lil Iets Buitengewoons!!! Fa. Wed. L. DE JONG i 7 Gr, Houtstraat 82-84 ~WT 4 Hp TT T T|7|7]7\T STEUNT morgen de Bestrijding der Tuberculose en allen zullen -IV A 1 Jll vJ JLj L Ui J\ 1L 1 N dan getooid zijn met het speldje van HERWONNEN LEVENSKRACHT CREDIETEN Wollen Dekens TE KOOP PALMBEACH KEUKENINRICHTINGEN [TWEEDE BLAD NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ZATERDAG 14 JULI 1928 BLADZIJDE 4 RECHTSZAKEN. De Marischka-revue contra de „Residentiebode" De moord te Heerlen GEMENGD NIEUWS Toch weer gesnapt Opgepast Origineele optocht van praalwagens op 4 Augustus in de hoofdstad Een steekpartij op den Admiraal de Ruyterweg te Amsterdam Botsing te Zeist Arme kleine SOCIAAL LEVEN LEGER EN VLOOT De verplaatsing van militaire wachtgelders De Centrale Bond van Spoorwegpersoneel werd in het gelijk gesteld KERKNIEUWS Wederom een Limburger tot bisschop benoemd KUNST EN KENNIS Het revue-gezelschap ter Hall wordt ontbonden BINNENLANDSCH NIEUWS Van Gend en Loos LANDBOUW EN VISSCHERIJ Het zalmtractaat LUCHTVERKEER. Bij een proefvlucht neergestort Haabl DlNtR-Wo. HET RAADSEL OPGELOST VERKOOPING Gem. Bank van Leening te Haarlem DONDERDAG 19 .JULI 1928 VRIJDAG 20 JULI HEEMSKERK Openbare Verkooping DONDERDAG 26 JULI a.s. DEURWAARDER C. H. ERBRINK A VOND-PAMTIJ ROSE HAG HE heeft gelden beschikbaar voor voorschotten \lschhandel J. BALM ZOON Altijd voorzien van eerste Klas Visclr Adverteert in dit blad. Engelsche Waschtafels H. KONING ZOON Hoeings Stoomerij voor spotprijzen: een Ford Sedan 2-denrs, 400.een Vrachtwagen Electr., nieuwe bak, prima banden en motof j' 675.dagelijks te zien en te berijden. P. L. METZ, Assen- delft 146, Telefoon 14. Alleen geldig in onze winkels te Haarlem: Barteljorisstraaf, Gen. Cronjéstraat, Zijlweg, Amsterdamstraat, Botermarkt. Alle spijzen in bijna 10 minuten gaar! Op DINSDAG 17 Juli om 11, 2, 3 en 4 uur Demonstratie van de „Fruco"-Snelkook- pan. De bijzondere constructie van dezestoom- kookpan maakt het mogelijk alle spijzen in circa 10 minuten te koken, terwijl niets van de voedingswaarde verloren gaat. Door dezen korten kooktijd verkrijgt men' n besparing van gas en tijd van 80 procent. Demonstratie DINSDAG a.s. om 11, 2, 3 en 4 uur, ook van verschillende andere nieuwigheden op keukengebied. I De vacantiekamer van de Haagsche Recht bank heeft gisterenmiddag behandeld de zaak van den heer Marischka, directeur van de Weensche revue „Alles aus Liebe," die op korten termijn het dagblad „De Residentiebode" had gedagvaard met eisch tot schadevergoeding, en dat genoemd blad de revue genoemd had „Weensch vuil", dat naar Nederland wordt overgeplant. Namens den revue-directeur trad op mr. J. H. G. Bekker, voor de Residentiebode mr. A. C. C. M. De Groot. Mr. Bekker zeide de Kamer dank, dat zjj in haar overstelpende werkzaamheden toch nog gelegenheid heeft willen bieden, deze zaak toe te lichten. De tegenpartij had geen gebruik gemaakt van de gelegenheid om verontschuldiging aan te bieden. De tegen partij ontkent en ontkent te veel. Maar, hui trop embrasse, mal étreint. Gedaagde noemt zijn optreden in het openbar belang en beweert, dat hier noch sprake is van be- leediging, noch van onrechtmatige daad. Eerst zegt gedaagde, dat van een uitgever van een krant niet is te vergen, dat hij alles weet wat in de krant staat