KENNEMERLAND UIT DEN OMTREK Heringa Wiithricb, Haarlem Amsferdamsche Beurs Tandheelkundige D. HESSELS J! EERSTE BLAD NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT DONDERDAG 19 JULI 1928 BLADZIJDE 2 Bijkantoor van de N. Haarl. Courant voor Kennemerïand BREESTRAAT 121 - B EVERWIJK - Tel. 2213 SANTPOORT VELSEN IJMUIDEN BEVERWIJK WIJK AAN ZEE EN DUIN. CASTRICUM HAARLEMMERMEER. HEEMSTEDE ZANDVOORT Bliksembeveiliging NIEUW-VENNEr BENNEBROEK HOOFDDORP Concours Hippique te Hoofddorp HILLEGOM LISSE Siofzuigerhuls MAERTENS Barteljorisstr. 16 Tel. No. 10756 ïlolbby Vlooarwrijvers I 125.— De winkelsluiting KANTONGERECHT. Badhuizen „Witte Kruis" Arbeidershotel te Zandvoort Personalia DE SPAARNEBANK Haarlem - Arasüerdam Bloemencorso Zandvoort te Demonstratie van watervliegtuigen Verkeersongevallen R. K. Middelbare School voor Meisjes, Koningstraat te Haarlem Prolongatie 95 %2 219J 447 196} 203 3'/, Ringrijden De Vereeniging „Santpoort's Kingrijden" besloot in haar vergadering het aloude ringrijden wederom te doen plaats hebben en wel op Woensdag 22 Augustus. Toen verleden jaar aan het pro gramma was toegevoegd: 's morgens r.ng- rijden op de fiets voor dames en heeren en des avonds groot vuurwerk, bleek het suc ces van dien aard te zijn, dat de vergade ring besloot hetzelfde programma ook dit jaar te doen uitvoeren. Beroepskeuze. Op de gisteravond gehou den bestuursvergadering in het Patronaatsge bouw te IJmuiden-Oost, werd met algemeene stemmen als bestuurslid voor de vereeniging van beroepskeuze gekozen de heer W. Lou- rendt te Velsen-Noord. Verpachting zeestrand B. en W. stellen den raad voor, hen te machtigen, met de Buffet Maatschappij „E Pluribus Unum", een overeenkomst aan te gaan, waarbij aan haar, voor het tijdvak van 1 Januari 1929 tot en met 31 December 1931, in pacht wordt uitgegeven het gedeelte zeestrand, das is gelegen tussehen de strandpalen 52 en 53 ten zuiden en van de grens der gemeente Wijk aan Zee en Duin af tot 300 Meter zuidwaarts daarvan, tegen een pachtsom van 325.per jaar en on der dezelfde voorwaarden en bepalingen als aan de thans loopende overeenkomst zijn verbonden. Onbewoonbaar ver klaring van woningen B. en W. doen den raad een voorstel tot on bewoonbaarverklaring van de volgende wo ningen: Engelmundusweg, wijk E nos. 15 en 25; b. Kalverstraat, wijk E nos. 75 en 79; c. Kalverstraat, wijk E nos. 37, 39, 55, 57, 59, 61, 61a, 63, 101, 103 en 105; d. En gelmundusweg wijk E nos. 35, 37, 39, 41 en 43; en Kalverstraat, wijk E nos. 132 en 134; en e. Kalverstraat, wijk E nos. 144, 146, 148, 150, 152, 154, 156 en 158. Onbestelbaar. Lijst van onbestelbare en door geadresseerden geweigerde brieven en briefkaarten, van welke de afzenders onbekend zijn. Terugontvangen in de 1ste helft der maand Juli 1928. Brieven Binnenland: Algemeen Assurantiekantoor, Arnhem, D. A. de Haan, Rotterdam; G. Jansen, Am sterdam; R. Murend, Amsterdam; Wim Philipsen, Eindhoven; en één brief zon der naam en adres. Briefkaarten Binnenland G. de Graaf, Schiedam; A. van Koren, Beverwijk; P. Loos, Helder; J. Praiterhoff Groningen; Veerman, Amsterdam; Jac.' de Vilder, Amsterdam; een briefkaart; zonder naam en adres; D. van Beelen, zon der adres. Briefkaarten Buitenland: G. D. Brauwen, Oostende; Maria Hack- lfinder, Düsseldorf; Aug Jans, Oostende', Charles Zwertvag; zonder adres. Tentoonstelling in de R.K. Fröbelschool. Gisterenmiddag werd ih de lokalen van de R.-K. Fröbelschool in de Kerkstraat een ten toonstelling gehouden, welke zeer goed is ge slaagd. Gedurende een vol jaar hadden pijn. 120 kindertjes deze Fröbelschool bezocht, die een leeftijd hebben van 3 tot 6 jaar. Werd er voorheen in één klas Fröbelonder wijs gegeven, door de groote aanmelding in het afgeloopen jaar was men genoodzaakt de kindertjes in klassen te verdeelen. In het afgeloopen jaar nu is onder leiding van de Eerw. Zusters in beide klassen zeer veel Fröbeiwerk door de kinderen vervaar digd voor deze tentoonstelling. Reeds bij het binnenkomen van de school- gang, iep de aangebrachte