VIERDE BLAD NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ZATERDAG 4 AUGUSTUS 1928 BLADZIJDE 2 Vier met stuurman DE ACHT BELGIENEDERLAND De Nederlandsche acht wint met een taflengte SCHERMEN KRACHTSPORT Olympische Meditaties xx. R.K. Sportvereeniging „The Yellow Black Boys". VOETBAL. R. K. V. V. „B. S. M." Tl. K. V. Zwaluwen. Hedenavond afdracht van 3—9 uur, in ons ZWEMMEN H. Z. V. „de Delft" DUIVENSPORT Haarlemsche Postduivenbond Vereeniging van Postduivenhouders „De Bonte Duif" te Haarlem MARKTNIEUWS Te drie uur 's middags vingen de herkan singswedstrijden skiff aan. Aan den start ver schenen voor de eerste heat boei 1 Duitsch- land, boei 2 Denemarken. De Deen start te laat en is daardoor direct een halve lengte achter. Op de 250 meter blijft Duitschland zijn voorsprong behouden en op 500 meter is hij een lengte voor. Flinsch tracht met lange slagen weg te loopen, doch de Deen houdt vast. Op 1000 Meter spurt de Deen en het gelukt hem met den Duitscher gelijk te komen. Op de 1250 Meter is hij zelfs den Duitscher 3 Meter voorgekomen. Dan wordt de Duitscher Flinsch moe en op de 1500 Meter is de Deen reeds een halve lengte voor. Wanneer zij de finish naderen spurten beiden, doch de Deen blijft voor en wint met een lengte voorsprong op den Duitscher in 8 min. 20.2 sec. tijd van Flinsch 8 min. 23.4 sec. Voor de tweede heat verschijnen aan den start aan boei 1 Nederland L. H. F. Gunther, - aan boei 2 België, J. Ottard. Wij hopen nu de eerste Nederlandsche oyer- winning in het Olympisch roeitoumooi mee te maken, daar, hoewel Gunther de minder gunstige boei heeft, hij toch 'n klasse beter is dan de Belg Ottard. Gunther is vastbesloten te winnen. Zelfs niet het extra-gewicht van zijn wollen trui, waarin hij opgeroeid is, mag hem niet hinderen. De trui wordt over gegooid naar de juryboot. In de kwart minuut gaat Gunther er met elf slagen van door, halve minuut 20 slagen, in de minuut 37 slagen. Er schijnt geen kou aan de lucht te zijn, want op de 100 Meter heeft hij den Belg reeds achter zich. Op de 250 Meter is Gunther reeds 2.25 lengte voor. Hij veroorlooft zich dan wat onder den be schutten wal te kruipen. Hij loopt dan gemak kelijk uit en is op de 1000 Meter vijf lengten voor. Gunther neemt er dan zijn gemak van en grijnst van plezier. De toeschouwers op de tri bune brengen hem een ware ovatie. Heel het internationale publiek juicht stormachtig en wij Hollanders voelen, dat er een groot mo ment aanbreekt. Wij zijn internationaal nog niet afgedaan en Gunther wint tenslotte met drie a vier lengten in 8 min. 11.6 sec. Ottard in 8 min. 17 sec. Voor den derden heat verschijnen tenslotte aan den start aan boei 1 Zwitserland en boei 2 Zuid-Afrika. De Zwitser start hevig en is den Zuid-Afrikaan op de 250 M. drie kwart lengte voor. Op de 500 meter heeft hij zijn voorsprong vergroot tot 1 en een kwart leng te. Dan laat Dekok Z. A. echter te veel zijn baantempo zakken, waardoor de Zwitser op de 750 meter drie lengten is voorgekomen. De Zuid Afrikaan raakt dan hopeloos achter en laat den Zwitser maar doorroeien, die dan ook kalm onder den wal gaat roeien. Zwitserland wint met vele lengten in 8 min. 28.4 sec. Zuid Afrika: 8 min. 50 sec. (Herkansingswedstrijden) Eerste heat: boei 1 Frankrijk, boei 2 Mo naco. Hier is geen strijd te verwachten, daar het zeker is, dat Frankrijk zal winnen. Op de 250 Meter is Frankrijk reeds lengte voor en blijft dan uitloopen om op 1000 M. reeds drie lengten voor te zijn. De Franschen doen het kalm aan om zich van morgen te sparen en winnen met zes leng ten. Tijd Frankrijk 7 min. 47 4/5 sec., tijd Monaco 8 min. 2 2/5 sec. Tweede heat: boei 1 Amerika, boei 2, Japan. Ook dit wordt een race zonder strijd, daar Japan zeker twee klassen minder is dan de Amerikaansche vier. Amerika wint na rus tig door geroeid te hebben met vier leng ten voorsprong' in 7 min. 51 2 5 sec. Japan 8 min. 2 2/5 sec. Te zes uur 's avonds beginnen de herkan singwedstrijden voor de achten en bij de eerste heat verschijnen aan boei 1 België en boei 2 Nederland. Vol verwachting en ook vol hoop zagen wij dezen strijd tegemoet. De beide ploegen waren ongeveer tegen elkaar opgewassen. Het is dan ook een spannende race gewor den, welke tenslotte door de Laga acht met slechte een kleinen voorsprong werd ge wonnen. Tot onze groote vreugde startten de Laga-mannen prachtig en na 150 meter trekken zij langzaam weg. Op 250 meter zijn zij een taflengte voor en door prachtig roeien weten zij den voorsprong op 500 M. tot een halve lengte te vergrooten. Zoo wordt ook in spanning de 750 meter ge passeerd. Op 1000 M. zakt de Nederland sche ploeg iets af en vermindert de voor sprong tot een taflengte. De Laga-mannen zetten dan een spurt in, doch ook de Bel gen laten zien, dat zij kunnen roeien. Op 1500 meter hebben de Belgen den