TWEEDE BLAD NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT - MAANDAG 16 JULI 1928 BLADZIJDE 2 J. si- De Olympische wielerbaan niet geschikt? Martin verbetert het record 800 M. WIELRENNEN De Tour de France tt De waterpolo-uitslagei^i Reserve 3e kl. Nederlandsche Zwembond H.P.G. II - H.V.G.B. II0 0 De jaarvergadering van den D. H. V. B. Pater Esser wordt voorzitter R. K. F. en Diocesane bond Haarl. R. K. Atbletiek Ver. „Holland" Olympische Spelen Waterpolo Neptunus H.V.G.B. 3 0 Schoolzwemwedstrijden om het Dr. Merens- en Haarlem- sche Onderwijzers-diploma GYMNASTIEK R.K. Sportvereeniging „Leonidas" Een commissie van onderzoek T ennistournament „Rynegom" 400 M. een gevecht op leven en dood. Stortz had bij den start zijn beide rivalen voor zich doch moest zich in de laatste meters buigen voor den feilen eindspurt van Büchner. Hoe wel in aanmerking genomen dient te worden dat de baan 460 M. lang is en dat dus slechts 1.5 bocht werd geloopen, dat in Amsterdam met 2 bochten een 48.4 tijd hier dus voor 48.8 moet worden gehouden, zullen ook de Duitsche 400 M. loopers goede prestaties le veren, temeer daar de 400 M. nu eenmaal een afstand is, waarvan de beoefenaars laat ln het seizoen pas in vorm komen. Over de geheele wereld zün de tijden nog niet zeer fraai geweest, ik noem alleen de 50 sec. van Lowe in Londen en 48.4 is dus des te hoopvoller. Engelhardt, die in Lon den tegen Lowe uitstekend werk liet zien, bevestigde zijn reputatie Duitschland's bes te 800 M. looper te zijn door in 1 min. 52.4 sec. beslag te leggen op den kampioenstitel. De West Duitscher Wollmer leidde de eer ste ronde als bezeten 53.4, doch moest deze politiek bekoopen met een plaats in de ach terhoede toen Engelhardt na 500 M. weg liep en won zooals hij wilde. Arme Peltzer. Tot voor een jaar 's werelds beste 800 M. looper, nu door pech achter volgd, slechts met moeite 4e op zijn eigen kampioenschappen. De D.S.B. zal verstandig doen hem niet te laten starten en hem aldus een geweldige desillusie te besparen. Op de 1500 M., de 5000 M. en de 10.000 M. waren minder goede prestaties te boeken. Eerstgenoemde wedstrijd had een onregel matig verloop. Wichman, die met Krause en Böcher de leiding had ver voor de anderen kwam met zijn tegenstanders dusdanig in botsing, dat Böcher en Krause vielen en meteen uit den strijd waren. Wichman zette den tocht alleen voort en maakte nog 3 min. 58 sec. vroeger een zeer goeden tijd, thans gezien de uitslagen op dezen afstand in an dere landen, niet meer voldoende voor een der eerste plaatsen. De 5 en de 10 K. M. war envoor de deel nemers in deze hitte moordend. Speciaal wat de 10 K. M. betreft kwam me die nood lottige cross coutry van de spelen te Parijs voor de geest, toen ettelijke deelnemers niet op willende geven tenslotte in 't ziekenhuis terecht kwamen. Hier vielen regelmatig de deelnemers uit en tenslotte beëindigden slechts Kohn en Heltser den zwaren wed strijd. Ook op de werpnummers zal Duitschland goed voor den dag komen. Hirschfeld, die het kogelstooten won met 15.46 M. slaagde er in, in den wedstrijd om het kampioen schap stooten met beide armen het wereld record te verbeteren door 15.82 M. te stoo ten, welk record er beoordeeling aan het I.A.A.F. congres in Augustus zal worden voorgelegd. Het ziet er inderdaad naar uit of de 16 M. nog dit jaar bereikt zal worden. Met 4 man over de 60 M. in speerwerpen, doch de verste wórp slechts 62.35 mag Duitschland hopen op een 6e plaats, doch meer niet. De Scandinaviërs Lindstrom, Luidquist, Pentila, Simde en de Nieuw-Zee- lander Lay zijn allen goed voor regelmatig over 65 M. In het discuswerpen zullen Paulen en Hoffmeester voor de noodige spanning zor gen, vemmnst.e wanneer ze met aer Sand- ström-discus even goed overweg kunnen als ine u aen nerg-aiscus, cue door onzen coach terecht een pannekoek genoemd wordt. Dotterman was niet van de partij bij het verspringen. Met Köcherman 7,45 M. en Meyer 7,38 M. vormt hij een drietal sprin gers van dezelfde kracht als onze De Boer, Peters en van Welsenes. Goed voor 7.20 M. constant zijn de Duitschers zeker. Derge lijke springers zijn in staat om bi) eventueel ia-en der „groote cracks" Huppard en Hamm, een der eerste plaatsen te bezetten. Bleef niet in 1924 te Parijs de Noor Hansen met 7.35 M. tot den laatsten sprong van Huppard de eerste plaats bezetten? Het hoogspringen, dat twee uur duurde, acht deelnemers sprongen over 1.85 M. werd tenslotte gewonnen door Bonneder met 1.90 M. voor Huhm en Rosenthal, wel ke 1,88 prongen. Hoewel in polsstokhoogspringen 3.82 