versiering van slingers door de kindertjes vervaardigd, da delijk in het oog. In de lokalen, waar de honderden werkstukjes op groote tafels lagen tentoongesteld, was alles tot in dé puntjes verzorgd. Ook de muren der lokalen waren tot hoog behangen met schilderijtjes en vlechtwerk. Een ieder, die deze tentoonstelling heeft bezocht, en dat waren er zeer velen, uitte zijn verwondering over het tentoonge stelde. De Eerw. Zusters willen in het komende Jaar weer alles in het werk stellen om voor de kleintjes hun schooluren zoo aangenaam mogelijk te maken, waarvoor zij echter de hulp der ingezetenen ncodlg hebben, hetzij een gift of Fröbel-leermiddelen. rustig van de prachtige vergezichten op Monnikendam, Volendam en Marken. Na een kleine verkwikking werd het eiland ln oogenschouw genomen. Het was er gezellig druk. Verschillende talen hoorde men spre ken. Een aardig halfuurtje werd doorge bracht in het bekende Markerbinnenhuisje van Sijtje Boes. Deze had er bijzonder goed slag van om de kinderen te vertellen van het leven op het eiland, van den waters nood. waarvan haar huisje nog duidelijk de sporen droeg. Vooral toen de typische klee- ren werden vertoond, die door de Markers worden gedragen, was de belangstelling van de jeugd groot. Na nog eenige andere bezienswaardig heden te hebben bezocht en bekeken, werd de boottocht voortgezet naar Volendam, waar de inwendige mensch werd verstrekt in het hotel Spaander. Via Edam werd per tram de reis wederom ondernomen naar Amsterdam en na aldaar nog even geplei sterd te hebben ging het per trein weder huis toe. Hier wachtte bij aankomst een groot aantal ouders en belangstellenden de kinderen af en het eerste oogenblik kwam aan het vertellen van alles, wat men gezien en genoten had, geen eind. Aan de leden van de oudercommissie, die als begeleiders fungeerden en aan het hoofd der school in de eerste plaats, die een en ander georganiseerd en prachtig geleid heeft, komt zeer zeker een woord van lof toe. Veiling „Ons Belang" Tegen de ver wachting in was de aanvoer gisteren aan de veiling groot te noemen. Niet minder dan ruim 8000 manden aardbeien werden ge veild. De prijs gold van 58 tot 62 (C cent per K.G. Erwten waren aangevoerd ruim 400 zak, waarvan de prijzen beliepen voor doperwten 15 tot 21 y, et. per K.G. en- voor raspers 26 per K G. De aanvoer van tuinboonen begint grooter te worden en bedroeg 300 zak van 20 k.g., terwijl de prijzen niet medeliepen en bedroe gen van 4 tot 9 ct. per k.g. De hoogste prijs voor een bij uitstek mooi partijtje. KENAUPARK 26 van 20 Juli tot 1 Augustus afwezig ging wederom mogen beschikken over het R.-K. sportterrein. Behalve deze beide feestdagen zal weder om een boottocht georganiseerd worden voor de grootere kinderen, terwijl de kleintjes wederom een St. Nicolaasfeest. zullen krij- igen. I Ter regeling van een en ander had in Ho- tel v. Ree een ledenvergadering plaats, welke vrij goed bezocht was en waarbij ook vele moeders aanwezig waren. Na opening en voorlezing der notulen,1 welke na enkele opmerkingen werden goed gekeurd, werd overgegaan tot de besprekin gen der feestdagen. Uit de mededeelingen bleek, dat het be stuur zich voor de komende werkzaamheden had gesplitst in eenige commissies, welke aanvulling van leden behoefden. Op voorstel van het bestuur werden 3 da mes aan een commissie toegevoegd voor de zorg voor de prijzen der kinderen en drie heeren aan die voor de regeling der kin derfeesten. Hierna had de benoeming plaats van twin tig damesleden die als geleidsters dienst zullen doen. De boottocht naar de Vecht wordt op 14 Augustus bepaald. Het bestuur zal trachten eenige onderwij zers de reis mede te laten maken. Aan het slot der vergadering dankte de heer J. Neeskes den secretaris, den heer Jos. Luiten, voor het werk dat hij verricht heeft tijdens de voorbereidende werkzaamheden, waarmede de vergadering met applaus in stemde. BEVERWIJK, 13 Juli. R.