vóór die wordt uitgegeven. Verderop ontkent gedaagde ech ter, dat de uitdrukking „Weensch vuil" be- leedigend is. doet verder een beroep op het algemeen belang. Met dat beroep moet ge daagde echter het beroep op onbekendheid prijs geven (vonnis rechtbank Alkmaar 17 April 1919) De uitdrukking „Weensch vuil" Is wel degelijk beleedigend. Pleiter zette nog uiteen, dat men een N. V. strafrechtelijk niet kan vervolgen we gens beleediging, maar dat dit niet uitsluit haar civielrechtelijke aansprakelijkheid voor •de door haar veroorzaakte schaden. Als de vordering wegens beleediging wordt toege wezen, zal geëischt worden publicatie van het vonnis, welken eisch de rechter zal hebben toe te wijzen. Pleiter drong aan op een zeer spoedige beslissing. De president, mr. Rueb: De rechtbank zal eerst de revue moeten gaan zien, alvorens te beslissen. Mr. De Groot zette het doel der Katholieke pers uiteen. Die pers moet het publiek weerhouden voorstellingen te gaan zien, die zij niet bevorderlijk acht voor de goede zeden. De Katholieke pers vervult haar taak ten aanzien van slechte tooneelstukken, maar ook ten aanzien van slechte films. De bladen zeggen: Katholieken, gaat daar niet heen, u zult er dingen zien of hooren, die u als goede Katholieken noodzakelijk moeten ergeren. De pers heeft zich dat recht toe geëigend. De vrijheid om dit recht uit te oefenen moet daar voor zijn: algeheel. Wan neer een courant van dat recht gebruik maakt, heeft er vaak een verminderde gang naar het theater plaats. Dat kan schade berokkenen, maar geen schade, die verhaal baar is op de pers. De pers is verplicht, krachtens haar taak, haar kring van lezers in te lichten en heeft ten volle he. echt het bezoek aan een be paald stuk te animeeren of tegen te gaan. Hei verveer van gedaagde is niet in strijd met het Alkmaarsche vonnis. Immers op het ooger.blik van publicatie weet de uitgever »og riet, wat er in de courant staat. Wan neer hij deze nu achteraf leest, kan hij het beleedigend karakter van een artikel ontkennen. Het betreffende artikel nu, kan nooit beleedigend zijn, want het handelt over een zaak, het is een recensie van de revue. De heer Marischka kan het zich wel aantrekken, maar beleedigd kan hij niet zijn. Het is zoo waar, wat de Residentiebode schreef. Pleiter is de revue gaan zien in verband met deze actie. In de revue wordt gespot met dingen, waarvoor heel de Neder- landschd bevolking den grootsten eerbied heeft. De recensent mote hier zeggen: „het is vuil, blijf er weg". De elementen voor beleediging ontbreken ten eenen male. Mocht echter de rechtbank er anders over oordee- len, dan ror. pleiter zich ten scherpste moe ten kanten tegen uitvoerbaarheid bij voor raad en tegen publicatie, aangezien dit den gedaagde zou beknotten in zijn.recht om het publiek te beschermen. De uitspraak werd bepaald op gisteren Over 8 dagen des voormiddags te 10 uur. Aan dit zakelijk verslag voegt de „Msb." o.m. nog het volgende toe: De vraag is alleen: is hier werkelijk een beleediging gepleegd? Mr. de Groot ont kende dit o.i. terecht. Men kende hier den heer Marischka niet. Men wist niet eens, of Marischka de naam was van een persoon of van een plaats, of een gefingeerde letter combinatie was. Wat de „Residentiebode" deed schrijven zooals zij deed, was alleen cri- tiek op de