IIaverschiüIiH 3 DANKBETUIGING. en ZATERDAG RlSTA&ï¥Ig*S LEERLING Laat uwe Zoinercostuunis 1000 WOLLEN HAARLEMSCHE BANKVEREENIGING EERSTE BLAD -NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT DONDERDAG 9 AUGUSTUS 1928 ADVERTENTIËN. GBEMÏSGH REINIGEN DOOR Afwezig t. 2 September J.L. TOMBROCK M. EEFTINCK SCHATTENKERK is afwezig tot 10 Sept. Mevr. L. H. PRINS is tot 27 Augustus afwezig Voor Vraafpen Aanbod ADVERTENTIËN Serremeubeltjes Ontwerp- Uitbreïdingsplannen VRIENDIN Winkeljuffrouw Flinke Werkster R.K. DAGMEID Hulp i.d. Huishouding R.K. Juffrouw Maandag 13 Augustus GESLOTEN zijn NETTE JONGEN DAMESJURKEN 25 EENIGE MEISJES Net R.K. Meisje Net R.K. Meisje VERKOOPSTER GEVRAAGD HUISHOUDING Nette Dienstbode MEISJE R.K. Dienstbode R.K. Huishoudster WERKHUIZEN Handigen Jongen KRUIDENIERS BEDIENDE Ruime vrije kamer Cabinet foto gratis ACCORDEON TE KOOP DARWIN Te huur aangeboden TE HUUR TE KOOP KATHOLIEKEN BLADZIJDE BOKSEN (Tweede dag) Bril wint overtuigend Bri! bokst kalm en op afstand. Hij wint! Lichtmiddengewicht Nu komt Blommers, de vechtende Hollander. Hij veclit maar met boksstooten. Blomniers wint Het middengewicht begint Stijl Vedergewicht Middengewicht Zwaargewicht Lichtgewicht (61.237 K.Ga.) Baan verliest, maar wint de beslissing Dr. van Ophuysen in den rechterstoef ZEILEN Het is mij een behoefte om allen, die mij bij mijne benoeming tot Bisschop van Haarlem of bij mijne H. Bisschopswijding blij ken hebben gegeven van hun belangstelling of vriendschap, mijn meest hartelijken en oprechten dank te betuigen. Betreurende, dat liet mij niet mogelijk is, zulks aan ieder hunner afzonderlijk te doen, geef ik hun langs dezen weg de verzekering van mijn innige dankbaarheid. f J. D. J. AENOENENT Bisschop van Haarlem. HAARLEM, 7 Augustus 1927. DE HOEFSMEDEN VAN HAARLEM BERICHTEN DAT HUN ZAKEN A.S. pull-overs DAKIESVESTEN I KORTE EN LANGE I WOLLEN MANTELS iyiessjes jurken i si m NET MEISJE Haarlem - Aalsmeer - Beverwijk Bloemendaal - Edam - Heemstede Hillegom - Hoofddorp - Leiden - Lisse Purmerend - IJmuiden - Zandvoort. MAANDSTAAT OP 31 JULI 1928 DEBET: CREDIT: De resultaten dezer ronde waren: Italië won met 16 partijen en 32 ontvan gen treffers van Griekenland 0 met 30. Hongarije won met 13 partijen en 35 ont vangen treffers van Engeland, 3 met 72. Duitschland won met 11 partijen en 46 ontvangen treffers van Chili, 5 met 66. Polen won met 9 partijen en 65 ontvan gen treffers van Amerika 7 met 64. Aangezien België en Duitsahland van Chili wennen, komen de twee eerstgenoem de landen in de demi-finale, waarin dus geplaatst werden: uit poule 1: Frankrijk, Italië, uit poule 2: Polen en Hongarije, uit Poule 3 Nederland en Turk3'e, uit poule 4: België en Duitschland. Afgevallen zijn: Griekenland, Amerika, Engeland en Chili. De loting voor de hal ve beslissing zal uitmaken tegen welke landen Nederland moet trekken. De loting maakte uit dat Nederland in poule 1 werd ingedeeld met Italië, Polen en België. In de tweede poule kwamen derhal ve Hongarije, Duitschland, Turkije en Frank rijk. DE HALVE BESLISSING. Voor de eerste ronde trokken: Italië-Ne- derland, Polen-België, Hongarije-Duitsch- land en Turkije-Frankrijk. De Nederlandsche equipe kreeg dus on middellijk de zwaarste partij n.l. tegen Italië. De ploegen waren als volgt samengesteld: Nederland: v. d. Wiel, A. E. W. de Jong. Wynaldi