscherij deelnemen. Het schip zal van hieruit, het voor genoemde haven nog nieuw bedrijf uitoefenen en zal bemand worden met Scheveningsche visschers. IJMUIDEN, 9 Juli. Van de treilvisscherij kwamen heden aan den afslag de stoomtrei Iers IJ.M. 143 (Balder) met f 4025 IJ.M. 481 (Amsteldijk) met f 1718 IJ.M. 327 (Victoria) met f 2377 IJ.M. 326 (Hibernia) met f 2167 j IJ.M. 385 (Derika IV) met 1655; IJ.M. 418 (Derika V) met f 2766 IJ.M. 272 (Derika XV) met f 2319 IJ.M. 203 (Derika XVI) met f 1753 IJ.M. 74 (Poseidon) met f 2039; IJ.M. 6 (Polaris) met f 2054 IJ.M. 92 (Dorothea) met f isöi IJ.M. 61 (Frisia) met f 2339 IJ.M. 154 (Protinus) met 1702 IJ.M. 151 (Forward) rnet f 1535 IJ.M. 122 (dertha) met f 1606 IJ.M. 4^\ (Timor) met f 2929 IJ.M. 5 (Ime) met f 1525 IJ.M. 135 (Begonia) met f 1762 IJ.M. 71 (Zeelandia) met f 1210 IJ.M. 323 (Walvisch) met f 1413 IJ.M. 32 (Zeemeeuw) met f 2440 IJ.M. 432 (Raaf) met f 2225 V.L. 10 (Jeane) met f 1734 de loggers K.W. 110 (Gijsbert Karei van Hogendorp) met f 919 K.W. 38 (Bertha) met f 569 K.W. 102 (Eendracht III) met f 805 K.W. 57 (Motor I) met f 979 K.W. 1x2 (Vertrouwen) met f 715 K.W. 178 (Vier Gebroeders) ,met f 479 K.W. 56 (Henk) met f 780 aan besomming. ENKHUIZEN, 9 Juli. De garnalenvangst was hier m de afgeloopen week niet zoo groot als in de voorafgaande, toen hier 34*000 pond werd aangebracht. De aanvoer bedroeg nu 26.060 pond, prijs f 3.705.85 per kist. Laatste markt f 5*65* De prijs voor nest is hier heden voor deze week voor alle vaartuigen vastgesteld op 36 ct. (vórige prijs 2036 ct.) per mand. ENKHUIZEN, 9 Juli. Hedenavond hebben 31 vaar tuigen hier aangevoerd 6875 pond garnalen, 60 pond paling, 310 manden nest, 60 pond korbot, 52 pond hoekbot en 161 pond hoekschar. De garnalen golden f 4.304.55 per kist, de paling 4573 ct. per pond, de korbot f 21.9522.95 d hoekbot f 25.50, de schar f 19.70 per 50 kg. Naar het „Hbld." verneemt, hebben de Ne derlandsche Spoorwegen, in verband met de in de laatste jaren in stationsgebouwen enz. gepleegde inbraken, diefstallen, afpersingen, enz. waax'bij belangrijke sommen gelds verlo ren gingen, een verzekering gesloten tegen de finaneieele uadeelen van dergelijke ge vallen. Indien evenwel spoorwegpersoneel in dienst der Nederlandsche Spoorwegen zich schuldig maakt aan dergelijke daden wordt geeD schadevergoeding uitgekeerd. Op 24 Feoruari j.l. richtte de Nederland sche Kamer van Koophandel te Brussel zich tot de Nationale Maatschappij der Bel gische Spoorwegen aldaar, teneinde verbe tering aangebracht te krijgen m de avond spoorwegverbinding Nederland—België. In derdaad, gebruik makende van den trein, die Rotterdam om 18.49 verlaat, kwam men eerst om rond 11 uur te Brussel aan, na alle tusschenstations tusschen Esschen en Brus sel aangedaan te hebben. Thans kan worden medegedeeld, dat met ingang van 2 Juli j.l. de trein AntwerpenBrussel, die op ge noemde verbinding aansluit, veranderd is in een bloctrein. waardoor reizigers, uit Neder land komende, nu om 22.30 te Brussel kun nen arriveeren. Deze trein verlaat Antwer pen om 21.50 WOENSDAG II JULI. Middagkoérsen van gisteren LONDEN, 11 Juli. Door mijngas wer den in de Henri Portmijn te Llanelly twee mijnwerkers gedood; drie zijn ernstig en twintig andere mijnwerkers minder ernstig door het gas vergiftigd. Zij moesten naar het ziekenhuis worden overgebracht. 