achter stand nagenoeg ingehaald en een prachtige spannende boord aan boord race ontstaat. Luide worden de Hollandsche roeiers van den wal af aangemoedigd. De Laga-man nen spannen zich tot het uiterste in, doch ook de Belgen houden vast. De Nederland sche ploeg trekt evenwel iets harder en loopt uit om met een taflenge voorsprong de finish te passeeren. Holland wint in 6 min 47 2/5 sec. De tijd van België was 6 min. 47 4/ sec. Voor de tweede heat komen Frankrijk aan de eerste en Italië aan de tweede boei. Italië is onmiddellijk weg en is op de 250 Meter een halve lengte voor. De Italianen loopen meer en meer uit en hebben op 1000 meter hun voorsprong tot een lengte ver groot. Op 1500 meter liggen de Franschen twee lengten achter. Van strijd is dan geen sprake meer. De Franschen zijn uitgeroeid en met vier lengten voorsprong wint Italië in 6 min. 37 4/5 sec. De tijd der Franschen was 6 min. 50 4/5 sec. De Deensche acht heeft voor de derde heat een row over, welke zij in 6 min. en 53 1/5 sec. volbrengt. De tweede roeidag is dan ten einde. In den namiddag was het door het verdwijnen van de zon achter de wolken wat koeler geworden. De wind was evenwel gaan lig gen, zoodat het water zeer kalm was. De equipe-wedstrüden op degen Hedenmorgen 9 uur is een aanvang ge maakt met de equipe-wedstrijden op degen, het wapen waarop na floret een Olympisch landenkampioenschap is te behalen. Van de 21 ingeschreven landen ontbraken Cuba en Finland op het appel, zoodat aan dezen landenwedstrijd deelnemen: Duitsch land. Egypte, Argentinië, Spanje, België, Amerika, Denemarken, Frankrijk, Engeland, Noorwegen, Gr ekenland, Portugal, Neder land, Roemenië, Hongarije, Zweden, Italië, Zwitserland en Tsjecho-Slowakije. Er werp op vijf locpers begonnen, met de volgende kampen: FrankrijkGrieken land, BelgiëDenemarken, Zweden— Portugal, ZwitserlandNoorwegen, Honga rijeAmerika. Wegens niet opkomen van Cuba en Finland hadden Italië en Roemenië vrij-af. De ploegen kwamen als volgt uit: Frank rijk met A. Massard, G. Buchard, E. Cor nic #en R. Barbier; Griekenland met C. Botassis, C. Nicolopoulo, G. Abett en C. Le- bis; België met L. Tom, Ch. J. Delporte, X. de Beukelaar en E. Barbier; Denemarken met I. Ossiier, J. H. Berthelsen, P. M. W. Ryefelt en Th. Praem; Zweden met N. E. Hellsten, G. P. W. Dyrssen, M. G. Ceder - schiöld en B. G. Uggla; Portugal met E. Leal, M. Noronha, J. Paiva en H. Silveira; Zwitserland met E. Fitting, H. Jacquet, E. Empeyta en P. L. de Graffenried; Noorwe gen met P. L. Heide, F. H. Lorentzen, S. Akrc Aas en J. Bergsland; Hongarije met J. Rady, J. Hajdu, A. Bogen en O. Hatz; Amerika met G. Calnan, A. B. Milher, A. S. Lyon en H. A. Rayner. Aangezien het degenschermen om slechts 2 touches gaat, liepen de voorwedstrijden vlotter van stapel dan die indertijd op flo ret. De resultaten van de eerste voorronde waren: Frankrijk won met 12 winstpartijen en 14 ontvangen treffers van Griekenland 4 met 26. België won met 12 winstpartijen en 15 ont vangen treffers van Denemarken 4 met 26. Italië en Roemenië vrij. Portugal won met 8 winstpartijen en 19 ontvangen treffers van Zweden 8 met 21, dus een overwinning op 2 treffers. Noorwegen won met 10 winstpartijen en 18 ontvangen treffers van Zwitserland 6 met 24. Amerika won met 11 winstpartijen en 18 ontvangen treffers van Hongarije 5 met 25. Uit de eerste ronde lootten vrij Nederland, Tsjecho-Slowakije, Spanje, Argentinië, En geland, Duitschland en Egypte. Bij het ingaan van de tweede ronde bleek, dat Argentinië ook ontbreekt. De tweede ronde ging tusschen GriekenlandTsjecho- Slowakije, DenemarkenSpanje, Cuba Finland en Argentinië uitgevallen waardoor Duitschland voor de tweede maal een vrij nummer kreeg. PortugalNederland, Noor wegenEngeland, AmerikaEgypte, terwijl ook België, Frankrijk, Hongarije, Zweden en Griekenland vrij waren. Egypte kwam uit met S. Cirurel, E. Adda, M. M. Charaui en S. Moyal. Spanje met J. Delgado, Y. Hernandez de Tejada, D. Garcia Monotoro, De Dez de Rivera en F. Pomc- Soler. Engeland met Ch. Biscoe, B. Childs, D. D. Rrury en M. D. V. Holt.Tsjecho-Slowakije met M. Harden, J. Jungmann, F. Kriz en J. Tille. Nederland kwam uit met W. Drie bergen, A. E. W. de Jong, L. Kuypers en H. J. de Wynoldi Daniels. Wij geven bovenstaande namen nog eens omdat deze ploegen nog niet in de eerste ronde uitkwamen. Er waren voor deze tweede ronde eenige wijzigingen in de equipes gebracht. In de Deensche ploeg was Psalm vervangen door K. Boerentzen, de Amerikanen stelden een plaatsvervanger voor Rayner, namelijk H. Breckinridge; Griekenland had T. Trianta- fylacos in de plaats van Abett gezonden; terwijl de Portugeesche ploeg tegen onze landgenooten twee versche krachten op den looper brachten, n.l. F. Paredes en J. Sas setti in de plaats van Paiva en Silveira. Onze degenschermer