mm Telegrsphisch Weerbericht f50.- ■f40.- BUREAUX: NASSAULAAN49j DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN MAANDAG 23 JULI 1928 TWEE ÈN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 16914 1: I dUUU. HET KELLOGG-PACT AANVAARD Luitenant Paris gestart voor een Oceaanvlucht Het reddingswerk voor de Nobile-expeditie De geheimzinnige dood van Malmgren De heer C. J. G. Struycken 60 jaar Eigen schuld f tig Z. D. H. MGR. J. D. J. A EN GEN ENT De officieele benoemingsbrief Het nieuwe Maria- gesticht te Noordwijk voor vrouwelijke krankzinnigen Eerste steenleging der kapel Ernstig ongeluk bij de Liedebrug Herman Moerkerk neemt afscheid van Ten Bosch Een enthousiaste huldiging Voornaamste Nieuws J. J. WEBER ZOON Groote Houtstraat 166 Haarlem Carbidontploffing aan boord i van een trawler li i® Telefoon No. 13866 (drie lijnen) Postrekening No. 5970. ABONNEMENTEN; voor Haarlem en Agentschappen; per week 25 ct.j per kwartaal 1 3.25; per post, per kwartaal f 3.58 bij vooruitbetaling. NIEUWE HAARLEMSCH OURANT ADVERTENTIEN 35 ct. p. peg VRAAG- EN AANBOD-ADVERTEN TIES, 1 4 regels 60 ct. p. plaatsing; elke regel meer 15 ct., bij vooruitbeL Bij contract belangrijke korting. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN tusscben den tekst 60 ct. per regel. Alle abonné's op dit blad zijn Ingevolge de verzekenngsvoorwaarden f nnnn Levenslange geheele ongeschiktheid tot werken door fyCfi Dij een ongeval met f'OSfl i; I 3U." doodelijken afloop; 1 Zdlf.' bij verlies van een hand, tegen ongevallen verzekerd voor een der volgende uitkeeringen: IJUUU verlies van beide armen, beide beenen of beide oogen; I/OU ."doodelijken afloop; IZ3U ."een voet of een oog; f125 duim of wijsvinger; 1 iJiU." been of arm AANGIFTE MOET. OP STRAFFE VAN VERLIES V4N ALLE RECHTEN. GESCHIEDEN UITERLIJK DRIEMAAL VIER EN TWINTIG UREN NA HET ONGEVAL. bij 'n breuk van bij verlies v. een anderen vinger. Artikel 16 van het Vredesverdrag van Ver sailles, door President Wilson gepousseerd, maar ten slotte niet aanvaard, bepaalde, dat de oorlog onmogelijk moest zijn. 't Vroeg den verbonden mogendheden en allen landen op dit rechtsbeginsel te handhaven. Indien één natie zou overgaan tot oorlogsverklaring moes ten volgens dit verdrag, alle andere naties tegen de belofte-breekster optreden. Alge- meene ontwapening met alleen een inter nationaal Politieleger zou de uitvoering van dit artikel vergemakkelijken. President Wilson wenschte den oorlog on mogelijk te maken, doordat geen land ter wereld meer oorlog zou durven voeren. •Doordat eerst Zwitserland, daarna Amerika, Engeland, Frankrijk dit verdrag niet wilden, leden de mooie denkbeelden van Wilson schipbreuk en sindsdien is 't een broddelwerk geworden om den 'vrede onder de naties nu en in de toekomst te handhaven. Het plan-Wilson had een stevig funda ment, omdat de naties niet alleen verklaar den, dat zü geen oorlog wenschten, maar metterdaad ook verplicht waren deze verkla ring In te lossen, omdat zij anders in oorlog zouden komen met de geheele wereld. Het denkbeeld-Wilson had een sanctie, een straf, die op de misdaad kon volgen. Het Kellogg-pact, het voorstel van den minister van Buitenlandsehe Zaken der Vereenigde Staten, bevat de verklaring, dat de Mogendheden van het voeren van oorlog zullen afzien als diplomatiek middel. Sanctie op deze verklaring ontbreekt ech ter. Weliswaar zuilen de onderteekenaars van het pact verplicht zijn op te treden tegen een onwillige, maar wie even terugdenkt hoe b.v. Italië bij het uitbreken van den oorlog het aangegane bondgenootschap met Duitschland en Oostenrijk verbrak, begrijpt, dat, in tijden van nood, een land allicht motieven kan vin den om aangegane verbintenissen niet na te komen. Het is wel gebleken, dat de Staten evenals de individuen onderhevig