revue en een waarschuwing voor het publiek, zooals er dagelijks in de Ka tholieke bladen voorkomen. Die critiek kent verschillende gradaties, het eene stuk wordt voor een ieder geschikt genoemd, het andere alleen voor volwassenen, aan Weer een an der wordt een aanbeveling onthouden, en soms wordt een stuk ontraden; heeft de pers dan ook niet het recht te zeggen: gaat er niet heen, want het is vuil, wat u hier wordt voorgezet, vroeg de verdediger terecht. En mr. De Groot, die uit hoofde van deze rechtszaak de revue zelf was gaan zien, moest verklaren, dat de „Residentiebode" niet te scherp was geweest in haar critiek. Letterlijk zeide hij: „En zijn scènes in, die werkelijk stuitend zijn en spotten met het begrip, dat de Katholieken hebben Win hu welijk en moraliteit. En niet alleen de Ka tholieken, maar het grootste deel van het Nederlandsche volk." De Rechtbank zal zich blijkens een uitla ting van den president, mr. Rueb, zelf nog gaan overtuigen van den aard der vertoo ning van deze revue. Dat zij het oordeel van mr. De Groot zal onderschrijven, daaraan twijfelen wij niet, gezien ook 't oordeel van andere onpartijdige critici. Het gaat er dus nog alleen maar om, of onze rechterlijke macht het recht van de pers zal erkennen om openlijk de zaken bij den waren naam te noemen, of dat zij ons zal trachten te dringen in een richting van halfslachtigheid en onwaarachtigheid. Maar dat ligt niet in onzen aard: wjj zullen een kat een kat blijven noemen. De procureur-generaal bij den Hoogen Raad heeft gisteren geconcludeerd tot ver werping van het cassatieberoep van den 28- jarigen K. de Vries, mijnwerker te Heerlen, die door de rechtbank te Maastricht was veroordeeld wegens doodslag tot tien jaar gevangenisstraf en in hooger beroep door het Hof te Den Bosch wegens moord tot vijftien jaar gevangenisstraf. De procureur-generaal overwoog o.m., dat men uit de ter terechtzitting van het Hof gebleken omstandigheden, waaronder het ten laste gelegde misdrijf door requirant werd gepleegd, en, gelijk het Hof uitdrukke lijk overweegt, uit diens houding ter te rechtzitting kennelijk heeft kunnen afleiden, dat door requirant ten deze met groote on verschilligheid en brutaliteit is gehandeld, alsmede, zooals het in het bestreden arrest luidt, dat hij het gewicht van de misdaad niet gevoelde en geen berouw had. Het arrest werd bepaald op 24 Juli. In verband met inbraken te Middelburg. 's-Gravenpolder en 's-Heer Hendrikskinde ren op Zuid-Beveland, werd een Belg aan gehouden, op wien een gestolen rijwiel en ver schillende andere gouden en zilveren voor werpen en een bedrag aan geld gevonden werd, afkomstig van deze inbraken. De man werd aangehouden en legde op het bureau bekentenissen af. 's Avonds wist de man het bureau te ontvluchten, doch werd den vol genden dag weer geknipt. De Amsterdamsche politie vestigt de aan dacht op een individu, vermoedelijk een Pool, die in den avond van 11 Juli 1928 te Am sterdam in café's aan den Zeedijk, eenige Amerikaansche dollarbiljetten, waarvan het waardegetal 1 in 20 was veranderd, in be taling heeft gegeven. Bedoelde man is ongeveer 23 jaar oud, niet groot, glad gezicht, gezonde kleur, zwart haar en zwarte volle wenkbrauwen, zeer donker uiterlijk. Hij was gekleed met don keren gleufhoed van hoog model, donker bruine