M. werd bereikt, is dit toch nog niet genoeg om tegen de Amerikanen, welke allen geprofi teerd hebben van het komen en gaan (he laas) van Charles Hoff, succes te hebben. Hedenavond wordt de Duitsche ploeg offi cieel opgegeven. Zaterdag a.s. vertrekken de deelnemers naar Zandvoort. Ir. A. PAULEN. Midden B. gewicht 7582 y2 K.G. Heim, Hercules, Amsterdam. J. Muijs. Zwaargewicht boven 82 y2 K.G. J. monis, D.O.K., Amsterdam. D. Korver. De als 2 genoemden zijn de reserves. AMSTERDAM, 14 Juli. - Naar wij ver nemen, zouden Zaterdagmiddag op dé' wie lerbaan van het Olympische Stadion selec tiewedstrijden worden gehouden, welke te gelijkertijd als proefwedstrjjden voor de baan werden beschouwd. Deze wedstrijden zijn evenwel niet door gegaan, omdat de Olympische wielerbaan ongeschikt bleek. Bij het proefrijden sprongen binnen 20 minuten niet minder dan ongeveer 20 ban den, doordat de baan te scherp was De wedstrijden zijn daarop afgelast. Verder vernemen wij, dat onmiddellijk het N. O. C. en de bouwmeester van de fc ;i met den toestand in kennis zijn ge steld. Tijdens de selectiewedstrijden voor de Fransche athleten heeft volgens de Crt. Lera Martin het wereldrecord 800 M. hard- loopen, dat tot dusver met 1 M. 518/s sec. op naam van den Duitscher dr. Peltzer stond verbeterd en bracht het op 1 m. 503/, sec. De verdere resultaten waren: 1500 M.: 1 Duquesne, 15 m. 21 sec. 100 M.: 1. Auvergne, 104/. sec. 4 x 400 M. estafette: 1. Metropolitanclub, 3 m. 23'/s sec. Kogelstooten: 1. Duhour, 14 M. Kogelslingeren: 1. Saintpé, 39.16 M. 110 M. horden: 1 Semje, 153/6 sec. 3000 M. steeple: 1. Dartigues 9 m. 33 sec. Speerwerpen: 1. Dylau 58.35 M. 1500 M.: 1. Ladoumegue, 3 min. 53l/s sec. nieuw Fransch récord, oud record S. Martin 3.54"/, sec. 400 M.: 1. Feger, 48*/, sec. nieuw Fransch record, oud Fransch record S. Martin 49. Polshoog: 1. Ramadier 3.75 M. 200 M.: Cerbouney, 22 2/5 sec. Verspringen: 1. Flourey, 7 M. Hoogspringen: 1. Menard 188 M.; 2. Lew- den 1.83 M. 10.000 M.: 1. Louveaux, 33 min. 15 2/5 sec. Marchal en Bedarri (Fransch kampioen) pevan op. FRANTZ WINT DE MONSTERRACE De Luxemburger Frantz is er evenals ver leden jaar in geslaagd den Tour de France te winnen. De laatste uitslag luidt volgens de Crt. 1. Frantz 13 uur 35 min. 2 sec. 2. J. Bi- dot 3. P. Magne 4. Meertens 5. A. Mag- ne 6. M. Bidot 7. Delannoy 8. Mcineau 9. Opperman 10. Tailleu 11. Vervaecke, allen in denzelfden tijd. De einduitslag Het eindresultaat van den Tour de France genden Bouwer bij een Neptunusman. Het is nu een klein kunstje voor de Vries om het tweede doelpunt voor Neptunus te maken. De H.V.G.B.'ers zetten er alles op, om gelijk te maken, zoowel Schouw als v. d. Meer lossen eenige harde schoten op het doel. Bouwer krijgt eenige moeilijke kansen, doch lepelt ze over. H.V.G. B. blijft iets sterker, de achterhoede steunt goed. Echter wanneer een lange bal naar v. d. Meer wordt geplaatst zwemt deze er overheen. V. d. Zijp krijgt nu de gelegenheid schoon om op te zwemmen en met een hard schot wcrit Neptunus' derde doelpunt gemaakt. Spoedig hierna komt het einde aan dezen in de prettigsten verhouding gespeelden wedstrijd. Holdrinet Gussenhoven (5377 K.M.) luidt als volgt 1. Frantz in 192 uur 48 min. 58 sec. 2. Leducq 193 tt 39 tt 5 3. Dewaele 193 45 tt 14 4. Mertens 193 tt 59 tt 9 5.Vervaecke 194 tt 42 tt 30 6. A.Magne 195 3 tt 00 7. Fontan 195 tt 57 tt 35 8. M.Bidot 198 tt 9 tt 26 9. Huot 198 28 tt 31 10. Rebry 198 tt 42 tt 42 Dames tweede klasse Zaandijk: ThesisL. Z. C24 Almelo: De AaWuesthag 05 Heeren eerste klasse Gouda: U. Z. C.—G. Z. C0—4 Reserve eerste klasse Gouda: U. Z. C. II—G. Z. C. H 6—2 Derde klase Zutphen: D. J. K.Neptunus 14 Almelo: De AaWeusthag II 40 Reserve derde klasse Amsterdam: D. J. K. IllA. Z. en P. C. II 5—0 Zutphen: Neptunus IIB. Z. C. II 05 Utrecht: U. Z. C. III—Neureus 0—3 De tropische hitte van j.l. Zondag had vele Gouwenaars van een gang naar het Zwem bad afgehouden, zoodat de laatste competi tie-wedstrijden der G. Z. C. onder matige belangstelling plaats hadden. Begonnen werd met U. Z. O. 2G. Z. C. 2. Reeds spoedig na het begin wordt van Hul zen op ongeoorloofde wijze aangevallen en zet deze speler den toegekenden strafworp in een doelpunt om. De verdedigers van U. Z. C. zwemmen zich herhaaldelijk vrij en veroorzaken verwarring in de G. Z. C.