Wsl"É<jV d 'i i Amslerdamsche Keurs DE SP AARNEB ANK j I 'll -óJri l DERDE BLAD NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT BLADZIJDE 2 Kringschietwedstri j d van Burgerwachten in „Kennemerland Zuid" De Bisschopsconsecratie Het programma nog niet vastgesteld HEEMSTEDE Gymnasium te Haarlem Het Eucharistisch triduum voor ziekeir te Bloemendaal BLOEMENDAAL Decreet tot gratieveleening op 14 Juli De moord op den Joego- slavischen gezant tegengesproken De gestrande kruiser „Dauntless" INGEZONDEN De redding der Malmgren- groep bevestigd Het verkeer In Haarlem 6L0Er4(lDA^L l/j OVEGVEËRl mi v„„; J aarvergadering „Haarlemsche Damclub" De schildersstaking in de Oost-Indië straat De reddigskansen voor de Viglieri-groep dalen Het Duitsche Klemm- Daimler vliegtuig op Spitsbergen aangekomen De 1500 luchtballons van de Coöperatie „Vooruigang". LAATSTE NIEUWS Brand aan den overkant van het IJ Het anti-oorlogsverdrag Een nieuwe samenzwering De draadlooze verbin ding met de Viglieri- groep hersteld Haarlem - Amsterdam De Uppland blijft te Spitsbergen Staatsmonopolie Opium De Duitsche kruiser „Berlin" in Ned. Indië Instortende aardmassa Hofstede afgebrand Een auto over den kop geslagen 67SJ 2Ïi 197-8 i 677 37! 1 10: 164J 145 n 135 1 387 1 402f 81 227J-9 150 b 128 60 1481 1921 73i 34f 48 53 i 3% 6 37J 666 111 t 165 1 144 530 450 187 519 70-i 334 46-4 52i Aan dezen wedstrijd die 7 en 8 Juli te Overveen plaats had. werd deelgenomen door de Burgerwachten Haarlem, Bloemen- daai en Velsen met 6 klassen Veteranen, 4 klassen A 6 klassen B en 8 klassen C. De uitslag is als volgt: Korpswedstrijd Scherp. Klasse Veteranen le prijs Haarlem I met 255 pnt. in 134 sec.; 2e prijs Bloemendaa) 1 met 252 pnt. in 132 sec. Klasse A. le prijs Bloemendaal met 226 pnt. in 138 sec., 2e prijs Haarlem II met 226 pnt. in 154 sec. (18 strafp.) Klasse B. le prijs Velsen met 243 pnt. in 162 sec. 2e prijs Bloemendaa] met 228 pnt. in 178 sec. (6 strafp.) Klasse C. le prijs Velsen met 227 pnt. in 216 sec.; 2e prijs Haarlem II met 216 pnt. in 220 sec. (4 strafp.) 3e prijs Haarlem I met 209 pnt. in 191 sec. Fersoneele wedstrijd scherp. Klasse Veteranen. le pr. C. Éldermans v. B'daaJ met 56 pntl in 25 sec.: 2e pr. J, v. Buggenum v. B'daa. met 56 pnt. xn 27 sec.; 3e pr. W. J. Faase v. B'daaJ met 54 pnt. m 24 sec.. 4e pr, A. N. Pielage v. Haarlem met 54 pnt. m 25 sec.; 5e pr. F. van Pelt v. Haarlem met 54 pnt In 27 sec., 6e pr. H. Kuipers v. Haarlem met 54 pnt. in 29 sec.; 7e pr. C. J. Lindeman v. B'daal met 53 pnt. m 27 sec.: 8e pr. P. Lan- gendonk v. B'daal met 52 pnt. in 25 sec.; 9e pr. A. J. Hekker v B'daal met 52 pnt. in 28 s. Klasse A. le pr. P. B. Prenen v. Haarlem met 57 pnt. in 28 sec., 2e pr. P. L. de Groot v. Haarlem De 2de secretaris, de heer J. B. Sluiter Jr- werd bij acclamatie herkozen. In de plaats van den heer J. Poppen werd als 2de commissaris van materiaal gekozen de heer G. A. Ottolini met 23 stemmen. De heer J. Balk verkreeg 10 stemmen, ter wijl 1 stem blanco werd uitgebracht. Tot leden der kascommissie werden gekozen P. G. M. Ottolin, Sr en W. Bosman. Daarna werd nog uitvoerig de onderlinge wedstrijd 1927/28 besproken. Besloten werd dat deze 31 Juli a.s. geheel geëindigd moet zijn Tot slot ontvingen alle spelers van het 1ste en 2de tiental eene zilveren herinneringsme daille in verband met het behalen van het nationale clubkampioenschap hoofdklasse en 2de klasse. De topscorers-medailles werden