jas en vest en lichtgrijze broek. Hoe wel hij goed gekleed is, maakt hij niet den indruk „een heer" te zijn. Eedoelde man spreekt Duitsch met ver moedelijk Poolsch accent en was in gezel schap van een ongeveer 35-jarigen persoon met donker uiterlijk, die een stroohoed of gekleurde baret draagt en Duitsch spreekt. ORIGINEELE OPTOCHT VAN PRAAL WAGENS OP 4 AUGUSTUS IN DE HOOFD STAD Men schrijft ons uit Amsterdam Er is wellicht niemand, die met de hand op het hart zou durven beweren dat er in de groote steden van ons landje veel geschiedt om aan de breede lagen der bevolking gepaste afleiding te bezorgen, vooropgesteld dat de portemonnaie op geenerlei wijze behoeft te worden aangesproken Hoewel er den traditioneelen Koninginnedag nu eens buiten beschouwing latende tal van telkens terug- keerende gebeurtenissen zijn, aan welke met een beetje goeden wil een feestelijk karak ter kan worden gegeven tot vreugde en ver maak der gansche bürgerij, gaan de Neder landers deze stilzwijgend voorbij. Er zouden misschien heel wat booze woorden worden geschreven, indien iemand de vermetelheid zou hebben om het voorstel te doen, het begin van de lente of de opening van het visch- seizoen met zang, dans en andere vreugde uitingen te vieren, in navolging van het bui tenland, dat vele „gewone dingen" benut om ook de minder goed gesitueerden nu en dan op aangename wijze aan de dagelijksche beslommeringen te onttrekken. Het valt dan ook alleszins toe te juichen en onze hoofdstedelingen mogen er terecht trotsch op zijn, dat van Amsterdam de vic torie begint, zij het dan voorloopig in be scheiden vorm Bij eenige bekende inge zetenen der hoofdstad is n.l. het denkbeeld gerijpt tot het organiseeren van een optocht van praalwagens, voorstellende de verschil lende „vloeistoffen die door den mensch tot zich worden genomen", zooals de ver schillende wijnen, bieren, likeuren, limonades, vruchtensappen, minerale wateren, medici nale wateren, melk, yoghurt, koffie, thee, cacao enz. enz. Het was dr. Hartogh, die ons in een conferentie te zijnen huize aan de Plantage Middellaan eenige mededeelingen deed over dit plan, bij het welslagen waarvan zich ongetwijfeld nieuwe en breede perspec tieven van degelijke en goedkoope feestelijk heden voor de Amsterdamsche bevolking openen Omtrent dat welslagen koesterde dr. de Hartogh een optimisme, dat alleen door laksheid of onverschilligheid aan den kant van hen, die deelnemers kunnen zijn, beschaamd kan worden, tot eigen schade wel te verstaan., want voor firma's of fabrieken, die dranken verkoopen of produceeren, zal deze optocht een weinig kostbare wijze van reclame beteekenen, waarbij hun artikelen en producten aan honderdduizenden zullen worden vertoond. Van de commissie, welke zich voor het houden van dezen optocht gevormd heeft, zijn mevrouw dr. W. Binnen dijk, mr. J. N. C. M. Kappeyne van de Cop- pello en dr. S. Sturkop secretarissen. Eventuee- le deelnemers gelieven zich zoo spoedig mogelijk telefonisch of schriftelijk tot eerst genoemde te wenden. Alle wordt er op gezet om den optocht te doen plaats hebben op Zaterdag 4 Augustus a.s. Een en ander geschiedt in overleg met de stedelijke auto riteiten. De burgemeester heeft zich met het plan bijzonder ingenomen verklaard voorts hebben zich vele vooraanstaande personen bereid