-ach- terhoede, waar de keeper na een goed begin eenige vrij houdbare schoten laat gaan. De rust gaat in met 31 voor U. Z. C. Ook na de rust herhaalt zich dit spel, doch kort voor het einde weet van Hulzen den stand, die tot 51 was opgevoerd, op 52 te brengen, waarna U. Z. C. 2 met een 62 overwinning het water verlaat. Bij den volgenden wedstrijd ontbreekt bij G. Z. C. I nog J. F. T. van der Ree, wiens plaats door P. de Jong is ingenomen. U. Z. C. 1 beschikt over grootere snelheid en kwam herhaaldelijk kort voor het G. Z. C.-doel, doch hun schoten waren of niet goed gericht, of kwamen in de veilige handen van Slop. Na eenige vergeefsche pogingen opende Bok hoven de score, waarna de Boer uit een keihard schot nummer 2 scoorde. De G. Z. C.-achterhoede verdedigde goed, hoewel U. Z. C. herhaaldelijk met 4 man naar voren kwam. Na de rust maakten Bokhoven en de Boer weder ieder een goal, zoodat deze wed strijd voor G. Z. C. 1 in een 4—0 overwinning eindigde. Scheidsrechter S. de Haaff had geen moei lijke taak en leidde tot aller genoegen. Na afloop der wedstrijden gaf de heer J. C. Tetenburg van U. IZ. C. een fraaie demon stratie waterspringen'. Voor H. P. C. was deze wedstrijd eigenlijk van weinig belang, daar H. V. G. B. Vrijdag avond door Neptunus te kloppen reeds voor 'n H. P. C.-kampioenschap had gezorgd. Al leen de eer van het ongeslagen kampioen schap was nog een prikkel tot stevig aan pakken. Voor H. V. G. B. was deze wedstrijd van meer belang, daar een overwinning of gelijk spel hen op de 2e plaats bracht. Zoo werd de kans op een spannenden strijd nog groot, en werkelijk is het een, hoewel minder fraaie, dan toch een strijd geworden vol spannende momenten, waarhij de 00-uitslag wel een vrij juiste uitspraak werd. Onder leiding van den heer J. Zegger stellen de zeventallen zich als volgt op H. P. C. Schutter Wesseling Eldering Sluiter Uitendaal Huisstede Collet Bongersma Veeren v. d. Berg de Wijs H. V. G. B. Glatz Na den ingooi is Huisstede het eerst bij den bal, en een vlugge aanval volgt, maar als Eldering snel wegzwemt, weet Bongersma hem den bal afhandig te maken. Hoewei H. P. C. iets sterker is, kan de hechte H. V. G.B.-verdediging, waarin vooral de keeper uitblinkt, scoren voorkomen. Zoo stopte hij zeer verdienstelijk een kogel van Eldering. Over het algemeen is het schieten van beide ploegen te slecht, om een kansje te maken op beide doelverdedigers. Even voor rust denken wij v. d. Berg te zien scoren, als Schutter een doelworp zeer slecht plaatst, doch' Eldering redt. Rust 00. De 2e helft kenmerkt zich door een aardig vlug spel, waarbij scheidsrechter Zegger nog al wat vrije worpen geeft aan H. V. G. B. voor overzwemmen. Zoo is het H. P. C.-doel nog al eens in gevaar, doch Schutter geeft niet thuis, eenige malen door zeer tactisch uitzwemmen. De laatste minuten worden de spelers wat onrustig, doch de scheidsrechter weet ruw spel te voorkomen. Onder groote spanning komt het einde met blanco score, waardoor H. Y. P.C. het ongeslagen kampioenschap verovert, en H. V. G. B. door een beter doel- gemiddelde nog op de 2e plaats staat. De eindstand is H. P. C. II 4 2 2 0 6 8—5 1.50 H. V. G. B. II 4 1 1 2 3 5—6 0.75 Neptunus III 4 1 1 2 3 7—9 0.75 de jongens en meisjes op te wekken ook het polo- en snelzwemmen ie gaan beoefenen. Tot slot van den middag werd nog een onderlinge polowedstrijd gespeeld tusschen de dames van Zignea en De Delft, die ook een zeer genoeglijk verloop had. Na afloop der wedstrijden reikte Dr. Merens op de hem eigene wijze de prijzen aan de winnaars en winnaressen uit. Verder bedankte Dr. Merens allen die weer mede gewerkt hadden tot het slagen van deze wedstrijden. De volledige uitslagen waren als volgt: Meisjes 3 maal 25 M. vrije slag, Onder wijzers diploma. 1. Oranje Nassau Instituut, 1 min. 19 seo. Deze 3 na overzwemmen. 2. School No. 4, 1 min. 22 sec. 3. Rijksleerschool, 1 min. 22.8 sec. 4. School No. 25 I, 1 min. 23 sec. 5. School No. 36, 1 min. 23.8 sec. 6. School No. 34, 1 min. 27.2 sec. 7. Doopsgezindeschool I, 1 min. 27.8 sec. 8 School No. 25 II, 1 min. 30 sec. Jongens 4 maal 25 M. vrije slag, Dr. Merens diploma. 