uitgereikt aan de heeren J. B. Sluiter Jr. (1ste tiental) en K. Leibbrandt (2de tiental). Bij de .mededeelingen" deelde de 1ste voorzitter van den Haarlemschen districts Zooals bekend, zal de Bisschopsconsecra tie van Mgr. Aengenent plaats vinden Woensdag 25 Juli. Hoewel verscheidene ge ruchten de ronde doen, kunnen wij uit de beste bron mededeelen, dat het program ma der plechtigheden nog niet is vastge- stejfl. Wel is men er druk mede bezig, maar nog niets is met zekerheid vastgesteld. Wel is bekend, dat dien dag Mgr. Aen genent receptie zal houden. bond, de heer J. Poppen, mede, dat de a.s. LATHERUSTENTOONSTELLING De on selectie-wedstrijden hoofdklasse tevens zullen derlinge tuinliedenvereeniging houdt heden gelden als voorwedstrijd voor den meestertitel haar jaarlijksche inzending ter keuring van en da deze wedstrijden reeds zeer s oedig zullen aanvangen. Van de bestuurstafel werd opgewekt zooveel mogelijk aan deze wedstrijden deel te nemen. Nadat bij de rondvraag nog enkele huis houdelijke zaken werden afgedaan, werd te ruim 11 uur deze geanimeerde vergadering met een opwekkend woord van den.voorzitter gesloten. Bij de toelatingsexamen; zijn toegelaten tot de eerste klasse J. B. Ebbinge, Catharina W. van den Berg, M. S. Kamminga, C. J. E. Konijnen burg, Henriëtte A. Kruseman, A. D. P. V. Löben Seis, Maria B. de Lugt, Ada C. Maar schalk, G. M. Pliester, J. Spoelder, P. J. van der Scheer, Chr. A. Swaving Dijkstra, H. Voorzanger, Anna Lisa van der Vlugt, J. H. Augustijn, A. Brandon, M. Bonting, H. Bremer, Heiltje de Hosson, L. de Graaf, Wilhelmina Gaillard, D. Muller, W. D. Margadant, W. J. Marnette, W. Nijenhuis, Adriana Nepperus, Annie Sillebis, A. P. J. met 54 pnt. m 32 sec. (4 strafp.); 3e pr. H. ten Feld' Johanna van Aalst P. Bos, W. D m gi Tam I* a n a a 4-i m 1» TT TT a a^I a Va T- TT aai ao Medik v. Velsen met 53 pnt. tn 22 sec.. 4e pr. P. Aiders v. Haarlem met 52 pnt. in 26 sec.; 5e pr. A Mos v. Haarlem met 51 pnt. in 31 sec. (2 strafp.); 6e pr. P. A. Deken v. Haar lem met 50 pnt. in 27 sec.; 7e pr. A. Schip per v. Velsen met 50 pnt. in 29 sec. Klasse B. le pr. A. J. M. Berkhout v. B'daal met 54 pnt. in 34 sec.; 2e pr. C. Visser v. Velsen met 54 pnt. in 35 sec.; 3e pr. H. Broers v. B'daal met 52 pnt. m 36 sec.: 4e pr. J. P. C. C. Pielage v. Haarlem met 51 pnt. in 29 sec.; 5e pr. J. F Duyn v. Haarlem met 51 pnt in 34 sec.; 6e pr. N. S. F. Nelissen v. Haarlem met 51 p. in 41 sec. (2 strafp.): 7e pr. M. E. Spoor v. Haarlem met 50 pnt. in 31 s%c.;, b.l.s. 7; 8e pr.'A. Lagendijk v. B'daal met 50 pnt. in 31 sec. b.l.s. 6; 9e pr. A. Vernou v. Haarlem met "50 pnt. in 33 sec.; 10e pr. G. Bessem v. Haarlem met 50 pnt. in 38 sec. Klasse C. Briët, Janke Goetink, H. Hoeflake, E. Königs, Maaike Koning, Maria Leupen, H. Menalda v. Schouwenburg, R. Muller, K. Quist, W. Steenstra Toussaint, C. W. Wiemer. Voorwaardelijk zijn toegelatenL. PaardekooperOverman, Elise Valken. Tot de 2e klas is toegelaten'H. Fert. A. De derde en laatste dag van het Zieken- triduum; zoo mogelijk nog schooner en heer lijker dan de twee voorgaandé en begunstigd door het mooist denkbare zomerweer. Het is nog vroeg als de auto's, die, het mag hier wel eens gememoreerd, behalve door eenige parochianen van Bloemendaal, door vele particulieren uit Haarlem, Heem stede en omgeving, uit louter sympathie voor dit werk van liefde welwillend beschikbaar zijn «gesteld, voor de laatste maal hun kost bare lading aan