zijn aan booze lui men en kwade neigingen, dat met name ook het eigenbelang der naties hef menschelijk juist oordeel op sommige momenten verduis tert en slechts een boven de naties gestelde macht zou in staat zijn haar op het kritieke moment van onberaden stappen terug te ..houden. Reeds in. de middeleeuwen werd dat begre pen en men stelde voor, dat die boven de na ties gestelde macht zou zijn De Paus. De Paus als macht boven de naties aan stellen is menschelijkerwijs gesproken in onzen modernen tijd niet mogelijk, maar het denkbeeld der boven de naties gestelde macht vond haar verwezenlijking in het door Presi dent Wilson uitgedachte Volkenbondsverdrag, die in dat tractaat trachtte uit te drukken, dat in elk geval een oorlog een ongeoorloofde daad is en allen Staten oplegde, dezen rechtsregel te handhaven. De volkeren wilden dat niet. En inderdaad beteekent de onderwerping aan dergelijke bepalingen het inboeten van een stuk souve- reiniteit. Maar dat afleggen van een stuk macht zou niets oneervols behoeven te betee- kenen, indien de Staten zulks in gemeen overleg deden en om een hooger goed, den vrede, te verkrijgen. Het is na deze uiteenzetting duidelijk, dat de aanvaarding van het Kellogg-pact nog maar een kleine stap voorwaarts beteekent en hoewel men zich daarover verheugen mag, omdat het de mentaliteit van het mensch- dom in de goede richting stuurt, bekruipt ons allen de vrees, dat ook het Kellogg-pact, op het moment, dat het voor den vrede dienst zal moeten doen en niet alleen als een mooi gebaar van diplomaten, geen kracht zal heb ben en door den een zal worden aangehaald als een bewijs, hoe alle tractaten ten slotte maar scheurpapier zijn en door den ander als een bewijs hoe gerechtvaardigd de door hem ontketende oorlog is. Wij zijn nog niet aan den wereldvede toe, maar laat ons de hoop koesteren, dat wij in de gewenschte richting gaan. Indien de Vereenigde ^Staten het Pact tee kenen, zou dit ongetwijfeld een groote aan winst zijn, want er zou uit blijken, dat zij hun vroegere afzijdigheid laten varen. Er zijn ech ter berichten, dat dit zelfs niet gebeuren zal en de onderteekening van het Pact op een weigering bij den Amerikaanschen Senaat moet rekenen. Wij zullen afwachten. strengste stilzwijgen bewaard wordt, mag aangenomen worden, dat het de marine-offi cier Mariano, een der overlevenden van de Malmgren-groep is, die overleden is. Ma riano moest eenige dagen geleden een been afgezet worden. Bovendien zou de andere overlevende van de Malmgren-groep, majoor Zappi, ernstig ongesteld zijn. Van Brest via Azoren naar New-York Een B. T. A.-telegram uit Brest meldt: Een militair watervliegtuig, bestuurd dooi den luitenant ter zee, Paris, is Zondagmiddag om 5.05 voor een vlucht over den Oceaan, via de Azoren vertrokken. V. D. meldt uit Londen: Naar uit Parijs gemeld wordt, zijn de avia- teurs luitenant Paris en luitenant Marrot, vergezeld van een Marconist te Brest ge start in de richting dei; Azoren. Doel van de vlucht is New-Yok. De naam van het vliegtuig, waarmee zij het lang gekoesterde plan der vlucht ten uit voer hopen te brengen, is „La Frégatte. Zij voeren 5000 liter brandstof met zich mede. Voor den start verklaarde luitenant Paris, dat hij voor niet meer dan 16 uur voor de 2080 K.M., welke de afstand BrestAzoren bedraagt, dacht noodig te hebben. Op de Azoren zal het watervliegtuig „Fré gatte" door een Fransche Aviso van nieuwe brandstof worden voorzien. Paris rekent voor den afstand vanaf de Azoren die in otaal 760 K.M. is over de Ber mudaseilanden New York te bereiken met een gemiddelde uursnelheid van 140 OI, Op de Azoren aangekomen. Uit Parijs wordtg eseind: Uit Horta wordt gemeld, dat de Oceaan vlieger, luitenant Paris, aldaar te 5 uur 20 hedenochtend gearriveerd is. Het Noorsche