getoond, het lidmaatschap der com missie te aanvaarden, zooals mr. G J. C. H. Claessens, mevrouw H. van Dam van Isselt, P. Harrebomee, mevrouw A. M. Koek-Mul- der, mevrouw M. Köler, mevrouw dr. A. Kropveld, de heer C. H. van Lottom, de heer W. C. Posthumus Meyjes te Haarlem, mr. C. R. M. Romme, mevrouw H. M. C. v. Rijn v. Alkemade, prof. J. Th. Stomps, de heer B. C. E. Zwart en dr. de Hartogh. Het geheel dient een waardig en hoog staand karakter te dragen, vandaar dat een speciale commissie van advies is ingesteld, bestaande uit de heeren J .n de Meyer en B. van Vlijmen, terwijl hiervoor ook Martin Monnickendam is aangezocht. Het ligt in de bedoeling den optocht waaraan prijzen verbonden zullen zijn zoo mogelijk op te stellen in het oude stadion en van daar uit foor een groot gedeelte van Amsterdam te trekken. Een groot aantal muziekcorpsen zal het geheel opluisteren. Door de heeren D. en H„ resp. wonende op den Adm. De Ruyterweg en den Nieuwendijk te Amsterdam, werd gedreven de Comm. Vennootschap Handelmaatschappij „Druwe." Deze vennootschap is gevestigd in de Guler straat en maakt kunsttegels. Door H. was bij deze zaak ingebracht een bedrag van 10.000 aan contanten en door D. voor eenzelfde be drag aan goederen. Naar beweerd wordt is aan die laatste overeenkomst nooit geheel vol daan. Door de loodgietersstaking werd deze zaak bovendien gedupeerd; men kon niet af leveren. Het gevolg was, dat de zaak niet flo reerde. De zaak zou daarom geliquideerd wor den en D. zou aan H. een accept geven van 2000. Om deze zaak voor elkaar te brengen gingen beiden naar een advocaat. Daar is gis terenavond langdurig geconfereerd. De hee ren zijn het niet eens geworden en waren op het kantoor nogal heftig tegen elkaar. De ad vocaat moest eenige malen tot kalmte manen. D. ging daar het eerst vandaan. Hij schijnt zijn compagnon echter te hebben opgewacht Op den Admiraal De Ruyterweg liepen beide personen heftig gesticuleerend. Op de hoogte van het politiebureau heeft H. onverwachts een zakmes getrokken en daarmede zijn com pagnon D. toegetakeld. Hij stak hem het mes in den hals achter het oor en bracht hem eenige steken in den rug toe. D. viel bewuste loos neer. Beiden werden het politiebureau binnengebracht. H. is daar vastgehouden en D. is per ziekenwagen naar het Tesselschade- ziekenhuis overgebracht. Een en ander ver oorzaakte nogal consternatie op den De Ruy terweg. Twee personen ernstig gewond. Gistermiddag kwam te Huis ter Heide te Zeist een auto uit Driebergen van de Rem- brandtlaan den Amersfoortschen weg op rijden, toen een auto uit Den Haag met groote snelheid wilde passeeren. Beide chauffeurs haalden sterk uit. doch een bot sing kon niet uitblijven. De twee inzittènden van den Haagschen auto werden ernstig ge wond, naar het hospitaal van het vliegkamp Soesterberg overgebracht. De andere auto werd beschadigd, doch de inzittenden kwa men met hevigen schrik vrij. Uit Renkum wordt gemeld: Gisterenmiddag stak het 9-jarige dochter tje van den in de haven liggenden uit Bel gië komende schipper Desmet, plotseling de Dorpstraat over. Zij werd door een juist pas- seerenden auto overreden en bekwam een ernstige schedelbreuk en werd onmiddellijk naar het ziekenhuis te Wageningen vervoerd. komen, dat 30-40 pot; lager is dan het loon dat hij in dienst