Daniels, en Ekkart. Italië: Anselmi, Bimi, Sarocchi en Puliti. De eerste partij bracht een overwinning voor v. d. Wiel van 53 op Enselmi, waarna Majoor de Jong een zwaarbevochten zege met 54 kon laten boeken tegen Bini. Ook Wynaldi Daniels bracht het er keurig af, hij versloeg Sarècchi met 53. De eerste neder laag leed Ekkart, door met 25 van den sterken Puliti te verliezen, zoodat Neder land na de eerste ronde met 31 leidde. Een fraaie Italiaansche overwinning van Anselmi op de Jong met 5I volgde hierop, terwijl ook Binl dit voorbeeld met dezelfde cijfers volgde in zijn partij tegen Wynoldi Daniels. De party stond toen gelijk 33. Hoewel daar weer een Nederlandsch puntje op volgde wegens een 54 overwinning van Ekkart op Sarrocchi bracht de volgende ont moeting v. d. Wiel-Puliti 05 weer een gelijken stand, zoodat de tweede ronde in ging met 4 tegen 4. Op de andere loopers ging Turkije tegen Frankrijk een vaste nederlaag tegemoet, terwijl Polen tegen België de leiding had en Duitschland ver achter stond bij de Hon garen. De eerste beurt in de tweede helft was voor den Italiaan Anselmi, die met 53 onzen landgenoot Wynoldi Daniels klopte. Toen volgde weer een Italiaansche zege, nl. van Bini met 53 op Ekkart, waardoor Ita lië met 64 de leiding genomen had. De enthousiaste stemming in het Hollandscbe kamp minderde danig, toen ook v. d. Wiel een nederlaag boekte tegen Sarrocchi met 1—5, en Majoor de Jong met 25 van Puliti verloor, zocdat na de derde ronde de Italianen een voorsprong van 84 hadden. De laatste vier partijen werden allen door de onzen verloren nl. Anselmi-Ekkart 53, Bini-v. d. Wiel 51; Sarrocchi-de Jong 5—3, en Puliti-Daniels 5—2, waardoor Italië met 124 deze ontmoeting won. De resultaten dezer eerste ronde waren: Italië wem met 12 winstpartijen en 42 ontvangen treffers van Nederland 4 met 74. polen won met 9 partijen en 55 ontvangen treffers van België 7 met 71. Hongarije won met 12 partijen en 48 ont vangen treffers van Duitschland 4 met 67. Frankrijk won met 15 partijen en 40 ont vangen treffers van Turkije 1 met 77. In laatstgenoemde ontmoeting verloor al leen de Franschman Plgnol zijn partij tegen Enver. Bij de Hongaren blonk Tersztyanszky uit en bij de Italianen Puliti met alle par tijen gewonnen. De volgende ronde bracht ItaliëPolen; Nederland—België; Hongarije—Frankrijk en Duitschland—Turkije op de loopers. ontvangen treffers van Frankrijk 4 met 72. Duitschland won met 15 winstpartijen en 30 ontvangen treffers van Turkije 1 met 79. Bij de Hongaren blonk Petschauer met vier winstpartijen uit, terwijl bij de Fransche equipe Ducrot zeer goed was. Van de vier winstpartijen nam hij er drie voor zijn reke ning. De Belgische ploeg, die tegen Nederland uitkwam, bestond uit Stordeur, Kesteloot, Yves en Kaanen. De eerste ronde eindigde in het voordeel van de Oranje-schermers. Ekkart, de Jong en Wynoldi Daniels wonnen n.l. met 5—1, 5_4 en 5—1 van Stordeur, Yves en Kaanen, terwijl v. d. Wiel met 1—5 van Kesteloot verloor, zoodat Nederland met 31 leidde. De tweede ronde ging ongelijk op. Ekkart en De Jong wonnen beiden met 5—2 van Kesteloos en Kaanen, doch v. d. Wiel en Wj'noldi Daniels verloren met 3—5 en 3—5 van Yves en Stordeur, zoodat de tweede helft aanving in het voordeel van Nederland met 5—3. Door een verliespartij van Ekkart, 15 tegen Yves en één van v. d. Wiel 