5% Nederland 1319 5'A. Nederland 1918 4 y, Nederl. 191) 6% N.-Indië 1923 D 4V, N.Ind 1926 B Banken. Koloniale Bank Indische Bank Gert. HandeJ Mij Resc. Dito Industrieën. Marg. Un.e Nederl. Kunstzijde Maecubee Holl Kunstzijde Oude Philips Nieuwe Philips Industr. Buitenlan Anaconda O. S. Steel Snia Viscosa Gew. Peruvian Handelsondern. Comp.comm. du Llège Zondagmiddag vond te Rotterdam weder om een fraaien kamp om voornoemd kam pioenschap plaats en wel tusschen Semper Avanti (kampioen van het district Rotter dam) en D. O. S. uit Naaldwijk (kampioen van Den Haag). ROME, 11 Juli. De Italiaansche mili taire autoriteiten hebben nog steeds moei lijkheden met het onderwerpen van de op standige stammen in Cyrenaica. Volgens uit Bengasi ontvangen berichten, zijn de Italiaansche troepen er in geslaagd, eenige honderden franc-tireurs te verslaan. De benden verloren honderd man, terwijl de Italianen twee officieren en vijf man schapper. verloren. NEW-YORK, 11 Juli. Naar de „New-York Herald" uit Superior meldt, heeft president Coolidge het aftreden van staatssecretaris Hoover goedgekeurd. Het is nog niet be kend, wanneer Hoover aftreedt, om zich ge heel aan de campagne voor het president schap te kunnen wijden. mmm Op 15 en 16 October a.s. zal te Parijs het 2de Internationale Juweliers-Congres gehou den worden. Het eerste had plaats in 1926 te Amsterdam. Aan dit congres nemen onge veer 28 landen deel STOOMVAART MIJ. NEDERLAND KAMBANGAN (uitr.) pass. 9/7 Gibraltar. KONINGIN DER NEDERLANDEN (thuisr.) 9/7 v. Algiers. KON. NED. STOOMBOOT JVIAATSCHAPPIJ ADONIS 9/7 v. Tunis te Lissabon. AMAZONE 9/7 V. W. Indié te New York. AMSTERDAM (thuisr.) 7/7 v. Tocopilla. EOS 9/7 v. Carthagena n. Malaya. ERATO v. La Pallice n. Amst. pass. 10/7 Dungeness. GANYMEDES (uitr.) 9/7 v. Sta Marta n. San Pedro de Macoris. HF.BE 9/7 v. Catania n. Messina. ILOS 9/7 v. Genua n. Cadix. IRIS to'7 v. Stettin te Amsterdam. JASON 9/7 v. Curacao n. Europa. MEROPE 9/7 v. Catania n. Patras. MINERVA 8/7 v. Amst. te Havre. NEPTUNUS 9/7 v. Napels n. Oran. NEREUS 9/7 V. Musel te Oporto. ODYSSEUS 8/7 v. Amst. te Danzig. PERSEUS 9/7 v. Amst. te Hamburg. ULYSSES 9/7 v. Constantinopel n. Boergas. VENUS 9/7 v. Algiers n. Amsterdam. VULCANUS (thuisr.) 9/7 te Havre. ZEUS 9/7 V. Cadix n. Genua. KON. PAKETV. MAATSCHAPPIJ NIEUW-ZEELAND 6/7 v. Brisbane te Sydney. HOLLAND—AFRIKA LIJN ALKAID (thuisr.) 10/7 te Genua. BILLITON (thuisr.) 6/7 v. Mozambique. NIAS 10/7 v. Amst. te Antwerpen. RAND FONTEIN (thuisr.) pass. 8/7 Dakar. RIETFONTEIN (thuisr.) 