Kuypers begon met een nederlaag van 12 tegen Sassetti, waarna A. E. W. de Jong door van Noronha met 2—1 te winnen, de partij gelijk maakte. Twee verliespartijen van Wynoldy Daniëls en Driebergen tegen Paredis en Egax Leal, beiden met 12, gaven aan het einde der eerste ronde aan de Portugeezen de leiding met 41. De tweede ronde begon ook minder for tuinlijk voor de onzen. Met 12 verloor onze anvoerder van Sassetti, waarna Wy noldi Daniëls zijn partij tegen Noronha met een coup double, dus match nul beëindigde. Wel won Driebergen daarop van Poredes met 21. maar Kuyper leed weer een ne derlaag, n.l van 12 tegen Ega Leal, zoo dat Fo-tugal op de helft der partij met 5—2 leidde. De derde ronde verliep als volgt: de Jong verloor met 12 van Leal; Driebergen won van Noronha met 20; Kuijpers verloor met 12 van Pavedes; Wynoldi Daniëls verloor van Sassetti met 0—2. De laatste ronde ging dus in met een voorsprong van 83 voor Portugal. In deze laatste ronde wonnen, wonderlijk genoeg, omdat het feitelijk te laat was, al onze veregenwoordigers hun partij. Kuypers met 2—1 van Noronha, Driebergen met 20 van Sassetti; de Jong met 21 van Pavedes en Wynoldi Daniëls met 2—1 van Ega Leal. De wedstrijd was echter verloren, zij het met uiterst gering verschil van 8 tegen 7, aangezien het aantal touches gelijk was, n.l. 23. Onze degenschermer Kuypers was niet erg fortuinlijk, terwijl Wynoldi Daniëls be neden zijn kracht werkte. In Driebergen en majoor de Jong hadden wij een paar goede vechters, In de middenpartij tegen Zweden (drie ronden) zal Kuypers vervangen worden door K. J. v d. Brandeler. De resultaten der verschillende partijen in de tweede ronde waren: Tsjecho-Slowakije won met 10 winstpar tijen en 18 ontvangen treffers van Grieken land 4 met 26 (twee matches nul). Spanje won met 10 winstpartijen en 18 ontvangen treffers van Denemarken 6 met 23. Portugal won met 8 winstpunten en 23 ontvangen treffers van Nederland 7 met 23 (1 match nul). Engeland won met 9 winstpartijen en 19 ontvangen treffers van Noorwegen 623. Amerika won met 9 winstpartijen en 18 ontvangen treffers van Egypte met 7—20. In de derde ronde komen tegen elkander: FrankrijkTsjecho-Slowakije. ZwedenNe derland, Zwitserland-Engeland: Hongarije Egypte; RoemeniëDuitschland. De wedstrijd BelgiëSpanje ging niet door, omdat beide landen reeds in de halve beslissing komen. De Italianen komen zonder strijd in de demi-finale. Nederland trekt den wedstrijd tegen Zwe den met A. J. Labouchere en niet, met v d Brandeler, zooals boven vermeld. Verder is onze equipe intact gebleven. De Zweden heben een plaatsvervanger voor Uggla. n.l. J S. N. Stranne. De Zwitsersche equipe heeft F. Fiting de plaats doen innemen van Graffenried, ter wijl de Franschen G. Amson en B. Schmetz en de schermers Massard en Cornic afloo- pen. Ook Tsjecho-Slowakije zond J. Cerno- kowsky en M. Besnozka op den looper voor Harden en Jungman. Onze equipe maakt een goed begin door twee overwinningen van Wynoldi Daniels met 21 van Hellsten en Driebergen met 20 van Dyrssen. Toen ver loor A. de Jong met 02 van Cederschiold, waarop Labouchere weer een winstpartij van 20 op Stranne boekte, zoodat van de eer ste ronde Holland leidde met 31. De tweede ronde eindigde Driebergen met een coup double 22 tegen Hollsten, waarna de Jong van Dyrssen won met 21. Een verliespartij van Labouchere met 1—2 tegen Cederschiold werd weer gevolgd door een Ne derlandsche overwinning van Wynoldi Da- j niels, die Stranne met 20 sloeg; waar- I door Nederland met 52 leidde, j In de derde ronde ving Majoor de Jong I aan met een partij te winnen 21 van Holl- sten, waarna Labouchere met 02 de meer- i derheid van Dyrssen moest erkennen. Na twee winstpartijen van Wynoldi Daniels en Driebergen met 2—0 en 2—1 op Ceder schiold en Stranne werd na de derde ronde de partij in het voordeel van Nederland ge staakt met 8 tegen 3 winstpartijen. Nederland had dus de halve beslissing be reikt. Kapitein Wynoldi Daniels won hierbij zijn 3 partijen met slechts 1 ontvangen touche. Driebergen en de Jong ieder 2 partijen met 3 en vier treffers, Labouchere 1 partij met 4 ontvangen treffers. De resultaten van de derde ronde waren: Frankrijk won met 10 winstpartijen en 6 ontvangen treffers van Tsjecho-Slowakije 1 met 21. Na 11 partijen gestaakt door laatst genoemde equipe. Nederland won met 8 winstpartijen en 12 ontvangen treffers (benevens 1 coup double) van Zweden 3 met 19. Zwitserland won met 14 winstpartijen en 11 ontvangen treffers van Engeland 1 met 31 (I coup double). Egypte won met 8 winstpartijen en 20 ont vangen treffers van Hongarije met 7 winst- partijen en 23 ontvangen treffers (1 coup double). Duitschland won met 9 partijen en 16 ont vangen treffers van Roemenië 7 met 21. In de eerste halve beslissing plaatsten zich derhalve: Frankrijk, Portugal, Amerika en Egpte ieder met 4 punten, Nederland, Tsjecho-Slowakije, België, Spanje, Zwitser- elk met 2 punten en Italië zonder strijd we iand, Noorwegen, Roemenië en Duitschland, gens niet opkomen van Cuba en Argentinië in poule II. De volgende landen vielen dus af: Grie kenland, Denemarken, Zweden, Engeland en Hongarije. In poule 1 kwamen: België, Tsjecho-Slo wakije en Roemenië. In poule II Italië, Duitschland. Spanje en Egypte, in poule III Frankrijk, Zwitserland, en Nederland, in poule IV Portugal, Amerika en Noorwegen. De eerste ronde ging tusschen België, Tsjecho-Slowakije, Spanje, Egypte, Italië, Duitschland, Frankrijk—Zwitserland en Por tugalAmerika Nederland vrij. De resultaten van de eerste poule van de eerste demi-finale waren; België won met 11 winstpartijen en 14 ontvangen treffers van Tsjecho-Slowakije met vijf winstpartijen en 25 ontvangen tref fers. Italië won met elf winstpartijen en 16 ontvingen treffers van Duitschland met vier winstpartijen en 25 ontvangen treffers (1 match nul). Frankrijk won met 9 winstpartijen en 18 ontvangen treffers van Zwitserland met zes winstpartijen en 23 ontvangen treffers. Portugal won met acht winstpartijen en 22 ontvangen treffers (1 coupe double). Spanje won met negen winstpartijen en 21 ontvangen treffers van Egypte met zes winstpartijen en 25 ontvangen treffers (1 match nul). In de tweede poule kwamen tegen elkan der: Tsjecho-Slowakije, Roemenië, Duitsch- land-Spanje, Italië-Egypte, Zwitserland- Nederland, Amerika-Noorwegen. De Nederlandsche equipe trok nu met Wynoldi Daniels Driebergen de Jong en van der Brandeler. De Zwitsers namen de leiding door Jasquet en E. Fitting, die W. Daniels en Driebergen met 21 en 20 sloegen. In een winstpartij van majoor de Jong van 20 op F. Fitting won Empeyta weer van van dêr Brandeler met 20, zoodat na de eerste ronde Zwit serland leidt met 31. In de tweede ronde maakten Driebergen en de Jong gelijk door Jacquet en F. Fit ting elk met 21 te verslaan. F. Fitting boekte daarna weer een winstpartij tegen van der Brandeler 21, waarna Wynoldi Daniels voor een gelijk spel 2—2 zorgde door een overwinning op Empoyta met 21. De derde ronde bracht Nederland drie overwiningen, namelijk de Jong-Jacquet 21, Wynoldi Daniels-F. Fitting 21 Drie- bergen-Empeyta 20. Aangezien de Zwit sers daartegen slechts een winstpartij boek ten namelijk F. Fitting-van der Brandeler 21, had Nederland de leiding genomen met 75. De eerste drie partijen der laatste ronde verliepen zeer rustig voor de onzen, name lijk van der Brandeler-Jacquet 21, Da niels-F. Fitting 21, DriebergenF. Fit ting 20 waarna tenslot'j» onze captain met 12 van Empeyta verloor. Nederland won dus met tien tegen zes. De resultaten in deze poule waren: Tsjecho-Slowakije won met 10 partijen en 18 ontvangen treffers van Roemenië 63. Italië won met elf partijen en 14 ont vangen treffers van Egypte, 514. Duitschland en Spanje eindigden onbe slist, elk met 3 winstpartijen en 21 ont vangen treffers. .Nederland won met 10 partijen en 19 ont vangen treffers van Zwitserland met 6 winst partijen en 24 ontvangen treffers. Amerika won met acht partijen en 22 ont vangen treffers van Noorwegen 722 (1 coup double). Voor de laatste ronde kwamen in deze eerste halve beslissingen op de loopers: Bel giëRoemenië, PortugalNoorwegen; Frank rijkNederland; DuitschlandEgypte; Italië Spanje. Onze nationale equipe was thans samenge steld uit Driebergen, Kuypers, De Jong en Labouchere. De ontmoeting verliep als volgt: In de twee eerste ronden verloren de onzen al hun partijen, waarna de derde ronde eer lijk verdeeld werd ingevolge overwinningen van Driebergen en Labouchere op Amson 21 en op Schmetz 21. De vierde ronde ging in met den stand Frankrijk 10, Neder land 2. In de laatste ronde won alleen Drie bergen zijn partij tegen Cornic met 2 tegen 1, de overige verloren de onzen zoodat het einde kwam met een Fransche zege van 133. Onze equipe heeft zich in deze poule blijk baar niet geheel gegeven omdat Nederland toch reeds zeker was naar de tweede demi finale te gaan. De ploeg trok dan ook niet in de sterkste samenstelling. De resultaten der laatste poule waren: België won met 9 partijen en 18 ontvangen treffers van Roemenië 623. Frankrijk won met 13 partijen en 13 ont vangen treffers van Nederland met 329. Portugal won met 10 partijen en 8 ontvan gen treffers van Noorwegen 224. Na de twaalfde partij gestaakt. Egypte won met 9 partijen en 18 ontvangen treffers van Duitschland 6—26 (1 match nul.) Italië won met 12 partijen en 17 ontvangen treffers van Spanje 427. Voor de tweede demi-finale die Zaterdag morgen om negen uur aanvangt hebben zich geplaatst: Italië met 6 punten, Frankrijk, Portugal, België elk met vier punten, Spanje met drie punten. Nederland, Tsjecho Slowakije en Amerika elk met twee