3—5 tegen Kaanen, stond 55. Majoor de Jong won daarna op overtui gende wijze met 50 van Stordeur en Wy noldi Daniels met 50 van Kesteloos, zoodat de Hollandsche equipe met 7—5 na de derde ronde leidde. Ekkart verhoogde den voor sprong tot 85 door Kaanen een 15 ne derlaag toe te brengen. En toen v. d. Wiel, die tot nu toe geen enkele partij gewonnen had, van Stordeur met 53 won, was 'n Nederlandsche overwinning reeds zeker 95. Ten slotte won De Jong 54 van Keste loot, terwijl Wynandi Daniels met een ver, liespartij tegen Yves 25 deze ontmoeting besloot. De resultaten dezer ronde waren: Nederland won met 10 winstpartijen en 48 ontvangen treffers van België 6 met 63. Italië won met 16 partijen en 38 ontvangen treffers van Polen, 0 met 80. In de laatste ontmoeting wonnen de Itali anen Anselmi, Marzi, Salafia en Bini, al hun partijen. Voor de lataste ronde in deze halve be slissing werd in poule 2 de wedstrijd Honga rijeTurkije niet getrokken, omdat Turkije door 2 nederlagen, n.l. tegen Frankrijk en Duitschland, toch reeds afviel voor de be slissing. In deze poule bleef dus nog slechts de poule DuitschlandFrankrijk over. Deze was uiterst spannend en eindigde ten slotte in een Duitsche overwinning op touchés. Het resultaat was n.l. als volgt: Duitschland won 8 partij en en 61 ontvan gen treffers van Frankrijk 8 met 64. De laatste party van den dag ving des avontjs om 9 uur aan. De andere partij uit poule 1: ItaliëBelgië behoefde niet meer getrokken te worden, daar de Belgen met twee verloren wedstrijden tegen Polen en Nederland of Polen in de finale zouden ko- de finale. De ontmoeting Nederland—Polen (laatste partij) moest dus de beslising brengen of Nederland of Polen in de fonale zouden ko men, want de equipes dezer landen hebben elk 1 wedstrijd gewonnen. De Nederlandsche equipe bleef ongewijzigd doortrekken, terwijl de Polen uitkwamen met Friedrich, Malecki, Loskowski en Papee. De partij werd geleid door den Belg Paul Anspach. De tweede dag begint. De Hollanders zijn alle aangebleven. Miljon kwam dadelijk in de achtste beslissing uit en won die, komt. dus in de kwart. De anderen lootten vrij op Oly na, die zijne voorpartij won. Hedenavond gaan veder- en dichtgewieht. In het eerste bokst de Hollander Van Kla veren mee, die streng vegetarisch leeft, even als Freddie Welsh, die wereldkampioen licht gewicht was. Jammer, dat de min-gelukkige laatste trai ning voor al onze lichte menschen een be zwaar zal blijken, zij moeten langzamer zijn geworden. In de achtste beslissing vlieg-gewicht (50.802 Kilo) komen Taylor (Engeland) en Trillo (Argentinië) tegenover elkaar. Goed druk werk. De Argentijn plaatst iets meer. Taylor is 't best op afstand. In de tweede ronde komt hij prachtig los en goed voor. Vaak stoort de scheidsrechter borst aan borst werk door het bevel „los Overwinnen of sterven is Trillo's leuze in de laatste ronde. Taylor verliest maar weinig terrein en wint de partij. Nu komen voor Canada Martm en voor Frankrijk Apeil. Deze partij is aardig, maar minder dan de vorige. Roekeloos geven ook zij de kaak bloot. Te groote ijver belet goed overlegd werk. In dit opzicht is de derde ronde de beste. Apeil strijdt vooral op het laatst met geestdrift, maar het eindigt steeds in geduw. Winner Apeil. Lebanon (Zuid-Afrika) met Nilsen (Noor wegen). Een goed begin is het halve werk denkt