de kerkdeur brengen. De Ie pr. W. Bruntink v. Velsen met 54 pnt. in verpleegsters staan reeds gereed om de pa- 40 sec.; 2e pr. C. Gravenmaker v. Velsen met 61 pnt. in 45 sec., 3e pr. W. G. L. v. d. Schaar T. Haarlem met 50 pnt. in 34 sec.: 4e pr. P. J. van Balen v. Haarl m met 50 pnt. in 45 sec.; 5e pr. J. N. Zandstra v. B'daa) met 49 pnt. in 35 sec.; 6e pr. B. A. Dammers Jr. v. Velsen met 49 pnt. in 38 sec.. 7e pr. W. M. Ratsma, v. Haarlem met 49 pnt. m 44 see.; 8e P. J. Zonneveld v. B'daal met 49 pnt. m 5.3 sec. (6 strap.) 9e pr. A. v. d. Steen v. Velsen.met 48 pnt. m 45 sec.; 10e pr. J. F. Bode v. Haariem met 48 pnt. >.n 48 sec.: lie pr. J. Handgraai v. Velsen met 46 pnt. in 45 sec. Voor den extra wedstrijd C XI welke tij dens den Provincialen wedstrijd op 8, 9 en 10 September a.s. te Overveen gehouden zal worden, zijn door he Kringcomité de schut ters aangew zen: C. Éldermans v. Bloemendaa» 56 p. in 25 sec.; J. v. Buggenum v. Bloemendaal 56 p. in 27 sec.; W. J. Faase v. B'daal; 54 p. in 24 sec.; A. N. Pielage v. Haarlem 54 p. in 25 sec. F. van Pelt v. Haarlem 54 p..in 27 sec. Reservea: H. Kuipers v. Haarlem 54 p. in 29 sec.; G. J. Lindeman v. Bloemendaal 53 p. in 27 sec.; P. Langendonk B'daal 52 p. in 25 sec. A. J. Hekker v. B'daal 52 p. in 28 sec. De prijsüireiking zal gehouden worden op Vrijdag 20 Juh a.s. des avonds te 8 uur in de kleine tuinzaai van café Brinkman, Groote Markt, Haariem. tiënten naar de plaatsen te brengen en nog heeft de klok geen negen uur gewezen, of het kerkje is reeds geheel gevuld. Klokslag negen uur beginnen de plechtig heden, de H. Mis, voorafgegaan door de zege ning der geneesmiddelen. Het mannen- en knapenkoor der kerk, onder leiding van den heer J. Nelissen, voer de op voortreffelijke wijze de mlssa in hono- rem St. Alphonsi van Hubert Cuypers uit. Een bijzondere dag voor de parochie was het nu, zoo memoreerde pastoor Willenborg het in zijn toespraak. Een bijzondere dag, omdat dezen morgen het H. Misoffer werd opgedragen voor de parochie en de zieken ze ker gaarne hun lijden zouden willen mee- offeren voor het welzijn van de parochie, die hen met zooveel spontane hartelijkheid had ontvangen. Bloemendaal's parochie zal zich met zulk een dag gelukkig mogen prijzen. Na de handoplegging te «12 uur, waarbij alle zieken weder den zegen ontvingen volgde te 2 uur als heerlijk besluit het plechtig Lof met processie en Te Deum. De ijverige promotor van het Ziekenapos- tolaat en het werk der Ziekentridua, pastoor Willenborg, zal wederom greöte voldoening van zijn sympathiek werk ondervonden heb ben. Latherusbloemen, waarvan de plantjes in het voorjaar aan de deelnemende leden zijn verschaft. Behalve deze bloemen kunnen ook nog andere Latherussoorten ingezonden worden. Voor beide groepen zijn eenige prijzen be- schikbaar gesteld. Ter opluistering Worden ook andere bloe men en planten geëxposeerd, zoodat het zeker een aardige tentoonstelling zal worden, temeer, daar het mooie weer zeer gunstig was voor de ontwikkeling der bloemen. De bloemen worden geëxposeerd in het lokaal van Christelijke belangen aan den Voorweg. De zaal is geopend van 4 tot 10 uur n.m. en zal vrij toegankelijk zijn ook voor niet-leden of donateurs. De expositie zal alleen hedenavond te bezichtigen zijn. DUIVENSPORT GEVLEUGELDE VRIENDEN Uitslag wedvlucht van Limoges, Frankrijk, 780 K.M. met oude duiven, op Zondag 8 Juli. Losgelaten des morgens 6.10. 