1. School No. 17, 1 min. 41.4 sec. 2. Doopsgezinde school, 1 min. 44 3. Schooi No. 21 I, 1 min. 49 sec. 4. School No. 18, 1 min. 50 sec. 5. School No. 9, 1 min. 52 sec. 6. School No. 22, 1 min. 54 sec. 7. Rijksleerschool, 1 min. 57.8 sec. 8. School No. 35, 1 min. 58 sec. sec. Heeren.double. Met erg wisselend spel, waarbij Mr. de Ruiter en Melse wel 't sterkst waren, wisten ze met 63, 75 Mr. Arp en Ramaker te slaan en zich als eersterf-te plaatsen. Heeren-double (troostr.). Mijnheer Nijpels en Deutman sl. Constandse en C. Ros 63, 6—2. M. C. Secretariaat: Anslynstraat 9 Wegens een retraite in de kapel van het Lyceum is er a.s. Dinsdag en Donderdag geen oefenen. Zondag 22 Juli a.s. geeft onze vereeniging haar eersten athletiekdag voor den Holland beker. Inschrijvingen worden alsnog tot en met 17 dezer aan het secretariaat aangenomen. WORSTELEN De keuzecommissie van den Ned. Kracht sportbond heeft de onderstaande ploeg samen gesteld Bantamgewicht tot 58 K.G. J. L. v. Maaren, Ursus, Amsterdam. G. Bedorf. Vedergewicht van 5862 K.G. J. Nolten, K. D. O., Den Haag. J. v. Duinen. Lichtgewicht van 6267 y2 K.G.W. ...asson, Hercules, Amsterdam, J. Thesing, Midden A gewicht 67%—75 K.G. C. tommershuijzen. D.O.K.. Amsterdam. J latkema Onder leiding van den heer de Vries be geven de zeventallen zich te water, de H.V. G. B.'ers hebben een invaller voor Piet Lugt waartegenover stond dat v. d. Meer weder me- despeelde en stellen zich als volgt op: A. Boeree P. v. Ommeren K. Brunt W. P. v. d. Bogaardt i'. Schouw, J. Bouwer, S. v. d. Meer. Neptunus is het eerst bij den bal en al direct moet Boeree handelend optreden. Het spel gaat snel op en neer, zoowel Schouw, als v. d. Meer ondernemen eenige rushes. Bij een opzwemmen uit de Neptunus-achter- hoede wordt verkeerd overgenomen en met een goed schot passeert Dil, den H.V.G. B.- keeper. De H.V.G.B.'ers zetten er nu alles op om gelijk te maken. Bouwer lost eenige venijnige schoten die Mak. Dekker echter weet te verwerken Gé Dekker wil het spel weer verplaatsen door snelle rushes, Schouw geeft hem hier., erg weinig gelegenheid voor, daar hij geen moment wordt losgelaten. De partijen blijven even sterk, het spel is vlug en de combinatie is goed. De achterhoeden zijn echter de aanvallers de baas, zoodat de rust intreedt zonder dat een der partijen verder heeft weten te scoren. Na de hervatting weer hetzelfde aardige spel. De H.V.G.B.'ers willen het spel for- ceeren door opzwemmen. Uit de achterhoede maken Bogaardt en van Ommeren diverse rushes doch hun afwerking is niet goed. Bij een dezer opzwempogingen plaatst van Om meren den bal in plaats van bij den vrijlig- GOED GESLAAGDE WEDSTRIJDEN Begunstigd doo een heerlijk zonnetje werden Zaterdagmiddag in de nieuwe Ge meentelijke zweminrichting aan de Hout vaart de jaarlijksche fchoolzwemwedstrijden om het Dr. Merens- en Haarlemsche Onder wijzersdiploma gehouden. De winnaars van het H.O. Z.-diploma van het vorig jaar, de meisjes van School No. 4 brachten feitelijk de leiding der wed strijden in moeilijkheden, daar het diploma definitief in het bezit van deze school kwam. Maar het is naderhand gebleken, dat deze moeilijkheden niet meer bestaan. Door het enthousiast werken van den heer de Groot, stroomde het giften en gaven van de hoofden van scholen Ien onderwijzeressen en onder wijzers. Dit nieuwe diploma heeft de wed strijden nog meer onder de aandacht gebracht der diverse hoofden van scholen, er wordt gezwommen om een diploma waaraan zij zelf hebben medegewerkt. Het aantal deelnemende ploegen was niet zoo groot als anders. Dit is niet te wijten aan de verminderde animo voor deze wedstrijden maar aan den datum waarop zij werden gehouden. Door het slechte weer in het begin van het zwemseizoen is door de jongens en meisjes natuurlijk niet zooveel gezwommen vooral niet klassikaal. Een gevolg hiervan is natuurlijk, dat nu dp jongens en meisjes die in Augustus hun diploma halen nog niet konden deelnemen. Er werd ons verzekerd dat wanneer de wedstrijden in begin Sep tember zouden hebben plaats gevonden, het aantal deelnemende ploegen het dubbele zou hebben bedragen. De vereeniging van Leeraren en onder wijzers in de Lichamelijke Opvoeding afdee- ling Haarlem kan trotsch zijn op de orga nisatie. De heer en mevrouw Admiraal en de heer Borkent hebben de voorbereidende werkzaamheden uitstekend gedaan, zoodat de zaak op den dag zelf als op rolletjes liep. Bijgestaan door een groot aantal onderwij zers en onderwijzeressen werden onder leiding van dictator Bolland de wedstrijden snel af gewerkt. Als om ongeveer kwart voor drie wordt begonnen is het vol in de inrichting, niet alleen door het groote aantal deelnemers, maar ook doordat elke school zijn supporters had meegebracht. Verder gaven diverse hoofden van scholen blijk met hun kinderen mede te leven door op dezen dag tegenwoor dig te zijn. In beide bassins wordt tegelijkertijd ge zwommen, m de eene afdeeling de meisj es- ploegen en in de andere de jongensploegen. Over het algemeen werd heei aardig ge zwommen, direct wareD de jongens en meis jes er uit te pikken, die onder leiding hadden gezwommen. Bij de winnende school der jongens, school No. 17, zagen we tenminste vier