-K. Coöp. Tuin dersver. „Kennemerïand Aardbeien 60 72, Frambozen 5060, Bessen 3540, per K.G. Doppers 612, Groentjes 810, Ras pers 916, CapucUners br. 610, idem wit 613, per pond. Snijboonen 60, Tuinboonen 47, dikke Boonen 6563. per K.G. Sla 4090. Postelein 1025, Andijvie 2055, per kist. Rabarber 512, Selderie 69, Pieterse lie 8—11, per bos. Bloemkool le s. 16—18, per 100. Gemeenteraad De raad dezer gemeente houdt een openbare vergadering op Dinsdag den 24 Juli a.s., des namiddags te 7.15 uur precies. De agenda vermeldt: 1. Rapport der Com missie van onderzoek omtrent de beschuldi gingen tegen den gewezen Directeur der Lichtbedrijven: 2. Belastingzaken; 3. Inge komen stukken en hetgeen verder ter tafel zal worden gebracht. Personalia Voor het M. U. L. O.- examen slaagde te Alkmaar J. Dalmeyer, alhier. Personalia Aan den heer C. v. d. Kolk alhier, is eervol ontslag verleend als buiten gewoon gemeenteveldwachter te Wijk aan Zee en Duin. wegens aanstelling als on bezoldigd Rijksveldwachter. Sehoolreisje School I Dinsdag had het Jaarlijksche schoolfeest plaats voor de kin deren van School I, alhier. Tegen half acht verzamelden zich de kinderen en geleiders op het schoolplein en werd naar het station gemarcheerd onder leiding van het hoofd der school, den heer v. d. Vlies. Met den trein van ongeveer acht uur, werd de tocht aanvaard met als bestemming via Amster dam naar Volendam en Marken. Het doe! werd na een mooie en afwisselende reis bereikt. Vooral de boottocht over de Gouwzee viel buitengewoon in den smaak. Weer en zee waren zeer gunstig, zoodat de boot niet al te veel slingerde. Ieder genoot zoodoende Verlof burgemeester Door den Com missaris der Koningin is aan den burge meester van deze gemeente velof verleend, om zich van 17 Juli—17 Augustus a.s. met vacantie buiten de gemeente op te houden. De opstalrechten van den Haarlemmer meerpolder De Vereeniging van Opstal houders welke werd opgericht in ver band met het besluit van het bestuur van den Haarlemmermeerpolder om de op stalrechten aanmerkelijk te verhoogen hield een ledenvergadering nabij De Kaag. In zijn openingswoord deelde de voor zitter mede, dat het doel was, om te ko men tot stichting van een onderafdeeling, daar gevoeld werd, dat voor de meeste bewoners de afstand naar Hoofddorp te ver is. '-2 Na eenige besprekingen, werd in beginsel besloten een zoodanige ondcirafdeeling daar ter plaatse op te richten en verklaar den enkele leden zich bereid de contribu tie te innen, en degenen, die opnieuw verlenging van opstalrechten moeten vra gen, behulpzaam te zijn. Dat hulp en voorlichting noodig is, bleek uit een schrijven, dat door een der be stuursleden werd voorgelezen, waaruit o.m. bleek, dat een opstalhouder, die vóór de verhooging een opstalrecht van 28 be taalde, bij het teekenen van de nieuwe contracten een bedrag van 248 ver schuldigd is. De bijeenkomst werd met een opwekkend woord door den voorzitter gesloten. De Olympische roeiwedstrijden In verband met de Olympische roeiwedstrij- den hebben Dijkgraaf en Heemraden van den Haarlemmermcerpolder ter openbare kennis gebracht, dat ingevolge art. 59 van de Keur van dien polder met Ingang van 2 Augustus tot en met 10 Augustus 1928 het verboden Is met vaartuigen stil te liggen in de Ringvaart van den Haarlem mermeerpolder tussehen het gemaal „De Ljinden" en de Sloterbrug. Koninginnefeest Inhet café van de Groot te Nieuw-Vennep vergaderde de commissie, die telken jare op Koninginne dag feesten voor de jeugd organiseert. Na eenige bespreking werd besloten ook dit jaar weer feest te vieren. Hoewel de taak der commissie geen gemakkelijke is, heeft ze in de dankbaar heid der jeugd en in het aantal blijde ge zichten, dat op zulk een dag gezien wordt, genoeg waardeering om verder te gaan. Voor dit doel zal een inzameling van gel den worden gehouden. Alle schoolkinderen zullen worden ont haald en bij de kinderspelen ontvangen ve'en een prijs Het bestuur der commissie werd samen gesteld uit de heeren J. A. van Arkel, voorzitter, J. W. Bras, 2en voorzitter. P. Bakker, secretaris, W. G. Schreuder, pen ningmeester, Eurgcrl. Stand Ondertrouwd: G. P. Brouwer