1, 6, 7, 9, H. Vellinga 2, 8, J. G. v. d. Meer 3, 5, A. v. Zadel4, H. Witteveen. Eerstgetoonde duif om 6 uur 53 min. 21 sec. en de laatste prijswinnende om 7 uur 43 min. 1 sec. De eereprijzen werden gewonnen door de nummers 1 en 4. Uitslag wedvlucht van Roosendaal. Af stand 95 K.M. met jonge duiven. 1, 3, 4, 7, 10, 11, 15, 16, A. v. Zadel; 2, 8, T. v. Deursen 5, 12, W. v. Huis 6, 14, A. Eveleens 9, H. Leuven 13, 20, 21, A. VerdonschotJr. 17, 22, 25, H. Vellinga 18, 19, H. Witteveen.23, 24, C. Lareman. Eerstgetoonde duif om 9 uur 36 min. 3 sec. en de laatste prijswinnende om 9 uur 48 min. 55 sec. Statuten De „Staatscourant" bevat de statuten van de Coöperatieve Woningbouw- vereeniging „Eigen Woning" W. A., Veree- niging van ambtenaren, beambten en werk lieden in Overheidsdienst, werkzaam alhier. verlaten daarvan geen onraad bemerkt. De oorzaak van den brand is onbekend. Verze kering dekt de schade. PARIJS, 12 Juli. Woensdagavond vond een bespreking plaats tot vaststelling van het decreet, dat heden door Doumergue zal wor den geteekend en waarbij ter gelegenheid van den 14en Juli gratie-verleeningen plaats hebben. De afgevaardigde Rickling uit Altkirch zal ook na 14 Juli in de gevangenis blijven. PARIJS, 12 Juli. Naar de ochtendbladen uit Tirana melden, wordt het in het buitenland verspreide bericht van den moord op den Joegoslavischen gezant Mihalowitsj tegen gesproken. LONDEN, 12 Juli. De bij Halifax gestrande kruiser Dauntless is in het dok gesleept. KINGSBAY, 12 Juli. e4 bestaat goede hoop, dat de leden van de Malmgren-groep, prof. Malmgren uit Zweden en de Italiaan- sche officieren majooi Zappi en majoor Mariano, die door den Russischen vlieger Tsjoeknovsky werden gevonden, zullen kun nen worden gered. Onmiddellijk nadat de vlieger op de Krassin was teruggekeerd en rapport had uitgebracht, werden maatrege len voor het redden dezer mannen getrof fen. De „Krassin" zelf tracht de groep te bereiken, terwijl zal getracht worden een vliegtuig bij hen te doen landen, en een hondenslee-expeditie gereed gemaakt wordt, om daarmede de drie mannen te halen. In deze omgeving is de nevel opgetrokken, zoo dat de 3 mannen gemakkelijk teruggevon den kunnen worden. Het feit, dat de drie mannen, althans twee van het, nog in le ven zijn, is te danken aan de Pool-ervarin- gen van den Zweedschen prof. Malmgren. &EGWR ,.^x£ ''W'Tutï. V xVA* iTKAAr tv «ozFnst* PAri BEGIN R WARTIER fAVlUOHi» Hi HE tri iTEPE Maandagavond j.». hie'd de .Haarlemsche Damclub' hare 21ste aarvergadering in haar clublokaaj café .De Korenbeurs" Spaarne. Te y4 uur opende de 1ste voorzitter de heer J. W. van Dartelen deze drukbezochte! vergadering. Hij liet in zijn openingswoord ane gebeur tenissen vau Het afgeJoopen vereenigmgsjaar de revue passeeren en memoreerde nog de schitterende successen, door de .Haarlemsche Damclub" n de bondscompetities behaald, namelijk twee nationale kamD'oenschappen en twee tweede plaatsen. De notulen der vorige vergadering uitge bracht door den lsten secretaris den heer Joh. Bijster Jr. werden onder dank goedge keurd sn ook het aarverslag lokte een dave-i dan pl.m. f 45 en een ander f 36. De pa- In den toestand van de schildersstaking in de Oost-Indiëstraat is nog geen veran dering gekomen. De staking is veertien dagen geleden uit gebroken in huizen van de bouwvereeniging „St. Jozef". Aannemer van dit werk is de heer J. P. Hetem. De vorige week heeft men nog getracht sdhiiders, ole van een en ier werk los kwamen, hier