zeer aardige zwemmers. Terwijl bij de Doopsgezinde school ook heel goed gezwom men werd. De verschillende ploegen gaven elkaar niet veel toe, elke strijd was spannend en de aanmoedigingskreten werden bij groote spanning Indianengehuii. In de andere afdeeJing zwommen de meis jes, ook hier was het buitengewoon spannend. Het Oranje Nassau Instituut behaalde hier met een flinken voorsprong den eersten prijs. De andere ploegen gaven elkaar zeer weinig toe, getuige wei het feit dat om den tweeden, derden en vierden prijs moest worden overge zwommen. De spanning zat er dus wel in. Na afloop van de schoolwedstrijden gaven eenige Haarlemsche zwemmers, n.l. Schouw, v. d. Meer en Heinsbergen, onder leiding van den heer Okhuyzen een demonstratie schoon- spr ngen. Deze demonstratie viel zeer in den smaak van de jeugdige toeschouwers die luide van hun instemming deden blijken. Vervolgens werd een polowedstrijd tus schen combinaties van H.V.G.B. en De Waterratten gespeeld. Daar diverse eerste zevental-spelers mede deden was het een zeer aardige wedstrijd, die, niet zal nalaten om Secr. Führopstraat 8 Het gaat goed met „Leonidas". Dat heeft 14 Juli weer eens bewezen. Onze jongens- afdeeling is voor het eerst tegen een andere vereeniging en wel „Concordia", Hillegom, in het slagbalspel uitgekomen. Met z'n zestienen op de fiets over Vogelen zang naar Hillegom. Kwart voor zessen aanvang. „Leve Concordia", „Leve Leoni das". De wedstrijd Onze jongens eerst zenuwachtig, maar al heel gauw zijn ze daar overheen en weten zich dapper te weren wat reeds blijkt bij de rust stand 2819 ten voordeele van Leonidas. Dat houdt den moed er in, met veel animo wordt er ge speeld. Bij het eind van den wedstrijd is de stand 4731 ten gunste van Leonidas. Een mooi succes voor onze Leonidassers, ze hebben zich kranig gehouden in alle op zichten. Nog eenige jaren en ze helpen mede- vormen het keurcorps van Leonidas, daar moet het heen. Jqngens, blijft alle trouw uw oefenavon den of middagen bezoeken, weest gehoor zaam aan uw leider, dit ten voordeele van u zelf en de vereeniging. HET BESTUUR. De Diocesane Haarlemsche Voetbalbond t de verschillende bonden in het belang van kwam Zondag in de „Roode Leeuw" te Am- de katholieke jeugd, sterdam voor de jaarlijksche algemeene ver- gadering bijeen. De opkomst was buitengewoon groot. De voorzitter de heer HENRI PUTTER uit Amsterdam richtte een woord van wel kom tot de aanwezigen en memoreerde den bloei van den bond, hoofdzakelijk bestaande uit een groei van het juaiorental. Voorts me moreerde spr. het verscheiden van den be schermheer, Mgr. A. J. Callier, voor wiens zielerust werd gebeden. Spr. stelde voor een telegram van hulde te zenden aan den nieuwen Bisschop Mgr. Aengenent, wat met applaus werd onder streept. De voorzitter bracht nog in herinnering de stijging van het spelpeil in den bond, getuige de Ver. Wilskracht die voor het eerst er in is kunnen slagen beslag te leggen op het kam pioenschap. Ten slotte spoorde spr. de vergadering aan zich niet alleen te beperken tot den voetbal, maar zich meer algemeen voor de katholieke organisatie te interesseeren en reeds klaar te staan daar waar het geldt de verdediging van de katholieke zaak. Spr. besloot zijn inleidend woord met een woord van dank uit te spreken tot al degenen die door hun arbeid hadden hijgedragen tot R.K.F. en D.H.V.B. Door de vereeniging D. O. S. S. uit Am sterdam is het volgende voorstel ingediend t De algemeene vergadering van den D.H.V.B. adviseert het bond3bestuur de tweede klasse R.K.F. in het bisdom Haarlem onder te brengen in het onmiddellijk compe titieverband van den D.H.V.B. alsook d arin geografisch onder te brengen in twee afdea- lingen, te weten Hoofdklasse A en Hoofd klasse B. Voor de R.K.F. werden dan slechts de elftallen voorgedragen, welke in de Over gangsklasse uitkomen. De vereenigingen, wier elftallen in de tweede klasse R.K.F. spelen, hebben hier in Noord- en Zuid-Holland vaak veel moeite haar financieele verplichtingen na te komen. Hierin kan bezuinigd worden, door genoemd voorstel. Immers het inleggeld bedraagt bij den D.H.V.B. veel minder dan bij de R.K.F. de waarborgsom vervalt bij de R.K.F., ter wijl bij den"D.H.V.B. niets meer behoeft te worden gestortuiteraard zullen slechts Haarlemsche scheidsrechters voor de wed strijden worden aangewezen, waardoor de drukkende declaraties in ieder geval ten deele zullen worden vermeden. Bovendien is de centrale bij den D.H.V.B. uitmuntend in het succes van den bond, waarbij de katho- orde. lieke pers niet werd vergeten. i