punten. Afgevallen zijn: Duitschland, Zwitserland en Roemenië. Van Maaren opende een puntenoverwin- ning op Burhan Bey (Turkije). Voor de verdere ontmoetingen zal deze athleet een zwaren dobber hebben. Van Maa- behoort in de Vedergewichtklasse thuis. Bij de weging bleek hij één pond te zwaar te zijn. Een uurtje loopen bracht he mop het gewenschte gewicht. Van enkele spieren is echter moeilijk wat af te halen, zonder na- deelige gevolgen. In het Vedergewicht werd door den Hol lander J. Nolten een nederlaag geleden. Het was voor te stellen. De loting had hem Vedergewicht: E. M. Saim, Turkije, ver loor door touche van A. Kamel, Egypte; V. Wali, Estland, won door touche van F. Kratochvi, Tjsecho-Slowakije; A. Meier, Denemarken toucheerde L. Mazurek, Polen; S. Malmberg, Zweden, toucheerde I. Bieri, Zwitserland; E. Steinig, Duitschland, tou cheerde Rey Pardellas, Argentinië; A. Toi- vola, Finland, toucheerde R. Mollet, Frank rijk; L. Schlanger, Oostenrijk, verloor door touche van K. Karpathy, Hongarije; J. Dil len, België, won op punten van M. Ekeberg, Noorwegen; G. Quaglia, Italië, toucheerde Sgeen geluk gebracht. Hij werd in de eerste J- N°lten, Nederland. 'ronde getoucheerd door den Fin A. Toivola, I Lichtgewicht: L. Keresztes, Hongarije, kampioen 1924. i won °P punten van K. Pedersen, Noor- De derde en laatste Hollander van den wegen; W. B. Massop. Nederland, won reg- eerste dag was onze jeugdige athleet W.lementair van Dumont, ,I .8' B Massop I Vavra, Tsjecho-Slowakije, toucheerde Mu- Den roep, die van hem uitging heeft hyhmenthaler Zwitserland; E. Sperling, lot. -7mI „„"'Duitschland, toucheerde P. Poslim, Italië, F. Janssens, België, won op punten van E. niet beschaamd gemaakt. Zijn werken was extra-klasse. Er werd trouwens in de drie klassen over het geheel beter geworsteld dan in Parijs. Zijn tegenstander was hij verre de baas. Het was jammer, dat tweemaal een touche werd afgekeurd. De tweede dag werd ingezet met een ont moeting in het Midden A-zwaargewicht tus schen den Zweed I. V. Johansson en E. Frantz (Luxemburg). De Zweed verliet reeds na 1 minuut werken de matras met tuché-overwinning. Balkema (Holland) -F. Talkovie (Jougo- Slavië) De Hollander verving Dommershuyzen. Italië, won op punten van Deze kon wegens een kniewonde niet uitko- 1 joego'-Slavië; J. Jacobson. Borges, Denemarken; O. Kapp, Estland, won op punten van K. H. F. Petterson, Zweden: I. Tayar Bey, Turkije, toucheerde B. Pavlides, Griekenland; R. Blazyca, Po len, toucheerde A. A. Barbieri, Argentinië. Midden A-gewicht: F. Haarla, Tschecho- Slowakije, won reglementair door het niet opkomen van E. Frantz, Luxemburg; Ij. Papp, Hongarije, won door touche van E. Poilve, Frankrijk; V. A. Kokkinen, Finland, een toucheerde I. V. Johansson, Zweden; J. Sae- nen, Belg'fi, touVieerde Balkema, Neder, land; A. Kusnets, Estland, won door touche van A. Larsen, Noorwegen; E. Bonassin, F. Polkovic, Denemarken, men. Balkema stelde danig teleur. Na ruim 4 minuten worstelen werd hij door een dub bele nelson gevloerd. De tweede Hollander, J. H. Heim, uitko mende in het Half-Zwaargewicht, kreeg als tegenstander den Noor R. Coupseth. Het was wederom een Hollandsche nederlaag. De Noor drukte den Hollander binnen enkele minuten op de mat. Als een bijzonderheid dient vermeld te worden dat voor voornoemd gevecht de jury bestond uit drie oud-Olympisch kampioe nen. De clou van den morgen was de ont moeting tusschen de Zweed C. Westergren en den Fin O. Pellinen. Twee landen, waar van de superioriteit in het worstelen niet was te bepalen. Van krachtsverschil was bijna geen sprake. De Fin, die aan den Zweed (Olympisch Kampioen 1924) zijn handen vol had, werd, alhoewel de jury het aanvankelijk niet eens kon worden, na een mooi gevecht van 20 minuten, winnaar op punten. Een ovatie bleef niet achterwege en was alleszins ver diend. De uitslagen waren: Midden-A.-gewicht: I. V. Johansson (Zwe den) toucheerde E. Frantz (Luxemburg) 03; L. Papp (Hongarije) won op punten van F. Haala (Tsjecho-Slowakije) 13; J. Saenen (België) won op punten van E. Poilvé (Frankrijk) 13; F. Palkovic (Jougo- Slavië) won door touché van Balkema (Hol land) 03; E. Bonassin (Italië) won door touché van A. Larsen (Noorwegen) 03; J. Jacobsen (Denemarken) toucheerde Ch. Nouri Bey (Turkije) 03A. Kusnets (Esth- land) won op punten van H. Simon (Duitschland) 03; O. Frey (Zwitserland) won op punten van A. Walzer (Argentinië) Midden B-gewicht A. Rieger, Duitschland, won op punten van E. Hansen, Denemarken, 13; R. Caupseth Noorwegen, won door touché van J. H. Heim Holland, 03; M. Studer, Zwitserland, won door touché van O. Pohla, Esthland, 03; O. Pellinen, Finland, won op punten van C. Westergren, Zweden, 13; E. Szala, Hon garije, toucheerde K. Petersons, Lethland, 0—3; J. Vavra, Tsjecho-Slowakye, won op punten