genoot, inderdaad in het algemeen niet in staat is, extra kosten voor gedwongen verhuizing te maken, tenzij die verhuizing hem de gelegenheid geeft, zijn traktement belangrijk te doen stijgen, het geen bij herplaatsing in een nieuwe betrek king steeds en in den regel met hetzelfde percentage, waarmede zijn oorspronkelijk salaris werd gekort het geval is. Wanneer hij dus gedurende enkele maan den alléén van het laatstelijk vóór den dag der aanvaarding dier betrekking genoten in komen blijft leven, is hij in de gelegenheid een zeker bedrag voor de verhuiskosten te besparen. Bovendien kan den wachtgelder een voorsbhot worden gegeven, hetwelk ge leidelijk op het hem toekomend wachtgeld in mindering kan worden gebracht. De nadeelen. in dit opzicht, voor de wachtgelders verbonden aan plaatsing in tij delijke betrekkingen, worden zooveel moge lijk ondervangen door het aanwijzen van wachtgelders, die in of nabij de plaats wo nen, waar dé betrekking moet worden ver vuld. Bij de beslissing wordt rekening gehouden met het feit. dat het herplaatsen van wacht gelders ook in het geldelijk belang van het rijk is, indien de overplaatsing alléén voor het rijk voordeel geeft; dit doet zich voor, wanneer een wachtgelder, die reeds in zijn woonplaats een betrekking vervult, elders een hooger bezoldigd ambt wordt aangebo den. De aanvaarding van dat ambt zal hem geen voordeel opleveren, omdat hij in eerst genoemde betrekking reeds dp zijn oorspron kelijk traktement als militair is teruggeko men. In dit geval worden verhuiskosten door het rijk vergoed. Ministerieel antwoord op de vragen van den heer K. ter Laan Op de vragen van den heer K. ter Laan betreffende vergoedin van verhuiskosten aan herplaatste militaire wachtgelders ant woordden de min. van Oorlog en Finan ciën, dat hun de klachten over een schriele toepassing van art. 9 der wachtgeldregeling voor militairen der landmacht beneden de rang van officier bekend zijn. Bij het beslissen op verzoeken om verhuis kosten kan geen algemeene regel worden ge steld. Voor de toepassing van art. 9 der wachtgeldregeling wordt, in verband met het stringente karakter van dat artikel, enkel ond°i-zocht of de aanvaarding der nieuwe betrekking voor den herplaatste bo ven zijn wachtgeld een zoodanig voordeel oplevert, dat aangenomen mag worden, dat ook zonder uitzicht op vergoeding in de ver huiskosten die functie redelijkerwijze kan worden aanvaard. De commissie, bedoeld in art. 11 der Wachtgeldregeling, heeft zich, blijkens door haar uitgebracht^ adviezen, eveneens met deze zienswijze vereenigd. De ministers zijn van oordeel, dat een mi litaire wachtgelder, die geruimen tijd met zijn gezin heeft moeten leven van een in- Een der leden van den Centralen Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel was onge schikt bevonden voor zijne betrekking. Die ongeschiktheid van zijn gezichtsvermogen was vastgesteld door de Commissie van drie doktoren bedoeld in art. 108 R.D.V. 1926 S.S.