Het afgelcopen seizoen heeft meer dan ooit Notulen en jaarverslagen werden goedge- j laten zien, dat verscheiden elftallen van den D.H.V.B., spelende in de R.K.F., in ernstig conflict zijn gekomen met/ de leiding der R.K.F. Wat de oorzaken daarvan ook mogen zijn, zeker is, dat op deze wijze de D.H.V.B. ook reeds veel schade heeft ondervonden. Ondergebracht in het competitieverband van den D.H.V.B. zijn de betreffende elftallen verzekerd van een goede leiding, waar klach ten en grieven naar behooren en grondig worden onderzocht. Tenslotte zij opgemerkt, Door goed weer begunstigd en onder groote belangstelling werden deze week de wedstrijden van Zondag 8 Juli voortgezet. Vooral de laatste dagen was het erg warm wat wel deprimeerend werkte maar dit neemt niet weg dat in de meeste par tijen om de games gevochten is en het enthousiasme is dan ook geen oogenblik verslapt. De uitslagen van deze week zijn: Heeren-enkelspel: Leeuwenberg verliest van Cassee 36, 63. 61. T. C. Manne- kus slaat J. J. Bolland 61, 64. J. de Ruiter slaat A. de Bont 6—0, 60. J. Ver hagen slaat M. Constandse 46, 64, 62. j. J. Bolland sl. T. Blikslager 61, 62. Seignette sl. Schade v. Westrum 60, 86. P. C. v. Mannekus sl. E. v. Hasselt 62, 64. H. H. Jitten sl. v. Aalten 64, 61. A. Baart sl, S. J. Faber 36, 75, 46. Th. Ramakers sl. A. Deutman 63, 68, 64. J. Levy sl. M. de Boer 62, 61. C. Melse sl. P. -Engelenberg 62, 62. W. Oostwald sl. J. V. Arnold 4—6, 62, 64. A. F. Dinger verl. van J. Melse 62, 36, 63. H. Leeuwenberg sl. J. A.Verhagen 64, 6—2. H. v. d. Wall sl. M. E. Lantzius 10—8, 64. Th. Ramakers sl. H. H. v. d. Wall 7 —5, 63. J. de Ruiter sl. J. A. Melse 664, 62. H. HulshoffPol sl. J. v. Hooydonk 64, 60. C. Melse sl. W. Oostwald 46, 75, 86. J. de Ruiter sl. Th. Ramakers 86, 64. H. Seignette sl. II. HulshofPol 60, 60. H. Seignette sl. J. Levy 62, 64. Melse sl. Verhagen 60, 62. Dames-enkelspel: mej. WittopKoning sl. mej. L. Gaillard 61, 64. Mej. Alta sl. Mej. v. Bilderbeek 75, 8—6. Mevr. de Rui ter sl. Mej. V. Grootveld 6—0, 79, 63. Mej. I. van Bemmel sl. Mevr. Wildeboer 61, 61. Mej. Zus Smits sl. Mej. T. Smits 16, 63, 64. Mej. Schade v. Westrum sl. Mej. H. Baart 62, 60. Freule van Rand- wijck sl. Mej. Schade v. Westrum 61, 61 Freule v. Randwijck sl. Mej. A. Deutman 62, 63. Mej. D. Deutman sl. Mej. I. v. Bemmel 61, 60. Mej. S. Blankevoort sl. Mej. v. Houten 6—2, 5—7, 6—1. Mevr. de Ruiter sl. Mej. H. Alta 6—3, 46, 60. Heeeren-doublespel: Seignette en Arnold sl. v. Cappelle en Jetten 61, 63. Nijpels en Deutman sl. Tuininga en Hulshoff Pol 61, 61. P. C. Mannekus en H. Leeuwen, berg sl. de Bont en v. d. Aardweg 62, 63. J. de Ruiter en Melse sl. T. Seignette en j. V. Arnold 6—^4, 6—2. H. Leeuwenberg en P. C. Mannekus sl. P. Engelenberg en H. de Boer 7—5, 6—0. J. Sasburg en Verhagen sl. T. Blikslager en E. Lantzius 61, 62. J. Leng en W. Oostwald sl. J. Schade van Westrum en W. van Mannekus 75, 61. M. Constandse en C. Roo sl. S. J. Faber en Casséee 3—6, 6—3, 7—5. Nijpels en Deut man sl. Sasburg en Verhagen 75, 63. Gemengd dubbelspel: Frle v. Randwijck en W. Modlich sl. Mevr. v. Carspel en J. Ar nold 60, 6—0. Mej. T. Smits en J. Levy si. Mej. R. WittopKoning en M. Constand se 6—3, 7—5. Mej. R. Levy en W. Oostwald sl. Mej. Grootveld en Cassée 60, 46, 61. Mevr. Nijpels en Mr. Nijpels sl. Mej. J. van Dorsten en S. J. Faber 62, 62. Mej. D. Deutman en A. Deutman sl. Mej. H. Alta en C. Ros 6—4, 6—0. Mevr. Nijpels en Nij pels sl. Mej. J. Voorn en P. Engelenberg 86, 75. Frle v. Randwijck en W. Modlich sl. Mej. Deutman en A. Deutman 62, 63. Mevr. en Mijnheer de Ruiter sl. Mej. R.1 Levy en Oostwald 75, 60. Mej. T. Smits en J. Levy sl. Mej. Volbeda en J. J. Bolland 6—4, 6—1. Mej. R. Levy en W. Oostwald sl. Mej. Zus Smits en H. v. d. Wall 64, 63. Mevr. Nijpels en Mr. Nijpels sl. Mej. J. Room en P. Engelenberg 86, 7—5. Mej. J. Koorn en P. Engelenberg sl. de Bruijn en de Bont 60, 63. Mevr. en Mljnh. de Ruiter sl. Mej. Blankevoort en Sasburg 6—2, 6—3. Frle v. Randwijck en W. Modlich sl. Mej. v. Vliet en P. Lugt 6—2, 6—1. Mej. Zus Smits en H. v. d» Wall sl. Mej. Schade v. W. en P. C. v. Mannekus 63, 46, 75. Van de, finales werden gespeeld: Dames-single: Frle v. Randwijck sl. Mej. Zus Smits 2—6, 6—3, 6—2. Dit is de schitterendste party geweest gedurende dit tournement. In het begin kon frle v. Randwijck haar return niet vinden op de kap en gesneden ballen van Mej. Zus Smits en deze daarom dan ook de eerste set won met 62. De tweede en derde set waren echter voor frle v. Randwijck, die haast onpasseerbaar was