en C. Hoogenstein, P. J. Frijns en A. M. Stijnman. Getrouwd: C. A. W. Pauw met M. Vpr- burgt. Geboren: G. v. d. Haay—v. Beusekom, z. A. \V. SchelvischMedemblik d. B. X Lug- tersde Kek z. Overleden: L. C. M. V. Veen 68 j. F. J. Xraljenhagen 67 J. J. Konijn 80 J. Indische buurtvereeniglng Ook dit jaar zal de Indische buurtvereenlging twee feest dagen organlseeren. De hoofdzaak is kinderfeesten. Ter bestrijding van de kosten zijn twee feestdagen georganiseerd, welke, evenals de kinderfeesten gehouden zullen worden op 1 en 2 Augustus. Dank zij de welwillende medewerking van den Hcogeerw. Regent van het Seminarie al hier, is het stuk braakliggend land langs de Molenwerfslaan wederom afgestaan. Dus zullen o.m. komen een draaimolen, zweefmolen, luchtschommel, schiettent, olie bol lenkraam, mechanisch lachhuis, werp tent enz. Voor de kinderfeesten zal de buurtvereeni- Vcrgatiering R. K. Jongensbond Woens dagavond hield de R. K. Jongensbond, on- derafd. van het R. K. Kruisverbond eene ledenvergadering in het Patronaatsgebouw. Om half 8 opende de leider, de heer H. v. d. Berg, de bijeenkomst met gebed, waarna hij er ziin groote voldoening over uitsprak, dat de opkomst zoo schitterend was. De notulen werden voorgelezen en onver anderd goedgekeurd. Daarna kwam ter sprake, nogmaals een uitstapje te organisee- ren, wat wel in den smaak der jongens viel. En dat Leiden de vorige maal wel voldaan had, bleek nu, dat ook thans Leiden als doel gekozen werd. Als datum werd vastgesteld 5 of 19 Augustus. Onder applaus der aanwezigen bracht de heer G. de Kok een bezoek aan de vergade ring, en werd hartelijk verwelkomd door den heer H. v. d. Berg, die met genoegen consta teerde, dat, al had de heer de Kok wegens hoogeren leeftijd als leider moeten bedanken, hij toch nog steeds veel belang stelt in zijn geliefden jongensbond. Nadat eenige versnaperingen waren uitge deeld, verzocht de leider om het oudersblad in onze gemeente te verspreiden. Ten slotte werd nog een partijtje voetbal gespeeld. Concert Programma van het concert, te geven door de R.-K. Harmonie „St. Mi chael", op Zondag 22 Juli, van 35 uur, in Groenendaal: 1. Le Concours de Mon treal, Marsch, L. Langlois. 2. Ouverture fantastique, A. Govaerts. 3. Fantasie Pasto rale, Sam Vlessing. 4. Almeria Valse Espag- nole, Fernand Andfieu. 5. With Sword and hand, Marsch. H. P. Starke. 6. Fete Pro- vinoale, Ouverture, F. Popij. 7. Cavalerie Légere, Ouverture, Suppé. 8. An Golf de Naples, A. La Guardin. 9. Finale. Bloemencorso Zaterdag 21 dezer, des n.m. 3 uur zal vanwege „Zandvoort's Feest commissie een bloemencorso gehouden wor den op het terrein van „Hotel d'Orange", Er hebben zich ongeveer 20 autobezitters aangemeld, om er aan deel te nemen en verder houders van paarden en rijtuigen, fietsen, vliegende hollanders, lorries, getrok ken door St. Bernardhonden, enz. Des morgens om 10 uur zal er een groote demonstratie gehouden worden van vlieg tuigen, waaronder watervliegtuigen. De prijsuitreiking heeft plaats des avonds cm half 9 uur, in het „Hotel d'Orange". Concert Programma van de uit te voeren nummers op Vrijdag 28 Juli a.s., in de Tent op 't Tramplein, 's avonds half 9. Swaliaé-kinderkoor zal zingen: 1. Jezus is ons licht en leven, Bach. 2. Pinksterlied, Bruckem Fock. 3. Kom, Heilige Geest, J. W. Franck. 4. Christus heeft overwonnen, J. S. Bach. 5. Oud Test. Zegen, Cath. v. Renncs. Dubbel kwartet (Mare Canto) 6. j Heere Jezus, Gij zijt mijn, J. S. Bach. 7. Oud Kerstlied. 8. De Vesper, Beethoven. Gem. Zangver. „Kunst na Arbeid". 9a. Jon. ge Liefde, v. d. Rovaard. 9b. Ave Verum, Mozart. 10. Lentezang, Roeske. 11. Einde loos, Olman. 12. Ons lied van de Zee, Har- tog. j Voor het Dr. Schaepmanfonds. De op- brengst der actie alhier voor het Dr. Schaep- manfonds bedroeg 282.25. Personalia Voor het M. U. L. O.