Begrafenis der slachtoffers van de mijnramp te Brunssum DONDERDAG 19 JULI 1928 1ÉM1IP De oegratems der slachtoffers van de ramp aan de staatsmijn „Hendrik" te Brunssum. Links: De stoet verlaat de „Hendrik". Op den achtergrond de mijn. Rechts: de plechtigheid op het kerkhof hij het geopende graf. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Te Zaandam is door onbekende oorzaak de houtzaagmolen ..De Breeuwer" van de N.V. Houthandel Gebr. Endt totaal uitgebrand. Een kijkje op de ruïne. Te Dandenong in Schotland geraakte een kolentrein in botsing met een goe derentrein. Een wagon van den goederentrein kwam boven op de locomotief van den anderen trein terecht De bekende slottorens te Schagen worden voor de toekomst bewaard Het gemeentebestuur heeft het besluit genomen de torens te herstellen. Een kykje op een der torens. Tusschen matrozen van het Amerikaansche oorlogsschip Foto van het Carmel-coliege te Oss, dat deze week „Detroit" en een Amsterdamsche combinatie werd Dinsdag in plechtig is ingewijd. Watergraafsmeer een honkbalwedstrijd gespeeld. Dinsdagmiddag bezocht H. M. de Koningin-Moeder de Nenijto te Rotterdam. H. M. op het tentoonstel lingsterrein. De Berlijnsche schoolkinderen, die tijdens de vacantie thuis moe ten blijven, worden in de gelegenheid gesteld, zich op stads kosten te vermaken. Dinsdag werd een pers-rondgang gehouden op de weekmarkt van Purmerend. Burgemeester H. Cramwinckel deelt eenige bijzonderheden omtrent de Noordhollandsche kaas aan de journalisten mede. In den staat Victoria In Australië geraakte een passagiers-vliegtuig met t inzittenden in de draden van een electrische leiding. 5 passagiers werden gedood en 2 zwaar gewond. De Rudolf Steiner Kliniek te Scheveningen, Dinsdag officieel geopend.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 5