van B. Juhusz, Joego-Slavië, 13; E. Clody, Frankrijk, won op punten van A. Chefik Bey, Turkije, 13; I. Moustafa, Egypte, won door touché van N. Appels, België, 03. Zwaargewicht. J. Urban, Tsjecho-Slowakye, won door touché van G. Colpeart, België 03; A. Do- nali, Italië toucheerde S. de Lanfranchi, Frankrijk, 03; G. Gehring, Duitschland won door touché van E. Larsen, Denemar ken, 03; M. Mehmed, Turkije, won op pun ten van J. A. Bricla, Argentinië, 13; E. Wiesberger, Oostenrijk, won op punten van Sveinieks, Lethland, 13; K. Badö, Honga rije, won door touché van I. Mohammed Soubhi, Egypte, 03; J. R. Svenson, Zweden, won op punten van H. E. Nystrom, Finland, 0—3. In het Krachtsportgebouw werden Vrij dagavond de worstelwedstrijden in het Grieksch-Romeinsch worstelen voortgezet met de verwerking der tweede ronde. Aangevangen werd met de tweede ronde, waaraan door alle deelnemers, zoowel de verliezers als de winnaars in d» eerste ronde kan worden deelgenomen. Men is eerst voor verdere deelneming uitgesloten bij een totaal aantal strafpunten van vijf. J. C. van Maaren, Bantamgewicht, die in de eerste ronde op Burhan Boy, Turkije, een puntenoverwinning behaalde, werd nu het slachtoffer van den Olympischen kampioen 1924 E. Pütsep, Estland. Hij mocht echter het genoegen smaken volle 20 minuten uit te werken. In den aanvang werd staande ge werkt. Beido athleten gaven zich geen oogenblik vrij. Van Maaren werkte steeds aan het hoofd van den tegenstander, waardoor hoogstens een heupzwaai of bovenarmzwaai kan worden bewerkstelligd. Tijdens de twee maal drie minuten kniebrug werd de Hol lander bijna door een hefboom gevloerd. Den Estlander werd tenslotte de puntenoverwin ning toegekend. In het Bantamgewicht werden zes partijen door touche gewonnen, twee op punten en een reglementair wegens niet verschijnen op de mat. Van de Hollanders werd J. Nolten, uit komende in het vedergewicht, geslagen. Door den Italiaan G. Quaglia, in de knie- brug liggende, door een halve Nelson ge toucheerd. De derde Hollander,W. B. Massop, plaats te zich op gemakkelijke wijze in de derde ronde wegens niet uitkomen van zijn tegen stander, Bumont, Luxemburg, waardoor hij reglementair winnaar werd. Balkema, Nederland, werd voor den Het Grieksch-Romeinsch worstelen. Hedenmorgen werd het programma in de zware Athletiek voortgezet met de ver werking van de Midden A-, Midden B- en Zwaargewichtklasse. In de lichtere klassen Werd dOO** UAllonHnrc gg_ werkt. won door touche van O. Frey, Zwitserland; Ch. Nouri Bey, Turkije, won op punten van H. Simon, Duitschland. Tusschen alle bedrijven door, hebben wij al een aardig brokje van het Olympisch menu in onze maag; kregen wij reeds flink wat te verstouwen en nog is het dessert niet aan de orde. Een der.volgende geliefkoosde gangen moet het boksen zijn. Ieder mensch heeft zijn pre tenties en tot dusver waagde ik mij nimmer - aan dit gerecht, doch zou 't niet vreeselijk onhoffelijk jegens de gastvrouw zijn om te bedanken. Alvorens dan tot het consumeeren van dit gerecht over te gaan, vond ik 't be langwekkend mij eens te oriënteeren, hoe 't vroeger werd opgedischt. Smult u mee? Het meerendeel der moderne boksers tracht tegenwoordig door het toebrengen van een fikschen kaaksloot een einde aan het gevecht te maken. In de eerste tijden was de neus echter het geliefkoosde voorwerp. Met overhandsche zwaaislagen probeerde men steeds den neus der tegenstanders te breken (sic!) Gelukte zulks hetgeen natuurlijk niet al te vaak geschiedde dan tv as men vrijwel de situate meester. De geweldige pijn en de vol bmeu .yen oogen maakten den tegenstander meestentijds tot een gewillig slachtoffer. Later werd dit barbaarsche stompen zoo ongeveer in 1700 meer ge reglementeerd en stelde Engeland vast, dat de houten handdbscherming moest plaats maken voor de bloote vuist. Echter was 't ten strengste verboden een of ander voorwerp als een brok ijzer of een stuk steen in de hand te houden. Ten hoog ste mochten de prijsvechters de hand op vullen met wat zand. Pas in 1811 kwamen de bokshandschoenen er aan te pas, welke, zoo als ieder naturlijk weet, tot het huidige oogenblik hun bestaan op aarde zagen be stendigd. Een persoonlijke herinnering uit mijn boksloopbaan wil ik tenslotte niet onver meld laten. Daartoe keer ik terug tot mijn lieve schooljeugd. Ik wil in het midden laten of mijn beenen te lang of de schoolbanken te laag waren, maar 't gebeurde af en toe, dat ik met mijn voet wel in het looppad zat. Eens toen ik vlijtig aan het leeren was, schrikte ik op door een geweldige pijn in mijn in mijn linkervoet, waarop de meester bezig was een can-can uit te voeren. Hoerover ten zeerste verbolgen, plaatste ik onmiddellijk een rechtsche treffer op 's mans facie. Het hoofd der school was zoo buitengewoon te vreden over mijn