Zuiderzeewerken te Medemblik - Doodelijk Auto-ongeluk DONDERDAG 12 JULI 1928 S¥??ïïj; NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT De Italiaansche Minister van De Engelsche vliegcommandant F. T. Courtney, die van Lissabon uit Financiën, Volpi, heeft zich voor een nieuwe Oceaanvlucht startte, voor zijn vertrek, teruggetrokken. Geheel plotse ling heeft in Italië een Minister-crisis plaats gehad, waarvan men de oorzaak nog niet kent. De minister van financiën, Graaf Volpi, heeft Zondag plotseling zijn ontslag ingediend. De vroegere Italiaansche minister van financiën, Graaf Volpi. De Engelsche kruiser „Dauntless" liep bij den ingang van de haven Bijen-imker met kap. te Halifax aan den grond en is op het punt door midden te breken. Kapitein K. D. W. Mac Pherson gaf vier uur na het aan den grond loopen het bevel, het schip te verlaten. Do bemanning, welke 425 personen telt, werd aan boord van den kruiser „Festubert" en „Ypresovergebracht. De commandant en 50 officieren bleven echter nog aan boord. kruiser „Dauntless". Zuiderzeewerken te Medemblil£ Een overzicht op de werken, gezien van den toren te Medemblik. Op den voorgrond de groote gemaalput waar het enorme groote watergemaal zal worden geplaatst. Op den achtergrond de dijk, welke Medemblik met Wieringcn moet verbinden. Dezer dagen werd te den Klomp, nabij Veenendaal, de jaarlijksche bijen- markt gehouden, waar van heinde en ver de imkers met hunne bijenkorven gekomen waren om te trachten hun bijen aan den man te brengen. De koop wordt gesloten. Dinsdag 10 Juli werd het 50-jarig jubileum der vrijwillige brandweer te Venlo feestelijk herdacht. De versierde nieuwe brandspuit in den optocht. Practisch „halt"-teeken voor auto's in Los Angelos. De halt-lijn wordt door rechtopstaande gummi-stukken aangegeven. Wanneer de weg vrij is, worden deze stukken overreden. Doodelijk auto-ongeval op de Rjjswijkschestraat te Den De aardappelenveiling in de IJpoIders werd Dinsdag officieel geopend. Een kijkje op de eerste veiling. Haag. Doordat de chauffeur bij vergissing op het verkeerde pedaal trapte, reed de vracht-auto met volle vaart weer terug in de Garage, waardoor de schedel van den broer van den bestuurder, die op de treeplank sprong om aan de rem te trekken, tusschen auto en deurpost werd verpletterd. De zwaar beschadigde deurpost en muur De restauratie aan het Spinoza-Huis te Den Haag Is voltooid. Het is thans uitwendig weer geheel in den ouden toestand gebracht.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 5