telegrambureau meldt, dat de „Cittè di Milano" uit de Koningsbaai naar Narvik is vertrokken. De Italiaansche vliegers zouden in de Koningsbaai blijven. Een der Berlijnsche bladen verneemt uit Kopenhagen, dat „Politiken" uit Kingsbay een sensationeele mededeeling heeft ontvan gen. Het heet daarin, dat Zappi naar aanleiding van de lotgevallen van de groep-Malmgren verklaard heeft, dat de stervende Malmgren hem verzocht had, verder te gaan, waarop Zappi Malmgren ontkleed had, hem een graf in het ijs had gegraven en hem daarin had gelegd. De Russische vlieger Tschoechnowski was zeer verbaasd, dat de beide Italianen niets hadden meegenomen van de uitrusting van Malmgren. In het bijzonder viel het hem op. dat zij zijn dagboek niet hadden meegeno men. Tschoechnowski heeft bevestigd, dat hij van meening was, drie mannen op het ijs te zien. Hij heeft verscheidene fotografische op namen gemaakt, die misschien verschillende van deze raadsels tot klaarheid zullen bren gen. W. B. seint uit Berlijn: De „Deutsche Allgemeine Zeitung" ver neemt uit Schwerin: Bij de directie der Heinkel-vliegtuigfabrie- ken te Warnemiinde is een telegram van den kapitein der „Cittè di Milano" ingekomen, waarin twee Heinkel-tweedekkers voor het doen van verdere nasporingen in het Pool gebied naar de Alessandrl-groep en de „Latham" besteld worden. De Heinkel-fabrieken hebben besloten, beide vliegtuigen të leveren. Een W. B.-telegram uit Oslo luidt; De admiraliteit publiceert een bekendma king, waarin gezegd wordt: Het Fransche Poolschip „Pourquoi Pas", onder commando van dr. Chariot, en de rob- benvanger „Heimland" zullen in de eerst volgende dagen op zoek gaan naar de „Latham" aan den jjsrand van Groenland. Volgens de tegenwoordige plannen zullen de Fransche kruiser „Strassburg", de Noor sche kruiser „Tordenskjold", de Fransche aviso „Quentin Rooseveld" en het Noorsche regeeringsstoomschip „Michael Sars" de na sporingen in het zeegebied tusschen Spits bergen en Groenland verrichten, waarheen, naar men vermoedt, de „Latham" is afge dreven. De robbenvanger „Hobby" verricht met Riiser Larsen en luitenant Lützow Holm aan boord nieuwe nasporingen in $e Hinlopen- straat. De particuliere expeditie met het s.s. „Vesle Rari", die door de Noorsche bladen georganiseerd werd, zal de Oostkust van Spitsbergen afzoeken. Een onbeschrijfelijke vreugde, zoo wordt volgens het „Hbld." uit Moskou gemeld, heerscht in Sovjet-Rusland over het geluk ken van het reddingswerk ten gunste van de leden der expeditie-Nobile. SamojlowitsJ. Tsjoechnofsky, Baboesjkin en kapitein Egge van de „Krassin" zijn de helden van den dag. De reddingsactie is een werk van de orga nisatie „Ossoaviachim", die tegen de drie millioen leden telt, en tot taak heeft, eener- zijds de verdedigingsorganisaties van de sovjets te helpen, en anderzijds onderzoekin gen te doen op het gebied der luchtvaart,, der scheikunde, der Pool- en andere expedi ties. In haar dienst staan de ijsbrekers die in het bijzonder voor het gebruik in de Pool streken zijn ingericht. De vloot telt niet vele schepen: toen men het plan maakte, Nobile te hulp te komen, zocht men de beste uit; de kleine „Malygin" en de grootere „Kras sin". Men begon met de organisatie van de hulpexpeditie zoodra de eerste berichten over de katastrofe waren binnengekomen. Ook technisch rustte men de twee ijsbrekers naar beste krachten uit. De rijke ervaringen der Russen in het Poolgebied kwamen hier zeer ten goede, evenals de voortreffelijke organisatie van den meteorologischen dienst die geleid wordt door leden van de Academie te Leningrad. Professor Samojlowitsj, de leider der ge heele hulpexpeditie, had al vroeger verschei dene Pooltochten geleid. De „Malygin" stond onder leiding van prof. Wize. Beide ijsbre kers werden met vliegtuigen