bokskwaliteiten, dat hij mij als belooning eenige dagen verlof gaf. Geen slecht debuut! Thans stel ik mij te vreden met toeschouwer te zijn en ik hoop u over het Olympisch boksen binnenkort iets te mogen vertellen. clubgebouw, tevens zijn kaarten vorn de boot tocht daar verkrijgbaar. Programma voor a-s. Zondag De Meer C—R. K. V. Z. 4, 2% uur. Onze jongste junioren brengen voor de seriewedstrijden per fiets een bezoek aan de Meer. Ik geef de Zwaluwen een goeden kans op de overwinning. Veel plezier en succes. JOOP. Secretaris H. v. Turnhout, Karei v. Manderstraat 88. Hedenavond van 78 uur contributie-be talen in de R. K. Mil. Vereeniging, Zoete- straat. Woensdagavond trainen. De junioren van 6'A—S uur, de senioren van 79% uur. Voor morgen is vastgesteld: B. S. M. II—T. Y. B. B. III, 2 uur (ne derlaagwedstrijd) B. S. M. 'III—T. Y. B. B. V, 1 uur. Zendag 12 Augustus komt S. J. C. uit Noordwijk aan den Schoterweg op bezoek met drie elftallen, 'n.l. met het eerste, derde en veteranen-elftal. Bijzonderheden volgende week. HENK. Secretariaat: Schoollaan 131, Bennebroek. Programma voor Zondag 5 Augustus B. S. M. II—T. Y. B. B. III, half drie. B. S. M. Ill—T. Y. B. B. V, één uur. Na de Hoogmis contributie-betalen in den Bond. Alzoo speelt het 2e morgen zijn laatstéh Lustrum-wedstrijd tegen T. Y. B. B. II. Dat kan dus nog een spannend wedstrijdje wor den, want jullie staan op heden nog aan den kop, en zullen zich er niet zoo maar laten afwippen. N.B. R.-K. voetballers van Bennebroek en omgeving, die met het a.s. seizoen voor B. S. M. wenschen uit te komen, worden verzocht zich vóór 12 Augustus te komen op geven, nog een vier a vijftal flinke spelers en ons 3de senioren-elftal is vol. De leden worden er aan herinnerd, dat a.s. Maandag de jaarvergadering zal plaats heb ben en gezoien de zeer belangrijke agenda, mag hier niet een der leden ontbreken. De junioren worden op deze vergadering niet toe gelaten, die krijgen later wel een vergadering apart. Secretaris J. C. Kruijver Jr. 2e Zuidpolderstraat 16 De Boottocht Later dan het vorig jaar zal onze boot tocht gehouden worden en wel Zondag, 2 September. Door de zeer vele aanvragen en tweeden keer getoucheerd. Door een ach- aansporingen werd weder als bestemming Vo- terwaartschen lendengreep werd hij het slachtoffer van den Belg J. Saenen. Met zes strafpunten werd Balkema voor den verderen strijd uitgesloten. In het vedergewicht werden acht touche overwinningen behaald en een overwinning op punten. De lichtgewicht afdeeling bracht vier touche overwinningen, drie op punten en een reglementair. De uitslagen waren: Bantamgewicht: G. Gozzi, Italië, toucheer de A. Aria, Frankrijk; A. Ahlfors, Finland, toucheerde P. Mollin, België; J. Maudr. Tsjecho-Slowakije, toucheerde I. M. Kamel, Egypte; H. Andersen, Denemarken, tou cheerde Burham, Turkije; E, Pütsep, Est land, won op punten van J. L. v. Maaren, Nederland; O. Lindeloew, Zweden, won reg lementair van Miller, Luxemburg; K. Leucht, Duitschland, toucheerde E. E. Bosc, Argentinië; J. Szabo, Joego-Slavië, toucheer de H. Ganzera, Polen; E. Zombory, Hon garije, won op punten van S. Matinsen, Noorwegen. lendam gekozen, en zij die het vorig jaar deze prachtige tocht medemaakte, verzochten toezending van kaarten. Dit zal in 't begin der volgende week geschieden. Anderen, die kaarten wenschen, raden wü ze spoedig aan boveng. secretariaat af te halen of te be stellen, daar slechts een klein aantal bewij zen voor verkoop is gereserveerd. De prijs is 1.50 en een aansporing kan gevoeglijk achterwege blijven, daar de vorige tocht ons propaganda-middel is geweest. Het Junioren-uitstapje Daar het verslag niet verschenen is, rele- veeren ..wij, dat dit weder een zeldzame dag is geweest. Vooral de polowedstrijd, die ter afwisseling zou dienen, is de clou der dag .geweest. Beide zeventallen speelde een goeden strijd en onze oudste junioren wonnen den strijd alleszins verdiend met 3—2. Het was fraai! Contributie Aangaande het zwemfeest van de H. Z. „De Delft" op 12 Augustus a.s. kunnen wij mededeelen, dat de Australische ploeg zal uitkomen met de volgende dames: Miss. Mealing, rugslag; Miss Thompson, schoolslag; Miss Davey, vrije slag en de heeren Mr. Boast, vrije slag, en Mr. Charl ton, kampioen Australië, prijs. 