-HS. Bedoelde persoon was van meening dat zijn invaliditeit een rechtstreeksch gevolg was van de uitoefening van zijn dienst en vroeg daarom aan de spoorwegdirectie ver hoogd invaliditeitspensioen aan. De Directie verleende hem echter, omdat hij eene betrekking vervulde bedoeld in art. 24 (1) b. van de Pensioenwet en den leeftijd van 55 jaar reeds had bereikt, ontslag we gens leeftijd. Ambtshalve werd hem vervroegd ouder domspensioen toegekend en geen verhoogd invaliditeitspensioen. Op advies van het hoofdbestuur van den Centr. Bond ging bedoelde persoon in beroep bij den Centr. Raad van Beroep, waarbij hij werd bijgestaan door den heer A. Ketelaar, hoofdbestuurslid van den Centr. Bond, ter wijl mr. B. A. Brouwer het standpunt van de spoorwegdirectie verdedigde. Recht doende heeft de Centrale Raad de beslissing van 23 Maart 1928 en die van 13 Januari 1928 voor zoover daarbij aan klager is toegekend pensioen op grond van leeftijd vernietigd en kent hem dit toe op grond van invaliditeit en voorts vernietigd de beslissing van 21 Januari 1928 met Opdracht aan ver weerster omtrent klager's aanspraak op ver hoogd invaliditeitspensioen nader te beslis sen. Deze beslissing van den Centralen Raad van Beroep is voor het spoorwegpersoneel van zeer groot belang en verleent beilangrij ken steun aan een destijds door dezen Bond gedaan verzoek om in dergelijke gevallen aan het betreffende personeel pensioen uit te keeren als hadden zij den maximum leeftijd bereikt <65 jaar). De Hoogeerw. Vicaris-Capitulaar van het Bisdom van Haarlem, zal Dinsdag a. s geen audiëntie verleenen. Bij zijn familie te Hcsensbroek is uit Rome het verblijdend nieuws vernomen, meldt de „L.K." dat de Zeereerw. heer Eugene Le- bouille van de Sociëteit van Maria, sinds 1904 missionaris in China, tot Bisschop is benoemd over een der Zuid-Chineesche vi cariaten. Uit Zwolle meldt men aan het „Hbld.": Toen de heer Ter Hall aan het einde van het vorig jaar aankondigde, dat hij zich uit het revueleven terug ging trekken, lag het in de bedoeling dat de heeren J. Kóhler en Buziau de zaak zouden voortzetten. Heden werd den spelers medegedeeld, dat dit niet gebeurt en dat het gezelschap na het beëin digen van deze tournée, November, zal worden ontbonden. Te Utrecht is opgericht de N.V. Expeditie- Onderneming van Gend en Loos, met een kapitaal van 24.000. door de heeren G. J. C. Colignon te Antwerpen. R. F. H. Colig- non te Schaerbeek en F. A. J. Colignon te Eeckeren. Het doel der vennootschap is het uitoefe nen van het expeditiebedrijf meer speciaal de voortzetting van het bedrijf zooals dat tot heden door de Commanditaire vennootschap van Gend en Loos, H. Colignon en Cie. in Nederland is gedreven. Elk jaar komen, telkens in "n ander land. de gevolmachtigden ingevolge artikel 10 van het Zalmtractaat, gesloten tusschen Neder land en de Rijnoeverstaten, bijeen tot het houden van besprekingen. Naar vernomen wordt zal dit jaar de bij- eenkoms te 's Gravenhage plaats hebben en wel op Woensdag 18 dezer in een der zalen van het departement van Waterstaat, ver moedelijk de Statenzaal. De Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw tot wiens Departement de Vis- scherijen behooren zal een rede uitspreken. De afgevaardigden uit Duitschland en Zwitserland, vergezeld van deskundigen, zul len te Wesel bij elkaar komen en van wege onze Regeering naar Nederland worden ge bracht aan boord van het Inspectievaartuig der visscherijen V. I. 4. De Nederlandsche gevolmachtigde is Dr. H. J. Lovink, welke de bijeenkomst of bij eenkomsten, die niet in het openbaar wor den gehouden, zal leiden. Drie of vier dooden? Een R.O. telegram