Spoorweg-ongeluk in Beieren Groote brand te Oerle ZATERDAG 4 AUGUSTUS 1928 •y— NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Weer een spoorwegongeluk in Beieren. Bij het plaatsje Dinkelscherben op de lijn UlmAugsburg heeft rich weer een ernstig ongeluk voorgedaan. Ten gevolge van een verkeerden wisselstand liep een personentrein op een in bet station staanden goederentrein, met het gevolg, dat 5 personenwagens geheel vernield werden. Dit ongeluk kostte wederom 16 mehschenlevens, terwijl er verscheidene passagiers gewond werden. Donderdagmiddag bad de feestelijke ontvangst plaats van den Edelachtbaren Heer Ch. W. E. G. Janssens, burgemeester van Oirschot, met zijn gezin. De burgemeester en familie te midden der bruidjes voor zijn woning. Te Volendam werd een handelstentoon stelling gehouden in het Patronaats gebouw. Op het Oud-HoUandsche Marktplein. Een der geveltjes met drie aardige verkoopstertjes. Rechts: Te Oerle is een groote boer derij van J. C. Olieslager tijdens een hevig onweder door den bliksem ge troffen. De boerderij stond onmiddellijk in lichte laaie. De inboedel en hooi- voorraad werden een prooi der vlam men alsmede 11 varkens en 1 schaap. Een moment uit het Openluchtspel „St. Bernardus", opgevoerd in het Open luchttheater te Valkenburg. De nieuwste liefhebberij voor de jeugd is het verzamelen van handteekeningen van de Ter gelegenheid van den 70sten verjaardag van Woensdag is een Farman-verkeersvliegtuig, komende van Parijs, neergestreken op het Olympische spelers. Bij het station te Amsterdam klampen ze alle buitenlanders aan, en II. M. de Koningin-Moeder was Baam feestelijk opgespoten land bij de Nieuwe Meer te Amsterdam. De piloot kon zich door hevigen deze moeten of ze willen of niet hun handteekening plaatsen. In het begin zijn ze versierd. De Brinkstraat met eerepoort. regen niet voldoende oriënteeren en zag het licht van den Marathon-toren voor du allemaal maar wat trotsch op zoo'n populariteit, maar wanneer ze te veel lastig gevallen lichtbaak van Schiphol aan. Het vliegtuig dook met zijn neus in de modder. Ongelukken worden, gaat de aardigheid er gauw af. kwamen niet voor De dochter van een fjverigen goltspeler, Miss Doris M. Marsden, trad onlangs in het huwelijk met kapitein A. B. Hassall, en de sportvrienden vormden voor de kerk een eereboog met hun golfsticks.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 9