uitgerust, de „Krassin" met het lichtste type, de „Maly gin" met 'n zwaarder. De bemanning bestond niet alleen uit matrozen die met de Pool- vaart vertrouwd waren ,maar ook uit een aantal mecaniciens, jagers, visschers, voorts metereologen, wetenschappelijke waarnemers en journalisten gingen mee. Beide ijsbrekers en vliegtuigen hadden de beste radio-toestel len aan boord. Slechts aan de gelukkige combinatie van vorsching, verkenning en berichtgeving, van schip, vliegtuig en radio, is het behaalde resultaat te danken. Een telegram uit Berlijn meldt nog, dat generaal Nobile zijn aanteskeningen over de ramp der „Italia" en zijn lotgevallen op het ijs aan een Italiaansch blad verkocht zou hebben voor den fabelachtigen prijs van 3 millioen lire. Een N.T.B.-telegram uit Oslo luidt: Daar het niet mogelijk is gebleken de schroef van de „Krassin" te Oslo te repareeren zal de ijsbreker zoo spoedig mogelijk naar Gothen burg vertrekken. Te Oostburg had de 17-jarige B. de onvoor- V. D. meldt uit Berlijn: zichtigheid een brandenden lucifer in een De „Montag" meldt uit Kingsbay, dat benzinevat te werpen. Zondag aan boord van de „Cittè, di Milano"! Het vat ontplofte en de jongeman bekwam een sterfgeval heeft plaas gehad. Ofschoon zulke ernstige verwondingen, dat hij na over den persoon van den overledene het eenige oogenblikken overleden is. De leider der Katholieke Middenstandsbe weging in Nederland, de heer C. J. O. Struyc ken te Den Haag, vierde gisteren zijn zestig sten verjaardag en die dag is door zijn mede bestuurderen en zeer vele afdeelingen van den bond van R. K. Vereen, van den Han- deldrijvenden en Industrieelen Middenstand gretig aangegrepen om te getuigen van de hoogachting en sympathie, welke men den energieken voorzitter toedraagt. Uit alle deelen van het land ontving de heer Struycken schriftelijke en telegrafische gelukwenschen. Talrijke afdeelingen deden van haar be- belangstelling blijken door het zenden van fraaie bloemstukken. Zeer velen kwamen den heer Struycken persoonlijk hun gelukwenschen aanbieden. Onder hen was ook het hoofdbestuur, met. uitzondering van den heer H. E. v. d. Brule. die niet aanwezig kon zijn in verband met zijn verblijf in het buitenland. Bij monde van den heer H. E. Stumpel uit Hoorn, vice-voorzitter van de R. K. Midden- standsvereeniging in het Bisdom Haarlem werd den heer Struycken een echt Delftseh plateau aangeboden, geleverd door de firma H. J. Lamp te Haarlem. Dit plateau draagt een speciaal opschrift. Aan de bovenzijde zijn vermeld de getal len: 1868—22 Juli—1928, met het wapen van de Hanze. Het randschrift luidt als volgt: „De bond van R. K. Vereenigingen van den Handel- drijvenden en Industrieelen Middenstand in het bisdom Haarlem." Verder vermeldt de inscriptie: „Onzen bondsvoorzitter, den heer C. J. G. Struycken, aangeboden op zijn zestigsten ver jaardag door zijn medebestuurderen." De aanbieding van dit plateau ging Verge zeld van een fraaie bloemenhulde. De jubilaris toonde zich voor deze ge schenken zeer erkentelijk. Gedurende den dag hebben vele vooraanstaande personen den heer Struycken nog gecomplimenteerd. Nog kan vermeld worden, dat ook de R. K. Middenstandsvereeniging te Haarlem en de Middenstands-Centrale voor Haarlem en omliggende gemeenten felicitatie-tele grammen hadden gezonden. De Weleerw. heer Father P. N. M. Schouten, missionaris der St. Joseph-Congregatie te Mill Hill (Engeland), die gisteren in de parochiekerk van O. L. Vrouw Onbevlekte Ontvangenis te Over- veen zijn Eerste Plechtige H. Mis opdroeg. In de Kathedrale Kerk van St. Bavo te Haarlem is Zondag onder de H. H. Missen voorlezing gedaan van den volgenden offi- cieelen benoemingsbrief van Z. D. H. Mgr. J. D. J. Aengenent tot Bisschop van Haar lem: Pius. Bisschop, Dienaar der Dienaren Gods, aan