- examen slaagde te 's Gravenhage A. J. v. Daalen, alhier. Burgerlijke Stand Geboren: d. van K. C. KrauweelHijster'oorg; Z. van J. F. van Waveren—ter Kuile. Getrouwd: J. Ruijsenars en L. G. Kohier. Hoewel het weder zich zoo nu en dan drei gend liet aanzien, is het tot nog toe gelukkig droog gebleven en was d<j temperatuur aange naam om op het prachtige concoursterrein te verblijven. Reeds vroeg in den morgen was uit alle richtingen des lands per trein, autobus, auto, motorrijwiel, rijwiel en andere vervoermidde len een groote stroom van bezoekers in j Hoofddorp aangekomen, zoodat reeds tegen den aanvang om kwart voor tien een groote menigte, die reeds op ongeveer drieduizend werd geschat, op het terrein aanwezig was, j dat in uitstekende conditie verkeert en met I de reusachtige tribune mede als het mooiste kan worden aangemerkt. Als gasten werden nog verwacht de Minis ters van Oorlog, Binnenlandsche Zaken en Buitenlandsche Zaken; oud-Minister Loudon; de Parijsche Gezant; de waarnemend Com missaris der Koningin in deze provincie Jhr. Mr. D. J. v. Lennep en de vertegenwoordiger I van de Russische legatie in den Haag. No. 1. Eenspannen dekhengsten, goedge keurd landbouwtuigpaard. le pr. G. v. d. Grift te Houten met David; 2e pr. A. W. v. Wijk en G. v. d. Haar te Vechten en Zeist, met Terenus; 3è pr. J. E. Dijk en Zennen te Zwolle met Carlos; 4e pr. C. de Vlieger, Haarlemmermeer, met Koekoek. No. 2. Eenspannen, luxe-tuigpaard, nieuwe lingsklasse, open voor paarden die in de ja ren 1927 en 1928 nog geen eersten prijs heb ben gewonnen (als eenspan). Internationaal. le pr. Gebr. v. d. Haar te Zeist met Fasci nation; 2e pr. A. v. d. Koppel te Zeist met Orchid; 3e pr. Mevr. Dre. A. Drory de Perez te Voorst met Beele's Philipina; 4e pr. R. J. M. H. Hollmann te Den Haag met Sunny. No. 3. Tweespannen, landbouwtuigpaarden, aangespannen voor boerenwagen, toebehoo- rende aan personen, wier hoofdbedrijf land bouwer is. le pr. Jac. Molenaar te Hoofddorp met Elza en Gerda; 2e pr. D. v. Wieringen, te Abbenes met Fuldova en Lucia; 3e pr. M. D. Noordzij te Rotterdam met Jansje ex Beth en Gardista; 4e pr. O. de Kok te Nieuw- Vennep met Itziba en Gerarda; 5e pr. B. Bies heuvel Azn. J. de Jong te Houtrakpolder en Amsterdammerpolder met Iholante en Im- met.je; 6e pr. A. Buurman te Hoofddorp met Ker'ete en Mirakel; eervolle vermelding; J. v. <J. Woude te Koekange, met Gree en Jemmo. Dr. Schaepmanfonds De opbrengst voor de stichting van een R. K. Partij bureau heeft alhiey bruto bedragen 963 55, terwijl nog enkele giften zullen nakomen. Het comité is tevreden. Duivensport „Vooruit" Bovengenoem de vereeniging hield een wedvlucht vanaf Lier (België), afstand 132 K.M. De loslating geschiedde te 8 05. De eerste duif werd ge constateerd te 10.54. De eerste- en eereprijs werd gewonnen door den heer W. Buschman te Lisse. De uitslag was als volgt; le, 4e, 6e, 7e W. Buschman; 2e en 13e P. J. v. d. Aar; 3e en 9e W. Veecken; 5e en 18e P Schol te; 8e en 20e H. M. J. Willemse; 10e J. Bekkers; 11e en 17e C. P. Weijers; 32e C. Rusman; 14e S. Weber; 15e G. Schunselaar; 16e G. Maaskant; 19e H. de Kuiper. Zondag a.s. wordt er een wedvlucht ge houden vanaf Vilvoorden, afstand 161 K.M. In aansluiting op onze vroegere berich ten kunnen we melden, dat de heer P. Scholte de gelukkige winnaar is van de door den Minister van Oorlog uitgeloofde zilveren medaille. „De Zwaluw" hield een wedvlucht vanaf Vilvoorden, afstand 152 K.M. De loslating geschiedde te 7 55 uur v.m. De prijzen weden verdiend als volgt; le en 15e W. Beijersbergen; 2e, 17e en 19e M. Koek; 3e, 4e, 7e, 8e, 9e, 10e, 13, 16e, 18e en 20e S. Warmerdam; 5e, 12e en 14e Ge.br. Zonneveld; 6e P. Sejjsener; lie J. v. d. Reep. De le duif bereikte haar hok te 10.12.35 met een gemiddelde snelheid van 1034.5 M. per minuut. De laatste duif kwam aan te 10.30.18 met een gemiddelde snelheid van 723.29 M. per minuut. De uitslag vanaf Poitiers Is als volgt: le, 2e en 4e M. Koek; 3e S. Warmerdam; 5e F. Reekers. Zondag a.s. wordt er met oude duiven gevlogen vanaf Bordeaux, afstand 911 K.M. Veiling Uitslag der gehouden droge veiling op Dinsdag 17 Juli 1928, onder di rectie der Coöperatieve Veiling vereeniging voor Bloembollenkweekers