en uitstekende backhands gaf op de gekapte slagen van Mej. Zus Smits. In één woord: de heeie partij was „brillant". keurd. r Bij het jaarverslag van den penningmees ter werd verwondering uitgesproken over een post van f 1360.nog te betalen door ver schillende vereenigingen. Het bestuur heeft thans besloten in geen geval in September vereenigingen tot de competitie toe te laten, die hup schuld aan den bond niet hebben voldaan. Voorts wer den bij het jaarverslag verschillende opmer kingen gemaakt van huishoudelijken aard. Gesproken werd over de verhouding tusschen D.H.V.B. en R.K.F. Deze zaak zal bij behan deling van het voorstel van D.O.S.S. nader worden besproken. Den heer Kruijver werd dank gezegd door den voorzitter voor zijn keurig verslag. DE BESTUURSVERKIEZING Aftredend zijn de heeren H. Putter, J. Luyckx en F. van Veen, waarvan alleen de laatste zich herkiesbaar stelt. De voorzitter drukt zijn spijt er over uit door omstandigheden niet langer de functie van voorzitter te kunnen waarnemen. Als eenigste candidaat i3 door het.district Haarlem naar voren gebracht de Weleerw. Pater Esser uit Haarlem. Deze mededeeling werd met een krachtig applaus begroet. De heer PUTTER feliciteerde den. Bond en Pater Esser met zijn benoeming. Hij prees hem als den aangewezen man om de leiding in den bond over te nemen, en noo- digde hem met eenige welgekozen woorden uit achter de bestuurstafel plaats te nemen. Spr. hoopte dat Pater Esser met zijn veel zijdige talenten zou kunnen medewerken, om te zorgen, dat de D.H.V. B. een belangrijke schakel zal worden in de katholieke jeugd beweging. De nieuwe VOORZITTER zegt geen ge makkelijke taak op zich te nemen. Spr. zeide, dat de heer Putter in zijn laatste voor zittersjaar reeds mede heeft mogen binnen halen van den oogst van negen jaren werken. Medewerking der vereenigingen hoefde spr. niet te vragen, want het krachtig applaus der vergadering zeide hem voldoende. Spr. dankte den heer Putter voor het vele goede, dat hij als zijn voorganger had ver richt. Zijn werkzaamheid zal moeilijk zijn na te komen en zeer zeker is het niet gemak kelijk den heer Putter op te volgen. Het zal .moeilijk vallen de voorzittersfunctie zoo waar te nemen als de heer Putter dat ge daan heeft. Spr. zal trachten met dezelfde energie en werklust te blijven werken in het belang van de^D.H.V.B. en dankt den schei denden voorzitter voor het vele werk, dat hij gedaan heeft in het belang van de Haar lemsche voetballende je^igd. De heer H. N. SMITS, vice-voorzitter, richtte namens den bond woorden van waar deering tot den heer Putter. De bond wensch- te den heer Putter een stoffelijk blijk te geven voor de vriendschap in de negen jaren van zijn voorzitterschap ondervonden. Put ter leidde den bond niet alleen met verstand, maar liet ook het hart spreken. Spr. beveelt de blijvende vriendschap aan en zegt den vertrekkenden leider een gouden herinne ringspenning toe, met inscriptie, om te voegen bij de vele herinneringen die hij reeds heeft, en hoopt dat de verdiensten-van het bondswerk eens ook met goud zullen worden afgewogen. De heer PUTTER heeft deze vergadering zien aankomen als een der zwaarste om te moeten leiden. Men heeft het hem evenwel gemakkelijk gemaakt, want men heeft ge sproken van vriendschap. Spr. verzekert, dat zijn gedachten zullen blijven werken met den bond, en zegt nooit te wanhopen aan de toekomst van de katholieke jeugd. Spr. dankt voor het groote vertrouwen steeds in hem gesteld. Hij dankt zijn medebestuurders speciaal voor de wijze waarop zij door hunne medewerking zijn taak hebben verlicht en richt in het bijzonder woorden van. dank tot den heer Kruyver, den secretaris-compe titieleider. Inmiddels ging het geformeerde stem bureau aan den arbeid. Door den heer PUTTER werden de kam- pioens-diploma's met eenige toepasselijke woorden aan de verschillende vereenigingen uitgereikt, waarna de vergadering werd onderbroken door een gemeenschappelijke lunch. Na heropening door Pater Esser, deelde deze mede, dat de verkiezing tot resultaat had gehad dat de heer van veen was her kozen, en in de vacature Luyckx was voor zien door de verkiezing van den heer J. C. de Haan uit Lisse. Vastgesteld w erd de begrooting 19281929 De heer Platte, van Heemstede, werd be noemd in de kascommissie, terwijl door het district Amsterdam nog twee leden zullen worden aangewezen. De commissie van beroep werd ongewijzigd herkozen. Vastgesteld werd de vergoeding van den verplichten afgevaardigde. De tiende jaarvergadering van den bond zal in 1929 in Haarlem plaats