Lebanon en opent in een spurt. De Noor neemt heel wat tikken, maar hij kan er tegen en behoudt zijn koelbloedigheid Een harte lijke omhelving besluit de eerste i»)nde. In de tweede doet het Noorsche flegma Nilsen in het voordeel komen. Lebanon loopt menig maal op harde stooten in. Zoo opent ook de derde met den Noor als winner, maar Lebanon krijgt de beslissing. Bril (Holland) tegen Mc. Donagh (Ier land). Bril heeft lengte, de Ier stevigheid. Bril treft vaak licht op afstand. Aangemoe digd door de Angelsaksers, valt de Ier aan, maar Bril, kalm en oplettend, wint de ronde. De tweede ronde wordt hij steeds beter, zoo dat de scheidsrechter de partij staakt en hem de overwinning toekent. Villanova (Spanje) tegen Kocsis (Honga rije). Forsche partij zonder wetenschap, in de tweede ronde wordt 't beter, als beiden uitgeraasd zijn. Uitslag voor Kocsis. De Duitscher Ausböck en de Zweed Boh- man, die invalt. De goede scheidsrechter van zooeven blijft gelukkig. Hij waarschuwt Ausböck voor stoo ten tijdens het loslaten. Ausböck wint. Cavagnoli, Italiaansch invaller, tegen den Belg Sartos, die gisteren van den Ameri kaan Miller won. De Italiaan moet met zijn kracht het van den korten afstand hebben. De Belg is koelbloedig en technisch beter, schoon zijne onderarmen niet ge richt zijn op den tegenstander, wat zijn tijdstooten de kracht ontneemt, waardoor vaak de Italiaan niet gestuit wordt, zoodat hij wint. Daar de Griek Fexis afwezig is, wordt gewacht met de achte partij en begon nen met lichtmidden-gewicht 66.678 K.G., waarvoor Dunn, Engeland en Canova, Ita lië' 't eerst werken. De Engelschman staat afgewend en bokst dan ook slap. Canova wint. Morgan, Nieuw Zeeland, en Johanson, de Zweed ,die gisteren won. Johansson wordt ditmaal uitgesteld. Morgan, die soms de rechtervoet voor plaatst, treft hem uit dezen stand met een linkschen rechten stoot tegen de kaak. De Franschman Caletaud tegen den Tsjcioho-Slowaak Nekoly zoekt den kor ten afstand, maar het ls niet tot zijn voor deel Ook in de tweede ronde dit spel. Oa. lataud is technisch veel beter en treft steeds correct. Al doende leert, in de derde ronde is Nekolny in het voordeel tegen over den vermoeiden Franschman, die op t laatst weer ophaalt en wint. Hellström, Finland tegen Ellis, Zuid- Afrika. Ellis is de beste, maar tegen elkaar duwen ontseirt meestal de partij. Het uit houdingsvermogen van den Fin helpt hem in de tweede ronde, waarin Ellis verslapt. Hellström wint de partij. Blommers, Holland komt nu tegen Mi- neet, België. Blommers verrast ons met keurig technisch werk, rechte stooten en opstooten, 'n enkelen hoek, als die te pas komt. De Belg is moedig, treft 't best op aftand, maar verliest de eerste ronde. Blommers wint ook de tweede ronde. Eén oogenblik \tergeet hij slechts het consigne en gaat zwaaien. Beiden zijn moe. Toch begint de derde ronde vurig. Blommers zet zjjn voordeel voort en wint. Op 't laatst was Anneet nog even goed. De Argentijn Landini, die gisteren van den Amerikaan Lown won. met Paim, Esthland, die gisteren Nuss klopte. Landini wint de niet belangrijke partij. Usuda, Japan en Hall, Rhodesia. Beiden weer rechts voor. Het schijnt mij toe, dat hij linkshandig is en dus zijn stand mist, maar hij heeft zijn rechter geheel verwaar loosd en vertrouwt alléén op de linker. Nu Lenehan, Ierland en Smillie, Cana da, winners