H. B. G. (G.A.) Lisse- Prijzen per 100 stuks E.v.T. Chrysolora 11.12 4.95; Cottage Boy 11-op 3.55; Witte Due Max z 10 1.15; idem z 9 1.l'lmmaeulee z ïl.op ƒ1.55- Scarlet Due z 10-op 2.50; Rose Grisdelin 10-11 1.20; Fred. Moore z 11 3.25, idem z. 10 3.La Reine Max 3.30—3.60, Fred. Moore z 11-op 3.65; Fr. v. Oosten rijk z lfc-op 2.45, Idem z 11.12 2.10; Cram. Brillant 12-op 1.40, idem 11-12 1.15; Scarlet Due top 2.95; Rose Due 3.70; Proserpine 5.25 4.90; Artus 1.10; Mon Tresor top 8.25, idem 11-12 6.80; Flamingo 3.85; Thomas Moore 11 3. idem 10 2.75; Gele Prins top.I 4.55! idem z 11.12 4.Grand Due top-I 7.90, La Reine II 1.25; Rose Precose 10.—; Due de Berlin 3.95; La Reine Max z 10 2.45. D.v.T. Murlllo z 12-op 2.55, idem z 12 2.25—2.40, idem z 11 1.75; Theeroos 2.80; Schoonoord 4.—; Borne de Neige I 4.25Cour d'Or 5.10—5.15; Rubra Max 3.85; Vuurbaak z 11-12 4.25. E.N. Horsfieldi dn. 300 pm. 2.80; Gol den Spur I 3.75, idem II 2.Princeps f 1-90—2.40; Ornathus dn. 1.501.65; In comparable 300 pm. 1.95; Golden Spur R 2.05: Princeps Max top 3.—; D.N. Von Sion 3.15. Dw.T. Bartigon 1.70—1.80, idem 11-12 1.10; Gretchen 1.20; Copland z 10 1.05 idem z 9 0 85; Bar. de la Tonnave 11-op 1.15, idem z 10 0.70; Pride of Haar lem top-I 1.45; Will. Pitt z 12 2.50 idem z 11 1.70; Centenaire z 11 1.15, Croc. Purp. Grandiflora 11-op 4.00— 4.15, idem 10.11 3.00—3.50, idem z9 2.30, idem z 8 1.50, idem z 7 1.00—1.10. idem z 6 0.35; Mont-Blanc z 9 3.50, idem II 2.80, idem z 7 1.85; King o. t. Whites 4.25; Walter Scott I 2 60—2.65. idem II 2.052.10, idem 5 0 60; Lothair 9.op 2.80, idem 2*3 f 1.85, idem z 7 1.35, idem z 6 0.95; Crocus geel z 9 3. idem z 8 2.50, idem z 7 1.85, idem z 6 1.50; Crocus Brunow 7-8 1.20; Maximi- liaan 1.95; Gemengd z 8-9 1.70, idem z 7 1.25, idem z 6 0.75. Colchicum Aut. Major 11.40—11.60. Alhoewel B. en W. van Amsterdam aan de exploitatie van een dergelijke inrichting veo! risico achten verbonden, meenan zij toch het doel der Vereeniging te moeten aanmoedigen. Binnenkort zal dan ook bij den Raad een voordracht worden ingediend, waarbij door B. en W- machtiging wordt verzocht, met „Zomers Buiten" een overeenkomst te slui ten. Daarbij zal de gemeente o m. rechtstreeks en onvoorwaardelijk waarborgen de beta ling van hoofdsom, rente en verdere kas ten van een door de Vereeniging bij een instelling voor het plan te sluiten leening, tcit en maximum-bedrag in hoofdsom van f' 362.000. De Vereeniging moet daartoe koers, rents en aflossing regelen naar het goeddunken van B. en W. De Vereeniging verplicht zich ook de ge meente, bij wijze van eerste hypotheek op haar onroerend goed, voor het bedrag van den borgtocht te dekken, alsmede om, zoo dra de overeenkomst inzake de geldleentng is getroffen, te beginnen met het vormen van een fonds, hetwelk uitsluitend zal die nen tot dekking van eventueele tekorten die op de exploitatie van het hotelcomplex wor den geleden, en dit fonds binnen een naar het oordeel van B. en W. redelijken ter mijn op te voeren tot een bedrag van f 50.000. Door B. en W. zullen 'n commissaris en commissaris-plaatsvervanger worden aange wezen die de vergaderingen van leden en bestuur der Vereeniging zullen kunnen bij wonen. didaten het diploma kon worden uitgereikt. Is dit resultaat voor een eerste examen be- I vreaigencl te pcxrr.cn, nog bevredigender is het, dat geen der geslaagden een onvol- doend cijfer had op haar puntenlijst; inte- gendcel er werden zelfs zeer mooie cijfers behaald. De geslaagden zijn de dames: Wally Bomans, Lisa van den Bosch, Jet 1 Krieger, Benny Lampe, Doortje de Nyn van Hoogwerff, Marie Okhuizen en Antoinette Tack. Bij de plechtige uitreiking van de diplo ma's gistermiddag verklaarde de Inspec teur Bolkestein namens de gecommitteer den, met groot genoegen dit examen te heb ben bijgewoond, en het hier behaalde succes was voor hem een n'euwe bevestiging van de groote waarde voor meisjes van een schooltype als llfet onc.erhnvige met een vrij program, dat in staat stelt met den aanleg rekening te houden. Na deze toespraak