uit Londen luidt: Een van de kleine vliegtuigen met één motor ,die de Imperial Air Way tusschen Londen en het vasteland gebruikt voor het vervoer van overgeschoten bagage en vrachtgoed is op zijn proefvlucht te Purley neergestort. Men gelooft, dat er drie of vier menschen zijn omgekomen. Tale/oon VAN 16—22 JULI. MAANDAG: Ossenstaartsoep, Lams- lout in Tomatensaus, Versche Spercie- boonen, Koffiepudding met Vanille saus. DINSDAG: Vermicellisoep, Rosbief, Andijvie. Bitterkoekjesvla. WOENSDAG: Kerrysoep, Gekookte Ham, Tuinboonen (op verzoek Gehakt, Spinazie), Griesmeelpudding met Ge stoofde Kersen. DONDERDAG: Londonderrysoep, Runderlappen, Ver sche Capucijners, Citroenpudding met Vanille-saus VRIJDAG: Groente soep, Gebraden Saucijzen. Bloemkool, (op verzoek gekookte Griet met ge smolten boter, Sla met Komkommer). Yoghurt met Beschuit. ZATER DAG: Vischcroquetje, Runderrollade. Versche Snijboonen, Maizer.a-pudding met Aardbeienvla. ZONDAG: Pou- letsoep, Kalfslappen, Worteltjes en Doperwten, Cake. De H. C. D. V. verplicht niet tot ge regeld dagelijksch gebruik. Vraagt ons prospectus eens. PIET: Zeg Jan, wat woon jij tegen woordig in een mooi huis; heb je een erfenis gehad? JAN: Wel neen, kerel, daar moet Je den weg voor weten om eigenaar te worden. Ik betaal wel huur, maar die huur komt in mindering van de koopsom. PIET: Dan moet jij mij eens ver tellen, hoe dat gaat, want ik wil ook wel in een eigen huis wonen, maar zie er geen kans toe. JAN: Heel eenvoudig man. Je schrijft aan het Bijkantoor der PHARUSBANK, Verspronckweg 27 te HAARLEM om inlichtingen, die gratis en zonder eenige verplichting Worden verstrekt. des voormiddags 10 uur op van KLEEDING. SCHOENEN. HAND- en TRAPNAAIMACHINES, ELEQTR. STOFZUIGERS, DAMES- en HEE- REN-RIJWIELEN, enz. en van GOUD en ZILVER. Te zien WOENSDAG, 18 JULI van 10 tot 2 uur. NOTARIS DONKER te Beverwijk, zal op n.m. 2 uur in het gebouw der K. S. A. te Heemskerk, publiek verkoopen: 1. een WOONHUIS met erf, tuin en schuur te Heemskerk, aan het Meule- manslaantje jto. 32, groot 7 A. 50 c.A. Direct te aanvaarden. Eigenar de heer P. STENGS. 2. EEN PERCEEL GROND met eenige boomen te Heemskerk aan den Tolweg, naast kast. Assumburg; groot 31 A. 35 c.A. Geschikt voor bouwter rein of tuingrond. Eigenaar de heer P. STENGS. Nadere inlichting bij NOTARIS DONKER v.n. zal verkoopen op DINSDAG 17 JULI a.s. des n.m. 2 uur, op de Bloemisterij van den Heer F. v. d. AARDWEG, aan den Kampersingel no. 48 E, te Haarlem (ingang poort), broeiramen, broeikas, planten, aarde, bloempotten en het geen verder ten verkoop zal worden aangeboden. Op den verkoopdag te zien van 10—1 uur. VRA4GT VOOR UW PRIJSOPGAAF BIJ 14728 rtOOFMANSIRAAT ia .tegenover ZIJLWEG 14728 DE NEDERLANDSCHE COÖPERATIEVE SPAAR- EN CREDIETBANK VAN AMBTENAREN EN BEAMBTEN. NIEUWE SPIEGELSTR. 17 TE A'DAM Bl.weg 60, Bloemendaal Anno 1861 - Telef. 23280, 2 lijnen CONCURREERENDE PRIJZEN. vanaf f 27.50 compleet. Korte Zijlstraat 810, achter het Postkantoor. WORDEN WEER MOOI VOL EN WIT IN Telefoon 10873 - 10382 Ged. Oude Gracht 11 - Schoterweg' 54 Zoo, heelt U dit jaar, na regelmatif adverteeren, wat U het vorig jaar n» liet. meer winst gemaakt? Natuurlijk dat kan ook niet nders. Adverteeren doet verkoopen, nietwaar?

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 8