van voorpartijen beiden. Men bokst op afstand. Aardige partij. Onver wacht stort op het laatste der tweede ron de Lenehan neer van een straight right tegen den slaap. De derde ronde brengt Smillie weer voordeel en hij wint terecht. Ook deze Amerikaan heeft stijl. Devine (Amerika) en Montefiore (Italië). De Amerikaan bokst met den rechtervoet voor, hij is links. Zijn werk is weer stijlvol, al danst hij wat te hoog. De Italiaan streeft er naar dicht op te komen, daar hij op af stand verliest. Devine wint na een felle laatste ronde. Van Klaveren (Holland) tegen Munoz panades, Spanjaard. Hard loopt onze vege tariër van stapel, 't Gaat snel en hard. Van Klaveren drijft Panades tegen de touwen. Zit er dan fel op. Wat stoot deze lichte man hard! Zoo'n stoot vond ik alleen nog bij ve getariërs. Zelf opgedrongen dekt hij met handschoen en arm, dat geen stoot hem trèft en dan opeens schiet z'n rechter uit, die wél raakt. Later was Panades voorzichtiger en sprong dan weg. Misschien verdedigt Van Klaveren te veel in de tweede ronde, maar de taktiek is goed. Hij lokt den ander mee en stoot steeds. De Spanjaard vecht in de derde als 'n held om nog door eindstoot te winnen, maar Van Klaveren is handig. Even schijnt hij in de knieën te zakken, maar tweemaal wankelt de Spanjaard van zijn stoot. Op afstand schiet hy de linker naar het hoofd. De Amerikaansche toeschouwers moedigen den bokservechter aan, die ruimschoots wint. Perry (Engeland) bokst tegen Gelbai (Hongarije) een heel wat mindere party. Even raakt in de tweede ronde de Engelsch man na een maagstoot met de vingers den grond. Perry wint. Biquet (België) Kloos (Duitschland), mee- nen het goed en doen hun best, maar zyn geen tactici of technici, in het boksen. Win ner Biquet. Volkers (Canada) tegen Górny (Polen). Niet overbelangrijke party, zy boksen als de gong de eerste ronde eindigt. Daarna valt de Canadees. Een kaakstoot moet de oorzaak zijn. Hij is thans geheel hersteld in de tweede wat Górny tegenvalt, als hij met felheid naar het einde streeft. Górny verdient zqn overwinning. Volkers was vermoeid in 'e laatste ronde. Olsen (Noorwegen) en Peralta (Argen tine). Olsens afstand is de volle, Peralta moet het van borst aan borst hebben. Wordt de Noor zuiverder van stoot in de tweede ronde, Peralta wint in het tweede deel daarvan en beiden geven scherp partij in de derde. Pe ralta wint. Madsen (Denemarken) en Boireau (Frank rijk. Fel, snel maar niet fraai. Boireau over- winner. Protesten. Middengewicht (72.574 K.G.) Eerste acht ste beslissing. Hermanak (Tsjecho-Slowakye) en Fixius (Luxemburg). Fixius wordt in de eerste ronde door de gong gered, als hij neer ligt door een korten, rechtschen opstoot. In 't midden der tweede ronde velt 'n opstoot hem weer, hij is intyds overeind, maar valt spoedig weer. Dan verklaart de scheidsrech ter Herinanek tot winnaar. Henderson (Amerikaan) en Campuzano (Spanje). Evenals alle Amerikanen staat en bokst ook Henderson in den oud-Engel- schen styi. In de tweede heeft hij herhaalde lijk den Spanjaard in moeiiykheid tegen de touwen. Af en toe treft Campuzano met 'n onverwachten stoot, maar veelal grijpt hy vast. In de derde ronde valt hij meer aan, na een rustige minuut, scherp vechten, zoo dat zy de gong van het einde niet hooren. Henderson wint. Snopek (Polen) Mallin (Engeland). Koel, maar ijverig