Zijne dierbare zonen, het Kapit tel der Kathedrale Kerk, aan de geeste lijkheid en het volk van de stad en het bis dom Haarlem, heil en Apostolischen zegen. Heden hebben Wij naar den raad van onze eerbiedwaardige Broeders Kardinalen der Heilige Roomsche Rerk, voor uwe Haar- lemsche Kathedrale Kerk, op het oogenblik van Herder verstoken, krachtens Aposto lisch Gezag verkozen onzen geliefden zoon Joannes Dominicus Joseph Aengenent, kanunnik-theoloog van uwe kathedraal en hem daarover als Bisschop en Zierder aan gesteld. Diensvolgens vermanen en verplichten wij u allen, dat gij voornoemden Joannes Dominicus Joseph, uw verkozen Bisschop, godvruchtig als vader en herder uwer zie len aanneemt en hem den verschuldigden eerbied bewijst, dat gij aan Zijne heilzamt vermaningen en bevelen gehoorzaamt en ze eerbiedigt, opdat Hijzelf met vreugde in u toegewijde kinderen en gij in Hem een wei willenden vader moogt hebben gevonden. Wij nu willen en bevelen, dat, door de zorg eh ambtsvervulling van den bestuur der, die op het oogenblik over uw bisdom regeert, deze Onze Brief, zoowel op de eer ste kapittelvergadering, welke na ontvangst dezes zal worden gehouden, alsook in de Kathedrale Kerk zelve van den preekstoel op den eerstvolgenden voor het volk ver plichten feestdag in het openbaar zal wor den voorgelezen. Gegeven te Rome, bij Sint Pieter. in het jaar des Heeren negentienhonderd acht en twintig, den vijfiehden van de maand Juni, in het zevende jaar van Ons Pausschap. A.L. (w.g.) Fr. Andreas Card. Frühwirth, Cancellariiis S. R. E. De brief bevatte verder nog de volgende onderteekeningen Can. Alfridus Liberati. Canc. Apost. Audiutor a studüs. Alfridus Marini Plumbator. Joseph Wilpert dec. prot. op. Alfonsus Carini, Protonotarius Apostolicus. Dominicus Francini, Script, Aplicus. Door Mgr. Jïug. van Recken, Bisschop te Gent, generaal Overste van de Zusters van Liefde, zal Donderdag 26 Juli de eerste steenlegging verricht worden in de kapel van het in aanbouw zijnde Maria-gesticht te Noordwijderhout, voor ongeveer 800 vrou welijke krankzinnigen. Mgr., zal bij de pontificale steenlegging worden bijgestaan door den Hoogeerw. De ken van Nordwijk. J. IT. W. Borsboom, den eersten secretaris van het Bisdom Haarlem, den Zeereerw. Heer M. J. v. d. Tuijn en de geestelijkheid uit de omgeving, terwijl eenige autoriteiten daarbij zijn uit- genoodigd. De plechtigheden beginnen om half tien 's morgens, waarna Mgr. in een der za.en van een voltooid paviljoen een H. Mis zal opdragen. De versierde auto's defileeren voor de jury van het bloemencorso, dat Zaterdag te Zandvoort is gehouden Gisterenavond half één is op den rijks straatweg Haarlem-Amsterdam, tusschen de Liedebrug en den overweg van de Haarlem mermeerspoorlijn een ernstig ongeluk gebeurt, waarvan twee wielrijders, afkomstig uit Zwolle, het slachtoffer zijn geworden. De wielrijders reden niet op het fietspad, maar op den asphaltrijweg aan de rechterzijde. Achter hen reed een auto, bestuurd door den heer M. te Amsterdam, eveneens in de richting Amsterdam. De auto reed de wielrij ders aan, met het gevolg dat beiden vielen; één van hen bekwam een ernstige hersen schudding, de ander werd niet ernstig ge wond. De rijwielen werden zwaar gehavend. De bestuurder van den auto verklaarde niets te kunnen zien, doordat hij verblind was door de lichten van een hem tegemoetrijden- de tramtrein der E.S.M. De auto werd licht beschadigd. De gewonden werden overgebracht naar de Mariastichting. De minder ernstig gewonde kon hedenmorgen naar huis vertrekken. 