te werk te stellen. De stakers hebben hen echter overge haald om daar niet te werken. Ook een zoon van den patroon heeft daar onder hoede van de politie één dag gewerkt. De vorige week heeft het bestuur geconfe reerd met de Federatie van Bouwvakarbei ders. Een huis werd opgemeten, waarvan de schilders f 91 voor werk vroegen en wel 116 pet M2 a f 0.78 per M2. Deze prys is men ooi: in Rotterdam, Am sterdam en Den Haag tusschen patroons en gezellen overeengekoman, geldend voor het nieuwe werk. Een vlug werker verdient rend app aus uit. Het aarverslag van den penningmeester, den heer Roland Kuyk. Wees een flink batig saldo aan. Uit het versiag van den lsten commissaris- bibliothecaris, den heer J. L Versteeg, bleek, dat de vereemging thans alle verschenen damwerken bezit en van deze bibliotheek door de leden een: druk gebruik wordt gemaakt. Het i aarverslag van den 2den cojnmissaris van mater aa, den heer «I. Poppen, werd evenecn" onder dank goedgekeurd. Allen unct onarissen werden door den voorzitter een woord van hulde gebracht voor het door hen gevoerde beheer. Het verslas van den afgevaardigde van de jaarvergadering van den Nederlandschen Dambond. den heer Jac. Fr van Garderen, werd daarna voorgelezen en onder dank goed gekeurd. De kascommissie, bestaande uit de heeren Jac. Fr. van Garderen en J. Wielenga, advi seerde den penningmeester decharge te ver- leenen voor het door hem gevoerde beheer, waarmede de vergadering onder applaus in stemde Daarna kwamen de verkiezingen aan de orde De 1ste voorzitter, de heer J. W. van Darte en, werd bij acclamatie wederom voor 2 jaren herkozen. Wegens oedannen van den 2den voorzitter, den heer H. G. Teumsse had eene verkiezing voor deze vacature p'aate De heer W. van den Eynde werd met 21 stemmen a's ?de voorzitter gekozen.' De heer J. Ponnen verkreeg 12 stemmen, terwijl een stem blanco werd uitgebracht. troon wilde eerst f 52.50 voor dit perceel geven, maar toen het schilderswerk afge keurd werd en de bouwvereeniging „St. Jo seph" beter werk eischte, is deze prijs op f 62.50 verhoogd. De vorige week Donderdag heeft de pa troon dezen prijs tot f 67.50 verhoogd, waarbij nog ongeveer f 3 bijgerekend wordt voor eigen werk. Dit aanbod is echter afgewezen. Tien schilders en 1 jongen zijn bij de staking betrokken, n.l. acht leden van den Schildersgezellenbond en twee van de Fe deratie. Voor den inhoud van deze rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk WANNEER KUNNe/WIJ JUICHEN EN JUBELEN Wanneer kunnen wij juichen en jubelen, vraagt het bestuur van „Herwonnen Levens kracht" zich af. En het antwoord, dat wij moeten geven is Wanneer de Speldjesdag van a.s. Zondag 15 Juli zal slagen, d.w.z. wanneer de opbrengst reden geeft om te jui chen en te jubelen. Herwonnen Levens kracht", wie zou deze vereeniging niet ken nen Nog een enkele dag, en dan zal een aan val gedaan worden op de beurzen van de mild dadige katholieken. Een krachtig corps van dames en heeren is hiervoor noodig en tot i ons groot genoegen is de animo voor onzen Speldjesdag bevredigend, hoewel wij nimmer krachten te veel hebben. Wanneer dan a.s. Zondag de zon haar stralen zal doen schijnen over Haarlem en talrijke vriendelijke dames een speldje te koop aanbieden, en ,er niemand zal zijn zonder het Speldje of Bloempje van „Herwonnen Levenskracht" dan zullen wij, en velen met ons, over de opbrengst kunnen juichen en jubelen, dan kunnen wij het leed van velen helpen