1924 Parijs. De volgende Hollandsche deelnemers heb ben toezegging gedaan: De heeren L. Korpershoek. Rez. kamp. Nederland 100, 200, 400 I#., en H. Lotgering, kamp. Nederl. sch.springen, en de dames A. van Leeuwen en Histerman, beiden afgev. ter Olympiade 1923 schoonspringer.. Bovengenoemde Bond hield 22 Juli dén wedvlucht vanaf V.lvoorden, afstand 162 K.M., waaraan werd deelgenomen met 1551 duiven, loslating 8 uur. De eerste 100 prjjzen werden als volgt behaald: G. D. des BoWrio le, 75e, 76e; W. der Kindertfe 2e, 29e, 34e, 42e; Jac. Kuperus 3e, 18e; JJ. G. v. d. Meer 4e; M. Griffioen 5e; C. Faccee 6e, 94e; B. OL v. d. Meer 7e, 40e, 410, 62; E. v. Bree 8e; W. v. Huis 9e, 85e; J. J, Verdonschot 10e; D. Smit lie; H. v. Oldenmark 12e, 31e, 32e; J. Dorsman 13e; B. Zonneveld 14e, 98e; A. Schuiten 15e, 26e; H. Witteveen 16e; HL Koelemeyer 17e, 100e; T. Cornet 19e; N. Leuven 20, 27e; W. Klumper 21e; F. J. Neu- man 22e; J. de Vries 23e, 52e, 81e; H. Holsken 24e, 80e; J. J. v. d. Meyden 25e; G. ten Bosch 28e, 45e; Jac. Lasschuit 30e; J. F. Bonke 33e; J. J. v. Staveren 35e, 36e, 99e; H. Stappers 37e, 78e, 9e; Tv. d. Wulp 38e; J. v. d. Pol 39e, 48e; M. Burger 43e, 63e; H. Venbroek 44e; J. Schaap 46e; T. Donkerwolken 47e, 64e; K. Wits 49e, 58, 61e. 68e, 86e; M. Luyken 50e; E. v. Bree 51e; J. Bogaert 53e; W. Smit 54e; R. Slot 55e, 56e; A. J. Timmermans 57e; P. J. v. Daalen 59e; J. P. Tienstra, 60e, 82e; J. J. Keur 65e; J. H. v. d Broeke 66e, 92; C. v. Meurs 67e,* 87e; A. Schyvenaar 69e, 77e; J. Hartel 70;; M. Kuiper 71e; J. de Droog 72e; H. Witteveen 73e; G. J. v. Tongeren 74e; J. G. Kroon 79e; L. Gimbere 83e; E. Paap 84e; A. v. Zadel 88e; E. Koning 89e; H. JJ. Petteer 90e; T. Cra mer 91e; W. Dorsman 95e; J. Zomerdijk 96e; J. F. Bonke 97e. Eerste duif te 9 uur 57 min. Snelheid van 1349 meter per minuut, laatste (311e) prijswinner te 10 uur 9 min. Bovengenoemde vereeniging hield Zondag 29 Juli een wedvlucht vanaf Hall, afstand 185 K.M. waaraan werd deelgenomen met 77 duiven. Los 8 dur. De prijzen werden als volgt behaald: J. Hartel le, 9e, 13e, 16e; J. J. v. Staveren 2e, 3e, 5e, 6e. 7e, 8e, lie; G. ten Bosch 4e, 10e, 12e; P. Leurs 14e; Adr. Heins 15e. Eerste cfuif te 10 uur 26 min., snelheid van 1271 meter per minuut. Laatste prijswinner te 10 uur 33 min. BOVENKARSPEL, n Aug. („De Tuinbouw'*). Aardap* pelen Koks, Ninetyfold, f 2.202.45, Schotse f 2.402.50, kleine f 1.30—2.25, bonte f3.55, Eigenh. f 2.10—2.25, knel f 0.45—0.55, stukgoed f2.75—2.90, alles per baal. Aangevoerd 11.930 baal. ie bloemkool f 15.80—25.20, 2e id. f6.5015.10, 3e id. f 0.751.30, alles per 100 st. Aangevoerd 10.900 stuks. Roode kool f6.909.40, per 100 kg. Aangevoerd 25.100 kg. Gel® kool t 10.50 per 100 kg. Aangevoerd 25.100 kg. Gele kool f io.'O per 100 kg. Aangevoerd 1000 kg. Witte kool f 7.90—9.70 per too kg* Aangevoerd 13.800 kg. HOOGEZAND (Sappemeer), 2 Aug. Eng. kaskomkom^ mers ie qual. f 11.70, id. 2e qual. f 9.10, Eng. komkommers ie qual. f 13.00—15.60, id. 2e qual. f 8.60—10.80, bloem kool ie qual. f 12-721, id. 2e qual. f 7—13, kropsla f 1.20— 2.20, savoyekool f 6—12, witte kool f 7_I4, roode kool f617, augurken fijne f 0.550.75, id. grof fo.70— 1.20, andijvie t 0.902.30, alles per 100 stuks. Kroten f 1.80 per 100 bos. Peen los f2.103.20 per 100 pond* Tuinboonen t 1.80—2.30, pronkers f6, stamslaboonen f stokslaboonen f 1519 per 100 pond. Tomaten A f 16.80 19.90, id. B f15.8017.30, id. C f17.90— 20.20 per 100 pond. Druiven f 0.410.56 per pond* Komkommerstek f 0.250.65 per kist. AMSTERDAM, 3 Aug. (Bericht v.d. mak. Jac. Knoop.) Zeeuwsche bonten f 4.90—5.25, id. bl. eigenheimers t 3.50 3.05, id. eigenheimers f3.203.40 per hl. ITpol- der eigenheimers f 4.505.50, id. blauwe eigenheimers 5 5'50, id. muizen f 56, id. eigenheimer poters f 23, Andijker muizen f 56, id. kleine muizen f 34, Lange* dijker muizen f56, Noord-Holl. eigenheimers f4.50— 5.50, ld. blauwe eigenheimers f 5—6, Rijper muizen f 5 b, Anna Paulowna Zand f 7—7.50. Hillegommer zand* aardappelen f58, id. drielingen f34, Katwijker ,.j-T -4.50 •5.5°» corner Malta f 56 per 100 kg. ENKHUIZEN, 2 Aug. Aardappelen. Men besteedda heden voor Schotsche muizen f 2.602.65, blauwe Eigenheimers f2.452.50, Geldersche Schotsche f2.15— 2.20 per baal van 100 pond. Slaboonen f 3.304.50 pee zak van 30 pond. 's-HERTOGENBOSCH, 3 Aug. Boter. (Miin). Aan. voer 28.275 kg. Hoogste prijs f 3.06, midd. prijs f 2.01. laagste prijs f 1.85. ALKMAAR, 3 Aug. Kaas. Aangevoerd 146 partijen, wegende 176.000 kg. Fabriekskaas kleine f 51, commissie fboerenkaas f51, Commissie fHandel UITHOORN, 2 Aug. Kaas. Aanvoer 93 partijen, ze soort Goudsche R.M. f 51—54, 2e id. f 46—50, zwaardere f 56, 'onder R.M. f 45.50. Handel matig. LEEUWARDEN, 3 Aug. Vee. Aangevoerd 216 stieren f 180570, 265 vette koeien f 230—370, per kg. 0.74— 0.95, 374 melk- en kalfkoeien f 170—390, 66 pinken f 100—170, 28 vette kalveren f45— no, 376 grasklaveren f 4095, 188 nuchtere kalveren f8j5, 1K0 vette schapen f2237. 156 weideschapen f 1828, 262 lammeren f12—24, 1230 varkens 150—145, per kg f0.56—0.66, 105 magere varkens f 32—50. 365 kleine biggen f 7—12, 31 bokken, 10 paarden. Handel in alle soorten beter met vastere prijzen. Zouters 6365 c. per kg. Eieren, Aanvoer 30.000 kg kippen-, f5.508,1500 kg eenden-, f6.507 P«" 100 stuks.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 14