hebben. Vervolgens werden eenige punten naar voren gebracht die op de Federatievergadering naar voren zullen komen. De heer TELLING, die als afgevaardigde van den gymnastiekbond aanwezig was, hoopte op een goede samenwerking tusschen dat het peil van de hoofdklasse precies gelijk blijft aan dat van de tweede klasse R.K.F. De heer HEILMAN van D.O.S.S. ligt het voorstel nader toe. Het voorstel is niet alleen van D.O.S.S., maar ook van de vereenigingen V.V.A. en Zwaluwen, Ce heer SMITS zet het standpunt van het bestuur uiteen. Het voorstel kan worden aan genomen. Het kan als een waarschuwing gel don aan de technische leiding van de fede ratie. Spr. hoopt nochtans niet, dat het voor stel in de naaste toekomst zou worden uit gevoerd. De laatste twee jaar is een stemming gekweekt, die niet in het belang is van den bond. Het voorstel moet worden aangenomen als een waarschuwing. Men moet in Utrecnt weten, dat de Haarlemsche vereenigingen zich niet langer laten ringelooren. De kruik gaat zoolang te water tot ze breekt. De heer DE VRIES Wilskracht ,verki»«rde zich tegen het voorstel. Spr. beschouwde het als een "afbreken in de federatie, van wat geza menlijk is opgebouwd. De afgevaardigde van R.K.A.V. zou een commissie wenschen, die een onderzoek zal instellen naar de verhouding tusschen fede ratie en Haarl. bond. Als er klachten zijn, dan moeten ook de overgangers mee. Door den heer KRUIJVER werden eenige feiten genoemd, waaruit bleek dat de samen werking tusschen hem als competitieleider en den technischen ambtenaar van den R. K. F. veel te wenschen overlaat. O.m. nemen aan da discussies over dit punt nog deel de heeren Verstegen en Putter. De vergadering neemt tenslotte een door R. K. A. V. ingediende motie aan. waarbij het bestuur wordt opgedragen een commissie te benoemen die in deze een onderzoek zal in stellen, waarop het voorstel van D.O.S.S., V.V.A. en Zwaluwen wordt teruggenomen. Door den afgevaardigde van Wilskracht werd nog geadviseerd te zijner tijd naar eer nieuwen leider der R.K.F. uit te zien. Andere voorstellen. De volgende bestuursvoorstellen werden vervolgens aangenomen Aan art. 96 H. R. toe te voegen aan all. 1 „Als lid eener vereeniging wordt slechts hij beschouwd, die door de bondsadmini- stratie als zoodanig op de ledenlijst der be treffende vereeniging is ingeschreven. Toe te voegen aan all. 4 na „administra tief behoort" en voor „uitgezonderd" „d.w.z., de vereeniging, waarvoor hij het eerst na den aanvang van het seizoen uit kwam. Het betreft hier een nadere uitlegging van het reglement, zooals deze reeds meerdere malen door het bestuur verstrekt werd. Het bestuur achtte het gewcnscht een en ander definitief in het reglement vast te loggen. Aanvulling van Art. 98 H.R. Toe te voegen aan All. 1 „Betreft het een juniorlid, hetwelk zonder verkregen" dispensatie in een senior wedstrijd medespeelt, dan bedraagt de boete f 1."1 Het komt het bestuur billijk voor onder scheid te maken tusscheh spelers, die in het geheel niet als lid staan ingeschreven en juniorleden, die wel op de ledenlüst voor komen, doch op grond van Art. 69 H.R. ver bonden zijn in seniorwedstrijden uit te komen. Door het district Leiden werd het volgende voorstel ingediend. De vergadering van den D.H.V.B. neme het besluit het D.H.V. B.-hoofdbestuur uit te breiden tot 9 leden, daar het zeer gewenscht is, dat ieder district vertegenwoordigd is met minstens één lid." De heer SCHRAMA licht het voorstel toe. Het is de bedoeling dit voorstel eerst op de volgende vergadering van kracht te doen zijn. Na eenige bespreking wordt het voorstel verworpen. Rector BRAAKMAN, de geestelijke advi seur van den bond, verkrijgt vervolgens het woord. Spr. zegt steeds met groot genoegen te hebben samengewerkt met den scheidenden voorzitter. Putter heeft met zijn groote gees tesgave, groot verstand en groote toewijding alle kwesties behartigd, zooals dat voor den bond het beste was. Wij verliezen in Putter ook een bemind leider. Spr. kan getuigen, dat hij als adviseur een gemakkelijke taak heeft gehad omdat de voor zitter te midden van groote moeilijkheden de Bisschoppelijke bepalingen altijd zoo krach tig heeft verdedigd. Spr. hoopt, dat de nieuwe voorzitter nog langen tijd voor den bond gespaard moge blijven. Vervolgens roemt spr. den vooruit gang in den katholieken voetbalbond. Een reeks van sprekers dankt ten slotte den heer Putter voor het vela dat hij voor den bond deed. Na een langdurige rondvraag wordt de ver gadering om half 8 gesloten.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 6