's-Hertogenboseh heeft gisteren afscheid genomen van Herman Moerkerk. De beken de schilder en humoristische teekenaar heeft, zooals men weet, zich thans te Haarlem ge vestigd. Reeds werd hij op piëteitvolle wijze geëerd door 'n eere-tentoonstelling in het Prov. Museum te 's-Hertogenbosch, waar zijn werk geëxposeerd werd en greote belangstel ling ondervond. Toch was 't den Bosschena ren, die op cultureel gebied veel aan den artist Moerkerk te danken hebben, niet ge noeg. Zij wilden 'n algemeene, gulhartige hul diging, die bewijzen zou hoe velen, zeer ve len den scheidenden kunstenaar sympathiek gezind waren, 'n Comité, onder leiding van Piet Slager, vond aldra ruime, daodwerke- lijke medewerking. Het resultaat hiervan bleek gisteravond, toen 'n volle Casino-zaal afscheid nemen kwam van Moerkerk. Onder luid applaus werd Herman Moer kerk ontvangen. Een dochtertje van den kunstschilder Pij nenburg bood mevr. Moerkerk bloemen aan. De heer Piet Slager memoreerde in een hartelijke rede de vele verdiensten van den scheidenden kunstenaar. Moerkerk als een man van eigen humor. Namenshet comité bood Piet Slager den heer Moerkerk een schildersezel aan. Herman Moerkerk dankte voor deze hulde en bood het comité het schilderstuk aan voorstellende een „Echt Bosch' leven", wat hij in Opdracht van het comité heeft ver vaardigd. De plechtigheid werd opgeluisterd door de welwillende medewerking van mej. Tiny Kaiser, een veelbelovende pianiste uit Maastricht en de heer Rober Gevers, een bekenden bariton-zanger uit 's-Hertogen- bosch. De heer Herman Moerkerk dankte nogmaals voor de vele bewijzen van sym pathie, die hij in den Bosch heeft mogen ondervinden, waarna Piet Slager het offici eele gedeelte van den avond besloot met een verzoek aan de aanwezigen, een concert bij te wonen, dat in den tuin van het Casino gegeven werd, aangeboden door 's-Hertogen- bosch Muziekkorps, directeur P. van den Akker. Het reddingswerk voor de Nobile-expedi tie. De Cittè di Milano is naar Narvik terug gekeerd. Op het vliegfeest te Rotterdam is aan luitenant Koppen de Harmon-trophec uit gereikt. De Ned. R.K. bond voor groote gezinnen heeft te Nijmegen zijn centrale raadsverga dering gehouden. Het s.s. „Insulinde" is na de droeve reis te Rotterdam aangekomen. De nationale veetentoonstelling te 's Gra- venhage. De aandeelhouders in de V eendammer Hypotheekbank, die hun aandeelen aan Woltman Sr. hebben verkocht, ziïllcn 90 pet moeten bijstorten. Te Amsterdam is de motor van een pleizier jacht ontploft. Verschillende personen werden gewond. Een uitstekend geslaagd kruisgesprek tus schen Nederland en Indië. Luitenant Paris is van Parijs gestart voor een Oceaanvlucht via de Azoren, Bermuda- eilanden naar New-York. Zal de Amerikaansche Senaat het pact van Kellogg goedkeuren? Het gerechtelijk onderzoek van het stoffelijk overschot van Loewenstciji. Het Duitsche Turnfeest gisteren te Keulen begonnen. Enorme belangstelling. Er zou een ernstig conflict zijn uitgebroken tusschen Filsoedski en Bartel. Na den moord op Obregon. Een manifest van Calles. De minister van arbeid, Morones, afgetreden. De zangeres, Eveline Brelia, bij Montigoy- Ie-Tilleul vermoord. Barometerstand 9 uur v.m.: 7.66. Vooruit. OPTICIENS FABRIKANTEN Licht op. De lantaarns moeten morgen worden opgestoken om: 9.33. Hoogste barometerstand 768.7 m.M., te Skilly. Laagste barometerstand 746.7 m.M., te Haparanda.- Verwachting: Zwakke tot matigen, N.W. tot Z.W. wind, half tot zwaarbewolkt, waarschijnlijk nog droog weer, iets warmer. Op den stoomtrawler IJM. 50 Simon, welke van de visscherij te IJmuiden terug keerde, heeft op zee een carbid-ontploffing1 plaats gehad, tengevolge waarvan de stoker! A. brandwonden opliep en bij aankomst j aldaar geneeskundige hulp moest worden j verleend. De Weleerw. heer Father B. Heyhoer, missio naris der St. Joseph-congregatle te Mill Hill (Engeland) die gisteren in de parochiekerk van het H. Hart te Haarlem njn Eerste Plechtige H. Mts opdroeg.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 1