verzachten. Nog een enkele dag en het Christenhart zal meer dan gewone neiging toonen, zich te openen en medege voel te toonen voor hen, die het leed dragen en het nieuw geluk niet kunnen aanschou wen. Wanneer onze Speldjesdag slaagt, dan zullen ook zij kunnen juichen en jubelen, zij, de tuberculose-lijders, zij, die smachten naar nieuw levensgeluk, zij, die ook zoo gaarne krachten zouden willen schenken om „Her wonnen Levenskracht" Zondag behulpzaam te zijn. Willen wij, katholieken, a.s. Zondag 15 Juli, juichen en jubelen, dan is onze taak „Herwonnen Levenskracht" te helpen door zich op te geven, om mede te werken, en door het koopen van het Speldje van „Herwonnen Levenskracht", zoodat bij het eindigen van dezen grooten dag geheel katholiek Haariem en omgeving kan juichen en jubelen over het succes, dat door onze milde gaven en steun is verkregen. Het moge zoo zijn. OSLO, 12 Juli. Gedurende den nacht werden hier berichten ontvangen, waarin het vinden van de Malmgren-groep wordt bevestigd. Het staat vast. dat het Malmgren en zijn metgezellen en niet kapitein Sora is. In den afgeloopen nacht is Tsjbeknofsky opnieuw opgestegen, terwijl de Krassin van koers veranderde en rechtstreeks naa, de Malmgren-groep stuurde. Men hoopt de groep Donderdag tegen den middag te kunnen bereiken. Het besluit van de Kras sin, alle krachten in te spannen voor de Malmgrengroep, maakt de toestand voor de VigliBri-groep hopeloos. Dn Krassin beschikt over te weinig kolen om aeide groepen 'e kunnen bereiken. Het schip zal dus eerst een haven moeten aandoen, om ook nog de Viglieri-groep te redden. Hierboven geven wij een afbeelding van de tram- en autobuslijnen, zooals deze gis teren door den raad zijn vastgesteld. Tramlijn 1 loopt van Bloemendaal langs het Station naar den Hout en Heemstede; tramlijn 2 rijdt van Schoten door de Rozen straat naar de Wilhelminastraat en verder naar de Leidschevaart; tramlijn 3 van Overveen naar het Verwulft; tramlijn 4 is de E. S. M. Autobuslijn I vertrekt vanaf het Elzenplein langs Kleverlaan, Verspronckweg, Parklaan, Nassaulaan, Ged. Oude Gracht naar het Leidschevaart- en Bosch- en Vaartkwartier. Autobuslijn II vertrekt vanaf de Jan Gij- zenvaart langs Rijksstraatweg, Joh. de Breukstraat, Kloppersingel, Kennemerplein, Jansweg, Koudenhorn naar het Amsterdam- sche- en Slachthuiskwartier. Autobuslijn III is de Celntuurlijn, welke aan het Nagtzaamplein begint en door het Slachthuiskwartier rijdt, de Kampervest af gaat, langs Wagenweg en langs Wilhelmina straat naar de Leidschevaart gaat, verder naar den Zijlweg en belendende straten en verder langs de binnenstad naar de Nagt- zaamstraat terugkeert. OSLO, 12 Juli. Het Duitsche Klerom- Daimler vliegtuig, is thans op Spitsbergen aangekomen en zal trachten de Viglieri- groep te bereiken. Men vreest evenwel, dat thans dit vliegtuig niet meer op het brosst, met losse sneeuw bedekte ijs zal kunnen landen. Naar wi) vernemen zijn tot nu toe 11 ballons op het kantoor van de Coöperatie „Vooruitgang" ingeleverd, voorzien van een label, ter waarde van f 5. Een der ballons was gevonden in den Hp, een plaatsje gelegen tusschen Zaan dam en Purmerend. Voor „Herwonnen Levenskracht" J. Th. Elligens, Secr. AMSTERDAM, 14 Juli. In den afgeloopen nacht heeft aan de overzijde van het IJ nog een brand gewoed Te ruim 3 uur werd de heer L. de Ruiter, wonende in perceel 56 aan den Hijmansweg gewekt doordat in zijn huis brand was uitgebroken. De brand woedde in den opticienswinkel-werkplaats in den rechtervleugel van het huis. De heer de R. sliep, met zijn vrouw en drie Kinderen In een kamer a£Ün den achterkant van het perceel. Met moeite wisten zij intijds uit t deze kamer in den tuin te komen. De HAARLEM, 11 Juli Bloemkool 7—20 brandweer, die spoedig ter plaatse was, be et. per stuk; andijvie 25—60 ct.; spinazie streed het vuur met twee stralen op de mo- 6090 ct.; postelein 4075 ct. per kist; sla torspuit. 