werkt Mallin op eiken afstand. Fel is zijn linker rechte stoot. Tegen mond en strottenhoofd schiet Mallin's straight left in de derde ronde. Mallin wint terecht. Murphy, Ier, wint van Montlor Pastor, Spanjaard, door rechfschen hoekstoot tegen de kaak hi de eerste ronde. Jackson, Engeland, tegen Cleverley, Nieuw Zeeland, leveren niet veel byzonders. Clever ley ls in de derde ronde even naar van een langen neerwaartschen rechten. Jackson wint. Sartos, België en Miller, Amerika, boksen de eerste der drie voorpartyen vlieggewicht. Dat is een aardig gezicht, na 't wat lang zame werk van zooeven. Natuuriyk heeft de Amerikaan weer den besten, den oud-Engel- schen styi, maar hy legt geen kracht in zijn stoot, wat de Belg wél doet. Eind tweede en derde ronde zijn voor den Belg, hoewel Mil ler soms wat harder stoot. Sartos wint en 't komt hem toe. al brullen de Ameri kanen. Gaona, Mexico en Kleffer, Luxemburg. Een vlug gespeelde party. Dit is de beste Luxem burger tot nog toe, maar de Mexicaan is doorgaans beter. Gaona wint dan ook. Turra Rivera, Chili en Fexis, Griekenland. In de aardige, vlugge partij is Fexis de beste. Madsen, Denemarken en Kelly, Ierland, boksen de eerste der twee voorpartyen ve- dergewicht.Veel vasthouden bederft de sport. Madsen wint. Twee invallers In den ring, de Franschman Boireau en de Zweed Gustafsen. Onafgebroken strijd op korten afstand, de Franschman laat niet af van zijn langeren tegenstander. Hy wint. Caldis, Griekenland en Leidmann, Duitsch land boksen de eenlge voorparty midden gewicht. Belden zitten er druk op. Leidmann wint. Jurado, Argentinië en Flanagan, Ierland, zetten de twee partyen zwaargewicht in. Ju rado is een geweldenaar, velt Flanagan in de eerste ronde en als hy even weer op is, voor goed. Oly komt. Oly, Holland, tegen Eduard, En geland. Oly stelt teleur. Hy wint, maar men begrijpt niet op welken grond. Eduard onder den indruk van de overmacht van lengte en gewicht, liet zich in de le ronde opdringen. Maar dan stootte Oly niet en het werd we- derzijdsch vastgrypen. In de tweede 3e won de Brit allengs zelfvertrouwen en plaatste op afstand menigen treffer, waartegen enkele van Oly en stooten by het invechten in een credit van onzen man, die blij mag zyn met de beslissing. Woensdagmorgen vlieggewicht en lichtmidden. Baan, de Hollander, is nog wild in zr. eerste ronde met den Engelschman Webster, die technisch beter, niet goed genoeg is om den vechter te vellen met 'n rustig toege- brachten stoot. Webster wint zoo niet sterk, toch steeds duideiyker. Onbegrüpeiyk is de beslissing vóór Baan. De Deen Nielsen bokst met den Luxem burger Sancassiana. Wild, stevig, vechten. Hoe verschilt dit van boksen! Nielsen winner. 8anz Jusa Spanje en Orlandi, Italië. Or- landi forceert Jusa bokst niet onaardig, maar is te onverschillig. Hij krijgt slag op slag, maar doet geen moeite af te weren, of te ontwyken. Orlandi wint. Orellano, Mexico en Bissett, Rhodesia. Zware party voor Orellano, die als Invaller veder gewicht is overgekomen en nu een licht gewicht vervangt. Bissett wint. Woensdagovond. Vedergewicht, 57.152 K.G. begint, Talan, Mexico en Vakeva, Finland. In den rechterszetel zit ditmaal een Hollandsche referee van internationalen naam. Dr. van Ophuysen. een pur sang amateur. De Fin heeft rijn z.g. breeden stand voor, waardoor hy harder treft en de vuist