9/7 v. East London. HALCYON LIJN FLENSBURG 7/7 v. Quebec n. Rott. HOLLAND—AMERIKA LIJN BLIJDENDIJK 9/7 v. Rott. te Boston. GROOTENDIJK Pacifickust n. Rott. 8/7 te Cristobal. KINDERDIJK Pacifickust n. Rott. 9/7 v. Southampton. LEERDAM New Orleans n. Rott., 9/7 van Santander. MAASDAM Rott. n. New Orleans 9/7 tc Bilbao. RIJNDAM 7/7 V. New York n. Rotterdam. HOLLAND—BRITSCH-IN DIELIJN KOUDEKERK (uitr.) 9/7 te Bombay. RIDDERKERK (uitr.) pass, 9/7 Quessant. SCHIEKERK (thuisr.) pass. 9'7 Gibraltar. IAVA—NEW-YORK LIJN SEMBILAN 9/7 bv. New York te Boston. ROTTERDAMSCHE LLOYD GAROET (uitr.) pass. 9/7 Perim. INSULINDE (thuis-.) 9/7 te Suez. MADIOEN (thuisr.) 10/7 v. Havre. PATRIA (uitr.) 10/7 te Sabang. SIANTAR (thuisr.) 10/7 v. Suez. TAB AN AN (uitr.) 10/7 te Belawan. ROTTERDAM—ZU1D-AMERIKA LIJN ALUDRA (thuisr.) 8/7 te Santos. POELDIJK (uitr.) 9/7 te Rio Grande. EMZETCO LIJN JONGE ANTHONY 9/7 v. Barcelona n. Valencia. JONGE MARIA, v. Villaricos n. Vlaardingen, pass. 10/7 Dover. NEDERLANDSCHE SCHEPEN ALBLASSERDAM 9/7 Holtenau gep., Riga n. Rott. ALCOR 9/7 Belle Isle gep., Montreal n. Rott. ALETTA 6/7 v. Sabang n. BATAVIER VI 10/7 v.m. 7 u. 70 v. Rott. te Gravesend. JOBSHAVEN 8/7 v. Galveston n. Freeport. JOBSHAVEN 9/7 Texas City n. Rott. KEILEHAVEN 7/7 v. Oran n. LAUWERZEE, sleepb., 7/7 v. Rott. te Tail of Bank. 1 LEERDAM, New-Orleans n. Rott., 9/7 v. Santander. LEKHAVEN 7/7 v. Tampa n. Jacksonville. NAALDWIJK 9/7 v. Emden n. Newcastle. RANDWIJK 9/7 v. Lissabon n. Vivero. SIRRAH 9/7 v. Rott. te Montreal. STAD ZAANDAM 9/7 v. Seaham te Bordeaux. STOLWIJK 9/7 v. Cardiff n. Lissabon. WOENSDRECHT 3/7 Philadelphia n. Rouaan. ZAAN to/7 Brunsbuttel gep., Sundsvall n. Rott. ZEELAND, sleepb., met lichter „Neerlandia," 9/7 Hamburg n. Rott, Mijnbouw. Boeton Mijnbouw Redjang Lebong Petroleum. Dortsche Fetr Geconsolideerde Kon. Olie Perlak Rubber. a'dam Rubber Dell Batavia Rub Java Rubber Serbadjadi Silau V. I. C. O. Allied Intercontin Rubber Scheepvaart. Holi. Amerika Lijn dito Gem. Eigend Kon. Ned Stoomb Kon Paketvaart Mi). Nederland Rotterd. Lloyd Scheepvaart- Unie Marine comm. Marine pref Suiker. H. V. A Java Cultuur Poerworedjo Vorstenlanden Actions Idem Tabak. Deli Batavia Oude Dell Oostkust ...h. Senembab Spoorwegen. Southern Rails Union Pacific Wabash Chic. Milw st. Pauj Kansas City South Erie Rallr Prolongatie 1014 1Q2&/16 10C%6 101 S99/32 391 2001 4131 604 234% 362 70 177f 105| 1351 62 1013/i6 77% 734 84f 230f- 193f 1884 2C8% 6% 381 680 3784 1114 1644 144 520 447 187% 507 1481 192 31 MEDEGEDEELD DOOR WOENSDAG 11 JULI. Berlijn Parijs Brussel Londen Ztirich Rome Madrid Weenen New-York (cable» Praag Warschau Kopenhagen Oslo Stockholm 59 .20 59.30 9.65 9.75 34 .35 34 .50 12.07 12.08 47.75 47.85 13.— 13.10 40.70 40 .80 34 .90 35.— 2.48 2.49 7.30 7 .40 27.— 27.10 66 .35 66.50 66.30 66 .45 66.40 66 .55

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 8