0.60—2.40 per 100 krop; wortelen 8—16 j De winkel-werkplaats en de gang van het ct.; rabarber 5—12 ct. per bos; peulen 14 perceel brandden geheel uit. De keuken Het antwoord van Frankrijk. PARIJS, 12 Juli (V.D.) Naar npg omtrent de besprekingen van het Fransche kabinet over het antwoord op de jongste nota van Staatssecretaris Kellogg inzake het ant- oorlogsverdrag gemeld wordt, zal het Fran- sche antwoord betrekkelijk kort zijn en niet meer dan vier of vijf schrijfmachineschrift- folio's beslaan. De nota zal tegen het einde van de week, waarschijnlijk Zaterdag aan den Franschen ambassadeur te Washington worden gezon den en Zaterdag of Maandag aan de Ameri- kaansche regeering ter hand gesteld worden. Volgens de gewoonlijk goed ingelichte „Ex celsior" neemt de Fransche regeering in haar nota kennis van het standpunt der Amerikaansche regeering ten opzichte van de Fransche reserves en van de officieele in terpretatie van het voorgestelde verdrag door Kellogg. Het Fransche antwoord bevat een verklarende nota bij het verdrag, waarin het Fransche standpunt duidelijk wordt uit eengezet. De „Matin" ziet de beteekenis van het Fransche antwoord' daarin, c.%t de nota het afsluiten van langdurige onderhandelin gen beteekent. De nota zal zich, naar dit blad meldt, er toe bepalen met voldoening te constateeren, dat Kellogg met zijn laat- sten tekst en uiteenzettingen zijn voorstellen in volkomen overeenstemming met de ge dachte van Genève en Locarno gebracht heeft. Volgens deze gedachte ziet Frankrijk, evenals de andere staten-leden van den Volkenbond, af van den oorlog als Instru ment van nationale politiek, d.w.z. van den geweldoorlog en van den imperialistisehen oorlog. Het staat Frankrijk evenwel vrij naar de wapens te grijpen, wanneer verdragen geschonden, de neutrale zone bedreigd of een zijner bondgenooten het slachtoffer van een aanval wordt. Men heeft zich er gedu rende de laatste weken van overtuigd, dat de antwoorden van de Volkenbondsmogend- heden op deze belangrijke punten overeeh- stemmen. PARIJS, 12 Juli. Naar de bladen uit Madrid melden, is een officieuze 'mededee- ling der Spaansche regeering gepubliceerd, waaruit blijkt, dat de Spaansche autoritei ten een samenzwering op het spoor zijn ge komen. In deze mededeeling wordt n.l. ver klaard: „Evenals In den vorigen zomer tracht' men op het oogenblik de gedwongen afwezigheid van den koning en het hoofd der regeering, die hun hooge plichten bij de opening van den spoorweg Van Canfranc hebben te vervullen, te benutten, ordever storingen te veroorzaken. De autoriteiten zijn reeds op het spoor. Het beste middel om de samenzwering te doen mislukken is haar veroordeeling door alle bezonnen kringen". ROME, 14 Juli Volgens een hier ont vangen telegram is de draadlooze verbinding van de Citta di Milano met de Viglieri- groep weer hersteld. Behalve de juiste plaats wordt in het officieele bericht niets omtrent de positie der groep medegedeeld. Tsjoeknowsky moet bij Kaap Platen een noodlanding maken KINGSBAY, 14 Juli. De Russische vlieger Tsjoeknovsky heeft hedennacht nabij Kaap Platen, doordat hij tengevolge van den mist de „Krassin" niet terug kon vinden, een noodlanding moeten maken, waarbij het toe stel beschadigd is. De vijf inzittenden van het toestel, d'e vei lig aan land kwamen, beschikken over een radio-toestel en levensmiddelen voor 14 dagen. Middenkoersen van gisteren Heden opening 3 UA V 4UUk j£ en 5% Nederland 1919 f Nederland 1918 4<* Nederl. 