vertolkte Mr. Vorstman de gevoelens van het corps leeraressen en leeraren in een sluitwoord, waarin hij de ge diplomeerden gelukwenschte en dankte voor de voorbeeldige houding, welke zij steeds in acht genomen hadden en zoodoen de een klassetype hadden gevormd, welke als prototype niet zou nalaten aantrekkings kracht uit te oefenen op de komende exa- menklasser. Dezer dagen vermeldden wij de in de Win kelsluitingsverordening aangebrachte wijzi gingen. Duidelijkheidshalve laten wij hieron der de betreffende artikelen volgen, zooals zij thans luiden; Art. 16 luidt thans: Het is verboden op de uren, waarop het volgens art. 1 verboden ls een winkel voor het publiek geopend te hebben, door middel van een automaat of in eene inrichting waarvoor in of krachtens de Algemeene politieverorde ning een sluitingsuur is bepaald, sigaren, si garetten of tabak te verkoopen, te koop aan te bieden of af te leveren. Art. 9. Het is verboden des Zondags melk of melk producten op of aan den openbaren weg te venten of aan de woningen der verbruikers af te leveren. Deze bepaling is niet van toepassing, voor zoover het betreft levering aan binnenko mende schepen, ziekenhuizen, gestichten, bakkerijen, hotels, café's, restaurants en lunchrooms. Art. 17. Onverminderd de bepalingen op het ven ten in de Algemeene Politieverordening op genomen, is het venten, verkoopen of te koop aanbieden op of aan den openbaren weg ver-, boden op uren en dagen, waarop het volgens art. 1 verboden is, winkels voor het publiek geopend te hebben. Het in het eerste lid van dit artikel en in Art. 2 omschreven verbod tot verkoop of aan bieding ten verkoop, geldt niet ten aanzien van winkelwaren rechtstreeks bestemd voor binnenkomende schepen, van benzine en an dere bij het gebruik van motorrijtuigen on misbare benoodigdheden, alsmede van druk werken en dranken Verdachte K. stond terecht, dat hij, zon der bevoegd te zijn, personen geholpen had, die daarvoor bij hem gekomen waren. Getuige van B. had bij hem heil gezocht voor genezing van pijn in haar been. Zij moest dan op een soort rustbank of onder- zoektafel gaan liggen, waarna de magneti sche krachten, die de handen van den mag netiseur ontvloden, haar geheimzinnige werking konden beginnen. Na vier of vijf behandelingen was reeds verbetering ingetreden, waarvoor zij 0.25 of 0.50 uit eigen beweging neerlegde. Mej. M. was r.iet haar dochter E. M. M. bij K. geweest. E. M. M. leed aan zenuw achtigheid en hartkloppingen, later aan pijn in de voeten Dit was allemaal genezen, vol gens de verklaring. Juffrouw S. en Fr. Br. sloten den stoet van getuigen. Ook z\j hadden bij de behandeling baat gevonden. Verdachte heeft alleen de patiënten behandeld, geen geld gevraagd en ook niet naar hun toestand geïnformeerd. Het O. M. meende in zijn requisitoir, dat verdachte een handeling had verricht, waar bij bij de patiënten 't verlangen was om gene zing te vinden en veroordeelde K. tot beta len van 2 maal 300 boete subs. 2 maal 30 dagen hechtenis, daar hij reeds meermalen veroordeeld is en doorgaat zijn bedrijf uit te oefenen. Als gemachtigde van verdachte trad de heer v. G. op. Uitspraak over 14 dagen. Het aantal genomen baden in de afge loopen maand was: Badhuis Koudenhom: 1520 mannen, 515 vrouwen, totaal 2035. Badhuis Leidscheplein: 2520 mannen, 970 vrouwen, 760 schoolbaden, totaal 4250. Badhuis Schotersingel: 2957 mannen, 1145 vrouwen, 610 schoolbaden, totaal 4712. Badhuis Hpfdijkplein 2047 mannen, 908 vrouwen, 841 schoolbaden, totaal 3796. Plan van „Zomers Bulten" Wij lezen in het „Alg. Hbld.": Het bestuur der Vereeniging „Zomers Bui ten" heeft plannen ontworpen voor den bouw van een Arbeiedrshotel te Zandvoort. Het bestuur der Vereeniging, dat reeds een va- car.tie-oord voor werklieden en ambtenaren te Soestduinen met steun der gemeente heeft gesticht, kreèg thans een aanbod tot aan koop van een duinterrein te Zandvoort, groot ongeveer 1.6 ha. Dit is gelegen nabij het station van de E.S.M. en niet ver van zee. Voor het in exploitatie brengen van 't