Plechtige omgang te 's-Hertogenbosch Het Pooldrama *-•> DINSDAG 17 JULI 1928 Spfö NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Zaterdagmorgen ontstond brand in de villa „De Kruisstee" van den heer H. A. Nietvelt te Wassenaar. Het hnis Zaterdag vond onder enorme belangstelling de begrafenis plaats van den Burgemeester van Rotterdam, den brandde tot den grond toe af. Een kijkje tijdens den brand. edelachtbaren heer Mr. Dr. J. Wytema. De Landshnter-brniloft, dateerend nit het jaar 1475. Kiekje van den feeststoet van dit jaar. Zaterdag begonnen de zeilwedstrijden, uitgeschreven door de vereeniging „Brasemcrmeer" op het Bra- semermeer. Mooie start van de Regenboogklasse. Praalwagen, voorstellende den marteldood van den jeugdigen acolyth Tarcisius, in de plechtige O. L. Vr.-processie te 's-Hertogenbosch. Een kijkje voor het vertrek van de deelnemers aan den Gordon Bennet# Ballon-wedstryd van Detroit. Inzet: kapitein W. Kepner (Vereen. Staten), die den eersten prijs won. Wegwijzer in een Sleeswüksch bergplaatsje. Daar wordt de hout snijkunst zelfs toegepast bij gemeentelijke bekendmakingen en wegwijzers. Zondag is te Den Bosch de plechtige Ommegang gehouden ter cere van Onze Lieve Vrouw. Groep, voorstellende: De vlucht naar Egypte. Aan den steiger der HoDand-Amerikaljjn te Amsterdam is Zondag aange komen de Amerikaansche kruiser „Detroit", bewapend met 10 kanonnen van 15 C.M. De zeehondenfamilie in Artis te Amsterdam is uitgebreid. De bemanning van den trawler „Vlaardingen" heeft een jong zeehondje gevangen, dat nu in Artis leert eten. Tijdens de hitte-golf weet de jeugd het zich wel aangenaam te maken. De Russische ijsbrekcr Krassin heeft na de redding van de groep van Prof. Malmgren ook de makkers van generaal Nobile gered. Deze menschen, die alle hoop op redding hadden opgegeven, konden tot nog toe geen enkel bericht uitzenden. Zij waren uitgeput door de ontberingen, welke zij 50 dagen lang hadden doorstaan. VJ.n.r. Biagi, Cecioni, Troiani. Een kijkje in de Pruisische Staatsmunt te Berlijn. Voor vacan- tiegangers om te watertanden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 5