1917 6% N.-Indië 1923 D 4H NJnd. 1926 B Banken. Koloniale Bank Indische Bank Gert. Handel Mij Resc. Dito Industrieën. Marg. Un/e. NederL Kunstzijde Maecubee HoU Kunstzijde Oude Philips Nieuwe Philips Industr. Buitenlan Anaconda O. 8. Steel Snla Viscfcsa Gew. Peruvian Handelsondern. Comp.comm. du Liège STOCKHOLM, 14 Juli De Zweedsche minister van verdediging heeft bepaald, dat het Zweedsche vliegtuig Uppland op Spits bergen zal blijven, in verband met de red dingspogingen voor de Malmgren-groep. TEHERAN, 12 Juli. Het parlement heeft het wetsvoorstel tot instelling van een staatsmonopolie voor opium goedgekeurd. 22 ct.; doperwten 1220 ct.; tuinboonen 69 ct.; heereboonen 5276 ct.; snijboo- nen 6480 ct. per Kg.; komkommers 314 ct. per stuk; aardbeien 1.101.30 p. slof; kersen 52—65 ct. per Kg.; seldery 2—7 ct.; I Dieterselie 56 ct. per bos. leed ernstige schade terwijl in ae kamer, waar de familie sliep alles door de groote hitte, welke de brand veroorzaakte, gebla kerd is. de heer de R. was tot half één des nachts in zijn Werkplaats geweest en had bij het MEESTER CORNELIS, 14 Juli (Aneta). De "Duitsche kruiser „Berlin", onder com mando van den fregattenkapitein Kolbe, kwam hier aan. De commandant bracht een bezoek aan den resident, die daarop een bezoek terug bracht, begroet met 11 saluut schoten. De kruiser vertrekt op 22 Juli a.s. en gaat via Ambon naar Australië. PARUS, 12 Juli In de nabijheid van Puy wrd enveier arbeiders nder een instor tende aardmassa bedolven. Hun lijken zijn geborgen. SNEEK, 12 Juli In den afgeloopen nacht Is, vermoedelijk tengevolge van hooi- broei, afgebrand de kapitale boerenhofstede aan den Oppenhuizerweg, alhier, eigenaar het Oud-Burgerweeshuis. De boerderij, die bewoond werd door den heer J. Postma, ging met hooi en inboedel in vlammen op. Persoonlijke ongevallen zijn niet voorge komen. Alles was verzekerd. PRINCENHAGE, 12 Juli. Heden is door het springen van een der banden een auto over den kop geslagen. Van de vier in zittende personen uit Sliedrecht heeft ze kere W. ten Beste, 65 jaar oud, vermoede lijk den wervelkolom gebroken. No. 7. Mijnbouw. Boe ton Mijnbouw Redjang Lebong Petroleum. Dorische Petr Geconsolideerde Kon. Olie Perlak Rubber. A dam Rubber Dell Batavia Rub Java Rubber Serbadjadl Silau V I. C. O Allied Intercontin Rubber Scheepvaart. HoU. Amerika Lijn dito Gem Eigend Kon. Ned. 8toomb Kon Paketvaart MIJ Nederland Rotterd Lloyd Scheepvaart-Unie Marine comm. Marine prei Suiker. H. V A Java Cultuur Poerworedjo Vorstenlanden Actions idem Tabak. Dell Batavia Oude DeU Oostkust Senembah Spoorwegen. Southern Rails Onion Pacific Wabash Chic. Milw St. Pauj Kansas City South Erie Railr 246 166 177*/a 1791 222»/g 4561 202 204 6801 134% 1371 1600 1701 1371 391 195 410 82f 2311 157% 71| 175 102* 133| 61 10% 75| 71 83ib 230" 1911 1884 208 6 38 Uk OS) 250 165 177 216 445 196 664 663 18 1 j Prolongatie..

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 10