vlugger weg is, wel noodig tegen den snellen Mexi caan. Uitstekende en forsche party, terecht aan Vakeva toegewezen. H. M. de Koningin, Z. K. H. Prins Hen drik en Prinses Juliana zyn aan boord van de „Mercuur" by de zeüwedstryden aangeko men en waren bq het starten tegenwoordig. Gestart zyn vijf achtmeters in volgorde: Noorwegen, Holland, Frankryk, Italië en Zweden. Gestart zyn zeven zesmeters in volgorde: Esthland, België, Noorwegen, Zweden, Holland, Denemarken, Amerika. MED. DOCTS. ARTS Praktijk wordt waargenomen door Dr. COLENBRANDER, Raadhuisplein en Dr. DE GROOT, Heerenweg 197. Apotheek Dr. COLENBRANDER. ARTS Waarnemers de drs.: G. ADRIAN, Tempelierstraat 11: TH. J. D. LÜTGE, Julianalaan 104, Overveen; R. J- P- MULLER, Kleverlaan 163, van 10-17 Aug. en van 1-10 Sept.; P. WOLTER- SON, Schotersingel 67. TANDARTS Spoedgevallen tot 12 Aug. de Heer H. HAYE, daarna Mejuffrouw RIE TEN RAA. t 0.60 f 0.15 -> rebels p. plaatsing Elke regel meer Bil VOORUITBETALING Te koop aangeboden: latei en 4 stoelen, 10. KLEVER- MARKSTRAAT 23. Het Hoofd van het gemeentebestuur van HAARLEM, Gelet op art. 31 der Woningwet; Maakt bekend, dat de ontwerpen van de plannen tot vaststelling van uitbrei dingsplannen voor gedeelten der ge meente, liggende ten Noorden van de Kleverlaan. ten Oosten van de spoor baan Haarlem-Velsen, ten Westen van het Noorder Spaarne en ten Zuiden van de Van Nesstraat, met de daarbij behoorende bescheiden voor een ieder ter inzage zijn nedergelegd. op de ge meente-secretarie, 7e Afdeeling, van heden af tot en met 10 September a s., op alle werkdagen van des v.m. 9 tot des n.m. 2 uur (Zaterdag tot des n.m. 1 uur). Haarlem, 9 Augustus 1928. Het Hoofd van het gemeente bestuur voornoemd: J. HEERKENS THIJSSEN l.B. Een net R.-K. Meisje vraagt dito Vriendin, oud 22 23 jaar. Brieven on der No. 3682 Bur. van dit blad. gevraagd in Comestibleszaak, boven de 18 jaar. Zich pers. aan te melden des avonds na 8 uur by A. J. KOL, Over veen. gevraagd, liefst Dinsdags en Vrijdags. Adres: Mej. ROOZEN, Laan 33, Ben- nebroek. Gevraagd een flinke Brieven onder No. 3899 Bureau van dit blad. R.-K. Jongedame zoekt plaatsing als Intern, met huiselijk verkeer. Brieven onder No. 3683 Bureau van dit blad. zoekt betrekking voor kinderen en h. in de huish., kunnende naaien. Intern. V.g.g.v. Br. onder No. 3684 Bureau van dit" blad. GEVRAAGD een STUURINRICHTING H. VAN DAM, ORANJESTRAAT 4—6. met zijde doorweven, in moderne kleuren Zuiver wol, diverse Jacquard dessins, moderne kleuren SO Zuiver wol, diverse Jacquard dessins, moderne kleuren met im. bont gegarn. MEiSJta PULLOVERS met of zon der mouwen Alle maten div. kleuren en modellen j vanaf 81 GERZON Bij de firma J. A. BOOM, Ged. Oude Gracht 144, kunnen geplaatst worden op de afdeeling BIN DERIJ. Leeftijd niet beneden 15 jaar. Aanmelding tusschen 7 12 en lj4 tot 5 y2 uur bij den Alg. Chef. gevraagd, v. d. of d. en n., by M. v. d. LINDEN, Have 10, Hillegom. gevraagd voor d. en n., met 1 Septem ber, v.g.g.v. Aanmelden na 7 uur SME- DESTRAAT 11 zwart. Wordt gevraagd, een bekwaam R.-K. VERKOOPSTER, volkomen bekend met heerenmodes of kouscnafd. Aanb. met opg. van leeft., ref., etc, onder No. 4013 Bureau van dit blad. tegen 1 September, een net Meisje, 1620 jaar, voor dag en nacht, in klein gezin, op een dorp naby Leiden, Br. onder No. 3591, Bur. van dit blad. Biedt zich aan eenvoudige R.