hotel zal het aanleggen nocdig zijn van een gedelte van een weg, waarop, bij de kos tenraming, is gerekend. Het ligt in de bedoeling midden in het naar den hoofdweg gekeerde front 't hoofd gebouw met restaurant te stichten. De groo te restaüratiezaal komt gelijkvloers. In de vleugels van het hoofdgebouw, dis het restaurant flankeeren, zijn beganen- jrronds en één hoog 24 slaapkamers gedacht. Aan het hoofdgebouw zullen in een groote rechthoek 44 ééngezinshuisjes grenzen, elk bestaande uit een woonkamer, keuken, berg ruimte en sanitaire Inrichting beneden, en drie slaapkamers boven. Deze woningen worden eenvoudig gemeubileerd en voorzien van een completen huishoudelijken inven taris. In de door dit gebouwencomplex omslo ten binnenruimte zal gelegenheid worden gegeven om in tenten te kampeeren. Het totaal der stichtingskosten grondaan koop, straataanleg en bijkomende zaken in begrepen, worden begroot op f 362.000. De bedoeling is dat het hotelcomplex eerst ter beschikking staat van de leden der Vereeniging wanneer dozen het niet voldoende bezetten, komen nlet-leden in aanmerking voor een iets hoogeren prijs. Bij' het examen nuttige handwerken te Amsterdam de dames: P. W. F. Visser, A. Oosterling, M. C. van Maris, B. J. H. C. van der Hoeven en H. Diepesloot, allen te Haarlem; H. M. Kiog en A. S. de Gruyter, beiden Heemstede; A. M. van Holland, Overveen en A. P. v. d. Berg, Halfweg. DONDERDAG 19 JULI Koersen Heden opent» 5% Nederland 1313 ('3, Nederland 1918 4V4 Nederl 191": 6% N.-Indië 1923 D 4.4 N.Ind 1926 B Banken. Koloniale Back Indische Bank Gert Handel fc4J- Resc. Dito Industrieën. Marg. Un.e Nederl Kunstzijde Maecuöee HoU Kunstzijde Oude Philips Nieuwe Philips Industr. Buitenlanr Anaconda O 8. Steel Snia Viscosa Gew. Peruvian Voor het examen kerkorgelspel, diploma Handelsondern. B, slaagde te Amsterdam mej. M. A. D. Hannema, alhier. A.s. Zaterdagmiddag te 3 uur wordt te Zandvoort een bloemencorso gehouden. Ter inleiding daarvan zal dien dag, des morgens 10 uur, door 3 escadrilles water vliegtuigen, bestaande dus uit 18 water vliegtuigen, tegenover hotel d'Orange boven zee een demonstratie gegeven worden. Bij goed weer zullen zoowel deze demonstratie, als het corso ongetwijfeld veel belangstel ling trekken. Te Bloemendaal 1 Gisterenmiddag omstreeks 3 uur geraakte I te Bloemendaal een dame, de per fiets van j Tuindorp naar den Zijlweg reed, onder een I tegemoetkomenden automobiel. Haar voet was ernstig gekwetst. Zij moest per zieken- I wagen van den heer Mathot naar de Maria- stichting worden gebracht. De 17e Juli was een gewichtige dag voor het Katholieke Middelbare Onderwijs van onze Spaarnestad. Immers op dezen dag zouden de resultaten bekend worden van het eerste eindexamen, dat aan de R. K. M d- delbare School voor Meisjes van de Eerw. Zusters Franciscanessen aan de Koning straat gehouden moest worden. Aan dit examen hadden zich zeven meisjes te onder werpen en tot gecommitteerden waren be noemd de heeren Bolkestein, Inspecteur M. O., Weustlnk, Hoofdinspecteur L. O., notaris van Niekerk en Dr. Wagenaar, Rec tor te Noordwijk. Op itf en 17 Juli heeft het mondeling ge deelte van dit examen in tegenwoordigheid van de heeren gecommitteerden plaats ge had en het resultaat was, dat aan alle can- Comp.comm. du Llège Mijnbouw. Boeton Mijnbouw Redjang Lebong Petroleum. Dcrtsche Petr. Geconsolideerde Kon Olie Perlak Rubber. A dam Rubber Deii Batavia Rub Java Rubber Serbadjadl Sllau V I. C. O. Allied Intercontin Rubber Scheepvaart. HoU Amerika Lijn dito Gem Eigend Kon. Ned Stoomb Kon Paketvaarf Mij Nederland Rotterd Lloyd Scheepvaart- Unie Marine comm. Marine pref Suiker. H V A Java Cultuur Poerworedjo Vorstenlanden Actions idem Tabak. Deli Batavia Oude Dell Oostkust Senembab Spoorwegen. Southern Ratla Union Pacific Wabash Chic Milw St. Pauj Kansas City South Erie Rallr lOl'/i. 102 '3t15/i8 710 711 131 135} 21s/ is 1645 177% 142 1 235% 161 691 163} 1C7 134} 63 10} 118% 190 b 71 34% 46% 51} b

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 2