-K. Juf frouw voor de r fan en lichte verpleging, ook van zuigeling. Br. lett. D., Boekh. BLOEM, v. Wou- straat 102, Amsterdam. gevraagd voor meisje-alleen. Goed kun nende kamerwerken en koken. Werk ster aanwezig. Hazepaterslaan 16. gevr. van 9-5 uur. Gezin zonder kinde ren. Aanmelden na 7 uur. Schouwbroe- kerstraat 8, bij de Koediefslaan, Heem stede. Terstond gevraagd een bij H. W. H. A. v. 't HOOFT, Coiffeur, Noordwijkerhout. gevraagd, met behulp van een dochter van 15 jaar. .Gezin van 5 kinderen. Br. aan W. v. GELDEREN, Wilh.str. 52, Krommenie, onder letter L R.-K. jonge werkster zoekt eenige voor 34 dagen per week. Brieven on der No. 3689 Bureau van dit blad. Gevraagd een voor kantoorwerkzaamheden, eenigs- zins bekend met Boekhouden strekt tot aanbeveling en een goede hand schrijvend. V. g. g. v. Br. ond,. no. 3661. bureau van dit blad. STOOMWASSCHÊRIJ W. H. KLOES ZONEN, Scheepmakersdijk 32, vraagt leeft. 18-19 jaar. zy die reeds op was- scherUen werkzaam waren, genieten de voorkeur. Aanmelden na 7 uur 'sav. Kan geplaatst worden een nette JONGEN, ter opleiding étaleur. Aanb. met opg. van leeft., onder No. 4014 Bu reau van dit blad. gevraagd, goed kunnende fietsen, ge woon klanten te bezoeken voor het Westland. Brieven aan J. v. BUEREN, 97 Buys Ballotstraat, Den Haag. gevraagd bij menschen zonder kinde ren, te Heemstede. Br. onder No. 3690 aan H. JANSEN, agent van dit blad te Heemstede. b\j de 6 stuks 1-50. in 't moderne Atelier VAN DER LANS, Brouwerdw.str. 1, Hillegom. Geopend: Zondags van 103uur Werkdagen: var. 10 tot 2)4 uur. (wit), 4-rij, met schuif, Tuschinski- muziek. 156 bassen, pracht instrument in echt lederen koffer, tegen elk aann. bod. Na 7 uur ARENDSWEG 87, Wyk aan Duin. een yzeren roeiboot, in zeer goeden staat. NIO. DE GROOT, Kerkstraat 16, Hillegom. Telefoon 2276. vroege en late tulpen te koop aange boden, o.a. 5 H.L. Bartigon. Adres: J. v. d. Bergstraat 6, Heemstede. ƒ3.per week, een VRIJ HUISJE te Spaamdam. Brieven onder No. 3687 Bureau van dit blad. groot bovenhuis, 40.per maand. Te bevr. WIJDE GELDELOOZEPAD 10 zwart. NET BURGERHUISJE met lief tuin tje en gr. ged. net. meubil. Ook aft. Te zien Lombokstr. 4, Haarlem-Noord. koopt niet in winkels waar onzedelijke of N. Malthn- siaansche artikelen worden verkocht ol voorhanden zijn. Koopt aan ■tationiboeken- kasten ALLEEN DIE LECTUUR, WELKE GEEN GEVAAR OPLEVERT. Fondsen in Leendepöt g.967.400— Kas 1.193.764.98 Coupons, vreemd Bank en Munt en Buitenlandsche Wissels 188.649.3# Bankiers-Debiteuren 605.633.78 Beschikbaar by De Twentsche Bank, wegens voor gezameniyke rekening met haar verstrekte voorschotten 3.185.207.65 3.790.841.43 Effecten 136.366.03 Prolongatie gegeven en Debiteuren tegen Effecten-onderpand 4.018.795.96 Disconto 2.689.837.92 Rekening-Courant-Debiteuren 13.109.747.33 Af: voor gezameniyke rekening met De Twentsche Bank ver strekte voorschotten 3.185.207.65 9.924.539.68 Gebouwen 934.272— Totaal 25S44.467.30 Kapitaal f 4.050.000.-» *eseTve 350.000— i ensioen- en Ondersteuningsfonds 240.000. Leendepöt 2.967.400— Deposito's op langen termijn 2.367.620— Deposito's op korten termijn 9.683.542.30 Rekening-Courant-Credltenren 5.497.416.92 Bankiers-Crediteuren 354.850.22 Diverse rekeningen 333.637.86 Totaal 25.844.467.30

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 3